Buggenhout u Het zijn weer Heemfeesten te Appels Lebbeke Beveren De Voorpost - 27.8.1982 17 'rse Feesten. 21. tions- \verse Feesten. Volksspelen op de Onze-Lieve-Vrouw- ïrochie. De kleinsten zijn klaar voor het zakkensprin- e dq apierslag 31 74S p zaterdag 28 augustus houdt krachtbalklub KBC Buggenhout *4 79® iar tweemaandelijkse papierslag in het centrum van Buggen- ut. Puyd j ophaling start om 9.30 u i opbrengst is bestemd voor de oprichting van haar nieuw U OPENT JEUGDHEEM zondag 12 september viert de Buggenhoutse VNJ een fise dag feest tergelegenheid van de inhuldiging van het linternieuwe jeugdheem in de Bovendonckstraat 95. Om 1,30 u is er openingsformatie op de speelweide van de poolstraat en om 11 u. een eucharistieviering. Om halftwee is HiiH» een °Ptocht naar het heem onder t>ege|aidin9 van de uziekkapel. Om 14 u. heeft de plechtige inhuldiging plaats, i aarna een groots Spel zonder Grenzen wordt gespeeld met fclname van verschillende groepen. Om 17 u. slotformatie. Ingrid Beveren helpt Libanon Het Belgisch Komité voor Unicef vraagt de speciale aandacht voor de gebeurtenissen in Libanon. Het Beverse gemeentebe stuur beveelt de hulpaktie aan bij de Beverse bevolking. Stortingen kunnen gebeuren op rekening nr. 091-0100360-91 ten name van het gemeentebestuur van Beveren. met vermel ding: «Hulpaktie Libanon». Orgelrecital te Melsele Op vrijdag 3 september speelt te 20.30 u. in de kapel van Gaverland de organist Peter Van Dijk uit Nederland Deze cantor-organist is hoofdredakteur van het maandblad «Het Orgel» en geeft regelmatig koncerten en kursussen in en buiten Nederland. Voorts maakte hij diverse radio-, televisie- en grammofoonplaatopnames. Kaarten voor het koncert te Melsele zijn te bekomen op het sekretariaat van het Orgelkomité. Melseledijk 80. te 2740 Melsele. tel. 03/775.90.06. Bridgeinfoweek op Cortewalie De nog jonge Beverse bridgeklub telt reeds 50 aktieve leden en pakt op zaterdag 28 augustus uit met een info-stand op Cortewalie. Tot en met 2 september zijn diverse aktiviteiten te beleven, met o.a. tentoonstelling speelkaarten «Spiegel des duivels», een bridgedemonstratie (zondag 29 augustus te 14 u.) en een open speelavond op maandag 30 augustus te 20 u. Vrijdagavond 2 september sluit de infoweek met een introduk- tieavond voor de volgende herfst bridgekursus. Inkom gratis. Inlichtingen tel. 03/775.49.68. Overmere. Het bestuur van de BGJG van Overmere vierde het zestigjarig bestaan (jj) Dendermonde Voor de bewoners van rusthuis De Notelaar een toffe namiddag in de tent. (Iv) Gemeentefeesten lolen- erse Feesten jaar) - Iv. De mooiste fiets van Peter van Laere Vrijdag van 16 tot 22 u. verlichte boerenmarkt in de Stations straat. Op de Grote Markt verlichte avondfeestmarkt met verklede rondgang van de Orde van het Pilorijn. optreden van Blau-kabaret in de feesttent en tentoonstelling van «Old Ti mers» in de Kasteeldreef (vanaf 17 u.). Van 19 tot 21u. ballenworp vanop een podium op de Grote Markt, met o.a. gratis tickets voor een kindermolen. Oberbayernavond Ter gelegenheid van de gemeentefeesten richt harmonie Kunst vreugd vrijdag 27 augustus te 20u. in de Kloosterstraat een Oberbayeravond in. In de straten rond de Markt zal de volksdansgroep Lange Stien regelmatig dansen uitvoeren Beveren anno 1945 In de gemeentelijke bibliotheek aan de Stationsstraat gaat op zaterdag 28 augustus een fototentoonstelling open rond het tema «Beveren 1945» De expo is te bezichtigen van 9.30u. tot 12.30 u. Kindernamiddag Zaterdag 28 augustus van 14 tot 18 u heeft in de Blau-Ket feesttent op de Grote Markt een kindernamiddaq plaats met optreden van «Henneken-Penneken en zijn clowns». Gratis entree. Ponykoers De volleybalklub van Beveren en de vriendenkring Palamos richten zondag 29 augustus vanaf 13.30u. een ponykoers in op de terreinen van de Gravendreef. Er zal ook een ruiterdemon- stratie en een paardendoop voor kinderen georganiseerd wor den door De Vrije Teugel van Melsele «Stoepgroep» musiceert Ter gelegenheid van de gemeentefeesten zal op vrijdag 27 augustus een zogenaamde «Stoepgroep» de feestelijkheden opluisteren met jazz-muziek. goochelen, mime en vuurspuwen De groep begeeft zich van de Beverse Markt naar de verschil lende wijken om hun waar aan de man te brengen WOUDLOPERSBARBECUE De gidsen en de scouts van de Baden Powell-groep uit Dendermonde organizeren op zaterdag 28 augustus een gezel lige woudlopersbarbecue op hun nieuw terrein in de wijk De Dammen. Om 19.30 u. wordt het nieuw speelplein geopend door gemeen schapsminister Jan Lenssens en spreekt schepen Dierick als jeugdschepen. De receptie begint om 20 uur en een half uur later wordt gestart met de woudlopersbarbecue 2 brochetten verschillende sausen en een goed glas wijn. Ondertussen kan men ook een modelkamp bezichtigen en nadien klinkt er sfeervolle muziek en kan men ten dans Men kan zich vooraf laten inschrijven via 21.44.82 (Lenssens) en ter plaatse de 300 fr. deelnamepnjs betalen. FIETSTOCHT De Culturele Centrale van Zele nodigt iedereen uit om deel te nemen aan haar 2de geleide fietstocht van 1982. Ditmaal gaat het naar Waasmunster en Hamme via de Durme Wanneer: zaterdag 28 augustus 1982. Samenkomst aan het Volkshuis om 14 u P.S.: bij slecht weer gaat de fietstocht niet door! HOOGTE-POOR-KERMIS Te Appels aan het café 't Schipke start op zaterdag 28 augustus om 15 uur de «Poor-Kermis» met een grote optocht rond de gemeente Appels. Verschillende groepen waaronder de reuzen Kamiel en Prudence zullen eraan deelnemen, vergezeld van de vier reuzen uit het Wichelse Bohemen Op zondag 29 augustus geeft de Zeelse hondenschool een demonstratie van 16 tot 17 uur. Men kan er Belgische en Duitse herders, dobbermans. boxers, groenendalers, enzomeer aan het werk zien tijdens gehoorzaamheidsoefeningen en verdedi ging van de meester Van 17 u. tot 17.45 u. geeft de Paraklub Oost-Vlaanderen een grote paradrop met vriie val van op 2.000 meter De hondenklub wordt opnieuw aktief van 17.45 tot 18.45 u. en dan zien we opnieuw de para's in aktie. Om 19.45 u. geeft de Kon Fanfare Vreugd in Vrijheid een muzikaal koncert onder leiding van Leo Desmet. Deze fanfare wordt afgelost door de Muziekmaatschappij De Ware Belgen onder leiding van F. De Roover. Op zaterdag 28 en zondag 29 augustus krijgen we te Appels weer de Heemfeesten die er worden georganiseerd door de Chiro. Het begint op zaterdag te 15 uur met jeugdanimatie en spelnamiddag voor alle jongeren. Om 18.30 u. is er de Chiro- jeugdmis en te 20 u. is er een gezellig samenzijn met Joske Martin en Radio Minerva. Het wordt heel wat drukker op zondag 29 augustus waar we vergast worden op een Vlaamse kermis met ballonwedstrijden en ratjesspel. Er zijn ook volksspelen waaraan kan deelgeno men worden door groeperingen of gezinnen met start om 14 u. aan het heem. Tussendoor is er gelegenheidsrestaurant en dat van 11.30 u. tot 14 u. Een primeur krijgen we met het eerste optreden van «Jeugdfanfare Dynamic» en in het cafétaria zijn er vanaf 14u. wafels met suiker en koffie te krijgen. Vanaf 20u is er een gezellig samenzijn met inkom gratis. Op de overdekte speelplaats krijgen we radio Minerva aan het werk en in het heem is het disco-bar Theo die we aan het werk krijgen Ook radio Orlando is van de partij en daar kan men dan groetjes kwijt die men de volgende week kan beluisteren Een weekend waarin heel wat te beleven valt en een bezoek aan het heem 2al men zeker niet willen missen. ANDfjÉ UITSLAG PRIJSKAARTING BELOTTEN IN GASTHOF BIERBOOM 22 deelnemers: 1. Baert G. 4.499 p.; 2. Bosman W. 4.313 p.: 3. V. Herreweghe L. 4.250 p.; 4. Buslot A. 4.189 p.: 5. Vinck F. 4.041 p.; 6. Haems H. 4.030 p.; 7. Peleman F. 3.949 p. Volgende maandelijkse prijskaarting ais naar gewoonte de derde zondag van de maand, dus nu 19 sept. '82, aanvang om 19 uur stipt' IEDEREEN HARTELIJK WELKOM!!! KAARTLIEFHEBBERS OPGEPAST! Op vrijdag 10 september e.k. ncht handbalklub HBC AJAX Lebbeke voor de tweede maal het Kampioenschap van Lebbeke Beiotten in. Het zal piaats hebben in zaal Luciana op de grote plaats 6. te Lebbeke en is begiftigd met 7.500 fr. prijzen inleg - Beker Dus belotliefhebbers, houdt deze datum vrij en wees allen op post' TWEEDAAGS MOSSELFESTIJN De Kon. Fanfare St.-Cecilia van Wieze organizeert op zaterdag 28 augustus van 18 u. af, en op zondag 29 augustus vanaf 10.30 u. in de muziekzaal en de tuin aan het Wiezeplein. een mosselfestijn Voor 200 fr. krijgt men er de keuze tussen een portie mosselen of 2 brochetten, telkens met frieten of brood. De inrichters staan in voor een gezellige sfeer, verzorgde bediening en... leuke verrassingen. Zeker aan te bevelen aan wie houdt van een lekker etentje in een rustige landelijke omgeving' MET CHIRO-WIEZE OP FIETSZOEKTOCHT Op zondag 29 augustus organizeren de oud-leiders van de Wiezer-chiro hun vierde fietsrally voor alle inwoners van Wieze en Denderbelle. De vrije starten hebben plaats tussen 12 en 14 u. aan de gemeentelijke turnzaal. StreekDaan. waar om 20 u ook de orijsuitreiking doorgaat. Er zal gefietst worden langs de mooie wegen van de Faluintjesstreek over een afstand van 15 km. De vragen zullen betrekkelijk gemakkelijk zijn: toch zal men wat meet- en schnjfgenef. alsmede een prisma-zakwoorden- boexje kunnen gebruiken. Iedere deelnemer heeft pnjs! Wie met vooraf inschreef kan dit nog doen voor de start van zondag a s. tegen 100 fr. per persoon. BIBLIOTEEK De beheerders van de openbare St.-Salvatorboekenj delen mede dat er tot oktober een speciale serie boeken over wijn (soorten, zelf maken, opdiene, enz...) ter beschikking staat. Ter herinnering- de biblioteek is toegankelijk langs de Schoolstraat, nr. 1, elke zondagvoormiddag van 10 tot 12 u. Hamme. In het rusthuis Meulenbroeck werd een Zomerfeest gehouden. De jeugd hield e een antiekmarkt(vh) fermere: De tweede opendeur- en landbouwdagen. georganiseerd door de vz»v Jonge tien. ^bouwersbelangen, kende een grote toeloop. De -oude ambachtenwerden gebracht »or hen die jarenlang het beroep hebben uitgeoefend (jj) Ook zoiets gebeurt nog in Dendermonde als men in het huwelijksbootje stapt (v) «Erondegemse jeugd op het veld». Voor de verkiezing van boer en boerin Erondegem waren tal van kandidaten keurig uitgedost (per) Linda lartine De VKSJ van Waasmunster bestaat twintig jaar en werd daarom op het gemeentehuis ontvangen Imd)

De Voorpost | 1982 | | pagina 17