Jaarbeurs: «USA» ofte «Unique Selling of Aalst» L van Dender- linii - en lihiMütriik R.VERGEYLEN ZOON yri O bestellen 9 betalen Z.E.H. Paul Vyncke volgt Z.E.H. Jozef De Decker op als superior van het H. Maagdcollege Van Ros tot 't Ros Zele neemt maatregelen om veilig verkeer voor Ie jeugd te bevorderen .-Sint-Gillis-Waas vijftig Waas mosselrekord in Yerseke FOTO R De Voorpost FRUOAG 27 AUGUSTUS 1882 35- JAARGANG NR. 33 - 30 F Bontmantels Manufactuur van Bontmantels Molenstraat 58-60 9300 AALST r.ci DIGPCTHf:0'"yS_ FOTO-CINE-VIDEO Prins Albertstraat, 44B KOOPCENTRUM WAASLANO ST.-MIKLAAS :racfc: in l? and fonia het aonia •estal jelevi ling kun mg toni dt rk- le afi lelinj vat trede ook "oeide 3 aka i kul Vorige week reeds, nog net op de valreep, konden wij de machtswissel in het H. Maagdcollege van Dendermonde melden. Na zeventien jaar als supe rior te Dendermonde gefungeerd te hebben, wordt Z.E.H. Jozef De Decker nu diocesaan hoofdin- spekteur van het sekundair onderwijs. Z.E.H. De Decker, afkomstig van Lebbeke, werd priester gewijd te Gent in 1946. waarna hij verder ging studeren te Leuven in de wis- en natuurkunde. Toen hij dat diploma behaald had. werd hij leraar aan het Sint-Jozef Klein Seminarie te Sint-Niklaas van 1949 tot 1963. Vooraleer hij in 1965 superior werd te Dendermonde gaf hij gedurende twee jaar les in het Hoger Technisch Instituut Sint-Lievens te Gent. In Dendermonde werd hij de opvolger van Z.E.H. Van Hove en volgde verder diens spoor. Opnieuw werd het college een grote bouwwerf en zo kwamen er niet alleen een prachtig sportkompleks met een nieuwe studie en verschillende klassen, maar ook een zelfbedieningsrestaurant met grote kapaciteit en drie a vier slaapzalen. De oude dekenij waarin de handelsafdeling gehuisvest was, werd praktisch afgebroken en volledig omgebouwd. De humaniora kreeg bovendien een nieuw sekretariaat maar de realisatie waarover hij het liefst spreekt is de uitbouw van het sportkompleks aan de Tragel. Daar ging hij tevens heen om rust te zoeken na het zenuwslopend werk dat dagelijks een school met een dergelijke omvang hem bezorgde. Gedurende de zeventien jaar die Z.E.H. Jozef De Decker in Dendermonde doorbracht zag hij het leerlingenaantal van de humaniora stijgen van 6(H) naar 1.050. Ook de Handelsafdeling is fel gegroeid en de lagere school stagneert nu wel maar kende een grote bloei de voorgaande jaren. Z.E.H. De Decker wordt nu dus diocesaan hoofd- inspekteur van het sekundair onderwijs en gaat in Gent wonen. In deze funktie vervangt hij liefst drie voorgangers, de kanunikken Schaillee, Delaruelle en Coppens. Voor Z.E.H. De Decker die wel een tijdje op de hoogte was van deze nieuwe opdracht, kwam die aanstelling enkele maanden geleden eerder onver- Voor een flinke opkomst (er waren behalve parle mentairen, schepenen, raadsleden, leden van het stedelijk feestkomitee en van de adviesraad van de middenstand tal van andere prominenten, van prins karnaval Jempi tot heel wat «toekomstige raadsle den») opende burgemeester Louis D'Haeseleer vori ge zaterdagnamiddag de 35ste jaarbeurs in de Aalsterse Keizershallen. Het gerucht als zou vice- premier Willy De Clercq eveneens aanwezig zijn werd niet bewaarheid. Z.E.H. Paul Vyncke, de nieuwe superior van het Dendermondse college in gesprek met zijn voorgan ger, Z.E.H. De Decker (v) wacht. Hij had gehoopt om in '84, na de viering van het honderdvijftigjarig bestaan van het college, pastoor te worden van een parochiegemeenschap. Zijn opvolger, 7..E-H. Paul Vyncke is in het Dendermondse helemaal geen onbekende. Hij werd priester gewijd in 1953 en nadat hij twee jaar klassieke kandidaturen had gevolgd deed hij er nog drie jaar Romaanse bij. waarna hij benoemd werd tot leraar Frans in het Dendermondse college. In 1967 werd hij superior van het college te Zotte- gem. nadat hij dus een hele tijd in Dendermonde had verbleven en hier een groot deel van zijn vrije tijd had besteed als aalmoezenier van de toen bloeiende scoutsbeweging. Hij zette zich in die pieriode ook in voor Fro. dat toen een ongekende bloei meemaakte, en voor de filmklub. Ook voor Z.E H. Vyncke kwam deze benoeming totaal onverwacht. Hij meent dat het besturen van het Dendermondse college heel wat zwaarder zal vallen dan het beleid over het betrekkelijk kleine college van Zottegem Vanaf 1 september zullen het lerarenkorps en de leerlingen van het H. Maagdcollege dus in Z.E.H. Paul Vyncke hun nieuwe superior begroeten. Met 160 exposanten, 18 méér dan vorig jaar, en zulks op een met 600 m; vergrote tentoonstellings ruimte kan de 35ste editie van de jaarlijkse handels beurs uitgroeien tot een voltreffer. Waar het hoogst aantal bezoekers 46.000 be droeg wordt dit jaar ge streefd naar de 50.000. Heel wat mensen hebben er zich trouwens terdege voor ingespannen en niet in het minst de leden van het feestkomitee. die behalve allerhande manuele klusjes zich persoonlijk inzetten voor dienstverlening en kontrole. Totaal onbaat zuchtig uiteraard. Voor een aantal onder hen wellicht de laatste keer. want vol gend jaar komt het komitec allicht met een andere sa menstelling tevoorschijn. Ook voor dagelijks spekta kel wordt gezorgd, zodat wie de jaarbeurs bezoekt en dus aanwezig is vóór 21 u. voor amper 40 frankskes het spektakel kan bijwo nen. Wie echter alleen naar het spektakel komt betaalt 100 fr. Brainstorming, inspraak en de inbreng van velen maak ten Aalst tot «USA» wat hier staat voor «Unique Selling of Aalst». Reeds 35 keer Feestkomiteevoorzitter Frans Wouters schetste ter gelegenheid van de 35ste uitgave een korte historiek van dit gebeuren. De eerste «Handelsfoor» werd gepland in september 1925 en gerealizeerd in juli *26 in de toenmalige Pupil zijn zodat in "48 en '49 werd overgeschakeld naar het at heneum. Nadat het feest komitee wegens allerhande tnbulaties in '57 op non- aktiviteit werd gesteld, was de 12c Handelsfoor er in een reuzetent aan de Hop markt. Daar werd voor de eerste maal het showele ment aan het commerciële toegevoegd, spektakel dat ondertussen bij het hele ge beuren niét meer weg te denken is. In 1968 werd het grammatikaal minder ge lukkige «Handelsfoor» ge- Jaarbeurs Aalst. Dat er weinig belangstelling was bleek niet alleen uit het eerder schaarse publiek maar ook uit het geroezemoes tijdens de toespraken (per) Zijn er niet zoveel vernieu wingen bij het geboden programma, alleszins wor den én de Oilsjterse Daved en het optreden van de Bulgaarse groep uit Gabro vo blikvangers van gehalte. Winkelhart van Vlaanderen Met deze jaarbeurs, een bij uitstel commercieel evene ment. krijgt de doorsnee- Aalstenaar een toemaatje bij zijn vakantie, worden de organizatoren gekon- fronteerd met een steeds grotere uitdaging en heb ben de expozanten een va labele barometer en impuls. Met karnaval en de topdag vormt de jaarbeurs de top drie van de Aalsterse akti- viteiten waarmee Aalst zijn attraktiviteit opvijzelt en de faam, het winkelhart van Vlaanderen te zijn, verovert. Aldus de burge meester in zijn openings toespraak. Faam verkregen via de onverdroten inspan ningen van velen in een tijd van ekonomische recessie. een uitgave van lenschool aan de Graan markt onder impuls van Al fred Kelders. Met enige on derbrekingen waren er vóór wereldoorlog II zes edities, waarvan die van 1937 reeds 13.000 bezoe kers telde. Na de vijande lijkheden en de nasleep van WO II ging de volgende «foor» door in de meisjes school aan het Vredeplein, maar de lokalen bleken minder goed geschikt te wijzigd in «Jaarbeurs» en na dat de festiviteiten door gingen in «la Couverture» werd definitief sinds 1972 overgeschakeld naar «de Filature», de huidige Kei zershallen. Maakten zich in de loop der tijden alvast op dit vlak zeer verdienstelijk: Alfred Kelders. Gustaaf De Stob- beleir, Benoni Ringoir en A. Singelijn. (Ui) UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052/21.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 30 F Jaarab. 1.3507* 6 maand 700 F 3 maand 360 F Verantwoordelijke uitgever D DE CUYPER L^Het lolledig 3 aan j euw erkeersopleiding van de heeft het Zeelse ge- altijd bezig ge- Er werden in het ver- reeds ernstige inspannin- - geleverd. De jaarlijkse ieP keerswedstrijd in de scho- "r sukses kennen. De rgt voor een degelijke en sedert enkele er serieus werk van de fietsenkontro- !n de nabije toekomst staat oprichting van een ver in de Poststraat. de brandweerkazerne. De gemeenteraad gaf :n aan het projekt en »pt begin oktober het te kunnen open- net de werking te Jet Zeelse politie- rps zorgt zowel voor de uit- 3erli ^'"8 a's de begeleiding van scholen en jeugdverenigingen in de beginfase. Later kan er misschien overwogen worden of de jeugdverantwoordelijken niet zelf met de werking kan belast worden. Het is de be doeling om er een mobiel ver keerspark van te maken. Door een goede koördinatie met de scholen en uiteraard met de medewerking van direktie en leerkrachten hoopt men tot een spreiding van de data te komen. Om iedere Zeelse school de gelegenheid te geven er gebruik van te maken, zul len de leerlingen van de wijk- scholen opgehaald worden met de schoolbus. Tijdens een perskonferentie over de problemen van veilig verkeer voor de jeugd, verdui- Lees door blz. 5 In het Nederlandse Yerseke werd het mosselseizoen geopend met grootse feesten. Er moesten liefst achtduizend kilogram mosselen worden gekookt om gratis uit te delen. Vorig jaar duurde die klus zeven uur, maar de Waaslander André van 't Pannenhuis uit Klein-Sinaai zou dat nu klaren in hooguit vijf stonden. Met vierentwintig ketels, en bij elke ketel één van zijn vrienden, bracht hij het rekord op 3,5 uur. Er werd gesmuld door Nederlanders en Belgen. In het dorp waren er rond drie uur 's middags wel veertigduizend bezoekers en daarna mocht men met de jj mosselsloepen mee uitvaren op de Oosterschelde. (foto's dw) Dinsdagavond vierden 250 leden van de K A. V. in SintdUis-Waas het vijflig jarig bestaan van hun vereniging (dtv)

De Voorpost | 1982 | | pagina 1