Veel «schoonheid» in de tweeëndertigste bloemencorso iuksesvolle Halfoogstkermis te Denderbelle Koeien naar slachtbank na ongeval in Mere - Hamse Achterhofstraat i.verwachï veel 'belangstelling Ook in Aalst «Aktie 2» voor verkeersveiligheid Etienne Noppe toont grafiek in het BAC te Lokeren Turk werkt in Aalsters stadspark... Hij is er weer, de 'Aalsterse avond' mÊ%n De Voorpost 27.8.1902 - 21 Opnieuw wisten de Dendebelse organisatoren voor het luilfoogstgebeuren heelwat medeburgers te interesseren. Ook het goede weer was van de partij. Niettegenstaande zaterdag veel volk op de been was voor de wielerwedstrijd en zondag veel sukses voor de kennis, werd het hoogte punt van de kennis toch op dinsdag gevierd. De jaarmarkt en ook de daarrond georganiseerde festiviteiten mochten verheugen in een grote en gemeende belangstelling. Info-stand. Dinsdagmorgen en «Tongenslijpers» (hoe kan die ook in de namiddag waren de op Denderbelle anders noe- jeugdbewegingen VKSJ. VP men?) de ambiance nog ver- KSA vertegenwoordigd hoogde, dank zij de disk-joc- door een stand, waarin de ker- key's Patrick De Smedt en Jan misbezoekers konden kennis Bosteels. De bezoekers aan de maken met deze aktieve jeugd- jaarmarkt werden vriendelijk bewegingen. Op de stand wer- naar de stand uitgenodigd door den ook t-shirts, info-boekjes rasechte sandwichmannen en/ en folders verkocht. Er was of vrouwen. Jaarmarkt. Kreeg een gratis bedeling van lekkere het kleinvee en pluimvee veel rijstpap en een foto- en teken- geïntresseerden, ook de runde wedstrijd. Het promotieteam, ren en de paarden werden ern- jong en vriendelijk, liet de ge- stig bekeken en beoordeeld intresseerde omstaanders de- door de menigte. Uitslag: Run- len in hun enthousiasme. De deren: 1. Mestvee-koopman: heren konden hun kracht de- De Batselicr P. 2. Mestvee- monstreren in een partijtje na- landbouwers: Philips j. (1, 2 en gelkloppen, terwijl radio 3) Roggeman H. (4) voor de stieren. Bij de vaarzen werd de h. Roggeman eerste Vaarzen zonder tanden: 1. Philips J. 2 en 3 Roggeman H. Vaarzen met tanden: Philips J Stieren twee tanden: Roggeman H. Koeien: H. Roggeman Vaar zen 4 tanden: 1, 2 en 3 Philips J. Koeien met zes tanden: 1. Pollijn J. 2. Philips J. 3. Pollijn J. 4 en 5 Philips J. Bckalfdc koeien: 1. 2 Pollijn J. 3. Philips J. 4. Roggeman H. 5. Pollijn J 6, 7 en 8 Roggeman H. Gekalf de koeien: 1, en 2 Pollijn J. 3. Philips J. 4. 5 en 6 Pollijn J. Kweekvee-landbouwers: Stie ren: Proft M. Stieren vier tan den: 1. Philips J. Vaarzen zon der tanden: Roggeman H. Vaarzen met tanden: 1 Philips J. 2, 3, 4, 5 en 6 Pollijn J. 7, 8 en 9 Philips J. Paarden: Poney met veulen: De Smedt A. Po- ney-veulens: 1. Veldeman H. 2. D'Herde. Poney-shetland: 1, 2 Veldeman H. 3. Jacob H. Ponies: 1. Van Mol, 2. Velde man H.. 3. Van Keer, 4. Schoof R.. 5. Schoof R. Dra vers: 1. Veldeman H 2. De Smedt A.. 3. Van De Meersch V.. 4. Veldeman H. Land- bouwpaarden: 1. Philips J.. 2. De Rauw A. Landbouwpaar- den met veulen: 1. De Rauw A.. 2. Philips J., 2. De Rauw A. Landbouwpaarden met veulen: 1. De Rauw A.. 2. Philips J. Landbouwrijpaar- den: jonge: Philips J.. Twee jaar: De Rauw A drie jaar: Van Langenhove A. Merries van vier jaar en meer: 1. Schockaert, 2. Veldeman H.. 3. Hofman A.. 4. Veldeman H. Ruinen: 1, 2 Veldeman H., 3. Hofman A. 4, 5 Veldeman H. 6. Bogman A. Zware mer ries zonder tanden: 1. Van Langenhove A 2. Philips J. 3. Van Vossole W. Zware mer ries van drie jaar: 1. Van Lan genhove A. 2. Roggeman H. Gouden tongenworp: ook dit werd een suksesvol gebeuren. Terwijl links en rechts nog ie mand van het organiserende komitee met het bronzen plaatje, gegoten door Frank Steyacrt. en de Tongenslijpers van Belle voorstellend, rond liep. verzamelden de mensen zich op het plein voor 't Vat. dat na de demonstratie van J. Alcatraz stilaan volliep. Greti ge handen grepen naar de gou den tong. Het resultaat was als volgt: I. De Meersman Rudy. Wieze. 5000 fr. 2. De Nil Ma ria. 500fr. 3. Goessens Dirk. Ninove, 500 fr. Ontvingen te vens 500 fr. Hendnck Rudy. Van Den Broeck Alfons. Sigin Erwin. Caudron Tanja. De Hauwere Stefaan Demey Frits, De Smedt Bertha. Vermeiren Rita. Vingen een tong ter waarde van 200 fr. Vermeiren Rita. Borms Emiel, Tack Lie ve. Van Goethem. Van Lange- hove (Opwijk). De Meester W.. Dan Den Eeckt Hans. Boelens Franky. Van Haver Lutgart. Van Keer Bart. Uit slag foto- en tekenwedstrijd: De fotowedstrijd van de Jeugdverenigingen werd ais volgt uitgeloot: 1 Lambrecht Pieter. 2. Marien Jozef. 3. Macharis Roald 4. Saeys Ka- rel. 5. De Smedt André. Re sultaat tekenwedstrijd, georga niseerd voor tegengegadigden van 1 tot 111 jaar: groep van 5 jaar: Gino Dc Cock. Groep van 6 jaar: Stefaan De Hauwe re en Heidi Ringoot. Groep van 9 jaar: Geert De Wit. Groep van 11 jaar: Stefaan Moernaut. Groep van 12 jaar: Jurgen Bosmans. Groep van 17 jaar Lut Velleman. Vermel den we verder nog dat deze groeperingen op 28 augustus een slotaktiviteit organiseren op het VP en van het VP met Johan Vernimmen. die platen en foto's signeert, met een rommelmarkt en volksspelen, maar daarover verder meer in het blad. In de nacht van maandag op dinsdag deed zich op de Oudenaardsesteenweg te Mere, tegenover de toegangsweg tot het domein Steenberg, een vry ernstig ongeval voor. Een wagen, rijdend in de richting Oudenaarde, reed twee loslopende koeien aan. De bestuurder, Alexis Huyninckx uit Haaltert, werd hierbij ernstig gekwetst, vooral in het aangezicht. Zijn slechts twee jaar oude wagen werd totaal vernield. [Onmiddellijk stond bijna de inse buurt op stelten. Een ügen had op een onverklaar- e wijze twee koeien aange- len. De ene lag beweegloos lór, de tweede hevig bloe dend achter de wagen. "ezien de toestand van de be- tuurder van de wagen. Alexis Huyninckx uit de Muisstraat 2 te Haaltert, werd zowel de als de rijkswacht verwit- ■tigd. De rijkswachtbrigade van ÏMere was kwasi onmiddellijk Iter plaatse, gezien hun stand- Jplaats zich op slechts 250 meter [van de plaats van het ongeval «vindt. Terwijl de vooral in het aange zicht gekwetste bestuurder naar het ziekenhuis te Aalst werd afgevoerd, deed de rijks wacht het nodige om verdere ongevallen te voorkomen. Een takelwagen werd verwit tigd om het totaal verhakkelde wrak weg te slepen, terwijl ook Hendnckx uit bed rerd gebeld om zich over de 'ieren te ontfermen. iDe koeien [Veearts Hendnckx kon slechts ïstatercn dat beide dieren zwaar gekwetst waren, dat achten noodzakelijk was. Daartoe werd de heer Van 'Impe uit Vlierzele verwittigd. Hij baat het naburig slachthuis van Mere uit. Hij werd ge vraagd de dieren te komen weghalen met een vrachtwa gen en de noodslachting te ver richten. Ondertussen was de enige boer uit de buurt verwit tigd. De heer Ribbonville kon slechts konstatcren dat de die ren niet van hem waren. Om verdere ongevallen te voorko men werden de beide koeien in afwachting op het voetpad ge bracht. De ene kon nog, zij het moeizaam, lopen. De andere echter was door de wagen ge grepen en over het dak geslin gerd. Ze lag zwaar bloedend achter de wagen en moest met man en macht versleept worden. De eigenaar? Een probleem dat niet zo ge makkelijk op te lossen viel was het bepalen van de eigenaar van de koeien. Enkele omwonenden meenden te weten dat de voormalige eigenaar van het domein Steenberg, Robert Podevijn. koeien laat grazen op enkele, hem nog toebehorende perce len. De koeien zouden toebe horen aan de schoonvader van Podevijn, Omer Van Melke- beke. Vermits de eerstgenoemde on dertussen verhuisd is naar Peu- tie (bij Mechelen) en de schoonvader ergens in het Zot- tegemse woont, konden deze vermoedens niet onmiddellijk gekontroleerd worden. De rijkswacht kon echter wel konstateren dat zich in het do mein Steenberg nog zes koeien bevonden, die zich op geen duidelijk omheinde weide be vonden. zodat mag aangeno men worden dat bovenstaande vermoedens juist zijn. Hoewel volgens de rijkswacht dergelijke ongevallen met uit gebroken dieren frekwent voorkomen vooral in de zomer kan men zich toch de vraag stellen of het wel verant woord is dieren te kweken als men zo ver van de weide woont. J.V.M. b 'cSktLe.2 Jk Md uri ewi le mi <>nrni la een poosje in de vergeethoek te zijn geraakt wil de ichterhofstraat haar wijkkermis weer gestalte geven, ds was het een van de meest levende wijken van imme. Het verdwijnen van de voortrekkers en het iten van de laatste café hadden het gemeenschapsleven grond ingeboord. Via het buurtwerk 'I Hofken kwam weer leven in deze straat. Met de inhuldiging van het lurthuis was de kogel definitief door de kerk. Men ging rond de tafel zitten om feestelijkheden te organi- fijdens het komende weekend lakken ze opnieuw uit met Achterhofstraatfeesten. Daarvoor hebben ze het vol lende programma klaarge- Roomd: zaterdag 28 augustus: te 16 uur opening van de fees lelijkheden in het buurthuis en het pannekoekenhuisje. Een muziekkorps zal de burge meester en schepenen ten hui ze afhalen en hen begeleiden doorheen de wijk. Vanaf 18 uur in de feesttent orkest en discobar. Verder de traditionele versnaperingen hot-dogs, pannekoeken, beleg de broodjes, enz. Zondag 29 augustus: te 14 30 start de rommelmarkt (ver leden jaar geweldig goed). Vanaf 15 uur prijskamp voor de jeugd: het aanbrengen van krijttekeningen op de straat. Tombola met prachtige prij- Ballonprijskamp. Voor stelling van de verschillende oude beroepen: kantklossen, hout-inlegwerk, riet- en man denvlechten, pottenbakken, beeldhouwen, enz. Te 18 uur opent de tentoonstelling in Ons Huis. Daar worden wer ken voorgesteld van kunste naars uit de omgeving: schil derijen, boetseerwerk, beeld houwwerk. pottenbakken, I In de feesttent: volksbal. Tc I 20.30 u wagenspel door de I poep Mensen achter den Dijk V onder leiding van Roger De Bondt De gemeentelijke openbare biblioteek houdt ge durende de twee dagen open deur-dagen Verder feeéricke verlichting van de watertoren en reus baron von Munckhau- «en. Ook Radio Motief zal «anwezig zijn. Vermelden we nog dat verle den week de inwoners uit de Achterhofstraat hun burge meester hebben verkozen vol gens een oude traditie. Het was Jan Van Lijssebetten die het met 53 stemmen haalde op vier andere kandidaten. Luc en Rudy die 32 en 26 stemmen behaalden werden als schepe nen aangesteld. De Sint-Gillisse Bloemencorso sluit eigenlijk de Dendermondse dolle veertiendaagse volledig af. Na de Bloemencorso begint de herfst, de school en nog veel andere droeve dingen. Kortom, dan is het uit met de pret en daarom moeten we ervan gebruik maken om toch nog een laatste glimp op te vangen van die zomerse schoonheid. «Schoonheid» is trou wens het onderwerp van dit jaar. Het begint allemaal al zeer vroeg met een rondgang in de buitenwijken van de vroegere gemeente door vier showbands en muziekmaatschappijen. Lutter- zele wordt bezocht door de Showband Axel uit Nederland. Klein Parijs wordt opgevrolijkt door de harmonie De Weergalm der Maas uit Lanaken. De drumband van KSA St.-Arnout uit Dendermonde trekt naar de Haagstraat en de Boonwijk kijkt naar de pittige Drumband en Majorettenkorps «Fatima» uit Tilburg in Nederland. Op de burgemeester Potiaulaan kan men vanaf elf uur gratis rondhossen op een echt schip der woestijn om zich dan te haasten naar de aankomst en het défilé van de bovenvermelde muziekkorpsen die de bloemenbraderij, georganiseerd door het Handels centrum Sint-Gillis, komen opfleuren. Na de soep en de patatten start om 14 uur stipt de Bloemencorso, voorafgegaan door een publiciteits- karavaan. Na de herauten die de corso openen met bazuingeschal en de politie krijgen we onmiddellijk bloemenprinses Lieve Aerts te bewonderen in een prachtige landauer. Vandanaf trekken de muziek korpsen en praalwagens in één lange ruk voorbij. Als je dan de mannen en dames van Rijbaan Piet ziet aandraven, weet je dat al dat moois voorbij is. Toch kan je er nog van genieten tijdens de apoteoze aan het oud-gemeentehuis van Sint-Gillis. Nu keer je best terug naar de Potiaulaan waar het «Klein Muzieksken» van Gijzegem een wandelkon- cert geeft. Daar worden ook de praalwagens ten toongesteld terwijl de bloemenbraderij nog steeds volop bezig is. Om 20 uur brengt de harminie Excelsior uit Sint- Niklaas een koncert op de kiosk. Zij brengt twee maal 45 minuten populaire harmoniemuziek. Op 31 augustus en 1 september a.s. pakken de Groene Fietsers over heel het Vlaamse land uit met hun «Aktie 2». Zij willen hiermee de aandacht vestigen op de veiligheid van onze schoolkinderen. Aan alle gemeentebesturen die sinds de fusie op hun grondgebied geen enkel dodelijk ongeval hebben moeten noteren waarvan een kind het slachtoffer werd. wordt gevraagd hun agglomcratieborden te laten versieren. Dit als bewijs van hun gezond beleid op gebied van verkeersveiligheid inzonderheid t.o.v. de schoolgaande jeugd, en ook andere jonge mensen. Zij mogen dit telefonisch meedelen aan de diensten van minister De Croo en aan Via Secura. Te gelegen tijd zullen enkele Groene Fietsers postvatten voor het kabinet van deze minister om hem de namen te vragen van de verkeersveilige gemeenten. «Aktie 2» wordt gesteund door de herlevingsbeweging «Anders Gaan Leven», door «Natuur 2000» en andere alternatieve groepen. Een fietseling zal in Aalst de meeste schoolstraten aandoen. Er wordt gestart aan 't Begijnhof om 18 uur en wel op dinsdag 31 augustus e.k. Alle ouders, leerkrachten, oudere schoolkinderen, vrien den en sympatisantcn en andere mensen die dc verkeers veiligheid nastreven wordt gevraagd deel te nemen om «Aktie 2» bekendheid te geven bij het gemeentebestuur en de bevolking. C.T. Tot half september kunt u in het BAC-agent- schap, Poststraat 2, te Lokeren, gedurende de kantooruren grafisch werk bekijken van Etienne Noppe. Etienne Noppe genoot zijn artistieke opleiding aan het Sint-Lukasinsti- tuut te Gent en is mo menteel grafikus in een drukkerij De tentoonstelling bevat naast zeer recent werk ook enkele tekeningen die de overgang illustre ren van zijn vroegere naar zijn huidige stijl. Hierin komt het tech nisch aspekt naar voren, het bijna feilloos weer geven van objekten, zoals wij die rondom ons zien. Hij geeft die reali teit iets mee van het pu re, dc drang naar zui verheid die in elk van ons leeft. Men kan het geen realisme noemen. De kreaties zijn een her scheppen, een her-orde nen van de realiteit, als het ware een kollage van zaken die hij waar neemt, en die hij op een eigen manier opnieuw rangschikt tot een strakke, sterk opge bouwde kompozitie. Uit zijn werk spreekt ook de bewondering voor de technische per- fektie en precizie waar mee Tsjechische grafici hun werk uitvoeren. In zijn grafieken leert Etienne Noppe ons op nieuw kijken naar din gen die wij soms niet De aanstelling als handlanger in een BTK-projekt met minimale duur door V. U. -Schepen Jan De Neve van een buitenlander, meer bepaald een Turkse Koerd, deed reeds heel wat inkt vloeien. Wellicht wel meer in deze preëlektorale periode dan zo maar gewoon tijdens de meer kalmer jaren van een legis latuur Protest van Vujo-groot-Aalst Via een niet-genaamtekende persmotie bonden de Volksunie-Jongeren van groot-Aalst de kat de bel aan. Met verontwaardiging vernamen ze dat een Turk was tewerkgesteld in een B.T.K.-projekt waartegen ze krachtig protesteren. Niet tegen de Turk zelf, wel tegen het stadsbestuur dat vreemdelingen tewerk- stelt i.p.v. stadsgenoten. Van racisme wilden ze zeker niet worden beschuldigd maar uiteindelijk is «het hemd nader dan de rok» en «werk in eigen streek» stond toch in het partijprogramma. Met nog een allusie op de schepen als boegbeeld van de V.U. verwijzend naar 10 oktober sloot deze motie. Gastarbeider als zondebok? De Jongkommunisten Aalst wezen op het racistisch karakter van deze motie waarbij iemand het recht op arbeid zou worden ontzegd omdat hij een andere kuituur heeft, zich anders gedraagt, in feite anders gelooft of van een andere nationaliteit is. De Jongkommunisten zien deze motie volledig kaderen in de negatieve sfeerschepping tegenover de zwak ste bevolkingsgroepen. De gastarbeider als slachtof fer van de krisis die er echter de oorzaak niet van is. Arbeid blijft een mensenrecht, zowel voor Turken als voor Vlamingen. Het feit Schepen Jan De Neve schippert er niet omheen. Hij neemt volledig de verantwoordelijkheid voor wat hij deed in het kader van zijn dienstbetoon. «Zijn hart laten spreken» zoals hij reeds zoveel keren deed om mensen een tijdelijke of een vaste betrek king te bezorgen. Hier ging het om een Turkse Koerd, weliswaar in Turkije geboren doch van kleinsaf aan in Aalst wonend, er school hebben gelopen en volledig geïntegreerd. O.m. via zijn gebruik van het Nederlands. De man in kwestie die als vrijgezel de minimale RVA-vergoeding «genoot» kwam herhaaldelijk zijn nood klagen en Jan De Neve bezorgde hem een job. Een tijdelijke (zes maand slechts) in een minimale graad (handlanger in de groendienst). De schepen neemt zelf alle verantwoordelijkheid daarvoor op. In het kollege was immers overeenge komen dat elke schepen drie namen zou opgeven. Wat ook zijn kollega's V.U.-schepenen Blommaert en Roels deden. Eveneens zonder énige raadple ging van om het even welke partij-instantie zoals trouwens bij dergelijke gevallen gebruikelijk is. «Ook een begoed burger moet zijn medemens helpen, ingesteldheid die ik erfde van vader en grootvader», zegt ons de schepen. Dat deze jongeman bij de schepen van personeel een weigering zou hebben opgelopen logenstraft schepen De Neve alleszins. Wel bezorgde De Neve aan de Turk een schrijven waarbij deze zich bij de schepen van personeel diende aan te melden voor verdere afhandeling. Motiveren post-factum Op het ogenblik van de beslissing heeft schepen De Neve, naar hij ons verklaart, zeker niet gedacht aan de konsekwenties. Achteraf wil hij echter zijn daad wel motiveren. We hebben zo lang vreemdelingen aangetrokken om onze welvaart te helpen opbouwen, welvaart waarvan wij zelf achteraf het slachtoffer werden. Moeten we nu de gastarbeiders volledig laten val len? Mensen die reageren zoals in de motie van VUJO-Aalst scharen zich liefst niet achter de vlag van Priester Daens. Daens' gedachtengoed is hen blijkbaar vreemd... Vujo-Nationaal distancieert zich Van Vujo-Nationaal mocht de schepen een hartver sterkend antwoord ontvangen waarin wordt gesteld dat: «Vujo-Nationaal met grote verwondering heeft kennis genomen van de «persmededeling» van Vu- jo-Aalst; het Aalsters lid van het dagelijks bestuur Vujo-nationaal, Annemie Clabots, over die «zaak» niets wist; de korrespondent van De Morgen zegde dat het om een niet-genaamtekend schrijven ging; V.U.-Nationaal zich van bewuste «mededeling» distancieert». De kritiek was alleszins eenzijdig en naar de inge steldheid van de schepen werd niet gepeild. meer de moeite waard vinden om er aandacht voor te hebben. Gewone zaken worden als het ware in close-up geno men om de toeschouwer ervan te overtuigen dat er méér is rondom ons dan hij dacht. Vermelden wij nog dat grafisch werk van Etienne Noppe in het be zit is van Mevrouw Rika De Backer, ex-minister van kuituur. (jvl) Waren we vorig jaar misschien wat pessimistisch en zagen we het niet meer zitten voor de Aalsterse avond, de karnavalisten van Aalst blijven niet treuren, ze willen 'voeisj doeng', zoals keizer Ka- miel het zo vaak zegt. Als er één is die niet zal voesj doen, dan is hij het Kamiel zelf. Hij kreeg wel een uitnodiging maar ging er niet op in. Wat heeft de Aalsterse avond ons te bieden? In regie van Antoinne Van Der Heyden en Mark de Cock mag je wel wat verwachten. Het wordt een non-stop show met optredens van de bekendste karnavalisten. In tegenstelling met vroeger zal men proberen de timing te respekteren, het geluid zal enkele decibels lager zijn zodat het genietbaar zal zijn voor alle luisteraars en men niet hardhorig moet zijn om de show te kunnen volgen. Programma In tegenstelling met de andere show begint men vanavond niet om 21 uur maar wel om 20.45 uur met de voorstelling van de artiesten De Pnnsencaemere brengt in regie het bekende Franse tv-programma l'Ecole des Fans. In het lied «Ministers Meh schoein manieren» gebracht door Nikole wordt de politiek van Van den Boeynants gehekeld. Even gaan we met Nikole en op de Miel Destereer, voorzitter van het AKV, romantische toer in een drietal liedjes. Dan krijgen we het optreden van prins karnaval Jempi die ons even in de Franse Moulin Rouge- sfeer brengt en Antoine die fortuinen zoekt bij de OCMW. Het optreden van ex-prins Michel met de karnavalschlager 'Bleif van men Floisj', zal door iedereen in de zaal meegezongen worden. Antoine hekelt dan even de perslui en andere kritikasters in het lied 'De beste Stierloi'. Dat we niet verlegen zijn om zelfspot bewijst ex-prins Stefaan in het lied over Europaprins Enrico. Enrico geeft dan zelf de repliek in zijn 'Óilsjterse evenementen'. Dan is het de beurt aan Don Kroes met zijn Microkomputer. Even gaan we op de sentimentele toer met het optreden van Netteke Verlack: «Een beetje vreugde» Het Klein Muzieksken, De Chevaliers brengen dan samen met 30 figuranten en de groep Stampen en Daagen een non-stop-show van om en bij de 45 minuten. Een Duitse Staminee in de keizershallen, met alles er op en er aan, zelfs een blaaskapel, toeristen en zangers. Laat het bier maar vloeien, dan zal de sfeer des te groter zijn. De Aalsterse avond wordt beëindigd met het défilé van de artiesten. Afspraak voor alle karnavalisten vrijdag 27 augus tus om 20.45 uur in de Keizershallen. HJM Prins Karnaval Jempi I was ook aanwezig bij de opening van de Aalsterse Jaarbeurs net als Katchoukende Aalsterse «Ajoinboer» met lint. rechts op de foto) allebei graaggeziene figuren, en niet alleen in de Aalsterse kar navalmiddens...

De Voorpost | 1982 | | pagina 21