Bij Excelsior Sint-Niklaas klaart de situatie tijdig op pandoeringen VW Hamme gemotiveerd na twee Red Star Haasdonk zijn de finalisten en Temse ïmewoi groevei- VW Hamme flash De goal van de week Heikant Zele niet meer op losse maar op volle toeren K.A.V.D.-Flash De uppercut van de week Jaast I mkele f Iportii I tomt I 5.K. E f itoppe ersle Laatstg Brande opkikker voor ,eido leden jaar zo ja r»rni< r met heel wat ig se it tweede prov efen eerde, is de ten gke Dny Huyghevoo ^er man die de at WiCr VOETBAL Met een ongelooflijk brio waarbij gedurende zes matchen geen enkel punt werd te grabbel gegooid bleven de Red Stars uit Haasdonk de lijsttrekkers uit hun reeks 1In de andere reeks (twee dus) stelde ook K.S.V. Temse alles in het werk om in extremis nog de finalepartijen te bereiken: dit kwam ook voor mekaar doordat zijzelf aan de winnende hand bleven in de slotwedstrijden en Tielrode zondag ten onder ging tegenover Klein Laar Vrasene met de minimale ver- liesscore. Haasdonk sluit af met het maximum der punten Voor wie nog enige twijfels had: de puike konditie van de rood-gelen werd deze week alweer tot tweemaal toe in de verf gezet met een donderdag se thuiszege tegen De Klinge en een kurkdroge uitoverwin- ning op zondag ten nadele van Verrebroek met 1 -5. Bij het nader ingaan op deze partijen springt vooreerst in het oog dat Red Star erg pro- dukbef is maar ook dat men daar niet zomaar op één enke le doelschutter moet bouwen. Tegen De Klinge lagen achter eenvolgens Dirk Maes, Lieven Verhelst en Danny Vergauwen aan de basis van een fortmnlij- ke voorsprong; terwijl op Ver rebroek eerst een doelpunt werd geslikt vooraleer het Haasdonks skoremachien in werking kwam. Daar skoorden achtereenvolgens Kris Steve- linck, Luk Catthoir, Danny Ver gauwen, Guy Rooms en Dan ny Caluwé. Of zoals U zelf kunt konstateren zeven ver schillende akteurs voor acht treffers, van een weelde ge sproken. Toch blijft men in de Stepmanslaan met beide voe ten op de grond en wil men de start van de kompetitie wel eens afwachten om te zien hoe dat zal vergaan. Niettemin is en blijft het saldo van de zes schiftingswedstrijden in de Wase beker een meer dan geschikte propaganda voor het efftal van oefenmeester Raymond Rooms. Wie doet immers beter dan twaalf pun ten op twaalf met 21 doelpun ten in het voordeel en slechts vier doelpunten tegen Achter primus Red Star Haas donk staat een ander goed geoliede ploeg afgedrukt, met name Herleving Vrasene dat ook geen enkele keer verloor in deze oefenbeurten maar tot tweemaal toe een drawn moest toestaan Verleden donderdag gebeurde dat met een skoreloos gelijkspel tegen Gerda. De nj werd echter thuis zeer positief afgesloten tegen Eksaarde met duidelijk drie doelpunten vèrschil. Eén ding is zeker: Herleving Vrasene zal zijn herwonnen plaats in tweede provinciale met ere verdedigen. Ook Sporting Sint-Gillis lijkt naargelang de oefenwedstrij den vorderen meer en meer onder stoom te geraken: dat bleek vooral in de zondagse thuismatch tegen Moerbeke waarbij de gasten op vier doel punten werden verqast. Na de reeds vermelde drie eerste plaatsen in de groep volgt de ganse klad van overige deel nemers die mekaar slechts weinig toegeven. De eindklassering m deze groep. 1. Red Star Haasdonk met 12 punten. 2. Herleving Vrasene met 10 punten, 3. Sporting Sint-Gillis met 8 p.. 4. (gelijk) White Boys, F C. Kiel- drecht en White Stars Sombe- ke met 6 p., 7. (gelijk) F.C. Gerda, Herleving Sinaai, S.K. De Klinge en S.K. Lokeren met elk 5 punten, 11(gelijk) Een dracht Verrebroek, Klauwaerts Kemzeke, F.C. Eksaarde en Moerbeke met elk 4 punten. Temse pakt In extremis de eerste plaats in reeks 2 Iets spannender ging het in de tweede reeks toe want hoewel Tielrode zijn midweekpartij op eigen terrein nauwelijks tot een goed einde had gebracht (winst van Meerdonk met 1-0), waren de verse provincialers nog niet zeker van de finale en dat ondervonden ze ook. Zon dag kregen ze het op Klein Laar zwaar te verduren en moesten ze met het kleinste verschil het onderspit delven Temse had van zijn kant de bijzonder moeilijke verplaat sing naar Bazel met 0-1 afge sloten en bleef thuis net over eind tegen de reserven van Vigor Wuitens Hamme (3-2). Door deze 4 op 4 wipten ze dus ten lange leste nog over de veruit meest verdienstelijke en verrassende ploeg uit haar reeks, met name gemeentege- noot V.K. Tielrode. Heikant Zele maakte bij zijn laatste tweetal wedstrijden een bij zonder goeie beurt: eerst winst bij het ontgoochelend Herle ving Sint-Pauwels met 0-1 en vervolgens een duidelijke 3-0 thuiszege tegen S.K. Klinge. En wat gezegd van de dolle zes minuten van Excelsior Sint-Niklaas op het plein van Olympia Rupelmonde waar de groen-zwarten niet alleen het eerste doelpunt van de oefen periode aantekenden, maar er vooral onder impuls van trai ner Bressinck meteen nog drie aan toevoegden, zodat de wedstrijd met 1-4 in eigen voordeel werd beslecht. Die heropflakkering was evenwel van voorbijgaande aard want zondag gingen de Sintniklaze- naars weer de boot in met 0-2 tegenover Eendracht Bazel. De eindklassering in deze groep: 1. K.S.V. Temse met 10 punten, 2. Tielrode V.K. met 9 punten, 3. (gelijk) Heikant Zele en Eendracht Bazel met 8 punten elk, 5. (gelijk) Olympia Rupelmonde en Herleving Sint-Pauwels met 7 punten efk, 7. (gelijk) Klein Laar Vra sene en S.K. Kalk) met elk 6 punten. 9. V.W Hamme (re serven) met 5 punten: 10. Jong Vlaanderen Kruibeke met 4 punten. 11. Excelsior met 2 punten, 12. White Stars Meerdonk met 0 punten. Technisch raadgever Willy Meersman is momenteel werk onbekwaam. Hij sukkelt met een aderontsteking aan zijn been. Het is de derde keer dit jaar dat hij van deze pijnlijke kwaal last ondervindt. Tot een fyzische inspanning lijkt Macroman thans niet bekwaam. Het enige waartoe hij thans in staat is, is gewoon de wedstnjd volgen vanop de invallersbank. De werkzaamheden tot de bouw van een nieuwe tribune vorderen vrij snel te Hamme. De aannemer in kwestie zegt dat het publiek aan het eind van de maand septem ber er zal kunnen plaats op nemen. In de Hamse voetbalmiddens neemt men die uitspraak alvast met het nodige korreltje zout. Wat de kleedkamers betreffen. Dat zal in ieder geval nog een hele poos duren vooraleer die in orde zullen komen... VW Hamme heeft dit seizoen opnieuw een beroep gedaan op de firma Elbeko. om de zaak te sponsoren Zaakvoerder van deze firma is Achille De Mey Achille is met alleen de man die met de centen op tafel komt. Hij is bovendien een voorbeeldige klubleider die zich honderd procent inzet voor de vierdeklasser Eddy De Maische is voor de wedstrijd op Eeklo aangeduid als twaalfde man. De Hamse spits blijkt nog niet in topkonditie te zijn. Dat is zowat ieder seizoen het geval bij Eddy. Hij heeft een paar weken meer nodig om zijn topvorm te bereiken. Vanaf dat moment is Eddy weer de man die in Hamme de netten doet trillen. Naar verluidt was VW Hamme zinnens, ter gelegenheid van de inhuldiging van de nieuwe tribune een vriend schappelijke wedstrijd te spelen tegen KAV Dendermon- de. Maar na de pandoering van de voorbije speeldag is men gaan uitkijken naar een «zachtere» tegenstander. Rudy Maes is terug uit vakantie Hij doet tegen Eeklo zijn wederoptreden Hopelijk voor VW Hamme gaat dat met een paar doelpunten en een zege gepaard. Rudy Maes is in ieder geval verschrikkelijk gemotiveerd. (edm) Finale tussen Haasdonk en Temse Een en ander impliceert dat de finalisten reeds bekend zijn, omdat de inrichters dit jaar hebben gekozen voor direkte eliminatie en niet meer hun toevlucht zochten in een lang uitgesponnen spel van kwartfi nale, halve finale en finale wedstrijden. Zondag wordt trouwens de heenwedstrijd van de finale 1982 reeds afge wikkeld en dat met start om 16.00 uur op het terrein van Red Star Haasdonk De terug wedstrijd van dit gebeuren vindt dan op 11 november plaats in Temse. Manil Men zou zo de indruk krijgen dat er hier een aardig robbertje gevochten wordt. Het is allemaal maar schijn. Lede won in elk geval met 3-1 van Betekom. (per) Dat althans zijn de bewoordingen van bestuurslid Frans De Cock, die onmiddellijk alle geruchten als zou Excelsior op de rand van het faillissement staan, logenstraft. «Wel is het zo,» aldus Frans, «dat onze klub de gronden waarop de terreinen liggen uiteinde lijk heeft aangekocht zodat we aan niemand geen rekenschap meer moeten afleggen en ook van nie mands goeie wil meer afhankelijk zijn». «Deze inves tering vergde weliswaar heel veel geld, zodat we misschien wel tot op de bodem van de kas zijn gegaan, maar daarentegen meer bestaanszekerheid rage en gaat liever spelen in het cafévoetbal. Zijn klasse en skoorderstalent zouden noch tans van grote betekenis kun nen zijn voor Excelsior anno tuurlijk wel een terstand omdat ze (wat) te kort komen, noemde (Van den Brandeer werd in de wedstrijd tegen zei van het plein gedragen Toch kunnen we midden deze een hersenschudding en j ygjg Dit is meteen ook de eerste en enige reden dat de Heistraat- formatie een absoluut mini mum aan spelers heeft aange trokken en het nu, zoals zove le jaren reeds vooropgezet. reserven en nu als keeper werd heropgevist. Ook met voorzrtterszoon Frank Goossens hebben ze aan de Heistraat heel wat last. Frank houdt het momenteel voor be- voomamelijk met eigen jonge Zj©n in zijn Sintniklase entou- spelers zal uitpakken. De eni- ellende het niet laten om met een positieve noot te besluiten en dat is dan voornamelijk de jeugd die sinds het begin van het seizoen noodgedwongen overladen uit tweede de dienst uitmaakt bij het eer- aale degradeerde, is de ste elftal dat voor het derde keer van Tony achtereenvolgende jaar wordt geleid door Guido Bressinck. Jongens zoals De Beleyr, Van Marcke, De Vree en vooral Mark Van den Branden zou den dit jaar de doorbraak kun nen forceren maar hebben na- dus enkele weken inaktief Een laatste ploeg die verleden merlijk, maar met Deze is een man die de aMegl0r valsproblemen wel een- kunnen helpen oplossen enkele jaren févoetbal de weg naar skx heeft ge nieuwe aanwinst is Danny Vergauwen, een 22-jarige lin kerback die van Sportkring Sint-Niklaas werd overgeno men. Verder legde men voor het vierde opeenvolgende sei zoen beslag op Luk Veree- cken. Deze is inmiddels 27 jaar geworden en zal samen met Hubert Cerpentier het middenveld binnen goeie pa den moeten houden. Hubert van zijn kant komt na een drietal seizoenen verblijf bij Herleving Sinaai terug naar de Heistraat en kan indien hij tij dig van zijn kwetsuur aan de knoesel geneest nog heel wat lijn brengen in de Excelsiorfor- matie Het was al te merken in de wedstrijd tegen St.- ploegen. Pauweis. De Zeienaars hadden het ritme te pakken Heikant: Luk Van Doorsselj en wonnen toen met 0-1. Hier en daar nog wat re. Paul De Kegel, Toon V bijschaven, dacht trainer André Van Driessche en Cauteren. Mark D Holland laat Kallo dan maar komen. Kallo kwam... om te fe,er Van Driessche, voetballen. Zij speelden het spel eerlijk maar wisten V^Caü meteen hoe laat het was op Heikant. PauTva^XS Neen. die 0-3 nederlaag was „og steeds Luk Van Doorsse- geen schande voor Kallo. Zij |aere. Een moedig en sportiel E"C Van Hri, Lu maue. hebben meegewerkt aan het Kallo kwam niet meer aan een n.„mr,.i n„ n^j Doordat Cerpentier al voortij- spektakel. Geen afbraakvoet- doelpunt. En dat had het ver- »/or' ,,oran nirv u dig werd uitgeschakeld waren b3'- 9een venijnigheden, maar diend! Al_ir,p_.gn u sportief hun kansen verdedi- Scheidsrechter Albenc Eecke- aÏÏhioITr» B oen. Een Dluim voor Kallo mon rwtermnndo imddn Roeyen. Mare Rotthier, Frar Vergauwen en Vereecken de enige twee eersteploeqspelers 9en ^en P'uim voor Kallo. 3. \A/dt M-arL- rVUnlInndn. Kv» van vorig jaar (samen dan wel met Guido Bressinck) die geen Wat Mark D'Hollander beziel de, weet niemand, behalve hij man uit Dendermonde leidde voortreffelijk volgende enkele oefenpartij misten Met 2e"- Zijn vlam sloeg over op de een heel pak fanionspelers verliepen de kontraktvernieu en meteen kregen de kijkers waar voor hun geld. wingen iets stroever maar ook ®®n s*ra^ schot maakte hij deze problemen lijken stukje er van m°et niet altijd bij beetje van de baan te ra- m®' voet gebeuren, dacht ken. Leo Van Puyvelde was de ^'1- inderdaad, met een fik kopstoot zorgde hij voor 2- 0. Ge kunt het allemaal niet willen. D'Hollander wilde Paul De Kegel ook aan de bak laten komen. Met een gemeten voorzet bereikte hij Paul en die liet er geen gras over groeien. 3-0. Drie doelpunten tegen of niet, Kallo wilde van geen afgeven weten Menige keurige aanval werd opgebouwd maar eens in het gebied van de waarheid keek iedereen naar iedereen! Wie zou afdrukken? En deden ze het dan toch dan was er Na een prachtige inswingende hoekschop van Verheyen kon Preben Larsen met een fantastische zweefsprong de eerste goal maken. Preud'homme was volledig uit zijn lood geslagen (Jok Mommens stond al klaar om af te ronden, (dm) eerste van de «rebellen» die inbond en zich graag weer achter het banier van voorzit ter Goossens en Co schaarde. Hierin zal hij hoogstwaar schijnlijk worden gevolgd door Benny De Winter en Mark De Breucker die door allerlei mis verstanden nog niet aan teke nen toekwamen. Een nieuwe verbintenis zit er daarentegen niet in voor Dirk Meul die nor maliter wel nog onder kontrakt ligt bij groen-zwart maar wiens financiële eisen veel te hoog liggen om daar mee te kunnen instemmen. Ook de lijst van spelers die de oudste klub van Sint-Niklaas verlaten is aanzienlijk. Dirk Van Roeyen wou een andere lucht opsnuiven en vindt die het volgende seizoen bij White Stars Meerdonk, waar hij ove rigens ook definitief naar toe gaat. Mark Nijs verkocht zich zelf aan derdeklasser V.K. Ni- nove en is tevens een man die men aan de Heistraat liever kwijt was. Terug naar het sportieve dan: Excelsior zit al vooraleer het seizoen begint met een kee persprobleem. Mare Bosman zit nog steeds geplaagd rpet de nasleep van een operatie en zal pas begin september medische goedkeuring krijgen tot hernemen. Tweede doel man Verstrepen is evenmin beschikbaar. Hij kwam immers een zwaar accident tegen in de verlofpenode en zal dit sei zoen niet kunnen spelen Der de keeper Jean-Paul De Ruys- scher heeft van zijn kant ge noeg van de onzekerheid al dan niet in de ploeg te staan en haakte voorgoed af. Zo il ft f f T kwam men na lang zoeken bij Dirk Pieters terecht, een man die een tweetal jaar geleden Jacky Lefevre, de nieuwe nog voorstopper was bij de trainer bij F. C. Robur Voor twee K.A.V.D.-spelers viel deze 5-0 overwin ning net gelijktijdig met hun verjaardag. Patrick Poppe werd 23 en Dirk Catrysse omzeilde de kaap van 24. Idealer kon die verjaardag nu ook niet uitvallen. Eddy Van Den Driessche was allicht de gelukkigste K.A.V.D.-er. Hij wou winnen tegen zijn oude ploeg maats. Bovendien prikte hij een voltreffer van formaat op het scorebord. Hij was daarmee zo opgetogen dat hij zijn collega's deze week na de training op een «tournee generale» zou trakteren. Minder prettig nieuws kregen we te horen in ver band met Freddy Van Kets. De titularis van vorig seizoen, definitief afgestaan aan Heimis Gent, werd recent betrokken bij een auto-ongeval. Hij werd zwaargewond en naar het Akademisch Zie kenhuis te Gent overgebracht. De K.A.V.D.-damesploeg, telkens wanneer de «mannen» spelen in een rol van spionkop, schreeuwen zich ook tegen Hamme weer de kelen hees. Ze hadden er deze keer zelfs een speciaal liedje op gemaakt, waarin veelvuldig, en veelzeggend de zin «Hamme waarom heb je Van Den Driessche weg gedaan» in voorkwam. Dokter voorzitter Hugo Peersman van V.W. Hamme, die zich in de omge-l ving bevond, kon er duchtig mee lachen. Hij zou er' zelfs niets op tegen hebben, mochten die leuke dametjes ook eens in Hamme als spionkop komen' fungeren, uiteraard dan als supporters van de Wuitens. Dat wordt allicht een ander paar mouwen. Eén van de supporters op de Dendermondse hoofdtribune was Piet Abbeel. De Zeienaar die vorig seizoen titularis was bij K.A.V.D. maar nood gedwongen naar Zele moest terugkeren, zei na de match aan iedereen die het horen wou, dat hij hartpijn had. «Spijtig dat ik er niet meer kan bijlopen», zei Piet «Ik speel nu wel terug in Zele, waar ik mij honderd procent zal inzetten voor mijn ploeg. Maar toch is mijn hart nog bestendig in het K.A.V.D.-stadion». En Stephaan De Wolf (inderdaad geschreven met «ph») speelde tegen Hamme nog beter dan an ders. Sedert hij vonge week in de leer is geweest bij onze fotograaf, weet hij beter dan wie ook wat een «crochet» is. E.D.M. (and Een -ktaa doel Narr doe! een 28 - 27.8.1982 - De Voorpost Donder en bliksem deze week in de Hamse voetbal middens. Daar werden de spelers duchtig de levieten gelezen. Willy Meersman hekelde in ongezouten bewoordingen de laksheid en de nonchalance waar van zijn spelers in twee recente oefenwedstrijden blijk gaven. De zware nederlagen tegen Dottenijs en KAV Den dermonde lagen hem biezonder zwaar op de maag. «Dat mag zich absoluut niet meer herhalen», zegt Willy Meersman. «Wij zijn nu een maal een ploeg die het moet hebben van inzet en overtui ging. Wanneer die faktoren ontbreken kan zelfs een vierde provincialer ons overwinnen. We hebben hierover nu uit voerig van gedachten gewis seld. ledereen is tot het besef gekomen dat een algehele in zet noodzakelijk is. Zondag worden we gekonfronteerd met Eeklo. We beogen in elk geval de beker Helanio. Vorig jaar werd dat ons eigendom, ledereen blijkt nu gemotiveerd en wil tot het uiterste gaan om andermaal op deze beker be slag te leggen. Makkelijk zal dat met gaan. Ik zag Eeklo al aan het werk. Het blijkt een sterke ploeg te zijn. Er zal moeten geknokt worden», be sluit Willy Meersman. Bij VW Hamme ontbreekt Omer Van Praet op het appèl. Hij probeerde dinsdagavond de trainingen te hervatten, maar moest die vroegtijdig beëindigen. De Hamse flankverdediger bleek nog last te ondervinden van een voetkwetsuur, die hij opliep te gen Geraardsbergen. Wellicht doet VW Hamme ook geen beroep op Guido Joos vermits die tijdens de eerste twee speeldagen nog een resteren de schorsing moet uitzitten. Anderzijds is Rudy Maes terug van de partij. De opstelling waarmee VW Hamme in Eeklo winst hoopt te halen, ziet er als volgt uit: Eric Amelinckx, Ronny De Beule, Dirk Van Buyten, Dirk Verbustel, Bruno Marin, Chris Van Dam, Paul Vermeir, Luc Schuddinck, Robbie Smet, Frankie Vanhaecke, Rudy Maes. (Eddy De Malsche, Johan De Wilde, Frankie Mettepennin- gen en Peter Baert.) Beker van het Waasland

De Voorpost | 1982 | | pagina 28