■'i p&&\L Sporting Sint-Gillis raakt langzaam maar zeker paraat Jauwaerts Kemzeke moet nog op gang raken FC Stekene sportief mikt naar de «De Top» in 3e Provinciale Stekense Sportraad zoekt vernieuwing rei ti; Technisch hoogstaande partij met doelmannen in vedette it Sportkring was beter S.K. Herdersem in de kijker Pech voor Robur Moerzeke VOETBAL De Voorpost - 27.8.1982 - 29 t lijkt de slotsom die we kunnen opmaken uit de lorbereidingsmatchen van blauw-wit. De ploeg »rd niet overstelpt met nieuwe krachten maar zat tijd geplaagd met verse kwetsuren en late irlofgangers. trainer is wel volslagen nieuw op Sint-Gillis- lem maar is voor tweede provinciale geen nieuw- Frangois Danneels mag ondanks zijn nog i leeftijd (35 jaar) reeds als een «ouwe» getrou we binnen het Wase voetbalbestel worden genoemd net in het achterhoofd zijn ganse staat van verdien ste als speler en trainer bij Herleving Sint-Pauwels, Sportlef Stekene en de voorgaande twee seizoen uccesvol overigens bij White Star Sombeke. laast Danneels schuiven ook eveneens voor 1 jaar over van nkele nieuwe spelers aan in Lokerse S.V. Hij is een 22- Iportingtenue. Voor 1 jaar jarige voorspeler die in de ken- t Dirk De Beule over van nismakingsbeurten reeds zijn LK. Beveren. Hij is een voor- puike klasse en konditie liet r die bij één van de bewonderen. Doelman Rudy oefenmatchen reeds De Breucker komt van Red .1 kwetsuur opliep en nu in Star Haasdonk voor de .duur t gips zit waardoor hij de van 1 jaar naar Sint-Gillisr-aige- nzoensstart alleszins moet zakt. Wllly De Kerf komt Daar, in Haasdonk, was voor hem voorlopig geen plaats meer maar misschien kan hij nu zijn kans grijpen als doublu re van Peter Van Hoecke. Ook wat De Breucker aangaat is er minder gunstig nieuws: hij schijnt nu reeds op de sukkel met water in de knie. Last but not least een zeer bepalende figuur die zijn verblijf in Sint- Gillis met 1 jaar verlengd ziet. Met de van Italiaanse origine Inge Betoncelll Jean voor de vrienden staat of valt de produktiviteit van de blauw- witten. Men hoopt dan ook op een beter seizoen dan het voorbije zowel voor Betoncelli als de ganse ploeg. Ook de lijst van spelers die Sporting verlaten is redelijk uit gebreid. Wij beperken ons tot de meest opvallende: speler trainer Fellx Seghers ver dwijnt en start in het Antwerp se een zogenaamde voetbal- school. Ook Frans Verachtert gaat te rug vanwaar hij afkomstig is en zal dit seizoen bij Lyra uitko men. Franky Van de Velde gaat definitief naar Sparta Zwijndrecht terwijl Johan De Clercq definitief werd overge nomen door Hoogeinde. De gebroeders Erwin en Benny Schoenmaeckers kunnen voor 1 jaar bij Klein Laar Vrasene terecht en Stefan Van der Heyden gaat als jeugdspeler over naar Sportkring Beveren tot 1985. De laatste jongeling die van de hand werd gedaan is de veelbelovende Ozmar Kaplan (Turk van geboorte) die met zijn inmiddels 16 jaren een denkelijk rooskleurige voetbaltoekomst tegemoet gaat bij S.C. Lokeren. Hoewel de eerste oefenwed strijden niet onverdeeld geluk kig verliepen met een 4-1 ne derlaag tegen Red Star Haas donk en een 1-1 gelijkspel thuis tegen White Boys verbe terde dat allemaal naargelang de oefenperiode vorderde. Het gelijkspel tegen Kemzeke gaf al een goeie aanduiding maar de winst van zondag met 4-1 tegen Moerbeke moet Dan neels toch wel sterken Ook bij deze klub hoort men heel wat opmerkingen bij de te lang en vooral te zwaar uitge sponnen kwalifikatiematchen voor de Beker van het Waas land. Van gewone trainingen is door de veelheid aan wedstrij den nog maar zelden iets in huis gekomen. Niettemin lijken trainer die zich zondag jongstleden zelf zwaar bezeer de in een reservenwedstrijd en bestuur er vast van over tuigd dat de huidige kern. die wel eens enorme leeftijdslast torst bij de middenvelders, in staat moet zijn om het seizoen probleemloos door te komen of zit er nog meer in? Manil lat Is wel een zeer voorzichtige diagnose die we (unnen maken als we de resultaten va de rood zwarten eens nagaan in de voorbereidingsmatchen, laarvoor zijn enerzijds enkele nieuwe spelers aan te wijzen die nog in het geheel moeten ingepast worden tn anderzijds is er ook een nieuwe trainer die zijn lappenheimers nogmoet leren kennen, la de welbekende strubbelin- provincialer terug een goed |en in het Kemzeke-huishou- voetballend elftal te maken, is rote at Bn waar het plotse vertrek een ander paar mouwen maar S|ek m an toenmalig trainer Jaak de wil-daartoe is zeker aanwe- .aatstg belandt verleden jaar een zig. En bij het bestuur dat aan 3rande eer groot probleem deed ont- zijn nieuwe trainer onafhanke- sgen B iaani jS men bij het bestuur lijk beslissingsrecht verleent én bij de wat verruimde maar op eerste zicht niet danig jgen m orgvuldig alle mogelijke kan- I en j Maten tegen mekaar gaan ktief z fwegen Uiteindelijk viel de versterkte-spelersploeg wordt voor leldoordachte keus op René er zeker alles an gedaan om r zo ja ftrnlers, tot het eind van vo- dit seizoen goed door te tl watlig seizoen nog werkzaam als komen i provi efenmeester bij Robur Moer- te tw :eke een p oeg overigens die ^oe aanPakken? jhevoo inder diens leiding de laagste de at egionen uit de reeks eens kon René Verniers is dan ook geruime tijd, zeg maar ens z uiien voor een vooraanstaan- sinds het begin van de trai- en en i s r0|; René voorstellen is na- ,mde lurlijk een overbodige zaak. ningswedstrijden. aan het ex perimenteren om op zulk een ir Exc e man die zo lange tijd deel wijze het beste elftal te kunnen ten. utmaakte van de spelers- ■■■--■- roep en daarna nog trainer «s bij verschillende (jeugd)- loegen van Sportknng Sint- samenstellen. Toch telt hij reeds enkele gekwetsten in zijn rangen Mark Vzewijn suk- kelt met een dikke knie. Karei klaas was trouwens door Van Hecke met een zware wat klubs gegeerd als ontsteking in de buik en Gerrit re trainer Stremersch is nog steeds aan )f Verniers het in Kemzeke het herstellen van een menis- let het huidig potentieel zal cusperatie. Ook bij de nieuw- unnen rooien om van de voor komers vielen reeds enkele ort nog roemruchte eerste slachtoffers zoals William rwin- atrick kaap niet igste loeg- van e zo a de ren. ver- vorig 3ent, I. Hij Zie- r de ïkop, telen Merckx die tegen Herleving Vrasene een achillespees kwetsuur opliep. William komt trouwens over van de White Boys uit Sint-Niklaas en is meestal linkschter. Tweede aanwinst waar men in de Weynploeg heel wat van ver wacht, is Mustapha Bougha- lem. Deze 29-jarige Marok kaanse voorspeler werd over genomen van de reserven- ploeg van S.C. Lokeren. waar hij reeds als eeuwige pion werd bestempeld en overigens een «belofte» bleef. Men hoopt bij Kemzeke dat Boug- halem dit jaar doorbreekt als doelschutter. Tot nu kan daar over nog niets steekhoudends worden gezegd want Mousta- pha kwam pas half augustus terug van een reis naar zijn geboorteland en had hierdoor heel wat fysieke achterstand weg te werken. Een oude vertrouwde Klau- waert is terug op zijn be stemming Jos Openeer was in het begin van de jaren ze ventig gedurende ettelijke sei zoenen eerste doelman bij Kemzeke Verleden jaar kwam hij terug Waaslandwaarts als hulp voor toenmalig speler- trainer Yvan Strobbe en nu werd hij definitief «voor een prikske» overgenomen van ei genaar S.V. Lovendegem. Jos is momenteel 34 jaar wat met zoveel betekent als keeper. Qua doelwachters hebben de Kemzekenaars bij aanvang van dit seizoen zeker geen gebrek, want als tweede kee per staat de stevig opgekomen man van eigen streek, Erik Lardenoit klaar (deze is pas 19 jaar) terwijl ook Luk Strobbe weerkeerde van Sparta Waas munster. Stephan Heyninck is een veelbelovend 19-jarige half- speler die dit jaar ook zijn kans zal krijgen in de eerste ploeg. Dan kwam ook nog Ronny De Ruyte over van gebuur Steke ne Sportief. Ronny is een 24- jarige middenvelder die voor 1 jaar zijn geluk komt beproeven op de Kriekepitte Een veel besproken ruil werd ook afge sloten tussen Kemzeke en Stekene Sportief: routinier Mark Vereecken en Dirk Her man verdwenen naar Stekene in ruil voor Stephan Schaep (nog 2 jaar langer bij Klau- waerts) en Eddy Saman, deze laatste komt definitief naar Kemzeke. Ook keren enkele belhamels weer in de Klau- waertsstal. Zo bijvoorbeeld Hubert Hendrickx die enkele jaren kotstudent was in Leu ven en daardoor niet geregeld kon trainen Die studieperiode lijkt afgesloten en Hubert kan nu mits de nodige inzet de rol van Mare Vereecken in het middenveld overnemen. Ook Regi De Maeyer blijkt er eindelijk meer voor over te hebben en moet hetzij als lin- kerhalf, hetzij als linkerspits enige rol van betekenis kun nen spelen in het komende voetbaljaar. De enige kernspeler van jongstleden jaar die samen met Vereecken werd afge staan is Dirk Roelandt. Dirks presteren stond door veelvul dige kwetsuren en aanverwan te in geen geval in verhouding tot de prijs die de Klauwaerts voor hem moesten neerdok ken. Dirk gaat ten definitieven titel naar derde klasser Jong Lede! Tenslotte de vermoedelijke kern Dit wetende kunnen we de meer dan waarschijnlijke kern geven welke onder leiding van trainer René Verniers een goed seizoen beoogt: in het doel Jos Openeer: ach teraan: Yvan Strobbe. Mark Bonte, Bert Van Hecke en Marc Yzewijn of William Merckx of Stephan Schaep - in het middenveld Eddy Saman. Hubert Hendrickx en Regi De Maeuer; en tot slot vooraan: Mark Van Himste. Gernt Stre mersch en Tony Van Guclk. Manil De aanwinsten van Stekene Sportief op een rijtje. De vreugde om het behalen van een kampioenstitel duurt in feite nooit lang in de voetbalsport. Na een korte ontspanningsperiode dient al vlug te worden getraind met het oog op het volgende seizoen: een stap in het onbekende, want in een hogere reeks, tegen sterkere tegenstanders! Dit was natuurlijk niet anders voor FS Stekene Sportief dat met de kampioenstitel in feite een donkere bladzijde hopelijk definitief omdraait. Inderdaad, een gemeente van 10.000 inwoners die aantreedt in de allerlaagste reeks Het is géén reden om fier over te zijn. Het zou dan ook normaal zijn dat een klub in dergelijke omstandigheden aktief zou zijn op de transfermarkt. Maar bij FC Stekene was daar absoluut niets van te merken. Integendeel zelfs, het liet haar topscorer definitief vertrekken naar Lebbeke Versterkt door de jeugd Samen met het verlies van Kris Ferket (definitief naar SK Lebbeke) verdwijnen ook Guy De Bock definitief (terug naar Kemzeke) en Luc van de Wie- Ie tijdelijk (legerdienst) uit het eerste elftal van FC Stekene Sportief. Meteen is dus het probleem van de keepers vorig seizoen paste men een beurtrol toe! opgelost: Luc de Roos wordt nu de vaste keeper, terwijl Geert van Rumst z'n doublure wordt. Ook mocht laatste man Edil- bert Saman (terug van Den- dermonde) eventueel terug naar eersteklasser Dender- monde. Er zijn besprekingen gevoerd, doch naar 't schijnt had Dendermonde niet het geld om Saman definitief aan te kopen! Edilbert blijft dus in z'n eigen gemeente. Als vervanger van Ferket lonk te speler-trainer Van Goethem naar Mark Vereecken, een Stekenaar die reeds lang bij Kemzeke speelt. Alles kwam in kannen en kruiken en naast ervaren speler werd Mark ook hulptrainer van FC Stekene Sportief. Het bestuur vond het blijkbaar ook nodig om Patrick de Boom van Sparta Waas munster aan te kopen voor 1 jaar. alhoewel trainer Van Goethem niet erg entoesiast doet over deze koop. «Dat is buiten mijn medeweten ge beurd. Hij zal zich moeten aanpassen...». Voor de rest rekent de speler trainer voornamelijk op de ei gen jeugd. De hoop is onder meer gevestigd op enkele be loftevolle jongeren tussen de 5 nieuwelingen die de reserven komen versterken, nl. Ivo van Duysse, Luc Van Havenber- ghe, Mark De Block, Peter Van de Heyden en (vooral) Hugo Van Overloop. Verder is er Dirk Lemmen die terug is na één jaar Moerbeke én jonge Stekenaars die in 't verleden af en toe reeds in het fanionelftal verschenen, doch nu aan ma turiteit, fisiek en techniek heb ben bijgewonnen Er wordt dan gedacht aan spelers als Patrick Merckx. Mark Van Stappen en vooral Danny De Ruyte. Deze laatste is voorbe stemd om speler-trainer Van Goethem te vervangen zeker na dit seizoen, misschien nog tijdens het komende seizoen. «Het is onze betrachting om volgend seizoen naar «de kop» te spelen in 3e provincia le'», aldus Freddy Van Goe them «We moeten kunnen meedraaien bovenaan, want de ploeg is in z'n geheel ver beterd. De jonge mannen heb ben héél wat bijgeleerd en de ploeg is naar mekaar toege groeid, de kohesie is versterkt. En Mark Vereecken (defini tief) en Patrick De Boom bete kenen toch een versterking, zou ik denken!» Totdaar een zichtbaar optimistische speler trainer Fred Van Goethem, die al dan niet terecht meent dat een plaats in de «top 5» van derde provinciale er zeker inzit voor z'n ploeg. Voor die plaats in de fop van 3e provin ciale kan hij putten uit een kern van 17 spelers. Luc De Roos, Rudy Van Guyse. Jean-Pierre Van Damme. Edilbert Saman, Marc Van Puymbroeck. Lieven De Cock, Patrick Merckx. Dirk Herman. Danny De Ruyte, Mark Van Stappen, Patrick De Boom. Patrick Goossens, Geert Van Rumste, Kris Ver- schraeghe, Hugo De Clercq. Rudy De Ruyte. Freddy Van Goethem. Een kem die dus ook open staat voor de reser ven die zich onderscheiden, en dan denkt trainer Van Goe them vooral aan Mark De Block en Hugo Van Overloop, doch ook andere spelers in vorm komen in aanmerking. De BeEer 'maai - Gerda: 1-0 landden gelijkopgaande wedstrijd, technisch hoog land, aanvallen langs weerszijden en uitstekende doelmannen. Mens wat wii je nog meer! Namen vooropzetten is hier moeilijk maar de beide doelwachters Duerinck en De Pelsmaecker krijgen •en plaatske in de zon. De wedstrijd begon niet als Ben wervelwind. Beide ploe gen kombineerden vlot vanuit de verdediging. Maar het was meer een tasten en zoeken. Stilaan kwam er meer diep gang. Zowel Sinaai als Gerda roeiden dat het erin zat Effe- tens doordrukken, een paar schoten, maar de doelmannen schoten ook wakker De eugdige De Pelsmaecker van Gerda moet gedacht hebben dat Guy Thys aanwezig was. Hij schudde de ene parade na de andere uit zijn mouw Zijn uverbuur Duerinck van Sinaai werd jaloers. Hij volgde het goede voorbeeld en duwde •en Gerdaschicht in hoek schop om Pfatf te doen verble ken. Het werd nu menens. In de 65° minuut ging De Greyt voor sneltrein spelen. Hij zond in en Patrick Meul nam op halve hoogte de bal prachtig op de slof 1-0 Wie dacht dat het bekeken was, had het ver keerd voor. Gerda raapte zijn moed en techniek tezamen en liet de Herlevingdefensie niet meer met rust. Maar deze wil de van geen liefde weten Hoofd koel houden en zelf aanvallen opbouwen, was hun devies. En ze deden het prachtig. Herleving is gereed Als nu Etienne De Plus nog terugkomt' (andré) Na de organisatie van het eerste «Sportweekeinde van Stekene» enkele maanden geleden een sportweekeinde dat nogal positief werd beoordeeld ondanks de foutjes van de «eerste keer» gaat alle energie van de Stekense sportraad nu uit naar de uitwerking en organisatie van een veldloop ofwel massa-jogging door Stekene. Deze massajongging zou doorgaan onder het motto «deelnemen is het voornaamste» én dienen als springplank tot het eventuele oprichten van een atletiekklub in Stekene. Deze «reuze-happening» want dat zou het moeten worden is voorlopig gepland voor zondag 3 oktober, doch verdere bijzonderheden volgen hier over later. Hernieuwen bestuur Zoals dat in een demokrati- sche maatschappij past, wordt ook in de Stekense sportraad regelmatig een nieuw bestuur ver- of herkozen. Wat de rege ling voor het verkiezen en her- verkiezen van de kandidaten voor het dagelijks bestuur be treft. werd tijdens de laatste algemene vergadering beslo ten om dit jaar de helft van de leden van het dagelijks be stuur verkiesbaar te stellen Op de algemene vergadering van begin september zullen bijgevolg volgende bestuursle den (die langst deel uitmaken van het bestuur) ontslagne mend zijn: voorzitter Andre Gijsel, ondervoorzitter Hedwig Meuleman. public-relations- man Theo Jacobs, die allen herverkiesbaar zijn. Kandidaturen voor de verkies bare funkties kunnen worden opgestuurd naar voorzitter A Gijsel, Voorhout 60 te 9090 Stekene. Diverse nieuwsjes... De sportraad is ondertus sen 3 leden «rijker» gewor den, namelijk de LR V van Klein-Sinaai. de zaal- voetbalklub «De Cafètaria- boys» en tennisklub «De Zilverberk». De sportraad zal trachten een «Infoblad» te bunde len. waarin alle sportklubs van Stekene kort zullen worden voorgesteld. Zon Infoblad zou in Stekene worden oedeeld en ook de nieuwe inwoners zullen, bij inschrijving in de gemeen te, een eskemplaar ont vangen. Om genoemd Infoblad te kunnen samenstellen én mede ten titel van aan vraag tot aansluiten bij de sportraad én subsidië- ringsaanvraag dienen de klubs een vademecum te bezorgen aan H. Meule man, Kemzekestraat 16 te 2781 Kemzeke of aan de sportdienst op het ge meentehuis. - Op vraag van biljartklub «De Hamer» en ook van «Nering door Sport en Steun» zal de mogelijkheid worden onderzocht om vlagjeé te bekomen van de gemeente Stekene. Er zal een schriftelijke aanvraag worden gedaan, zoals het moet De jonge talentvolle Stekene-spelers. SA' Erembodegem - Wilskracht Moorsel: 0-0 li, tr uKe nri .0 BOETIEK AALST i an- SK Herdersem. in geel-blauwe kleuren, speelt tijdens het volgend voetbalseizoen terug met zes ploegen in de kompetitie. En het zal wellicht niemand verwonderen dat nu reeds heel wat supporters, met veel vertrouwen in de spelers en met echt veel belangstelling, uitkijken naar de prestatie van de eerste ploeg, de reserven, de juniors, de scholieren, knapen en miniemen. Geert Preneel (ex-KAVD), u trainer bij derde provincia- kr SK Herdersem, zal tijdens het komend seizoen kunnen ekenen op Dirk Anné die vorig jaar bij Kerksken speelde naar toebehoorde aan zijn eerste klub, E. Aalst, (per) Dit jaar wordt een tweede ter rein in gebruik genomen Sportkring Herdersem be schikt nu over volgende trai ners: Pieters Luc is trainer van de miniemen en de knapen, de scholieren en juniors worden getraind door Hendrickx An dré en Preneel Geert ziet. als trainer van de eerste ploeg en de reserven, het nakende kam pioenschap rooskleurig tege moet. Geert Preneel is even eens leraar lichamelijke op voeding en gaat eerstdaags het laatste jaar Heizelschool in. Spelers De Wolf Jan en De Wolf Stefaan hebben SK Her dersem verlaten. Eerstge noemde speelt bij FC Dender leeuw 't komend seizoen en Stefaan gaat definitief over naar KAV Dendermonde Keeper De Cooman Benny is voor één jaar naar SK Aalst vertrokken. Daarnaast werden ook enkele nieuwe spelers aangeworven, voor één jaar komen Anné Dirk van SK Aalst. Gobel Guy van KAV Dendermonde en Berkers Jan van FC Lutter- zele. SK Herdersem hoopt natuur lijk zijn woordje mee te spre ken tijdens het komend seizoen! In het kader van de Beker van de Denderstreek speelt SK I een thuiswedstrijd tegen ge- buur FC Wieze. Dit is altijd een derby!!! Trouwe suppor ters noteren alvast: rendez vous op eigen terrein, zondag 29 augustus 1982 te 17 uur En het voltallig sportkringbe- stuur, en alle spelers hopen heel wat vrienden, kennissen, supporters en bekenden te mo gen begroeten op de jaarlijkse SK Feesten op 28 en 29 augus tus. Heb je reeds een plaatsje gereserveerd in het gezellige restaurant Smakelijk dan. Of heb je een voorkeur voor enkele uurtjes spannende ju- niorsvoetbal? Dan hopen wij je te ontmoeten tijdens het geprogrammeerde juniorstor- nooi! SK Herdersem staat intussen borg voor een zeer sportieve sfeer! DB. Voor de Beker van de Dender streek moest 4* provincialer SK Erembodegem het vonge zondag opnemen tegen 3* pro vinciale Wilskracht Moorsel. Voor de Erembodegemnaars werd het opnieuw een sukses. Na een evenwichtige eerste helft met langs beide kanten weinig skorekansen. doch met snelle balcirkulaties, hebben de Sportkringers de tweede helft voor zich genomen. De 3* provincialers werden zowaar overklast door een goed voet ballend en fyzisch sterker Erembodegem. De Wilskrach- ters kwamen slechts spora disch in het doelgebied van Sportknng. Een mooi doelpunt van Erembodegem werd door scheidsrechter Vercruysse geannuleerd toen Erwin Rom- baut zich een weg baande door de bezoekende verdedi ging en skoorde. De scheids rechter had echter gefloten voor een voorafgaande fout van een Moorselse verdediger en had zodoende de voordeel- regel niet toegepast Aldus bleef er een blanco-stand op het skorebord van een wed strijd waarin de Sportkringers de besten waren tegen een nochtans niet onaardig spe lend Wilskracht Moorsel. SK Erembodegem trad aan Pierre. Rombaut Erwin en met volgende formatie Per- Bflggenhoudt Luc. mentier Frans, Dupont Gilbert. Van der Weeën Louis. Mat- Tijdens de tweede helft wer- tens Mare, Arijs Guy, Gosse den ook Stook Dirk. Lossie Alain. Van der Weeen Albert. Hugo en De Bolster Patrick Casier Patnck. Du Long Jean- nog ingebracht. Robur Moerzeke speelde .vorig weekend een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Uefa- elftal van de eersteklasser Beveren-Waas. Op een gegeven ogenblik kwam het tot een bikkel hard kontakt tussen de bezoekende doelman en speler-trainer Jackie Lefevre van Robur Moer zeke. Laatstgenoemde werd hierbij zwaarge wond en naar het ziekenhuis overgebracht. Daar werd een open beenbreuk vastgesteld. Jackie Lefevre werd zopas door de tweede provincialer aangetrokken. Wellicht zal men minstens twee tot drie maanden geen beroep kunnen doen op deze speler-trainer. Meer dan pech dus voor Robur Moerzeke op de voor avond van een nieuw voetbalseizoen waarvan men toch veel verwacht. Nu zaterdag 28 augustus om 19 u. speelt het tegen het Uefa's van Lokeren. De wedstrijd heeft In Moerzeke plaats. (edm)

De Voorpost | 1982 | | pagina 29