Verbluffende Constant Feyaerts verovert de «Johnson Trophy» Gerry Doms B.LB.-kampioen der Inters B Jeugdmeeting van AVL Lokeren een kijkje waard Hamse atletiekklub richt eerste «Hamse Jogging» in op 4 september Internationale omloop 't Hoeksken Va, junior H.B de Bif ka Kluisbe «lllg omloo uwe kampioe or nieuw National' 32 - 27.8.1982 - De Voorpost ATLETIEK MOTORCROSS Een buitenkansje voor de ateletiekliefhebber Atletiekvereniging Lokeren is er nog maar eens in ge slaagd verschillende binnenlandse klubs naar hun piste te lokken. Nee hoor, geen vedetten zoals Puttemans, De Beck of Schots. Op zondag 29 augustus a.s. komt de jeugd aan bod op de sintelbaan aan de Sportlaan. Van 10 u 's morgens kan men de pupillen en miniemen, zowel jongens als meisjes aan het werk zien. En als klap op de vuurpijl krijgen we om 17 u een 5.000 m voor junioren en seniors. Johan De Grande, Geert De Borger, Gust Van De Steene, And ré Hillaert en Co hebben zich tijd noch moeite gespaard om deze meeting tot in de puntjes voor te bereiden. Het resultaat is de verzekerde deelname van Beveren, Rac. Gent, Sorgviiedt, Kortrijk, Zele, Meetjes land, vnerzele. Beerschot en Vilvoorde. Iedere club schrijft 20 atleten in: 4 pupillen meisjes en jongens, en 6 miniemen meisjes en jongens. Er worden zowel individue le als clubklassementen opgemaakt. Beloning: een me daille trofee of diploma. Komt U langs de Sportlaan in Lokeren, ga dan deze meeting eens bekijken. Misschien hebben uw zoon of dochter ook sportieve kriebels. Zij kunnen dan altijd terecht bij een der bestuursleden. Een groep vrienden die stap voor stap een vereniging opgebouwd hebben die er mag wezen. In een volgend nummer komen wij uitgebrei der op het ontstaan en groei van AVLO terug. André Atletiekvereniging Lokeren verwacht iedereen zondag aanstaande aan de Sportlaan. De Hamse atletiekklub richt in samenwerking met het Ge meentebestuur van Hamme en de VW een eerste Hamse jogging in op zaterdag 4 sep tember. Vertrek op het Markt plein te 15 u waar ook de aankomst zal plaatshebben Hier volgen reeds enkele in lichtingen: Afstand: 6 of 12 km Onkosten: bij voorinschrijving: 60 fr 6 km individueel 120 fr 6 km gezinskaart 100 fr 12 km individueel 200 fr. 12 km gezinskaart Na 22 augustus 80 fr. 6 km individueel 150 fr 6 km gezinskaart 120 fr 12 km individueel 250 fr 12 km gezinskaart Beloning 6 km individueel: kleine medaille 6 km gezinskaart: 2 kleine me dailles 12 km individueel: luxe medaille 12 km gezinskaart: 2 luxe me dailles Speciale prijzen zijn voorzien voor de grootste deelnemende school, burgerlijke groep, sportvereniging of jeugdbewe ging- Onder de deelnemers worde om 10.000 fr. prijzen verk Inschrijvingen: op bankreli ning 068-2007020-20, ging, Markt Hamme of op h Hamse gemeentehuis, Martd Bureau 15, 9160 Hamme. Alle inlichtingen zijn te verk gen op het Hamse geme< tehuis. Op zondag 29 augustus zullen de wandelaars eens te meer op post zijn te Hamme voor de 9ste Internationale Mars «Om loop 't Hoeksken». Deze mars is toegankelijk voor iedereen die er belang in stelt. Het is tevens voor velen een unieke gelegenheid om zijn nieuwe wandelschoenen in te lopen en zich zo voor te bereiaen op de komende Wuitensmarsen. Wandelclub 't Hoeksken geeft u de gelegenheid te starten tussen 8u30 en 14u30. U kiest de afstand die u wilt: 36 km, 34 km, 12 km en 8 km. Zo is er voor elk wat wils. Ook uw tem po regelt u naar goeddunken: wandelen, slenteren of joggen, zoals u verkiest. De start wordt gegeven aan het RMS in de Loystraat. U kunt ook voor el ke afstand kiezen tussen een brevet aan 30 fr. of een zelfkle ver voor 40 fr. U kunt ook opteren voor de luxemedaille aan 150 fr. Dit pronkstuk is dit jaar een ode aan de kantwerksters uit de streek, zeer geprezen door de wandelaars. Voor groepen, scholen, clubs vanaf 15 deel nemers is er een prachtige groepsprijs. Inlichtingen zijn te bekomen bij de voorzitter André Fobe, Evangeliestraat 137 te Ham me, tel. 052-47.98.75 of op het secretariaat Driegotenkouter 111, Hamme, tel. 052- 47.07.85. weerstand bood aan de aan vallen van de Oost-Vlaming, maar even later zouden de vermoeidheid van Dumont en de goede fysische konditie van de Buggenhoutse vedette de weegschaal doen doorslaan in het voordeel van laatstge noemde. De man uit Ombret kwam nog ten val maar kon zijn tweede plaats op het nip pertje behouden. Constant overschreed de aankomst met dertien seconden voorsprong onder daverend applaus van de kijkers. De speakers ver slikten zich bijna in de superla tieven om zijn prestaties te omschrijven. In de eindstand won Feyaerts voor Natterman, Gevers, Hendrickx en Goy- vaerts. Proficiat. Constant Feyaerts naar Tsjechoslovakije? Op 19 september vertrekken enkele Belgen naar Tsjecho slovakije om aldaar te trachten de Belgische kleuren aan de zegemast te hangen. Voor MC De Bosklievers was de verras sing groot dat ook Constant Feyaerts door Suzuki-verdeler Strijbos verzocht werd de ver plaatsing te maken. Over deze cross weten wij nog weinig, maar geruchten doen de ron de dat Stan mogelijks zou rij den op de Suzuki 250cc van Harry Everts (wereldkampioen 1981). Afwachten is de bood schap Is Stan kampioen van België BMB Juniors 125cc? Een vraag waar wij nog niet definitief kunnen op ant woorden maar de kans is groot dat Constant nu reeds kam pioen is. Wij zullen trachten een verklaring te geven. Voor het kampioenschap moeten er zes crossen gereden worden of anders gezegd twaalf reek sen. Het reglement schrijft voor dat de piloten hun tien beste reeksen mogen nemen en hun twee slechtste vallen weg. Na vier proeven (acht reeksen) was de stand: aan de leiding Gevers met 74 punten, tweede Feyaerts 66, derde ge lijk Grobben en Goyvaerts 59, Van Woensel 54, enzIn Orp werd de vijfde proef betwist en zoals eerder gemeld werd Stan winnaar, zodat hij dertig punten verdiende en zijn totaal op 96 bracht. Gevers verover de met twee vierde plaatsen 16 punten, dus 74 16 is 90 De andere voornaamste titel- De piloot van de motorclub De Bosklievers heeft in Orp-le-Grand de kroon op het werk gezet door de begeerde «Johnson Trophy» te veroveren. Het klassement voor deze trofee wordt opgemaakt na zeven proeven. Voor de start te Orp stond Feyaerts op de tweede plaats, maar door een schitterende zege in deze finale klom hij op naar de eerste positie. Deze plaats op het hoogste schavot is niet te versmaden aangezien een bekend sigarettenmerk 15.000 frank schenkt aan de eindoverwinnaar. De zeventienjarige Constant (bijna achttien) is de verdiende winnaar van deze trofee die hem later zal overhandigd worden in de bondszetel van de BMB te Brussel. Hoe verliep de strijd tijdens deze zeven motorcrossen? In de eerste proef te Wuustwe- zel (14.3.82) eindigde Feyaerts derde in het spoor van de Limburgse zand specia listen Grobben en Gevers. In de tweede proef te Eke (20.5.82) sneuvelt hij op één seconde van Goyvaerts, een andere .Limburgse crack, die zich meer thuis voelt op harde re omlopen. In Hoeselt (31.5.82) komt Stan ten val in de start, vertrekt tweeénvijftig- ste met ruime achterstand op de anderen, maar hij geeft zich niet gewonnen en begint aan een verbluffende remonte wat hem een zestiende plaats op levert, maar aangezien er slechts tien piloten punten krij gen voor de trofee wordt het een puntloze dag. Vervolgens komt Sint-Katelijne-Waver (18.7.82) en ook hier kon Con stant geen punten bemachti gen wegens een defekte ver snellingsbak en andere tegen slagen. Na vier proeven dacht niemand nog aan de eerste plaats in de eindstand van de «Johnson Trophy». Te Nismes (21.7.82) laait de hoop weer op. De piloot van MC De Bosklievers wint voor de Waal Regimont en bewijst ééns te meer dat hij de enige junior is die op alle omlopen kan win nen. Op 15 augustus betwist Feyaerts de voorlaatste proef te Mol op de zwaarste zan- domloop van het land, maar een gebroken vering belet hem te winnen. Deze handi cap zou iedere piloot de rich ting van het rennerspark doen kiezen, rnaar de jeugdige ver- dette rijdt verder en wordt bo vendien nog derde. Een onge looflijke prestatie mag men dit noemen. Komt dan Orp-le- Grand (21.8.82) waar hij ver trekt met een achterstand van negen punten op Grobben of anders gezegd Stan moet win nen en de Limburgse nummer 25 mag niet in de eerste vijf eindigen. De Buggen houte naar wint en Grobben is slechts achtste. Na minuten lang rekenen kondigt de spea ker van dienst in de beide landstalen aan dat Feyaerts de «Johnson Trophy- verovert met vier punten voorsprong op Grobben. de anderen waren voordien reeds kansloos. Constant Feyaerts rijdt de tegenstrevers In de vernie ling te Orp-le-Grand In het Waalse dorpje Orp heeft Stan vele ogen doen openval len van verbazing. In de eerste reeks kon men moeilijk bewe ren dat hij een geslaagde start nam vermits hij slechts twintig ste door de eerste bocht schoof. De derde bocht kon men hem reeds elfde noteren. Zijn taak bestond er in tien piloten voorbij te rijden in een tijdsspanne van twintig minu ten In de voorlaatste ronde kon de BMB-spreker, Stan als koploper aankondigen. Aan de meet had hij een voorsprong opgebouwd van vijf seconden op de Waal Natterman wat hem toeliet een demonstratie te geven op één wiel. De eer ste reeks was tenvolte ge slaagd en het bleef nu wach ten op de tweede Het tweede treffen begon gun stig voor Feyaerts. Hij startte in zesde positie en reed zich in minder dan tien minuten in tweede stelling. Er bleef nog alléén Dumont, een andere Waalse crack, die voorlopig kandidaten werden nog verder teruggedrongen aangezien Goyvaerts en Grobben res- pektievelijk vijfde en achtste werden in de eindstand van deze vijfde proef. Grote ver rassing onder de toeschou wers als aangekondigd werd dat de finale in Steendorp (5.9.82) hoogstwaarschijnlijk niet doorgaat en dat de tien verreden reeksen alle zouden meetellen voor de titel. Nadien werd gemeld dat Feyaerts on der voorbehoud van homolo gatie van de sportkommissie BMB kampioen van België is. Indien deze kommissie zich neerlegt bij de beslissing van de koerskommissanssen komt de trui naar Buggenhout en kan de viering beginnen Wij wachten vol spanning af en duimen voor Stan. Eddy Van Geert groot titel kandidaat bij de MCB Ju niors 250cc Eddy die wekelijks uitkomt bij deze Westvlaamse liefheb- bersbond is momenteel leider voor de titel en zonder tegen slagen mogen wij stellen dat hij prkatisch niet meer te klop pen is. Het kan ook moeilijk anders aangezien Van Geert de overwinningen aan de lo pende band behaalt, soms eens onderbroken door een tweede plaats De nonkel van Stan Feyaerts zou deze titel zeker verdienen nadat hij vorig jaar juist naast de trui greep wegens een wielbreuk in de finale. voorvork. In de herneming kwam hij slechts als 22e uit de start om terug naar een tiende plaats te njden, dit keer als zesde 250cc-er en had toch een derde plaats in de eind stand. Eric Baeyens werd tiende in de eerste reeks juniors 500cc nadat hij als twintigste was gestart maar verdween in de tweede serie door moeilijhe- den uit de wedstrijd. Hij reed op een zevende plaats. Herman Lenaerts werd van de 58 vertrekkers 29e in de eindstand. Toch ging het niet zo vlot op de zanderige om loop te Aalter (vorige week was hij zeventiende) en werd de eerste reeks 27e en had in de tweede serie slechts een 33e plaats. Peter Leirens op een zevende plaats De kleine Peter Leirens gaf in de eerste reeks al direct de indruk dat hij een goede wed strijd ging rijden in het zware zand want nadat hij als twintig ste was gestart kon hij zeer goed naar een elfde plaats komen bij de finish. De tweede reeks ging hij als twaalfde de eerste bocht in om tot de laat ste meters te blijven doorvech ten en zelfs in de laatste ron den over Goffin te rijden en als tiende te eindigen. In de eind stand kwam hij op een fantas tische zevende plaats. Erie Brems had de eerste reeks enkele hapenngen en eindigde van de zestig vertiek- kers op een 28e plaats In de herneming was hij goed van start gegaan en reed op een veertiende plaats. Doch in de eerste ronden was het stuur naar beneden gezakt wat op de zware omloop wel een felle handicap was maar toch bleef hij doorrijden om op een 24e plaats te eindigen en een 22e plaats had in de eindstand Dirk Vlassenroot kwam gens een niet aan de start. Dlmltrl Maarschalk werd tigste in de eerste reeks kwam ten val in de reeks en kon de wedstrijd verder zetten. Stanneke Feyaerts had wedstrijd te Orp-le-Grand twee reeksen bij de 125cc welke hij beide wist winnen en dus zonder stand de eindoverwinning haalde Dit weekend wordt de wedstrijd gereden te gen op de gekende «Molen ten Hotond» voor zesde inrichting MC Het Wiel. Er zijn nog schapsproeven voor lingen 125cc en 125 cc. De finale wordt verreden voor nieuwelinge 250cc en nationalen 500cc. nam Voor de finale der nieuwelk gen 250cc zit er steeds strijd in om de eerste pis tussen Peter Hoendervanger! Martin Vink en Gerry Dromme. Bij de national! 250cc staat Patnck De met een goede voorsprong de eerste plaats en ook bij 500cc-ers heeft Danny Gabri met een voorsprong de te kansen. n Voor de laatste proef der ni welingen en nationalen 125 staat respectievelijk Luc Gof en Stouvenaeckers aan de ding. Hun finale wordt gerei op 12 september te Semrr sake me*tteeo »ffl lent de B Man Mo< op de c De K.L.J-ploeg uil Wichelen deed hel uilslekend tijdens hel sportfeest Ie Hamme (vh) Vorige zondag te Aalter was het voor Gerry Doms dan toch zover, dat hij de titel wist te behalen van BLB kampioen bij de Inters B. Na vele weken van spanning te meer omdat Luc Meiresonne nog steeds een gevaarlijke klant was werd het in de eerste reeks reeds duidelijk dat Gerry wat sterker was dan zijn tegenstrever en wist hij eerste der B's te worden op de vierde plaats. In de start der tweede reeks was er een valpartij waarbij Gerry betrokken was en hij bij de laatsten terug vertrok. Adembene- John de Meyer werd de kam- men. Toch was Van Baeien pioen bij de inters A, hij had duidelijk de sterkste in beide nog als tegenstander Willy reeksen, de eerste reeks won Van Baeien maar hiervoor hij en kwam in de tweede serie moest John wel enorme ook ten val bij de start en tegenslagen kennen kon Van kwam van achteraan terug Baeien zijn leidersplaats afne- naar de tweede plaats zodat mende momenten voor de supporters in de eerste ronden maar hierna bleek spoedig duidelijk dat hij snel plaatsen wist te winnen om zelfs naar een zevende plaats te rijden als tweede inter B. Weer kon hij Luc Meiresonnen achter zich houden waarmee hij dan nog met een redelijke voorsprong wat de punten betreft kon gehuldigd worden en de kampioenentrui mocht aantrekken. Ook had hij in de eindstand nog een tweede plaats. hij de wedstrijd won. John De rijden. Meyer werd met een tweede Het zijspanduo Marc Van en vierde plaats, tweede in de Langenhove-Verboven eindstand Ook in de tweede moesten in de eerste reeks serie deed John een fantasti- genoegen nemen met een elf- sche remonte om van de laat- de plaats en kwamen in de ste plaats naar de vierde toe te herneming als zevende uit de start en finishten op een vijfde plaats waarmee ze in de eind stand op een zesde plaats kwamen. Michel Rombaut- Dhondt werden van in de eer ste reeks uitgeschakeld en kwamen niet meer in de wed strijd. Bij de nationalen 500cc kwam J.L. Rossignol als tweede uit de start en wist deze goed te verdedigen, enkele ronden werd hij naar een derde plaats verwezen maar kon uiteinde lijk toch op een tweede plaats finishen. De tweede reeks kwam hij als vijfde uit de start blokken maar een val deed hem heel wat plaatsen verlie zen om bij de eindmeet nog dertiende te worden als acht ste 500cc-er. In de eindstand werd hij vijfde. Nationaal 125 cc Fillp De Pauw verdween na een viertal ronden in de eerste reeks op het ogenblik dat hij op een vijfde plaats reed. Ook Johny De Witte moest in de eerste reeks genoegen nemen met een 24e plaats en werd vijfde in de tweede reeks met een dertiende plaats in de eind stand. Junior 500cc Luc Van Avermaet kwam als tweede uit de start maar na de eerste ronde nam hij de leiding en kon deze een drietal ronden behouden tot Peter Dhanis deze van hem overnam en de reeks won. Van Avermaet kon gemakkelijk tweede worden. In de tweede serie was het terug van Avermaet welke de eerste plaats nam maar nu kwam Dhanis van een zesde plaats onmiddellijk aan de lei ding om terug de reekszege op zak te steken en nog maar eens de bloemen mocht ont vangen. Luc van Avermaet werd tweede in de eindstand. De Hamse organisatoren van het sportfeest oogstten veel sukses. (vh) Franky Apers werd tiende in de eerste reeks als tweede 250 cc piloot maar had toch wat last van een lekkende

De Voorpost | 1982 | | pagina 32