J I lobuco Buggenhout telde seizoen 1982-83 voor Marc De Proft: «Buggenhout versterkt in de breedte» Menwedstrijden Zaterdag 28 augustus Tornooi R.B. Dendermonde t Internationaal Handbaltornooi Sparta Aalst H.B.C. Robuco Buggenhout: seizoen 1982-1983 Lebbeke was het voorbije weekend op stage te Middelkerke. (v) HANDBAL De Voorpost - 27.8.1982 - 33 Marc De Proft trainer-speler bij H.B.C. Dender- monde is wellicht de jongste trainer in 1e landelij ke. Het is met Mare eigenlijk allemaal heel vlug gegaan vanaf het ogenblik dat hij bij H.B.C. Buggen hout terecht kwam. Heel vlug had de handbalmikro- be hem te pakken en samen met zijn broer Jef doorliep hij de jeugdrangen bij Avanti Lebbeke. Dankzij een uitstekenae opiei- De Proft leerden wij dat deze ding en zijn aangeboren talent bleek al vlug dat Marc on- 1W1V, danks zijn eerder kleine ge- zijn taak als trainer: stalte heel wat in zijn mars «Hoewel het bestuur bergen technisch uiterst begaafde speler een klare kijk heeft op had. Vrij jong verscheen hij meerdere malen in het eerste Avanti-team maar toch brak hij wellicht wegens zijn gestal te nooit echt door. Na lang aarzelen besloot hij dan toch Avanti te verlaten en uit meer dere aanbiedingen koos hij H.B.C. Buggenhout. Deze dy namische klub promoveerde tijdens het seizoen 1981-1982 werk heeft verzet tijdens de transfertperiode zijn wij er niet in gelukt een speler aan te trekken van het niveau dat ik wenste. Het vertrek van broer Jef laat duidelijk een leemte achter. Met hem verdwijnt in feite de ervaring uit de ploeg en een echte afwerker uit de tweede lijn hebben wij niet aangeworven. Met onze trans- naar eerate landelijke en broer fers hebben wij nochtans dui- Jef bleef speler-trainer. Mid- delijk de ploeg in de breedte den het seizoen werd Mare aangezocht de taak van Jef over te nemen en hij deed dit met zoveel animo dat het Bug- genhoutse bestuur niet aarzel de om ook tijdens het seizoen 1982-1983 met Mare als trai ner-speler verder te gaan. Uit een kort gesprek met Mare sterker gemaakt. Naast De Vuyst, die misschien kan door breken als afwerker, en de Deen Rasmussen die een uit erst sterke verdediger is, kwa men jonge mensen met talent de kern uitbreiden maar echt mikken naar 2e nationale zou verkeerd zijn. De ploeg is opvallend jong en een te vlugge promotie zou wel eens nadelig kunnen zijn voor H.B.C. Buggenhout. Niet temin houd ik er rekening mee dat vanaf het seizoen 1983- 1984 2e Nationale kan geplitst worden in een Waalse en een Vlaamse 1e divisie. Dit wil zeggen dat Buggenhout bin nen de eerste zes moet eindi gen om eventueel ingedeeld te worden in de Vlaamse 1e divi sie. Deze vorm van promotie zou Buggenhout goed uitko men omdat de jonge kern op die wijze niet onmiddellijk met te sterke tegenstanders zou gekonfronteerd worden. Een zeer groot pluspunt voor H.B.C. Buggenhout lijkt mij de komst van H. Broeckmeyer als trainer voor de keepers en coach. Onze samenwerking kan ik nu reeds fantastisch noemen en naas het feit dat ik van deze ervaren handbalrat nog wat kan opsteken kan ik mij tijdens de wedstrijden, met Broeck meyer op de bank, nu beter aan mijn taak als speler wijden» EVA Zaterdag en zondag te Aalst jtv. Aalst dat na de eerste oefenwedstrijden wellicht nog veel werk voor de boeg heeft. rent! Lebbeke - Blauw Wit: 12-9 anti, pas om 2 uur vrijdag- cht thuisgekomen van de n week <ang durende stage Vittel, is er toch nog in slaagd zaterdagavond de kampioen Wit met 12-9 cijfers te Trainer Eddy De bleek erg tevreden over verloop van de voorberei- in Frankrijk. Uitgezonderd en Vermoesen die is arbeidsomstandighe- de stage niet konden laken, waren alle kern- irs aanwezig en dat er getraind werd blijkt alleen uit het programma van weekeinde. Inderdaad, na- er op vrijdagvoormiddag 2 uur werd getraind werd ir Metz gereden 200 km) ar tegen de plaatselijke eer- klasser met 31-38 cijfers nonnen werd na een wed- jd van 3 x 30'. Tegen uw-Wit zaterdagavond te bbeke was het duidelijk dat Avanti-spelers uiteraard vrij moeid waren. Nochtans -efd de Nederianase kam- suu 8n verslagen. Blauw-Wit We weliswaar met 0-2 na maar nadat F. Cornelis Avanti tot 2-2 had gebracht werd het langs Vermoesen 5-4 bij de rust. Via 6-4 werd het nog 6-8 na 40' en maar 7' voor het einde hadden De Vlieger, De Batselier, D. Verhofstadt en L. Schaers Lebbeke een veilige 12-8 voorsprong be zorgd. Keeper Mertens, duide lijk in vorm zorgde dat de Ne derlanders niet konden terug komen. Avanti: Mertens en J. Vermei- ren, H. Maes, Cornelis 2, De Bruyn 2, De Batselier 2, De Ridder, Schaers 1, D. Verhof stadt 3. K. Verhofstadt, Eddy De Vlieger 1, Vermoesen 1, De Smedt, A. Maes en L. Van Mol. Programma deze week: woensdag 25 8 Kapek - Avanti donderdag 26/8 Duffel - Avanti zaterdag 28 en zondag 29/8 tomooi Aalsmeer (Ned.) met o a. Fred. Kopenhagen. H.B.C. Dendermonde - E.V. Aalst: 16-14 Nariai H.B.G. DêndëfmCfiuS reeds Ajax Lebbeke versloeg met 9-7 cijfers werd zondag tweede nationaler E.V. Aalst met 16-14 cijfers overwonnen. De Dendermondenaars van trainer Trienpont zijn dus dui delijk op weg om een vlugge come-back naar 1* Landelijke voor te bereiden, maar voor trainer Wellekens van E.V. Aalst wacht er wellicht nog wel wat werk om zijn ploeg klaar te stomen voor de kompetitie. Na een vrij gelijkopgaande eerste helft (3-5 na 10' en 6-6 na 20') werd de eerste helft afgesloten met 6-7 cijfers. Na de rust bleef het gelijkopgaand tot de 49e minuut (12-12) waarna de thuisploeg zich de sterkere toonde en langs Van Cauwenberghe, Van Damme en De Swaef tot 16-13 voor kwamen. Voor Dendermonde scoorden: D. Gysels 2. G. Van Damme 2, Trienpont 3, R. De Bock 2. D. Verleyen 2, M. Van de Velde 1, L. Van Cauwen berghe 3, P. De Swaef 1 De veteranen van Dender monde wonnen met 17-15 cij fers van de veteranen van E.V. Aalst. Van de Velde, Van der Voken en Timmerman zorg den hier voor het grootste deel van de Dendermondse tref fers. EVA. Zaterdag 28 en zondag 29/8 organiseert Sparta Aalst op de terreinen van het St.-Maar- tensinstituut ingang Vrij heidstraat haar jaarlijks tor nooi voor herenploegen. Za terdag wordt er gespeeld van af 12.30 u. De 10 deelnemende ploegen worden onderverdeeld in 2 reeksen. Reeks I 1Sparta Aalst 2. H.C. Willebroek 3. Club Mechelen II 4. S.P.W. Menen 5. Sparta Veteranen Reeks II 1. Cl. Mechelen 2. H.C. Duffel 3. Evenheim (Duitsl.) 4. Ap. Kortrijk 5. Meulebeke De finales vangen aan vanaf 18.45 u. Zondag 29/8 start men reeds om 20 uur. Ook hier zijn tien ploegen ver deeld in 2 reeksen van de partij: Reeks I 1Club Mechelen 2. Sparta Aalst 3. Brabo Denderbelle 4. Meulebeke 5. S.p Wemmei Reeks ll 1. Cl. Mechelen II 2. Rosis Aalst 3. Mechelse H.C. 4. Bomon 5. Jochewoa Aalst Hier starten de finalewedstrij den om 17.15 u. Op te merken dat Sparta Aalst tijdens de kompetitie zijn thuis wedstrijden speelt 's zondags om 15 uur in de Gem. Sporthal van Denderhoutem. EVA. Heren In de voorronde van de Bkeer van België voorzien op 25/26 september gaan de volgende streekploegen van start: Wemmei - Temse Lokeren - Anderlecht Gent - Grembergse Jochewoa Aalst - Denderbelle Zwijnaarde - Waasmunster In de 1/64 finales te spelen op 16/17 oktober komen er nog bij Buggenhout tegen de win naar van de wedstrijd Kiewit- Oostham, E.V AJst tegen de winnaar van de wedstrijd Koersel-Peer. Ajax Lebbeke tegen de winnaar van Gent- Grembergse en H.B.C. Den dermonde tegen de winnaar van de wedstrijd Wemmel- Temse. Dames De 1/64 finales bij de dames worden eveneens gespeeld op 16/17 oktober met de deelna me van volgende streek ploegen: Menen - Olympia Aalst Duffel - R.B. Dendermonde Buggenhout - G.S.K. Hamme Voor de 1/32 finales speelt E.V. Aalst op 13/14 november tegen Houthalen. EVA. R.B. Dendermonde heeft dus vrijwillig afgehaakt met het handbal aan de top. Vrijwillig omdat het moeilijk anders kon moet men besluiten. Inderdaad, na het vertrek van M. Wijnant naar Aalst Sportief -en van M. Coen naar Evere, verloor men ook nog goalie De Donder die zou afhaken met de kompetitiesport, en A. Van Keer transfereerde naar Robuco Buggenhout. Toen even later ook Yolande Doorns besloot er een punt achter te zetten zat er voor L. Van der Jeught inderdaad niets anders op dan vanop nul te herbeginnen. Met deze verzwakte kern in 1* Nationale spelen was inderdaad niet mogelijk. Dendermonde liet dan ook een resem speelsters vrij nml. M. Annaert, B. Van Hooydonck, C. Colson, V. Hauwelaert, T. De Bloeck, K. Coolaerts, V. Vincke, H. Daelemans, L. Van Ransbeeck. E. Van Cauwenberghe en L. Meert. Al deze speelsters mogen naar een andere klub uitzien en het zou ons niet verbazen dat Hamme hiervan de begunstigde wordt. Ook het bestuur onderging enkele wijzigingen. J Heirman wordt voorzitter, Marita Moonen is de sekretaresse en Louis Van der Jeught blijft schatbewaarder. Dat er ernstig gewerkt wordt om de klub nieuw leven in te blazen bewijst de organisatie van een groots opgevat tornooi dat gespeeld wordt op het Pater Ruttenplein de bakermat van het Dendermondse handbal. Op zaterdag 28 augustus wordt er gestart vanaf 9.30 u. Het programma: Dames Reeks I Avanti Lebbeke Aalst Sportief St. Merksem Rob. Buggenhout Heren: Reeks I E.V. Aalst Buggenhout H.B.C. Dendermonde Reeks II Sp. Evere R.B. Dendermonde E.V. Aalst Olympia Aalst Reeks II Ajax Lebbeke Rosis Aalst Jochewoa Aalst De wedstrijden: 9.30 u. dames: Avanti Buggenhout 9.55 u dames: E.V. Aalst - Olympia 10.20 u dames: Sportief Aalst - Stelmar 10.45 u. dames: R.B. Dendermonde - Evere 11.10 u dames: Buggenhout-Stelmar 11.35 u dames: Evere - Olympia 12.00 u dames: Avanti - Aalst Sportief 12.25 u heren: E.V. Aalst - Buggenhout 12.50 u dames. R.B. Dendermonde - E.V. Aalst 13.15 u heren: Ajax Lebbeke - Rosis 13.40 u dames: Avanti - Stelmar 14.05 u heren: Buggenhout - Dendermonde 14.30 u dames: Evere - E.V. Aalst 14.55 u heren: Rosis - Jochewoa 15.30 u. dames: Aalst Sp. - Buggenhout 15.45 u. heren: E.V. Aalst - Dendermonde 16.10 u. dames: R.B. Dendermonde - Olympia 16.35 u. heren: Ajax Lebbeke - Jochewoa 17.00 u: Finale dames 17.35 u: Finale heren. Prijsuitreiking om 18 uur in café Poiderzicht. Bestuur: Ere-voorzitter: Mare Heymans Voorzitter: A. Poppe Onder-voorzitter: M. Van Damme Secretaris: Jos Vermaesen Penningmeester: An. VoiTïieir Leden: R. Buys, K. Bas, A. Brouillard, M.J. Reniers, J. Van Hoezen, W. Van Hove, G. Van Nuffel, E. Vermaesen. Sponsors: Heren: Robuco - Heer R. Buys Dames: firma Moens en kadetten Miniemen: firma Setmar nsssrvsn neren: Mgds Be hang - Heer W. Mertens Uitrusting jeugd: zetels Van Der Straeten. Ploegen in kompetitie: Ploegen: Heren I en reserven trainer: M. De Proft Coach: H. Broeckmeyer Dames: Trainer: Jan Van Damme Hulptrainers: Ed. Van Nuffel en D. Bosteels Kadetten en miniemen: ver- 'i-'lir Sm,n >9 H.B.C. Robuco Buggenhout een vooraanstaande BLE kan worden bleek nog maar eens tijdens een sbe tlllge bijeenkomst met de pers in de lokalen van iioo uwerlj Bosteels. Onmiddellijk bleek dat de orga- itorlsch goed gestruktureerde klub de belang- Hng heeft opgewekt van verschillende zaken- 'uw( »»en uit de bosgemeente en het is dan ook ialfl ich dat sekretarls Jos Vermaesen niet aarzelde It de klubsponsors in het zonnetje te zetten. ain Buys, zaakvoerdei lenploeg. Ook de firma Setmar de firma Robuco de draagt haar steeritje bij- in de iw© naam van de klub uitbouw van de klub door de d door penningmeester A miniemen te steunen en zetels air met een bloemetje Van Der Straeten schonk iede- :ht. De heer R. Buys is re jeugdploeg een training. De sch sedert het ontstaan heer Mertens (Mode Behang) rajde klub hoofdsponsor ge- ook al een sponsor van het [a)j W. Zoals sekretaris Ver- eerste uur, zorgt voor de he- -JjSGn vedelde, in het prille ren-reserven. Tenslotte dank- niet r.o erg handbalmin- te J Vermaesen Brouwenj maar langzaam maar ze- Bosteels voor de uitstekende reeg de handbalmikrobe ontvangst en als toemaatje looi!'6"1 te pakken en begon mocht hij 12 uurwerken in ont- teeds meer interesse te vangst nemen geschonken i voor de ploeg. Het is door de producenten van o.a. na zodanig geëvolueerd bekende Pauwel Kwak. heer Buys een volwaar- 25 c lid is geworden van het historisch overzicht 3off (enhoutse bestuur en nu Voorzitter A. Poppe, stichter le l< towel de zaakvoerder als en z,el achter de klub, schetste ed< ima Robuco niet meer uit de korte geschiedenis van de ime indbalploeg weg te den- klub- ln augustus 1978 stichtte hij samen met K. Bosteels en de firma Robuco wekte J Vermaesen H.B.C. Buggen- Buggenhout ook nog houl Een lon9e 9roeP spelers Wangstelling op van de werd 'n de Panden gegeven H Moens die vanaf dit sei- van Jef 00 ProH die in korte optreedt als sponsor liid deze "ruwe diamanten» de dames- en de kadet- omtoverde tot bekwame hand- A. Poppe. stichter-voorzit ter van Robuco Buggenhout ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet, (v) Jos Vermaesen, sekretaris r> d t. t var, Robuco. is ook eers,e "'"l keeper. Hij bewijsdus "er bi, Robuco. (v, enorme diensten aan zijn klub. (v) bailers. Het eerste jaar werd uiteraard geen onverdeeld sukses maar het enthousias me van de spelers en het be stuur was hierdoor zeker niet getaand. Het sukses kwam dan vluggèr dan verwacht. Jef De Proft speelde met zijn ploeg achtereenvolgens kam pioen in 3e Landelijke na een seizoen zonder enig punten verlies en het jaar daarop werd de titel behaald in 2e Landelij ke na een spannende strijd met Haachtse. Het vierde sei zoen verliep niet zo nmpelloos als H.B.C. Buggennout zien had voorgesteld. De eerste kompetitiehelft was gewoon schitterend maar dan volgde de ontnuchtering. Korte tijd moest er zelfs gestreden wor den tegen de degradatie. Trai ner Jef De Proft was het enige slachtoffer en broer Mark De Proft nam zijn taak over. Uit eindelijk eindigde Buggenhout op de 7e plaats. H. Broeckmeyer Voorzitter Poppe stelde daar na H. Broeckmeyer aan de pers voor. In een vorige editie brachten wij reeds een uitge breid portret van deze Mechel se handbalkalender. A. PoDDe rekent erop dat met de komst van H. Broeckmeyer enkele problemen die vroeger wel eens opdoken zullen opgelost zijn. Buggenhout start dit seizoen niet zonder ambitie. Vorig sei zoen was duidelijk een over gangsjaar om de klub uit te bouwen in de breedte. Het bestuur werd uitgebreid en grondig gereorganiseerd. Voorzitter Poppe stelde dan de nieuwe spelers en de trai ners aan de pers voor. Ver schillende trainers waren sa men met H. Broeckmeyer op deze perskonferentie aan wezig. Mark De Proft. D. Bosteels. G. Moyersoons, Luc Van Rom- paye en Ed. Van Nuffel wer den achtereenvolgens voorge steld aan diegenen die hen nog niet kenden. In zijn voor beschouwingen van het sei zoen 1982-1983 beklemtoon de de Buggenhoutse voorzitter dat H.B.C. Buggenhout geen meeloper wil zijn in de zware 1 e Landelijke reeks, maar een ploeg die vooraan wil eindigen en zelfs vechten om de top te bereiken. Een plaats in de eer ste vijf is de betrachting. Op het einde van het seizoen 1982-1983 vieren de heren hun vijfjarig bestaan en voor zitter Poppe hoopt op iets groots om dit te vieren. Tornooi op 4 en 5 september antwoordelijke. Luc van Rompaye Transfers Kwamen bij H.B.C. Buggen hout: Heren: J. Van Damme - Avanti Y. Daeleman - Avanti M. Verheyden - Avanti G. De Vuyst - Jochewoa Aalst W. Van Der Straeten - Joche woa Aalst Bo Rasmussen René - Dene marken Luc Van Rompaey - Schaar beek Dames: A. Van Keer - R.B. Dender monde An Bleyaert - Avanti Verlieten H.B.C. Buggenhout: J. De Proft - Ajax Lebbeke F. Bontinckx - H.B.C. Dender monde Spelerskern Heren: Bas Kris, Bosteels Dirk, Bos teels Geert, Brouillard Jean, Daelman Yvan, De Maers- schalck Jan, De Proft Mark, De Smet Patrick, De Vuyst Gerrit, De Wilde Dirk, Merckx Ronny, Moeyersoons Guido, Rasmussen René Bo, Van Damme Jan. Van Damme Jan. Van Der Straeten Walter, Van Keer Patrick, Van Moer Geert, Van Nuffel Eddy, Van Rom paey Luc, Vercammen Lou- welle, Vereecken Francky, Verheyden Michaël, Vermae sen Jos, Vermeir Jan, Vermeir Peter, Vrijders Norbert, Water schoot Luc Dames: Bleyaert Annemie, Bosmans Annick. Caluwaerts Ilse, Calu- waerts Lieve, De Bock Liliane, De Pauw Knstine, Gysel Re- nate. Permei Ingrid. Permei Vera, Pieters Anne, Ftoman Sonja, Sanders Linda, Van Damme Lieve, Van Den Berghe Daisy, Van Den Bos sche Martine, Van De Velde Veerle, Van Keer Annick, Van Linthout Elsie, Van Zeebroeck Myriam, Verest Ria, Verstap- pvfi L'8S Voorbereiding en kompetitie De trainingen werden aange vat op 3 augustus. Tijdens de maand augustus wordt er drie maal per week getraind dinsdag en vrijdag 2 uur en elke zaterdag gedurende prak tisch de ganse dag. Na wedstrijden tegen S.K. Grembergen en Ajax Lebbeke volgt een stage-weekeinde in De Panne van vrijdag 20 tot zondag 22 augustus waarin tevens een oefenwedstrijd werd voorzien. Op 4 en 5/9 volgt dan het tomooi en op zaterdag 11/9 start de kompetitie met de wedstrijd Kortrijk-Buggenhout. De dames starten op 18/9 met de wedstrijd Buggenhout- Hamme en de kadetten en miniemen beginnen de kom petitie op 2/10 met de wedstrij den Avanti-Buggenhout. EVA Na voorzitter Poppe was het secretaris Jos Vermaesen die nader toelichting verschafte bij het sportief gedeelte. Naast het stage-weekeinde in de badplaats De Panne tijdens het weekeinde van 22 augus tus, belichtte hij het voorberei dingsprogramma en de kalen ders van de verschillende ploegen. Hij vroeg speciale aandacht voor de tornooien die door H.B.C. Robuco Bug genhout georganiseerd wor den op zaterdag 4 september voor de vrouwen en op 5/9 bij de heren. Bij de dames treden 10 klubs aan onderverdeeld in 2 reek sen volgens hun spelniveau. Bij de heren treden zo maar eventjes 16 klubs aan onder verdeeld in 4 reeksen. Jos Vermaesen wees hier op het groot aantal inschrijvingen wat hij een sukses noemde. Prakti sche gegevens over dit tornooi krijgt u in een volgende editie. Dat de thuiswedstrijden van h!B.C. Buggenhout gratis kun nen bijgewoond worden werd reeds nader toegelicht in dit blad. Deze geslaagde perskonfe rentie eindigde met een korte toespraak van de heer Romain Buys hoofdsponsor Robuco de heer Buys dankte het bestuur voor het in hem ge stelde vertrouwen en wees erop dat de spelers het op sportief gebied moesten waar maken, hijzelf zal alles in het werk stellen om de klub op financieel gebied de nodige armslag te bieden. Met broodjes en heel wat -Pauwel-Kwak» werd er nog nagekaart tot... EVA

De Voorpost | 1982 | | pagina 33