f (M M t Beker van België {Panters veel sterker Feest bij SK Welle Beveren gehandicapt in eigen tornooi Were di wint tornooi in Melsele Hermes wint jubileumtornooi der Klaaskens Volley en basket in «operatie rolstoel» te Sint-Niklaas Hoopgevend debuut Vijftiende hockeytornooi te Temse De Voorpost - 27.8 1982 - 35 BASKET tra4 05 Punten: Temse: De Pauw ide cheldejeugd - Deinze 85-69 4,6 De Burghgraeve 10-7, aa ben Deinze zich zonder Gosselin 8-12, Van Lom- 1,8 hilip De Bruyne aanbood bergen 8-6, Van Wouwe 0- non men veronderstellen jo. Van den Bossche 0-2, at de thuisploeg een vlotte Waltens 2-6. Steur 0-2, y. jge tegemoet ging. Niets Verbeeck 0-2 igj as minder waar want Deinze: Van Rie 8-7, De v^einze is een stevig geheel Gelder 11-2, De Baere 2-5, it altijd op doorbijters Christiaens 10-4, De Muy- teunt. Zo kwam de thuis- ter 6-13 e 1 Joeg bij de rust op 32-38 a chterstand en moest tot Knokke (plus 5) - Wasocub 6-44 doorvechten om op Waasmunster 83-81 lb(l oorsprong te komen. Gos- Eigenlijk is de kustploeg ia elin-Van Wouwe waren de altijd een kwade tegenstan- oa ktiefsten en zij zorgden der voor Wasocub geweest, ir i rvoor dat in de volgende Vorig seizoen gingen ook ï'e onde niemand minder dan punten bij Knokke verlo- Jnion Namen naar de ren en nu kon de kustploeg 5 porthal te Temse komt. Van 11-10 naar 23-14 door- everen - Bazel (plus 10) stoten, loen echter Van wer die het punten aantal den Bossche-Kinders weer- van zijn ploeg kon aandik- om op zich lieten rekenen ken. Toch kwamen de kwam een geruststellende Klaaskens nooit in strijd 36-40 ruststand op het voor verdere kwalifikatie. bord. De match ging ogen- Punten: SNBC: De Poorte- schijnlijk de goede richting re lOp. De Cauwer 12p. uit maar na 59-61 maakte Willaert 15p. Bornem: Leekens met een 6 op 6 een Pauwels 13p, Stabel 17p, 74-69 kloof. Een overhaas- De Wit 16p tig Wasocub miste gemak kelijke kansen en kon nooit Sgolba Aalter - Hermes 81- meer aanpikken hoe Gerlo 69 zich ook weerde. Sgolba zonder Steurbaut Punten: Knokke: Simoens (operatie) moest een initia- 8-0, Willems 2-0, Logghe 6- le 19-28 toestaan maar toen 12. Georges 10-8, Denoyel- de 8 foutengrens werd be- le 2-3. Leekens 8-16 reikt kwam de thuisploeg Wasocub: Windey 2-9, aansluiten 27-28. Even Kinders 14-9, Van Damme voor rust kwam Sgolba op 4-0. Acke 4-0. Gerlo 0-12. voorsprong 39-34 en het Vercruvsse 0-4. Hofman 4- duurde tot de 12e min. eer 0, Van'den Bossche 12-6 Hermes terug aansluiting kreeg 58-59. Het was ten- Sint-Niklase (plus 10) - Ge- slotte Van de Walle die een ranimo Bornem 54-69 70-63 op het bord prikte Een onvolledig Geranimo moment waarop coach De kon men een stugge man- Bruyne zijn zege weggaf en verdediging na 10 minuten de match aan Sgolba gaf. aanpikken op 16-14 maar Punten: Sgolba Haeck 15p, bij de rust gaf het gestalte- Boone 18p, Sturtewegen 54-46 een zonnespelend Bazel moest al vlug ondervinden Finale: Beveren - Sobabee voordeel een 26-31 omdat 19p. Van de Walle 16p. De Peuter met af- (P'US "0) 64-82 Willaert tezeer alleen Hermes: Van Goethem 4p. .ndsworpen een gevaar Zonder Van Loo. Schmitt stond Bornem kon de Van Nuffel 20p. Van den tekende. Na 25-34 moest (voetverstuiking) en Van tweede helft verder zijn Berghe 14p. Naudts 16p. -leveren vechten tot 34-44 Dosselaer kon Beveren voorsprong uitbouwen en Tl2e min.) om Bazel volle- nooit de ëoede kadans vin- het was de jonge De Cau- tig in elkaar te zien stui- den- Het manspelend So ten. Er werd een 20-2 ge- babee vond In Ibs;ns cen plaatst en Beveren ging gedroomde playmaker om Mar de finale naar 36-44 door te stoten. >unten: Beveren De Peu- Zonnekijn stond op de pi- Rillaerts 12p, Lagrillière 4p WEGA Dat Melsele zich tijdens de transfertperiode dege lijk heeft versterkt kon men tijdens het derde basketbaltornooi reeds vaststellen. Polfliet (Lucht bal) en Willems (Bazel) vormen een stevig rebound geheel en wij durven er heel wat op verwedden dat de inrichtende ploeg misschien bij de degradatie kandidaten behoort. De schiftingswedstrijden brachten naast Melsele. ook Hoboken. Were di en Bertino tegenover elkaar. Melsele - Hoboken (plus 5) 73-87 Kon de thuisploeg tijdens de eerste minuten gelijke tred houden dan kwam de klasse van Faber en Goemans (beide Rubo Niel) al na de rust op de voorgrond. Hoboken toonde zich razendsnel tn won verdiend. Punten: Melsele: Stout 22p. Laurevs 12. Willems 12p Hoboken: Faber 28p. Goemans 22p. Aertssens 16p Were di - Bertino (plus 5) 70-49 Na een moedig begin van een gehandicapt Bertino moesten de spelersvan Willy Vonck al bij de rust op een 20-punten kloof kijken. Kwam de Bertino kapitein dan nog gekwetst op de bank terecht dan kon Were di rustig zijn invallers inbrengen om met ruim verschil te zegevieren. Punten: Were di: Aerts W. 16p. Aets L. 18p, De Pauw 12p. Verbraeken 12p. De Block 10p Bertino: D'Hooghe 13p Werd de troosting een oostvlaams onderonsje dan kon men heel vlug het klasseverschil vaststellen. Melsele Bertino 74-54 Wanneer Polfliet zijn spitsen bediende in de quick break was het al bij de rust bekeken. Melsele scoorde op snelheid en een aan adem- en spelers- nood lijdend Bertino kreeg nooit meer een kans. Punten: Melsele: Willems 16p. Van Goethem 12p, Laurevs I3p. Stout 14p. Bertino: D'Hooghe 13p, De Souter 12p Finale: Were di Hoboken (plus 10) 90-89 Underdog Hoboken dat dit jaar een sterk geheel heeft uitgebouwd kon tjjdens de eerste minuten scoren langs Goemans maar moest dan Were di in zijn spoor dulden. Na 8-16 bleek echter hoezeer het scheidsrechterlijk duo Van Rijssel-Opstal aan pro vocatie mocht doen. Were di kreeg niet minder dan 18 fouten toegewezen en werd onophoudelijk door de twee fluiteniers op de rooster gelegd. Hoboken kreeg vrij spel maar kon slechts bij de rust naar 40- 56 lopen. Zonder zich te laten ontmoedigen ging de Waaslandse ploeg in de achtervolging. Zowel Ver- braecken als Aerts zorgden voor punten vanop afstand maar het waren vooral de grote jongens De Block-Van Hassel-D'Hooghe die deze keer de pluim verdienden. Onder hun beidjes zorgden zij ervoor dat dne spelers van Hoboken met fouten naar de bank moesten. Eén minuut voor tijd kwam Were di dan voor het eerst op voorsprong en na een dom balverlies kon Van Hassel met vrijworpen de zege op de valreep veilig stellen. Voor Were di een meer dan bevredigende test temeer daar De Brant. W. Aerts en Vercauteren om diverse redenen ontbraken. Punten: Were di: Aerts L. 8-11. De Pauw 4-1. Verbraeken 1-14, Van Hassel 8-11. Marin 0-4. De Block 17-6 Hoboken: Faber 18p. Goemans 26p. Aertssens 18p. Boev 13p. Schelstraete 4p WEGA »21p, VanBambeke lip votplaats echter tezeer leen en omdat De Peuter s h-rf c M-1H Hermes: Van Goethem Mertens Up Hoeyweghen met een Sop kwam er toen alle deelne- scnntingen: 5int-iMkiase ^2p Deprez lOp, Van den 8 hield echter zijn ploeg op Cabrita: Van Hoeyweghen mende spelers een afdruk (plus 10) - Hermes 63-94 Berghe 19p, Lagrillière 20p Troosting: Sint-Niklase - voorstong 29-37 en het was 11-4, Moens 3-3. Dujardin ontvingen van een typisch "iSobabee - Rubac Rupel- nooit aan z,Jn ,trekken Een sportief derby bleek Asse 59-63 na 37-48 dat coach De 18-5, Hendrickx 4-10. De stadsbeeld van Sint-Ni- monde 68-44 kwam moest de ,nrichtende voor <je dercje nationaler Tweede schifting: Cabrita - Een spannende troostings- Bruyne optrad om het ver- Brouwer 2-0, Permentier 0- klaas. Van de drukkerij De Antwerpse ploeg bleek Ploeê de wet van de sterk~ Hermes genoeg om al met Asse (plus 5) 68-58 match leverde het publiek schil bij de rust te milderen 2. Delocht 5-4 Suy-De Pagie. Een sportief een te sterke partij want ste ondergaan. een 21 op 29 shotprestatie Met een vlot geheel kon na 57-57 verlengingen op. tot 43-48. Een spannende De prijzentafel was bij dit en geslaagd tornooi dat Verschooren-Van Britsom Punten: Beveren: Deyaert VOpr een meer dan behoor- Cabrita onder impuls van Deze keer konden de tweede helft zag een stevig jubileumtornooi navenant, heel wat toeschouwers op stonden tezeer alleen om te 6-6Zonnekijn 8-12, Van Hjice match te zorgen. Na Jan Van Hoeyweghen vlot Klaaskens het laken niet Hermes geheel het laken Hermes won de Beker Van de been bracht, toren. Bambeke 8-13, De Peuter 33.44 rustcijfers konden tot 33-36 komen maar dan naar zich toetrekken want naar zich toetrekken en Daele en de stadsschotel WEGA 6-0. Rosiers 2-2, Vermei- enke| De Cauwer-Willaert moesten de Brabanders Mertens bleek de beste. wanneer Naudts met 5 fou- van de sportveertiendaag- Troosting: Bazel - Rubac ren 3-2. De Breucker 3-3, nog van zjch jaten horen zich gewonnen geven. Zele ten naar de bank moest kon sc. Cabrita kreeg de grote Rupelmonde (plus 5) 76-60 Dujardin 0-0 was na 8 minuten in de kon met Hendrickx-De- Finale: Hermes - Cabrita Cabrita met vrijworpen prijs G.B. en de stadsme- Üoest Bazel de eerste helft Sobabee: Ibens 25p. Ngan- tweede helft was het ver- locht heersen en verdiend (p|us 5) 82-76 naderen daille. Asse de beker 35- m lubac in het spoor dulden du 17-36 dan kwam na rust de tlasse boven met een stevi- r geheel. schil opgelopen tot 40-62 winnen. Een gemotiveerd Cabrita Punten: Hermes: Van Goe- jaar Van Helleputte en de moment" waarop Hermes Punten: Cabrita: Dujardin met Dujardin-Van Hoey- them 5-2, Van den Berghe inrichtende ploeg de beker stoom afliet. 12p, Delocht 15p. Hen- weghen als ex-Hermessers 6-9, Naudts 12-8, Wijck- van de supportersklub. De Punten: SNBC: De Cauwer drickx 15p moest na 14-14 even op de mans 6-0, Deprez 0-8, La- meest sympathieke ploeg 12p, De Poortere lOp Asse: Boeyckens, lOp, tanden bijten. Jan Van grillière 8-12, Van Nuffel 6- werd Asse en de verrassing Een initiatief van de vier basketbalklubs van Sint-Niklaas heeft ervoor gezorgd dat de hoofdstad van het Waasland een stunt rijker is. Er werd een feitelijke vereniging «Operatie Rolstoel» gesticht onder het voorzitterschap van Omer Rotthier. Het doel van deze feitelijke vereniging staat vast: een grote sportmanifestatie organiseren en met de ontvangen middelen één of meer gehandicapten helpen. Voor dit eerste initiatief viel de keuze op één welbepaalde jonge gehandicapte aan wie een automatische rolstoel van ongeveer 70.000 frank ten geschenke zal worden gegeven. Bijkomende winsten zullen deze keer gaan naar Gilsor, de Sint- Niklase gehandicaptenvereniging. Wat hebbennu Sint-Niklase. Hermes, Were die en Bertino als sporthoogdag in mekaar gestoken? Een overzicht van het programma: vrijdag 27 augustus in de sporthal te Sint-Niklaas: 19 uur volleybalmatch: rapid Sneeuwwitje V.C. Temse 20 uur overhandiging rolstoel 20uur30 basketbalmatch: Okapi Aalst - Royal Fresh Air Sportmensen weten wat dit te betekenen heeft. Voor volleybal krijgen wij een rasecht derby met alle ingrediënten die aanwezig kunnen zijn. Rapid transfereer de FlISS r.aar TciT.Sc es bij ue Sint-Niklase ploeg speelt een zeker Mark Hofman! Voor het basketbal komen twee eerste klassers aan bod die er meer dan een oefenmatch van willen maken. De troepen van Fons Kesteloot nemen het op tegen het Aalsterse Okapi ploeg en ook hier krijgen wij waar voor ons geld. Amerikaan Miles zal in Davies een geducht konkurrent hebben en wij zijn benieuwd wie hier het laken naar zich toe zal trekken. Het geheel wordt opgeluisterd door de troepen van de plaatselijke zender Radio One. De toegangsprijs 100 frank ligt aan de lage kant. Men hoopt op een massa publiek en weet dat de Waaslanders voor een sociaal initiatief heel wat veil hebben. WEGA Vrouwenbasketbal Cabrita Zele +5) - Sobeka Zwevegem: 29-42 De Zeelse meisjes maakten hun debuut in kompetitiever- band en de eerste konfrontatie was heel hoopgevend. Tegen Zwevegem een ploeg die reeds vele jaren nationaal bas ketbal achter de rug heeft, wa ren ze uiteraard kansloos. Het geen voorzeker positief kan genoemd worden, was het feit dat de thuisploeg zonder kom- plexen op het terrein stond en zeker niet aangeslagen was. door het eerste optreden. De bezoekers haalden na 5 minu ten hun 5 punten achterstand Cp. maar Cabnta liet zich niet beïnvloeden en langs Marian ne De Bock. Betty De Block en Kathy Dhooghe hadden ze aan de 9* minuut opnieuw één ruk naar 24-33. Opnieuw gaf de plaatselijke trainer zijn volledige kern speelgelegen- heid en verdedigend brachten Kanne Ost. die uitviel met fou ten en Myriam Verschelden voorsprong 10-7. De thuis- bet er goed vanaf en de Zeel speelsters bleven tot de 18* se debutanten Kristin Van minuut gelijke tred houden Hecke en Kathy Goetmae- (16-17). Coach Mare De Vrie- ckers toonden dat ze reeds se had toen reeds 9 speelsters heel wat van basketbal afwe- hun kans gegeven. Het was 'en en dat is hoopgevend voor pas in zicht van rust dat de de toekomst, bezoeksters tot 18-23 uit- Punten: liepen Cabrita (+5): Vermeire 0-5, L. In de tweede helft speelde Ca- Van der Kelen 0-2, Kathy brita aanvallend goed tegen Goetmaeckers 0-0, De Block de Westvlaamse individuele 2-0, De Bock 8-4, Van Hecke verdediging. Ann Vermeire 0-0. Dhooghe 3-0, Ost 0-0, goed gesteund door Lieve Van Verschelden 0-0. der Kelen en Marianne De Zwevegem: De Conine 2-0, Bock brachten aan rjg 4* pg;. VSri. dS MSulobfOêCk 4-0, Van nuut opnieuw evenwicht met Craynest 6-1, Van Dorpe 0-0. 24-25 Sobeka schakelde over Waegebaert 0-0, Roelstraete naar zone en meteen vond de 6-6, De Vriese 3-4, De Caboo- thuisploeg aanvallend haar ter 2-2. Raepsaet 0-6. draai niet meer en het ging in BENO minuut zijn vijftal voor het eerst de weg en halfweg de tweede met trainer-coach Eddy Cor- op voorsprong brengt. Mare helft 55-42 liggen er hoge cij- nelis geeft blijk van een beter Verstappen, toont zich zijn fers in het verschiet. Op het georganiseerd geheel, dat in plaats in de basisvijf waardig einde van de wedstrijd demon- zijn reeks zeker tot resultaten en aan de 15* minuut is het streert Geert Moens, met een moet komen, verschil 27-22. Meeusen en 4 op 5 zijn aanvalskracht en Punten: Lijsen zorgen nog eens voor coach Jef Piron laat alle effek- Panters Baasrode. Ver- 30-28 aan de 18" minuut, maar tieven aantreden en Peelman meersch 13-10, Mare Verstap- Straetman 1 op 7 vindt zijn 3 op 5, is het exponent van pen 8-2, Guido Verstappen 0- draai niet en 38-30 aan de Panters wisselspelers. 8, Wellekens 0-0, De Smet 2- rusj Om tot afgetekende winstcij- 0, Geert Moens 8-9. Peelman De aanvangsfase van de Iers te komen moet Baastode 0-6. De Cock 0-2, Stevens 7-7, tweede helft is een rommelig geen grote partij leveren Het Esseldeurs 0-2. Dendermondse derby had spelmaker Andre Goossens taal de rebound. Ondanks gedoe, met erbarmelijke af- kwam niet verder dan een 33 Grembergen. Goossens 0-2, inzet de derde ronde van en suksesvol afgerond door zwakke afwerking bij verschil- werking in beide kampen. Een op 82 shotgemiddelde, maar Mijs 4-2, Sertijn 0-0, straet- beker van België De bezoe- Colpin met een 3 op 3 en De lende Baasroodse pionnen als initiatiale 2 op 10 voor Baasro- toch 18 op 22 vrijworpen^ De man 2-7,^ Meeusen z-o, ranters Baasrode Grembergen 10): 84-53 De kers verdediqden aanvankelijk Clercq met 3 op 6. zodat er Guido Verstappen 0 op 6, ko- de en een 0 op 9 voor Grem- bezoekers haalden een 20 op Clercq 6-2, Cuypers 0-0, j hun voorgift. Tegen Pan- aan 4" minuut 4-16 op het men de thuisspelers steeds bergen. De bezoekers kunnen 73 en 3 op 8 vrijworpen. gers 0-2, Colpin 6-2. individuele verdediging scorebord stond. Na 5 minuten dichterbij en het is de beste tot de 9° minuut het verschil Panters Baasrode wacht op ■fendeerde de Grembergse is de thuisploeg beter gekon- Pantersaanvaller. Rudy Ver- beperkt houden (49-40), maar het herstel van de gekwetste tfsetplay goed opgezet door centreerd en beheerst ze to- meersch 5 op 9 die aan de 12" kapitein Stevens 6 op 10, wijst Cois Dierick en Gremberoen BENO Op 28 en 29 augustus organiseert R.H.C. Temse haar vijftiende internationaal hockeytornooi. Acht buitenlandse ploegen zullen er aantreden Alphen aan de Rijn. Kame leon Hilversum en St. Oedenrode uit Nederland, Heidel- berg en Dusseldorf uit Duitsland, Orléans en Séthune uit Frankrijk en Metropolitans uit Engeland. Het damestomooi wordt gespeeld met heen- en terug wedstrijden tussen Alphen, Kameleon, Dusseldorf en Temse. De herenploegen werden ingedeeld in twee reeksen. Reeks 1: Alphen, Temse 1. Béthune, Metropolitans en Heidelberg Reeks 2: St. Oedenrode. Orléans, Kameleon, Dusseldorf en Temse 2. De klassement? wedstrijder, worden gespeeld op zondag 29.8 vanaf 13u20 en de finale is voorzien te 15 u. Onmiddellijk na de finale gebeurt de prijsuitreiking. Op zaterdag 28 augustus heeft de officiële opening plaats van het nieuwe B-terrein van SK Welle, een ploeg uit vierde provinciale die sinds twaalf jaar aangesloten is bij de voetbalbond en die ondertussen merkwaardige akties heeft gevoerd om haar akkomodaties steeds te verbete ren. Het resultaat van zo'n aktie is de openstelling van het nieuwe B-plein. Uiteraard wordt er niet alleen gevierd maar ook gevoet bald. Om 13.30 uur treden de miniemen aan tegen Wilskracht Moorsel en om 15 uur zijn de scholieren aan de beurt tegen Sint-Maria-Lierde. dit in het kader van de beker van de Denderstreek. De beide wedstrijden zullen geleid worden door scheids rechter Frans Van De Winckel die hiermee zijn 250e officiële wedstrijd fluit in de BVB. TENNIS 1/01 V-Dendermonde organiseerde een jeugdtornooi mei als inzet de beker Van BiesenPirel. TC Vlaskia heeft een groot deel van de buil mee naar huis genomen. In elk geval is het een prachtig initiatief dat hopelijk ook de volgende jaren zal genomen worden, (v)

De Voorpost | 1982 | | pagina 35