Dendermonde beleefde weer grootse dagen I Maandagmarkt regende uit, maar. 44 - 27.8.1982 - De Voorpost steeds een toegewijd deelnemer aan allerlei feest- en rommelmarkten (foto PielI De Sasfeeste, kenden weer veel sukses. Het Sas was een der drukst bezochte plaatsen van de stad tijdens de voorbije braderie (foto Piet Hermans) Dergelijke toneeltjes waren schering en inslag tijdens de voorbije braderiedagen te Dendermonde (foto Piet Hermans) .ndermonde. Oude rommel is er de laatste tijd in overvloed tijdens de talrijke buurtfeesten en braderieën. Ook op het Begijnhof kon men snuffelen in vergeten voorwerpen (foto Piet Hermans) ondertussen droef en verla ten bij. Toch mag wel even vermeld dat de voetpaden gemakkelijk te begaan zijn en dat de plaatselijke han delaars op deze manier te bereiken zijn. Op de Franz Courtens- straat was het volle bak en de plaatselijke Radio 't Ros zorgde voor de nodiee ani matie. Terwijl de herber gen stampvol zaten met vermoeide bezoekers, dronken de organisatoren en de genodigden een «laatste» glas op het sukses van de Rammekeszand- feesten. Op zaterdag moesten we dus nog even naar het Sas waar ten voordele van Blij- dorp ook allerlei kraamp jes. spelen en attrakties wa ren opgesteld. Ook. daar mocht men van een groot sukses spreken. Tijdens deze meer dan overvolle driedaagse be zochten duizenden bezoe kers Dendermonde. hoe wel de weersomstandighe den niet ideaal waren. Al leen tegen de avond werd het wat zachter. Zondaga vond deinde de kermis daardoor nog redelijk laat uit, maar iedereen scheen zich te sparen voor de be langrijke maandagse markt die toch ook steeds een aantrekkelijk schouwspel blijft. Terwijl hier en daar de mu ziekkorpsen wandelen, ter wijl de kinderen bij de pa ra's indrukwekkende toe ren uithaalden en kracht patsers, poppenspelers, ar- tisten allerlei, hun beste kunnen toonden, werd het stilaan dinsdag en moest er opnieuw aan de slag gegaan worden. Donderdag was het dan Katuit en daarop bereiden de Dendermon- denaars zich steeds grondig voor.... De aloude Denderstede beleefde tijdens het voorbije weekend weer drie drukke dagen. In die korte tijdsspanne was er van alles te beleven. Niet alleen draaide de kermis op volle toeren, ook de plaatselijke middenstanders en verscheidene verenigingen hadden een mooie duit in het zakje gedaan om mee te werken aan het welslagen van deze eerste kermisweek. Hoewel de Kerkstraat, uit noodzaak, deze keer minder kon meedoen, waren er toch verschillende handelaars die hun tenten elders hadden opgeslagen. Het werd één groots feest waarop de Dendermondenaars duizenden bezoekers mochten verwelkomen. raadsleden, zelfs vanuit Lebbeke was een senator en een schepen afgezakt. Hoewel het eerder kil was bleven ze moedig luisteren naar de verzuchtingen van Daniel Evrard die niet al leen beschreef wat er alle maal reeds aan het begijn hof werd gedaan, maar die er ook op wees dat er nog veel meer te doen is. Burgemeester Cool..sprak over het belang van het begijnhof in het Dender- mondse sociale leven en apprecieerde fel de noeste arbeid die door E.H. Evrard en zijn schare me dewerkers wordt geleverd. Hij prees ook de inspannin gen die werden verricht om de begijnhofmusea te in stalleren. Na een wande ling rond het begijnhof, be geleid door de drumband van de KSA, werden de genodigden vergast op een fris drankje in het vroegere huis van de grootjuffrouw, het huidige begijnhof. Ter wijl we ons naar het Rond Punt spoedden, waar de Sterbraderij moest begin nen, wandelden al veel be zoekers tussen de tenten die er als kraampjes ston den opgesteld. Aan het Rond Punt ston den de verantwoordelijken van de Sterbraderij reeds opgesteld en een ganse meute kinderen, alle even oorspronkelijk verkleed, wachtte ongeduldig op de komst van de prominenten die wel even verlaat waren. Begeleid door Dzing Boem en zijn mannen trok de stoet dan door de feestelij ke Brusselsestraat. Enkele bezoekers trachtten onder tussen reeds uit te vissen welke voorwerpen niet pas ten in de etalages van de deelnemende handelaars, maar de optocht zelf ste vende recht op de ont vangst af. nadat de ganse wijk. Vlasmarkt incluis, was bezocht. Ook hier werd een glaasje aangebo den en na dat eerder ludiek dan officieel gedeelte kon den de aktiviteiten be ginnen. Het zouden er trouwens drie dolle dagen worden in de Brusselsestraat en de Vlasmarkt. terwijl de ene Aan het Sas had een felbezochte rommelmarkt plaats (foto Piet Hermans) Vrijdagavond begon het eerst op het begijnhof, offi cieel dan, want de voorbe reidingen in de verschillen de wijken en straten waren al een tijdje aan gang. Tegen zes uur schalden de bazuinen en hoornen van de KSA de bewoners van het begijnhof uit hun kleine huisjes en lokten zo de be zoekers van de braderieën naar het anders meest rusti ge oord van de stad. We kregen nog even de tijd om de verschillende kraampjes en de geïmproviseerde her berg te bekijken en toen begon de rektor van het begijnhof, E.H. Daniël Evrard, zijn toespraak. Aandachtige toehoorders waren de burgemeester en verschillende schepenen en Ai Peke Rammekeszand viel tijdens de feesten op zijn hoofd toen een onervaren drager het ook eens wou proberen (foto Piet Hermans) attraktie de andere opvolg de. Vrije radio's lieten hun gejengel de vrije loop en de sfeer was ondanks de koele avond om te snijden. Nog later wandelden de offici- ëlen ook de Reke Ramme- keszandfeesten in, waar de handelaars al evenveel moeite hadden gedaan om hun straten een feestelijk uitzicht te geven. Hier ook attrakties gedurende de drie dagen en een massa volk. De Kerkstraat lag er Dendermonde. bende verklede Vrijdag om 19 uur startte de Sterbraderij met een optocht door de kleurige wijk. Vooraan ging een ganse kinderen die de verschillende zaken uit de buurt op originele wijze aanprezen (v) De trommelaars en vendeliers van Volkskunstgroep Reynout (foto Piet Hermans) i aktie op het Begijnhof

De Voorpost | 1982 | | pagina 44