CHERRY Pulsar 1500 GL DATSUN Nieuwstraat braderie te Sint-Niklaas Vier je mee kermis «Arond» in Erembodegem? Scoutsfeesten te Melden Het onderwijs in Aalst: hoe het groeide Para's en politieke baiienworp in Kokkelbeek-Gaudi Sint-Niklaas .P. ak Heikantkermis in Stekene 8 - 27.8.1982 - De Voorpost Van vrijdag 4 september tot zondag 6 september a.s. wordt in de Sint-Niklase Nieuwstraat voor de 43ste keer braderie gehouden. Een ware traditie want het is de enige braderie in de stad die enkel door de oor logsjaren werd onderbro ken en die sinds 1934 tot op heden wordt georgani seerd. Dat jaar werd ook «Eendracht Nieuwstraat» opgericht, de vereniging van handelaars uit deze buurt die elk jaar borg staat voor een gezellige populai re braderie in deze oude handelsstraat. De smalste straat van de hele stad. In de loop der jaren werd deze braderie uitgebouwd tot een begrip en werden alle denkbare attrakties en wedstrijden georganiseerd. Een tijdlang werd, zelfs met een cirkus opgetreden. Het was ook daar dat oud- inwoner Jef Burm zijn eer ste stappen op het podium zette. Dit jaar wordt tijdens de braderie uitgepakt met een ganse reeks oude ambach ten. Een pottenbakker, nettenbreier. tabakspinner, stoelen vlechter, glasslijper, en tekenaar zegden hun medewerking toe. Voor de kinderen is er ook een paardenmolen met echte pony's. Tenslotte wordt ook een etalage-zoekwed- strijd georganiseerd. Hier bij dienen de deelnemers in elke etalage een zoekvraag op te lossen. Elke hande laar stelt een prijs ter be schikking voor de win naars. De prachtigste prijs gaat naar de deelnemer die de meeste juiste oplossin gen inzendt. Onder het voorzitterschap van Jozef De Vos, die dit jaar meteen zijn TIEN jaar voorzitterschap viert, zal de Nieuwstraat weldra haar 43ste bradenj houden. Met een beetje goede wil van de Weergoden wordt het terug een reuzefeest. P.V. Vrijdag 27. zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 augustus wordt in Erembodegem kermis «Arond» ge vierd: de traditionele kermis voor de ganse buurtgemeen schap van de Welleweg, Köuterbaan, Vrijheidstraat. Nieuwstraat, Boomgaardstraat, Keppestraat, A. V.d. Maelestraat, Verbindingstraat, Molenkouterbaan, Kerk- hofbaan. Rooms Hofstraat, Aaiststraat, IJzerenwegstraat en B. De Cockiaan. Ook dit jaar zorgde het feest- komité voor een gevarieerd feestprogramm a Vrijdag 27 augustus is iedereen welkom in café Forum. Keppe straat te Erembodegem voor een reuze wedstrijd «Bakschic- ting Pitjesbak». Zaterdag 28 augustus staan'vol gende aktiviteiten geprogram meerd: te 14 uur in café Forum: liggende wipschieting: 2.000 fr. gratis vooruit; te 18 uur in café Cornand, Keppestraat: gerrebolling voor mannen en vrouwen: te 20 uur in café Rooms Hof, Rooms Hofstraat: belot- prijskamp: 2.000 fr. gratis vooruit. Zondag 29 augustus wordt een hoogdag voor de echte sportmannen, want te 14 uur wordt aan café Forum het WKS-WKM «De Hopdu- veltjes», de Meldertse scouts, vieren dit weekend ter gele genheid van het starten van hun vijfde werkjaar, feest Dit lustrumwerkjaar start op zondag 5 september te 14 u voor jongens en meisjes van 6 tot 17 jaar. «Kapoenen» zijn de kleinsten, van 6 tot 8 jaar. «Welpen» voor meisjes en jon gens van 8 tot 11 jaar «Jonggivers» voor meisjes en jongens van 11 tot 14 jaar «Givers» voor jongens en meisjes van 14 17 jaar De vergaderingen hebben plaats in de jeugdlokalen van het Meiderts Parochiecentrum van 14 tot 17 u tenzij anders aangekondigd in het program maboekje «De Hopduvel» Nieuwe leden komen gewoon naar het Parochiecentrum waar ze door de leiding zullen opgevangen worden. Voor jongens en meisjes van 17-18 jaar die nog niet bij de scouts zijn wacht «Jong Gene sis» die eveneens in 't Paro chiecentrum vergaderen Ge ïnteresseerden kunnen zich bij leiding of begeleiding melden De leiding bestaat dit jaar uit Kristel, Stefaan. Maria en Da niel. Crabbe. Lieve De Block Rita De Brandt. Luc De Vis, Lieven Lievens, Lieven Ra- baut, Raf Van Brempt, Anita Van den Steen, Karin Van de Sijpe en Hilde Wouters. Bcge leiders zijn Jan De Geyselcei Guy De Backer en Roger Cal- lebaut. Het programma van de festivi teiten vrijdag 27 oogst: belotting in het Par. Centrum met mooie prijzen. zaterdag 28 oogst. TD in 't Par. Centrum Bodega in de stal zondag 29oogst volks- en caféspelen naar de oude trant, barbecue en groots kampvuur Ter gelegenheid van de ge meenteraadsverkiezingen op zondag 10 oktober is er het jaarlijks etentje georganiseerd door De Hopduveltjes. LH startsein gegeven van een spannende wielerkoers voor nieuwelingen en te 16 uur star ten daar de juniors. Sportman nen en supporters, kom eens kijken en je favorieten aan moedigen! Ook maandag 30 augustus wordt «kennis Arond» nog fel gevierd en kan je nog deelne men aan allerhande feestelijk heden. En ook aan het jonge, feest vierend. volkje uit de buurt werd gedacht Want. het feestkomitee beloofde een kin- derpaardemolen waarop alle kleuters ongetwijfeld wel hun hartje zullen ophalen' Met dit gevarieerd feestprog ramma wordt het beslist een heel gezellig weekend voor de kermisvierende buurtgemeen schap Sfeerbeeld van de braderie in de Sint-Niklase Nieuwstraat. delro De gemeenteraad van Aalst keurde op 25 juli 1865 de oprichting van een stadsmiddelbare meisjes school goed. De school zou onderdak vinden in de voormalige kazerne van de rijkswacht in de Pont straat. Bij gebrek aan plaats moest men een nume rus clausus respektgren van 70 leerlingen. In 1867 werden de gebouwen verhuurd aan Coletta Des- prez. Door haar inspanning werd de school toegan kelijk voor 210 leerlingen in 1869. Rond 1876 verhuist men naar de Korte Zoutstraat. In 1881 keert men terug naar de Pontstraat als staatsmiddel bare meisjesschool. En de school breidt zich uit, In de Hoogstraat en in de Pontstraat worden gebou wen aangekocht (1932). In 1959 verandert het instituut van naam. voortaan zal de school konink lijk lyceum heten. In 1970 worden er ook jongens toegelaten. Rond 1619 kregen de paters jezuïeten de vraag om een school op te richten te Aalst. In 1625 kreeg het de naam kollege. Je zou zowat kunnen zeggen dat de jezuïeten de promotors zijn van het onder wijs in de keizerlijke stede. Momenteel is er een oude en nieuwe humaniora. De paters jezuïeten hebben ook een internaat Het Sint-Maartensinstituut. het klein kollege, werd gesticht in 1881. De school kende drie inplan tingsplaatsen: Stoofstraat. Zonnestraat en Esplana deplein. In 1898 werd gestart met een nijverheids school. Rond 1920 werd de eerste handelschool opgericht. In 1950 werd de latijns-wiskundige afde ling ingericht. En er werden nog meer mogelijkhe den geboden: wetenschappelijke b (1961), latijn wetenschappen (1962), handelsschool (1962) en de latijns-griekse (1965). Ook werd de handelsschool vervangen door de vrije taal- en handelsleergangen. Momenteel is het Sint-Maartens-instituut nog aan het uitbreiden in de Vrijheidstraat, om de grote stroom van leerlingen te kunnen blijven volgen Een jonge braderie, die van de Kokkelbeekstraat-Gaudicentrum in hartje Sint-Niklaas. Tweede editie pas op 27, 28 en 29 augustus. Maar het wordt een sfeervolle bedoening. En vooral: de respons bij de winkeliers uit de buurt is groot, het komité heeft bijna meer leden dan winkeliers en er nemen 51 handelaars deel aan de braderie De Kokkelbeekstraat en het Gaudicentrum werden sedert vorig jaar een resem middenstandszaken rijker: orgelwinkel, reisbureau, schoenzaak. schoonheidsinstituut, groentenwinkel enz. En het moge u bekend zijn dat ook De Voorpost-De Cirkel sedert eind vorig jaar hun tenten hebben opgeslagen in de Gaudi De Gaudigalerij mag zich zorgeloos naar het weekend toewerken: weer of geen weer. je blijft op het droge. Met de Kokkelbeek ligt dat even anders, hoewel, je moet maar onderdak vragen in één van die gezellige winkelpanden. Als straks deze braderie aan haar derde uitgave toe is zal men behalve over de koppen (want druk wordt het alleszins) ook o\er een behoorlijk wegdek kunnen lopen. Ongetwijfeld immers zal burgemeester De Vidts tijdens de opening komen vertellen dat de straat straks gladgestreken wordt met asfalt van prima kwaliteit. Burgemeester De Vidts heeft overigens een gat in zijne kop. Niet echt natuurlijk. Maar wie raak kan mikken smijt straks naar hartelust ballen doorheen de opening in zijn getekende hoofd. Oók leemten in hun schedeldak zullen vertonen Nelly Maes. Rene D'Haeyer. Lieven Lenaerts en Freddy Willockx. kwestie van de ballentent pluralistisch uit te bouwen; je kan je elektorale voorliefde of afkeer dus botvieren en bovendien een prijs of prijsje winnen. Vijf ballen raak betekent dat je een Remaertpenning buitmaakt; werpt dat gesmijt géén vruchten of politici af dan weze de gooier getroost met een ballpoint waarop prijkt «Hoera, ik kan schrijven». Ikzelf héb al zo'n schrijfstift in mijn bezit, en reken maar dat het schrijven me nu véél beter vergaat! Van de politici naar de para's. Ze vallen en schermen allebei, niet? De parakommando's van Dendermonde klimmen tijdens het weekend van 27 augustus onvermoeibaar van het dak van de Gaudi naar het dak van de winkel De Ooievaar, en terug. Wie daar zin in heeft mag proberen, zij het op lagere hoogte, een gelijkaardige stunt uit te halen; hij of zij heeft meteen de kans. een Para Kokkelbeek Brevet te behalen. Je zou voor minder naar deze toffe braderie afzakken. Zaterdagnamiddag tuft een treintje rond en wie vijf frank per ritje neertelt wordt vanuit de stad naar de Kokkelbeek aangevoerd. Leuk ook dat de kindermolen van meneer Van Steenlandt opnieuw zal opgesteld worden aan de hoek van de Stillemansstraat. Radio One zorgt voor het muzikale luik. In de hall van het Gaudicentrum wordt toneel gespeeld. Dank zij de inzet van mevrouw De Cuyper-Van Assche van Gregg Interim zal toneelgroep Aksiedent vrijdag om 18 en 20 u. en zaterdag om 16 en 18 u. de eenakter «De Stoel» van Pieter De Prins opvoeren. Ook een Rode Kruisstand wordt opgezet. Men wou ook de ups en downs van de Sint-Niklazenaren in praktijk brengen door een ballon te laten opstijgen. Het was de bedoeling, het publiek in een ballonmandje op het Hendrik He>manplein te laten omhooggaan en te laten neerkomen opnieuw indien de wind niet te fel zou te keer gaan. Maar in extremis stelde de Regie der Luchtwegen zijn veto. En dus moest naar een andere attraktie worden uitgekeken. Een fameuze fotowedstrijd rond het thema «Braderij in de Kokkelbeek» biedt je de kans. drie geldprijzen te winnen (10.000. 5.(XX) en 3.000 frank). Alleen zwartwit opnamen op formaat 18 x 24 cm komen in aanmerking, en op de achterkant moet je naam en adres en eventueel telefoonnummer vermeld staan. Inleveren kan tot 1 oktober bij T&S in de Kokkelbeek 58 te Sint-Niklaas. De uitslag van deze wedstrijd wordt op 10 november bekendgemaakt; de winnaars zullen een uitnodiging ontvangen. Het Kokkelbeek-Gaudikomité heeft wind in de zeilen. Voorzitter Jean-Marie Desseaux, Jenny Thierens en Roland De Cock stelden vorige week donderdagavond in café Wagon Wheel de persmensen op de hoogte van deze toch wel zéér aantrekkelijke waaier van initiatieven. Blijheid, verkeersvrijheid, leuke winkèlsfeer op vrijdag 27 augustus van 18 tot 22 u., zaterdag 28 augustus van 10 tot 22 u. en zondag 29 augustus van 's namiddags tot 22 u. W.V. rt van ais, i beho •druk uinur ril af: 75) wi rbij k£ 5 ve een f kinc nperic terv in de itntig zin i png te hoog iet feil mee Jen nc komen liteit c tusse oonwi jarer ogens ter nii de sfei jen to< valt. posi sft zek stersk turer sind tkken sdie i (zo Br 7). «g rgrote icrs i SJ. ei houst; mplar h te v zijn b dingg Na Straatjeskermis en de Lam- bikfeesten van Bosdorp is hei de beurt aan de wijk Heikant om de kermisvlaggen te steken in Stekene. De wijk Heikant van ouds her bekend en berucht om haar «rosse buurt» is de laatste tientallen jaren zo'n beetje uit de belangstelling van de uitgaanders verdwenen De laatste paar jaren doen enkele cafébazen loffelijke pogingen om terug vaart te krijgen in het uitgangsleven Of het ze lukt zal de toekomst moeten uitwij zen, maar ondertussen geven we alvast de voornaamste akti viteiten mee rond de kermis van het komende weekeinde Vrijdag 27 augustus in lokaal De Hamer (hoek Hamerstraat en Heikant) uitbetaling van de spaarkas om 19 uur en om 19u30 kermisschicting ten voordele van motorcrosser To ny Hofman met vooruit 5000 frank plus nog 1000 frank graiis. In lokaal Sint-Niklaas ook een kermisschieting met vooruit 5000 frank plus liefst 2.000 frank gratis. Ook hier kunnen de schutters terecht vanaf I9u30. Zaterdag 28 augustusin lokaal Rivierenhof vanaf 14 uur kin derspelen. Deze kindernamid dag duurt tot ongeveer 16 In lokaal De Hamer 's avonds gezellige avond met muziek van Rudi van Eetvelde vanaf 20u30. In lokaal Sint-Niklaas vanaf 20 uur dolle Golden Oldie avond met Deejee Herman die er voor zal zorgen dat de 50-er, 60-er, en 70-er jaren muzikaal herleven met muziek van on der meer Elvis, Stones, Beat les, Cliff, Chuck Berry. Fats Zondag 29 augustus in lokaal Rivierenhof gelegenheid tot dansen met gezellige muziek tijdens een bal nen en Verdrinken In de namiddag is er voor de Opvallend is wel dat al kinderen optreden van Nellie. a»rakties en dansavonden een cirkuspaard dat kan reke- ,IS zlJn- Kokkelbeekstraat-Gaudi in Sint-Niklaas. Het bestuurs komité van de braderiede heer De Cock, mevrouw Thierens en de heer Desseaux. (Iv) De Pulsar is een uitdaging. Van deze onweerstaanbare sportmachine zijn er maar 350 exemplaren te koop. Een héél beperkte editie! Dat wordt rennen, want voor deze nieuwe belevenis zijn er gegarandeerd meer dan 350 kandidaten. Veel sukses! Cherry Pulsar 1500 GL: Raspaard uit de Datsunstal Metaalzwart en grijs gelakt Sunroof voor zonnige avonturen Agressieve, aparte snuit. Professionele kuipzetels met snelle, rood witte striping, Walk-in systeem. HAAST U DUS. KOOP NU! GARAGE VEHENT Meerskant 202 II A I 9140 ZELE Uw verdeler: rei. 44.55.83 GARAGE VAN STEEN Frankrijkstraat 51 9328 DENDERMONDE Tel. 052/42.22.03 GARAGE MARCEL Brusselsesteenweg 330 LEBBEKE Tel. 35.61.43 GARAGE MODERN Steenweg op Grembergen 17 9150 GREMBERGEN Tel. 052/21.23.72 Showroom open op zaterdag voorwielaandrijving verbruik tegen 90 km/uur: 5.7X/100 km ophanging onafhankelijk voor en achter extra brede banden 165/70 SR 13" gelaagde voorruit getinte ruiten achterruit ontdooiing wis/was op :hterruit hoge druk koplampsproeiers halogeen impen toerenteller radio quartz uurwerk wagenbreed tapijt kaartenbak|e. enz GARAGE SERVAES Varenstraat 39-42 9360 BUGGENH0UT Tel. 052/35.65.44

De Voorpost | 1982 | | pagina 8