Deir den bril van Sertl Humor V r De Voorpost - 3.9.1982 - 15 1 v.* Erpe-Mere en toneelgroep «De Lachzaalers». Nadien worden de leden met meer dan 35 jaar lidmaatschap gehuldigd. Herdersem. De Kon. Harmonie van Herdersem gaat eerlang feestvieren. De maatschappij bestaat immers 175 jaar (per) Mere Os aan het spit Zondag 5 september tussen 12 en 14 uur kunnen de smulpapen terecht In het chirocheem Faidoli. Daalstraat. Voor de zesde keer organiseert het ouderkomitee deze «Os aan het spit». Dit jaar echter is er geen luchtdoop met helikopter voorzien. Bond Moyson 70 jaar Wakkere Burger Op zaterdag 4 september heeft In de Rljksbasisschool, Op donderdag 9 september aanstaande om 20 uur stipt gaat in Steenstraat het feest «70 jaar erkenning Bond Moyson» jeugdhuis DIDO een informatieavond door in het kader van het plaats. projekt «Wakl&re Burger». De partijen die in Erpe-Mere aan de Om 14 uur wordt het feest In gang getrommeld door het gemeenteraadsverkiezingen deelnemen CVP, PW, SP en Vli S.K.V.V.-trommelkorps. Vanaf 14.30 uur volgt dan de show- stellen er hun programma voor Erpe Lachte geren? Ik oeik. En es 't er den dag van vandaug nog veil vèr te lachen in de wereld? Joot en nieët, vin ek. Joot, omdat er altoid en oeveraal reiden es vèr te lachen. Lachen es zu aat as de mensj zelf. Da pais ek, want ik was 't er natie riek nie boi as Adam in Eva eren appel beit en ienegte joren noding oeik nog nie en domei weit ek nie of dat er door, in dienen toid gelachen wierd... Moor van as ek kindj was rappeleir ek mè toch datter in Olsjt ne gielen hoeip mensjen woren die zin vèr humor atten en woor da ge op toid 'n graalekke goei scheit kost mè lachen. Ge meiget gerest weiten, 'k em joren oitgeweist en alle kabberdoesjkes woren de moin, ik kost alle schaa jonges en alle schoein giezekes van 't stad en ik em alle soerten bier geproefd. Lank en dikkes genoeg vèr te weiten hoe da z'alle mooi smauken... En ik kan eir gerest verzeikeren, mensjen, dat er woineg slech ten drank es in de wereld! Ik wil zeggen, as 't slecht es gesmokte da derekt en ge spiechelt da dèn sebiet oit. 'k Em valeven nie te veil oitgespiechelt zee en den dag van vandaug spiechel ek er nog nie op as ge mè trekteirt mè e Safirken, dat es ve moi den besten drank van West-Euroepa! Moor... door go g'et na nie oever, 't goot oever humor en dat es 'n serieize zauk, want mè den humor es 't in onzen toid triesteg gesteld}. Allei, vertelj na ne kieër iesj iet ironisch, tein bekoiken z'a mè azekken oeigen want ze pakken alles wa da ge zegt letterlek op... Domei zaje beiter da ge zwoigt da ge zwitj, want achter a gat zegge z'anders: awel, wat eit 'n dor na weir vertelj? Seg, en as ge ne kieër probeirt van in iemand zen zakken te sch.zitten, tein ziede derekt da ze vèr ne niet graalèk gaffronteird zèn, terwoil dat da vroeger daugelekse kost was. Enfin, den toid es natierlek veranderd, de mensjen zen na graalèk slim geworren en defteg en domei meigde na nemier loidop lachen en zwanzen want dat es dom en onbeleefd! Ge kentj go peizen dat in die omstandegheiden mè onzen humor flaakes gestcldj es! Gelikkeg emme ze verleide vroidag in de Koizershallen op 'n echt Olsjterse manier beweizen dat hier ba ons nog attoid mensjen te vinnen zèn die andere mensjen kennen doeng lachen mè doeidsompele dingen. Want ik ben d'er zeiker van da de gewoensjte dingen, iet dat oit anne mond rolt zonder da get goe wetj, iet da ge spontoon zegt, 't plezantste es dat er kaan zèn. Batoid keje iet oit a botten sloon womei dat iederien moe lachen, iet giesteg. En in Olsjt zèn d er gelikkeg nog echte humoristen, 't es nen troeist in deizen triestegen toid.Want 't er werd om langsom minder gelachen en dat es verstoonboor, want de mensjen zitten van langsom mieër in de zergen. E veirbeldj: go vandaug nor de winkel om ewa groensjel, vlieës en boival vèr 'n hoishaven van vier persoeinen vèr ienen dag Mè n briefken van doenzjend frang. Ge zetj mè woineg nor hois kom men en woineg oeveremmen. En t er zèn derteg daugen in de mondj; as ge tèn rap iensj reikent en teltj wa dat er op 'n mondj van a prei moet, es 't er woineg reiden vèr te lachen En azoei goot 't lachen stillekesoon de wereld oit! Lotj stoon den humor. As ge 's nachts mè a oeigen oepen ligt te peizen hoe da ge d'er na weer moetj vantissen spettelen, tein eje 't smeires nie veil goes te ne mieër vèr te lachen. Volges moi es den bar ome iter van den heidendaugsen humor den teivei. Ze zennen dor nen hoeip Ameirekonsje zugezeit humoristische felletongs oit, voor da ga gediereg 'n life audience hoeirt lachen mè de gags die ze mè ting, twintjeg maan emme geschreiven en die batoid oeik plezant zèn, 't zo d'er nog on mankeiren. Mor 't es gepreifa- brikeird, op 't loif geschreiven van ien of mieër personages. Pak na Arnold. Da maaneken eit e lief zwert smoeleken en as ge 't wit van zèn oeigen ziet terwoil datten iet zeit, moe je lachen, of da ge wiltj of nie. Moor ...es dat humor? Ik goon na nekier gelieërd doeng en 'n Dosjge definiesje geiven van wa dat humor es: Humor ist wenn man trotzdem lacht». As 't er na ien volk es, da gien betjen gevoel vèr humor eit, tein zèn 't toch wel de Dosjge. 't Es messching just domei da ze humor zu noig op prois stellen en zu foin weiten wa da 't oigelek zo moete zèn As ekkik het woerd humor hoeir, peis ek derekt op Charlie Chaplin en spesjool op «Modern Times». Door zitje mè te lachen en terwoil da ge on 't lachen zèt, peisd'in a oigen: «Mor dat es hier nie vèr te lachen, dat es vried serieis!». Dat es humor. En wa dat er na justekes on mankeirt es, da de mensjen mè serieize dingen nimieër kenne lachen Seril Werk der Volkstuinen: opening expo in de muziekzaal. Kouter- A baan te 19 uur. yBelottlngen te 20 uur in café 't Bolspel» met 1500 fr. vooruit plus beker en in café «St.-Antonius» met 1000 fr vooruit T-Dansant in 't Parochiaal Centrum» georganiseerd door de Dorpsraad. VRIJDAG 3 SEPTEMBER 7on c r Zondag 5 september Tentoonstelling „gericht hel kader van het jaar Karn v.T.B.-wnndnling te Schonsse, links van de weg Brakel- Szymanowski met de medewerking van het Kom.tert van het 0udenaarda 0 va M La Samenkomst aan de kirk aldaar jaar en met de hulp van de diensten van de ambassade van je -jg uur Polen. Vier Poolse en 4 Belgische kunstenaars stellen in het on- Museum Oud-Hospitaal. Oud? Vismarkt 13 te Aalst nog tot 3 'e '0 3° Ham,°n'e V3n aa" oktober hun werken tentoon. Wielerwedstrijd te 14 nut voor veteranen AF ZATERDAG 4 SEPTEMBER Kampioenschap van België voor veteranen B en C te 15.15 uur. loterclub vogeltentoonstelling in de ontvangsthal van het stad huis. De tentoonstelling kwam tot stand dankzij de samenwer- Maartdag 6 september king tussen de verenigingen De Zwartkop, de Arend, de Klelnvee-tentoonstelling en troeteldierenparade in het dorps- Vogelvrienden, de Aalsterse Zwaluw en Harzerkanaries De centrum te 18 uur. Inschrijven vanaf 17.30 uur bij Louis Huisvriend, verenigd in de sektie «ornitologische verenigingen». Lockefeer. Jeugdatelier Klakson, Driesleutelstraat 53 te Aalst start met zijn sa aIrlart nieuwe werking. Op het programma een kennismaking met de IVlBluClT monitoren en kinderen en het opmaken van een programma. Zaterdag 4 september Uitstap georganizeerd door de Wielewaal, afdeling Denderland Lering van 11.15 tot 11.45 uur voor het 2* jaar en te 14 uur voor naar Opwijk Nijverseel. Leiding A. Kampen, P.V.D. Brempt en het r jaar Beide leringen zijn in de kerk zoals voor het verlof. L. Annaert. Meebrengen: loep en verrekijker. Vertrek aan het Parochiecentrum: ontvangen U dit weekend Lieve en Jan De station van Aalst om 8.30 uur en einde rond 12.30 uur. Geyselaer Tentoonstelling «Beeldende Kunsten» ingericht door het stads- Tentoonstelling: vandaag en morgen nog gelegenheid de bestuur. De opening heeft plaats op het binnenplein van het werken van Karei Govaert in het Affligems Kultureel Centrum te stadhuis om 20.00 uur. Schepen Roels zal de tentoonstelling kunnen bekijken. Tevens in zalen «B» werk van Liliane De inleiden. De muzikale omlijsting is in handen van The Crazy Smet. Rhythm Jazz Orchestra. Balboogschieting georganizeerd door de Koninklijke Balboog- ,.?nFFV maatschappij-Sint.Servatius* in café Bristol op de Grote Mark. Wandeling met -Klub ABIigem. v.d. Vlaamse Wandelaarsbond te Aalst. Om 16.00 uor prijsschicting. te SyKwtntens-Lennik Vertrek oj.v. Roger Verbeeren te 14 uur n op de Markt aldaar. Wandelen langs de Saffelberg, Kwaken- Balboogschieting georganizeerd door de Koninklijke Balboog- Bree.eik, Galgeveld en Kattenklauw. maatschappij «De ware vnenden» in café Den Bol, Geraards- bergsestraat 84 te Aalst. Om 16.00 uur prijsschieting. Maandag 6 september -rtun.« c ccdtcudcd Vuilniszakken: 50 plastiek zakken voor 1982 kunnen in het ZUNUAG b dienstcentrum worden afgehaald vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Hengelwedstrtjd en interclubkampioenschap «vrije tijd» van de p.V.V.-Ledenfeest: De PW-Vrouwenbond Meldert houdt het stad Aalst van 14.00 tot 17.00 uur op de hengelvijvers van het jaarlijks ledenfeest in het lokaal A. Plas, Hoogstraat 43 op stadspark. Ingericht door de Snuifvissers van Aalst. zaterdag 18 september. Op de spijskaart: soep, koninginnen- Dagtocht naar Saeftinge om 9.00 uur. Samenkomst einde van de hapjes, runds- en varkensgebraad met groentenkrans en na- Dorpstraat te Kieldrecht. Leiding: Paul Van Roste en Magda De tuuraardappelen, gebak en koffie. Prijs per persoon: 220 fr. In te Wolf. Stevige hoge laarzen zijn noodzakelijk. Einde voor 17.00 schrijven bij een bestuurslid uiterlijk op 10 september e.k. Balboogschieting - de Kon. Balboogmaatschappij Sint-Servatius en «De Ware Vrienden» om 16.00 uur deelname aan de Federale en Nationale De Klauwaerts. T.D.: Keiharde kermis T.D. in zaal Katholieke Kring met Dl Moorsel Zaterdag 4 september MAANDAG 6 SEPTEMBER Swa en Janus. Begin te 19 uur. Inkom 25 fr. Feestdag van de derde leeftijd in de Keizershallen om 14.00 uur. Optreden van verschillende vedetten (Jacques Raymond, Tony Zondag 5 september Bell, Jean Walter, Micha Marah, Lia Linda en Freddi Tollem- Fletsralty: toeristische fietszoektocht van de groep V.O.K. beek). langs rustige wegen. Noch snelheid noch behendigheid komen Bowling elke maandag om 20.00 uur georganizeerd door The er bij te pas. Start tussen 12.30 en 14 uur aan het lokaal Irtas: clubwedstrijd. Abrahamsweg 2. Voorinschrijven mogelijk aan 85 fr. bij Suzette Turnen georganizeerd door de PW vrouwenbeweging. Iedere PcHJevijn Abrahamweg 2 (Oip-70.50.62) ol Franrois yermoo- maandag van 20.00 tol 21.00 uur in de turnzaal van de sen. Eerdegnmstraa 53 te Baardegnm (052-36.08.32). B,| de Brandweer start be,aalt men 100 fr' Alleen een fiets en schrijfgerief nodig. Waardevolle prijs voor iedereen. Prijsuitreiking in de Katholieke Kring te 21 uur. Erembodegem Katechese 1* jaar: inschrijven op woensdag 8 september te 15 uur in de parochiezaal voor kinderen geboren in 1972. Trouwboekje van ouders meebrengen alsook 100 fr. voor de fardé. Lering om de 14 dagen telkens te 14 uur te beginnen op 15 september. 2* jaar: 1* maal lering op 8 september te 14 uur. 150 fr. meebrengen voor de werkfarde. Muziek- of voetbaltrainingen mogen niet meer voorgaan. Herdersem Baardegem Zaterdag 4 september Cardljnhulde: hulde aan kardinaal Cardijn, stichter van de KAJ, ging verleden vrijdag door met avondmis, film- en video avond en een info-stand over de KAJ in de zaal van het parochiecentrum. Parochiale organlsatlea worden verzocht hun jaarprogramma of tenminste de voornaamste aktiviteiten te melden aan E.H. Pastoor teneinde het jaarprogramma te kunnen opstellen. Cantrumfeeatan: de hoofdprijzen gingen naar nrs. 1806 (koel- kast), 2521 (beer), 6539 (rekenmachientje), 3119 (parasol), Hamme. Dit bestuur richt jaarlijks de Sint-Remldefeesten in op de wijk Hooirt. (vh) 5975 (tennis-set) en 4592 (programmator). Af te halen bij Piet Coppens, Kouterbaan 48. De inrichters van de Buggenhoutse kulturele week met opvallend veel nieuwkomers ...in de politiek, (v) Vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 september Dekenijfeesten Hogeweg-Erembodegem met gevarieerd programma. Septemberverkoopaktie door de handelaars van de Hogeweg. Maandag 6 september N.W.K.: te 14 uur in de Crypte: N.W.K. raadpleging Dinsdag 7 september K.V.L.V. +60 jarigen: te 14 uur in de Crypte: ontmoetingsna middag K.V.L.V., thema: «Tussen slapen en dromen» Woensdag 8 september N.W.K.: van 14 tot 15 uur: N.W.K. raadpleging voor peuters van 3 tot 6 jaar. A.A. groep «Om Mekaar»; te 20 uur in de bovenzaal van het 'Parochiehuis: vergadering A.A.-groep «Om Mekaar» Dendermonde. Het nieuwe dynamische bestuur van de ornithologische vereniging «De Zandvogel» uit Grembergen dat op 2 en 3 oktober 1982 in het Parochiaal Centrum, Hamsesteenweg 2 voor de zestiende keer haar nationale tentoonstelling voor siervogels inricht, (foto Piet Hermans) Donderdag 9 september A Capella koor Termuren: te 19.30 uur in de Crypte: koorher haling. Wie over een goede stem beschikt en zich daarbij één avond per week kan vrijmaken voor herhalingen is steeds welkom. Vooral de jongeren worden uitgenodigd! Vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 september Grote voorverkoop en postzegeltentoonstelling vw. postze gelkring «Dendria» in het Parochiehuis. Vooropening: vrijdag 10 september te 19.30 uur. Voorverkoop en tentoonstelling: 11 en 12 september van 9 tot 17 uur. K.V.L.V. nieuws: de kursus «Beter bewegen» begint op 20 september van 20 tot 21 uur (voor de ouderen) en op dinsdag 21 september start de kursus voor de jongeren: eveneens van 20 tot 21 uur, in de sporthal Denderdal te Erembodegem. Prijs: 300 (r. voor leden en 350 fr. voor niet-leden. Doe je mee? Tijdig inschrijven bij de kernleden. Hamme. Verschillende deelnemers klaar voor de start van de achtste wandeltocht t Hoeks ken. (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 15