i Berlare Buggenhout Stekene Beveren Stekene Bij Kaartersklub Nachtegaalvrlenden Er waren niet minder dan 128 deelnemers ingeschreven voor de kermiskaarting. Emiel Rasschaert en Gustaaf Van Kerkchove wonnen vier series. Hilda Burm won er drie. Met twee series kregen we Willy De Loose, Gustaaf De Rijcke, Albert Goossens, André Pletinck en Henri Van Vaerenbergh. Eén serie stond op naam van Achiel Bombeke, Honoré Baeten. Mare Cornelis, Médard De Vrieze. Julien Goossens, Raymond Knockaert, Rosé Mommerency. Lucien Schepens en Omer Van Wese- mael. Een halve serie werd gewonnen door Julien Goossens. André Pletinck en Albert Goossens. Gisèle Van den Steen won de tombola voor Gaby Dauwe en Georgette Goossens. Kandldatenbal CVP Op zaterdag 11 september houdt de CVP van Berlare het traditionele «kandidatenbal» in de zaal van het Parochiehuis. De discobar van Radio Atlantis draait de muziek open om 21 uur en tijdens het bal worden de 23 CVP-kandidaten voorgesteld Kickerwedstrijd Op zaterdag 4 september houdt de kickerklub in het café Kerksken, wijk Overheet. een wedstrijd met niet minder dan 3.000 fr. prijzen plus inleg en trofees. Ook de eerste Berlaarse speler krijgt een trofee. Inleg 100 fr. en men speelt volgens de reglementen van de klub, aanvang om 19.30 u. ledereen welkom! Zitdag Jan Lenssens Op zaterdag 4 september houdt gemeenschapsminister Jan Lenssens zijn tweemaandelijkse zitdag in het Nieuw Palinghuis aan de Donklaan 62. Bolderaklub Katrollevrlenden Op zondag 5 september bollen de Katrollevrienden voor het klubkampioenschap vanaf 15 uur in de Brugstraat. Viswedstrijd bij de Eenden kool vrienden Op zaterdag 4 september om 13.30 u. start de maandelijkse viswedstrijd voor het klubkampioenschap van de Eendenkooi vrienden. Wipschietingen Op vrijdag 3 september te 19.30 u. bij de Blauwe Duivels te Overmere. Op vrijdag 3 september te 19.30 u. bij de Blauwe Duivels in Sint- Bertus-Donk. Op zaterdag 4 september, verbondsschieting voor het Vijfver- bond Donk bij Rodeo. Op zaterdag 4 september te 15 u. bij Donkhoeve. Op zondag 5 september te 15 u. bij Rodeo Overmere. Op maandag 6 september te 15 u. Donk Eendracht. «Kermisvogels» vieren jubilaris De Uitbergense Kermisvogels vieren feest op zaterdag 4 september omdat Georges Vaegenhende dan vijftig jaar trouw lid is. Om 19.30 u. worden de schutters ontvangen op het Uitbergense gemeentehuis. Op zondag 5 september jubileum- schieting met 3.000 fr. gratis. Schieting op twee wippen in het lokaal. Vooruit 9.000 fr. en 130 fr. inleg, berekend op 80 schutters. Verdeling volgens de wippen: I: hoge, 700 fr., 2 zijden van 400 fr. en 30 vogels van 250 fr. Op wip II: hoge, 300 fr., twee zijden van 150 fr. en 30 vogels van 100 fr. De schieting vangt aan om 15 uur. Groot vuil Op maandag 6 september wordt in de deelgemeente Berlare het groot huisvuil opgehaald. Gemeenteraad Vorige dinsdag was er te Berlare gemeenteraad met volgende punten aan de orde: leningen voor de werken aan het rustoord te Overmere, voor de uitrusting en de binneninrichting van de sporthal, voor de relonen van de sporthal en een kortlopende financiering voor de koliektoren. Het belastingskohier op de Zandwinningen werd voorlopig vastgesteld en er moest een definitieve goedkeuring gevraagd worden voor de onteigeningsplannen van de rioleringswerken. De kerkfabriek van Overmere kreeg een advies voor de begrotingswijziging en in geheime zitting werd de goedkeuring ingevraagd voor het aanvullend geldelijk statuut van de wedde- schaal van een inspekteur van politie Pompstation Sluis Dinsdagvoormiddag is men op de wijk Sluis begonnen met het heien van de palen die de fundering zullen vormen voor de gebouwen boven de bezinkingsputten. Naar men ons vertelde zullen er meer dan tweehonderd betonnen palen komen. Avondmarkt In Overmere Bridge Alle bridgers, kaarters, kijkers, zijn welkom om bridge te leren op de introduktie-avond voor de volgende Rursus van de Bridge Club Beveren in het koetshuis van Cortewalle op vrijdag 2 september met aanvang te 20 uur. Méér inlichtingen op nr. 03 775 49 68, inkom gratis. Orgelkoncert te Gaverland Zaterdag 3 september organiseert het Melseler Orgelkomitee een koncert in de Gaverlandkapel te Melsele. Organist is Peter Van Dijk, een Nederlander, die orgel en kerkmuziek studeerde aan het konservatorium te Utrecht. Aanvang te 20 u. Jeugdatelier in Vrasene Na de vakantie opent het Vrasense jeugdatelier terug zijn deuren. Deze bijafdeling van de akademie voor schone kunsten Sint-Niklaas-Beveren is toegankelijk op woensdag van 13 tot 17 u en zaterdag van 8u30 tot 12 u Ook zondagvoormiddag van 8u30 tot 12 u. Inschrijvingen bij direktie tijdens de lesuren. De lessen zijn gratis. Aquariumfotografie De Aqua-club Atlanta van Beveren richt maandag 6 septem ber een avond in met een gastspreker over aquariumfotografie. Er worden ook dia's vertoond. Aanvang te 19u30 in het Gildenhuis. KVLV-Agra uit Doel op reis De afdeling van KVLV-Agra uit Doel gaat donderdag 9 september een studiereis maken doorheen West-Vlaanderen. Er wordt een bezoek voorzien aan diverse bedrijven en aan een fruitveiling. De autocar vertrekt in het centrum van Doel te 7u30. Schrijf vlug in. Parochiefeesten te Kallo Ter gelegenheid van het feest van O.L.Vrouw-Viktorie houdt Kallo vanaf woensdag 8 september zijn jaarlijkse parochiefees ten en dit tot en met zondag 12 september. Woensdag is te 19 uur mis met kaarsenprocessie naar de Mariakapel op Hoog- Kallo. Zaterdag 11 en zondag 12 september gaan feestelijkhe den door in het Parochiehuis en de grote zaal. Civiele bescherming Melsele Wie een kursus wil volgen voor seingever bij de Civiele Bescherming kan terecht in café Sport op zondag 5 en PM*: woensdag 8 september, respektievelijk te 14u30 en te 11 uur. Badminton in Melsele De eerste training, na de zomerstop van juli en augustus, voor de Beverse Badmintonklub, heeft plaats op vrijdag 2 september om 19 uur in de sporthal van Melsele Berlare. Op het Donkmeer werd een visprijskamp gehouden waaraan voor 5.000 F prijzen waren verbonden, winnaars zijn William Eeckhout seniorsen Dany Sigin (juniors) (jj) Berlare. In de gemeentelijke sporthal traden Jan Theys en verschillende andere vedetten op. Niet minder dan 120(M aanwezigen luisterden naar de Liedjes van toen», (jj) Beverse feesten. De groep Blau-Ket in aktie (Iv) toegelaten: van klassieke en modernere muziek over kleinkunst I naar het qesproken woord, verder mime, kabaret en zelfs ballet. <lvd)| 16-3.9.1982-De Voorpost Op zaterdag 4 september tussen 18 en 22 uur is de Overmeer- se Middenstandsvereniging aanwezig op de opening van haar jaarlijkse feestelijke avondmarkt op het plein aan de kerk. BI] WTC 't Stuurken Op zondag 5 september houdt wielertoeristenklub WTC 't Stuurken haar jaarlijkse gezinsfietstocht. Bijeenkomst in de namiddag aan het klublokaal, café Parking. Pompiersbal Het Vrijwillig Brandweerkorps van Berlare geeft op zaterdag 4 september zijn jaarlijks «pompiersbal» in een feesttent op het Berlaarse dorpsplein. De Muziek wordt er verzorgd door het orkest Frank Smith dat vanaf 21 uur ten dans speelt. De algemene toegangsprijs is 70 fr., maar brandweerlui in uniform hebben gratis toegang. Berlare. Op de Bareldonkwijk werden twee nieuwe klaslokalen ingehuldigd. De kleuters De Chiro van Buggenhout hield een fakkeloptocht tijdens de evaluatie van hun kamp dat M brachten bloemen mee voor zuster-overste. (jj) ze doorbrachten in Luxemburg. Kleinvee-jaarmarkt in Buggenhoutse Bovendonkstraat Tijdens de kermisdagen van Buggenhout-centrum presenteert de Bovendonkstraat zich met een ultra-nieuw en verzorgd programma. Vooral de kleinvee-jaarmérkt springt in het oog als een uniek element, dat zeker op veel belangstelling zal mogen rekenen. Op zaterdag 4 september start in de Bovendonkstraat De afdeling «Land van Waas-Noord» van de Wielewaal organi- een jaarmarkt voorbehouden voor de Buggenhoutse houders seert op zondag 29 augustus een wandeltocht in de zogenaam- vgn k|einvee q6 markt opent te 9 30 u en er wordt opgeruimd de «opgespoten terreinen» van Linker Scheldeoever en omge- vanaf 1 u Wandelen met Wielewaal De Hellestraatse afdeling van de KWB organiseert zondag 5 september een fietstocht doorheen het nog mooie deel van ving. Deelnemers «orden verwacht om 14 u aan de kerk van De jaarmarM „ordt genoude„ te, h00gte van hat pondoro- s'8llen0 ledereen is van harte «elkom vanaf 14 u. over een LJrtt ninrtn een do O nHa!tr-w~ht ic r"710n rnnri 17 - - afctanH wan ruim on L-m .n 4 11_Iiiu Verrebroek. Het einde van de «andeltocht is voorzien rond 17 sa Maar de Bovendonkstraat houdt het niet alleen op een |'slana *an 20 km via Verkenstraat. Hamer, Wildernis, kleinvee-markt s Namiddags worden de belangstellenden rjp" Klein-Sinaai, Koewacht, Riet, Driehoek, Speelhof verwacht op een rommelmarkt vanaf 13u (tot 18u). Rond 15 uur wordt een ringkoers gehouden tussen 10 ploegen van 4 personen Vanaf 17 u worden allerlei volksspelen georgani seerd. De prijsdeling heeft plaats te 19u in het café Pondorosa. (Ivd) Brandweer Buggenhout in de open poort en terug tot het vertrekpunt de Hellestraatse kerk. 25 jaar Civiele Bescherming Dit weekeinde viert de Stekense afdeling van de Civiele Bescherming het 25-jarig bestaan. Zaterdag 4 september in optocht naar de mis van 19 uur om de overleden leden te herdenken. Daarna ontvangst op het gemeentehuis. Nadien Op zondag 5 september draaien rond 10u de poorten van de ®er) drink ""I de bovenzaal van Het Anker. Zondag doorlopende Buggenhoutse brandweerkazerne wagewijd open. Nu eens niet tentoonstelling (vanaf 10 u.) op het marktplein en tussen 14 en om ultrasnel bij een brand te geraken Maar wel om toe te laten Vur d®m°nstratie-oefeningen. Na 19 uur gezellig etentje en dat tal van bezoekers hun installaties zouden kunnen bezichti- naoien gezellig samenzijn. gen. Op kermiszondag kan men in de kazerne terecht vanaf 10 7Q de poorten blijven geopend tot 20 u. Zwemmen met de Bond Wie op zondag geen tijd had, kan nog aan de beurt komen op Stekense afdeling van de Bond voor Grote en Jonge jaarmarktdag. Want ook op donderdag 9 september houdt de Gezinnen organiseert jaarlijks een zwemcyklus. Start op dins- brandweer een opendeurdag. De installaties staan dan ter da9 7 september over 15 lessen, telkens op een dinsdag tussen beschikking van het kijkgrage publiek van 11u tot 20u. Doorlopend kan men een filmvoorstelling meemaken en de kinderen kunnen deelnemen aan een ballonwedstrijd. Hoeft het gezegd dat men tijdens de opendeurdagen ook de inwendige brand kan blussen? De Buggenhoutse brandweerkazerne be vindt zich naast het station in de Kerkhofstraat 7 te Buggenhout- centrum. 21 en 22 u. in het zwembad te Sint-Niklaas. Inlichtingen en inschrijvingen bij mevrouw D'Eer-Gorrebeeck, Polenlaan 6. Alleman gaat lopen De aktieve Stekense Sportraad organiseert binnenkort een grootse «massa-jogging». Onder de naam «Dwars door Steke ne» met vertrek, inschrijving en aankomst aan de gemeentelijke (Ivd) sporthal in de Nieuwstraat kunnen de sportieve deelnemers kiezen tussen 3 afstanden: 4. 8 en 16 km. Telkens door Wie wil op het vrije podium te Opstal? Stekene, Klein-Sinaai en/of Kemzeke. Er is géén wedstrijd aan Tijdens het kuituur-weekend dat de gemeente Buggenhout dit vertoonden. Eerste start om 14.30 u., inschrijven vanaf 13.30 u. jaar op de wijk Opstal organiseert maakt ook een vrij podium Inlichtingen bij de voorzitter, Voorhout 60 te Stekene (tel. 03J 779.78.25) of de sekretaris, Pauwel Hauweplein 3 deel uit van het programma. De organisatie ervan wordt (tel. 03/779.88.37) Stekene Beveren. Als het er ludiek moet toegaan zijn Wim De Schepper, ook weer op de Beverse gemeentefeesten (Iv) Theo Bauwens en co van de partij. Present waren ze verzorgd door de lokale openbare biblioteek. Het Vrije Podium vindt een onderkomen op de kiosk die zal |llK.._ opgesteld worden op het kerkplein. Wie het wil kan deze kiosk «WDiieumavona veldloop betreden op zaterdag 18 september van 14.30 tol 17u en op Zondag 12 september organiseert het Hellestraatse sportkomitó zondag 19 september tussen 15 en 17u en eventueel ook nog voor de tiende keer zijn befaamde veldloop voor aangeslotenen na 18u. De organisators zorgen voor een degelijke geluidsin- ®n niet-aangeslotenen, zowel voor pupillen tot en met seniores stallatie. als voor veteranen Naast de gewone reeksen is er ook nu weer edereen die denkt iets te kunnen bieden aan de talloze een volkscross: een jogging voor minder-geoefenden over zo'n oezoekers van de kulturele week wordt verzocht wel even 600 meter. Vooraf is er een jubileumavond op zaterdag 4 kontakt op te nemen met Dirk Van der Jeugt. Krapstraat 118 te september in iaal 't Helieken, Preekekeplein. Voor de muziek 9360 Buggenhout (tel. 052/35.51.45). Alle kunstrichtingen zijn zorgt discobar Colorado vanaf 20.30 u.

De Voorpost | 1982 | | pagina 16