ERASMUS tubregionaal Tewerkstellingskomitee lint-Niklaas lapt af van traditionele Job-intoheurs itruktuurplan: doorgaand verkeer in Lokeren liddenstad bemoeilijken Meldertse Scouts «Hopduveltjes> startten Lustrumjaar Veertiende NCMV handelsbeurs te Buggenhout leel wat kansen voor Familiekundigen te Aalst In't Apostelken» Werkwijzer» wordt infotweedaagse •ond opleiding en arbeid in Waas Hamme wil Spaans Hof behouden Waarom ik kies De Voorpost - 3.9.1982 - 23 Zaterdag 11 en zondag 12 september a.s. organizeert het Subregionaal Tewerkstel- igskomitee Sint-Niklaas, in samenwerking met de serviceklub Kiwanis Waasland en de ids- en gemeentebesturen van Sint-Niklaas, Lokeren, Beveren, Temse, Kruibeke, Sint- ilis en Stekene, een info-tweedaagse rond opleiding en arbeid in Waas perspektief. eze manifestatie, gedoopt als «Werkwijzer», zal plaatsvinden in de stadsfeestzalen te nt-Niklaas, 's zaterdags van 14 tot 18 uur en 's zondags van 10 tot 14 uur. Met dit initiatief wil men Itappen van de traditionele vinfobeurs zoals die voor- en op andere plaatsen werd lericht. Op grond van diver- overwegingen is het S.T.C. oordeel dat de klemtoon een dergelijk initiatief tnde verlegd te worden en op volgende wijze. De organizatie van de Werk- jzer is gegrond op vier doel- llingen. Men wil vooreerst i informatie-kampagne voe- betreffende de mogelij khe- van avond-, weekend- en ddenstandsonderwijs én .V.A.-beroepsopleiding, en dit niet alleen voor werklozen maar voor alle werkzoekenden en schoolverlaters. Verder wil men het kontakt bevorderen tussen werkzoekenden en be drijven enerzijds, en tussen R.V.A. en bedrijven ander zijds, met de klemtoon voor namelijk op bedrijven die wet telijk verplicht zijn stagiairs in dienst te nemen alsook met kleine en middelgrote onder nemingen. Vanzelfsprekend zullen er ook een aantal open staande betrekkingen aange boden worden maar er zal dui delijk meer belang gehecht worden aan het opvijzelen van de motivatie bij de werklozen om naar werk te blijven zoeken. Stadsfeestzalen wellicht te klein De serviceklub Kiwanis, die volgens S.T.C.-voorzitter de h. Christiaens zeer goed ge kend is bij veel kleine onder nemingen. schreef niet minder dan 1600 van deze kleinere bedrijven aan om op deze da gen met de R.V.A. kontakt te komen opnemen. Meer dan 60 standen zullen in de stadsfeest zalen van Sint-Niklaas worden opengesteld, aldus direkteur Janssens van de S.T.D. Sint- Niklaas, tijdens de perskonfe- rentie waarop dit belangrijk initiatief voor het Waasland werd bekendgemaakt. Deelnemers Belangrijke instellingen en ondernemingen, die kunnen bijdragen tot de realizatie van de hierboven vermelde doel stellingen, verlenen hun mede werking. Nagenoeg alle onder wijsinstellingen uit het Waas land voor avond-, weekend- en middenstandsonderwijs zullen er met een eigen stand ver tegenwoordigd zijn. De ver antwoordelijken zullen er alle nuttige informatie i.v.m. hun specifieke onderwijsinstellin gen aan de geïnteresseerden en kandidaat-kursisten verstrek ken. Tevens zal daar de moge lijkheid geboden worden, zich in te schrijven voor een kursus. Bezoekers van deze infotwee- daagse zullen natuurlijk genie ten van het enorme voordeel er een overzichtelijk beeld van de mogelijkheden van na schools onderwijs in het Waas land te verkrijgen zonder daar voor elk van deze instellingen afzonderlijk te moeten bezoe ken. «Alle onderwijsinstellin gen die in het gewest het twee- de-kans-onderwijs verzorgen, zullen op 11 en 12 september op post zijn in de stadsfeestza len». aldus de h. Janssens. Verschillende metaal- en textielbedrijven, banken, enz. zullen door het inrichten van een stand, zichzelf aan het ge- interesseerde publiek voorstel len en er eventueel vakante betrekkingen aanbieden. Een persoonlijk kontakt zal op de ze wijze vlug tot stand ge bracht worden, met voor de hand liggende voordelen voor beide partijen. Direkteur Jans sens benadrukte in zijn uiteen zetting dat niet enkel de grote bedrijven uit het gewest, maar ook kleine en middelgrote on dernemingen op deze info- tweedaagse zullen vertegen woordigd zijn. Vermits een aantal ondernemingen in de toekomst zullen verplicht wor den om part-time stagiairs aan te nemen, zal vanzelfsprekend veel aandacht gaan naar het aanbieden van deeltijdse arbeid. Een afvaardiging van het Vast Weningssekretariaat zal eveneens aanwezig zijn om in lichtingen te verstrekken over de vergelijkende examens die voor de staat en de parastatale instellingen doorlopend wor den georganizeerd. Ook ande re organizaties en O.C.M.W.'s die zelf examens uitschrijven zullen op deze infodagen niet ontbreken en er aan alle be langstellenden nuttige infor matie verstrekken. Een bijzondere plaats voor de R.V.A. De Rijksdienst voor Ar beidsvoorziening zal op een centrale plaats terug te vinden zijn in de stadsfeestzalen. De R.V.A.-beroepsopleiding zal er een eigen stand verzorgen met talrijke illustraties over de verschillende opleidingsmoge lijkheden. Men zal er o.a. te recht kunnen voor deskundige raad i.v.m. de duur van de opleiding, de procedure, de plaatsingsmogelijkheden na ac opleiding enz De stand van de arbeidsbemiddeling en de Job service zal er veel bezoekers vertrouwd voorkomen. Deze stand wordt immers ingericht naar het voorbeeld in het Koopcentrum. Wie zich ter plekke wil laten inschrijven als werkzoekende zal daartoe de kans krijgen. Ook de nog vrij recente R.V.A.-afdeling T- service, die als werkgever op treedt bij interim-arbeid, zal deskundig voorgesteld worden door vertegenwoordigers van R.V.A.-Gent en -Antwerpen. Dat komt omdat deze dienst voor tijdelijke arbeid in deze regio's reeds over een zekere ervaring beschikt. Tevens zal een stand naar de workgevers toe. opgericht worden. Alle inlichtingen i.v.m. stages, indi viduele opleidingen, vrijstel ling R.S.Z., tussenkomst in het loon van mindervaüden, enz. zullen er aan de belang stellende werkgevers verstrekt worden. Tenslotte zal ook het Subregionaal Tewerkstellings komitee - met als taak de be vordering van de tewerkstel ling op regionaal vlak - aan deze info-tweedaagse deelne men. Het jubileumnummer «Zes jaar S.T.C.» zal er aan de bezoekers uitgereikt worden, ter verduidelijking van de funktie van dit tewerkstellings orgaan. Het kan bijna niet anders of op 11 en 12 september zal het evenement Werkwijzerhet sukses te wachten staan dat het verdient na de maandenlange zware voorbereidingen. P.V. studie over het struktuurplan van de stadskern van waardevolle plannen op teren werd destijds in handen gegeven van een studie- zich zelf belangrijk zijn, ireau. Dat bureau is nu met zijn plannen en voorstellen maar het totale stadsland- jekomen. De burgemeester is nu zinnens dat struk- schap, straten- en pleinen- ilan aan een openbare vergadering te onderwerpen, patroon, de bomen, privé- hn te beginnen wil de bur- in de binnenstad worden padcen e" tuinen en de pneester er vooral de na- behouden. Grootschalige Durme. Dat alles is een eta-ruk op leggen dat het verkeersaantrekkende geheel. Een andere kaart hetiruktuurplan geen geheel funkties daarentegen moe- toont ons het voetgangers- ivaJjdat zomaar te nemen of ten uit de binnenstad wor- gebied van de binnenstad. Maten is. Neen: het plan den verwijderd. De woon- met de Grote Markt, draai- iteefïvat een aantal opties, die gebonden funkties in het schijf van het binnenste dat^innen worden aanvaard, centrum moeten zich beter voetgangersdomein. Aan hettrworpen of gewijzigd. integreren en toegankelijk het openbaar groen in de ivalfaarop gaf de h. Keppler worden gemaakt. Tussen binnenstad, met de be- □jnèn korte uiteenzetting van de centrumzone en het staande openbare groen- totiat nu reeds op dat gebied woon-werkgebied en de voorzieningen en de onder- ingp papier is gezet. De bin- kultureel-rekreatieve zones hnge verbindingen ervan tenitnstad van Lokeren kent van de binnenstad is een wordt ook een afzonderlijk daten aantal problemen die betere samenhang aan te plan gewijd. Uit dat alles on-loeten worden opgelost: moedigen door aangepaste wordt dan een struktuur- ime chteruitgang van de woon- voetgangersverbindingen. P]an verkeer vastgelegd, deinktie, hoogbouw, verlies Tenslotte moet de Durme **ier worden ook enkele ale lui eigen identiteit door worden geherwaardeerd en basisprincipes geformu- rannaangepaste nieuwbouw, beter inspelen op het funk- 'eei"d: de verkeersproble- ïogtrkeersproblemen. Ver- tiepatroon van de binnen- men 'n binnenstad zijn ire-ler is de binnenstad van stad. Zo kan de uitbouw °P te 'o«sen indien het lokeren zowel funktioneel van watergebonden toeris- doorgaand verkeer m het Is ruimtelijk een waarde- tische funkties worden ge- centnim bemoeilijkt wordt, iol gebied. «Stadsvernieu- stimuleerd. Aan de hand knelpunten in het ver- fing» omvat veel meer dan van een vijftal plans wer- keersgebeuren zijn op te nkel het materieel ver- den deze principes duidelij- 'ossen door voorrang te leuwen van de steden, ker gemaakt. Een eerste verlenen aan voetgangers. Tijdens het voorbije week end startten de Meldertse Scouts «De Hopduveltjes» hun vijfde werkjaar. Perio de waarin ze, na het weg- deemsteren van de plaatse lijke lokale K.S.A. een honderdtal jongeren oplei den en hen een interessante vrijetijdsbeleving verze keren. Na het geslaagde kamp een paar weken terug werd nu verleden vrijdagavond ge start met een belotting be giftigd met mooie prijzen waaraan door liefst 37 kaarters werd deelge nomen. Zaterdag werd dan de amu sementsdag met een T.D. voor de jeugd die in het Parochiecentrum op de wijsjes van «D.J. Scouts Scouts-Meldert. Op het bordje staat afgelast, maar het feest ging degelijk en wel door (ad) Aardgas» hun beentjes kon arm gemaakt worden, dat uitslaan terwijl anderen het Op zondag, onder een stra- rochiecentrum, in de scha- wil zeggen dat het verkeer zjch in de bodega aange- lend zonnetje, volgden dan duw van hun kersverse naam maakten. op de weide achter het Pa- scoutspaviljoenen, volks spelen volgens de oude het laatste plan uit de bro chure wil men ertoe komen in de winkelerven van het stadscentrum zoveel moge lijk verkeersarme zones op te bouwen. Verkeersarm is niet verkeersvrij! De cen trumstraten van Lokeren verkeersvrij maken is wel licht een utopie, afgezien misschien van de School straat. Maar sommige stra ten kunnen wel verkeers- er door allerlei middelen trager moet verlopen, en zelfs gedeeltelijk gehinderd wordt. Dat kan onder meer gebeuren door het aanleg gen van verkeersdrempels, groenbeplantingen midden in de straat, zodat het ver keer zigzag-ge wij ze moet gebeuren, en zo meer. Benevens die vijf plannen die op de perskonferentie werden gekommenta- rieerd, staan er nog een vijftigtal tentoongesteld op de eerste verdieping van trant waarbij ook heel wat kon worden gewonnen. Na de avondmis kwam ook heel wat publiek opdagen (11 a 14) en de «Givers» (14 a 17 jaar). Steeds meis jes en jongens samen. De vergaderingen gaan door in de jeugdlokalen van het Parochiecentrum tenzij an ders aangeduid van 14 tot 17 uur. Nieuwe leden ko- om het allemaal eens te men gewoon naar de verga- bekijken en zich te goed te dering en worden er door doen aan de barbecue leiding en begeleiding op- waarna de festiviteiten met gevangen. Meisjes en jon- een groots kampvuur wer- gens van boven de 17 jaar den afgerond. kunnen terecht bij de «Jins Genesis» waarbij «Jin» dan «De Hopduveltjes» hebben staat voor «Jij en Ik een als geledingen de «Kapoe- Noodzaak», nen» (6 a 8), de «Welpen» laar is gebaseerd op een plan toont ons de centrum- ermanente maatschappe- zone, en de uitbreiding er- nke reflektie en bezinning van. Die uitbreiding zou er porheen alle bevolkingsla- komen langs 3 kanten: Het en. Aldus is het struktuur- gebied Nijverheidstraat tot 'Ban van de binnenstad te aan Verloren Bos; op de erstaan als onderdeel van Bergendries, naast de vroe- ran Ie sociale stadsvernieu- gere fabriek, bekend als ui- ling. Enkele doelstellin- «Den Drol»; en op de Zele- 3ij- en van het nieuwe plan baan, in de richting van de 3k-Sjn: geïntegreerde, niet watertoren. Hier valt op te lotende ambachtelijke en merken dat niet de afzon- ro- udustriële funkties moeten derlijke monumenten of fietsers en openbaar ver voer. Een uitdunning van het rijdend verkeer zal ook worden teweeggebracht door voldoende parkeer voorzieningen aan te bie den. In het struktuurplan voor de funkties worden voorstellen opgenomen om verkeersaantrekkelijke funkties uit de binnenstad te weren of langs de kleine ring in te planten. Volgens het stadhuis. Er werd aan Scouts Meldert. Een goeie scout moet ook een boompje (8 h 11), de «Jonggivers» de h. Keppler gevraagd of kunnen zagen (ad) het niet mogelijk was al die - plannen te versmelten in een groot plan. maar dat schijnt technisch niet te verwezenlijken. Wij wach ten dus met ongeduld op de in het vooruitzicht gestelde openbare vergadering, om de reakties van de betrok ken bewoners te zien en te horen. J.V.L. LH Samen met de kermisweek start te Buggenhout op zater dag 4 september de handelsbeurs. Sinds 14 jaar is de kermis geen kermisweek als die niet gepaard gaat met een handelsbeurs in een tent op het plein voor het OCMW- rusthuis. omliggende gemeen- Ettelijke tienduizen- Ook dit jaar wordt de par king in de Groenlaan. voor het OCMW-rusthuis «Herfstdroom» weer inge nomen door een «Jumbo» tent. Een tent die weer te klein is om alle gegadigden te herbergen die graag hun medewerking wilden verle- rg De «Vlaamse Vereniging voor Familiekunde» start o.l.v. Vaerenbergh uit Erembo- heemkring «ter Palen» uit 14.30 uur uitgenodigd tot nen aan de gekende han- [j. loorzitter Albert Clabots i Bauwensplein 1 bus 6 te Aalst), degem Buggenhout was er een de heroprichting van de delsbeurs te Buggenhout lekretaris- penningmeester René Van Assche (Rossevaal- een kiezerslijst van de eerste kontaktvergadering Gotische Zaal van het Leu- Een handelsfoor die sinds traat 74 Lebbeke) en bestuursleden Edgard Van gemeente Opwijk voor alle naamdragers vens stadhuis gevolgd door jaar en dag verbonden is ►roogenbroeck (Neerstraat 32 te St.-Martens-Bodegem) het reeds vermelde ge- «Daelemans- Daelman». een referaat over «de cho- met de september-kermis n WUfried Vernaeve (Brouwerijstraat 39 te Aalst) een slacht Braet Een werkgroep ad hoe lera-epidemie te Leuven in lleuw werkjaar. Na een eerste genealogische werkverga- talrijke doodsbrieven werd opgesteld. 1849» door prof dr. Her lering eden woensdag zoals steeds in 't Apostelken te uit Baardegem Op zaterdag 25 september man Van der Hagen. tyjlbeek-Aalst waar kwartierstaten werden behandeld en Op initiatief van de worden de V.V.F.-leden te schrift ontcijferd en archiefdagen in vraag werden LH rid worden de leden uitgenodigd door Dr Rita Cop- i tot een bezoek aan een Ijskelder in de Stationsstraat en overigens telkenmale op een massale belangstelling mag rekenen. De vermin derde koopkracht bij het grote publiek schijnt toch niet van die aard te zijn dat aktieve middenstanders er door zouden afgeschrikt van worden om hun steun te ten. blijven verlenen aan het den bezoekers kwamen de initiatief. Verantwoorde- laatste jaren de Buggen- lijke Jozef Goedgezelschap houtse handelsbeurs bezoe- is opnieuw enige weken ken, hoewel ze niet in de (zelfs maanden) aan de slag Bosgemeente wonen, geweest om de volledige Het NCMV-Buggenhout organisatie op punt te zet- opent de handelsbeurs op ten. Tal van handelsonder- zaterdag 4 september te 17 nemingen poogden op- u. met een rondgang en een nieuw een plaatsje te ver- heildronk. Dit jaar is het werven in de tent. burgemeester De Landts- Een brede waaier van han- heer die de eer te beurt valt delszaken brengen in een de openingsplechtigheid te aantal mooie stands een se- mogen voor zijn rekening lektie van hun produkten. te nemen. De handelsbeurs Ook werd de plaats inge- blijft geopend tot en met ruimd om enkele verbrui- donderdag 9 september kersstands hun klanten rus- (jaarmarktdag). Op zondag tig te laten plaatsnemen. 5 en donderdag 9 septem ber is de tent geopend tij- Recente studies hebben dens de hele dag. maar op uitgewezen dat Buggen- werkdagen kan men de hout als koopcentrum een handelsbeurs bezoeken zekere aantrekkingskracht vanaf 18 u. uitoefent op inwonenden (lvdl Jskelders werden in de 19* tuw gebouwd vooral om ijdens de winter een ijs- voorraad op te slaan en dit lin tot laat in de zomer te ïannen gebruiken. Er »ordt verzameld aan «'t Apostelken» te 14 uur en iet bezoek zelf heeft plaats e 14.30 uur. )p 6 oktober spreekt ere voorzitter V.T.B.-V.A.B. ozef Van Overstraeten, stadsgenoot, over fami- iekunde. Hij zelf is trou wens auteur van talrijke ar- ikelen hieromtrent in «De Autotoerist» en sinds kort evens in «Vlaamse Stam». Alleszins een boeiende vond in 't verschiet. Op aterdag 6 november wordt lan door de V.V.F. een lezoek georganiseerd aan iet Algemeen Rijksarchief t Brussel met bezoek aan >.m. de permanente ten- Donstelling, de mikrofilm- tul en de leeszaal. Bezoek te 10 uur. Nadere détails volgen. Genealogische werkverga deringen gaan door, steeds in «'t Apostelken» op 1 december: voordracht door André Braet over «het ge slacht Braet door de eeu wen heen» (1295-1980) 2 februari: voordracht over «het kadaster» door Jaak Ockeley 6 april: voordracht over «Hulpbronnen in het archief» door Paul Behets 1 juni: voordracht over «de Boerenkrijg» door meester Jozef Dauwe, konservator van het Boerenkrijg-mu- seum te Overmere. De afdeling ontving in de voorbije maanden heelwat interessante dokumenten die steeds kunnen worden geraadpleegd op eenvoudig verzoek: de stamboom van de fa milie Van Tichelen wie was Petrus Van Tijdens de jongste raadszit ting te Hamme werd uitein delijk beslist het Spaans Hof te behouden. Het schepencollege besliste tot het uitvoeren van dringen de instandhoudingswerken. Dit om een verdere aftake ling te verhinderen. De ge meenteraad bekrachtigde dit besluit. Vooral grote herstellingswerken aan het dak van dit gerangschikte gebouw dringen zich op. Raadslid Ediers (PW) wees erop dat het volgens hem een zeer dure zaak wordt temeer daar er nu weer 400.000 fr. tegenaan gaat gegooid worden. Het is als een medicijn geven aan een stervende om hem nog acht dagen in leven te houden, stelde raadslid Dokter Ediers. Schepen van openbare werken, Vin- cart, was van oordeel dat men de kans moet grijpen om te profiteren van de nieuwe wetgeving die zegt dat beschermende monu menten 60 t.h. betoelaging kunnen krijgen. De werken worden uitgevoerd in toe passing van recente maat regelen van minister Ak kermans. Deze maatrege len voorzien een zeer korte administratieve procedure voor instandhoudhoudings- werken aan geklasseerde gebouwen. Daarbij ver leent de staat 60 t.h. toela gen op werken van hon derdduizend tot vijfhon derdduizend frank. Senator Ediers was daarentegen wel voor de herstelling van het Spaans Hof. Volgens laatstgenoemde is het be houd van dit geklasseerde gebouw voor 90 t.h. verwe zenlijkt als het dak volledig zal hersteld zijn. Hij drong aan om deze woning na hcrstellings- en aanpas- singswerken ter beschik king te stellen van een ver eniging, die het verder bin nenin zoü opknappen. Im mers vele verenigingen in de durmegemeente zoeken nog steeds naar een ruim lokaal. Burgemeester Baert deelde naderhand nog mee dat de beperkte offerte die het schepencol lege uitschreef, slechts één bod opleverde. Dit ligt nogal wat boven de raming zodat volgens hem binnen kort een tweede offerte zal moeten uitgeschreven wor den. Eens de werken uitge voerd zal men de verenigin gen toelating geven daar te vergaderen, voegde burge meester Baert eraan toe. (P.V.G.) Zo vermijd ik tijdverlies! Handel: Talen - steno-dactylo - boekhouden - sekretariaat (ook medisch) - bedrijfseconomie - expeditie - informatica - verzekeringen. Onthaal: Hostess manriequin) - receptie - public relations - telefoon Kunstrichting: Sierkunsten - reklametekenen - etalage - journalis tiek Kindervergoeding - Geldige getuigschriften - Plaatsing Louisa Mariale! 6, 2000 ANTWERPEN Tel. 03/233.60.58 of 646.78.42

De Voorpost | 1982 | | pagina 23