Aalst nog niet op snee Bleke Waregemnaars Uit de Lokerse wandelgangen «Lokeren stukken beter dan Waregem!» Maakt William Stallaert een krisis door Staf Van den Bergh: «De balans is positief» E. Aalst: wachten op Glazer VOETBAL 26 - 3.9.1982 - De Voorpost Sterspeler Essers van Eisden: «Ik kreeg niet veel ruimte De 23-jarige Essers van Patro heeft het met de Lokerse defensie dikwijls aan de stok gehad. Oorspronkelijk van MW Maastricht en nu zijn vierde seizoen bij de Belgische Limburgers, looft hij Lokeren als de beste ploeg waarte gen hij gespeeld heeft. «Ik kreeg werkelijk geen ruimte. Buiten de backarea konden we nog kombineren maar eenmaal in het doelgebied kwamen we steeds dat stapje tekort. Klasseverschil of noemen jullie dat routine?» James Tolmie: een doelpunt dat vertrouwen kan brengen De Schot was gelukkig met de kwalificering maar zeker met zijn kopbaldoelpunt. Hij werd uitgespeeld in zijn geliefkoosde positie en bewees aan de 15* minuut, op voorzet van Verheyen dat hij het doel weet staan. Een doelpunt van het type: men kan ook klein maar slim wezen. Een gepaste détente, een geplaatste kopbal. Hopelijk voor Tolmie het begin van de doorbraak Trainer Waseige: «In zulke duels komt het er op aan gekoncentreerd te blijven» De oefenmeester van Sporting vond dat zijn spelers na de 1-0 voorsprong de schaapjes op het droge dachten «Na de gelijkmaker van Essers werd weer overgeschakeld naar een hogere versnelling met een strafschop als resultaat. Mommens moest van de nervositeit van Patro- doelman Aerden gebruik gemaakt hebben om probleem loos te scoren. Maar hiet ontbrak het Raymond toch wel aan koncentratie. Gelukkig scoorden we tamelijk vlug na de rust. Een uitstekende repliek van Eisden». Arnor Gudjohnson: goede voorbereiding voor wedstrijd tegen Nederland De IJslander zat na de wedstrijd ai met zijn gedachten bij de interland tegen Nederland. Hij hoopt dat de Europese ervaring van zijn meeste landgenoten nu konkreet wordt omgezet. Onze Noorderburen zouden kunnen ver schieten! André vangsperiode zeer goed in ge slaagd zijn. Sporting moest achter het leder jagen en dat is voor een derdeklasser toch al wat. Ook opgemerkt dat drie doelpunten uit stilstaande fa sen zijn gepuurd? Hier komt het professionele het kopje bo ven steken. Vooral op de hoekschoppen van Renó Ver heyen en Laroy was miin ver- James Tolmie: het doelpunt in de Beker kan hem ver trouwen geven dediging niet geroutineerd ge noeg. Tweemaal stond René Van der Gijp moederziel al leen. Ook bij de strafschop hebben ze zich laten vangen. Mommens heeft ons dan nog wat gespaard. Jammer dat Darcis ontbrak. Dat kon een slok op een borrel gescheeld hebben. Maar kom, ik ben te vreden over de kollektieve prestatie van Patro. Dat be looft voor de kompetitie. Jam mer dat we tegen Sporting ge loot waren!» André 32s" finale van de Beker van België Waregem-SK Sint-Niklaas 2-0 Zaterdagavond zagen we samen met amper twee duizend belangstellenden een bekerpartij die de mannen van trainer Van den Bergh in het Regen boogstadion moesten afwerken tegen het plaatselij ke SV Waregem. alias de ploeg die hoewel het seizoen nog niet lang bezig is, reeds met de super cup en de Beker van Vlaanderen mag pronken. De blauwgelen kwamen met hun zelfde opstelling als tegen Zottegem voor de dag, dat betekent met Van Abbeny als linkerback en Gino Nijs als laatste De 2 twee< van I doekj en ói Dat cirku: Veyt en Peitsman slaan de kloof In het andere kamp liep dus de welbekende vroegere SK'er Danny Veyt en die deed zich bij de eerste de beste gelegenheid reeds gelden. Op de 5de minuut kreeg Danny de bal toegespeeld enkele meters voor de backzone. Hij kreeg alle tijd om het leder te kontro- leren en zag dat doelman Smet ruim ver uit het doel stond. Ongestoord lobde hij dan ook de bal tot in het dak van de Sint-Niklase goal. Een bijzonder slechte onverwachte start dus voor de gasten die zich niet in het minst lieten ontmoedigen en dadelijk een tegenoffensief begonnen. Een hard zwoegende Lacroix zette zich sterk door, zond scherp in maar verraste hiermee niet al leen doelman De Coninck maar ook ploegmakker Truyens. Fred kwam een defti ge voet tekort om te kunnen binnenduwen Buiten een schot van Mucha dat door Smet goed werd gehouden, bracht de thuisploeg er maar bitter weinig van terecht en was het mogelijk dat de Klaas- kens minstens evenveel ge vaarlijke standjes konden voorleggen. Bij een stevige doorbraak werd er dan toch van nabij ingeschoten maar Nijs was paraat om deze knal van de lijn te weren. Op een ongevaarlijk uitziend schot van Philippe Desmet verkeek naamgenoot (Jan) Smet zich en de daaruit volgende corner werd door Peitsman keihard ingeschoten, maar alweer sprong Gino zijn keeper dap per bij. Ook aan de overzijde brandde de lamp nog eens wanneer de Waregemdefen- sie werkelijk aan het knoeien ging maar de gave voorzet vanwege Janssens werd door alles en iedereen gemist. In de reaktie. we schrijven de 27ste minuut, leidde een gelijkaardi ge situatie als bij de openings treffer tot een tweede doel punt. De steeds zwaar op een defensie wegende Cor Peits man is dan wel geen aantrek kelijk voetballer, hij is wel op zijn minst gezegd een efficiënt speler. Hij had waarschijnlijk nog het voorbeeld van ploeg maat Veyt in het hoofd wan neer hij een klimmend schot uit de schoen schudde waarop doelman Smet alweer geen afdoende reaktie had Nog brachten de Sportkringers het op om hun aanvallend spel te blijven voortzetten, getuige een schuiver van Lacroix die nog geen minuut later nipt naast ging. Het best in de kombinatie In het derde en vierde kwar tier bouwde geelblauw alles zins zijn suksesarm kombina- tiespel verder uit maar meer dan een vlijmscherpe aanval waarbij Mark Leroy Verhoose! mene boort overt truuk kontr terde in de geha uitstuurde kwam er niet uit bus. Patrick kon de bal no voorcenteren maar de vuiste van Wim De Coninck voorkw men verder onheil. Aan overkant kwamen de g heren er enkel nog sporadist door. Zo kon Peitsman e« afgeweerd schot van Loovet wel voorbij doelman Smet kr gen maar die bal ging hoe over. Op vrije trap van L« kens zweefde het leer dot deviatie rakelings naast de lii kerpaal. Het Westvlaams verdedigingswerk kwam werkelijk in de holderdeboldi kategorie terecht en dat w; niet in het minst doordat Rod I t Duivel Luc Millecamps onk (j| raakte en vervangen wer door de jonge Pim De Craeyi Berin Nadat Jan Smet weer op d 9n als grabbeltoer ging na een scht nntmoe van Desmet puurde Lacroix jewagi een stevige rush uit. Erik scht loestei telde goed voor maar de geserste plaatste kopstoot van Ve «rd zt hoosel was voor De Conine ter uit maar een zacht eitje. Oo longhe John Van Abbeny verscheen sigen de vuurlijn maar zijn knal gin Heylen over. In dezelfde minuten no indruk een vrijschop van Truyen «Berini welke hij nog eens mocht her duidelij nemen maar een SV'er stom nation, op de fatale lijn. Vervolgen Meche kwam Bob De Clerck in vooHierme Danny Veyt willen I Maar Vinnig slot Hey,er De hoorbaar ontgoocheld! Eem schare thuissupporters koi die in dan naar het einde toe dai hinder nog eens zijn opgekropte woe kampe de de vrije loop laten gaai er hoe tegen scheidsrechter Ponnehetwc die een werkelijk flagranti Brusst strafschopfout onbestraft liet onsje Jan Smet - of de anti-vedettavoor V van zaterdag laatstleden De haalde de doorgesnelde De^kaar ri smet onderuit in de bekendi zone. Zo kwam er aan eei zoutloze partij voetbal nog eei] pittig slot. onder stoelen of banken. Hij gaf tijdens de gebruikelijke perskonferentie na het beker- treffen tegen Menen toe dat alleen een Horvat, een De Bol le en een Steyaerl op peil spelen en dat rest stationair is gebleven. Misschien knjgt het Aalsters team meer armslag als Groenendijk en Glazer zul len kunnen ingeschakeld wor den, maar of de nieuwe aan winsten er zullen bijlopen in de openingswedstnjd zaterdag 4 september a s. om 20 uur in het P. Cornelisstadion is nog lang geen uitgemaakte zaak. (abl) Het is aangenaam Pummy terug te ontmoeten. Deze maal niet in voetbalplunje maar als trainer van Patro in de kleedkamers. De gewezen Feyenoorder, die bij Anderlecht mooie voetbalbladzijden vulde, zit niet om een woordje verlegen. «Jammer dat wij op Sporting ren is sterker in alle lijnen zelfs Lokeren gebotst zijn. Verleden zonder Larsen. Toch vind ik jaar werden wij door Waregem dat Patro een zeer goede re in de kwartfinales uitgescha- pliek heeft gegeven. Mijn spe- keld. Nu heeft het mooie liedje Iers hadden opdracht gekre- zo lang niet geduurd. Maar als gen zoveel mogelijk de bal in ik de vergelijking maak valt me eigen rangen te houden en het hemelsbreed verschil op deze te laten cirkuleren. Ik ge- tussen beide ploegen. Loke- loof dat we daar in de aan- In de bekerwedstrijd tegen Menen haalde de Aalsterse oefenmeester Georges Heylens zijn rechterflankverdedi ger William Stallaert uit het veld en verving hem na amper twintig minuten door de jonge Van den Bergh. Dat leek voor vele verslaggevers een nogal vroege en prompte beslissing vanwege de Eendrachtcoach die echter na de wedstrijd zijn ingrijpen als volgt analyseerde. «Ik heb kunnen vaststellen dat William momenteel een krisispe- riode doormaakt en werkelijk harde momenten moet doorbijten. We zijn bereid om hem te helpen met alle mogelijke middelen en ik verwijt hem zeker niet als hij momenteel een slechte pas weggeeft. Wat ik wel spijtig vind is het feit dat hij geen inzet vertoont om die mindere periode te overbruggen. Hij krijgt alle gelegenheid om zich weer totaal in te werken in het Eendrachtgeheel, maar blijven wachten staat tenslotte ook niet in mijn notaboekje genoteerd», zei Georges Heylens Nu moet ons van het hart dat de jongeren die een kans knjgen om zich te tonen, het al evenmin kunnen waarma ken. We denken hierbij terug aan Van den Bergh, die duidelijk de kracht en de mentaliteit mist om een vaste plaats te verwerven in het Eendrachtteam. Hoe eigenaar dig het ook moge klinken, vooral bepaalde jongere spelers zijn nog niet in topkonditie op acht dagen van de opening van de nieuwe kompetitie. «Het baat inderdaad niet om vijf kilo's uit te zweten, om nadien weer hetzelfde gewicht te happen. Dat is de mentaliteit van een zuivere amateur maar niet van een speler die aan de top in tweede nationale wil meedraaien. Om konditie te verwer ven moet men keihard werken en nadien zich volledig aan het voorbereidingsschema kunnen aanpassen ook wat b.v. de voeding betreft. Ik wil nog geen groot alarm slaan, maar wees ervan overtuigd dat ik slechts die spelers zal opnemen in de kern die door ijver bewijzen zich totaal te willen geven voor het team» aldus de keiharde taal van trainer Heylens. (abl) In de schoot van E. Aalst kijkt men reikhalzend uit naar de komst van de Hongaar Glézer. De nieuwe Aalsterse aanwinst werd ter gelegenheid van de oefenwedstrijd tegen Ol Rijsel ingeschakeld, maar verdween nadien terug naar Györ om zijn familie op te halen. Men had verwacht dat hij zondagnamiddag II. zou kunnen aantre den tegen Menen in de vijfde ronde voor de Beker van België maar de Magyaar verscheen niet. Volgens Heylens loopt er wat mis op administratief gebied op ons bloedei gen Ministerie van Buitenlandse Zaken waar volgens de geplogenheden een werkvergunning voor Glazer dient overgemaakt te worden naar Hongarije. Een telexbericht volstaat, maar er moet op B.Z. iemand bereid gevonden worden om b.v. het dossier voorrang te verlenen. «Dat zou allemaal al in orde moeten geweest zijn maar in de administratieve sektie van onze klub schijnt niemand bereid of bekwaam te zijn om die taak op zich te nemen. De voorzitter treft geen verwijt, die heeft andere katten te geselen. Aalst ligt uiteindelijk niet ver van Brussel en in de schoot van de klub zijn nog mensen in verlof om met een gunstig gevolg die zaak B.Z. te gaan bepleiten», aldus Georges Heylens. (abl) Lokeren-Patro Eisden 4-1. Mommens is sneller dan de bal zodat er geen doelpunt inzat (dm) Lokeren-Patro Eisden 4-1 Van der Gyp is iedereen voorbij maar doelman Aerden zal een strafschopfout begaan (dm) Pummy Berghottz, na bekerwedstrijd Sporting Lokeren - Patro Eisden: U vertellen dat Eendracht Aalst ons in het bekertref- fen tegen Menen bevallen is zou de waarheid geweld aandoen. Eendracht liep de eerste twintig minuten doelloos rond te draven op het middenveld en in het team was niemand bij machte om met een degelijke kruispas het spel te verleggen naar de flanken. Dat geklungel rondom de middencirkel speelde natuur lijk in het voordeel van de bezoekers in wier rangen een klaarkijkende en hardwerkende Reyers trachtte zoveel mogelijk de bal uit de Aalsterse voeten te houden. Buiten een paar mislukte af- gebeuren rustig bekijken standsschoten van Limpens Aalst kwam na de treffer van en De Bolle en een slecht Sergeant sterker dreigen en geplaatste kopbal van Sar- Vervaeke kon voor de eerste geant kon de bezoekende koer =1» 9'OOt talent onder doelman Vervaeke het ganse strepen met een schitterende op een knal van De Bolle. Ook langs de andere kant van het terrein bewees Horvat met een paar uitzon derlijke refleksen, op een kop stoot van Gaudens en een gestrekt schot van Gaudens en een gestrekt schot van Pol- ko, dat de centen van Een dracht goed belegd zijn in de ze Zuidslaviër. Toen Aalst op twee minuten van rust via Van Roy de cijfers kon verdubbe len, bleek ons de rekening te zwaar voor de goed meedraai ende Westvlamingen. Na de rust waren we benieuwd of Eendracht Aalst won wel van derdeklasser Menen maar maakte geen beste beurt. Door het sterke spel van de drie Aal sten aars De Bolle, Van Roy en Sergeant (foto) hopen ze nu op een «zware» tegenstander (per) Eendracht dan toch aan het ritme en op het niveau van tweede nationale zou gaan voetballen. Het begon vnj aar dig met een splijtende aktie Vangara - Van Roy en een briljante redding van doelman Vervaeke. Nadien echter mis te de jonge Van den Bergh, ingevallen voor een te makke Stallaert. We waren de mening toegedaan dat Eendracht Aalst daarna wel korte metten ging maken met de derde na- tionaler Menen. Reyers bleef echter zijn team bezielen en de Westvlamingen kwamen in het laatste kwartier nog een aardig woordje meepraten. Er kwamen zelfs nog kansen voor de bezoekers We den ken daarbij terug aan die enor me doelworsteling voor het Aalsterse doel maar waarbij bij Menen niemand bij machte bleek om de bal over de doel lijn te tikken op een periode dat doelman Horvat een gesla gen man was en twee Aalster se verdedigers groggy tegen de grasmat lagen. De bezoe kers misten o.i. hier een reuze kans om de eer te redden en dat hadden ze zeker tenvolle verdiend. Het bleef dus bij een 2-0 zege voor Aalst dat echter niet kon overtuigen en beslist op één week van de officiële start van het seizoen nog bij lange niet aan het ntme van tweede nationale speelt. Oe fenmeester Heylens zit dus blijkbaar nog met zorgen en stak dat na de wedstri|d niet «Dat er twee onnodige doelpunten kwamen die veel te vroeq in de wedstrijd onze bekerkansen zwaar hypote- keerden, moet ik waarschijnlijk niet meer aanstippen,» begint de Sportkring-trainer nadat we zijn reaktie vroegen over de wedstrijd tegen SV Waregem. «Toch heb ik daarnaast een bijzonder positieve instelling van mijn spelers mogen konstateren. Zoals in de pauze nog eens zeer duidelijk gevraagd, werd er inderdaad negentig minuten lang doorgegaan wat de konditie alleen maar kan aanscherpen en ook de mentale ingesteldheid opkrikt. Indien wij bij een 1 -0 stand een uitstekende kans benutten gaat de match zeer zeker een andere richting uit, maar dat is een voorbije zaak,» stelt de grijze voetbalkenner bij uitstek Hieruit blijkt alleszins dat Staf zijn mannen nog eens deftig heeft getest op hun fysieke weerbaarheid en dat is dus positief verlopen. Dat is natuurlijk goed nieuws in de wetenschap dat op zaterdagavond de toch wel belangrijke startwedstrijd wordt gespeeld voor de kompetitie in Me- chelen. Staf is vooral tegen KV (voorheen Malinois) gebrand op een goeie prestatie van zijn poulains omdat het én de openingswedstrijd betreft, én tegen één van de grote kanshebbers op de titel gaat, én, niet in het minst, omdat hijzelf tussen 1970 en 1975 het sportief beleid van de toen nog roemruchte Mechelaars in handen had. Ver geten we echter niet dat KV met zijn hernieuwd bestuur niets onverlet liet om de gelederen uit te breiden. Onder andere Jespers, Benoot, De Boer en Van Arwegen kwamen terwijl ook Fons Bastijns werd aangetrokken als manager. «We zullen zeker onze kansen niet zomaar uit de handen geven. Dat wil niet zeggen dat we vanaf het begin gaan stormen maar wel dat we niet zomaar met een counteropstelling op het veld verschijnen». Gevraagd naar de vermoedelijke opstelling lijkt het er sterk op dat Staf dezelfde elf als in de bekermatch tegen Waregem zal oproepen, tenzij Ton Van Eenennaam op het nippertje zou klaar geraken. Alleszins is het zo dat de Nederlander tweemaal per dag aan een zware individuele training wordt onderworpen. Of zou Peter Van Wambeke zijn kandidatuur bekrachtigen en met andere woorden zijn konditionele achterstand in de komende dagen nog kun nen wegwerken? m Eendracht Aalst was voor één keer voltallig. Een historische foto met de twee zwartjes en de Hongaren, met Groenendijk en co? (per) Georges Lee kens stopt een aanval van de Waregemse middenvelder Frenay. (hdv) SV Waregem-Sint-Niklaas 2-0. Patrick Verhoosel is in het strafschopgebied gelopen ei wordt uit zijn evenwicht gebracht door Decraeve SK titel

De Voorpost | 1982 | | pagina 26