wellicht met Dirk Van Buyten als opruimer Eendracht Zele nog niet op volle toeren VW Hamme ^alst-Beringen :al direkt een topper SK Lebbeke wil minstens één punt KAVD voor één punt naar FC Brakel Jeugdvoetbaltornooi te Sint-Niklaas Uit de Lokerse wandelgangen SK Oudegem zonder Mare Rombaut Yangara: de balvirtuoos IimkB I LEPE IMltllfitt I «SEP* iitmuir JOSEfl iÜUlMM VOETBAL t Uit ial no vuiste lorkw; kan gas -acisc >n ee oover iet kn 3 hoo n Lef r da de lii aams m De Zaïrees Yangara die zondag II. tegen Menen als tweede spits werd uitgespeeld werd zowat de lieveling van het Aalsters supportersheir. Hij kreeg talrijke open doekjes voor zijn technische kunstjes, zijn balgegoochel en dat scheen het Aalsters troetelkind aardig te bevallen. Dat is natuurlijk allemaal aardig om te bekijken die cirkusnummertjes, maar laten we niet vergeten dat Yan gara hiermee minder aan bod zal komen wanneer het menens wordt in de harde kompetitie. Dat hij talent aan boord heeft betwijfelt niemand en we zijn er stellig van overtuigd dat in Zaïre, waar men van zulke individuele truukjes houdt, dat voetbal wordt geprezenteerd. In onze kontreien echter worden de voetbalzaken heel wat nuch terder aangepakt, harder en direkter. Dit voetbal-a.b.c. zal in de loop van de volgende weken in het hoofd moeten gehamerd worden van de «Oiljsterso zwette». (abl) VW Hamme heeft de beker Helanio niet kunnen winnen. Het was tegen Eeklo wel de meest overtui gende ploeg. Maar het botste op een doelman die blijkbaar in een uitzonderlijke dag verkeerde. Ham- me kwam al na een kwartier sterk opzetten en dreigde een paar keer langs Frankie Vanhaecke. Ook in de tweede helft waren Van Buyten en co duidelijk de beteren van hun opponent. Uiteindelijk moesten de strafschoppen oordelen over winst of verlies. Daarin trok VW aan het kortste eind. Jong Lede mocht te Lier het veld met opgeheven hoofd verlaten. Het was een gave prestatie door zich niet met tien man te verdedigen, (per) Beringen komt zaterdagavond op bezoek bij Eendracht Aalst i als openingswedstrijd van het nieuwe seizoen is dat al een ïtmoeting die tot de verbeelding spreekt. Men kan zelfs jewagen van «de» topper in tweede nationale. Beide teams esteren heimelijk dezelfde ambities, namelijk de poort naar irste nationale forceren. In deze kontekst is het normaal dat er ird zal geknokt worden voor de punten. Is Beringen homoge- ir uitgebalanceerd en werd de aankoop van doelman De Ocitonghe (ex-Anderlecht) een meevaller, dan is Eendracht vóór eigen publiek altijd een geducht tegenstander. Oefenmeester leylens is Beringen tweemaal gaan bekijken en is onder de idruk van de huidige waarde van de Limburgse mijnploeg. in]«Beringen is ongetwijfeld kompleter dan mijn ploeg en het is duidelijk dat de Limburgers het tempo en het ritme van eerste ationale nog in de knoken hebben. Beringen is samen met KV techelen één van de grote kandidaten voor de eindtitel. liermee kan gesteld worden dat indien we ook onze ambities willen tonen, we minstens een punt uit die topper moeten puren. Maar een harde dobber blijft het alleszins,» dixit Georges Heylens. Eendracht zal kunnen beschikken over Hans Groenendijck ;cxjdie in de loop van deze week de trainingen hervatte en geen linder meer ondervindt van zijn spiertetsel. Glazer, nog steeds •ejkampend met de nodige administratieve geplogendheden, zal hoogstwaarschijnlijk tegen Beringen nog niet bijlopen. Wat ie(het wordt met William Stallaert hangt af van een gesprek dat de '«Brusselaar zal voeren met zijn coach. Dit psychologisch onder- bonsje omtrent de motivatie kan o.i. alle kanten uit. Hopen we '"«voor William en Eendracht naar een allerbeste zijde. De voetbalminnende Denderstreek geeft in ieder geval me- Dejkaar rendez-vous om 20 uur in het P. Comelisstadion te Aalst. (abl) Door zijn 0-1 nederlaag tegen reeksgenoot VK Oostende heeft Eendracht Zele in totaal 180 minuten vergeefs achter een doelpunt aangelopen. In tegenstelling met vorig seizoen verloopt het streven naar kohesie in het elftal niet van een leien dakje. De Zeienaars zullen op hun eerste kompetitiewedstrijd aan huis met Racing Doornik beslist uit een ander vaatje moeten tappen nu de verwachtingen hoog gespannen staan na de knappe prestatie van vorig seizoen. E.D.M. Een nederlaag zou in de aanvangsfaze van de nieuwe kompetitie alleen maar onrust zaaien en dit kunnen de Zeie naars best vermijden. Noch tans kijkt trainer Hervé Van Lerberghe niet ontevreden te rug op de voorbije oefenkam- pagne. Het verlies in de beker van België zit de Eendracht- trainer meer dwars dan de ne derlaag tegen Oostende. «Vooral de uitschakeling door Malmundaria was een finan cieel verlies maar ook een klap op het moreel Het vroege doelpunt van de Walen was er voor de ploeg teveel aan zodat er nervositeit in de rangen sloop. Het luchtvoetbal waar mee de halfs onze spitsen wou bereiken was koren op de mo len van de Walen zodat wij slechts één scorekans kregen. Ook tegen Oostende was het opnieuw beuken om enkele kansen te forceren. Op dit ogenblik straalt er van ons middenveld te weinig werk kracht uit en laat het storings- werk te wensen over. Een groot verschil met vorig sei zoen toen de integratie van de nieuwe spelers biezonder goed verliep Met de komst van Bordui, Pintens en Abbeel is het even wennen en zoeken naar de broodnodige automa tismen om te renderen. Ik zal er voortaan werk van maken om de ploeggeest en het wer ken voor mekaar terug in het elftal te knjgen vermits dit on derdeel de basis was waarop onze suksessen in het verle den werden behaald. Positief tegen Oostende was de goede indruk die Pintens vooraan na liet nadat de Beverenaar tot heden weinig speelge'egen- heid kreeg». Nochtans liet de Zeelse trainer niets aan het toeval over en was vorige za terdag een aandachtig toe schouwer op het veld van Doornik. Hij bleek achteraf on der de indruk van de sterkte van de ploeg uit de torenstede en noemde zijn volgende tegenstander een groot favo riet voor de titel. «Je kan deze eerste wedstrijd beschouwen als een duel aan de top. Door nik blijft een ploeg die voetbal speelt en laat spelen. Om te gen dit team te zegevieren zullen wij beslist gemotiveerd en werkkrachtig moeten aan treden, vermits er ons acht dagen later een uitstap te wachten staat naar Menen. In deze kontekst mogen wij zondag geenszins verliezen» Er ligt de Zeienaars een zware klus te wachten maar het treffen blijft een enige gele genheid om het moreel van de ploeg op te vijzelen nu geble ken is dat een doelpunt scoren plots een hele karwei is ge worden. Joost Arens Dirk Verbustel, Omer Van Praet en Bruno Marin moet men achteraan kunnen over eind blijven.» Willy Meersman heeft veer tien namen geselekteerd. Het gaat om Eric Amelinckx, Jo- han De Wilde, Omer Van Praet, Bruno Marin, Dirk Van Buyten, Dirk Verbustel, Ronny De Beule, Robbie Smet, Paul Vermeir, Chris Van Dam, Luc Schuddinck. Rudy Maes, Toch wordt er in de Hamse kwetsuren. Anderzijds vertolk- Vanhaecke en Eddy voetbalkringen niet gejam- 'e Van Buyten in Eeklo De "als^h®, merd over het verlies Belang- rnet goed gevolg de ro! van De wedstrt|d Aal»y-VW rijker is het teit dat de vierde flankverdediger Mogelijk knjgt Hamme wordt zondagnamid- klasser op de vooravond van hij in Aalter de taak van oprui- dag om 18 uur gespeeld de kompetitie een flinke indruk mer toebedeeld. Samen met liet. Dat is trouwens zowat de mening van Willy Meersman. «Globaal genomen waren we duidelijk de betere ploeg in Eeklo. Alleen tijdens het eer ste kwartier dienden we het initiatief aan de thuisploeg te laten. Nadien hebben mijn spelers geregeld gedreigd en kwam het vaak tot doelworste- lingen. Maar doelman Van Vooren van Eeklo was nu één maal in een uitzonderlijke dag. Die man bleek nauwelijks te kloppen. Wij kregen in de eer ste helft nog een strafschop toegewezen. Een kans om op voorsprong te komen die we echter onbenut lieten. Robbie Smet miste die gelegenheid. Dat is niet van zijn gewoonte. Dat kwam allicht door een ge brek aan vertrouwen. Robbie heeft nog altijd niet zijn gewen ste konditie bereikt. Dat komt in de komende weken wel voor mekaar. Zondag staat de eer ste kompetitiewedstrijd op het programma. Na wat ik in Eeklo heb kunnen vaststellen ben ik in ieder geval optimistisch ge stemd. Een handicap is wel het feit dat ik tijdens de eerste twee speeldagen geen beroep kan doen op de geschorste Guido Joos. Een restant van vorig seizoen. Wellicht zijn Bruno Marin en Omer Van Praet tijdig hersteld van hun Baardegem was kalm op de transfermarkt. Enkel .ouis Van Palver (Meisbroek) werd door de nieuwe ainer John Lissens (Serskamp) aangeworven (per) De strijd om de punten begint nu ook voor KAVD Het hield een laatste algemene repetitie in Nederland Daar verloor het met 5-2 tegen de Dendermondse zusterge- meente Geldrop. «Maar die cijfers moeten gerelativeerd worden, zegt oefenmeester Etienne Borré. Eerst en vooral werd de reis naar Nederland gezien als een ontspanning, die meer bedoeld was om de vriendschapsbanden onder de spe lers aan te halen. Niemand was gemotiveerd voor die wedstrijd. Anderzijds ging het om een tegenstrever die gerust zijn streng zou kunnen trekken in de tweede klasse van ons Belgisch voetbal. Geldrop bleek nu eenmaal een veel sterkere ploeg waartegen een eerste provincialer moeilijk kon optomen Overigens ben ik tevreden over de gang van zaken bij Dendermonde. De prestaties tijdens de voorbije oefen wedstrijden waren van die aard, dat we gerust de kompe titie kunnen beginnen. Ik ben in dat opzicht wel hoopvol gestemd. Bovendien kan ik een beroep doen op de volledige kern, ten ware er iemand in extremis nog een kwetsuur zou oplopen. Ik reken minstens één punt weg te halen bij FC Brakel.» Veertien namen werden vooropgesteld. Het gaat om Danny Verstrepen. Jean Pierre Heyvaert. Luc Segers. Patrick Poppe, Alain Verstraten. Eddy Bellon, Dirk Van der Putten. Wim Waegeman, Dirk Catrysse, Stephaan De Wolf, Jacques Joris, Eddy Van den Driessche en Tony Collewaert. De wedstrijd Brakel-KAVD wordt zaterdag om 18 u. gespeeld. Wij vermelden trouwens nog dat Dendermonde de meeste thuiswedstrijden op zaterdagavond zal spelen. Dat zal trouwens al het geval zijn op zaterdag 11 september wanneer het om 20 u. Verbroedering Dender- houtem op bezoek krijgt. Die ploeg werd vorig seizoen in het Grembergse stadion met 3-0 cijfers de das omge daan. Dat zal zich deze keer niet meer herhalen, zegt men in Denderhoutem. Deze keer krijgt KAVD er van langs. Ook al wordt de strijd in hun eigen stadion gestreden. Aan spanning zal het geenszins ontbreken. (edm) Het druk oefenprogramma dat SK Lebbeke achter de rug heeft, is van aard om gematigd optimist te zijn. Tegen het invallerselftal van Sporting Lokeren dwong de eerste provincialer een gelijkspel af. Trainer Fons Dreesen noemde het een goede wedstrijd. «Goede publiciteit was een noodzaak, zegt de Lebbeekse oefenmeester. Je mag niet vergeten dat we de komende negen weken niet minder dan zes keer aan huis spelen. Slecht spelen betekent minder volk en minder ontvang sten. Men mag de belangen van de klub ook niet uit het oog verliezen.» Voor de wedstrijd in Geraardsbergen die zaterdagavond om 19.30 u. begint heeft Fons Dreesen volgende namen vooropgesteld: Rudy Jansegers, Danny Depage, Arnold Marien, Leo Verhulst, Gustaaf Hendrickx, Jean-Pierre Hals. Bruno Van Bladel, Dany Vermeir, Frank De Grauwe. Luc Van Hauwermeiren, Frank Braeckmans, Chris Ferket. Jean-Pierre Lippens. Frank Van den Broeck en Gino Van den Berghe. Heeft Fons Dreesen weinig of geen problemen met zijn Lebbeekse troepen, dan had hij die vorig weekeinde thuis wel. Vorige vrijdagavond trad zijn 23-jarige zoon in het huwe lijk. Tijdens het feest werd hem gevraagd om 's ande rendaags een partijtje voetbal te komen spelen met een ploeg in het handelsverbond. Daar liep hij een blessure op. in zoverre dat hij naar een ziekenhui moest worden overgebracht. Daar werd een schedelfraktuur en een scheur van het hersenvlies vastgesteld Uit de jongste diagnose blijkt de toestand nu wel gunstig te evolueren. Je ziet meteen hoe vlug je van een huwelijksbed in een ziekenhuisbed kan terechtkomen. (edm) De aanwinsten van SK Aalst dat nu in derde provinciale uitkomt na twee jaar tereke gezakt te zijn. Bovenaan in het midden goalgetter bij uitstek Dirk Leroy die na inaktief te zijn geweest, teruggekeerd is naar zijn eerste klub (per) De Voorpost - 3.9.1982 - 27 Excelsior - S.N.S. 0-5 1. Gerda 0 4p. Gerda - Haasdonk 1-4 2. White Boys 10-5 3p. Sinaai - White Boys 0-5 3. Haasdonk 7-6 2p. S.N.S. - Gerda 0-5 4. S.N.S. 2-5 2p. White Boys - Excelsior 1-0 5. Excelsior 3-4 1p. Haasdonk - Sinaai 5-1 6. Sinaai 7-15 Op. Eindklassement Scholleren 1. Haasdonk 9-2 4p. S.N.S. - Excelsior 2-2 2. White Boys 6-0 4p. Haasdonk - Gerda 1-1 3. Gerda 6-4 2p. White Boys - Sinaai 4-0 4. S.N.S. 5-5 2p. Gerda - S.N.S. 5-4 5. Excelsior 0-6 Op. Excelsior - White Boys 4-7 6. Sinaai MOOp. Sinaai - Haasdonk 3-1 Miniemen Eindklassement Excelsior - S.N.S. 1-1 1 White Boys 11-4 4p. Gerda - Haasdonk 1-3 2. Gerda 6-5 3p. Sinaai p White Boys 1-0 3. Sinaai 3-5 2p. S.N.S. - Gerda 0-4 4 S.N.S 6-7 1p. White Boys - Excelsior 1-4 5. Haasdonk 2-4 1p. Haasdonk - Sinaai 1-2 6. Excelsior 6-9 1p. Eindklassement Juniores 1. Sinaai 3-1 4p. Excelsior-S.N.S. 2-7 2. Excelsior 5-2 3p. Gerda - Haasdonk 0-5 3. Gerda 5-3 2p. Sinaai - White Boys 3-1 4. Haasdonk 4-3 2p S.N.S. - Gerda 3-2 5. S.N.S. 1-5 1p. White Boys - Excelsior 2-1 6. White Boys 1-5 Op. Haasdonk - Sinaai 2-1 Knapen Eindklassement S.N.S. - Excelsior 2-1 1. S.N.S. 10-4 4p. Haasdonk - Gerda 0-2 2. Haasdonk 7-1 4p. White Boys - Sinaai 8-3 3. Sinaai 4-3 2p. Gerda-S.N.S. 4-0 4. White Boys 3-4 2p. Excelsior - White Boys 2-2 5. Excéteior 3-9 Op. Sinaai - Haasdonk 4-7 6. Gerda 2-8 Op Maurice De Schrijver: «Punten tellen» Maurice vond het een moeilijke wedstrijd. Sporting moet op dit ogenblik een aanpassingsperiode doormaken. De inzet van de jeugdige spelers koppelen aan de routine van de oudere. De wedstrijden volgen heel kort op elkaar Van rekupereren is geen sprake Ieder kompartiment in de ploeg moet gewijzigd worden door kwetsuren. En als we dan nog punten winnen noem ik het fantastisch LOSSC bedenkingen Olympic Burst kon zich vorig jaar op de laatste speeldag redden en bleef in derde bij de eerste speeldag in provinciale provinciale. Het versterkte zich nu om in de middenmoot mee te kunnen. Ludwig Collijns (SK Geraardsbergen), André De Wolf (RC Haaltert). Tomme (Exc. Steen hut- In tweede provinciale A staan In vierde provinciale tenslotte Ze), Ansouri (vrij). Hulsbosch (vrij). Trainer Jacques Berlanger (Sint-Antelinks) hoopt er bij de start reeds enkele staan er dadelijk twee toppers op een gae(j seizoen (per) Wase derby's geprogram- op de plank. Gerda kan Sparta meerd: Temse ontvangt thuis Waasmunster al een eerste slag toebrengen en hoe Jong Vlaanderen de Klein-Laar- Klauwaerts Kemzeke, een ploeg die wat ons betreft toch wel de grote onbekende blijft ploeg zal verwelkomen en de twee klimmers Herle- voorlopig nog niet zo duidelijk, ving Vrasene en Svelta Melse- Voor Kieldrecht - Straatje, Tiel- le mogen voor de eerste punt- rode - Meerdonk en Rupel- jes onder mekaar strijden, monde - Hoogeinde durven we Sint-Gillis krijgt het ook niet de thuisploegen zeker en vast makkelijk in zijn premièrewed- tippen maar anders zit het strijd voor eigen volk tegen voor de gewestderby's tussen Ganda Sparta en Herleving Moerbeke en Herleving Sinaai Sint-Pauwols zal in Adegem enerzijds en tussen Verre- evenmin aan de feest zijn. Een reeks lager staat slechts één derby op het pro broek en Sportkring Klinge an- er derzijds. Mogen we bij deze de suppor- gramma een wedstrijd tussen ters er wel nog eens op attent Sombeke en Sportkring Kallo, maken dat de aanvang van al waarbij de melkjongen einde lijk moeten bewijzen wat het deze wedstrijden verschoven is naar zondagnamiddag 17 tussenseizoen voor goeds uur door het wereldkampioen- Wilskracht Hofstade met tovenaar. Herken je hem helemaal rechtsInderdaad, het is schap voor wielerprofs. Johan Boskamp, de nieuwe trainer van W. Hofstade. Naar het schijnt werd er al diep in Manil (je zaji getast om een berg ballen te kopen (per) KAVD heeft gebracht. Excelsior dadelijk in de clinch met Baas rode en zal waarschijnlijk nog niet op zijn sterkst kunnen uit pakken. Red Star moet onmid dellijk gedoodverfde titelkandi daat Sportkring Aalst partij ge- terwijl Stekene Sportief KAVD speelde woensdag avond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Brabantse provincialer Peisegem. ISK Erembodegem onder het trainerschap van ex-Eendrachter Eddy Belon titel, (per) het niet al te moeilijk krijgt (op SK Oudegem begint wellicht stuikte teen opgelopen tijdens papier althans) tegen Schelle- gehandicapt aan een nieuwe de jongste ontmoeting met SK Het verloor met 0-1. Het doel- belle. Als laatste elftal vermei- kompetitie Meer dan waar- Grembergen. Wellicht doet de punt werd geskoord in de den we nog Bazel dat zijn schijnlijk zal het geen beroep tweede provincialer nu een be- tweede helft langs Jos Van betere forme alleszins zal kunnen doen op Marc Rom- roep op Paul Van Cauter. den Bossche. Het kwam tot H dit jaar de trachten verder te trekken bij baut. (edm) stand uit een strafschop. De Moorsel. Deze voetballer heeft een ver- wedstrijd op zichzelf verliep weinig aantrekkelijk. KAVD is wel een eigenaardige ploeg. Het speelt 1-1 gelijk tegen tweede klasser Eendracht Aalst. Nadien speelt het vierde klasser VW Hamme van het veld. Tegen een ploeg die la ger staat gekwoteerd kan het blijkbaar moeilijk tot skoren komen. (edm)

De Voorpost | 1982 | | pagina 27