Eendracht St.-Gillis net voorbij F.C. Baasrode en halve finalist Red Star Haasdonk verslaat Temse in de heenwedstrijd van de finale 1 I» 28 - 3.9.1982 - De Voorpost VOETBAL Beker van de Denderstreek p #r itmtti Dank zij een beter doelgemiddelde is Eendracht St.-Gillis tot de halve finale doorgestoten in de beker van de Denderstreek. De strafschoppen hebben hierover beslist. St.-Gillis scoorde in dat opzicht net iets beter dan de F.C. Baasrode, dat wel evenveel punten totaliseerde. Eendracht St.-Gillis had nochtans veel moeite om de beide punten aan huis te houden tegen een zich moedig verwerend Baardegem. Baasrode kende weinig problemen met T.K. Meldert dat vooral in de tweede helft door de knieën ging. Racing Boonwijk had het niet moeilijk om Red Star Opdorp in eigen vesting de das om te doen. Lutterzeie won afgetekend tegen de invallers van S.K. Lebbeke. Benedenmaats bleef de partij tussen Oudegem en S.K. Grembergen. De Oudegemse boys zullen tijdens de kompetitie uit een ander vaatje moeten tappen, wil het weer geen gans seizoen knokken tegen de degradatie worden. men de eerste punten thuis te houden. Racing start in ieder geval gehandikapt vermits het Mare Willems moet missen. Deze voetballer heeft vorig seizoen een aantal strafpun- ten opgelopen die hij nu moet uitboeten. In de Racingmiddens weet men intussen al dat men met het aantrekken van Mare Wil lems een uitstekende zaak heeft gedaan. Red Star Opdorp geniet voor Eendracht Opstal zoals het aantrad in de Beker van de Denderstreek. v Oudegem-Grembergen. Mare Rombout op weg naar het doel maar zonder resultaat (c) Opdorp 0 Boonwiik 4 Racing Boonwijk heeft doorlo pend deze wedstrijd gedomi neerd. Het kwam na twintig minuten op voorsprong langs Mare Willems en dit na een inworp van Segers. Boonwijk kreeg nadien nog een paar kansen maar zou tijdens die eerste helft niet meer tot sco ren komen Aan de rust wer den er bij de bezoekers enkele vervangingen doorgevoerd. Mare Willems die een knie- stoot in de dij geinkasseerd had. ruimde de plaats voor Johan Daman. Leo De Feyter werd gewisseld door Patrick Gadeus. In de tweede helft bleef Boon wijk doorlopend de situatie do mineren Willy Danijs tikte van- op ruime afstand een tweede doelpunt tegen de touwen, ter wijl Eddy Van Ransbeeck niet veel later de derde goal voor zijn rekening nam. Ook in het vierde doelpunt had Van Ransbeeck zijn aandeel. Hij haalde zwaar uit. De lokale doelman kon de bal niet onder kontrole krijgen. Johan Daman die mee was gespurt kon de bal onderscheppen en in doel deponeren. Opdorp kon slechts één keer gevaarlijk uit halen. maar doelman Romain Dierickx kon het schot via de deklat onschadelijk maken Boonwijk doet nu zondag offi cieel zijn intrede in derde pro vinciale. Het krijgt F.C. Berlare op bezoek. Geen gemakkelij ke karwei zegt men in de Boonwijk, maar toch hoopt zijn eerste kompetitiewedstrijd eveneens van thuisvoordeel. Het krijgt Hofstade als gast In geen geval een makkelijke opdracht. St.-Gillis 2 Baardegem 1 Mede door de zege tegen Baardegem en het hoog aan tal «gelukte- strafschoppen is Eendracht St.-Gillis halve fina list geworden in de beker van de Denderstreek. Het speelde tegen Baardegem geen hoog staande wedstrijd, maar kwam toch twee keer tot scoren langs Frans Peeleman en Frankie Van Hecke. Toen Frans Peeleman in de tweede helft met een «kanonschot» zijn eigen doelman De Bruyne te grazen nam, kregen de be zoekers moed. Ze werden bo vendien nog gestimuleerd door een supportersschare uit Baasrode. Ondanks hun alge hele inzet konden ze St.-Gillis niet van de zege houden. Voor Eendracht begint nu de strijd om de punten. Het onder neemt de verplaatsing naar Appelterre. Daar won het vong jaar met 0-1. Hopelijk kunnen de Eendrachters die prestatie herhalen en dan zal het dubbel feest zijn in St.-Gillis waar toe vallig ook die dag de kermis- vlaggen wapperen Wie de doelmond van Eendracht zal verdedigen is momenteel nog een vraagteken. Het blijkt dat de doelmannen J P. Buyle en Renaat De Bruyne momenteel als evenwaardig worden be stempeld. Aan wie zal trainer Beker van Het Waasland Met een gemengde ploeg van reserven en eerste elftalspelers zetten de scheepsbouwers aan op het terrein van Red Star Haasdonk. De tot nog toe onoverwonnen plaatselijke elf kreeg het vooral in de aanvang van de match zwaar te verduren door het serieuze tempo dat deTemsenaars aanhielden. Niettemin bleef rood-geel op een gevoelige forcing van wal zijn hoede en kwam zonder en kwamen, gelukkig voor de enige averij het openingskwar- wedstrijd, redelijk vroeg aan tier door Dit lukte vooral door een gelijkstellend doelpunt, het vlekkeloos optreden van Rechterverdediger Paul Fobé doelman Luk Van Moeseke. beleefde nog eens een agres- Hij liet zich inderdaad enkele sieve bui en rukte zo ver op keren knap opmerken nadat dat hij wel een voorzet moest de laatste man Bulteel uitge- afgeven in een gans pak spe- speeld werd. Toch werd het Iers Daar raakte wonderwel ook aan de Temsekooi even Gerrit Rooms de bSI nog het warm toen Lieven Verhelst eerst zodat Luk Van Moeseke een prima kopbal afleverde, slechts kon vissen (1-1 op de Rond het halfuur stelden de 50ste minuut). Door deze op- mannen van trainer Rooms kikker gesterkt bleven de Tem- ook orde op zaken en kwamen senaars goed tegenstand bie- aan een openingsgoal. Bij een den en stoorden ze de thuis- bijzonder goed ingeoefend spelers in al hun akties. Bij rust' maneuver op vrijschop gaf ingekomen Danny Vergauwen Kleber Maes de bal met een kon bij het ingaan van het hakje achterwaarts en daar laatste kwartier een goeie lob plofte Lieven Verhelst zijn produceren na verre inworp rechter tegenaan: het leder van Luk Cattoir. Deze poging verdween met een rotgang in belandde echter rakelings de rechterbenedenhoek van naast doel Zes minuten voor keeper De Maeyer affluiten was de ploeg van Met deze stand bereikten de Paul Van Genechten er toch thuisspelers ook de rust. Tij- aan voor de moeite. Luk Cat- dens de tweede periode sta- toir (zeer aktief) ging namelijk ken de bezoekers alweer met op de solotoer, ontweek fluks twee tegenstanders, zag de mee opgerukte Verhelst. Lie ven pikte meteen met een vlug uitgevoerde een-twee-bewe ging in en Luk schoof onder de gastkeeper in doel. Een over de gehele wedstrijd bekeken juist resultaat voor de Stars die mede hierdoor een goeie optie nemen op de Wase beker, en dit voor de allereerste keer. Terugwedstrijd in Temse op 11 november De ploegen, voor Red Star Haasdonk: Luk Van Moese ke, Dirk Maes, Etienne Bulteel, Karei De Beule, Erik Maes, Luk Cattoir, Guy Rooms. Kle ber Maes, Kris Stevelinck, Lie ven Verhelst en Jean-Pierre Verstraeten. Voor K.S.V. Temse: Joris De Maeyer, Paul Fobé, Erik Ver meulen, Mark Van Breuse- ghem, Raf Nonneman, Jilali Jaoui, Danny De Buysser, Ge rrit Willaert, Mark Smet, Mard Van Hoeyweghen en Gerrit Rooms. Vervangingen: op de 46ste minuut Danny Vergauwen in voor J.P. Verstraeten en Gio vanni Sciacca in voor Mark Smet. Op de 60ste minuut werd hij Red Star Stevelinck nog vervangen door Dirk De Kinder. Aansluitend: Bij dit relaas moeten we wel nog een kleine aanvulling ge ven en dat is minder fraai voor het nog steeds ongeslagen Red Star Haasdonk. Vooraleer de kompetitie weer start zit trainer Raymond Rooms weer met de handen in het schame le haar, want tijdens de partij tegen Temse viel Jean-Pierre Verstraeten bij de rust reeds uit met een hernieuwde bilkwetsuur Alsof dat nog niet genoeg is werd ook Lieven Verhelst in de match redelijk stevig aangepakt met een ver rekking m de bil tot gevolg. Het is nu de vraag of Verhelst of Verstraeten wel zullen kunnen aantreden zondagmiddag te gen Sportkring Aalst. Naast Danny Vegauwen azen dan nog drie andere vervangers op een hernieuwde kans om via dit achterpoortje in de basi- sploeg te raken. Dat zijn ach tereenvolgens Danny Caluwé, Eddy Maes die zich reeds meerdere keren positief liet opmerken bij de reserven en Franky Van Leughenhaeg- he, een jonge kracht voor de nabije toekomst. Manil SsMMt l 4 ssMaa?! FC Heikant-Zele bvw zondag al met de werkelijkheid gekonfronteerd. Tegen Pete- gem is het om de punten te doen. Er zal steviger moeten geknokt worden wil men enige kans maken. Grembergen wordt aan huis gekonfronteerd met Herder- sem. Wellicht kan de ploeg van trainer Gerard Verhelst deze keer kompleet aan de aftrap verschijnen nu het lief- hebberstornooi in Grember gen achter de rug is. Goossens de voorkeur geven? kwetsuren blijven. Opstal 3 Gijzegem 1 Bavegem 2 Schoonaarde 2 De thuisploeg won in ieder geval verdiend. Ze dwong in de eerste helft een paar reéle doelkansen af, maar kwam slechts even voor de kampwis seling tot scoren. Dat doelpunt bracht Peter Mol met zijn rech ter tot stand. Kort na de her vatting kon Stefaan De Wae- geneer een aarzeling in de Gijzegemse defensie afstraf fen. Opstal bleef de situatie beheersen, maar kon niet be letten dat de bezoekers op een gegeven ogenblik uitbraken en tot scoren kwamen. Uiteinde lijk zou Dirk De Maerschalck in de slotminuten alle onzeker heid wegnemen. Voor de eer ste kompetitiewedstrijd tegen Baardegem stellen er zich wel problemen bij Opstal. Dirk Van Mulders is wellicht voor een paar weken uitgeschakeld ten gevolge van een liesverrek king. Etienne Van Der Vreken zit geplaagd met een spierver- rekking, terwijl doelman Mari no Spruyt een snijwonde aan de vinger opliep. Een ongeval dat op zijn werk gebeurde. Ook invallersdoelman Werner Van Der Jeuat liep voriae zon dag een vingerblessure op. Bij Opstal hoopt men in ieder ge val de punten thuis te houden, ook al ontbreken enkele titula rissen op het appel. Een ploeg die ambitie heeft mag zich im mers op eigen veld geen pun tenverlies veroorloven. Baasrode 4 TK Melden 0 Jan Vekemans, als een rots in Sparta Buggenhouts ver dediging c Eddy Van Keer werd nadien auteur van het tweede doel punt. In die periode domineer de Baasrode overduidelijk. Het wist zich nog verschillende kansen te scheppen en kwam nog twee keer tot scoren langs Luc Van Der Vreken en Marcel De Cock. Voor Baasrode is het ook nu zondag om de punten te doen. Een uitwedstrijd tegen Excel sior St.-Niklaas prijkt op de kalender. De tweede provin- cialer is in ieder geval gehan dikapt. Johan Van Boven ver stuikte zijn hand en Wim Moens raakte gekwetst aan de enkel. Het ziet er naar uit dat men in Baasrode op deze twee voetballers voorlopig geen beroep zal kunnen doen. Overigens is men toch hoop vol gestemd na dit toch wel bevredigend voorseizoen Sparta Buggenhout, met een half ziekenhuis aan gekwet sten, was tijdens de eerste helft de betere ploeg. Het kwam in die periode twee keer tot scoren. Eerst langs Patrick Verheyden (met het hoofd) en nadien langs Ronny Annaert. Doelman John De Nul, weldra in de kern van Bug genhout? c De thuisploeg zou echter nog voor de rust aan een doelpunt komen langs Hugo Van Herre- weghe. Na de hervatting ver hoogde De Vlegelaere de voorsprong voor de bezoe kers. Het bleek op dat ogenblik dat Sparta ook zijn beste pijlen had verschoten. Hierdoor kon de thuisploeg haar wil doordrij ven en in extremis zelfs nog de zege in de wacht slepen, na doelpunten van Rudy Crets. Sparta Buggenhout moet nu voor de punten naar Nedere- name. Het ziet er naar uit dat het op enkele invallers een beroep zal moeten doen, ver mits titularissen als Rudy Ver heyden, Hugo Tilley en Spran kje Roels voorlopig wegens Grembergen 0 S.K. Oudegem liet tegen der de provincialer S.K. Grember gen een biezonder magere in druk. Als men het zo zal doen in de kompetitie zullen er wei nig punten gewonnen worden, met alle gevolgen vandien. Grembergen was in de eerste helft zelfs de betere ploeg te gen een Oudegem waarin ie dere kombinatie zoek bleef. In de tweede helft beterde het er niet op. Het werd globaal ge nomen een mat vertoon en allicht een ontgoocheling voor de Oudegemse supporters. Janssens en co. worden nu FC Baasrode is net geen halve finalist geworden in deze be ker. Daarvoor kwam het iets te kort in het omzetten van straf schoppen. Baasrode speelde nochtans voortreffelijk. In de eerste helft zou het een paar keer dreigen, maar het kwam niet tot scoren. Dat zou wel het geval zijn na de hervatting. Lieven D'Hollander opende de stand nadat een aktie vanuit het middenveld was opgezet. Red Star Haasdonk won de Beker van het Waasland (dw) De kernploeg van FC Bazel-Waas (bvw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 28