I Jan Bogaert in grootse stijl Schitterend einde van vijfde WAOD-Pijl 57e Grete Prijs van Mere voor beroepsrenners een sukses Van Tittelboom de sterkste, Carlo Steel de slimste... Startgeld een probleem te Mere? Ludwig Van Tittelboom 30 - 3.9.1982 - De Voorpost WIELRENNEN Een ongekende weelde Profs en amateurs zorgen voor twee zegepralen Zoals reeds hierboven prijkt is het een der meest suksesrijke weken geweest van het ganse seizoen omdat zich niet minder dan twee Wase beroepsren ners op het hoogste podiumpiaatsje konden werken. Eerst over Richard Buckacki. houden meer aan was voor de De Nederlandse Sint-Gillis- tegenstanders. Verleden week naar heeft blijkbaar de smaak hadden we reeds de verbete van de overwinning te pakken, rende forme van Jan Bogaert want nu ging hij vrijdag in Roe- beklemtoond en zeiden toen selare zodanig sterk te keer in ook dat het ons niks zou ver- de slotkilometer dat er geen bazen indien Jan een ritzege zou wegkapen in de Ronde van Nederland. Dat gebeurde niet hij werd wel 13de in de laatste rit in lijn en kon zich vrijdag tussen allemaal tijdrit- specialisten op een tiende plaats handhaven in de indivi duele tijdrit te Weert. Indien de Temsenaar een iets steviger formatie rond zich had in de ploegentijdrit had hij zeker zijn negende plaats in de rang- Bij de liefhebbers te Hamme werd er fel voor de zege gespurt (vh) fr. Gilbert Farazijn uit Diksmuide won de wedstrijd voor WAOD-liefhebbers te Lokeren (dm) schikking kunnen vasthouden. Nu moest hij tenslotte vrede nemen met een dertiende plaats in het eindklassement. Maar niet getreurd want Jan ging verder op zijn élan en was dinsdag voortdurend mee in de Schaal-Sels te Merksem. In de laatste rechte lijn kwam Bogaert evenwel zo sterk voor de pinnen dat niemand nog zijn wiel kon pakken en met een was de achtste overwin ningstrofee van het seizoen binnen. Een meer dan uitstekende zaak natuurlijk met het oog op het zondag te verrijden we reldkampioenschap voor be roepsrenners op de weg in Goodwood. Jan meent daar overigens goed voor de dag te komen indien hij van enige tegenslag gespaard blijft en het weer met te droog is! Naast deze hoofdvogels ge ven we ook de veertiende plaats mee van Ronan Onghe- na in het avondkriterium Van Keiem en tevens de goeie prestaties van Mark Dierickx in de Ronde van Nederland. Voor de Nieuwkerkenaar is het zeker niet alledaags om in de derde rit vijftiende en in de vijfde rit elfde en achttiende (verreden in twee gedeelten) te eindigen. Wuytack en Guido Haent- jens de gelukkigen van de week Eerstgenoemde was er als de kippen bij om donderdag zijn tuil reeds in veiligheid te stel len in Waasmunster-Sombe- ke. Deze derde seizoenzege zal de Sinaainaar voorzeker heel wat moeilijkheden doen vergeten en misschien is het voor hem een aanzet tot een vruchtbaar najaar. Achter Erik Wytack tikten Ru dy Haentjens als vijfde. Gernt Van der Aa als achtste en Lucien Van Goethem als tien de aan Op diezelfde donder dag nog tal van noteringen; zo eindigde Alain Koppen als ne gende in Baardegem. werd Fi- lip Saman twaalfde in Zaffela- re. reed Stefaan Van Leeuwe als'negende over de streep in een avondkriterium te Dender- monde. terwijl William Thomas (negende) en Mare Meuleman (dertiende) in Boom doldraai- den. Zaterdag was het ama- teursheir in onze kontreien verdeeld over twee koersen in de naaste omgeving. In Smt- Niklaas werd het een maat voor niets want Dirk Onghe- nae was daar de beste Wase- naar met een zesde prijs. Ver der werden daar Erik Ver- heyen zevende. Guido Haen tjens tiende. Luk Van Puyvel- de veertiende. Rudy Heyns zeventiende. Patrick Van Hul achttiende en Franky Wielandt twintigste. Ook in Hamme zat er niks beters in dan een zes de plaats voor Erik Wuytack met naast hem nog Jean Blommaert (elfde) en de ge broeders De Dobbelaer (Ron- ny zestiende en Johnny ze ventiende) in de notities Naar zondag dan waar ieder een het buiten eigen gouw moest proberen maken Dat lukte Mare Meuleman het best in Ottergem waar hij een bij zonder sterke wedstrijd ten spijt op de vierde plaats finish te. Stefaan Van Leeuwe werd daar overigens zevende. In Laarne-Kalken was er een ze vende plaats voor Gernt Van der Aa. een achtste voor John ny De Dobbelaer en een vijf tiende voor Franky Wielandt. En met de twaalfde prijs van William Thomas te Kalfort- Puurs behaald kwam het weekend er eigenlijk bijzonder matig uit. Maar maandag ging de hele horde weer in de clinch op De 5e en laatste rit van de Pijl verreden op den omloop van de Pas- en Raapstraat werd een mooi sluitstuk van deze vijfdaagse rittenkoers. Mooi weer, veel volk en zeer gesmaakte wedstrijden. De koers van de cyclotoeristen gaf een spervuur van demar rages en korte ontsnappingen waarbij vooral de Wase ren ners, Van Loo en Van Sande, de hoofdrol speelden. Uitein delijk werd het nog een mas saspurt waarin Hammenaar Mettepennmgen liet zien over welke rappe benen hij nog be schikt. UITSLAG: 1Freddy Mettepenneingen (Hamme), de 42 km in 1 05 uur, 2. Luc Van Dorpe, 3. Dirk Vercauteren (Zwijndrecht), 4. Mario Molly, 5. Klaas Maayen (NI.) De 78 liefhebbers legden er van in de start een hoog tempo in. Een eerste vlucht van 4 renners met De Mol, de ge broeders Hoefnagels en Ne derlander Peters ging met ver der dan 30 sekonden. De 2" vlucht ontstaan in de 9e van de 14 af te leggen ronden lag aan de basis van een demarrage van Arnold De Muynck die spoedig gezelschap kreeg van Filip Verhoeye, Eric Geirland en Frank Gommers. Toen dit viertal een 200 meter voorlag ging een schrandere Beelaert en dichtte op een minimum van tijd de kloof. Deze vijf namen tot een minuut voor sprong en bij het ingaan van de laatste ronde konden de pronostiekers hun gang gaan en kreeg spurter Beelaert de meeste kansen. Deze liet het echter met zo ver komen en liet zijn metgezellen in de steek Ook Verhoeye ging nog weg Voor de zesde plaats nog een peloton van 60 man waarin na een lang zij aan zij gevecht Roger Seghers het met enkele millimeters haalde op wereldkampioen Vandemaele UITSLAG 1.Roger Beelaert (Kieldrecht) de 88 km in 2.13 u., 2. Filip Verhoeye, 3. Arnold De Muynck, 4. Ene Geirlandt, 5. Frank Gommers (NL). 6. Ro ger Segers op 1 minuut, 7. R. Vandemaele 8. Vandenabee- le (Zele), 9. W. Dewierdt, 10. H. Roels, 11Alex Vaerewijck Hamme), 12. P. Van Renter- ghem, 13. M. Omloop, 14. A. Dierickx, 15. Raf Nobels. 20. F. Oelbrandt (Belsele), 21. M. Weyn (Hamme), 27. L. Hoef nagels (Kemzeke), 28. J. De- waard (Waasmunster). Hulde van de trofeelaurea ten van de Sportveertien- daagse St.-Niklaas In een zeer geslaagde huldi ging op touw gezet door het Sportkomitep WAOD-St.-Ni- klaas en Wielerclub Raap- vrienden werden door voorzit ter Verbraecken de personali teiten aan de aanwezigen voorgesteld dhr De Winne. Schepen van Sport: dhr Bon- tinck. voorzitter van de Sportraad en de Heer Heir- baut. sportpromotor van de stad St -Niklaas. Schepen De Winne schetste in een korte toespraak de ver diensten van al degenen wel ke zich tijdens de sportveer- tiendaagse hebben ingezet, zowel inrichters als deelne mende atleten De laureaten van de WAOD-Pijl mochten hun trofeeën ontvangen van schepen De Winne (dw) Hij overhandigde vervolgens de stadstrofeeen aan de lau reaten Gaston Van den Hoec- ke. Patrick Van Renterghem. Roger Seghers en Mare De- moor Na de gebruikelijke foto werd de erewijn geschonken en gedronken. Een prachtig einde van deze rittenkoers waarin de renners dienen geprezen voor hun sportief vertoon en felicitaties dienen uitgereikt aan de inrich tende wielerklubs maar vooral aan de degelijke leiding van het Sportkomitee WAOD van Sint-Niklaas Eindstand WAOD-Pijl katëgo- rie cyklotoeristen. 1 Gaston Van Den Hoecke (Grembergen) 382 punten. 2. Mare De Moor (De Klinge), 373, 3. Yvo Piessens (Boom), 371. 4. A Aerts (NI370, 5 F Mettepennmgen (Hamme) 344 punten. Eindstand WAOD-Pijl catego rie liefhebbers 1Patrick Van Renterghem (Beilem) 481 punten. 2. Roger Seghers 480. 3 R Vande maele 467. 4 A Dierickx 465, 5. J. Vandenabeele (Zele), 458; 6 W. Deweirdt 456, 7 E. Geirlandt 448, 8 M. Omloop 445, 9 F Roelekans 436. 10. M. Verroeye 428. 11 R Ter- mote 426, 12. Raf Nobels' (Dendermonde) 419. 13 M. Zitterman 415. 14 Alex Vaere wijck (Hamme), 398. 15 Julien De Mol 386, 16. M Van Pete- ghem 379, 17. F Olebrandt (Belsele) 377, 18 R. Beelaert (Kieldrecht) 373, 20 Ludo Hoefnagels (Kemzeke 343, 22. O. De Block (Temse) 330 punten. De wedstrijd voor liefhebbers te Sint-Niklaas werd gewonnen door Francesco Cesarinn (dw) %t mmm Peter Hofland won de wedstrijd voor liefhebbers te Hamme (vh) Stekene-Heikant en daar werd het warempel een streekzege van Temsenaar Guido Haen tjens die zich met veel liet gelegen liggen aan de overtal- rijke aanwezigheid van noord erburen en andere Woolhut- ters. Jan Joos als zesde. Wil liam De Gendt als elfde. Fran ky Wielandt als twaalfde en Filip Saman als negentiende konden zich ook nog in deze kolommen hijsen Dinsdag was er uiteindelijk nog een dertiende stek voor Mare Meu leman in Zottegem-Erwete- gem. waar Peter Verhelst als twintigste werd gezien. D'Hooghe en De Witte rooi en het gelukkig nog in de jongste kategorieën Bij de juniores was er geen klagen over een tekort aan ereplaatsen, getuige de hier navolgende lijst. Vrijdag werd Rudy Saelens vierde in een avondkriterium te Lembeke. In Bornem werd zaterdag Guy Rooms eveneens vierde, en finishten Gerry De Gendt als dertiende en Mark Macharis als vijftiende. Te Verrebroek moest Filip Van Walle in de ultieme spurt zijn meerdere er kennen in zegekaper Ludo Giesberts en beklemtoonden Peter Galle (als derde). Yvan Vereecken (als zesde). Jean- Marie van Geyssel (als zeven de). Franky Weemaes (als achtste). Johan De Prekel (als negende) en Stefaan de Co- ninck (als elfde) voor zover nodig de Wase aanwezigheid. En dan zondag een beste der de plaats voor Guy Rooms in Steenokkerzeel. een vijfde voor Mark Macharis in Asse, een negende voor Eddy Gijs- sels in Aartselaar en een tien de voor Yvan Vereecken in Erembodegem Diezelfde dag waren er ook nogal wat jon gens van bij ons aan de slag in Kalfort-Puurs met RuJy Sae lens op vijf, Franky Weemaes op zes, Jean-Mane Van Geyssel op negen, Jan Ver meulen op elf en Peter Staes op twaalf. Opzettelijk verzwe gen we wel de overwinning van Sint-Niklazenaar Ronny D'Hooghe die vooral in Wallo nië aan zijn trekken komt. Ni pakte hij de palm in Heure-la- Romaine. waar dat ook moge zijn. In de meuwelingenrangen be klemtoonde Didier De Witte zijn meesterschap nog eens in een werkelijke massaspurt te Stekene (op zaterdag). Didier ging onder andere Guy Van Hese (2de) en Albert Gijssels (4de) vooraf. Eerder was De Witte al tweede geworden in de donderdagse wedstrijd te Hofstade-Aalst en op zondag moest hij met een voor hem bijzonder matige zesde plaats tevreden zijn in Laarne. Ook voor Rudy Goeman zat er meer in dan een tweede plaats in Edegem. Verdere ereplaat sen deze week: Gunther Van Steelandt derde in Nevele, waar Guy Van Hese zevende werd; Edwin Enthoven vijfde, Luk Galle zesde en Mark Galle negende in Erembodegem, Gino Verbraecken tiende in Laarne. En tenslotte maandag in Berendrecht Alain Van Raemdonck vierde, Luk Galle negende en Mare Galle tiende. Manil Francesco Cesarini was de snelste van de liefhebbers te Sint-Niklaas. Alan Wolhuter uit\ Zimbabwe werd vijfde maar werd gehinderd in de eindspurt hmc Juniors te Erembodegem Telkenjare op kermisdonderdag te Mere wordt ons een boeiende koers aangeboden door Wielerklub «De Lustige Trappers». De inschrijvingen gaven ons een totaal van 47 renners met bekende namen als Fons De Wolf, Willy Teirlinck, Etienne Van der Eist en Gery Verlinden, doch zonder plaatselijke renners.... Een uiterst snel gestarte wed- n09 wa' 'a'er ontsnapten uit strijd waarvan de eerste ont- het peloton drie renners snapping ook de goede was Moens, Heirweg en Van Ende met De Wolf, Tackaert, De maar ze kenden geen geluk en Nul, Teirlinck en nog een ze- bleven bengelen up een kleine vental andere renners. Het pe- minuut. In de kopgroep vielen loton werkte hard maar stilaan inmiddels een paar renners werd de achterstand groter en weg door pech en op een bepaald moment kneep De Cnijf de remmen dicht en ver dween uit de wedstrijd, leder een deed vooraan zijn werk zodat de voorsprong elke ron de opliep tot iets meer dan 3 minuten maximum In de laat ste ronde testte Gery Verlin- den zijn medevluchters doch Fons De Wolf riep hem terug tot de orde. Toen de koplopers aan een korte helling kwamen, zette, ja, wie anders7 dezelfde Verlinden zich op kop, flitste onweerstaanbaar weg van zijn medevluchters en ging op weg naar een verdiende zege. Toen niemand reageerde dacht Teirlinck dat er mis schien nog mets verloren was en plaatste een van zijn be kende demarrages op een paar kilometers van de streep en werd tweede Even later meldden de overigen zich voor de spurt en Dominique Naessens werd verdienstelijk derde. De 142 km werden af gelegd in 3 uur en 27 minuten of ongeveer 43 km per uur. Vorige week brachten wij een artikel over het verloop van de 57' Grote Prijs van Mere, een koers voor beroepsren ners. Zo te zien niks abnormaals doch in het begin van dat artikel staat een zin, ik citeer; «47 renners met bekende namen als doch zonder plaatselijke renners». Er rees de vraag naar het waarom van de met-deelneming der plaatselijken. Na het einde van de wedstrijd op donderdag 19 dezer werd er nog druk nagekaart over het wedstrijd verloop in de dorpscafés Menig supporter zuchtte eens en zer «'t Is toch spijtig dat de van Impekes met meereden (Lucien en Frank Van Impe)» Nochtans won de plaatselijke Lucien in het jaar 1975 de 50* Grote Prijs van zijn gemeente. Het jaar daarop was Mere herschapen in bolletjes- en gele huizen want Lucien Van Impe won in Frankrijk de Ronde. Hij, de kleine, frele renner uit Mere won zijn eerste grote ronde en kwam als grote triomfater uit de Tour. En dan kwam de volgende Grote Prijs van Mere en ineens reed Van Impe niet meer mee Wat was er opeens veranderd? De vedettenrij had een nieuw lid gekregen. De voorzitter van de plaatselijke inrichters vroegen we om uitleg en deze verklaarde. «Mijnheer, zolang ik voorzitter ben en blijf zal er nooit te Mere enig startgeld betaald worden in onze koers. De renners worden schriftelijk uitgenodigd om deel te nemen en wij zorgen dat ze zich min of meer komfortabel kunnen kleden en wassen. De plaatselijke roddels in acht geno men die spreken van 40.000 fr tot 60.000 fr in die jaren als startgeld, keken wij eens naar de voorzitter en deze zei «Mijnheer, gene frank geef ik» en weg was hij. Dat jaar in de grote prijs van Mere won klasserenner Roger De Vlammck en de supporters van de Van Impekes stonden er maar beteuterd bij Startgeld of niet7 Moet er nog zand zijn? G.E.M. DE UITSLAG: IGery Verlinden (Lint), 2. Willy Teirlinck, 3. Dominique Naessens, 4. Jan Baeyens, 5. Noél Segers, 6. Alfons De Wolf, 7. Jos Van de Poel, 8. Willy Govaerts, 9. Johny De Nul, 10 Etienne Van der Helst, IIJean Van der Stappen, 12 Leo Wellens, 13. Mark Moens, 14. Thierry Degasperi, 15. Ro bert Moens, 16. Benny Schep- mans, 17 Marcel Van der Slagmolen, 18 Luk De Grau we, 19. Mark Van den Brande, 20 Hans Van Wilder, 21. Hugh Walton (GB) als eerste buitenlander. Gesprek met de winnaar Een kollega-reporter had een gesprek met de winnaar Deze verklaarde dat hij er zin in had hier te Mere voor de overwin ning te vechten, daar hij in de laatste wedstrijden waarin hij had deelgenomen een paar maal tweede was geëindigd, zodat een ovenwinning niet ver meer af was en dat hij hierme de gelijk had, bewees hij aan de eindstreep Nog vermelden dat de zon van de partij was, zodat er op de ganse omloop een enorme be langstelling was en de inrich ters zeer gelukkig waren met het vlot verloop van hun 57° Grote Prijs. G.E M Dat de organiserende wie lerklub «De Spaenvrienden» een goede faam geniet in wie- Iermiddens bewijst de talrijke opkomst van jong talent. Met vijfenveertig kwamen ze hun rugnummer afhalen en er was zelfs een delegatie van Neder lands betere juniores present. Toen al dat jeugdig geweld de baan werd opgestuurd begon voor de talrijk opgekomen toe schouwers een boeiend spek takel. Nog maar pas was het figuurlijke startschot gegeven of drie renners kozen het ha- zepad Van Tittelboom, Steel en De Keizer. De verstand houding was zo goed dat op een bepaald moment een voorsprong van anderhalve minuut kon genoteerd worden. In het peloton werden toen alle duivels ontbonden Brijs, Ver eecken, Van Boel en De Weirdt rukten zich los om in een krachtenslopende achter volging de koplopers tot op enkele meters te naderen Toen zette Van Tittelboom zich aan de leiding en meteen groeide de voorsprong. De achtervolgers moesten hel hoofd buigen voor al dat ge weid en meteen was de laatste ronde begonnen Van Tittel boom die in de sprint geer schijn van kans had, probeer de nog enkele malen weg te geraken, maar De Keizer Steel counterden hem orr beurten. In de spurt haalde Carlo Steel het voor De Keize en Van Tittelboom. Carlo Steel, De voormalige Ronde van Vlaanderen-wmnaar Ludwig Van Tittelboom groeit opnieuw naar zijn optimale konditie, dat bewees hij althans te Erembodegem waar hij de wedstrijd naar zijn hand zette maar het in de spurt tegen een sluwe Nederlandse Carlo Steel moest afleggen. Hoewel Ludwig spurt als een strijkijzer wist hij dit jaar toch al dertien maal de palm naar huis te brengen. Daarbij komt nog dat hij in het voorseizoen lang heeft gesukkeld met een kniekwetsuur. Hij behoort dus tot onze grote beloften. Voor hem past best een selektief en krachtenslo- pend parcours. Zondag a s. wil hij te Impe alvast zijn huidige konditie verzilveren!

De Voorpost | 1982 | | pagina 30