Eric Baeyens op de vierde plaats De dag van Vervaele Driemaal moet wel scheepsrecht zijn bij Jong Vlaanderen Kruibeke Dressuur en jumping in manége Gulden Sporen te Belsele Vrijdag Nationale Ponykoersen te Liedekerke, o.p.v. Zondag te Ophasselt PAARDESPORT MOTORCROSS VOETBAL De figuur van de pony- en paardenkoersen te Herne werd Gabriël Vervaele. Voor een keer werd hij sant in eigen land. De Hernenaar won voor eigen publiek tijdens een spannende koersnamiddag zo maar liefst driemaal. Tweemaal Pepita en Pepsy zorgden er voor dat Gabriël Vervaele er met de breedste glimlach bij liep. Men zou het voor minder. (Qe wulf), 4. Arian (Gieters), b Pepita kreeg de zege niet zo- Tamara (De Turck). maar In de vluchtreeks tot Vlucht 1,10 m: 1 Marva (Wel- 1,30 m kwamen ze met 9 aan lington, Ninove), 2. Pipo (Nec- de start. Daar liet Pepita heel kebroeck), 3 Otello (Van Her wat ronkende namen achter reweghe), 4 Microb (Neckeb- zich. roeck), 5. Dino (Van Herre- Met acht gingen zij uit de start- weghe) blokken bij de vluchters tot Draf 1,10 m: 1. Quick-Star 1,35 m. Ook in die reeks wist (Elaut, Sint-Lievens-Houtem), Pepita raad met alle aanval- 2. Natacha (De Wulf). 3. My len. Pepsy zou dan nog met Lord (Bisschop). 4. Anatosch een derde voltreffer het suk- (De Coster), 5. Rita (Bogaert). ses rond maken. Terecht de Vlucht 1,20 m: 1. Superstar dag van Vervaele. (De Maeseneire, Oombergen), De Brabantse kleuren werden 2. Anja (Cooreman), 3. Rapido hoog gehouden door Massagé (De Taeye), 4. Nick (Ringoet), (Schepdaal), Bové (Dilbeek), 5. Wisky (De Taeye). Ringoet (Sint-Katharina-Lom- Draf 1,20 m: 1. Miss-Boy (De beek), Durant (Sint-Pieters- Wulf, Nieuwerkerken), 2. Blac- Kapelle) en Borremans (Dil- ky (De Wulf), 3. Fideel (De beek) Wulf), 4. Fideel (Vermassen), Microb (Massagé) is de laatste 5. Flamingo (De Wulf), tijd in sterke doen Jolita (Bo- Vlucht 1,30 m: 1. Pepita (Ver- vé) is de absolute uitblinker bij vaele. Herne). 2. Kathy de dravers tot 1,15 m. Cham- (Steenhout). 3. Maggie (De pagne (Ringoet) verbeter met Backer). 4 Play-Boy (Massa- de dag. Na een weerbarstige gé), 5. Don Carlos (De Taeye). vorm is Filou (Durant) opnieuw Draf 1,30 m: 1. Mistral (Van op het voorplan gekomen. Bellinghen, Neigem). 2. Quin- Sympathiek was de zege van tus (Legrand), 3 Goni (Van Kimberland (Borremans). Het Wassenhove), 4 Casdor (De paard draafde een foutloos Vriendt). 5 Petit-Boy (De parkoers. Vadder). De Brabanders hebben in elk Vlucht 1,40 m: 1 Rabby (Van geval de talrijk opgekomen der Meeren, Ophasselt), 2. Oost-Vlamingen een sterke re- Ronny (Florijn), 3. Lover-Boy pliek gegeven. (Cooreman), 4. Silverbles (VDV) (Marquebreuck) Draf 1,40 m: 1. Ilsa (Cieters UITSLAGEN TE HERNE Appelterre), 2. Charlo (Pop- pe). 3. Dinamiet (Van Wassen- Eenjarigen: 1* reeks 1. Win- hove). 4 Gancia-Express (De dou (Cobbaert, Sint-Ante- Troyer). 5. Filou (Durant). links). 2. Lieske (Van den Tweejarigen: 1 Knstal (De Berghe), 3. Sandra (De Cos- Wulf, Nieuwerkerken). 2. Boy ter), 4. Bliksem (Bisschop), 5. (De Wulf). 3 Beauty (Versijp). Anatosch (De Coster). 4 Pluto (De Wulf). 5. Arrow Een jarigen: 2® reeks 1. Arrow (Van den Heuvel). (Van den Heuvel. Eeklo). 2. Renpaarden (snelheid): 1 Alpinist (Vermassen), 3. Tom Prins (Raman, Wetteren), 2 Jumbo (De Wulf). 3 Calife (Temmerman). 4 Portorico (De Petter). 5. Bento-Quick (Gouverneur). Driejarigen: 1 Boy (De Wulf. Nieuwerkerken). 2. Kristal (De Wulf). 3. Flamingo (De Wulf). 4. Gardinac (Elaut), 5. Kelly (Vermassen). Vlucht Sulky: 1 Microb (Mas sage, Schepdaal), 2. Jolie (De Backer), 3. Pipo (Neckeb- roeck), 4. Sissi (Neckebroeck). 5. Fury (Baeten) Draf 1,15 m: 1. Jolita (Bové. Dilbeek). 2 Ducksy (De Vad der). 3. Krak (Bisschop). 4 Pluto (De Wulf). 5. Fhcka (Van Wassenhove). Vlucht 1,15 m: 1 Champagne (Ringoet. Sint-Katharina-Lom- beek). 2. Milo (De Maeseneire. Oombergen). 3 Rubens (De Turck). 4. Dino (Van Herre- weghe). Draf 1,25 m: 1. Petit-Boy (De Vadder. Haaltert). 2. Quintus (Legrand). 3. Blacky (De Wulf). 4. Miss-Boy (De Wulf), 5. Lesley (Geerts). Vlucht 1,25 m: 1 Pepsy (Ver vaele, Herne). 2. Lets-go (Neckebroeck). 3. Daisy (De Backer). 4. Karolien (De Mae- seneire), 5 Boem (Wellin gton). Draf 1,35 m: 1 Filou (Durant. Sint-Pieters-Kapelle). 2 Cas dor (De Vriendt). 3. Ilsa (Cie ters). 4 Voske (Van Zeeb- roeck). 5. Gom (Van Wassen hove). Vlucht 1.35 m: 1 Pepita (Ver vaele. Herne). 2 Kathy (Steenhout), 3. Rabby (Van der Meeren).- 4. Play-Boy (Massagé). 5 Wembley (Zoe- tardt) Draf 1,45 m: 1. Kimberland (Borremans. Dilbeek). 2 Prins (Raman). 3. Bentho-Quick (Gouverneur). 4 Charlo (Pop- pe). 5 Dinamiet (Van Wassen hove). Renpaarden (fond): 1 Jumbo (De Wulf. Erpe-Mere). 2. Cali fe (Temmerman). 3. Portonco (De Petten Vrijdag 3 september Liede- kerke (nationaal) 20 u Zondag 5 september Ophas selt. zondag 12 september Sint-Lievens-Houtem (VDV) Tijdens de gewestelijke prijskamp voor rijpaarden, georganiseerd te Sint-Niklaas. mocht burgemeester De Vidts als eerste prijs een veulen overhandigen hmc Zondag 29 augustus was het een stralende dag om in Manege Gulden Sporen te Belsele de VRV-kara- vaan te ontvangen. Het werd een spannende strijd zodat de vele toeschouwers aan hun trekken kwa men. De sterkste amazones van die dag waren Martine De Bock. Micheline De Bock. Christel Joos, Nancy De Cock, en Christine Pauwels. Uitslag dressur Proef 1, DE 1, voorbereiden de en training: 1. Gigi Broos. Helena. 2. Gigi Broos, D. Saudan 3. Sabinne Vandromme. Win- terkind 4 Caroline Van Mieghem, Venus 5. Danny Fierens. Lotje en Rik tfSI^.Wniveau 1: 1 Anna Raes. Windsor Proef 3, DL 5, niveau 2 1Johan Maris. Thor Uitslag jumping Proef 1. Pony's A1, heen en weer 1Ria Hermans. Chico Proef 2. Training, heen en weer 1Christel Joos. Cindy 2. Wilfried Verhelst. Adi 3. Werner Heymans. Suzy 4 Jan De Potter. Wera 5 Nathalie De Corte. Linda 6. Ann Wuygers. Warra Proef 3. Pony's A2. heen en weer 1Jerry Van Damme. Anny 2. Sonja Meersman. Goldolok Proef 4. Reeks 1. heen en weer 1Martine De Bock. King Fury 2. Gert De Bock. Quick 3. Jerry Van Damme. Flash 4. M Jeanne Van Landeghem. Trompura 5. Koen Mans. Thor Proef 5. Reeks II. progres sief pure barrage op tijd 1. Filip De Fiancq, Trois Baby 2. Pierre Van Assche. Gaston 3. Jos lllegems. Brit 4. Rudy Ceulemans. Ulrich Proef 6. Reeks 3. progres sief pure barrage op tijd 1Micheline De Bock. He de la Chaine 2. Eric Van Praet. Sabina 3. Filip De Francq. Auma. Proef 7. Pony's A1. barema A. barrage niet op tijd 1Dirk Huybrechts. Sutrm Vrijdag 3 september om 20 u. worden op de renbaan t Lindeke te Liedekerke andermaal nationale wedstrijden voor pony's en renpaarden georgamzeerd Stilaan weet men hoe het er aan toe gaan op zo n nationale avondkoers Een aparte sfeer die steeds een pak toeschouwers naar de renbaan lokt. Alle liefhebbers van om het even welke federatie knjgen startgelegenheid. Kampioen Rabby (Van der Meeren) Zondag 5 september zakt het Oostvlaams Ponyverbond af naar Ophasselt. Vanaf 14.30 u. wordt het daar volop genieten van de 22 wedstrijden verdeeld over draf en vlucht. Als speciale attraktie wordt een wedstrijd draf bereden voor renpaarden georganizeerd Voor eigen publiek gaan Paul Van der Meeren. Emilien De Turck en Walter Van den Berghe de ruimste aandacht krijgen De familie Van der Meeren is een sportieve familie. Gans het gezin is wekelijks betrokken in de ponysport. Zondag is er een tikkeltje fierheid Kampioen Rabby wordt er voor eigen publiek geprezenteerd. Rabby vertrekt zeker niet kansloos. Wordt het de dag van Rabby? Rubens (De Turck) jaagt nu al maanden na mekaar een eerste zege na. Lukt het zondag? Bij de jaarlingen geeft Lieske (Van den Berghe) de laatste weken een prima partij weg. Lieske moet zondag in staat zijn de talrijke aanhangers met te ontgoochelen (vdv) Proef 8. Training, barema A op chorno 1 Nancv De Cock, Sonia 2. Johan Verzalm. Faro 3 Nathalie De Corte. Linda 4. Tommy De Kinder, Huron 6. Jean Gevels. Sorento Proef 9. Pony's A2, barema A. barrage op tijd 1 Jerry Van Damme. Anny 2. Sonja Meersman. Goldorak. Proef 10. Reeks I. barema A, barrage op tijd 1 Christine Pauwels. Speedy 2. Jan Swenne. Crack 3 Jan Swenne. Akrobaat 4 M J Van Landeghem. Cocotte 5. Gert De Boeck. Quick Proef 11. Reeks 2. jachtpar- cours. barema C 1 Martine De Bock. Concorde 2. Paul Vereecken Wilson 3. Filip De Francq. Frats Baby 4. Christel Verbruggen. Luite nant Proef 12: Reeks 3. jachtpar- cours. barema C 1Micheline De Bock. lie de la Chaine 2 Chnstel Verbruggen Banier 3 Christel Maes. Haegen- doorn. Zoals elke rechtgeaarde Wase voetballiefhebber wellicht weet waren de blauw-witten uit Kruibeke tot voor twee seizoenen nog vaste abonnent in derde provinciale. Na een ongelukkig seizoen onder leiding van fantast Mon Goossens degradeerden ze evenwel naar vierde provinciale. Twee jaar na mekaar ver overde men reeds een zeer dichte ereplaats in de eindklassering van die reeks maar in de testmatchen ging het steeds in extremis ver keerd. Voor het derde opeen volgende seizoen staat de klub onder de leiding van Hu- go Marin en deze is als geeneen voorstander voor de inbreng van eigen jongeren. Hierin wordt hij zeker bijge staan door het ganse Kruibe- ke-bestuur. Deze politiek druk te zeker en vast zijn stempel op het gevoerde transferbeleid van Kruibeke. Zo keerde de te dure Yvan Schoonvliet naar Herleving Vrasene terug, ter wijl ook Carlos Van Hoeylandt naar zijn Temse weerkeert. Ook -star» Franky Ver- nerekmoes wou en mocht zijn talenten wel eens in een hoge re reeks tentoon stellen en gaat nu voor één jaar met optie naar bevorderingsklub Tubantia Borgerhout. Niettemin zijn er twee jonge spelers die hun verblijf in Krui beke verlengen: Peter De Heyn werd voor nog een jaar overgenomen van VW Ham- me en Frank Milliam wordt definitief lid van Jong Vlaande ren. Met deze laatste 20-jarige doelschutter. verleden jaar goed voor niet minder dan 26 treffers, koopt men aan de Schelde zeker geen kat in een zak. Ook kwamen twee ouwe getrouwen bij Kruibeke terug. Verloren zoon Gernt Van der Aa is na ettelijke jaren om zwervingen bij onder andere Sportkring Sint-Niklaas en Bornem, ten lange leste weer op zijn thuisbasis terug. Hij kan met zijn 30 jaren én jaren lange routine zeker een bind middel worden voor de vele jongeren. En dat geldt ook voor Etienne De Bock die zich na twee jaren inaktiviteit weer meldt bij de Veerploeg. Hij zal waarschijnlijk weer als laatste man worden uitgespeeld. Na de zware oefenperiode met twee matchen per week, is de balans verre van nega tief. Tegen hoger gekwoteerde tegenstanders als Bazel thuis en Herleving Sint-Pauwels op verplaatsing (allebei geëindigd op 1-1 overigens) leverde Kruibeke een puike verrich ting. In de uitwedstrijd op Kallo kwamen de Jonge Vlamingen wel met twee doelpunten voor sprong uit de eerste helft maar lieten zich op vijf minuten tijd niet minder dan driemaal ver schalken. Was het getoonde spel op peil dan was dat niet zo voor de kwetsuren welke door deze wedstrijden werden geslagen. Erik De Wit kwam tegen Sint-Pauwels zwaar ten val en zit nog steeds in de plaaster met een gebroken pols, zijn wederoptreden wordt in het beste geval voorzien voor begin oktober. Ook stevi ge kleppers als Gerrit Van der Aa en Guy Van Gassche kwa men deerlijk gehavend uit de oefenpartijen en blijven voor de eerste kompetitieweken le vensgrote vraagtekens. Ook kernspeler Peter Van Puym- broeck reed het seizoen niet zo grandioos in: hij had een auto-ongeval en is voor het ganse seizoen buiten strijd. Verder is Benny Goossens evenmin beschikbaar gedu rende de eerste maanden van het seizoen omdat hij ons land verdedigt in Duitsland. Door de gedwongen afwezigheid van deze vaste (piot) voor stopper moet voomaamge- noot Van Polfliet dat maar zien te klaren en dat lijkt tot nog toe in grote lijnen mee te vallen. Voor elk seizoen zijn de ver wachtingen wel bijzonder steil en voor Jong Vlaanderen Krui beke geldt dat zeker omdat er nu toch wel een plaatsje in de promotietrein moet bemach tigd worden. De twee eersten gaan immers automatisch De fietsenbehendigheidswedstrijd, ingericht door het ABB Sint-Niklaas, werd gewonnen door de h. Van Hercke uit Kemzeke. Hij kreeg een nieuwe fiets. Verdere laureaten zijn Walter Laureys, Gert Van Hove uit Sint-Niklaas en Erik Van der Maelen uit Nieuwkerken (hmc) over terwijl zeven van de ne gen derde geklasseerden na testmatchen hogerop mogen. Met een kern die als gemiddel de leeftijd eenentwintig jaar heeft ziet de toekomst er niet slecht uit voor de blauw-witten Voor de vuist weg noemen we Gerry Verstraeten, Jan Nie- landt, Harry Lyssen, Jan Van Polfliet. Guy Van Gassche. Erik Beek, Herman D'Hondt en Frank Milliam die allen op en rond de leeftijdsgrens van tie ner en twen zitten. Dat jeugdig talent is reeds enkele seizoe nen aan het rijpen en het is dan ook wel mogelijk dat men in het komende voetbaljaar hiervan de vruchten plukt. Manil René Verheyen: moeilijk in het middenveld René loofde de ploeg van RWDM. *Ze hebben het ons niet op een schoteltje aangeboden. Ook de sfeer was tamelijk nerveus. Maar kom. als ge zoveel titularissen moet vervangen en dan nog winnen. Wij staan vooraan in de rangschikking, dat is het Dirk De Wachter: prima wedstrijd Wanneer we Dirk feliciteren met zijn wedstrijd is hij te bescheiden om zichzelf lof toe te werpen. Vooral zijn tweede helft mag genoteerd worden. Hij vindt het prettig spelen op die plaats en hoopt verder het vertrouwen van trainer Waseige niet te beschamen. De Voorpost - 3.9.1982 - 31 nen om vijfde te eindigen en het had in de eindstand een vierde plaats. Het duo Rombaudt-Dhondt werd met twee twaalfde plaat sen. elfde in de eindstand. Jean-Luc Rossignol reed een achtste plaats in de eerste reeks der nationalen 500cc, maar werd in de tweede serie, toen hij op een negende plaats reed, door moeilijkheden uit geschakeld. Inter B kampioen Gerry Doms kon zich al direkt meten met de beste inter A piloten. In beide reeksen kon hij op de derde plaats finishen maar Mare de Splender wist hier beide reeksen te winnen. In de eerste reeks had Gerry een felle strijd met Martin de Winne die tweede werd en in de an dere reeks ging hij in de clinch met Willy van Baelen. Enkele keren kon hij ernaast komen maar deze klapte de deur dicht. Voor de eindstand kwam Gerry bij de B-inters op een tweede plaats. De A-rijders zijn alvast gewaarschuwd voor de wedstrijden na 19 sep tember. In de jongste kategorieën reed Dirk Vlassenroot in de eerste reeks een dertiende plaats en was ook op deze plaats ge start in de tweede serie doch door een hapering verloor hij vele plaatsen en finishte uit eindelijk op een 22* plaats en werd veertiende in de eind stand. Brik Schelfaut nam terug de start na een afwezigheid we gens schouderkwetsuur en werd met een 22* en een 31* plaats, 23° in de eindstand. Erie Brems werd in de eerste wedstrijdhelft der eerste reeks uitgeschakeld met een lekke band op het ogenblik dat hij op een achttiende plaats reed De tweede reeks moest hij bij de start plaats nemen op de twee de startrij maar kon toch als twintigste de eerste ronde in gaan om bij de finish zelfs nog elfde te worden. Herman Lenaerts reed bij de 250 cc-ers in beide reeksen een 32® plaats, dit van zestig vertrekkers en kwam in de eindstand op een dedigste plaats. Motocrosskalender: Zondag te Waasmunster Op zondag 5 september wordt de wedstrijd gereden te Waas munster voor de supporters- klub van inter A piloot Ronny van de Moortel. De omloop is gelegen aan de Gentstraat met rennerspark en parking vlakbij. De finales van de na tionale kampioenschappen vinden er plaats voor de kate- gorieen zijspannen en juniors 250/500CC. De inschnjving zal gebeuren in café «Onder den Toren». Kerkstraat te Waas munster Op Op 10 september wordt de vijfde nachtcross gereden te Merendree op de zandachtige omloop «De Zavelberg». De pedekt veriichte omloop is ge legen achter het kanaal Gent- Brugge en de inschrijving zal plaats hebben vanaf 18.00 uur in café Gemeentehuis Alle ka tegorieën zullen aan de stad verschijnen. Op zondag 12 september worden de laatste finalewedstrijden gereden te Semmersake op omloop «Den Acker», Kriephoek te Sem mersake. De finale vindt er plaats voor nieuwelingen 125cc en nationalen 125cc. Op t9 september zullen dan de besten uit alle kategorieën promoveren en zullen ook de Oost-Vlaamse kampioen schappen verreden worden D.H. De B.L.B.-motocrosswedstrijd te Kluisbergen bracht de finale voor de kategorieën nieuwelingen 250cc en nationalen 250 500cc. Bij de nieuwelingen was het Peter Hoendervangers die met slechts acht punten voorsprong op Martin Vink de kampioentrui mocht aantrekken en als derde kwam Jan Kaesemans. Bij de nationalen 250cc was het Patrick de Smul welke onbedreigd de titel behaal de met een voorsprong van 43 punten op Patrick Verraes. Ook bij de 500cc-ers werd Danny Gabriel met 40 punten vooruit op Patrick Lahousse de nieuwe kampioen. Deze pi loten zullen immers naar een hogere kategorie promoveren in de wedstrijd te Deinze, dit op 19 september. Dit weekend wordt te Waasmunster de fina le gereden voor juniors 250/ 500cc en ook voor de zijspan nen. Peter Dhanis is bij die 500cc-ers reeds zeker van zijn zaak en zal met ruime voor sprong kunnen zegevieren. Ook vorige week te Kluisber gen wist hij beide reeksen te winnen. De eerste reeks kwam hij van een vierde plaats direkt aan de leiding, zelf nog in de eerste ronde. Voor de tweede serie kwam hij als negende uit de startblokken om toch na een vijftal ronden het kom- mando over te nemen en de zegebloemen naar zich te ha len. Luc Van Avermaet was opnieuw vooraan en kon even eens op het podium komen met een derde plaats. De eer ste reeks finishte hij als derde 500cc-er op de vierde plaats en ook in de tweede serie had hij een blitzstart maar werd door een hapering naar een zesde plaats venvezen, bij de finish was hij vijfde, als vierde 500cc-piloot. Ook Eric Baeyens reed een sterke wedstrijd, de eerste reeks kwam hij oo een twaalfde plaats uit de eerste bochten om snel naar een tweede plaats op te rukken maar door een val naar een achtste plaats werd verwezen als vier de 500cc-er. In de herneming reed hij van een zestiende plaats naar de negende als vijfde in zijn kategorie en had een vierde plaats in de eind stand. Franky Apers werd in de start der eerste reeks be trokken in een valpartij en kon terug vertrekken op een 45* plaats maar toch wist hij naar een vijftiende plaats te rijden als vijfde 250cc-er De tweede serie werd hij vierde en had een vijfde plaats in de eind stand. Marc Van de Voorde had een zevende plaats in de eindstand nadat hij in de reek sen een zevende en een acht ste plaats behaalde als 500cc- piloot. Johny De Witte kon bij de nationalen in beide reeksen een goede start nemen om telkens op een vierde plaats te finishen. Ook in de eind stand had hij een vierde plaats. Filip De Pauw werd telkens met moeilijkheden uit geschakeld. Zijspanduo Marc Van Lan- genhove-Verboven reed de eerste reeks een vierde plaats nadat het op een achtste plaats de eerste ronde inging. Ook in de tweede serie wist het een viertal plaatsen te win- Juniors te Erembodegem. De Nederlander Carlo Steel won vlot de spurt voor De Keyzer en de sterkste man uit de wedstrijd, Ludwig Van Tittelboom (ad) Roger Beelaert uit Kieldrecht won de wedstrijd voor de WAOD-Pijl te Sint-Niklaas (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 31