ms Kaatsverbond bestaat vijfentwintig jaar Garage, kaatskampioen van de Dendermondse R.T.T. Gemeenteraadsleden en onderwijzers op het kaatsplein te Lebbeke bens nog steeds alleen aan de leiding Kaatsbeker van Hamme Halve finale Belgisch kampioenschap kaatsen ïnri Quisquater, Gilbert Van Den Hof, Etienne ippens, André Van Hecke, Maurits Arbijn en Julien in Hecke: paraat op de Noyonvluchten! kerse atleten lopen zich in de kijker! Spartacus wint korfbaltornooi van Appels KAATSEN De Voorpost - 3.9.1982 - 33 wordt voor het Hams lerbond een jubeljaar, immers 25 jaar geleden it verbond werd opge- Aanvankelijk werd ge- een korporatief ver- De ploegen die hieraan imen in 1958 waren dan KWB. na allemaal isploegen. Het was toen r.T. die het nipt haalde ,e Lis. PB Van Haver, i S.K. Cobra. Het jaar werden de reglemen- rsoepeld zodat de zoge- caféploegen ook >n aantreden Dat jaar dat een winst op van beg. blauw-wit, met oud- llers van Vigor-Hamme zef Eeckhoudt, Prosper lelden en vele anderen. zou zich naderhand jn sterke formatie ont- n. die tevens verschil- keren het kampioen won. Deze ploeg onder van P. Thierens bracht Bn ander geluid in het id. Van een echt liefheb- Bfbond groeide daaruit ar ploegen die hun spe- rgoedden om te spelen xj vaak de aanleiding van verschillende lunten. Vele jaren was •wit en hun opvolgers de spelmaker van de kom- In 1960 werd er voor het eerst gespeeld in twee reeksen, die elk zes ploegen bevatten. Een zevental nieuwe ploegen kwa men zich aanmelden om deel te nemen aan de Hamse kaatskompetitie. De echte kor- poratieve ploegen waren ver dwenen en werden vervangen door liefhebbersploegen. die tevens in Hamme een gretige bodem vonden. In 1963 kwam men dan aan drie reeksen met samen 23 ploegen, uit Hamme en Moerzeke. De postmannen wonnen toen het kampioen schap in de eerste reeks, Gol- dor in tweede en Capvrienden- Moerzeke in de derde reeks. Nadien verminderde de be langstelling voor de kaats- sport. In 1964 startte men met twee reeksen met elk tien ploegen. Het was Groene Boomgaard die de titel in de wacht sleepte. Naarmate de tijd vorderde zakte het aantal ploegen verder terug. Daarom werden er dan ook andere om liggende gemeenten bij be trokken. Het was volgens de organisatoren de enige kans om te overleven. Het was ech ter dank zij het kaatsverbond in Hamme dat de kaatssport is blijven bestaan. Het organise ren van de Beker van Hamme werd nadien een onverhoopt sukses met meer dan 500 toe schouwers. Tergelegenheid van het tienja rig bestaan van het Kaatsver bond organiseerde het lokale verbond het kampioenschap van Vlaanderen. Een evene ment dat later een grote popu lariteit zou kennen. Om de vier jaar werd het opnieuw in de wuitensgemeente georgani seerd. Hamme mag oprecht fier zijn aan dit Kampioen schap van Vlaanderen de be- ginstoot te hebben gegeven. Uitgave van een jubileum brochure Nu het verbond vijfentwintig jaar bestaat wil het dat ook vieren. Een van die aktiepun- ten van de viering zal de uitga ve zijn van een jubileumbro chure. Hieraan wordt sinds enkele maanden ernstig gewerkt. De ze omvat een 150-tal bladzij den. Hierin is alles opgeno men wat er in die voorbije vijfentwintig jaar op kaatsge- bied is gebeurd. Erelijsten en klassementen allerhande ma ken het geheel meer overzich telijk. Tenslotte zal de brochu re worden opgefrist door tal van foto's. Dit sportboek over de kaatssport zullen zich heel wat sportmannen willen aan schaffen Het zal een herbele ving betekenen van een kwart eeuw kaatsverbond-Hamme P.V.G. Op donderdag 16 september om 16.00 uur heeft er in Lebbeke een unieke .kaatslutte plaats. De ploegen bestaan immers uit vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en van het onderwijzend personeel van de gemeentelijke scholen. Deze historische match wordt gespeeld op de Pastoor De Buekplaats. Het gemeentebestuur zal aantreden met de schepenen Moeversoon. De Ridder. Hiel en Van Driessche en sportfunktionaris Alfons Abbeloos. Wisselspeler is schepen Arie Abbeloos. De gemeentelijke scholen schuiven direkteur Ravijts en de leraars J. Verdoodt. E. D'Hondt. L. Verhaevert en P. Keppens naar voor. Deze moeilijke wedstrijd zal worden geleid door Geo Van Damme en burge meester Fr. Mertens zal instaan voor de algemene koördinatie. Vermelden we ook nog dat de plaatselijke handelaars hun medewerking verlenen aan dit gebeuren. \e kaatskompetitie lester B - Rubbens 1- Meester B heeft on- de zware cijfers ge ile leiders het vuur aan Jenen te leggen. Maar iienhang en het talent Lbbens heeft opnieuw plag op het skorebord j die aan duidelijkheid k wensen overlaat. Een jnverdienstelijke thuis- [is tegen deze sterke lander ten onder ge- por wie de titelambities et de week sterker wor- jp 11 september staat j de grote schok op het jnma met de lutte De jr A-Rubbens. De Meester A 6-15: De jers. een van beide te- i aanspraakmaker op t wisten verduiveld goed iNeyt geen punt mocht i gaan, zoniet gingen >en op de titel aan het Neyt aan huis geen ïatchpunt toebedelen is niet aan iedereen gegeven. In het wedstrijdbegin zag het er even naar uit dat er nog fel voor de zege zou gestreden worden toen de stand evo lueerde van 1-1 naar 3-4 Eddy De Saedelaere en Dan ny De Maesschalck bewerk stelligden een 4-8 skore bij de rust en gaven nadien nog slechts twee spelen toe. Een Neyt waar Eric Van Malderen zich liet opmerken door zijn leveren. De driehoek bij Neyt draaide ditmaal vierkant zodat De Meester uiteindelijk de drie matchpunten op hun naam schreven. Durmen - 't Hoeksken 13-15: In het begin leek het er naar uit dat Durmen op een gemakke lijke zege afstevende Bij een 6-0 voorsprong loodste Iris De Loose zijn ploeg naar een 7-8 ruststand. De stand ging ver rassend zelfs naar 7-11 en 12- 14. Luc Schiettecat ging bij de thuisploeg met vijf overgekeer- de ballen uiteindelijk toch ten onder. Ook De Loose keerde evenveel ballen over en dit alles bezorgde de toeschou wers een fel gesmaakte partij waarbij ook steeds een win naar en verliezer moet zijn Rangschikking: 1 Rubbens 13 12 1 191 61 35; 2. De Meester A 12 11 1 178 70 32: 3. Neyt 14 9 5 179 123 28: 4 Durmep 13 6 7 150 128 215 Van Geeteruyen Poppe 117 4 132 129 17; 6. 't Hoeksken 14 4 10 119 181 13; 7. Gemeen- tepersoneel 12 4 8 91 157 10; 8. Pimpernel 12 3 9 86 161 9; 9. De Meester B 13 1 12 77 193 6. Wedstrijden: voor zaterdag 4 september: Beker van Zele terugwedstrijden halve finale Rubbens - De Meester A (15- 12) verdaagd naar woensdag 15 september Neyt - Van Geeteruyen Poppe (15-6) (Lu- cien Christiaens). Kompetitie wedstrijd tussen Gemeen- tepersoneel - Pimpernel (Theo Wauters). (ajz) KLASSEMENT 1. Toyota Le Patrimoine 16 16 0 75 192 2. Rodama 16 15 1 68 188 3. Van Malderen 16 7 9 149 163 4. Gewa Hamse Groentenhalle 16 10 6 128 159 5. Van Gaeveren 15 8 7 121 153 6. Broekkant 15 8 7 121 149 7. Lamotboys 16 6 10 147 123 8. KWB Christiaanssens 16 6 10 147 123 9. Ons Vermaak 15 7 8 135 115 10. Madeion 16 1 15 189 77 11. Zolderken 16 1 15 179 36 Wedstrijden voor deze week: Toyota/Le Patrimoine - Broekkant Van Malderen - KWB/Christiaanssens Ons Vermaak - Groentenhalle Madeion - Van Gaeveren Lamot - Zolderken Op zaterdag 4 september om 15 uur wordt op het terrein Broekkantstraat te Baasrode de halve finale van het Belgisch kampioenschap kaatsen voor pupillen gespeeld tussen het plaatselijke «Verz Annemans-Baasrode», kampioen van Vlaanderen en Blammont, kampioen van Brabant. DUIVEN Te Zele - De Snelvliegers ging de ereprijs naar halve- fondkampioen Andre Van Hecke. Zeer goede resultaten noteerden we voor de hokken van Laurent De Maesschalck (2*. 5° en 9°), Vercauteren - Moerenhout (3\ 12*. 17°). en verder kopduiven voor Jules Dierickx - Vissers. Luc De Maesschalck. Theo Van Elsu- weghe. Michel Heirman en se riewerk voor Alfons Goossens met de 7* en 18° Te Uitbergen - Zele klokte Gilbert Van den Hof de hoofd prijs met de 1' en 5*. Gerard Roels was goed voor de 2° en 7', verder goede resultaten voor Alois Bracke, Georges De Wilde, Herman Goossens, De Schoenmaeker en Sylvain Rasschaert. Te Lebbeke - Verbroedering prijs op Quiévram zwaaide Etienne Coppens met Mariman uit Lokeren: Jules Geerinck en zoon An dré, de blikvangers uit Fos ses in het N.V.D.D. bvw de bloemen voor Frans Cleemput. Jules en zn. Cal- laert (3' en 8°), Desire Van den Abbeele (4* en 5*). Frans Van Damme, Wouters (7° en 9"), Jozef De Beys. Te Baasrode - Buggenhout - St.-Amands - St.-Gillis mikte Henri Quisquater in de roos voor Edward Hermans, Jules Mannaert, Jozef Maes. Henri De Keersmaecker (5* en 7°). P Buys, Julien Ivens, Franqois Kinders en Pierre Bijl. Te Schellebelle stond Abel Verhofstadt op het hoogste schavotje voor Maurice De Rijcke. Lucien De Kerpel (3* en 10"), Hedwig Roelandt, Jo zef Bosschaert, Haelterman. Albert De Both. Van Gendt en zn., Praet - De Rocker Te Overmere kreeg Maurits Arbijn de hoogste kwotatie voor René De Maesschalck, Albert Roggeman, Roland De Baere, Rene Dhooghe Te Berlare waren de schijn werpers gericht op het hok van Julien Van Hecke en kopprij- zen voor IJdens - Steeman, Van Malderen - Merckx, Gil bert Vergeylen. Te Opdorp hadden De Vad- De ploeg van KVO slaandeverloor in de finales van de Garage mei 5-2 (bvw) Ter gelegenheid van Dendermonde-kermis wordt in de Veerstraat het kaatskampioenschap van de R.T.T. gespeeld met steun en medewerking van het stads bestuur. Voor de Dendermondse kaatsliefhebbers was dit de enige gelegenheid om rond het trapezium te staan, want op de Oude Vest kon de geplande grote lutte niet doorgaan. Organisator Cois Kindermans anders kan en zijn schoon- kreeg zes ploegen aan de in- zoon Daniël Boeykens keerde schrijvingstafel en dit noemde alles terug en dit deed ook hij een groot sukses. Het spel- Fredjen De Landsheer, zodat peil lag ook een stuk hoger het in eén ruk naar 5-1 ging. dan vorig jaar. De derde schifting werd ge- In de schiftingen waren het de kaatst tussen DSN en Auto- KVO die de kaatsnamiddag matiek. openden tegen de Garage. Een zeer spannende Met een 2-0 voorsprong toon de DSN, dat de hen toegeken- ning tussen twee ploegen die de favorietenrol zeker niet zich uiteindelijk als de betere voorbarig was. Frans Pieters van het tornooi manifesteer- trok zijn ploegmaats nochtans den De eerste twee spelen goed mee en het werd 2-1. waren bijzonder spannend en Hoewel de Automatiek heel de Garage onder impuls van wat gewicht in de weegschaal de keerders Robert Verdoodt kon leggen was het met meer en Cois Kindermans en met bekwaam om nog een spel op twee attente koordspelers als te halen: 5-1. Roger Collier en Theo Van der De halve finales gingen tussen Stappen wonnen twee keer bij DSN en KVO. Eerstgenoemde 40-40. KVO milderde tot 1-2. maar de Garage liet haar aspi raties blijken en liep uit tot 2-4. ploeg ging roemloos ten onder en kreeg een 5-1 pandoering te slikken van KVO. De eerste. Ouderdomsdeken Lucien Ca- verrassing uit het tornooi was rous speelde sterk aan de opgetekend. De tweede halve koord en kreeg steun van de broers Paul en Wilfried Calle- baut en dit resulteerde in een 4-4 stand. Een spannend laat ste spel werd het waarin Ro- finale was heel wat spannen der met de BCT en de Garage in het trapezium De aanvang gaf echter de in druk dat de Garage het ge- bert Verdoodt het laken naar makkelijk zou halen en het de kant van de Garage trok. wercj jn éen ruk 0-3 langs Ver- BTC moest het opnemen te gen de kabelploeg. Deze laat ste startte bijzonder .goed. Langs koordspeler Jef Coore- man en Fonsken De Waege- neer schreven ze het eerste spel op hun rekening maar dat was meteen ook het laatste. Harry De Kinder had de eer doodt en Kindermans. Vander- stappen toonde zich beweeg lijk aan de koord en Roger Collier was een haast onm- neembare rots Alois Van der Straeten moedigde zijn ploeg maats sterk aan. De BCT mil derde tot 1-3. maar bij 1-4 schenen alle BCT-kansen om om de eerste bal rechtstreeks zeep De Garage had zich wat over te keren en hiermee was zijn ploeg gelanceerd Dems Verheyden stopte alles aan de koord, tot zelfs met zijn ellebo gen Cois Simons bewees dat hij naast fietsen ook nog wat vergaloppeerd en de BCT toonde zich nog altijd gemoti veerd en het werd 4-4 Uitein delijk drukte de Garage naar de finale door. Het werd een finale tussen de twee ploegen, die bij de eerste schifting tegenover elkaar stonden. De KVO kwam terug als beste verliezer. De zenu wachtigheid was te snijden. De Garage was met meer te stoppen. Verdoodt keerde nu de ballen met plezier over en het werd 2-0 en zelfs 3-1. Carous wilde met begeven en de Callebauts sloegen tot 3-2 terug. Het keerpunt kwam er bij 3-2 en 40-40. De balans helde in het voordeel van kapi tein Kindermans en zijn ploeg 4-2 Met de kwetsuur van Paul Callebaut verdween ook de vechtlust uit de KVO-ploeg en de winnaar was gekend De Garage won met 5-2 en be wees dat ze ondanks de afwe zigheid van Berken Hermans, de titel kon behalen. In het nieuwe RTT-lokaal Ramses II, mocht kapitein Cois Kindermans uit de han den van de afscheidnemende lokaal houdster Annie de palm in ontvangst nemen. De ploegen: Garage Cois Kindermans, Roger Collier. Theo Van der Stappen. Alois Van der Strae ten, Robert Verdoodt. KVI: Jan Huyssens. Lucien Carous. Willly De Smet. Wïl- fried Callebaut. Paul Calle baut. Walter De Wolf. BCT: Dems Verheyden. Harry De Kinder, Cois Simon, Fred jen De Landsheer, Daniel Boeykens. Kabelploeg. Jef Cooreman. Jean Van Malderen, Willy Au- welaert, Franqois De Saeger. Fonsken De Waegeneer DSN Theofiel De Caluwe, Staf Van Damme. André Van Cauteren. Luc wWaterschoot. Freddy Dauwe, Modest Van Damme. Automatiek: Alfons Van der Jeugt. Gerrit Verlaeckt. Frans Pieters. Louis Cooreman. Mare De Decker BENO Pierre Van der Schrieck uil Buggenhoui-Opstal heeft sukses mei vroege duiven (c) der en zn het meeste succes voor Jozef Van Achter, Eron Van den Berghe, gebroeders Van San, Jan De Commer. Bij de oude duiven was Roger Pauwels nummer voor Alfred Van Dooren, die won bij de jaarlingen ATLETIEK AVLO aangesloten atle- irk en Raf Vervaet uit rde behaalden opmer- resultaten tijdens de che kampioenschappen itegorieën in het Heysel- n. Dirk Vervaet, 20 jaar eerste jaar senior, werd schiftingen 1.500 m der- T46 "81en plaatste zich Je finale waarin hij een irende 5* plaats wist te 9n (gem. 24,10 km/uur), ervaet kon in de finale m een fraaie 7* plaats in cht slepen in 14'09 "39. 9 weken voordien brak B veertien minutengrens 5.000 m tijdens een Irace te Leuven, zijn tijd: 1/10. i vrouwen juniors werd a De Borger tijdens de che kampioenschappen Bns de reeksen 100 m in '100, en behaalde een ats in de reeksen 200 rri "39/100 Enkele weken werd Marina voortref- ierde in de finale 100 m de Oost-Vlaamse kam pioenschappen. Danny Heir man kon tijdens deze regiona le kampioenschappen voor ju niors een prachtige eerste plaats in de wacht slepen op de 100 m vlak in 11 '4/10. Wim Mouton, reeds een gans sei zoen flink op dreef, werd 2° op de 800 m in V58"6/10. Dirk De Maesschalck kon in de cate gorie seniors eveneens beslag leggen op de tweede plaats tijdens de 3.000 m steeple, zijn tijd 9"21"6/10. Tijdens de Bel gische kampioenschappen van de posterijen te Namen werd eveneens opmerkelijk gepresteerd door Geert De Borger die het kogelstoten won met een worp van 10,90 m, en in het discuswerpen 32,24 m wierp, ook goed voor een eerste plaats. Bij de vete ranen kon August Van de Steene zich eveneens twee maal als eerste klasseren: hij won zowel het verspringen met een sprong van 5,40 m als de 200 m vlak in 26 "2/10 Tijdens de gewone atletiek- meetmgs waren er dit seizoen eveneens opmerkelijke pres taties. Yves De Coen won op 24 en 25 juli een tienkamp te Bernissart met een totaal van 5.753 punten. Geert de Borger kon in dezelfde tienkamp 5.090 punten in de wacht sle pen en werd hiermee vierde, en dit op 10 deelnemers. Ju nior Wim Mouton won te Dein- ze een 800 m in 1 '57"86, en te Rieme een 1.000 m in 2'34"0. Scholier Patrick Van Waes lieD te Zele een 400 m in 54'8 10, en kadet Thienpondt wierp zich te Lebbeke als eerste over de meet tijdens een 800 m, met een tijd van 2 05 "10. In de halve maratons blijft Ro land Adriaenssens voortreffe lijk presteren. Te Wachtebeke werd hij 9* op 86 deelnemers, te Hansbeke 12* op liefst 136 deelnemers en te Heusden ging het iets minder vlot met een 22* plaats op 86 deelne mers. Carlos Desmyter werd hier 36*. Op vrijdag 17 septem ber loopt Roland zijn eerste marathon te Berchem: suppor ters, allen op post. Marcel D'Haenens tenslotte kon zich tijdens de 25 km van Brugge in zijn categorie (50-55 jaar) 19* klasseren op 108 deelnemers, hij liep de 25 km in 1 uur 26 minuten. J.V.L. Met de zon van de partij kre gen we te Appels het jaarlijks tornooi van de blauw-witte klub, een organizatie die in alle opzichten als geslaagd mag beschouwd worden. Er waren twee reeksen en in de serie van de eerste ploegen was het Spartacus dat zonder grote tegenstand de eerste plaats opeiste Alleen Appels kon in de laatste wedstrijd nog wel even aan de boom schudden maar het was toch duidelijk dat Neerlandia dat de eerste Spartacus een trapje hoger plaats kwam opeisen. Appels mocht gekwoteerd worden dat een gelijkspel moest toe- Appels won zijn wedstrijden staan tegen Spartacus en ver tegen Lebbeke en Zmgem en loor tegen Neerlandia moest mocht de tweede prijs in ont- dan alles op alles zetten in zijn vangst nemen. Lebbeke laatste wedstrijd tegen Zelza- speelde gelijk tegen Zingem te. Het werd een zege en dat maar kon zich dank zij een zonder problemen, daardoor beter doelgemiddelde op de kwam blauw-wit op de tweede derde plaats laten optekenen, plaats met drie punten Spar- Staande de ploeg van DSN die in ({e eerste schifting gemakkelijk won van Den Zingem eindigde dus vierde tacus was derde en Zelzate Automatiek met 5-1 (bvw) Bij de reserveteams was het eindiqde oo de vierde plaats. De ploeg van de BCT (staande) won in de schifting van de zittende kabelploeg met 5-1 (bvw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 33