F.C. Gerda op andere paden Banja Luka (Joegoslavië), Metz en Caen (Fr.) als gasten Avanti bij de vrouwen, E.V. Aalst bij de mannen Sekretaris M. Roelandt: «Formidabele meevaller» Brabo Denderbelle: goede oogst S.K. Grembergen aktief Pascal Van der Vorst: i** liefst op weekdag! >"een Tornooien H.C. Robuco Buggenhout Avanti en Avanti II (v) voile1 van i ig sei Het handbalmens ieekse vierdi HANDBAL Voorbereiding Avanti Lebbeke Staande RB Dendermonde met Olympia Aalst (v) Het komende weekeinde het laatste voor de kompetitiestart rondt Avanti Lebbeke zijn intense voorbereiding af met wedstrijden tegen Metz en Caen. Op zaterdag 4/9 en maandag 6 9 komt het Joegoslavische Banja Luka, een topploeg uit het wereldhandbal, zijn opwachting maken. Naast beide Franse klubs Metz speelt in de hoogste reeks en Caen miste op het nippertje de promotie naar tweede, is de meervoudige Joegoslavische kampioen toch wel de blikvanger. Deze Joegoslaven brengen handbal van wereldklasse zodat geen enkele sportliefhebber deze enige gelegenheid kan laten voorbijgaan Caen en Metz worden samen met Sasja verwacht in de sporthal te St -Gillis aangezien de Lebbeekse sporthal dan met beschikbaar is maar Avanti Lebbeke - Banja Luka wordt maandag te Lebbeke gespeeld om 19.30 u Tijdens de voorbije week oefende Avanti tegen Kapek en Duffel. Te Duffel werd het 12-25 en ook de zogenaamde tweede ploeg won met 11-26. Te Ka- pek werd het een 14-20 zege en ook daar overtuigde Avanti II door een 13-25 zege Tijdens het weekeinde werd deelgenomen aan het tornooi van Aalsmeer (Nederland) Ook hier behaalde Avanti overtuigende resultaten Tegen ARTS Meteoor werd met 14-18 gewonnen ondanks de onbeschikbaarheid van A Maes (studie), K. Verhofstadt en Mare De Bruyn (beiden ge kwetst). In de finale tegen Aalsmeer dat voordien de Deense kampioen Fed Kopen hagen versloeg werd met 17-15 cijfers verloren Tijdens deze wedstrijd kwetste zich Dirk Verhofstadt zodat een 1-6 voorsprong herleid werd tot een 7-9 ruststand vooraleer Avanti met een knappe Ninco- vic moest begeven In een zeer vlotte wedstrijd klopte Avanti II de thuisploeg met 18- 20 cijfers Eddy De Smedt, zelf enigszins ongesteld, hoopt uiteraard dat de op het eerste gezicht vrij onschuldige kwetsuren, vlug zullen helen zodat hij met de best mogelijke opstelling aan de kompetitie kan beginnen. Een feit lijkt ons duidelijk, de plaatsen zullen erg duur zijn in de famonploeg. Programma Zaterdag 4/9 te St. Gillis 15 45 u. Avanti Lebbeke - Caen 17 20 u Sasja-Metz 19 uur- Sasja - Caen 20.30u. Avanti Lebbeke - Metz Maandag 6 9 te Lebbeke 19 30 u Avanti Lebbeke - Banja Luka Brabo Denderbelle, dat dringend behoefte had aan vers bloed, heeft een groot sukses gekend met zijn deur-aan- deur aktie te Denderbelle. Heel wat jonge spelers volgen nu regelmatig de oefen- stonden, geleid door P. Bouteille en dat naast de kwanti teit ook de kwaliteit groot werd bleek al na enkele trainingen. Uiteraard is Brabo nu op zoek naar tegenstan ders voor deze debutanten Zaterdag werd een wedstrijd gespeeld tegen het kadettenteam van H B C Dender monde De debutanten van Brabo wonnen met 15-2 cijfers en ondanks het feit dat zij tegen de jongere Dendermonde- naars fysisch bevoordeeld waren, bleek toch dat somrmge spelers bij Brabo over een natuurlijke aanleg beschikken die perspektieven opent voor de klub uit de St.-Maartens- gemeente Brabo speelde met Van Wesemael en Bourgeois, Van der Poten, Van Royen, Van Keer (2), Goeman (5), Van Goethem (3), Van Den Abbeele. Ruyssmck, Van Steen (6). Vmck. EVA VOETBAL 34 - 3.9.1982 - De Voorpost Het pas naar 2* Landelijke gepromoveerde Grembergse blijkt het bijzonder goed te stellen. De klubwerkmg kan voortreffelijk genoemd worden zo men het programma als maatstaf neemt Naast de trainingen die onder leiding van Leif Krogstrup begin augustus werden gestart werden er verschillende oefenwedstrijden gespeeld, o a tegen Ro- buco Buggenhout. Op donderdag 26 8 werd er dan vertrokken naar Kopenhagen waar werd deelgenomen aan het 50-jarig jubileumtornooi van IF Vidar. Na de terugkomst in België op 30/8 gaan de trainingen gewoon verder en het weekeinde 4/5 september brengt G SK door in het Rijkssportcentrum te Blankenberge voor een tweedaagse handbalstage Op vnjdag 10 september volgt dan de Kampioenenbarbe cue op het V P -plein te Grembergen Zondag 12 september volgt de eerste kompetitiewedstrijd te Aalst tegen Jochewoa Voor Grembergen II - spelend in 1* provinciale - start de kompetitie op 2 oktober met een verplaatsing naar Waas munster en de sateliet-klub G.S.K.-Hamme (vrouwen) ontvangt op 11 september Menen in de sporthal De Wuiten te Hamme Naast de sportieve aktiviteiten zorgt het G.S.K -bestuur ook voor de praktische kant van het klubleven Zo zijn zij erin geslaagd met de firma LEE een uitrustingskontrakt af te sluiten en de verkoop van stickers moet ook zaad in het bakje brengen S.K Grembergen lijkt dus wel goed gewapend om de zich met gemakkelijk aankondigende strijd in 2* Landelijke aan te vatten EVA Op de nog steeds stijlvolle en voor provinciale reeksen zeldzame perskonferentie maakten de man nen uit de Klokkedreef maandagavond hun ploeg en de daaraan verbonden verwachtingen voor het op til staande seizoen bekend. Nieuwe voorzitter Antoon met de tandem Beernaert - De Keppens zette in zijn inleiding Wael moet zeer zeker vruch- eerst en vooral duidelijk de ten afwerpen,» volgens Alex, redenering aan de kant als zou Ward Beernaert was jarenlang door het overlijden van Fons speler bij S.K. Sint-Niklaas en Van Overloop ook de Gerda Bornem vooraleer hij een vier- ten onder gaan. Hij stelde ook tal jaar geleden Sparta Waas zijn nieuw algemeen bestuur munster onder zijn hoede voor dat samen met hem in het kreeg zadel werd geholpen. Hierbij Van André De Wael is waar- past het wel even te zeggen schijnlijk niet veel meer onbe- dat Karei Van Overloop (de kend in en om het Gerdahuis- zoon van zijn vader dus) zijn houden. André was geduren- prioriteiten in de beheerraad de bijna twintig seizoen lid van afstond ten gunste van de het eerste groen-wit elftal heer Keppens. Vooral in moeilijke tijden was Na de duidelijke inleiding van hij de man op reserve die werd de kersverse voorzitter kwam ingebracht om de kentering in de vanouds bekende sekreta- een zwalpende ploeg te be- ris Alex Van den Bossche werken Met zijn mensenken- aan het woord. Eerst en vooral nis en technische bagage om beklemtoonde hij de goeie de jeugdige elementen van keus en vlugge aanpassing dienst te zijn, kan de nu 37- van de nieuwe Gerda-leids- jarige De Waele nog een suc- man. «Ook de trainerswissel cesvolle trainer worden. Se- kretans Van den Bossche gaf ook een overzicht van spelers die gingen en kwamen. Franky De Prljcker en Guldo Laureys verlaten voor 1 jaar Sint-Niklaas voor Robur Moer- zeke, Jan D'Hondt gaat voor 1 seizoen naar Sombeke, ter wijl Bert Yzewljn voor eenzelf de termijn naar Meerdonk gaat Bij de nieuw gekomen spelers slechts één naam: Jan Van Acker komt voor 1 jaar van Sportkring Sint-Niklaas Maar niet minder dan 5 eigen jongens (tussen 17 en 19 jaar) werden aan de kern toege voegd. Hun namen Kris Van Spittael. José Temmerman, Franky De Pelsmaecker, Jo- han Mervaille en Dirk De Bruy- ne. Als laatste zaak raakte de Gerdasekretaris de bedoeling van zijn klub aan om vooral door goeie voetbal de mensen terug naar Gerda toe te krij gen. Ook stelde hij de voltooi ing van de nieuwe kantine in het vooruitzicht voor de nabije toekomst. Geïnformeerd naar de presta ties in de achterliggende Be ker van het Waasland-kompe titie was de indruk van hulp trainer (Beernaert was immers verhinderd) De Wael in het geheel met negatief Volgens hem heeft de spelersgroep met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar zich meer dan kranig verdedigd, maar is het niet makkelijk om met de aan stormende jeugd het gebrek aan routine weg te werken. «Het seizoenbegin zal zeker zwaar worden, maar eens doelpunten vallen zal de jeugd zien dat hun inspanningen renderen en naar nog betere resultaten streven». Dat mag De Wael zeer zeker zeggen met zijn verleden van jeugd trainer waarbij hij in het voor bije seizoen met de scholieren de titel pakte. Enkele scholie ren zitten nu immers op de wip van het eerste elftal. «Het is alleszins onze planning om over een periode van nu en drie jaar een goeie liefst kam pioenenformatie te vormen. En dat kan voorzeker met rou tinier Joris De Bock (Joris is eigenlijk nog eigendom van Meerdonk maar gaat zijn der de jaar bij Gerda in) als laatste man, die op het veld de in- strukties van de trainer zeker zal doorgeven en herinneren». Van de start, overmorgen, hangt lleszins heel veel af: eerst thuis tegen Sparta Waasmunster, en vervolgens voor een onverbiddellijk derby naar de White Boys» Als de laatste van het kwartet sprekers kwam dan de voorzit ter van het zeer aktieve jeugd- bestuur aan het woord, de heer Karei Van den Bossche. «Eerst en vooral wil ik er de nadruk op leggen dat de bege leiding van onze eigen jeugd zo lang mogelijk moet worden doorgetrokken, het liefst tot hun meerderjarigheid. «Karei vergeleek vervolgens een voetbalploeg met een ijsberg: de top zijn de mannen in de kijker ofte de seniores, terwijl het overgrote deèl dat verbor gen is de rest van de jeugd- ploegen omvat, het merendeel dronö gel van de aangesloten sj* dus. De doelstellingen zplT ook in korte bewoordm "!a® vatten Br 1! doorstroming van eigen ren garanderen (tot ze top van de ijsberg rak ndror onder andere met dat v jmont zicht de ouders bijtijds ygZi ten om voortijdige tra etsers zoveel als enigszins m ireka te verhinderen, VB Lc Tot slot de uitgebreide Z( van seniorsschepelers: K. fabetische volgorde) Baert, Erwin Barthier. Barthier, J.P. Bontmck, GPdroi man, L. Collyn, Joris De jmon' Ronny De Prijcker, R. D tros t ter, Eric De Weggeleire, ibels Wilde, G. De Wilde, Metser: De Witte, Mare Heribai win Lens, P. Loir, Hans drickx, Y Poppe, Alex R >fos t Jan Van Acker, Yvan VB U Cleemputte, Guy Van (:Ver! put, Karei Van den BaHert Karei Van Pouck. R. Va «lijst Branden, Luc Van Ste< 0 78 J.P Van Geyt, F. Van berghe, Gunther Van Guido Vonck, Ronny Voi De helpers van het Rode Kruis tijdens het Met de wielersport doorheen lln de Klein-Brabcmt, Schelde- en Vaartland... Ejen c Kan niet geloochend worden dat de Willebroekse junior Pa scal Van der Vorst zich be stendig in de kijker blijft fiet sen, het dient ook beaamd dat hij een zekere voorliefde koes tert voor het winnen op een weekdag! Was dat niet de reden waarom wij onlangs blokletterden «dat ook de Kempen Pascal Van der Vorst nu kent!». Dat herhaalde hij te Schnek. Ook daar toonde hij «zijn liefde voor midweekkoersen» en bracht hij zijn aantal overwin ningen op het ronde getal van tien. Zij die hem het dichtst bena derden waren: Patrick A- driaenssens (3* hout), Herman Van Overijse) en Willem (3* Boom). Tussen de eerste schikten zich ook Borms (4* Dendei Luc Caluwaerts (5* Tussen de eerste tien: Jansegers (8* Hai De Borger, die aldaar en Greg Moens (7* OleJ',^'"^ De anderen die met eij huiswaarts mochten, L H, Yvan Schilders (1T fvoorr donk), Frank Van deL (12* Ovenjse), Mare Fr#" 9® Boom) en Francois De] in de Rupelstreek, een 19- rang. jt heei De Zaterdag en zondag te Buggenhout De aktieve Buggenhoutse handbalklub is dit weekeinde aan de organisatie toe van haar jaarlijks tornooi. Zaterdag 4/9 start men om 12 uur met het damestomooi Tien ploe gen werden onderverdeeld in twee reeksen. In reeks 1 wer den de ploegen ingedeeld die hoger spelen dan 2' Landelij ke. In reeks 2 werden dan de 5 ploegen ingedeeld die even eens van dezelfde sterkte moeten zijn. Met deze reeksin deling hoopt men evenwaarige ploegen tegen elkaar uit te spelen zodat de strijd er alleen maar spannender kan bij worden. Reeks I Avanti Lebbeke R.B. Dendermonde Aalst Sportief Sp. Eve^e Reeks II Buggenhout Olympia Aalst Ap. Kortrijk Antwerp Haachtse Na een jeugdwedstrijd tussen Buggenhout en Ajax Lebbeke wordt de finale gespeeld tus sen de reekswinaars om 18 uur. Zondag 5/9 volgt dan het her- entornooi. Hier werden 16 ploegen onderverdeeld iri vier reeksen. Reeks I Lokeren Denderbelle Grembergse Reeks 2 Groot-Bijgaarden Jochewoa Aalst E.V. Aalst Hechtel Reeks 3 Buggenhout Avanti Lebbeke Menen Heusden Reeks 4 Ajax Lebbeke H.B.C. Dendermonde Ap. Kortrijk Cl. Mechelen De finales starten om 16.30 uur. Na de troosting voor de 3' en 4* plaats volgt de finale voor de 1* en 2* plaats om 17.30 uur. Al deze wedstrijden hebben plaats op de terreinen van de Gemeenteschool. EVA Tornooi R.B. Dendermonde Ros Beiaard Dendermonde heeft op het Pater Rut- tenplein in de Donckstraat een hoogdag beleefd. Inderdaad, het tornooi ingericht door de Dender- mondse damesklub is een financieel sukses gewor den en al bij al was het daar toch om te doen bij de inrichters. Sportief werd het geen tegenvaller al kunnen de korte duur van de wedstrijden niet echt als een goede voorbereiding op de kompetitie wor den beschouwd. Tornooi Sparta Aalst Spartasekretaris Mark Roelandt was duidelijk een gelukkig man. Zowel zaterdag voor de «Beker 31 jaar Sparta» als zondag voor de «Beker Renaat Ravijts» was er een enorme belangstelling zodat de inrichters zonder onderscheid van een formidabel gelukt tor nooi spraken. Inderdaad, na dit tornooi blijkt dat de handbalsport in Aalst en vooral Sparta Aalst nog lang niet dood is. Trainer coach G. Van Tem- sche ziet dan ook met veel vertrouwen de toekomst tege moet: «Voor volgend seizoen wil ik mij niet aan zinloze voor spellingen wagen. Nochtans durf ik nu al beweren, zonder blijk te geven van overdreven optimisme, dat Sparta niet ver uit de buurt zal blijven van de aanspraakmakers op de titel. Op training wordt er bijzonder hard gewerkt en aangezien ook G. Mens opnieuw van een zekere ambitie blijk geeft kan hij mij helpen als zowat de assistent-trainer Naast de ambitie van de ouderen, zoals o a. Verbestel en Troch kun nen wij ook rekenen op onze belovende jeugd Rottiers, E Van Temsche dit seizoen weliswaar gehinderd door zijn legerdienst V.D. Brempt en andere Bomons zullen zeker paraat zijn om Sparta, dat zon der twijfel aan een totale her opleving toe is, een goed sei zoen te doen lukken Ook het feit dat wij onze vertrouwde sporthal in de Rozendreef moeten verwisselen voor deze J. Kieckens van Sparta Aalst: Hel tornooi werd een formidabele meevaller» v van Denderhoutem kan posi tief worden. Inderdaad, in de ze gemeente brengen wij met de handbalsport een nieuwe sporttak en het zou al raar moeten draaien wil Sparta hier de vruchten met van plukken Het huidig goed werkende be stuur is tevens een wissel op de toekomst» Het tornooi zelf werd ook op sportief gebied een mee valler Zaterdag won Ap. Kort rijk de Beker 31 jaar Sparta vóór de verrassend sterke Sparta Veteranen die naast Mens en Troch ook oude glo riën als M. Cleemput. H. Van Der Meersch en Et. Bomon in de rangen telde. Zondag werd de Beker Renaat Ravijts gewonnen door Cl. Me chelen II. Jochewoa Aalst eindigde ver rassend derde en de ploeg Bomon eindigde 6" Rangschikking Beker Sparta 31 jaar 1 Ap Kortrijk 2. Sparta Veteranen 3. Sparta Aalst 4 Eerenheim (Duitsl.) 5. Menen 6. Cl. Mechelen I 7. Duffel 8. Willebroek 9. Meerbeke 10. Cl Mechelen II Beker Renaat Ravijts 1Cl. Mechelen II 2. Cl. Mechelen I 3 Jochewoa Aalst 4. Brabo Denderbelle 5. Sparta Aalst 6. Ploeg Bomon 7. Sp. Wolvertem 8 Rosis Aalst 9 Mechelse H.C. 10. Meulebeke De meeste klub traden dan ook aan met heel wat invallers maar dit neemt toch met weg dat er steeds hard werd ge streden voor de overwinning. Bij de dames werd Avanti Leb beke winnaar, zij het niet zon der moeite. Inderdaad, in de finale tegen Evere werd het voor de Lebbeekse meisjes een dubbeltje op zijn kant. De normale speeltijd werd inder daad bereikt met een 5-5 sco re en het was slechts tijdens de verlengingen dat de ploeg van trainster Thissen de Brus selaars kon doen buigen. Eindstand 8-6. Ook bij de heren werd de fina le hardnekkig betwist. Nadat E.V Aalst en Ajax Lebbeke vrij overtuigend reekswinnaar werden dienden zij onder el kaar uit te maken wie torpooi- winnaar werd. Deze finale werd enigszins ontsierd door de te grote inzet bij verschil lende spelers zodat er op en rond het terrein heel wat ani mo ontstond. De Aalsterse 2'' nationaler werd uiteindelijk laureaat dankzij een 7-4 zege In ieder geval kan dit geslaagd tornooi een nieuwe start bete kenen voor de ploeg van voor zitster Heirman. Na de wed strijden werd door Ros Bei aard hulde gebracht aan Y. Dooms en R. De Donder die hun afscheidswedstrijd speel den. Beide speelsters lagen aan de basis van het ontstaan van Ros Beiaard wie herin nert zich nog de Dolle Mina's nu zowat elf jaar geleden. Bij deze viering sloten zich naast de R.B speelsters nog de lokaalhoudsters aan samen met de oud-ploeggenoten M. Wijnant en M. Coen Rita en Yolande laten ongetwijfeld een leemte na bij de Dendermond- se damesklub. Uitslagen Dames Reeks A Avanti - R.B. Dendermonde 5-2 Aalst Sp. - Stelmar 4-5 R.B Dendermonde - Stel mar 8-4 Avanti - Aalst Sportief 9-3 Avanti - Stelmar 6-3 Aalst Sp. - R.B. Denderm. 5-5 Reeks B E.V. Aalst - Olympia 8-1 Avanti II - Evere 3-4 Evere - Olympia 13-3 Avanti II - E.V Aalst 4-9 Evere - E.V Aalst 9-2 Avanti II - Olympia 8-1 Sportief Aalst (v) Rangschikking 1. Avanti Lebbeke 2. Evere 3. E.V. Aalst 4 Avanti II 5. Stelmar 6. Aalst Sportief 7. R B. Dendermonde 8. Olympia Aalst Heren Reeks A E.V. Aalst - Avanti 3 7-3 Avanti 3 - Dendermonde 3-7 E.V. Aalst - Dendermonde 11-3 Reeks B Ajax Lebbeke - Rosis Aalst s nit jn bere Rosis Aalst - JochewoaP *je Ajax Lebbeke - Joch Ajt eind€ instaan Rangschikking 1. E.V, Aalst 2. Ajax Lebbeke 3. Dendermonde 4 Rosis Aalst 5. Jochewoa Aalst 6. Avanti 3

De Voorpost | 1982 | | pagina 34