V flaams Sportverbond in aktie hl ooruitzichten bij Walivo's nieuw seizoen... Lokeren wint Willebroeks knapentornooi Het land van Beveren Walivo voetbalkalender Z.V.C. V.K. De Donalds LIEFHEBBERSVOETBAL De Voorpost - 3 9.1982 - 37 Ilefhebbersploegen wachten met ongeduld op de rt van het nieuwe voetbalseizoen. Dat is al enkele ken zo en vooral bij Walivo werd het duidelijk rkbaar. In talrijke tornooien werd het konditiepeil aangescherpt. Eigenlijk een traditie tijdens de gustusmaand. Bepaalde ploegen hebben daarin ids opmerkelijke prestaties geleverd. Voldoende rens om bij sommigen reeds het nodige zelfver- ren in te pompen. Eventuele titelambities wor- dan als vanzelf geboren. Aantrekkelijk worden Walivo kampioenschappen alleszins en de strijd i die reekstitels, worden hier in enkele voorspellin- n samengevat. uwi K», terdag eerste afdeling Jens de vorige kampioen- appen won F.C. 1000 Ap- Is in deze reeks nogal op- I i tend de titel. Zonder één kele nederlaag zelfs en F.C. gx-* ndgalm werd er toen vice- pT* npioen. Eigenlijk een beetje a yrassend omdat F.C.R. aria en F.C. Avanti daar als de vaandeldragers *^4rden beschouwd. Deze 1|P tste ploeg stelde tijdens de Siae kompetitie enigszins r. Daar werd toen méér verwacht en misschien rdt diezelfde lijn, door ÜL.-Avanti doorgetrokken. :h wordt die ploeg bij de nshebbers gerekend en ar behoren F.C. 1000 Ap- F.C. Bondgalm en F.C.R. aria ook weer bij. Voor F.C 0 DO Appels wordt een herha- g van het bravourstukje wel lilijk. Misschien ook voor Bondgalm dat normaliter fi mee vooraan zal strijden, één der rivalen van F.C.R. «arta dat volgens onze voor- allingen, toch een lichte orkeur op de titel geniet, oraan worden ook ploegen wacht zoals V.K.W. 70, Milano, F.C. Drie Linden speelde een goede tweede -- ide tijdens de vorige kom- btie en F.C. Habotim middenmoters waarbij ter de punch ontbreekt om ir te grijpen. Afhaken na degelijk begin dus en dat straks V.K. Rodeo, V.K. imos, R.C. Raap thans een opvallend verjongde en F.M.C., misschien Tijdens de jongste kam- ischappen hadden al de- I ploegen tijdelijk met degra- jtieproblemen te kampen. yaks wordt het misschien an- ks en het behoud in die pks, wordt bij de new-co- /4rs V.K. Siera en R.M.S. "weren ook het meest cen tal gesteld. erdag tweede afdeling (idanks de aanwezigheid i P W. Hemelaer en F.C. i 81, twee gewezen eer- bklassers, wordt F.C. Cup- jert uit Hamme hier als de te ploeg beschouwd, i team dat beslist over de ftdige elementen beschikt om ins de doorbraak naar eer- te forceren. Nochtans een heftige oppositie •wacht van het eerstge- mde duo en The Jacky Boys. Deze laatste ploeg draait in die reeks al enkele jaren mee aan de top. Dat behoort misschien ook tot de mogelijkheden van F.C. Inter- Service, dat met het maximum der punten en probleemloos destijds de titel won in derde. Ook S.K. Hubo, die andere promoveerder, lijkt bekwaam te zijn om in die nieuwe omge ving een zorgeloos kampioen schap te spelen. In die katego- rie hadden Club 69. F.C. Tem- sica Van Riet. F.C. Bergop en F.C. Puivelde. zich verleden jaar al gevestigd. Een herha ling wordt voor die ploegen vooropgesteld en om de de gradatie te ontlopen, zullen S.V.S. Beveren, F.C. Kabul, F.V. Vivak en F.C. Tivoli. mis schien méér moeilijkheden hebben. Zaterdag derde afdeling, reeks A In deze reeks debuteren een vijftal nieuwelingen: F.C. El Aiyoune, F.C. De Zwervers, F.C. Doregem, F.C. Alucona en F.C. King Stone. Ploegen waarvan de mogelijkheden in verband met Walivo's kompe titievoetbal, amper zijn door gedrongen. In die reeks vor men deze dan het grote vraag teken alhoewel F.C. De Zwer vers in 't Vlaams Sportver- bond, toch tot de goede mid denmoters van de eerste afde ling behoorde. Normaal moet die ploeg tot de kanshebbers gerekend worden en mis schien worden enkele anderen uit dit vijftal dat ook, waardoor de titelstrijd daar eens bijzon der spannend zou kunnen zijn en F.C. Ankerhof met F.C. Herten Aas, moeten bekwaam zijn om ook hun kandidatuur daarvoor te stellen. Om maar te zwijgen van F.C. Dino Boys dat uiteindelijk dan toch uit de tweede afdeling degradeerde. Die ambities koesteren F.C. Boemerang, V.V. Eendracht, F.C. Bristol, F.C. Lorenzo, F.C. Motoreco en zelfs F.C. Familia zeker niet. Voldoende wordt daarbij om uit de omge ving van de degradatiezone te blijven. Dat wordt alleszins be langrijk omdat Walivo over weegt om tijdens de kam pioenschappen 83-84 met een vierde afdeling te starten. Zaterdag derde afdeling, reeks B Een hardnekkige titelstrijd wordt het in deze reeks beslist. Als kandidaten worden F.C. Niko Boys, F.C. Nantes en V.K. 80 vooropgesteld. Regel maat in de prestaties wordt voor deze ploegen nochtans een noodzaak, omdat F.C. Zwarte Parels en misschien F.C. Vercauteren Bovs anders op de loer liggen, altijd bereid om een verzwakking van an deren af te straffen. Meer be scheiden zijn ploegen zoals F.C. Novelty. F.C. Old United. F.C. Rony's Travel, F.C. Oud Geel en F.C. Oud Belsele. Die spelen gewoonlijk een kam pioenschap waarbij de ups door meerdere downs afge wisseld worden. Nogal onre gelmatig dus waarbij F.C. No velty verleden jaar nochtans de uitzondering werd. Die ploeg eindigde toen vierde en voor de mannen uit de Sint- Niklase Lindenstraat, werd dit zelfs één van de betere kam pioenschappen. Nu wordt het weer afwachten en dat wordt het ook voor F.C. Nieuw Ma rokko, F.C. Wazoo en F.C. Wijnveld. De nieuwe teams in die reeks trouwens.. Zondag eerste afdeling Als F.C. De Cock, F.C. 't Beenhouwerken. F.C.R. Spar ta en F.C. Geywa bij de groot ste kanshebbers voor de titel worden gerekend, klinkt dat allemaal vrij normaal. Dit kwar tet was er in de vroegere jaren ook al bij betrokken. Zo wordt het straks ook alhoewel F.C. De Cock de stunt van de vori ge kompetitie misschien niet meer herhaalt, een topploeg alleszins en dat werd F.C. Geywa ook al van bij de aan sluiting, een formatie die in verband met de titel thans de meeste voorkeurstemmen krijgt. De anderen of F.C. 't Beenhouwerken, F.C.R. Spar ta en F.C. De Cock zorgen dan wel voor een hardnekkige op positie. Meer in de midden moot worden ploegen als V.K. Volksunie, F.C. United, F.C. 1000 Appels en F.C. Bond galm verwacht. Ook bij F.C. Sanicentral, een nieuweling, worden deze ambities mis schien gesteld. Dat wil daarom nog niet zeggen dat F.C. Rode Duivels, S.K. Slachthuis, D.C Desfo en F.C. Car-center zich zomaar zullen laten verdrum men. Deze zullen de klubkan- sen trouwens tot het uiterste verdedigen en mogelijks schuilt daar de verrassing in de meest gunstige zin. Zondag tweede afdeling In deze reeks wordt de kompe titiestart maar eerst op 26 sep tember gegeven. Vooraf spe len die ploegen een aantal matchen in verband met Wali vo's voetbalbeker. Voor het ei genlijke titeldebat worden F.C. Ruitershoeve. F C. Drie Lin den en het gedegradeerde F.C. Ankerlicht, als de grootste aanspraakmakers bekeken. De homogeniteit en de kwali teiten van een F.C. Drie Lin den kunnen hierbij wellicht doorwegen. Tot de outsiders behoren alleszins V.K. Siera en Sportklub Post. Misschien een beetje te onregelmatig om naar het hoogste te grijpen en tot die groep behoren Klub 65, F.C. Bonaparte, F.C. Oostberg en P.W. Hemelaer ook. Als deze ploegen de middenmoot kunnen bereiken spreekt men daarbij van een goed kam pioenschap. Bij V.K. Fan trou wens ook en voor F.C. Cen trumvrienden met F.C. Wijn veld, wordt het bij Walivo een stap in het onbekende. Dames, reeks A Een 11-tal ploegen spelen hierin een wekelijkse kompeti tie. Daarvan worden S.V. Har dy Dames en V.K. Hamme Ladies als de beste kansheb bers voor de titel aangezien. Voor eerstgenoemde ploeg lijkt dat maar normaal na de demonstratie tijdens de vorige kompetitie. Deze dames ver trekken dan ook als de alge mene favorieten. Nochtans mogen de mogelijkheden van V.K. Hamme Ladies niet on derschat worden. Ook deze niet van R.C. Raapse Girls en F.C. Zillebeek Girls Deze zul len het goede van destijds wil len bevestigen en vooral bij laatstgenoemde als een ex- kampioenenploeg, worden de ambities bijna op hetzelfde ni veau gesteld. Een der betere formaties wordt beslist ook weer F.C. Plezantshop. Die hengelden altijd al vruchteloos naar een reekstitel. Dat wordt misschien nog eens overge daan en een ereplaats wordt het voor die withemden alles zins. Ook F.C. Verhuizingen Meys en F.C. Goalgetters zijn daartoe bekwaam, F.C.J.M. Pfaff eveneens en in minder mate worden de kansen van F.C. Bonte Girls en F.C. The Ladies Hofstade daarvoor ge citeerd. Dat moet de konditie straks allemaal uitwijzen en bij F.C. Ankergirls en F.C. Wazoo Girls, wordt deze hopelijk op een hoger peil dan verleden jaar afgesteld. Dames, reeks B Slechts vier ploegen opteer den voor een kompetitie om de twee weken Titelkandidaat nummer éen wordt beslist F.C. Zillebeek Girls. Een ex-kam- pioenenploeg waarbij de ambi ties trouwens od hetzelfde ni veau werden gesteld. Ook F.C. Vercauteren Ladies en F.C. De Loezers wonnen vroe ger al een reekstitel. Dat wor den dan ook de voornaamste konkurrenten van F.C. Zille beek Girls. Minder tegonstand wordt alleszins van F.C. De Strijdsters verwacht. Dat was vroeger ook al zo en als deze straks het tegendeel kunnen bewijzen, dan wordt de broos heid van enkele voetbalvoor spellingen nogmaals achter haald Roger Van Laere Ter gelegenheid van de inhuldiging van de nieuwe terrei- den Bergh zorgden voor de score Iaat vermoeden. Lo nen van KWSV werd een knapentornooi georganiseerd, grootste score van het keren liep tot 3-0 uit voor De wedstrijden kenden een sportief en vooral een span- tornooi. Mechelen kon scoren. Ver- nend verloop. Dikwijls dienden penalties getrapt en dan Boom - Grimbergen 3-0 diende zege voor de techni- steeg de spanning ten top, want er werd heel wat gemist en Vlotte en verdiende over- sche en taktisch sterke Lo- ook heel wat gered! Uiteindelijk kreeg het tornooi een winning van de steenbak- kerse ploeg. De Waaslan- mooie winnaar. De jongens van Henri Peelers namen de kers. ders komen volgend jaar beker mee naar Lokeren na een finale waarin zeven keer Ruisbroek - Puurs 1-5 zeker terug de laatste zon- verd gescoord. Verdiende overwinning dag van augustus. De wisselbeker gaat naar Iedere voor Puurs. Jan Van Dam- Boom - Puurs 1-3 Berg zette de ploegen Bij de rust reeds 0-2 en gelijk. wWHnêlm™ Lokeren- Iedere Ploe8 verdiende zege voor Puurs. Ruisbroek - Lokeren 0-5 WSV-aoelman bwa, kende kreeg een trofee, een her- RC Mechelen - Mariekerke Lokeren was werkelijk veel ®een meeval inneringsplaket en een 2-0 sterker dan Ruisbroek. Finalewedstrijd: Lokeren - ploegfoto geschonken door Kranig verzet van de jon- Eindronde RC Mechelen 5-2. foto Vivijs. Iedere speler gens uit Mariekerke tegen Mariekerke - Willebroek 1- Zeven doelpunten in een ontving een medaille ge- de sterkere maneblussers. 9 knappe finale. De jongens schonken door meubelen Willebroek - Ruisbroek 1-1 Lepeire, Van Gelder, van Rik Peeters hadden het Verhoeven Goossens, Fierens en Van niet zo gemakkelijk als de (L. Jacops) BOOGSCHIETEN (2-3 penalties) Ruisbroek scoorde eerst met een hoge bal. Steve Goossens bracht de ploe gen gelijk nadat hij drie verdedigers in de wind zet te en beheerst inschoot. Ruisbroek won met de strafschoppen. Lokeren - Grimbergen 2-0 Goed samenspel van Loke ren en een verdedigend Grimbergen. Tweede ronde. Boom - Mariekerke 5-0 Boom plaatste nu Van Lin den in doel en nam re vanche voor zijn onver wachte nederlaag tegen Puurs. Opvallend mooie kombinaties bij Boom. Puurs - RC Mechelen 0-0 (4-5 penalties) Ploegen aan elkaar ge waagd. Na de elfde straf schop viel het verdikt. Willebroek - Grimbergen 1-1 (2-3 penalties) Grimbergen nam voor sprong en Patrick Van den pe winnaars van het schuttersfeest werden te Beveren ontvangen op het kasteel Cortewalle Iv Sm-Sebastman ui, Overmen organiseerde de nationale finale boogschieten voor scholieren en juniors. We zien de winnaars op het podium met de inrichters en de nationale, voorzitter Edward Costerman (]j) pais elk jaar is er ook deze Itor enige verandering in de leksen, er zijn er immers _ieeds die komen en gaan. rzlcht ploegen laterdag - Verlieten het verbond: FC invrienden, FC De Zwer- rs. VSK Jonge Leeuwen, FC inaert, FC Wijnveld C. j- Stoppen kompetitie: FC levrienden, VK Gaver- FC Sint Palske, FC Het »rt, FC Welkom. Nieuwe ploegen: Wood- AFC, Dry Boeren, VK 't Ketje, FC Vapo, FC De Pek- n, FC 't Rivierenhof. Naamverandering: The sd Boys (FC Den Groenen 4(oom) mdagvoormlddag j- Verlieten het verbond: FC «ntrumvrienden, De Rijcke Sint Michaël, FC Wijn- d A f Stoppen komjsetitie: FC De tnheer, FC Parochiebar, C De Jager B k Nieuwe ploegen: FC lompu idagnamlddag Verlieten het verbond' FC azoovrienden f- Stoppen kompetitie: Fran je Boys, FC Kouter, FC Lam- Jcht, FC Welkomboys, «esdonk Nieuwe ploegen FC Pey- n Place, FC Stoofpot ikslndellngen srdag 't Hoekske. FC Vrien- ing, FC Laar, VS Me ifoor I. FC Shell Boys. Sportief P eendorp A, FC Den Buiten jrj Pylonen De Kerf, VK Audi, Sport, FC De Jager A, VK "**pugeot A, RD Beveren Tra- Kobekensvrienden. Tivoli Boys, RBS Hoger VK Club 66, VK Frema p Sportief Kruibeke, SK Gla- bnleeuw, FC Welvaart, FC wersboys, Alu De Cau- FC Wembley. SK Vlier- FC Altodie, FC Uilen, K 3M Zwijndrecht. 3-A FC Tip Top, FC Verbroede ring, FC Scoutshuis, KWB Kruibeke II, FC Klein Laar, VK Boomkwekerij De Wolf, Lui- tentuit, CR Saeftinghe, AFC Woodstock, VK Veile, Dry Boeren, SK Kalishoek, FC Ten Bosch, FC Nieuwe Sportvriend. VK Peugeot B, VK 't Vlietje. 3-B FC Viola, FC Onder Ons. FC All Keep. FC Vapo, FC Akai Boys. FC Tromp. FC De Pek ton, The Red Boys. Bijlken B. FC Palm, FC Moerstraat, FC Moderne, FC Zeemeermin, FC 't Rivierenhof. Zondagvoormiddag 1 FC Los Amigos, SK Glazen- leeuw, VK Frema, VK Gaver- land, Luitentuit, KWB OL Vrouw A, KWB Kruibeke I. FC Pompstraat, VK Veile. Real Witte Pen A, FC Kommersan ten, FC Van Hoecke. 2 RD Multi Center, Blue Boys II. 't Klokhuis, FC Wilgenhof, FC Shell Boys. SK Kalishoek, Sportief Waasmunster, FC Spaans Kwartier, Jong KWB Elversele, Sportief Steendorp B, FC Zillebeek. 3-A FC Den IJzer, VK Nopri Tem- se Zele, FC Wijnveld, SK Bel sele, FC Metallo's, Belseelse SV, FC Zeemeermin, FC Koe koek, Scoutshuis '81, VS Me teoor II, Hoop en Vreugd I. 3-B FC Van De Voorde, FC Rom- pu, Jong Bijlken, KWB St. An na. FC The Cup. Oud KWB Elversele. Real Witte Pen B. Bijlken A, FC Moerstraat, FC Neerstraat. KU St. Anna I Zondagnamiddag 1 Rebellen Vossenhoek, Thor Veldeken, FC Flash Back Planteam, KLJ St. Anna II, FC Favo, Hamse Bouwcentrale, Blue Boys I, Fina Boys, VK Club 66, VK Herleving. FC Uil. Dry Boeren, FC Zwarte Panters. FC Peyton Place, VK Statie vrienden, FC Den Buiten B, Hoop en Vreugd II, FC Wijka genten. FC Terlocht, FC Ca ves, FC De Sater, 't Fort, FC De Zon, FC Hudino Boys, FC Stoofpot. FC De Vrede, ASV Rapid Burcht. Alle ploegen wensen we uiter aard veel sukses toe in ae komende kompetitie, alhoewel er steeds verliezers moeten zijn. Voor wedstrijdverslagen kan je steeds terecht bij ondergete kende op het nummer 03/ 776.38.81 via het opnamea pparaat. Emmanuël Thoen Uitslagen Zaterdag 28 aug. WV Lindenhof - VSK Jonge Leeuwen 2-3 FC Valencia - VC Weyn's Tuning 5-2 SV Se Snyrs - Jong KWB OLV 3-1 FC Reinaert - Jong Edelweiss 3-1 FC Soulfinger - De Nieuwe Stad 0-8 FC Baanvrienden - FC Poenjaard 0-0 FC Bridge - VK 78 3-3 De Poldervriend - 't Smiske 2-3 Zondag 29 augustus KWB OLV B - MMC '82 5-1 Kamer Edelw. - FC Poldervr. 6-6 FC St. Elisabeth - Eldoradvr. 6-1 FC Mustangs - FC Drive In 8-2 SK De Rijcke Beton - FC Alum Spray 0-0 FC Poenjaard - SK Klapperboys 5-0 SK Smoutpot - SK Rode Arends 0-7 Baert Keukens - FC Union TB 6-1 FC St. Michael - SVS Beveren 0-1 Wedstrijden voor volgende week Zaterdag 4 september 1982 - 15 uur VC Weyn's Tuning - WV Lindenhof Jong K W B. OLV - FC Valencia Jong Edelweiss - SV De Snyrs De Nieuwe Stad - FC Remaart FC Poenjaard - FC Soulfinger V.K. 78 - FC Baanvrienden VSK Jonge Leeuwen - De Poldervriend 't Smiske - FC Bridge Zondag 5 september 1982 - 10 uur Kamer Edelweiss - KWB O.L.Vrouw B Eldoradovrienden - FC Poldervrienden M.M.C. 82 - FC St. Elisabeth FC Alum Spray - FC Drive-In FC Mustangs - FC Poenjaard FC Union T.B. - SK Rode Arend S.V.S Beveren - Baert Keukens SK Smoutpot - FC St. Michael SK De Rycke Beton is vrij Dinsdag 7 september 1982 - 19 uur FC Soulfinger - Jong Edelweiss FC VALENCIA FC Poenjaard (zat) KWB O.L.Vrouw B - VSK Jonge Leeuwen Donderdag 9 september 1982 - 19 uur Eldoradovrienden - FC Reinaart SK Smoutpot - SV De Snyrs De Nieuwe Stad - VC Weyn's Tuning FC Bridge - Baert Keukens FC Poenjaard (zon) - De Poldervriend MINIVOETBAL Zaterdag 4 september (aftrap te 15u.) Eerste afdeling F.C. Drie Linden - V.K. Siera - Willy Roosenboom F.C. Habotim - F.C. Milano (16u.) Edmond Van Mieghem R.C. Raap - F.C. Bondgalm, Etienne Steeman F.C. 1000 Appels - F.C.R. Sparta, Norbert De Bock F.M C. - D.V.L. Avanti, Bernard Van Hoornyck V.K. Palamos - R.M.S. Beveren, José De Rop V.K. Rodeo - V.K.W. 70, Roger Moortgat Tweede afdeling S.K. Hubo - F.C. Bergop, Leo De Puysseleyr F.C. Cup 81 - P.W. Hemelaer (14u.), René Plaquet F.C. Inter-service - F.C. Puivelde. Mark Van Brussel The Jacky Boys - F.C. Kabul, Antoine Van Osselaer F.C. Temsica - Klub 69, Peter Van Lombergen S.V.S. Beveren - F.C. Cup Baert, Mon Van Royen F.C. Vivak - F.C. Tivoli (16u.), Robert Van Steelant Derde afdeling Reeks A F.C. Ankerhof - F.C. El Aiyoune (14u.). Robert Van Steelant F.C. Boemerang - F.C. Dino Boys (14u.). Edmond Van Mieghem F.C. Bristol - F.C. De Zwervers (14u Petrus Van Poucke V.V. Eendracht - F.C. LORENZO, Thierry Cappaert F.C. Motoreco - F.C Herten Aas (16u.), Petrus Van Poucke F.C. Doregem - F.C. Familia, André Van De Voorde F.C. Alucona - F.C. King Stone (14u.), Leo Van Brande Reeks B F.C. Vercauteren Boys - F.C. Nantes (14.30u.), Frans Van de Voorde F.C. Novelty - F.C. Old United (16u René Plaquet F.C. Rony's Travel - F.C. Zwarte Parels, Fons Colman F.C. Niko Boys - V.K. 80 (14.30u.), Jef Vergauwen F.C. Wazoo - F.C. Wijnveld (16u.), Leo Van Brande F.C. Nieuw Marokko - F.C. Oud Geel, Willy Van Riet F.C. Oud Belsele vrij. Zondag 5 september (aftrap te 10u.) Eerste afdeling F.C. 't Beenhouwerken - F.C. Geywa, Roger Moortgat F.C. Rode Duivels - F.C. De Cock, Bernard Van Hoornyck F.C.R. Sparta - F.C. Bondgalm (9.45u.) Gilbert De Jonghe F.C. United - S.K. Slachthuis, Frans Wijmeersch F.C. Desfo - F.C. 1000 Appels, Willy Roosenboom F.C. Sanicentral - F.C. Car-center, Norbert De Bock V.K. Volksunie vrij Tweede afdeling (Walivobeker) F.C. Drie Linden - Sportklub Post, Luk Waterschoot F.C. Centrumvrienden - F.C. Wijnveld, René Plaquet V.K. Fan - P.W. Hemelaer, Frans Van De Voorde F.C. Bonaparte - V.K. Siera, André Van De Voorde F.C. Ruitershoeve - Klub 65, Patrick Van Geem F.C. Ankerlicht - F.C. Oostberg (10.15u.), Patrick De Permentier. Dameskompetitie: zondag (aftrap te 15u.) F.C. Goalgetters - F C Ankergirls, Leo De Puysse leyr F.C. Bonte Girls - V.K. Hamme Ladies, Mark Van Brussel S.V. Hardy Dames - F.C. Plezantshop, Etienne Steeman F.C. The Ladies Hofstade - F.C.J.M. Pfaff, José De Rop F.C. Raapse Girls - F.C. Wazoo Girls, Willy Van Riet F.C. Verhuizingen Meys vrij. Zaalvoetbal wordt het kleine broertje genoemd van het gro te voetbal, doch het heeft wei nig met mekaar te maken. Ter wijl in het huidige voetbal de fysiek primeert, haalt hier de techniek de bovenhand. Ver dedigers die de aanvallers tot staan brengen met soms gro ve middelen zijn in het zaal voetbal uit den boze. aange zien lichamelijk kontakt verbo den is. Zo zijn balvaardige spelers als een Maradona. Lo- zano of Tahamata de ideale spelers voor zaalvoetbal door hun voorbeeldige technische kwaliteiten. Zij kunnen de bal zodanig bewegen dat elke aanraking een streling voor het oog is. Z.V.C. De Donalds heeft ech ter niet één van de drie hoger- vermelde spelers in de kern; zij spelen enkel voor het ple zier, hoewel een verloren wed strijd soms tot nadenken stemt. Door de vriendschap pelijke sfeer binnen de ploeg, worden eventuele zware ne derlagen beter opgevangen en de stemming neigt meer dan eens van grappig naar ludiek Tussen haakjes, de klub werd op 25 januan 1982 gesticht en nam Café De Sportvriend als lokaal, waar men, indien no dig, kan vergaderen of waar. na een gewonnen wedstnjd, menig glas (of woord van eer, cola) gedronken wordt. De oprichting verliep vrij vlot en een pro forma bestuur werd aangesteld om de zaken van de klub te behartigen. De be stuursleden maken tevens deel uit van de spelerskem. Deze kern groeide-nooit boven 10 eenheden uit. alhoewel reeds 21 spelers aantraden in de verschillende wedstnjden. Van de tien oorspronkelijke le den zijn er zeven overgeble ven, die met drie nieuwkomers werden aangevuld. Zij zullen volgend seizoen in de Hamse Zaalvoetballiga aantreden: Gerrit Blindeman, Eddy Coen, Mark De Pieker, Eddy Merkcx, Jan Van Boterdael, Peter Van Boterdael, Gert Van De Cau- ter, Jan Van Gasse, Marc Van Gasse. Guy Vertongen. De leeftijden van de spelers schommelen tussen 17 en 28 jaar. Tijdens de voorgaande maan den werden meer dan 30 wed strijden (trainingen inclusief) gespeeld, wat neerkomt op een gemiddelde van 5 a 6 wedstrijden per maand Enke le uitslagen Men eindigde op een gedeelde negende plaats in het 1 mei-tomooi (Schaal van de burgemeester) op 18 teams. De Donalds behaalden tevens een zevende plaats in het lentetomooi van de Belgi sche Zaalvoetbalbond, na 3 overwinningen en evenveel nederlagen. De ploeg is momenteel nog op zoek naar een sponsor en hoopt deze dra te vinden Op donderdag 2 september te 21 00 u. openen de Donalds de Hamse zaalvoetbalkompe- titie in sporthal De Wuiten te gen de ploeg van «De Stijve Laars». De spelers hopen op een prachtig seizoen en hopen jul lie eens te mogen begroeten naast of op het terrein. G.V.J. (Stel uw zaal- of minivoetbal- ploeg nu eens zelf voor. Stuur ons één vel getikt en wij zor gen voor de rest)

De Voorpost | 1982 | | pagina 37