150 jaar vrije school in Puivelde (Belsele) Dijkkermis te Moerzeke-Kastel ctiterhofbewoners vierden feest te Hamme Sportfeest KLJ hoopt op zon Vrije Radio <<0pnjeuw ,huis weg„ op voetbal- te Melden tornooi Primulantus Fietszoektocht Moorsel L.J. Sportfeest te Hamme en topper Vedetten, BRT en De Voorpost - 3.9.1982 - 39 Wie een beetje vertrouwd is met de KLJ-jeugdbewe ging weet, dat buiten haar gewone aktiviteiten: verga deringen. kampen, bals, e.a. de KLJ tijdens de zo merperiode regelmatig sportfeesten houdt, waarbij alle KLJ-leden hun sporti viteit demonstreren. Dit jaar was het o.a. aan de afdeling Lebbeke om een sportfeest in te richten. Zondag 5 september a.s. is het dan zover. Alle gewes telijke afdelingen worden uitgenodigd naar Lebbeke. naar de Romestraat, wei den van Van Vossole. waar het sportfeest plaats heeft. Op het programma staat volksdans, vendelen, wim pelen. volksspelen. Niet in verbeten konkurrentieposi- brig jaar bij de jubileum esten sloot het toen pas (gerichte straatkomitee chterhof terug aan met ;t organiseren van eigen esten. Deze straat vlakbij 1 gemeentecentrum wou armee een traditie her ellen. Dit jaar werden al- is de feesten terug op het touw gezet. Was het eer een echte meevaller )k de belangstelling was oot, ondanks de mede- nging van de breugelfees- n, die ook tijdens het lorbije weekend plaats idden op het gemeen lijk speelplein. Zaterdag crd in het buurtlokaal en het pannenkoekenhuisje Achterhoffeesten opend. Te 18 uur startte :t bal van de burgemees- r met orkest en discobar. >ng en oud kwamen er zeker aan hun trekken. Zondagnamiddag waren er heel wat medewerkers aan de rommelmarkt. Ook wa ren er krijttekeningen, ou de beroepen, tombola en een grote ballonwedstrijd. De Achterhoffeesten wer den besloten met een zeer geslaagd bal op het ge meentelijk speelplein. De toneelgroep Mensen achter den Dijk voerde te 20.30 uur een wagenspel op dat blijkbaar in de smaak viel van de talrijke bezoekers aan deze buurtfeesten. Ge durende deze tweedaagse was er ook een tentoonstel ling in het buurthuis met streekkunstenaars. De ge meentelijke bibliotheek hield ter dezer gelegenheid open-deurdagen. (P.V.G.) tie worden de afdelingen van de Katolieke Landelij ke Jeugd tegenover elkaar geplaatst, wel op basis van een sportieve mededinging, waarbij het publiek waar dering kan opdoen voor de talrijke oefeningen en voorbereidingen in elke af deling, waarvan hier de vruchten getoond worden. In de voormiddag worden de schiftingen gehouden. Vanaf 14.00 uur wordt het grote publiek verwacht. De opening is een grootse optocht van alle deelne mende afdelingen. Dan ko men het vendelen en wim pelen. afgewisseld met volksdansen en volksspe len. Om 17 u. is er de prijsuitreiking. Want prij zen zijn er: om te beginnen een herinneringsprijs voor elke deelnemende afdeling, daarna zijn er ook nog prij zen verbonden aan de op tredens en de eerste plaatsen. Voor heel deze namiddag ongedwongen kleurrijk en sierlijk vlaggespel, sport en amusement vragen de in richters slechts 30 fr. in- komprijs. Samen met de inrichters tippen we op een zonnige dag. Daarna kan de KLJ al zijn krachten bundelen tot het welslagen van hun Bloemenbal, ge pland op 13 november. Voor deze 15de uitgave be looft het vast iets speciaals te worden. Veel sukses! Hamme. Een enorme belangstelling voor de beoefenaars van oude ambachten tijdens de Achter 't Hoffeesten te Hamme (vh) Hele wijk viert mee et wakkere bestuur van Hamse KLJ bestaande proost A. van den roeck en de leden J. Van en Broeck, Gr. van Aver- Karel Malfliet, hristiaan Malfliet, Erik Karin Malfliet, My- Collier. Jozef Col- lan, Patrick Van Couwen- :rghe Christine Malfliet, Van Cleemput, Ann i'Hanis en Frans Malfliet :bben van hun sportfeest ngetwijfeld een topper ge- aakt. Het is uitgegroeid it een van de grootste van ost-Vlaanderen. Bijna 10 jongens en meisjes :bben er ongetwijfeld tel wat deugd aan be- efd. Evenals de vele jkers. de vroege namiddag ver melden allen rond het irochiehuis waar een op- icht werd gevormd. Het as een bonte optocht, af- :ling per afdeling, elk met :n paar trommelaars, ven ders en de afdelings- aggen. p het sportterrein zelf as er een ruime belang- elling. Irf de openingsfor- atie werd het openingsge- sd ingelast: «Heerlijk is :t leven, dat gedeeld kan orden met velen, dat wij men mogen uitstrooien, iet karig maar overvloe- g». Na het welkom brach- n de beste groepen een Mnonstratie van het rechtse vendelen. Niet al- jd een gemakkelijke op gave. Vanat dat moment begonnen ook de verschil lende sportproeven voor jongens en meisjes. Ze wa ren bestemd voor alle kate- goriën. Het was duidelijk dat de afdelingen hun kam pers fors aanmoedigen. Toch werd de nadruk ge legd op de deelname, niet op de overwinning. Dat was wellicht ook de reden waarom vele tientallen zich voor de proeven lieten in schrijven. Het was duidelijk dat ven- delzwaaien veelvuldig op het programma voorkwam. Er was niet alleen het Brechtse vendelen, maar ook de opgelegde proeven en de vrije methoden. Volksdans is ook een vorm die welig tiert bij de KLJ afdelingen; hier greep men naar nogal zware opgaven zoals de dans «Boer en boerin» Er waren ook de monstratie van basis- en keurwimpelen. Het maken van piramides was voor ve le afdelingen een te zware opdracht. Met de groeps- volksdans werd deze kleur rijke namiddag afgerond. Vermelden we nog dat 42 afdelingen aan deze samen komst deelnamen. Ze wa ren afkomstig uit Bazel, Belsele, Berlare, Beveren, Buggenhout, Grembergen, Hamme, Kruibeke, Lebbe ke, Lokeren, Moerbeke, Moerzeke, Nieuwkerken, Sinaai, Temse, enz. Wijkorganisaties vieren mee Een school drukt automatisch haar stempel op de wijk De relaties werden met de wijkor ganisaties uitvoerig besproken en in het teken gesteld van de viering 150 jaar basisschool. Spontaan en vrijwillig werd het startsein gegeven voor het in richten van een «folklore- markt» door de lokale, aktieve wijkorganisaties. en dit in kle derdracht van 1832. Terwijl spelen, vermakelijkhe den en oude gerechten zullen aangeboden worden aan de be zoekers. kunnen de nieuwe be woners van de wijk Puivelde op een ludieke wijze kennis maken met het rijk bloeiende verenigingsleven. Op de folkloiemarkt zullen worden verenigingen vertegen woordigd zijn: F.C. Puivelde - Doelschieten; K.V.L.V. - vlaaien, pannekoe ken en rijstpap: wielertoeris- tenklub Alberts Vrienden - pieren, hamerslagen: sportko- mité Alberts Vrienden - bak- schieten, behendigheidsspel; duivenbond De Lustige Mel kers - sjoelen; spaarkas De Lustige Melkers - envelop- penslag; komite volksspelen - bolspel; Biljartklub Brouwers huis - Rattenspel of pony foto; Neerhofvrienden Groot Sinl-Niklaas - tentoonstelling neerhofdieren; Puiveldse kleurkanaries - tentoonstelling kanaries en parkieten; ouder- komité - kermisspel; Ouden van dagen - prijskaarting; E. De Vijlder - bloemen schik ken. Prondelmarkt - door de kinderen op speelplaats van de school. Vermelden we tenslotte dat de bevlagde en versierde Kemze- kestraat verkeersvrij zal ge maakt worden tussen 12 uur en 18 uur en dit voor het gedeelte tussen Palingsgatstraat en de hoek Kemzekcstraat - Kruis straat. Lebbeke. John Massis in gezelschap v feesten, (foto Piet Hermans) i de andere stoere inrichters van de Primulantus- Tijdens het derde Primu lantus zaalvoetbaltomooi te Lebbeke zullen vedetten van BRT. van radio Den der en van Radio Freeland het tegen elkaar opnemen nu zaterdag 4 september in het Gemeentelijk Sport complex tussen 9 en 22 u. De acht deelnemende ploe gen komen uit Lebbeke, Merchtem, Aalst, Gent, Berlare en Erembodegem, allen uit de streek dus. De schiftingswedstrijden gaan doorlopend tussen 9 en 18 Om 18 uur is het tijd voor een pauze om de deelne mende teams een beetje op adem te laten komen. Maar dan wordt het spannend voor het publiek. Want de DJ's van Radio Dender en Radio Freeland willen be wijzen dat ze even bal- als taalvaardig zijn in een grootse voetbalshow tussen de DJ's van beide populai re vrije radio's. Nog maar pas bekomen van deze show, kan het publiek van Lebbeke zich klaarhouden op de inrichters van Primu lantus naar een voetbalo verwinning te supporteren Lebbeke. Het jaarlijks feest van Primulantus kende opnieuw veel belangstelling, (foto °P vedetten van de BRT. Piet Hermans) De Meldertse belottersklub met de veelzeggende naam «Thuis Weg!» zit, zoals tal van andere verenigingen, in de problemen door het sluiten van het aloude café Van Mol waar ze onderdak vonden. Het Meldertse dorpsplein moet het nu in derdaad stellen zonder éni ge ontmoetingsplaats. On der impuls van Clement Kindermans, Pierre Wal- raevens en Francois Sae- rens en met medewerking van Fons De Koninck en Harry Rabaut gaan de akti viteiten echter normaal door. Nu in het Paro chiecentrum elke derde za terdag van de maand. Het materiaal werd trouwens door de vroegere verant woordelijken integraal aan de nieuwe bestuursploeg overgemaakt. Verleden week kwamen reeds 25 deelnemers opdagen niet tegenstaande de verlofpe riode en gehoopt wordt dat het aantal zal aangroeien tot een 40-tal. U kan im mers ter plekke in schrijven. Teneinde wie ééns zou ver hinderd zijn gave kansen in de eindrangschikking te la ten behouden zal bij het opmaken van het eindklas sement het minst gunstige resultaat niet worden mee gerekend. «Opnieuw thuis weg» verwacht U dan ook op zaterdag 18 september in het Parochiecentrum te 20 waarbij o.m. Carl Huy- brechts, Jaak Pijpen, Karei Uitterhoeven, Dirk De- weerdt. Raymond van het Groenewoud, Zjef Vanuyt- sel. e.a. hun beste beentje zullen voortzetten. Na deze «zendergetinte» onderbre king worden de finale en de troosting gespeeld. De af trap van de finale wordt gegeven door niemand minder dan RAYMOND MOMMENS, vedette van SC Lokeren, die ook de prijzen zal uitreiken. Alle wedstrijden zullen geleid worden door officiële scheidsrechters, afgevaar digd door de Nationale Zaalvoetbalbond. Primu lantus heeft werkelijk niets nagelaten om het publiek voor haar tomooi blijvend te interesseren. Vast en ze ker zal het sukses van vorig jaar, dit jaar herhaald en verhoogd worden. Wij wensen hen alvast een ge slaagde zaalvoetbalzater dag toe. Toen e.h. De Langhe in 1831 het huidige klooster stichtte en zijn bezittingen overliet aan de Zusters Salvatorienen, zal hjj wellicht niet vermoed hebben dat de schoolgemeen schap 150 jaar later deze stichting zou herdenken. Oor spronkelijk werden in het klooster de meisjes uit het omliggende opgevangen, om te leren naaien en klederen herstellen. De lokale kloostergemeenschap bestond toen uit negen zusters die buiten hun opvoedende taak ook de geestelijke opdrachten samen met de parochiepriester uitvoerden. 30-jaar aan de beurt en om 16.30 uur wordt het start sein gegeven voor de groep boven de 30-jaar. Telkens worden 7 ronden afgelegd of een totale afstand van 47,6 km. De omloop van deze wedstrijd gaat langs de Oude Trambaan, Gan- zenberg, Baasrodeveer- straat. Braakstraat, Stuy- fenbergen, Abdijstraat, Scheldestraat, P. Verschel- denstraat. Bosstraat, Sint Bernaduswijk, baan ruil verkaveling. Kleinbroeck- straat. Burg. Lemmens- straat. Kasteellaan. Au- broeckatraat en Tuinbouw- laan. Vertrek aan de tent en aankomst is voorzien in de Tuinbouwlaan. Ondertussen kunnen vanaf 15 uur de boogschutters in Hamme. Ook de kinderen speelden marktkramer tijdens de Achter 't Hoffeesten, (vh) Dc bestaande wijkschool werd van 1899 af verder uitgebouwd door de zusters van de H Filippus Neri (het Spinhuis) te Sint-Niklaas. Reeds in 1900 werd een kieuterbcwaarschool opgericht in het huidige post- eebouw. Tijdens de Achter't Hoffeesten werd Jan Van verkozen tot burgemeester van de wijk. Luc Wispelaere en Rudy Van Geyte zijn de schepenen. Dat gebeurde onder het beschermheerschap van reus Von Munchausen, (vh) tondag 5 september tussen ving en de vragen overhan- E.30 u. en 14.00 uur kan men digd. De antwoorden moet |ui het lokaal Abrahamsweg 2 men zelf zoeken en invullen op I Moorsel inschrijven voor het bijhorende formulier. Elke pn gezellige fietszoektocht die deelnemer die zijn ant- r deelnemers langs rustige woordformulier ingevuld terug tegen doorheen de mooiste brengt, krijgt na afloop ook lekjes van Moorsel en omge- een waardevolle prijs. Boven- ing brengt. Van de deelne- dien zijn er een aantal extra Iers wordt geen snelheid ge- prijzen voorzien, onder meer raagd en behendigheid komt voor de vereniging met het I al evenmin aan te pas. Deze meeste aantal deelnemers en ptszoektocht is opgevat als voor de eerste Moorselaar. De pn gezellige en tevens leerrij- prijsuitreiking heeft plaats in p gezinsuitstap. de zaal Katolieke Kring te rie inschrijft aan de start Moorsel op zondag 5 septem loet 100 fr betalen Dan ber om 21 rijgt men het reglement en 00 uur. stuurlij k ook de wegbeschrij- Het is weer zover. Op za terdag 11 en zondag 12 sep tember viert Kastel het glazen dorp weer zijn traditionele dijkkermis, met een vrij gevuld pro gramma. Vorig jaar startte men voor het eerst met een WAOD-wielerwed strijd, die meteen een groot sukses kende zowel wat deelnemers als toeschou wers betrof. Reden temeer voor de organisatoren om dit jaar op zaterdag 11 sep tember twee wedstrijden te laten plaats vinden voor de W.A.O.D.-renners van ka- tegorie C. Met deze uitzon dering dat alle W.A.O.D.- renners van Hamme en Moerzeke startvergunning krijgen. Te 14.30 uur is de leeftijdsgroep beneden de de feesttent terecht voor het beoefenen van hun sport. Er zijn voor 2.000 fr. prijzen. De eerste dag wordt tenslotte afgerond met een bal waarvoor de muziek verzorgd wordt door de Hamse vrije zen der radio Motief. Inkom 60 fr. Voorverkoop 50 fr. Voor zondag 12 september hielden de inrichters het bij het klassieke programma. Te 14.30 uur een duiven vlucht uit Lessen waarvoor de inkorving moet gebeu ren tussen 10 en 12 uur in het lokaal. Te 14.30 uur start het kaatskampioen- schap van Moerzeke- Kas tel. Volgende ploegen ne men hieraan deel: Van Gaeveren, Geywa-groen- tenhalle en Le Patrimoine. Drie plaatselijke ploegen die borg staan voor een boeiend spektakel. In de vooravond krijgt dijkker mis dan het bezoek van de Kon. Fanfare Sint-Cecilia en het geheel wordt dan muzikaal afgesloten door de Kastelse vrije zender ra dio Special die vanaf 20 uur ten dans speelt in de tent. Waarna wellicht in de vroe ge uurtjes het doek valt over dijkkermis 82. De or ganisatoren hebben dit jaar ondanks de crisis dan toch nog gezorgd voor een zeer gevarieerd programma dat voor elk wat te bieden heeft. Als de weermaker op de afspraak is wordt er op de Kastelse dijkfeesten heel wat belangstelling ver wacht. (P.V.G.) Het duurde tot 1960 eer de bestaande gebouwen zouden worden aangepast en uitge breid tot 7 klassen en een turn zaal. Wanneer in 1973 deze basis meisjesschool haar deu ren ook opende voor jongens, was het hek van de dam en breidde de schoolgemeenschap zich bestendig uit. Door de zusters van het Spinhuis wer den daarom ook in 1980 twee nieuwe prefablokalen ter be schikking gesteld. Momenteel zorgen negen leerkrachten voor de dagelijk se opvoeding en begeleiding van ruim 160 kinderen, zij worden bijgestaan door een turn- en taaklerares. 11 september feestdag voor Puivelde Zaterdag 11 september zal de viering van 150 jaar basis school met de nodige luister georganiseerd worden. De dankmis wordt gecele breerd door e.h. De Nil in dc parochiale kerk Sint-Job te 13u30. In de gebouwen van de school zelf wordt een akadcmische zitting met optreden van het schoolkoor gepland te 15 uur. Achtereenvolgens zullen e.h. De Cock, direkteur van het Spinhuis, namens de inrichten de macht en G. Hanssens, voorzitter ouderkomité, het woord nemen Aan burge meester P. De Vidts werd ge vraagd, het officiële gedeelte te sluiten. Een receptie wordt de aanwezigen aangeboden. Deze feestelijke schooldag be sluit dan met een kinderpron- delmarkt op de speelplaats.

De Voorpost | 1982 | | pagina 39