Omer De Mey«Wij vervolgen de ingeslagen weg» CVP-Buggenhout stelt kandidaten voor Gemeentebelangen-Buggenhout presenteert zich in een klavertje-vier la ;pe kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - CVP-Sint-Gillis uiterst tevreden over voorbije legislatuur UITSLAG TOMBOLA BEGIJNHOFFEESTEN Milieu: «kiese» zaak voor o.m. Stekene en Sint-Gillis-Waas Aanleg fietspad rijksweg 14 start in 1983 1. Gewone tombola (letter A) 2. Tombola schilderij (E.H. De Cock) UITSLAG TREKKING UITSLAG TOMBOLA: TREKKING 17 AUGUSTUS 1982 Kunstgalerij PALET REIVE V/l\ LEMJVE1V 8 - 3.9.1982 - De Voorpost In Sint-Gillis-Waas riep de CVP, een sterke party daar, op maandag 30 oogst jl. pers en kandidaten samen. De vergelijking trekken tussen de beloftes van weleer en de stand van zaken nu, zou op zichzelf al een propaganda zijn voor de huidige bewindsploeg, meent Willy De Rudder, lijstduwer en kabinetsmedewerker van minister Lenssens. Het nieuwe CVP-programma krijgt van burgemeester en ere-volksvertegenwoordiger Omer De Mey het kloeke devies: 'De gemeente: bezorgd om de mens: de mens: bezorgd om zyn gemeente' mee. De krisis bestrijden d.m.v. het leggen van de juiste prioriteiten heet het in de programmatekst. Die prioriteiten liggen wel voor de hand: tewerkstelling, huisvesting, de zorg om het gezin, het leefmilieu, de langzame weggebruiker ook. Een flash-back kleurt aller- veralgemening van de finandë- minst schaamrood op de konen le tegemoetkomingen aan jon- van de Sint-Gillisse CVP-kan- gerenorganizaties. Van meer didaten. We hebben heel wat belang is toch nog de materiële verwezenlijkt, menen zij; er is heel wat ten goede veranderd. Het was wel nodig: na de fusie zouden Sint-Gillis, Meerdonk, Sint-Pauwels en De Klinge hulpverlening. Stencils draaien gebeurt gratis, het ge bruik van gebouwen kost niets en kampmateriaal b.v. wordt belangeloos van hier naar daar over onvoldoende middelen vervoerd. Waar vind je dat? beschikt hebben om in een Sportbeoefenaars zijn blij met doelmatige werking te voor- de nieuwe sportkomplexen in zien. Een administratie was Sint-Gillis en De Klinge, met onbestaande, de diensten wa- een derde voetbalveld. De ren slecht uitgerust en het aan- busreizigers blijven voortaan tal bruikbare gebouwen werd drooe terwijl ze wachten op als beslist ontoereikend erva- hun bus; 26 glazen wachthuis- ren. En alhoewel de gemeente jes staan nu al verspreid langs bij haar pogingen om de situa- het busnet. Verder was en is er tie in de fusie te optimalizeren nog: de niet geringe steun aan schulden heeft moeten maken, de Bond van Grote en Jonge toch int Sint-Gillis en dat Gezinnen die met de onthaal- blijkt uit een recente studie moeder wel een psychologisch van de interkommunale Land en financieel evenwichtige for- van Waas de laagste belas- mule zouden hebben gevon- tingen. den, de opgekalefaterde paro- Wéét de bevolking dat alle- chiekerken, de uitbouw van maal wél?, vraagt Willy De het rekreatieve Stroopersge- Rudder zich af. Weet zij b.v. bied, de beurtelingse reiniging dat het beleidsteam voor alle van de waterlopen, enz. Te gemeentediensten moderne veel om op te noemen gewoon, schrijf- en rekenmachines en Het kèn niet mooier, kreet kopieertoestellen heeft aange- Willy De Rudder dan ook. Hij kocht, dat wegen en gebouwen was wel zo verstandig de ruil- ten gerieve van de mindervali- verkavelingsgeschiedenis, een den werden aangepast, dat de moeilijke kwestie voor de CVP administratieve diensten, de in Sint-Gillis, niet aan te brandweer, het werkliedenper- raken, soneel, de teken- en muziek school en later ook de biblio- Basisideeën en programma theek een passend onderko- Het is goed geweest dus en men hebben gevonden? M.b.t. daarom ziet de CVP geen en- het verkeer wijst de CVP-frak- aanleiding om een andere tie ook op een heleboel verbe- koers te gaan varen, om de teringswerken. In de Aststraat vroegere beleidsvisie grondig b.v., de Loever- en Katte- te wijzigen. De mens zou hier straat, de 's Hondstraat en de altijd centraal hebben gestaan Laarstraat. De fietser komt en precies binnen de huidige bovendien goed uit met de ver- ekonomische krisis moet deze nieuwing van het fietspad Sint- houding worden aangehouden. Gillis - Sint-Niklaas. Verder Qe oorspronkelijke kristen-de- kocht men voor de jeugd een mokratische gedachte, het ge- verkeerspark aan. Verkeers- zjn> het verkiezen van een opvoeding wordt deze dagen kwalitatieve boven een kwanti- belangrijker en belangrijker, tatieve aanpak, vooral in een vindt de CVP. Jong Sint-Gillis tijd die soberheid in zich moet zou eigenlijk helemaal niet voeren, en een efficiënte parti- mogen klagen. Al een tijdje cipatie van de bevolking bij het geleden opteerde men voor de beleid: het blijven basisideeën van de Christelijke Volkspar tij. Toch even aangeven dat Omer De Mey met dat laatste punt niet alleen de stemge rechtigdheid bedoelt. Partici patie, inspraak is méér dan dat; het impliceert openheid, openbaarheid, de aanwezig heid van uitdrukkingsmidde len, een goede verstandhou ding tussen de gemeente en haar burgemeester, weet hij. In het Waasland zou dit niet altijd even vlot lopen. Voor de fusie Sint-Gillis wil hij echter werk maken van zo'n echte participatie. Bij de doelmatigheid van de verschillende kleinere raden heeft de 59-jarige burgemees ter echter zijn twijfels. Wat natuurlijk niet wegneemt dat de partij elk initiatief tot het oprichten van een dergelijke raad onvoorwaardelijk belooft te steunen. Maar kuituur-, sport- en andere raden zouden in naburige gemeenten niet be paald goed funktioneren. moeilijk van de grond komen en snel verwateren. Misschien komt dit wel omdat hun funk- tic louter advizerend blijft, be denk ik mij. Nee, Omer De Mey verkiest een dorpsraad. Wel opletten, meent hij zelf, dat die géén klubje van een kleine elite wordt, die enkel voor zichzelf en niet voor het wel van de gemeente zorgt. Maar kom mensen, de fusie is zóveel instellingen, zoveel ver enigingen, komité's rijk; die kunnen toch heel wat aanbren gen? «De pest is,» aldus de burgemeester, «dat vele orga- nizaties politiek een beetje als taboe terrein beschouwen, net alsof de politiek niet ten dien ste van de mensen staat». Hij wil de bewoners gunstiger stemmen tegenover de poli tiek, de gemeentehuizen voor taan omvormen tot gemeen schapshuizen, een klachtenbus aanbrengen, de werkloos- heidskontroles 'meer mense lijk' maken, het officiële dienstbetoon uitbouwen. Het wegwerken van onzeker heden is ook een belangrijk opzet binnen het plaatselijke CVP-programma. O.m. wat de tewerkstelling betreft. De be langstelling gaat uit naar de inschakeling van een derde ar beidscircuit (B.T.K.-projekten en andere lapmiddelen als het werken met tewerkgestelde werklozen) bij projekten van algemeen nut Men wil zacht jes aansturen op meer deeltijd se arbeid in het O.C.M.W. en de gemeentediensten. Een promotieplan dat arbeidsinten sieve bedrijven naar de op het gewestplan voorziene ambach telijke zone zal moeten lok ken, is eveneens een objektief voor de toekomst. Aktie ook tegen de huisvestingsmoeilijk heden. Wie kan er in deze tijd nog bouwen? Dat vraagt men mij zo vaak. vertelt Omer De Mey. En toch: het gemeente bestuur maakte in de Pomp- wijk 97 percelen goedkope bouwgrond vrij. In de dorps kern stimuleert men elk initia tief tot vernieuwbouw. De bouwmaatschappij zou een nieuwe formule hebben uitge dacht. Het BA-2 pakket laat toe voor minder dan twee mil joen een middelgroot huis op te trekken. Jaja. morgen bren gen, zal Jan met de Pet wel denken, maar goed. Achter de bijzondere aandacht voor de bejaarden schuilt mis schien nummer 19 op de lijst, de bruggepensioneerde Paul Thuy. Vooral aan de huisves ting van deze bevolkingsgroep wil de CVP timmeren. Het programma stipuleert de voor ziening van bejaardenwonin gen in nieuwe wijken, een aan gepast premiestelsel voor het aanpassen van de oude wo ningen. Over ruimtelijke ordening als dusdanig doet het programma zeer bescheiden. Meer aan dacht gaat uit naar milieuzorg. De gewestplannen moeten ge- respekteerd worden, stelt de burgemeester. Iedereen gelijk voor de wet en hij meent dat vooral de landbouw hiermee wel gediend zal zijn. Tegen over sluikstortingen zal hij een radikaal repressieve houding aannemen. Dat lijdt geen twij fel. Het moet maar eens uit zijn met dat gerotzooi. Ook op de vroegere stortplaats Het Hol. De vervuiling van kreken en geulen tegengaan, is nog zoiets; het rioleringsplan is aan verdere uitwerking toe. de uit voering van het kollektoren- projekt dat afvalwater afvoert naar het zuiveringsstation van Beveren moet prioriteit krij gen, meent men bij de CVP. In Meerdonk kan men hiermee, dank zij een forse, onlangs door minister Lenssens goed gekeurde de financiële steun, alvast beginnen. Sint-Gillis zelf komt pas later aan de beurt. «Zo gaan wij naar de verkie zingen.» besluit Omer De Mey. «Wij weten dat onze kandidaten ons programma zullen waarmaken, dat de mensen dit zullen appreciëren. Wat anderen doen is hün zaak». En 'de anderen' slaat nu ook op Gemeentebelangen, een partij die er ook zal bij zijn op 10 oktober, volgende weck een bericht daarover. De lijst Negen nieuwe namen op de kandidatenlijst CVP-Sint-Gil lis. U vindt ze kursief gedrukt. Oudburgemeester en -schepen Staf Van Landeghem, die des tijds een flinke skore naast zijn naam garandeerde, is er niet meer bij. Op nummer één staat vanzelfsprekend Omer De Mey. «Onze aanvoerder een eerste lokomotief» noemt Willy Dullaert hem. Verder vier landbouwers, van wie Ho- noré Verstraeten op de tweede plaats staat, vijf bedienden, twee huisartsen, één 'huismoe der', een leraar, een land bouwkundig ingenieur, enz. Zeer evenwichtig samenge steld dus. Zelfs is er een disc- jockey (Luc Vercauteren. van het platenraitersduo Eric en Luc) bij. De man is aktief bij Radio Tiger en dat betekent toch dat alweer een vrije radio een kleurtje krijgt. Naar de fusiegemeenten toe dan: 13 van de in totaal 25 kandidaten zijn van Sint-Gillis zelf. zes van Sint-Pauwels. drie van De Klinge en drie van Meerdonk. En zoals u zelf uit de lijst kan afleiden: de CVP telt drie vrouwelijke kandidaten. 1. De Mey Omer, 2. Verstrae ten Honoré. 3. Coucke Pieter, 4. Roggeman Roger, 5. Meers- schaert-De Meyer Godelieve, 6. Verdickt-Van Remoortere Rita, 7. Meul Albert, 8. Vereist Karei. 9. Vonck Egide. 10. Cantens Francois, 11. Sertijn Guido, 12. Vercauteren Luc. 13. Smet Luc. 14. Palmkoek Mare. 15. Van den Berghen Roger, 16. Raes Lucien. 17. Audenaert Remi. 18. De Kim- pe August, 19. Thuy Paul. 20. Batens Gabriel. 21. Cuyken André, 22. Daelman Hugo, 23. Bollansée-Smet Adrienne. 24. Lippens Herman en 25. De Rudder Willy. Leo DE BOCK Tijdens een perskonferentie legde het CVP-bestuur de lijst voor die aan de kiezers zal voorgelegd worden by de gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober. De model- lijst, zoals vroeger reeds opgesteld, werd tijdens de poll met meer dan volstrekte meerderheid goedgekeurd. 125 van de 130 aanwezigen waren akkoord met de voorgestel de lijst. De CVP-lijst te Buggen- Godelieve Van Praet ge- hout wordt aangevoerd volgd door haar mannelijke door uittredend burge- collega's volgens hun anci- meester De Landtsheer Hij hoopt tijdens de ko- ëniteit: Jozef De Baerde- maeker (7), Leonard Se- mende legislatuur zijn zil- gers (8), Jozef De Kinder veren jubileum als Buggen- (9) en Henri Baeck (10)^ De Wase leefmilieugroeperingen hebben via hun tijdschrift 't Groene Waasland enkele milieubewuste suggesties, vooral m.b.t. Sint-Gillis en Stekene, geformu- leerd. Voor Stekene wordt gepleit voor het doen naleven van de wettelijke voorschriften in verband met de natuurgebieden (Stropers, Gelaag, Achter de Wal, Stuifzand rug, Baggaertbossen, enz.). Men wil ook dat de illegale weekendverblijven verdwijnen. In Sint-Gillis-Waas moet de eventuele ruilverkaveling worden opgevat als landinrichting, ze mag niet ten koste gaan van natuur en landschap en alle betrokkenen moeten inspraak en zelfshet laatste woord hebben. Landbouwwe- gen zoals de Rode Moerdijk, de Sluisstraat, Collemansstraat en Duikeldam moeten tegen het doorgaand verkeer worden afgeschermd en centrumstraten als de Kerkstraat en Kronenhoekstraat dienen op milieuvriendelijke wijze heraange legd te worden. De Wielewaal en Abllo spreken hun veto uit tegen de aanduiding van landbouwer Verstraeten als schepen voor leefmilieu. De snelle realisatie van de afwateringskollektoren van De Klinge is nodig ten bate van het Saleghemkre- kenkomplex, voor De Stropers moet o.m. geijverd worden voor de verdere aankoop van percelen door Waters en Bossen. De groeperingen eisen ook dat er een gemeentelijke leefmilieudienst wordt opgericht in Sint-Gillis.Heel wat sluikstortplaatsen dienen te worden opgeruimd, zostellen de milieugroeperingen. Sint-Niklaas wordt nogmaals aangepord om het sluikstort in het Sinaaise valleigebied de Fondatie op te ruimen, er wordt ook op aangedrongen dat het sluikstort in Belsele aan de zuidoostelijke kant van de rijksweg 14 zou worden opgedoekt en de Belselebeek moet worden proper gehouden. (wv) houts «eerste burger» te vieren. Op de tweede en derde plaats vinden we an dere vertegenwoordigers van de drie standen. Daar waar Adolf De Landtsheer tekent voor de midden stand, komt Jan De Ridder naar voor als kopman van de kristelijke arbeidersbe wegingen en Paul Van Mal- deren als vertegenwoordi ger van de landbouwers. Op de 4' en 5' plaats vinden we namen weer van de uit tredende schepenen Pierre Stallaert en Mare Heymans. Tussen de 6* en de 10* plaats hebben alle raadsle den van de huidige legisla tuur een plaatsje gevon den. Eerst het enig verko zen vrouwelijk raadslid Elfde op de lijst is Jozef Goedgezelschap die ook reeds vorige maal op de CVP-lijst te vinden was. Tussen 12 en 15 komen de nieuwe vrouwelijke kandi daten: Dymphna Spruyt, Myriam Veillefon, Jacque line Vereist en Christiane Verhelst. Vanaf de 16' plaats komen de namen voor van de nieuwe manne lijke kandidaten: Robert Asselman (16), Eddy De Vos (17), Frankie Roels (18), Rudy Van Hoeymis- sen (19), Honoré Van Mul ders (20), Bruno Van Ver re (21) en Lauri Van Ge- rwen (22). Deze laatste vormt samen met zijn fami lielid en lijstduwer Karei Baeck (23) een tandem voor de CVP-lijst. Vijf raadsleden die tijdens deze legislatuur zetelden komen niet meer voor op de lijst. Schepen Frans Jacobs is in middels overleden. Ziin opvolger Clement Moens, uittredend schepen Van Riet en Gerard Schelfhout hebben de leeftijdsgrens van 65 jaar overschreden. Frans De Batselier woont niet meer te Buggenhout. CVP-Buggenhout stelt zich aan de bevolking voor als een ploeg. Men zal van de ze partij geen individuele affiches op de reclamebor den vinden. Als reden hier voor wordt opgegeven dat men zich wil tonen als een eenheidspartij, waarbij het erop aankomt als groep iets te presteren en bovendien beveelt men de kiezers aan om meerdere kandidaten te kiezen op de lijst omdat elke stem op een kandidaat een volwaardige stem uit maakt. CVP-Buggenhout pakt uit met een relatief jonge ploeg kandidaten, waarbij eerlijkheidshalve rekening werd gehouden met de ver schillende standen, de wij ken, de beide geslachten en waarin zowel uittredenden als nieuwe elementen aan bod komen. (Ivd) Vanwege de minister van openbare werken mocht volksvertegenwoordiger Miet Smet uit Lokeren op haar vraag bericht ontvan gen dat de werken voor de aanleg van een vrijliggend fietspad aan de zuidelijke kant van de rijksweg 14 (grote baan Gent-Antwer- pen) in de doortocht te Lo keren, zullen starten begin 1983. De werken kaderen in het door de CVP vooropgezet te fietspadenplan en zijn bedoeld om de veiligheid van de fietsers op de rijks weg 14 te verhogen. Van de 145 onteigeningen die voor de aanleg van het fietspad moeten gerealiseerd wor den zijn al 128 innemingen verwezenlijkt en de ko mende weken zullen alle onteigeningen voltooid worden. Voor het dossier van de werken zal het voorstel tot aanbesteding dat reeds op gemaakt is kunnen worden goedgekeurd zodra alle in nemingen aangekocht zijn. Via dit nieuwe fietspad wordt opnieuw een deel van het Lokerse grondge bied milieu-vriendelijker. J.V.L. Zoals reeds vroeger gemeld treden de drie Buggenhoutse (VU), 9. Maurice Van den Richard Wauters (SP), 14 (VU), 18. Karei Van der Maurits Bosteels (PW) en oppositiepartijen samen in het strijdperk tegen de CVP. Breen (PW), 10. Marcel Jef Verhaegen (VU), 15. Perre (PVV), 19. Jerome lijstduwer is Willy Van der Op tien oktober presenteren ze zich aan de kiezer onder de Catry (SP), 11. Monique Marcella Vancleemput Vermeir (SP), 20. Maurits Jeugt (VU), gezamelyke naam «Gemeentebelangen - Buggenhout». Al Verhavert (VU), 12. Jos (PW), 16. Kamiel Anne- Van Opstal (VU), 21. (LVD) wordt wel een gemeenschappelijk programma verspreid, Vermaesen (P\K^), 13. rel (SP), 17. Jef Mannaert Adolf De Wolf (SP), 22. toch benadrukken de kandidaten dat ze nauw verbonden blijven by de eigen partij en vanuit de eigen partij een stem willen halen op de gemeenschappelijke lijst. De kandidaten van SP, De lijst wordt aangevoerd PW en VU die samen de door een kopman van elke lijst «Gemeentebelangen» partij, nadien gevolgd door vormen hebben hun ideeën de andere kandidaten, tel- uitgewerkt in een ge- kens in de volgende SP- konkretiseerd programma. VU-PW. Dit zal in brochure-vorm Lijsttrekker is Freddy De verspreid worden in alle Bisschop (SP) Tweede huizen van de gemeente, staat Anton Keldermans Maar wie belangstelling (VU) en derde Gorus Eric heeft voor de volledig uit- (PW), geschreven tekst kan die 4. Edmond De Kerpel bekomen bij de kandidaten (SP), 5. Jean-Pierre Wil- van de lijst, bij de voorzit- lems (VU), 6. Roger Van ters en bij de bestuursleden de Vreken (PW), 7. Anna van de betrokken partijen. Joos (SP), 8. Robert Verest Van Damme Paul. $t. Chrtstlanastraat 11, Dander- Dlerlck Eddy. Ollestraat 37, Dandermonde De Saeger Henrt, Olleslagentraat 61, Dender- monde 7339 - schllderti 7045 - pentekening 7420 - pentekening Reservenummer voor het schilderij 7133 vanaf 1 oktober Prijzen kunnen afgehaald worden tot 30 sep tember op het Begijnhof, Dendermonde in nr. 7. 36/1456-RD 10 ok lok. D n ving ik. V nt-Nik kaar rlemc kd bt ens zij' richt s »ef Sr ilimis Wie r likken B-lijs rcroeK seven: 110 s ZEEVISSERSCLUB «DE ZEEAREND» DENDERMONDE 7608 - reservenr. 0947 3793 - reservenr. 2137 5874 6123 4936 8680 4632 8006 3539 9919 3804 4700 8439 4071 8428 4767 7116 1027 5904 4209 0678 6431 1402 5418 3089 7061 0550 9381 2798 9402 8250 3955 9230 3611 8046 7372 6444 3378 4683 3934 0915 2370 2435 6571 4525 5400 9599 4439 3478 4154 Prijzen af te halen tot 31 september In het lokaal café «Bonte Os», Grootzand 42, Dendermonde (Grembergen^ DE LUSTIGE CEBUREN DENDERBELLE 1. 7606 ras. nr. 7721 2. 1113 res. nr. 5030 3. 5612 1. «76 5. 2608 Zo g: de ólksur Itnd bi deze iet in ijn in: bt in ttldz e kan indid; itn Pi de en int-Gi issem tncho lijs )f he lornt 6935 2835 4904 8051 6209 1290 4268 7415 3862 2290 5147 8163 1592 3459 5372 8381 1271 3762 8420 5062 1193 8274 6168 3635 5781 7281 1790 6560 4308 1469 3738 7182 6439 4539 2528 7615 4260 2460 5120 7375 2748 5980 4642 7619 De prijzen kunnen afgehaald worden op het I secretariaat Klein Gent, 40, alle dagen van de week behalve op maandag tot 1.10.82. De reser- venummers gelden vanaf 1.10.1982 3871715-AD-RD I DIENSTBETOON VAN VOLKSVERTEGENWOORDIGER NORBERT DE BATSELIER SEPTEMBER 1902 Zaterdag 4 september: van 9.30 u. tot 10.20 u Grambergen van 10.30 u tot 11.20 u Dendermonde van 11 30 u. tot 12.30 u. Sint-Gillis Maandag 6 september van 17.30 u tot 18.30 u Zele Dinsdag 7 september, van 18.00 u. tot 18 30 u Bertare van 18.45 u. tot 19.15 u Hamme Zaterdag 11 september: van 10.00 u. tot 10.20 u. Buggenhout van 10.30 u. tol 11.20 u. Baasrode van 11.30 u tot 12.30 u. Sint-Gillis Maandag 13 september, van 17.30 u. tot 18.30 u. Wetteren Dinsdag 14 september: van 18.00 u. tot 18.30 u Waasmunster van 18.45 u. tot 19.15 u. Hamme Zaterdag 18 september van 9.30 u. tot 10 u. Lebbeke, Volks huis. Dendermondsestwg van 10.05 u. tot 10.25 u Denderbelle, Volkshuis, Dorp van 10.30 u. tot 11.20 u. Dendermonde van 11.30 u. tot 12.30 u. Sint-Gillis Maandag 20 september, van 17.30 u tot 18.30 u. Zele Dinsdag 21 september: van 18.00 u tot 18.30 u. Berlare van 18.45 u. tot 19.15 u Hamme Zaterdag 25 september: van 10.00 u. tot 10.20 u. Appels van 10.30 u. tot 11.20 u. Oudegem van 11.30 u tot 12.15 u. Sint-Gillis Maandag 27 september: van 17.30 u. tot 18.30 u. Wichelen Dinsdag 28 september van 18.45 u. tot 19.15 u Hamme 271239-GD De Buggenhoutse lijst Gemeentebelangen stelde zijn kandidaten voor aan de pers. (v) Fr. Courtensetr. 9330 DENDERMONDE Tel.: 052/21.46.10 UITNOOIQINQ KUNSTSCHILDER van 3 september tot 16 september 1982 Alle dagen van 8.30 u. lot 19 u., op zon- en feestdagen van 10 tol 12 u. en van 14.30 u tot 19 u.

De Voorpost | 1982 | | pagina 8