laams Blok pekuleert op gemeenteraadszetel n Sint-Niklaas en Beveren Sint-Niklase CVP «met hoofd omhoog recht naar bevolking toe» Hamme stroopt de mouwen op seskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kiesko N De ^rd i B2 lijst gemeentebelangen klaar te Hamme lichte verschuivingen en drie nieuwe gezichten CVP-modellijst overtuigend erworpen in Temse Exit De Bondt Trefzeker verkiezingsdrukwerk Drukkerij DE CUYPER De Voorpost - 3.9.1982 - 9 mder- n33 sep- i nr. 3804 4209 2798 3378 9599 I café 10 oktober wordt een historische dag voor het Vlaams ok. Die dag zal deze partij immers voor de eerste keer D vinger in de pap proberen te krijgen op gemeentelijk ik. Vermits deze jonge partij erop spekuleert dat in gt-Niklaas de politieke kaarten binnenkort flink door laar zullen geschud worden en daar bij de laatste irlementsverkiezingen in Sint-Niklaas toch 1.341 stern en behaald werden door het Vlaams Blok, bestaat ilgens de plaatselijke voorzitter Frans Wijmeersch kans It zyn party daar toch één gemeenteraadszetel in de icht sleept. Ook de Beverse afdelingsvoorzitter, de h. oef Schelfhout, ziet de datum van 10 oktober met veel pdmisme tegemoet. Wie nu al zou willen be- Niklaas niet gerekend. Nu likken over de volledige reeds staat vast dat hooguit 30 B.-lijsten moeten we ziels- namen op deze lijst zullen droefd teleurstellen. Deze voorkomen. Stekene en Krui- gevens zullen pas vanaf vrij- beke blijven voorlopig braak- g 10 september ter beschik- liggend terrein voor het zijn op het «krisiscen- Vlaams Blok. geen lijst te ver van het Vlaams Blok, wachten aldaar! In Beveren eglaan nr. 44 te Sint- wordt Jozef Schelfhout lijst- Toch staat één en an- trekker. •t nu reeds vast. Zo gaat het V.B. in Temse lar de kiezer in kartel met de Algemeen programma ölksunie. Alhoewel uittre- Tijdens een perskonferentie nd burgemeester Maes zich stelde arrondissementsonder- deze gemeente vooralsnog voorzitster Anne-Mane Peeters iet in de kaart laat kijken. (Temse) het algemeen V.B.- jn insiders ervan overtuigd programma voor. Vlaamse on- it in Temse heel veel ver- afhankelijkheid is volgens het eeld zal gekozen worden. Op V.B. een absolute noodzaak c kartellijst nemen de V.B - voor een goed Vlaams ge- udidatcn Leo Robbijns en meentebeleid De staatsuitga af Peeters respektievelijk de ven drastisch verminderen be dt en 6de plaats in. In groot- tekent dat dus ook dient ge- int-Gillis neemt V.B.-arron- snoeid te worden in de uitga- issementssekretaris Erik Wa- ven van de gemeentelijke nchoot de 16de plaats in op overheden. Weg dus met alle C lijst «Gemeentebelangen», prestigeprojekten! Een man- het V.B. in Lokeren op- daat van gemeenteraadslid zou it staat nog niet vast. In niet mogen gekumuleerd wor- ót-Niklaas wordt Frans Wij- den met een mandaat van ttersch lijsttrekker. Lijst- O.C.M.W,-raadslid. Manda- luwster wordt daar Elza De- ten in interkommunales en clercq. Op een volledige lijst maatschappijen voor sociale namen) wordt zelfs in Sint- huisvesting moeten gedepoliti- zeerd worden. Wanneer komt er een eind aan het benoemen van onbekwame politieke vriendjes in de kleurpartijen? Ook bij het aanwerven van gemeentepersoneel zou de be kwaamheid het enige krite- rium mogen zijn. Er moet meer aandacht gaan naar de stads- en dorpskernhernieu wing: vernieuwbouw en res tauratie van waardevolle pan den dient absolute voorrang te krijgen. Een volstrekte stop moet toegeroepen worden aan alle verkavelingen. In de stads kernen dient het net van auto vrije straten uitgebreid te worden. Het Vlaams Blok blijft ook de geleidelijke terugkeer van de gastarbeiders naar hun land van herkomst nastreven, als de enige mogelijke en definitieve oplossing van het vreemdelin genprobleem. Ten slotte be schouwt het Vlaams Blok het gezin als de basiscel van de volksgemeenschap en blijft op komen voor het levensrecht van het nog ongeboren kind. m.a.w. «abortus blijft moord». Specifiek voor Sint-Niklaas In deze stad wil het V.B. de Grote Markt ontlasten door het zwaar verkeer uit het stads centrum te houden, zeker tij dens de spitsuren. Na inspraak met de betrokken middenstan ders zouden in het centrum zoveel mogelijk de straten au tovrij moeten gemaakt wor den. Dat kan. aldus voorzitter Frans Wijmeersch. door meer parkeergelegenheid te kreëren aan de rand van de winkelcen tra of in op te richten parkeer- gebouwen. Het V.B. vraagt te Sint-Niklaas meer aandacht Hamme werd de lijst smeentebelangen samen- esteldDe lijst wordt aan- ivoerd door Paula De ïlde-Segers, 2. Roger Rllaert, 3. Francois Vlas- nroot. 4. Jean Claessens, André Bruggeman. 6. my De Ridder. 7. Marcel Anthuenis, 8. William De Meyer, 9. Van Bokhaven Paul, 10. Pierre De Ridder, 11. Guy Coppieters, 12. Bernard Permentier, 13. Freddy Bruggeman, 14. Ri ta Comelis, 15. Donald Roland, 16. Leo Puylaert, 17. Antoine Van Laere, 18. Etienne Smet, 19. Walther De Clercq, 20. Edgard Se- gers, 21. Eddy Plettinck, 22. Henri Willaert, 23. Francois Verbeke. 24. Freddy Cornelis, 25. Mari na Van Leugenhagen, 26. Florimond Peelman. 27 Henri Geerinck. voor het jeugdbeleid. De klubs en jeugdbewegingen zouden er de laatste tijd al te stiefmoe derlijk bedeeld worden. Ook een gedurfde aanpak van het drugprobleem doet op zich wachten volgens de Sint-Nikla- se V.B -kopman. Voor de middenstand wordt gepleit voor een financiële en administratieve ontlasting op gemeentelijk vlak. Verder zouden de plaatselijke hande laars in de gelegenheid moeten gesteld worden hun eigen pro- dukten nog meer bekendheid te geven bij de bevolking. Het organizeren van speciale marktdagen wordt door het V.B. als één mogelijkheid vooropgesteld. In zake kul- tuurbeleid wordt ten slotte aan gedrongen op het verlenen van logistieke steun aan de eigen kuituur. In samenwerking met de diverse verenigingen zou het stadsbestuur een meer or- ganizerende rol moeten spe len. Als voorbeelden werden Nederlands toneel, volkskunst en -muziek geciteerd. Jozef Schelfhout wil het anders in Beveren De plaatselijke afdelings voorzitter, Jozef Schelfhout, tevens lijsttrekker in zijn ge meente, is van oordeel dat er in Beveren meer moet gedacht worden aan bezuiniging. Vol gens insiders zou b.v. zeer wei nig gepresteerd worden door het jonge gemeenteperso neel Zonder meeruitgaven zou het gemeentebestuur er volgens de h. Schelfhout veel beter aan doen een «avond dienst» op te richten. Ook de gemeentelijke begroting werd door de V.B.-kandidaat op de korrel genomen. Hij vond het o.a. gewoonweg schandalig dat men in Beveren (op het oude kerkhof) nog een «kultuurpa- leis» van om en bij de 60 miljoen fr op stapel durft te zetten. «Zou dit gemeentebe stuur ook de moed hebben om ondubbelzinnig aan iedere burger mee te delen welk be drag hij jaarlijks voor het ge meentebestuur moet neertel len?» vroeg de h. Schelfhout zich af In zake leefmilieu wordt gepleit voor de onmid dellijke stopzetting van alle nutteloze werken op Linkeroe ver. Naar verluidt zou men nog steeds bezig zijn met het on derspuiten van gronden, waar van men weet dat ze nooit zullen aangewend worden. P.V. Temse wil de traditie dat de modellyst van de CVP erworpen wordt. Hoewel de samenstelling van de model- 'st met ongewone zorg was voorbereid en de goedkeuring brede kringen voorspeld werd, werd de traditie instand thouden. Van de 454 formulieren wie langer dan I iw lid was kreeg een dubbele stem waren er slechts <7 die de lyst goedkeurden. 254 verwierpen hem; 53 «ren ongeldig. irondverschuivingen zijn er ter Luc De Ryck op, van de 6e iet geweest, wel enkele mar- naar de 4e plaats. Twee plaat ante sprongetjes. Walther sen winst werden ook geboekt (ercauteren (Elverselé) die door Paula Janssen (van 11 iet op de modellijst voor- naar 9) en Paul Van Goethem »am en wiens kannen er aan- (van 13 naar 11). takelijk iet zo goed voor- Na de verwerping van de mo taden (ACW-Elversele heeft dellijst ziet de lijst eruit als edit op twee kandidaten en volgt: epde modellijst waren die al 1 Felix Bulteel (Temse). 2. tomen: Paula Janssen en Désiré Van Riet (Temse), 3. lerman Gerlo), springt vanuit Siegfried Buytaert (Tielrode), etnietsop 14. Herman Gerlo 4. Luc De Ryck (Temse), 5. ttrentegen verdwijnt door de Emiel Naudts (Elversele), 6. oil, net als Ida Driessens Richard Janssens (Steendorp), felrode) en Mark Smet 7. Monique Verheyden (Steen- Temse). die resp. 15e en 18e dorp), 8. Julien De Clercq looden. De andere twee nieu- (Tielrode), 9 Paula Janssen gezichten zijn Albert De (Elversele), 10. Marcel Aers- «wer 15e, maar die vraagt sens (Temse), 11. Paul Van lijstduwersplaats en Eddy Goethem (Steendorp). 12. •in der Vieren (Steendorp) Marga Lockefeer (Temse), 13. Ie. Paulette Gyselinck (Temse), de kop van de rangschikking 14. Walther Vcrcauteren (El- iifflpt CVP-jongerenvoorzit- versele), 15. Albert De Cau- Bulteel, CVP-lijsttrekker in Temse. wer (Temse), 16. Frederik Van Remoortere (Temse), 17. Al fred Mertens (Temse). 18. Ed dy Van Der Vieren (Steen dorp). Gezien het CVP-bestuur eer der al de princiepsbeslissing had genomen, aan Albert De Cauwer de lijstduwersplaats toe te kennen, zal de schepen van de 15e plaats verdwijnen, waardoor de 3 na hem gerang- schikten een plaats op schuiven. De lijstaanvullmg vond plaats op donderdag 2 september, gisteren dus. en bij het ter perse gaan waren de gegevens nog niet bekend. Tussen 19 en 27 waren wel al 8 van de 9 kandidaten bekend, echter nog niet hun plaats. Deze 8 zijn: Ida Driessens, Mark Smet. Dirk Spiessens. André Teu gels, Jcroom Polfliet, Gustaaf Goosscns, Lieven Van Brits om, André Van Der Gucht (26e) en Albert De Cauwer (27e). Voor de nog open plaats (25e) diende donderdag nog gestemd. Op zaterdag 18 september or ganiseert de CVP een groot verkiezingsbal in de vernieuw de feestzaal van het Gildenhuis (hoek Kaaistraat - Pastorij straat). Aanvang 21 uur. Het orkest Happy Sound speelt ten dans. In de loop van de avond wor den de kandidaten aan het pu bliek voorgesteld (presentatie Lieven Lenaerts). terwijl ook de prijsuitreiking voorzien is van de wedstrijd «Beste Poli tieke Karikatuur of Cartoon» georganiseerd door de Jong- CVP. De wedstrijd werd ge wonnen door Tony Van Drom (Temse). Ook andere verdien stelijke deelnemers als André Pauwels. Willy Buytaert. Mar- nix Mys en Danny Van Brits om zullen in de hulde betrok ken worden. Volgende weck drukken we de volledige CVP-lijst af, voor zien van kommentaar. Ervaring, vertrouwen, verjonging, vernieuwing. Die ingrediënten maken volgens lijstaanvoerder Paul De Vidts. burgemeester nu en allicht ook straks, van de Sint-Niklase CVP een moeilijk te kloppen formatie. «Ik hoop dat we naar de volstrek te meerderheid gaan», zei hij maandagavond na even overschouwd te hebben wat Sint-Niklaas zo allemaal aan positiefs te bieden heeft dank zij de inbreng van zijn partij. Een zéér geanimeerde stad, de meest bouwvriendelijke stad van Vlaanderen, een financieel nog gezonde stad. Bert De Cock, werkpaard en denker achter de CVP- schermen, formuleerde het ook al kloek: «De beschaving heeft in deze stad niet stilgestaan». De CVP heeft naar zijn oordeel de voorbije jaren en decennia het aanschijn van Sint-Niklaas bepaald: de signatuur van de CVP staat onder huisvestingspro- jekten als de Priesteragiewijk, het Fabiolapark, Baensland. Reynaertpark, Clementwijk, Papenak kers in Sinaai, Tereken. het Nieuwkerkse Wallen- hof, de Watermolenwijk, Park en Laan. het Koop centrum en de omgeving ervan, het station en de ring, de E3, het kwam er allemaal doordat de CVP als grootste meerderheidspartij beleidsimpulsen kon geven, en ook op toeristisch gebied, inzake sport en kuituur, op gebied van industrialisering werden belangrijke aksenten gelegd. Hier heerst, aldus de CVP-tenoren, een sfeer van werkzaamheid en welvaart, het beeld is er een van goeie urbanisa tie en van ruimte, groen en veiligheid, van gezonde huisvesting en volksgezondheid. De CVP zal zich in Sint-Niklaas als beleidspartij aandienen, als volkse en kristelijke groepering met veel aandacht voor persoon, familie en volk. De CVP is volgens Bert De Cock een unieke partij en heeft een evenwichtig totaalprogramma. Voorzitter Jan Van Wijck en de zijnen legden maandagavond een indrukwekkend programma voor, een bijbel bijna vol goeie voornemens die tot stand kwam na veel overleg en studiewerk in deelgroepen. Paul De Vidts, ter afronding: «We gaan met het hoofd omhoog recht naar de bevolking toe». De lijst Een sterke lijst, zo heet het. Ook al heeft Ferdinand De Bondt afgehaakt, hij mocht de lijst duwen maar kreeg de door hem verlangde tweede plaats niet, het verhaal is u bekend. Het «ambtenarisme» sijpelde ook bij de Sint-Niklase CVP door. zie het aantal adviseurs of kabinetsmedewerkers die op de lijst fungeren: Marcel Verdonck, Staf Lerno, Pieter De Wilde, Lieven Lenaerts. Daarnaast een flinke brok gezellen van 't Gildenhuis, ACW-ers dus, aangevoerd door kopstukken als Vincent Foubert en Ward Vergauwen, maar Patric Gorrebeeck ligt ook goed in de (verjongde) markt en Julien Vergey- len duwt met zijn hele aanhang de lijst. Met de CVP de boer op: zie Albert Van Rumst, Albert Boon. Bernard Deyaert, Hilaire D'hollander. Nieuwelin gen? Roel De Jong dient zich als journalist-ver keerskundige aan, Werner Rogiers komt ook al uit één van die kabinetten, er is de docent-licentiaat Maurice Tachelet. Middenstanders? Paul De Vidts natuurlijk, maar zijn aanhang wordt in de brede volkslagen gerekruteerd. Verder CMO-voorman André Baetens van de afdeling Belsele. naar ver luidt goed voor een schepenschap (middenstand bij voorkeur). Ingrid Raemdonck van de Stations straat, William Tock uit de Mercatorstraat, de Belseelse architekt Omer Van Bogaert. Verder een handvol advokaten en onderwijsmensen, arbeiders ook, je zou denken dat je met een Volksunielijst van enkele jaren geleden te maken hebt, zo intel- lektueel-pluralistisch komt deze echt wel schrander bijeengebundelde lijst over. In de deelgemeenten ziet men de «oktoberfeesten» rooskleurig tegemoet: Nieuwkerken met o.m. de hardwerkende schepen Jeanine De Boever en Christine De Rop (dochter van de vroegere burgemeester, juist) draagt charme én intellekt aan. in Belsele is André Baetens nu de voorman, Sinaai steunt op pijlers als Albert Van Rumst en Lieven Lenaerts. Alfabetisch ziet het er zo uit: 1. Paul De Vidts (SN) 2. Jeannine De Boever (Nk) 3. Albert Van Rumst (Sinaai) 4. André Baetens (Bels) 5. Vincent Fou bert (SN) 6. Ward Vergauwen (SN) 7. Marcel Verdonck (SN) 8. Albert Boon (SN) 9. Staf Lerno (Bels.) 10. Michel Polfliet (Sinaai) 11. Mark Van Beeck (Nkerken) 12. Theofiel Heynderickx (SN) 13. Patric Gorrebeeck (SN) 14. Staf Van Daele (SN) 15. Bernard Deyaert (Bels.) 16. Hilaire D'Hollander (Nk.) 17. Werner Rogiers (Sinaai) 18. Pieter De Wilde (SN) 19. Maurice Tachelet (SN) 20. Guy Van den Branden (SN) 21. Ingrid Raem donck (SN) 22. Cecile Maes (SN) 23. Lieve De Geest (SN) 24. Walter De Wachter (SN) 25. Omer Keymolen (SN) 26. Karei De Smet (Bels.) 27. William Tock (SN) 28. Omer Van Bogaert (Bels.) 29. Walter De Cauwer (Bels.) 30. Walter Vermei- ren (Sinaai) 31. Lucien Van Puyvelde (Nk.) 32. Paul Van Ursel (SN) 33. Christine De Rop (Nk.) 34. Marcel Van Hove (SN) 35. Etienne Van Puyvel de (Bels.), 36. Dirk Verhelst (SN) 37. Roel De Jong (Bels.) 38. Lieven Lenaerts (Sinaai) en 39. Julien Vergeylen (SN). RW 60 noordwaarts Flarden uit het programma. Kuituur: kort: uitbouw museum volgens bepaalde prioriteiten en op funktio- nele wijze, volgens de huidige planningstimuleren van de schouwburgaktiviteiten, de verzusteringaktie mag genist verder gaan. Welzijn: de migranten moeten op dezelfde voorzieningen als alle andere inwoners recht kunnen hebben, er is een geïte- greerd bejaardenbeleid nodig; voor Belsele is uit breiding van het rustoord noodzakelijk. Met de financiën zijn er geen problemen blijkbaar. Open bare werken: fietspaden uitbreiden en idem voor de riolen, de noordwaartse uitbouw van de rijksweg 60 moet hoogdringend worden aangevat, het rurale karakter van de deelgemeenten moet beklemtoond. Middenstand: er is op fiskaal vlak een ondeme- mingsvriendelijk klimaat nodig. Welzijn nog: er is een duidelijk tekort aan plaatsingsmogelijkheden voor demente bejaarden, het binnen het OCMW geplande projekt moet bij hoogdringendheid wor den afgewerkt. Ziedaar de supersummiere samenvatting, fragment- gewijs en zeer onvolledig uit het programma van een partij die in Sint-Niklaas vol vertrouwen op 10 oktober afstevent. Wouter VLOEBERGH De voorlaatste raadszitting voor de gemeenteraadsverkie- in nieuwe leiding met aan- zingen te Hamme kende een vlot verloop. De meeste gepaste diameters en hei- punten op de agenda werden eenparig goedgekeurd. De ling die aansluit op de kol- raad gaf een gunstig advies om de verfraaiingswerken aan lektor van de Bootdijk- het kaaiplein te laten uitvoeren. Na bespreking in beperk- straat om zo de droogweer- te kommissie van het ontwerp «verfraaiingswerken aan afvoer te kunnen transpor- het Kaaiplein» werd dit projekt herzien. teren naar de R.W.Z.I. De Bepaalde voorzieningen gangstraat vanaf 17 tot 22 Hammestraat krijgt tevens zijn weggelaten, stelde uur. Op zondag 3 oktober nieuwe fietspaden. De ge- schepen Vincart. De nieu- het verkeersvrij maken van raamde kostprijs der wer- we kostenraming bedraagt een gedeelte Geemstraat ken 3.385.534 fr. waardoor dus vanaf 13 uur. Op 15 april jl. en 16 miljoen 642.592 fr. komen oppervlakte, niet ten laste van de gemeente, opgenomen in de rijweg, Voor het uitvoeren der gekoppeld door middel van werken zijn geen onteige- weg- en beplantingswer- ningen te verrichten. Door ken. De totale raming van de afbraak van de ontei- deze werken bedraagt gende woningen op de 652.287 fr. Er zouden fiets- hoek van de Hooirt, staat bergingen geplaatst worden de gevel van het huis toebe- dezelfde als deze in het horend aan mej. Temmer- sportcentrum van Bomem man bloot. De gemeente en op de markt te Sint- hoort derhalve deze gevel Niklaas. Dit met een zit- bedraagt 35.088.494 fr., waarvan 18.445.902 fr. meer dan één miljoen fr minder zal worden uitgege ven ten overstaan van het de werken tot aanleg van werd overgegaan tot de ten laste valt van de Staat voorlopige oplevering van te bedekken en te vrijwa ren tegen indringend nat. Hieraan is tevens een klei ne verfraaiing vande vrijge- plaats en mogelijks wil men dit overdekken indien de kosten niet te hoog zouden oplopen, merkte schepen Vincart hierbij op. vorige ontwerp. De subsi- de koliektoren te Moerze- diëring door de Staat be draagt 65 t.h. of 651.000 fr. ke-Kastel. De eindafreke ning van de werken, zoals Aan de opmerkingen van die door de aannemer werd de dienst der zeeschelde opgesteld en door de ont- werd voldaan. De loskade werper werd nagezien be gaan we niet aanpassen wat draagt 272.223 fr. Het een besparing meebrengt overzicht der kostenverde- van zeshonderdduizend fr. ling ziet er als volgt uit: en er worden ook geen ter rassen voorzien wat tevens ook een mindere uitgave van 500.000 fr. betekent, aldus de schepen van open bare werken, Vincart. De losplaatslengte blijft be houden op 70 meter op vraag van de zeeschelde en de plaatselijke yachtklub. Ingevolge het organiseren van feestelijkheden en ver makelijkheden door ver schillende inrichters dien den volgende politieregle- menten op het verkeer vastgesteld te worden: op zondag 29 augustus het ver keersvrij maken van het achterhof vanaf 12 tot 24 uur; zaterdag 4 septeniber verkeersvrij maken van Ringstraat vanaf 16.30 tot 01 uur; op zondag 5 sep tember in dezelfde straat van 12 tot 24 uur. en par keerverbod op de gemeen telijke parking Ringstraat van 9 tot 24 uur. Op don derdag 9 september het verkeersvrij maken van de Kouterstraat en Omme- werken gesubsidieerd door het Ministerie van volksge zondheid 572.345 fr. - BTW exclusief. Werken ten laste van de gemeente 835.263 fr. btw exclusief. Na goedkeuring van de eindafrekening door de raad wordt ze nu doorge stuurd naar de hogere over heid voor definitieve vast legging van de toelagen. De raad keurde nadien het ontwerp goed voor het aan leggen van een riolering in de Hammestraat en Bloe- menstraat buurtwegen nr. 2 met verbete- ringswerken van wegenis en fietspaden. Evenals de vaststelling van de wijze van gunnen. De huidige riolering in de Bloemen- straat en Hammestraat vol doet niet meer aan het tota le rioleringsplan dat voor heel de gemeente werd op gemaakt. De riolering be staat uit uiteenlopende dia meters. stroomrichtingen en lozingspunten. De opge maakte plannen voorzien Advertenties Folders Postkaarten Affiches Zelfklevers Pamfletten Posters Brieven Bedelingen huis aan huis Precies naar de wens van elke kandidaat! Vraag vrijblijvend inlichtingen! Oude Vest 34, DENDERMONDE Tel. 21.40.60 - 44.50.65

De Voorpost | 1982 | | pagina 9