Oud-scouts en -gidsen bijeen in Sint-Nikiaas Week van de jeugd te Baasrode Video's gepikt Internationale windhondenshow in Aaisterse Keizershallen Volkssport - weekend in café Okapi - Lokeren Grote Markt Aalst Oude ambachten op Hobbyshow in Lokeren: prijzen voor marktkramerij, penningen, fossielen en klontjes 12 - 10.9.1982 - De Voorpost Een eerste grote ontmoetingsdag door voor alle oud- welpen-leidsters(ers), respektievelijk oud-leden van de aspirantenkring vindt op zondag 12 september plaats in Sint-Niklaas, in een organisatie van Vosog. Programma 10u30: eucharistieviering in de kollegekerk ter nagedach tenis van de overleden welpenleidsters(ders), met mede werking van het Sint-Teresiakoor o.l.v. Kris Soetens, koncelebratie met verschillende oud-aalmoezeniers, o.m. eerwaarde heren Norbert Coorevits, Rik Heirbauten, Carlos Van Coppenolle. Ilu30: aperitief in de kalfac van het kollege; 13 uur: uitgebreide broodmaaltijd in de kalfac, gevolgd door koffie met gebak en gezellig napraten. Inschrijvingen tot uiterlijk 5 september bij: Josée Van Durme, Parklaan 113, bus 5, te Sint-Niklaas, door overschrijving van 300 frank per persoon op rek. 062- 3899540-02. Telefonisch kan je inlichtingen bekomen bij de initiatiefneemsters: Josée Van Durme, 777.27.75; Go- delieve Van Hoeyweghen 776.11.59; Simonne Van Over loop 776.18.43; Huguette Cogen 776.09.12; Claire De Smedt 052/47.06.35. De mannelijke oud-welpenleiders van vóór de oorlog nl. de periode 1933-1939, met mensen als Maurits Coppieters, Albert Van Haver, Etienne Des- hayes en Jean Deshayes hebben stellig beloofd, die dag aanwezig te zijn. De vrouwelijke akela's, bagheera's baloo's, chil's en ka's blijven echter in de meerderheid in het distrikt Waas. De leidende figuren uit generaties akela's zoals Josée Van Durme, Lydia Geerinck, Lea De Cock, Mine Van Buyten, Mine Van Haver, Marthe Deshayes, Solange Seghers, Godelieve Coppieters, An- drée Lammens, Mine Spaenhoven. Lutgart Verniers, Thérèse en Claire De Smedt, Denise Bouché, Edith Van Landeghem, Marie-Simonne en Thérése Thibaut, enz roepen u allen op om deze unieke ontmoetingsdag bij te Ieder jaar wordt in Groot- Dendermonde een veer tiendaagse van de Jeugd in gericht. Dit ja^r is het de beurt aan de deelgemeente Baasrode. Daar heeft men reeds een drukke voorbe reiding achter de rug. Men start daar op vrijdag 10 sep tember om 19u met een tentoonstelling rond de jeugdbeweging. Deze ten toonstelling is tot stand ge komen dank zij een intense samenwerking onder de jeugdbewegingen van de scheldegemeente. Ze heeft plaats in de zaal Scaldis. Deze tentoonstelling is ver der te bezichtigen op zater dag 11 september van 15 tot 20u en op zondag 12 september van 10 tot 12u en van 15 tot 20u. Om deze week van de jeugd nog meer kleur bij te zetten gaan de Baasroodse kinderen aangesloten bij de verschillende jeugdbewe gingen van maandag 13 tot vrijdag 17 september iede re dag in uniform naar de school. Op zaterdag 18 sep tember wordt vanaf 13u30 een speelnamiddag op touw gezet onder het mot to: «Zoals men te Baasrode speelt, zo speelt men ner gens». Voor de 5 tot 8- jarigen is er een spel zon der grenzen voorzien. Voor de 9 tot 12-jarigen wordt er een wandelrally gehouden door de Baasroodse stra ten. De 13 tot 15-jarigen zullen via een ganzenspel de mogelijkheden van het jonge volk in de gemeente onderzoeken. Al deze akti- viteiten gaan door in de omgeving van de looppiste op de wijk Kouter. Verdere inlichtingen over dit gebeuren kan men ver krijgen bij Filip De Saeger, Kloosterstraat 89 te 9350 Baasrode, telefoon: 052/ 33.31.75. E.D.M. Onlangs werden in de winkel van Jef Van Branden aan Clement D'Hooghelaan in Temse een vijftiental videoti stellen weggenomen, een stoutmoedige inbraak die hooi uit drie minuten in beslag nam. De zaakvoerder looft een beloning uit aan wie een tip bezorgt die tot aanhouding van de daders leiden kan. Eind vorige weeij in de nacht van donderdag op vrijdag, kreeg ook a fotozaak Claessens aan de Oude Zandstraat in Bevere dieven op bezoek, die namen vier recorders mee brachten heel wat schade toe aan andere apparaten Diezelfde nacht verdwenen opnieuw vier video's ditmi bij Jozef De Vriendt in de Ankerstraat in Sint-Niklaas; dieven kozen het hazepad met gestolen auto's. j Ter gelegenheid van hun eer- ste verjaardag pakken de ver antwoordelijken van jeugdcafé Okapi uit met een volkssport weekend Dit op zaterdag 11 september van 14 tot 18 uur en vanaf 20 uur. Ook op zondag 12 september van 14 tot 18 uur. E.h. Pierre De Vidts, Werner Hillaert, Jo Sorgcloos en Peter van Bockstacl willen die kans benutten om het grote publiek i te laten kennismaken met Okapi. Deze inrichting in Kerkstraat 16 wil een zweem van wantrouwen wegwerken die rond die naam hing. Jeugd café Okapi staat normaal open voor jongeren die elkaar willen ontmoeten Zonder veel la waai waarin een gesprek on mogelijk wordt, zonder laag hangende rookflarden waar door men elkaar bijna niet ziet staan De bedoeling van Okapi Aalst. De organisatoren van de windhondententoonstelling Van 9.30 uur tot zowat 17 uur kan u in de Aaisterse Keizershallen, Keizerlijk Plein, op zondag 12 sep tember terecht voor een fantastische windhonden show waarbij zowat alle rassen aan bod komen. Dit ter ere van de jubilerende vereniging, 80 jaar jong en aangesloten bij de overkoepelende Kon. Maatschappij St.-Hubertus. Een 200-tal honden zullen in de diverse klassen, met dan nogmaals het onderscheid reu - teef, door buitenlandse keurmeesters worden onderzocht waarbij voor de kijker, vooral dan in de voormid dag, heel wat te beleven valt. Na van elk ras de beste reu en de beste teef te hebben uitverkoren komt dan het uiteindelijk ver dikt via de konfrontatie van de rassenlaureaten onderling tot het bekomen van de titel «Prins» of «Prinses». Ook de jeugd komt er aan haar trekken via een tekenwedstrijd waarvoor alle materiaal ter plekke, inbegrepen een tekentafel, ter beschikking wordt gesteld. Het thema is vanzelfsprekend «de windhond». In tegenstelling met andere hondenrassen jaagt de windhond op het gezicht. Niet op de reuk. cén uitzondering niet te na gesproken Deze internationale windhondenshow waarvan ter plekke een gedetailleerde katalogus kan worden bekomen, gaat door onder de auspiciën van het Stedelijk Vrijetijdskomitee. De toegangsprijs bedraagt 60 fr. voor kinderen teruggebracht tot 30 fr. Zondag 5 september had weer eens de kunst- en ambacht- markt van Aalst plaats, 't Wordt zo stilaan een traditie dat de stad het eerste weekend van september met dergelijk initiatief voor de dag komt. 'Een eerste kijkje gingen we Nabij de Borse van Am- nemen 's morgens na de sterdam speelt de groep mis van 11 uur. In de Kerk- Kabberdoech breugeliaan- straat werden we eerst ver- Se doedelzakkenmuziek. welkomd door een paar- Bij het Belfort worden de desmid. Een niet alledaags kinderen uitgenodigd door beroep, en toch straalt het Clown Pepijn. Echt won- enige nostalgie uit. Wie der wat die man met het kent er niet het mooie kin- jonge publiek aanvangt, derlied van een smidje in De kinderetalagie die hij zijn smidse? ontwierp met zijn jonge pu- Met weemoed kijken we bliek, werd ook door de terug naar de tijd van toen. volwassen gesmaakt. Boteren met de hand, kant Al bij al was de kunstam- werken, glasblazen, koper bachtenmarkt geslaagd, ze slaan, wol spinnen, men ker dan met het mooie kon het allemaal lustig be- weer dat de stad als toe kijken. maatje kreeg. Op de Grote Markt speelt de fanfare van de brand- HJM weer. Het mooie trompet- geluid van dirigent Mark De Cock overheerst de marktplaats. In de namiddag gingen we meer voor de spektakels een kijkje nemen. De fanfare van de Terj ode naren blaast lustige deun tjes in de herbergen. Ka- feebazen hebben het echt druk. Rond het plein voor het stadhuis worden we opge schrikt door de expressie- groep Exces van Gent. Als levende poppen betrekken zij de de toeschouwers bij hun theaterakt. Op de bin nenkoer van het stadhuis, deze keer extra versierd met moderne kunstwerken, treedt het ballet Tronson op. Aalst. Kloppen van koperen gebruiksvoorwerpen op de oude ambachtenmarkt (per) Aalst. Een geweldige belangstelling van de Aalstenaars voor deze ambachtenmarkt met internationaal allure (per) De dertiende Hobbyshow, in- zelfde onderwerp: de kat. Ten gericht door de Lokerse Hob- slotte was de prijs van voorzit- byklub werd plechtig geopend ter Delrée voor Anita Poppe, op zaterdag 28 augustus om 10 ook met een serie postkaarten, uur in de lokalen van het RI- maar nu over bloemen. TO op de wijk Bergendries. De eeuwig jong blijvende voorzitter Xavier Delrée, opende de feestzitting met een kort welkomwoord. Burge meester Liebaut wenste dan de inrichters een hartelijk profi ciat, en hij verheugde zich over het grote sukses dat deze hob byshow alweer kent. Ter gelegenheid van het twin tigjarig bestaan van de Hob byclub werden daarna ook de stichters van de klub in de bloemen gezet. Dat waren de huidige voorzitters Xavier Del rée, en de heren Elegeert, De Schrijver, Henderickx en Ro giers. Zij kregen allemaal een mooie herinneringsplaat aan geboden Tijdens het drinken van de erewijn werden dan de prijzen van de tentoonstellers bekend gemaakt. De prijs van de mi nister van kuituur ging naar Mare Wielemans uit Lokeren, voor zijn merkwaardige verza meling van penningen. Alle penningen (dus geen geldstuk ken) die de laatste jaren zo welig uit de grond zijn geko men in de verschillende steden van ons land zijn er aanwezig. De Lokerse «Rloddepenning» ontbreekt natuurlijk niet. De prijs van minister Mare Galle was voor Tamara Saey, die uitpakte met een mooie kol- lektie mineralen, koralen en fossielen, daarbij gestoffeerd met een reeks studieboeken daarover. De prijs van volks vertegenwoordiger Anthuenis viel te beurt aan mevrouw Ro bert Coppieters uit Lokeren, met haar beslist enige verza meling van suikerverpakking (klontjes en zakjes, waar de waar er nog inzit!), verzameld en bijeengebracht uit hotels uit alle Europese landen en ver der, die zij. of hun vrienden bezocht hebben. Zij hebben reeds de 3.000 bereikt! De prijs van de stad Lokeren werd ten volle verdiend door Freddy Nelis, met zijn thema «De Openbare Markt in de kunst»; met postkaarten, foto's, pente keningen, gedichten, schilde rijen, over alles wat het markt leven betreft. Er was zelfs een schilderij bij van een openbare i markt in Jeruzalem. En verder foto's van grootvader, vader en de huidige Freddy, allemaal marktkramers! De prijs van volksvertegenwoordiger Miet Smet ging naar Anja De Peus- seleir voor haar mooie serie postkaarten, allemaal met het- Naderhand werden nog twee persprijzen uitgereikt. De prijs voor volwassenen werd toege kend aan Paul De Wilde, voor zijn interessant werk «Pyrogra- vure». Wij hebben hem ook kunnen bezie zien. De pers prijs voor de jeugd ging naar Natacha Thiryn. met een reeks postkaarten over het paard. In de namiddag werd de Rom melmarkt voor de jeugd open gesteld. Een jury onder kundi ge leiding van Freddy Nelis, moest oordelen wie de beste verkoper en verkoopster was. Zo werd Geert Moons uitge roepen tot Prins Rommel markt en Anique De Clercq kreeg de grote eer van Prinsfl Rommelmarkt 1982 te wcj den. De andere verdienstelijk mededingers waren Anja f Schrijver, Dirk Spruyt, Isaty le De Winne, Kathleen Vt den Durpel, Nancy MeeiP Cinda De Coninck, Stev4_ Proost, Anabelle Ketels, Rony Van Vlierberghe. J.V.I Tijdens de personeelsfeest werden bij de P.V.B.A. Gebroeders Dierick 4 verdienstelijke werknemers vereerd met het ereteken van de Arbeid 2de klasse. Burgemeester de Landtsheer feliciteerde de gevierde Omer van Geeteruy, Frans Moens, Pierre Verdickt en Maurits van de Perrc voor hun jarenlangen trouw aan de firma. Laatsgcnoemdc kreeg nu ook, zoals de anderen voor hem, een gouden uurwerk aangeboden van de firma Dierick. De Heer Isidoor Dierick. stichter van de P.V.B.A en zijn echtgenote, werden ook gevierd. Na n dan 40 jaar als zelfstandige, heeft hij hel ereteken 'Gouden Palmen der Kroonorde' zeker verdiend. Door de Gemeente Buggcnhout werd aan deze verdienstelijke middenstanden een tinnen schaal aangeboden, terwijl de Zonen Dierick ook de echtgenoten van de gevierden in dc bloemetjes zetten. is dc jongeren een gelegenheid Komen aan bod in deze twaalf te bicden in alle gemoedelijk- kamp: kaatsen, krulbol, trou heid en open sfeer van gedach- madam, pierbol, tafelkegelen ten te wisselen. Ze eens weg te ringsteken, tonspel, hoefijzer g halen uit de studiesleur en werpen, pagschieten, steltlov schoolambiance. De verant- pen, toptafel en sjoelbak! woordelijken hebben geen Neen, de overwinnaar krijffl moeite gespaard om van Okapi geen gouden medaille of vetuïï een centrum te maken dat voor kontrakten aangeboden en tail de ouders een geruststelling lentscouts zult ge zelf moeten biedt Trouwens, die ouders meebrengen. Ook mevrouw zijn volgend weekend welkom kan die kans te baat nemen en worden ook uitgenodigd (als dat nog nodig is?) om hun hun sportieve talenten te to- echtgenoot de loef af te ste nen Voor 20 frank kunnen de ken. Kortom, een enige gele-J deelnemers 12 volkssporten genheid om de gezonde jeugdl beoefenen en op de koop toe ontspanning te stimuleren! I een gratis konsumptie ver- AndrfW- dic„c„.

De Voorpost | 1982 | | pagina 18