S I C mm C 4 I 24 - 10.9.1982 - De Voorpost Vijfde Regentochten Op zondag 19 september richt het Rode Kruis voor de maal zijn «regentochten» in. Dit jaar wordt voor het eerst Marcel Lambinwisselbeker uitgereikt. Deze beker is bes voor de grootste RK-afdeling die op de tocht zal aanwezig De afdeling die deze beker drie keer na elkaar zou beh -rag hem daarna als eigendom behouden. De kleinste af (6 km) zal ook voor mindervaliden geschikt zijn. Start vanaf dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes Zaal De Vrijheid V.T.B.-V.A.B.-dia's 20.30 u.: Kultureel Komitee Festival van Vlaanderen: Engels koor «Tallis Scholars» van de universiteit van Oxford. Koormu ziek 16de en 17de eeuw Dekanale kerk St. Pieter Hamme Donderdag 16 september 19 u.: V.A.B. Jiu-Jitsu: training. Den Bond P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief handwerk. ZaSl De Vrijheid. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor 14 jangen. Sporthal De Wuiten. 20 u.: Vrouwenhuis Speltechnieken. Bijdrage: 60 fr. Hospitaal- straat 63. 20.45 u.: K.A.V Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dender- monde. Vrijdag 17 september 18 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor - 14 jaar. Sporthal De Wuiten. 19 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. Erpe-Mere Btoedgeven Op donderdag 16 en vrijdag 17 september aanstaande organi seert de Bloedtransfusiedienst van Mere zijn dnemaandelijkse bloedafname. Tussen 19 en 21 uur zijn alle bloedgevers ook de nieuwelingen welkom in jeugdheem Faidoli, Daalstraat te Mere. Sport De Bond van Grote en Jonge Gezinnen afdeling Mere nodigt jong en oud uit op zondag 12 september vanaf 14 uur in de R.B.S. Op het programma: doelschieten, krachtbal, zaklopen, ringwerpen, flessenvullen, lepelkoers, enz. De spelers worden ingedeeld in reeksen van 3 jaar tot... 93 jaar. Eveneens op zondag 12 september speelt F.C. Mere thuis tegen Bavegem. Aftrap: 15 uur. Hobby Op dinsdag 14 september vanaf 14 uur kunnen de leden van de K.B.G. terecht voor allerlei hobby's bij de klub «Leren van Anderen» in het Patronaat. Zwemmen Vanaf 8 september organiseert Sportiva opnieuw wekelijks zwembeurten in 't Waterhoentje te Hillegem. Tussen 20 en 21 uur is het zwembad voorbehouden voor Sportiva-leden. Kaarten Op vrijdag 17 september om 20 uur start het tiende belotseizoen van kaartersklub Octopus. Het bestuur is gelukkig aan zijn leden en toekomstige leden te kunnen melden dat tijdens de vakantie het lokaal aanzienlijk werd vergroot. Nieuwe leden zijn dus meer dan ooit welkom. Op vrijdag 17 september is er de 1* diavoordracht van het seizoen in het Brouwershuis (bij de kerk) te Wieze. Te 20 uur brengt Willy Amssoms ons «Sovjet-Unie tussen tsaar en Mohammed». Centraal Azié, een gebied waarover weinig verteld wordt, dat vol charme en oosterse schoonheid zit zodat de sprookje van 1001 nacht er werkelijkheid worden, en waar Sheherazade zou geleefd hebben. Kirghizië. Oudsbekistan. Tadjekistan, gebieden die door de tsaar veroverd werden, maar die, ook nu nog. Islamitisch gebleven zijn. Toegang, leden 40 fr. anderen 60 fr Fanfareklanken De St-Ceciliafanfare van Wieze trekt zaterdag 11 september te 14 uur naar het «lllo Sacré» en de Grote Markt te Brussel om er een koncert en Taptoe te blazen. Vreugdevitamienen van weerman Troch Wiezes weerkrack, Marcel Troch, zit zich momenteel te ver kneukelen over het mooie weer dat onze streken streelt. Een paar maanden geleden voorspelde pientere Troch dat 1982 ons een fraaie boerenzomer zou brengen met echt zonnekloppers- weer, en met niettemin voldoende vocht voor het groeien van de planten. Deze keer trof hij het middenste van de roos! Het werd inderdaad een zalige tijd voor zonnebaders en alle mooi-weer- genieters. Dat de planten genoeg nat kregen bewijzen de kanjers van vruchten van alle slag. Marcel verdient wel een gouden pluim' Kan men dit ook van al zijn kollega's weerkijkers zeggen? JVL Het Vlaamse Kruis Van 13 september tot 29 november wordt een nieuwe kursus E.H.B.O. gegeven. Kursuslokaal Oud Vredegerecht elke maan dag en woensdag van 19 tot 21 uur. Inschrijvingen bij het begin van de kursus op 13 september 1982 of op voorhand bij de bestuursleden. Na het voleindigen van de kursus, hetgeen regelmatig bijwonen van de lessen veronderstelt, en het afleg gen van een examen bekomt u het diploma van E.H.B.O. 2° Dekenijfeesten Kasteeldreef Zaterdag 11, zondag 12. maandag 13 en dinsdag 14 september worden de 2* Dekenijfeesten van de Kasteeldreef georgani seerd. Verschillende zaken uit de Kasteeldreef hebben hun medewerking al toegezegd en er staan uiteraard opnieuw heel wat aktiviteiten op het programma. September Markt Lede Zoals elk jaar organiseren de Gemeentelijke Marktkomissie en het gemeentebestuur met schepen van de Markt Jules Hende- rickx een septemberaktie op de dinsdagse wekelijkse markt van Lede. Er is een prijzenpot van ruim 100.000 F. Bij elke aankoop van 50 fr. of een veelvoud ervan krijgt de marktganger een lot dat recht geeft op deelname tot de tombola die zal worden getrokken op donderdag 23 september. De hoofdprijs is een 15- daagse reis voor 2 personen terwaarde van ?ó.000 fr, met keuzemogelijkheid uit een 4-tal reizen. De septemberaktie loopt i.s.m. het A.S.L.K.-agentschap van Lede en Lotus Reizen, agent Topke Hubert. Inwandeling Jean Moenspad, Lede Door de sociaal-kulturele dienst van Lede werden enkele wandelpaden uitgestippeld en toegankelijk gemaakt. Na de inwandeling van het Wanzeels wandelpad enkele maanden terug, wordt op 3 oktober het 1ste Leedse wandelpad nml. het «Jean Moenspad» ingewandeld. Sint-Niklaas. Naar aanleiding van de avondfeestmarkt werden de marktkramers ten stadhuize ontvangen. dw Sint-Niklaas Huldekoncert Camiel van Hulse Vrijdag 10 september wordt te 20 uur in de kerk van het Sint- Jozef-Klein-Seminarie (kollegekerk) een huldekoncert gegeven n.a.v. de 85° verjaardag van toondichter Camiel van Hulse. Ruildag Zondag 12 september organizeert de Wase Ruilklub van 9 tot 12 uur in zaal Renova (Hendrik Heymanplein) een ruildag. Het vrije Kunstsalon Vrijdag 10 september wordt te 20 uur in de bovenzaal van de Katolieke Kring te Nieuwkerken de tentoonstelling ■•Het vrije Kunstsalon» geopend door burgemeester De Vidts. Deze tentoonstelling is daarna vrij toegankelijk van 11 tot 13 septem ber. telkens van 10 tot 12 en van 15 tot 20 uur. uur. Einde der kontroles te 18 uur. Plaats van de s wijkschool van O.L.V. Presentatie in de Watermolendreef. verdere inlichtingen kan men zich wenden tot de dienst Pu Relations van het R.K., Parklaan nr. 2 te Sint-Niklaas. Sint-Niklaas. Braderie in de Stationsstraat, met zo nu dan regen; en wie kwamen we daar allemaal tegen? (Iv Lebbeke. De inrichters van de geslaagde fietszoektocht te Wieze. (c) Nieuwe zerken voor oudstrijders van Wieze Ter gelegenheid van een gewestelijke vergadering werden woensdag door de N.S.B.-afdeling Aalst op het erepark te Wieze bloemen neergelegd bij het graf van haar voormalige ondervoorzitter Jozef Boquez. Een afvaardiging van de plaatse lijke oudstrijdersbond legde een ruiker neer aan het monument der gesneuvelden. Na de plechtigheid was er een optocht waarbij vooraan een tiental afdelingsvalggen meegedragen werden, naar het NSB. lokaal «De Ajuin» aan de Nieuwstraat. Daar werd een toespraak gehouden door de h. Merciers. afgevaardigde-beheerder van het hoofdbestuur. De plechtig heid was een passende gelegenheid voor de vele oudstrijders om even stil te staan bij de eerste dne nieuwe grafstenen voor de overleden stnjdmakkers van Wieze De mooie arduinen zerkjes zijn 80 cm hoog en rusten op een breed voetstuk. In de linker bovenhoek werd naast een ingegrift kruis, de nationale driekleur aangebracht. Deze eenvormige gedenkstenen werden er door de zorgen van het plaatselijk N S.B.-bestuur aange bracht op de graven van Jozef Boquez. voorzitter-Wieze. (1905- 1981), Jozef Van den Elzen (1892-1982) en Philemon Vermoe- sen (1919-1982). JVL Bakschietingen Op de zaterdagen II en 18 september, telkens te 20 uur worden er in het lokaal «De Stoofpot», Nieuwstraat 80 te Wieze bakschietingen naar kippen gegeven, ledereen is welkom! Over medikamenten Ziekenzorg C.M. richt op maandag 13 september te 19.30 uur in het Gildenhuis te Wieze een informatieavond ;n rond het thema: «Gebruik en misbruik van medikamenten» Alle belangstellen den worden hiertoe uitgenodigd. Hobby-expo Er is nog steeds gelegenheid tot deelname aan de hobby tentoonstelling van de Vlaamse Klub Wieze op zaterdag 18 september van 19 tot 22 uur en op zondag 19 september van 10 tot 20 uur in de gemeentelijke turnzaal Verwacht worden schilders, fotografen, beeldhouwers en verzamelaars van oude munten, postkaarten, postzegels enz de exposanten die de rezultaten van hun vrijetijdsbesteding of exemplaren uit hun kollekties wensen in te brengen gelieven hun naam en adres op te geven bij een der volgende bestuursleden Marcel Vermeir Aalstersestraat 86 (tel 053 21 01.73). Leona Moens. zelfde straat 114 (tel 053 21 42 02); Frans Van Damme. Nieuwstraat 42 (tel 05321 60.83), Roger Moens. Hoeksken 4, tel 053 77.91 98. Jan Troch. Wolvenstraat 16 (tel 053 77 60 83) en Mare Colman. Wolvenstraat 25 De toegang tot de expo is gratis ledereen is welkom Wandelzoektocht Op zondag 12 september richt de plaatselijke VTB-V A.B afdeling Wieze (die ook Denderbelle en Lebbeke omvat) voor de 7de keer een wandelzoektocht in Het betreft een ontspan nende trip van 6 a 7 km waaraan het ganse gezin kan meedoen Iedere deelnemer ontvangt een waardevolle prijs Vertrek (13 a 14u) en aankomst (18 u) vinden plaats aan 't Vat, Kapellestraat te Denderbelle. Daar is er ook prijsuitreiking omtrent 19u Leden V.W B betalen 80 fr. V T B -V A B.-ers 90 fr en anderen 100 fr. bij de inschrijving. Lokeren: Preben Larsen, voor een keer niet op het voetbalveld, was de speciale gast tijdens de opendeurdagen van het dagverblijf 'De Sperwer' (dm) Dansles Duplex Rock-TD Voor de eerste maal wordt in Lede een Duplex Rock-TD Zondag 12 september wordt te 16 uur voor alle belangstellen- ingericht met twee discobars die afwisselend optreden met den een gratis dansles gegeven in «Het Centrum» op de Grote eigen geluids- en lichtinstallatie. Dat exploot wordt georgani- Markt. seerd door de twee deelnemende discobars zelf Discobar «Zebedeüs» uit Wolvertem en discobar «Galaxy» uit Lede Zij Haydn-avond brengen een unieke rock- en new-wave show op een denderen- Maandag 13 september wordt te 20.30 u in de feestzaal van het de fuif die doorgaat in de grootste zaal van Lede «De stadhuis «Een avond in Esterhaz» opgevoerd,een Haydn- Volkskring» op zaterdag 11 september, 19 uur. Toegangsprijs programma met originele instrumenten 50 fr. Prondelmarkt Zaterdag 11 september wordt vanaf 16 uur een prondel- en folkloremarkt georganizeerd te Puivelde, dit naar aanleiding van de jubelviering «è50 jaar onderwijs» te Puivelde Lokeren KVLV Lokeren Eksaarde De KVLV gaat zwemmen in het provinciaal domein op vrijdagen 10 en 17 september, telkens om 19u15 (Wachtebeke) Jeugdcafé Okapi Volkssportenweekend met muurkaatsen, trou-madam, pag- schieten, steltlopen, krulbollen, tafelkegelen, pierbollen, hoefij- zerwerpen, sjoelbak, ringsteken, toptafel, tonspel. Een enige gelegenheid om weer kennis te maken met veel reeds onbe kend geworden volkssporten. Het weekend heeft plaats in de hof van het parochiaal Jeugdcentrum Okapi, in de Kerkstraat te Lokeren, van 14 tot 18 uur. Lokerse Postzegelkring houdt op zondag 12 september een algemene vergadering in de Torenstraat om 10 uur met een toespraak door de voorzitter KAV-Centrum Op maandag 13 september startdag van de «Denk- en Doedaq» met sprekers e h Pierre De Vidts en mevr Lydia Van Landeghem. De dag gaat door in het kasteel Verloren Bos om 9u30 Vormingsvergadering textielsektor Zondag 19 september organizeert het Textielbestuur van het A C V. te Sint-Niklaas om 10 uur een unieke vormingsvergade ring voor alle leden en sympatizanten. De h. Marcel Van de Wiele, ondervoorzitter van het Europese parlement, zal er spreken over de moeilijkheden i.v.m hel Textielplan. dal Sint-Niklaas. Deze hoeve van de Kleibeekstraat 136 overlevingskansen diende te scheppen voor vele textiel-, brei- j aer„nareh,Li en goed- en konfektieondernemingen om aldus 100.000 arbeids- 'jij u 11 in i plaatsen te behouden. omgeving werd als dorpsgezicht geklasseerd, (tv) Sint-Gillis-Waas Ruildag in Kieldrecht Op zondag 12 september aanstaande organiseren de Kiel- drechtse Verzamelaarsvrienden hun achtste internationale ruil dag in feestzaal Het Centrum. Beukenlaan 18, Kieldrecht van 9 tot 17 uur Je kan alles ruilen zicht- en prentkaarten, munten, sigarenban- den, bierkaartjes, speelkaarten, postzegels, luciferdoosjes, sti ckers enz enz Verdere ruildagen voor 1982 zijn nog 18 oktober, 21 november en 5 december, die een gewestelijke ruildag is Tot binnenkort. Opendeur dagen bij de brandweer. De collega's uit Waasmunster demonsteerden er hun kunnen (md)

De Voorpost | 1982 | | pagina 24