P.V.B.A. Tegelcentrale Brache goede raad krijg je er bovenop Lebbeeks jeugdweekend: reden tot optimisme Met A.C.V.-lmmerzeel «Over Dender en Schelde* Landbouwweek in Sint-Gillis-Waas Boonwijk Dendermonde met palingfeesten Sukses voor eerste Ommekaar-kwis te Lebbeke De Voorpost - 10.9.1982 - 27 bepaald patroon. Zo kan men zich als koper een idee vormen hoe een kwaliteitsprodukt er ver werkt zal uitzien. Grote borden met wandtegels bieden je eenzelfde aan blik. De meest moderne, ook sobere en klassieke als hippe motieven zijn er terug te vinden. En mocht je toch wat extra's willen, iets wat je buur niet heeft en allicht nie mand anders, dan kan dat op verzoek ook zeer snel worden geleverd. Een voorbeeldje: wand- tegels met je monogram in glanzend bladgoud, een exclusiviteitje dat de Voordeel De Tegelcentrale is niet de zoveelste in de rij. Niet die reusachtige hallen, waar een «opgepoetste» verkoper met glanzende schoenen en ongeschon den handjes ronddrentelt om je wegwijs te maken in een wereld die hij meestal alleen maar kent van de brochuurtjes. De firma weet uit ervaring wat ze kan aanprijzen en wil bewust alleen maar kwaliteitsprodukten ver kopen (misschien zegt de ingewijden de naam Ga- vra wel wat) en boven dien is er de vakkennis, de openheid en de be- dat Freddy op de koop toe zelf vloerder is. Zelf standig vloerder, zegt hij en ondertussen weten we dat die met de dag schaarser aan het wor den zijn. Maar niets ver plicht de klant om de vloeren die de Tegelcen trale verkoopt zelf te la ten leggen. De doe-het- zelf mensen kunnen die job ook voor hun reke ning nemen en wie in zijn vrienden- of kennis senkring een vloerder heeft, welnu die kan in de Tegelcentrale ook terecht om de vloeren te kopen ^etjes gerijd staan de tegelkasten naast elkaar. die hij graag ziet. ten' ingenieus schuivensysteem maakt vergelijken Freddy's broer Hené is mogelijk. kt, rgemeester Cool stak zijn waardering voor pvba Tegelbedrijf Bracke niet onder elen of banken. het waar is dat een Vlaming wordt geboren met een baksteen in zijn maag, heeft hij wis en zeker daar ook een tegel bij. De Vlamingen houden van een isse vloer», van een sierlijke wandtegel, van een sterke plavei om in de tuin te ggen. Maar vaak zitten zij opgescheept met het probleem dat ze nauwelijks ten waar ze naartoe moeten om zich niet alleen kwaliteitsvloeren en -tegels te schaffen, maar bovendien ook nog goede raad van een vakman sekrijgen, die dagelijks wordt gekonfronteerd met de vele problemen die bij vloeren om het hoekje komen kijken, feen degelijk en oordeel- «Een vleorder als het ten- opdracht. Vooral a's men Endig gelegde vloer, zo minste een goede is, kan rekenen op de goede bit Freddy Bracke het moet de fouten van ande- raad van meester-vloer- [nder meer, is in feite de ren kunnen herstellen zo- der Freddy die je steevast nesse, de afwerking, de dat niemand die nog kan zal wijzen op de verschij- kroning van een wo- terugvinden», doceert lende soorten en kwali tig». Freddy weet waar- Freddy ons. We geloven teiten, op de voordelen it hij praat. Met zijn hem op zijn woord en in en misschien ook wel op t gedrongen, stevige onze verbeelding zien we de nadelen die sommige pezige gestalte, met hem druk doende aan het vloeren hebben (de ene i scherpe ogen die je meten rond sterfputjes, kuist al makkelijker dan lijk en oprecht aankij- scheve hoeken, kromme de andere, of blinkt fel- i, de handen steevast muren. Ier), die je wegwijs maakt ^rscholen achter de bre- in het leggen ervan wan den van zijn overall A,,es wat men dromen neer je een fervent doe- anneer hij aan het ver- kan het-zelver bent en boven- illen gaat, maakt hij wel Op de Moleneinde te dien er niet voor terug- jruk. Hij is nog van dat Schoonaarde, een boog- schrikt om je het nodige jere ras van harde wer- scheut voorbij de spoor- materiaal uit te lenen ?rs, die op geen uurtje wegovergang, hebben ze. voor enkele dagen. Ijken en die evenmin nu een pracht van een Karweitjes zoals het za- jrlegen zitten om een toonzaal neergezet. In de gen van hoeken vertrouw hendendienst. Boven- huiselijke stijl wordt men je evenwel best aan Fred- fen kent hij zijn vak door er ontvangen, zonder dy toe. Hij zal het met de door. Al twaalf jaar capsones, maar met een glimlach doen, ook al ga jjpt hij op de knieën gemoedelijkheid die de je zelf aan het vloeren. In nd in woningen in en Brackes steeds heeft ge- de tentoonstellingsruim- ^nd Dendermonde, al kenmerkt. Men voelt er te staan netjes geordend j/enveel jaren heeft hij zich dadelijk thuis en dan een aantal reusachtige legelijke oplossingen ge- wordt het uitzoeken van bakken met schuiven. El- pcht „voor vaak onover- een vloer of van een ke schuif is weer een an- pmelijke problemen, wandtegel een prettige dere vloer, gelegd in een firma je binnen de kortste reidheid om iedereen zo dagelijks de baan op om keren thuis bezorgt en veel mogelijk met raad de vele klanten te bezoe- waar je vrienden duide- en daad bij te staan. ken en de werken op te lijk jaloers zullen op zijn. Het ideaal is natuurlijk volgen. Kortom, Tegelcentrale Bracke is nog maar eens een duidelijk bewijs dat een gezonde onderne mingsgeest, veel werk lust en vooral een onge breidelde bereidwillig heid om iedereen met raad en daad bij te staan, 3 basis kunnen zijn voor een degelijke zaak, uw vertrouwen waard. Ook schepen Dierick loofde de inzet en werklust van de bedrijfsleiders. Ruime tegelvlakken laten de klanten toe een afgewerkt resultaat te bekijken In 't Kort pvba Tegelcentrale Bracke Moleneinde 24 Schoonaarde Open alle dagen van 13.00 tot 20.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur Ook op afspraak. Open-deurdagen op 18 en 19 september van 9.20 tot 20.00 uur. Ie wij Parijs iettegenstaande dit week-end overliep van aktiviteiten in i O.L.Vrouwgemeente, is de organisatie van dit Jeugd- eek-end toch een reden geworden tot optimisme en een inmoediging voor de jeugdraad om verder initiatief te let weckend startte met de lm «The electric Horseman», iet Robert Redford en Jane 'onda. De bedoeling van de tugdraad was een ontspan- ende avond te bezorgen, 'och waren de reakties van de 50 aanwezigen verdeeld. De- e film bevat immers een diepe Cmboliek. Nochtans is de aan- tzigheid van 350 jongeren omstreken het bewijs at dit initiatief welkom was en :ker mag voortgezet worden. !aterdgvoormiddag werden in e gemeentelijke meisjes- chool enkele tekenfilms ge rond «the pink panter», lier was de opkomst minder. de namiddag werd dan een itsenrally gereden, terwijl in nogmaals de tekenfilms ionden bekeken worden. De itsenrally was uitgewerkt rcr groot Lcbbekc. door vijf igdbewcgingcn nl. KSA en 'SJ Denderbelle. Chiro jon en meisjes, Wieze en Flambouw van Heizi|de. iiro-Minnestraat en Chiro Krikojo van het Centrum. Op hun heem hadden deze jeugd bewegingen praktische proe ven uitgewerkt. De bedoeling van de rally was immers ook de jeugdbewegingen in de moge lijkheid te stellen om eikaars heem te bezoeken en leren kennen en zo hechtere banden te smeden in de toekomst en meer samenwerking te heb ben Bij de rally waren ver schillende prijzen voorzien van het Gemeentebestuur. De Jeugdbeweging met het groot ste aantal deelnemers was de KSA van Denderbelle De prijs voor de oudste deelnemer ging naar Frans Uyttersprot, 61 jaar. Winares was Vera van den Bossche en winnaar was Benny Pieters. In 't totaal wa ren er 86 deelnemers en ieder een kreeg een prijs. Zaterdag besloot met een avond uitge werkt door de VU-jongercn Zondag namiddag was het de beurt aan de piepionge pop- pentheatergroep «'t Schabber naksken» om de jeugd van Lebbeke te vermaken. De jeugd van groot Lebbeke kreeg gratis vervoer naar de Minnestraat. Voor ongeveer 200 jongeren voerde 't Schab bernaksken in het beste Leb beeks een sprookje op. Het verdient aanbeveling en aan moediging. temeer daar het nu hoofdzakelijk nog op de schouders van twee mensen rust. Echt, iets waar men in de toekomst in Lebbeke vaker zal horen over spreken, daarvan ben ik overtuigd. Daarmee zat het week-end van de jeugd er weer op De leden van de jeugdraad hopen het volgend jaar nog beter te doen. Het dagelijks bestuur bestaat voor lopig nog uit 5 mensen. Begin volgend jaar wordt een nieuw dagelijks bestuur verkozen. Bedoeling is om het aantal le den uit te breiden en de wer king meer open te trekken, ook naar nict-georganiseerde jongeren toe. Met vijf mensen is er te weinig werkspreiding. ook niet altijd voldoende volk om initiatieven degelijk uit te bouwen Buiten de nieuwe verkiezing van het dagelijks bestuur liggen nog twee andere zaken de jeugdraad nauw aan het hart. Het eerste is: in de jeugdraad zeker een vertegen woordiger krijgen van elke jeugdbeweging en ten tweede: de jeugd-info-krant. De jeugd raad zou immers heel graag een jeugd-info-krant uitgeven om de verschillende jeugdbe wegingen elkaar beter te leren kennen en om zo ook nauwer met elkaar te laten samenwer ken zoals bv. voor dit week end het geval was. Elke geugd- beweging zou dan iemand aan duiden die zo'n beetje het wel en wee van de beweging op papier zet om te laten verschij nen in de krant. Daaruit zou ook een rcdaktiegroep geko zen worden enz. Ook niet georganiseerde jongeren, 't is te zeggen: die jonge mensen die bij geen enkele jeugdbewe ging aangesloten zijn, mogen artikelen schrijven voor die in- fo-krant, of mogen zich aan bieden om in de redaktieraad te zetelen. Hun aanwezigheid is even belangrijk en verrij kend als die van de jeugdbewe gingen. Kortom: heel jong- groot-Lebbeke is geïnviteerd. Wie nog wil meedoen kan zich dus wenden tot Guido Breckx ten gemeentenhuize. Tot slot willen we de jeugdraad felicite ren evenals de jeugdbewegin gen met hun inspanningen en hun initiatief. Doe zo voort! Na de geslaagde Fietstocht verleden jaar door de A.C.V.- afdeling Immerzeel-Aalst door de Faluintjesstreek verle den jaar pakte voorzitter Herman De Pelsmaecker uit met een andere voltreffer. Onder een stralend zonnetje werd aan het Sociaal Centrum gestart met 76 enthousiaste fietsers en te Moorsel sloten er zich nog een tiental Faluinen aan. Er zou gereden worden langs schandpaal. Langs een pitto- landelijkc wegen, doch ook de reske zandweg werd dan Ou- opmerkingsgeest van op de degem bereikt waar men door tweewieler diende aange- «de Paster» werd verwelkomd, scherpt want ook een zoekkwis Van het Hof ter Polder tot werd bij deze familiale wande- Appels-Veer beleefde men ling ingeschakeld. Langs de nog even de «tijd van toen». Immerzeelse landerijen be- Om aan de Berlaarse Water- landde de bonte groep via het hoek te geraken moest de Donkergat en Herdersemse veerman liefst vijf overtochten wandelwegen langs het Sas en doen terwijl er gezongen werd de trekweg tot aan de kerk van van «Trek aan de riemen». Mespelare waar even werd Aan de Waterhoek, waar «Mi- verpoosd in de schaduw van de ra» werd gedraaid werd ver- landeliike kerk en de unieke poosd, gekeken en geschat. Aan de Hemelpoort van het Berlaarse Aards Paradijs werd de groep verwelkomd door de eigenaar van dit natuurgoed Ward Vercruyssen en knecht Kamiel waarna de knapzak duchtig werd aangesproken. Teruggekeerd werd via Schoonaarde-Brug en Gijze- gem om te belanden in de Vrije Gesubsidieerde Meisjes school te Hofstade waar direk- teur Jozef De Block een laatste rust- en verfrissingspunt had georganiseerd. Hier werd dan de uitslag van de kwis bekend gemaakt nadat reeds te Berla- re voorzitter De Pelsmaecker en A.C.V.-Propagandist Jan Leroy voor verbetering had den gezorgd. Een draagbare radio ging naar Jan De Schrijver uit Hofstade. een studieboek naar raadslid Chris Lievens-Borms, een kof fiezetapparaat naar Johan De Schrijver uit Hofstade, een koffiemolen naar Constance Raes uit Aalst en Valery Cor- thals, eveneens uit Aalst, ont ving een reishandtas. Een alleszins zeer geslaagde fietstocht o.l.v. wegkapiteins Theo De Landtsheer en Jean- Marie Stalpaert waarvan de groene fietsers een beste in druk zullen bewaren samen met een geschenkje van de Berlaarse burgemeester Van Sande. LH )p zaterdag 11 en zondag 2 september vinden in de loonwijk te Dendermonde iint-Gillis voor de derde naai de palingfeesten •laats. Deze feesten wer- len in 1980 voor een eerste naai georganizeerd bij de nhuldiging van het nieuw iarochiaal centrum «Boon- rijt». Het sukses van deze eesten was evenwel van lie aard dat de organizato- en er zich toe verplicht 'Oelden om de feesten jaar- ijks te herhalen. In de zaal «Boonwijt» naast de kerk wordt dan ook alles in ge- eedschap gebracht om de londerde fijnproevers een flinke portie paling te be zorgen. De grote specialiteit van kok René is natuurlijk Pa ling m 't Groen waarin meer dan tien kruiden wor den verwerkt, terwijl me vrouw Van Hauwe kwistig omspringt met champig nons in haar bereiding met tomaat. Voor de zeer de- mokratische prijs van 280 fr moet men het zeker niet laten. Bijpassende wijnen, ijsjes, koffie en allerlei dranken zijn voorradig. Zaterdag is het restaurant open van 17.00 uur tot de aanvang van het bal dat voorzien is rond 21.00 uur. Op zondag kan men er te recht vanaf 12.00 uur. Reservatie niet opgave en een voorkeuruur is moge lijk op het nummer 052' 21.22.87. 21.62.24 of 21.94.94. Van 18 tot 26 september e.k., op amper 14 dagen van de gemeenteraadsverkiezingen organiseert de Belgische Boe renbond een week van de land bouw. Via de plaatselijke afdelingen van de landelijke en bedrijfs gilden. de K.V.L.V. en de K.L.J. hebben die week in ca. 450 steden en gemeenten aller lei manifestaties plaats die de aandacht van de bevolking wil len vestigen op de land- en tuinbouw. Bij gebrek aan ruimte en tijd in die bewuste week werden deze manifestaties in Sint-Gil lis-Waas dan ook 14 dagen ver vroegd en gingen reeds vrij dagavond jl. van start met de opening van de landbouwten toonstelling in de Katholieke Kring op het dorp. Dit gebeurde door burgemees ter De Mey, die ingeleid werd door Georges Leten. voorzit ter van de landelijke gilde. Daarbij waren talrijke be stuursleden van de verschillen de afdelingen aanwezig, even als de plaatselijke landbouw- vertegenwoordigers onder lei ding van schepen Verstraeten De tentoonstelling zelf handelt over de landbouw, de voedsel- produktie en - verwerking, de geschiedenis, huidige situatie en belang van de landbouw, evenals over de verschillende geledingen van de landelijke beweging. Naast de eigenlijke tentoon stelling zijn er nog diverse an dere aktiviteiten zoals hoeve- tochten, prijskampen, wagen spelen, schoolbezoeken, ver koop van landbouwprodukten en dies meer. Voor een schappelijk prijsje kan men nu zondag typische streekgerechten gaan proeven bij Julien Meersschaert in de Holdam Vermelden we nog dat er na de opening nog een receptie plaatsvond aangeboden door het gemeentebestuur, waar o.m. het woord werd gevoerd door de burgemeester, de voorzitter van de landelijke raad cn de opziener. Allen benadrukten ze de belangrijke rol van de land- en tuinbouw. De geïnteresseerden herinne ren we er nog aan dat de tentoonstelling ook nu zondag e.k. nog open is van 10 tot 14 uur en dat de hoevetochten nadien plaatsvinden en eindi gen in de Holdam. Admo Voor de eerste keer, zoals wy vorige week melden, in zyn korte bestaan, richtte de toneelkring 'Ommekaar' een kwis in. En het werd een echt sukses. Van de dertig ingeschreven ploegen kwamen er 27 opdagen; Als men weet, dat twee van de ingeschreven leden op groot Lebbeke dienden te wonen, is dit een echt sukses. Vrijdagavond om 19 uur start te de eerste reeks. Met ruime belangstelling uit de zaal. werd het zwoegen van de' onder scheiden groepen belangstel lend gevolgd. Bovendien kreeg elke niet meespelende-aanwe- zige de kans zijn algemene kennis te toetsen en bij te vijzelen of herop-te-frissen. Na één avond kwissen was de stand als volgt: 1 Kan me meer. 30p 2. Tiem 28p.. 2. Laei en griffel. 28p.. 4 Hector rechts 33. 27p.. 4 FC Wan hoop. 27 p.. 6. Toneelkring Wi| 26p.. 7. Denderros. 24p.. 7. Fiasco's te over. 24p.. 9. 't Klaksken, 22 p.. 9 Sange Jo. 22p., 9. Op safari Lebbeke. 22p 9. De geburen. 22p.. 13. JC Toreken 20p.. 13. de M. Djiezemans Boys. 20p.. 15. Wipopeneria. 19p 15. De trekpleisters. 19p.. 17 Van toeten of blouzen. 18p 17. Op of neffest. 18p.19 KVZ. 16p 19. De sprinters. 16p 19 De formidabels 16p 19. De lourdesbedevaarders. lóp 23. Grat nevest. 15p 24. SOS 14p.. 25 De riskers. lip 25. KSA Flambouw 1. lip 27. De kimmers. 8p Zoals uit de ze naamkiezing blijkt is de volkse humor nog bij lange na niet verleden tijd. Op een be paald moment zelfs, zei een jurylid bij een verkeerd ant woord van de ploeg Grat Ne vens: «Grat Nevens, grat ne vens». Er was cht ambiance en sfeer. De kwis van de zaal bestond die avond uit een bier- vraag. Van zes biersoorten was er één niet in het juiste glas geschonken schiftingsvraag was: het gewicht van de schotel schatten. Staf Moorteat werd hier winnaar. Zaterdagnamid dag was de stemming er al dadelijk weer. nu gepaard gaande met een beetje span ning: de kopploegen zaten el kaar immers dicht op de hie len. Om de spanning erin te houden werd de uitslag vanaf de laatste nummers geprocla meerd: 27. KSA Flambouw I. 17p., 25. De riskers. 21p 25. De kimmers. 21p.. 23. KZV en SOS? met 26p.. 20 Grat Ne vest, De formidabels en Wipo peneria met 29p.. 19 De trek pleisters, 34p.. 17. De Lour desbedevaarders en Sange Jo met 36p., 16. Op of neffest 37p., 12. Van toeten of blou zen. De geburen, De Sprinters en Op safari Lebbeke met 38p., 11. FC Wanhoop. 40p., 9. 't Klaksken en De M. Djie zemans boys met 42p., 8. To neelkring Wij, 44p., 6 Den derros en Fiasco's te over met 46p 4 Kan nie meer en jc Toreken. 48p 3. Tiem 49p 2. Hector rechts 33. 52p. En één Laei en Griffel met 56p De winnende ploeg is samenge steld uit: Jan Moens. Jozef Hiel. Rudy Robberecht en Ol- brecht Alle ploegen kregen een welverdiend cn sympaliek applaus Bovendien werd een pnis geschonken aan de van- verst-komende deelnemer. Dit was een lid van de ploeg KZV. die van Kontich kwam. De prijs van de zaal bestond er zaterdag in de bierclipje> in een bokaal te raden en als schiftingsvraag eveneens te ra den hoeveel Tuborg-clipjes erin zaten. Theo Van Hauwer- meiren was met 385 clipjes en 20 Tuborgcapsules. het dichtst bij de waarheid (375.20). Met een DAI computer, gekoppeld aan scherm in de zaal, konden toeschouwers de evolutie van de scores per reeks volgen. Wat organisatie betreft was het ?cht goed m elkaar gestoken Wel zal. omwille van het grote sukses. wel misschien een gro tere zaal moeten gezocht wor den Want één ding is zeker: dit is een initiatief om te herha len. Proficiat ommekaar! De rijkswacht heeft zopas bij Ford Motor Company een bes telling geplaatst voor 107 Transit-bestelwagens van het bureel-type. De nieuwe bes telling brengt het totaal van de door de Rijkswacht bestelde eenheden on 615 België is met niet minder dan 16 firma's vertegenwoordigd op de jaarbeurs voor twccwic- lers die van 18 tot 20 septem ber in Keulen wordt gehou den. Italië telt het grootste aantal exposanten (252), ge volgd door Frankrijk met 101 en Japan met 76. De Belgische firma's brengen vooral wieler- fietsen. jeugd- en kinderfiet sen. home-trainers en een he leboel fietsbenodigdheden.

De Voorpost | 1982 | | pagina 27