I Schitterend Beveren met Schönberger als dirigent van big-band BBC Okapi Aalst klaar voor de start Voetballes: Beveren-Luik 6-0 VW Hamme zonder Van Dam, Joos en Van Praet Aan alle tennis - squash en gymliefhebbers Welkom op Lange Akker 12, ZELE Uitrusting: Hal met internationale afmetingen, en speciaal voor tennis bestudeerde verlichting. 5 indoor-terreinen (tennistapijt Bross) 3 outdoor-terreinen (gemalen baksteen) 2 squash courts Powerroom gymzaal (lessen in olympisch turnen en jazz-gym) Gezellig ingerichte cafétaria met uitzicht op de zaal. Ruime parkeermogelijkheden Tennislessen: privaat en collectief. Inlichtingen: TOPSPIN of 052/44.49.60 052/44.73.73 De Voorpost - 10 9.1982 - 29 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z21.40.60 VOETBAL laandag werd in de zaal Ter Mael de Okapi-ploeg '82-'83 officieel voorgesteld. )p deze happening waren naast de vaste waarden voor de klub zoals de oorzitter, de sekretaris, de leden van de beheerraad, de trainers, de sponsor en eker niet te vergeten de spelers, familieleden, sympatisanten, ook tal van rominente figuren aanwezig. De belangrijkste onder hen: De heer Waltniel, lomenteel staatssekretaris voor het openbaar ambt, burgemeester D'Haese- »er van Aalst en de heer Monsieur, schepen van sport, vrije tijd en gezinszorg. Aet de nodige tussen- Den Bossche, definitief per week geoefend), tauzen werden er ver- getransfereerd van Ook wordt alles in het chillende speeches op Oxaco Antwerpen naar werk gezet om de nieuw- let publiek afgevuurd. Okapi Aalst. komers van de ploeg )eze getuigden allemaal Last but not least Danny goed op te vangen. Zodat an bewondering voor Davis, die dank zij de ex- niet alleen de verstand- ganse ploeg. Het is tra-sportieve steun van houding maar eveneens st en zeker een hele de sponsor Home In (bin- de prestaties optimaal irestatie om in 2 jaar tijd nenhuisdekoratie) kon zijn. tweede nationale aangetrokken worden. De meest gevreesde 'eer op te klimmen naar Deze 23-jarige Amerikaan tegenstander is volgens Iste nationale. Voor de uit Noord-Carolina zal hem ongetwijfeld Oos- .Istenaren was geen ongetwijfeld de kapaci- tende. ikele inspanning te veel teit van de ploeg ver- «Maar door onze juiste dit doel te bereiken, hogen. ploegsamenstelling en Ike spreker was er dan Uit een gesprek met Her- ons fysiek sterk staan k van overtuigd dat de man Van Den Broeck hebben we alle troeven ljuinen een zegenrijk sei- (center) blijkt dat Okapi in handen om geen mal in tegemoet gaan. Het momenteel een sterke figuur te slaan.» nu de taak van de spe- ploeg is met een zeer -Prognose voor de toe- rs zelf om dit te realise- grote fysiek. komst? n en voldoende punten 2 centerspelers: Danny «Misschien raken we dit skoren. Wie zal daar Davis, Herman Van Den jaar van ons thuisploeg- atyoor zorgen? Broeck, Minnebo (soms imago af door op ver- z'j jlias met zijn 1m82 of ook vleugel) plaatsing meer van ons -c cor5chorreel 1m82 2 vleugels: Elias Famaey te laten horen. mct ^linnebo 2m, Herman 1 spelverdeler: Van den Hopelijk blijft de ploeg 1 als Van den Broeck 2m02 Bossche of schorreel. gespaard van ernstige 'jsvogluc Famaey 1m92, Pat De sterke fysiek hebben kwetsuren», aldus Her- 'e vr'^an Den Bossche 1m84. ze ongetwijfeld te danken man Van den Broeck. de Amerikaan Danny aan het trainersduo Frans Alvast afspraak voor de ivis met zijn 2m02. Van Driessche en Jozef openingswedstrijd tegen s nieuwkomers kunnen Troch. (gemiddeld wordt Mechelen zaterdag 11.9 re aanstippen: Pat Van er 3 maal een 1.30 uur te 20.30 uur in de club zaal zelf. NR Nadat SK Beveren woensdagavond in het Astridpark voor de verrassing van de vierde speeldag zorgde, gaven de Waaslanders zaterdagavond voetballes aan het jonge Luik. Henrotay en zijn maats werden met zes goals in de valies terug naar de vurige stede gestuurd. De formatie van trainer Urbain Braems nam aldus ook op verpletterende wijze weerwraak voor de 0-4 afstraffing die dezelfde Luikenaars hen vorig seizoen in eigen huis toedienden. Geel-blauw haalde nu acht op tien, zeer goed in v.s.o.-termen. S. Beveren komt ermee aan de leiding van de vaderlandse kompetitie. Het werk van Schönberger Na de wedstrijd tegen An- derlecht werd Heinz Schön berger geprezen om zijn voortreffelijk werk op het Be- verense middenveld. Hij werd toen trouwens als overwinnaar van het duel met Lozano genoemd. Loza- no die het zo op de heupen kreeg dat een spijtige reaktie hem van het veld hielp. Te gen Luik was Schönberger nog beter. Hij leidde de geel- blauwe ploeg op de manier van een dirigent met een grote big band. Samen met de steeds meer verrassende Stalmans zorgde hij voor speelse, fraaie baiwisselin- gen. Heinz bewees dat hij boordevol zelfvertrouwen zit. Tegen Luik trapte hij twee strafschoppen onhoud baar binnen, scoorde ook nog het vijfde doelpunt na voorbereidend werk van Kusto en staat nu aan de leiding van de topschutters in de kompetitie. Na afloop was de Duitser ook geweldig tevreden over de prestatie van de ganse ploeg: «Bij de aanvang van het seizoen wa ren we er niet zo gerust in. Van Moer, jarenlang de gro te figuur bij Beveren, was verdwenen. Met Pfaff, naar Bayern, verdween het boeg beeld van de ploeg. Maar de nieuwe spelers werden alle maal meevallers. Met Stal mans en Kusto wordt nu veel meer in de diepte ge werkt. Beveren speelt nu bij zonder aantrekkelijk voetbal en iedereen is bereid op die manier door te gaan. [Bevordering Problemen bij de Hamse vierde klasser. Voor zijn eerste wedstrijd aan huis kan het geen beroep doen op Chris Van Dam, Guido Joos en Omer Van Praet. Dat zijn drie titula- Chris Van Dam werd zwaar geraakt in Aalter Hij kreeg inmiddels reeds een gipsver band rond de knie en is min stens voor drie weken uitge teld Omer Van Praet blijft ver der sukkelen met een voetlet sel. Guido Joos is aan zijn laat ste strafzondag toe Problemen genoeg dus voor VW Hamme, dat hoe dan ook wil winnen tegen Zwevegem. Zowel Willy Meersman als trai ner Eddy Maes beseffen dot Voorname gasten op de voorstelling van de nieuwe ploeg. Staatssekretaris Waltniel in het niet makkelijk zal gaan. De 'tsprek met burgemeester D'haeseleer, sponsor Jean De Saedeleer. de heer Waltniel en Westvlamingen zijn nu een- pen Eddy Monsieur (v) mo0' er9 defensief ingesteld. Het offensieve wapen dat ze hanteren is toeslaan vio de counter Dat is een spel pa troon dot VW Hamme niet al te best ligt Bovendien vlot het bij Hamme zelf nog niet best Willy Meersman zoekt ijverig naar de oorzaken hiervan In Aalter was het opvallend hoe veelvuldig de tegenstrever in het bezit van de bal bleef Dat is niet de gewoonte van VW Hamme Ook al is het gehandi capt. Verliezen tegen Zweve gem kan het zich niet permitte ren De vermoedelijke opstelling ziet er als volgt uit Eric Ame- linckx, Ronny De Beyle, Dirk Van Buyren, Dirk Verbustel, Bruno Mann, Luc Schuddinck, Paul Vermeir, Robbie Smet, Frankie Vanhaecke, Rudy Maes en Eddy De Malsche. Op uitzondering van Jo De Wilde, zullen de overige twee wisselspelers slechts zaterdag worden aangeduid, na de in- vallerswedstrijd EDM. Twee goals voor Theunis Andere opvallende figuur bij Beveren was Paul Theu nis. De Limburger, die vorig seizoen toch zo moeilijk aan gepast raakte, lijkt met de komst van gouwgenoten Lambrichts en Stalmans plots veel vlotter over de Freethielgrasmat te evolue ren. De twee doelpunten die Theunis, beide na voortref felijk werk van Kusto, tegen de Luikenaars maakte zijn het bewijs van het gemak waarmee de vroegere Win- terslagspeler nu doelkansen waarmaakt. «Beveren speelt echt fantastisch. We laten de supporters nu ook wat zien. Luik werd gewoon van het veld geveegd. Ik scoorde nu reeds drie doelpunten, vorig jaar slechts 7 in 33 wedstrij den. Het is nu trouwens veel leuker spelen. De onmisbare Stalmans Een andere Limburger speelde zaterdagavond op nieuw een geweldige partij in het Beverense elftal. Pat- riek Stalmans, 23 en pas dit seizoen uit de derde afdeling van bij Looi Sport wegge haald, blijkt hoe langer hoe meer onmisbaar voor het Waaslandse elftal. Toch wel verwonderlijk die stap van derde klasse naar de top van het Belgisch voetbal? «Ik hoopte al enige tijd op een overgang naar een eer- steklasseploeg. Maar ik ver wachtte toch een langere aanpassingsperiode. De aanslepende kwetsuur van Patrick Schoofs was voor mij wel een goede gelegenheid om iets te bewijzen. Ik heb die gelegenheid ook direkt gegrepen. Men heeft mij hier geweldig goed opge vangen. Vooral de andere Limburgers natuurlijk. Wij rijden samen iedere dag naar de trainingen en dan is er voldoende tijd om te pra ten. Beveren is op dit ogen blik een van de beste teams. Onze stand bovenaan de rangschikking bewijst dat trouwens SK Beveren dus, na vijf kompetitiedagen nog steeds ongeslagen. Mee aan de lei ding, met het minst doel punten tegen en het meest doelpunten voor. Wat kan een supporter meer van zijn ploeg wensen? Hugo Aerts SK Beveren - Luik. De wedstrijd was nauwelijks drie minuten oud toen Kusto onderuit werd gehaald. Scheidsrechter De Bleeckere liet echter doorspelen. Later werd het nog 6-0 dw) Beveren-Luik 6-0. Het kopbaldoelpunt van Theunis (dw) 'ten- Een toast op het sukses van de nieuwe formatie (v) Jet flink uitgebouwde team van H vaarmaken. (v) eerste nationale beslist z

De Voorpost | 1982 | | pagina 29