Wegenwerken in Waas nu en weldra: een overzicht Nieuwe avondzege van 'Opba' brengt eindoverwinning van 'Volgend Jaar Beter' in gevaar K Kieskoorts Kieskoorts Kieskoorts Kwistornooi Aalst Dt rarpost SP-Wit Programma: Aalst tegen juli 1984 zonder deficit! SP blijft kandidaat voor het bestuur Derde Joko-kwis te Berlare schot in de roos 2 - 10.9.1982 - De Voorpost Uitbouw haven op Wase Linkeroever kost miljarden Welke wegenwerken worden momenteel of zullen weldra worden uitgevoerd in het Land van Waas? Hoeveel kost dat allemaal? Senator Nelly Maes van de Volksunie hengelde bij de minister van openbare Werken naar informatie in verband met het vijfja renplan voor openbare werken voor het arrondisse ment Sint-Niklaas: bruggen- en wegenaanleg, fiets paden, waterwegen, haveninfrastruktuur en tun nels, dijkaanpassingen, een hele boterham waarop de minister een pak cijfers smeerde. Een heus vijfjarenplan bestaat er echter niet, maar dat neemt niet weg dat er voor de eerstvolgende vijf jaar wel enkele belangwekkende investeringswerken in het vooruitzicht werden gesteld voor het Waasland. Een overzicht dus. Bruggen en wegen In Zwijndrecht beheert de NMBS de bouw van een brug over de spoorlijn Berchem-Gent aan de rijksweg 219. Kostprijs ruim 48 miljoen. In Lokeren zijn onteigeningen aan de gang voor de rijksweg 257 - invalsweg. De werken worden op 65 miljoen geraamd, de aanbestedingsdokumenten moeten nog worden opgesteld. Voor de verbinding van de E3 met de rijksweg 617 in de tweede faze. de aanleg van het vak tussen rijksweg 14 en rijksweg 617 wordt de kostprijs geraamd op 175 miljoen, de aanbestedingsdoku menten dienen nog opgesteld. Voor de rijksweg 60 wordt tussen de Sint- Niklase ring en de rijksweg 617 in een eerste faze een vak op één rijbaan aangelegd. Dat zou 250 miljoen kosten. Op nog langere termijn is de verdere afwerking met ontdubbeling (tweede rij baan) voorzien voor de rijksweg 60 vanaf Dender- monde tot de rijksweg 617. Doorslaardam, Lokeren: volgend jaar start men met de aanpassingswerken aan dat kruispunt van de rijksweg 14, kostenraming 2,1 miljoen. In Zwijndrecht moet de verbinding E3 met rijksweg 617 in een eerste faze gemodemizeerd worden, kostenraming 55 miljoen. In Sint-Niklaas is de doortocht van de rijksweg 14 aan modemizering toe, raming 30 miljoen, aanbesteding nog op te stellen. Steendorp: 50 miljoen zou de rechttrekking van de rijksweg 358 met zich brengen, aanbesteding nog op te stellen. In Lokeren zijn onteigeningen aan de gang met het oog op de ontdubbeling van het fietspad aan de rijksweg 14 Gent-Antwerpen. De werken kosten zowat 14 miljoen, uitvoering gepland voor 1983. In Zwijndrecht vergt de ontdubbeling van het fietspad op de baan 219 Temse-Zwijndrecht tussen kilometerpunten 13,500 en 14,300 een uitgave van 2,3 miljoen, de werken zijn begin augustus gestart. Rijksweg 60, Elversele: begin augustus begon men met het in goeie staat van bereidbaarheid brengen van het fietspad, kostprijs 4,2 miljoen. Schelde en Durme: Sigmaplan Alle dijken langs de Zeeschelde en de Durme tussen Doel en Temse worden verder op «sigma hoogte» en -profiel gebracht. Voor 1983 zal men volgende dossiers in gereedheid brengen: dijkversterkingen tussen de Nederlandse grens en de kerncentrale in Doel op Bevers grondgebied (150 miljoen); ringweg en dijkverhoging aan het Fort Liefkens- hoek (120 miljoen); bouwen van een nieuwe waterkering in Steen dorp (65 miljoen); taludstorting tussen Temsebrug en Schoussel- broek in Temse (15 miljoen); dijkwerken op de linker- en rechtoever in Loke ren tussen dam en E3 (raming 35 miljoen); dijkversterking aan de Durme in Tielrode vanaf «Ons Streven» tot Tielrodeveer (25 miljoen). Haven op Linkeroever In het raam van de havenwerken op de Linker Scheldeoever plant men volgende infrastruktuur- aanleg: dokken uitgraven. Baggerwerken in het tweede dok voor ophoging infrastruktuurzone tussen derde en vierde dok (135 miljoen, start 1983); vrijbaggeren kaaimuren Oost-vierdedok tot Beverse dijk en opho gen terreinen rond het vierde dok (440 miljoen, start 1983); uitbaggeren kaaimuren West-vierde dok ten noorden van Beverse dijk (365 miljoen, ontworpen voor 1984); baggeren saldo vierde dok (raming 450 miljoen, ontworpen voor 1985). kaaimuren bouwen. Bouw derde faze kaaimuur in vierde dok en aanleg van een zo'n 1700 m lange bedieningsweg tot de haventerreinen (raming 500 miljoen, ontworpen voor 1983); bouw vierde faze kaaimuren in vierde dok (raming 750 miljoen, voorzien voor 1984). havenwegen. Ontsluitingsweg ringweg rond vier de dok (raming 110 miljoen, voorzien voor 1983); ontsluitingsweg zuidelijke oever voorhaven Kallo (raming 25 miljoen, ontworpen voor 1984); ontslui tingsweg noordelijke oever eerste kanaaldok Kallo (45 miljoen geraamd, ontworpen voor 1984); leidin- genstrook tussen Keetberg en Canadastraat (raming 20 miljoen, voorzien voor 1984). Werken met voorrang Een aantal werken in het Land van Waas komen voor bij de eerste honderd op de prioriteitenlijst die werd opgesteld n.a.v. een wetenschappelijke kos- ten-batenanalyse van openbare werken: de verbinding Stekene-Nederlandse grens van de rijksweg 60 (rangnummer 36); de verbinding van rijksweg 14 met rijksweg 617 in Zwijndrecht (nummer 40 op de ranglijst); nog in Zwijndrecht de verbinding E3-rijksweg 617 (rangorde 56); voor de rijksweg 60 de modernizering van Moer- zeke tot de Kettermuit (E3) en de verbreding van de Biezestraat in Hamme (rangorde 60); de verbreding van de rijksweg 14 in Sint-Niklaas (rangorde 77). De minister van openbare werken stipt in zijn antwoord op de vragen van Nelly Maes aan dat in de kostenbatenanalyse géén projekten voorzien werden voor het Waasland met het oog op de uitbouw van de waterwegen. W.V. Nu de vakantie weer verleden tijd is zoeken de kwisfanaten opnieuw eikaars gezelschap. Te Aalst werden de tien ploegen van het plaatselijk kwistornooi al in de eerste schoolweek weer aan de kwistafels genood. En de eerste kwisavond na de vakantieonder breking bracht meteen de verrassing van het tornooi. De ploeg die de eerste vijf avonden had beheerst kon nu nooit het goede ritme vinden en het Dendermonds 'Volgend Jaar Beter' werd dan ook naar de tweede plaats in de voorlopige rangschikking verwezen. 'Opba', de enige konkurrent voor 'Volgend Jaar Beter'.haalde de avondzege, na een spannend duel met 'Asdammen' uit Herdersem, en voor de kwissers uit Opwijk- Baardegem was dit voldoende om voorlopig op de eerste plaats te prijken. De volgende vier kwisavonden van het Aalsters Kwistornooi beloven werkelijk heel spannend te worden. De ploeg die de zesde avond mocht leiden was 'Stam Tien' en alhoewel de vragen zelf van niveau wa ren lokte de manier van vragenstelling nogal eens reaktie uit bij de kwisploe- gen. De eerste sportvraag was al mis op de ganse lijn. Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 H. Heymanplein 16 te Sint-Niklaas Tel. 031/76.43.54 Pontstraat 64 te Aalst Tel. 063/70.41.19 Staf Dewachier, Mark De Backer en Wouter Vloebergh u Kat ver: O. 0® Cuyper Oude Vest 34 te Dendermonde Uitgeverij De Cuyper Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Niemand kon de kleiduiven neerhalen. Ook de oorlog 'Vrede in Galilea' lag blijk baar niet zo goed en As- dammen haalde er zelfs een solo op. Leuker was de vraag i.v.m. het identifice ren van de zaadjes van wor tel, schorseneer, prei en sla. En wanneer de akkor- deonist van dienst 'Com- plainte pour Saint-Catheri ne' bracht bleek al dat 'Volgend Jaar Beter' dui delijk nog in vakantiesfeer leefde. De eerste tussen stand, na tien vragen, bracht Opba met acht pun ten aan kop, Asdammen volgde met zes en Volgend Jaar Beter telde slechts vier puntjes. Menapiërs en Romeinen In de tweede vragenreeks werd er niet hoger ge- skoord. De ontwerper van de Mallemunt-affiche. de gouden schoen van Bos kamp en de bij de zee wo nende Menapiërs hadden weinig aanhangers. As dammen kwam daar afge tekend aan de leiding. Vol gend Jaar Beter bleef het erg middelmatig doen. De Antwerpse reus Brabo bracht Opba een solo op want niemand anders wist dat die reus tot de Romei nen hoorde. Groen en rood geeft geel, le'„rt men in het middelbaar, maar voor de kwisploegen was het weer nul. Gelukkig was er Lie ven Bauwens die met zijn weefmachine het maximum haalde. De mierikswortel was blijkbaar voor sommi ge ploegen te straf en het getoonde Middelheimbeeld kreeg veel benamingen maar geen korrekt ant woord. Halfweg kwam Op ba duidelijk aan de leiding met 20 punten. Asdammen volgde met 18 en Volgend Jaar Beter bleef met 13 punten onder de verwach tingen. Schade beperken De zaalkwis werd opnieuw een leuke bedrijvigheid. De zes bieretiketten ver volledigen was niet zo moeilijk maar de bal op de juiste plaats op de foto brengen was andere koek. Slechts twee juiste ant woorden. toevallig bij As dammen. dat dus werkelijk in grote doen bleek De meeste aandacht ging echter naar het vervolg van de avond. Zou 'Volgend Jaar Beter' nog verder weg zakken of wisten de kwis sers van Dirk Buyst de schade te beperken. De kuierdans bracht weinig op. regisseur Brian de Pal- ma zoveel meer. De alko- holwet zorgde voor een so lo van 'Hop grijzer hoe wij zer'. Een nieuwe Middel- heimdia wist alleen Asdam men en F.N. te bekoren en Asdammen noemde daarna de Denderleeuwnaars kor rekt schiptrekkers. Met nog tien vragen te gaan kwam Asdammen aan de leiding. Drie punten voor Opba. tien voor Volgend Jaar Beter. Het zotte ge weld van Rik Wouters vol deed iedereen, Fleetwood Mac stuitte de opstand van Volgend Jaar Beter en de lijkwade van Turijn gaf el ke ploeg een laatste punt. De avondzege werd nipt behaald door Opba met 38 punten, Asdammen werd tweede met 37 en Volgend Jaar Beter derde met 32 punten. Wanneer later op de avond de voorlopige to taalstand werd opgemaakt bleek dat 'Volgend Jaar Beter' inderdaad de schade had weten te beperken. Vrijdag 1U september kan iedereen al getuige zijn van de kwisschok tussen Opba en Volgend Jaar Beter. Plaats van het gebeuren: opnieuw in het Net werkcentrum te Aalst. Af spraak 20 uur. De voorlopige stand Volgend Jaar Beter. Hoe grijzer hoe wijzer. F.N.- klub en Palugama speelden een avond meer. 1. Volgend Jaar Beter 570 p.. 2. Opba 480 p.. 3. Hoe grijzer hoe wijzer 428 p.. 4. F.N.-klub 418 p 5. As dammen 397 p.. 6. C'ocklox Clan 360 p.. 7. De Rossers en Stam Tien 329 p 9 Palugama. 319 p., 10. De bende van Jan De Lichte 284 p. n verza B 1 en bege rtel de ham eek Ie foto's |ed< ■eld geef en staan in het kade algemene landspolitiek SP wil sociale recht kt ver kornet :n enkele par personen, op realisatie) De SP ploeg van Aalst die aan de gemeenteraadsverkiezingen deelneemt. Minister Galle is lijstaanvoerder (per) De Aalsterse SP-kandidaten 1. Mare Galle.'minister 2. Edgard Hooghuys. uittr. schepen 3. Gracienne Van Nieuwenborgh, uittr. raadslid 4. Freddie Pijck, uittr. raadslid, Erembodegem 5. Roger D'Hondt. politiek sekretaris 6. Baita Dolores, apotheker 7. Louis Saerens, bediende. Moorsel 8. Frans Wauters. voorzitter feestkomitee 9 Eddie Dierickx, uittr. OCMW-raadslid, Hofstade 10 Albert Pieters. postontvanger. Herdersem 11 Dirk De Pauw, ambtenaar. Nieuwerkerken 12. Alfons De Saedeleer. arbeider 13. Paul Van Der Veken, maatschappelijk assistent, Gijzegei 14. Mathieu Saeys, ambtenaar. Mcldert 15. Maurice Barrez. bediende. Moorsel 16. Willy Aelbrecht. beambte. Baardegem 17. Jan Louies, leraar 18. Gustaaf De Vilder 19. Daisy Van Gheit, sociaal verpleegster. Terjoden 20. Robert Baert, assistent VUB 21. Dirk De Meerleer 22. Hubert De Neef. spoorwegbediende, Herdersem 23. Nicole Ringoir, klinisch laborante 24. Mare Cottyn. advokaat 25. Pierre Monsaert, onderhoudsman 26. Valère Fouquaert. kristen socialist 27. Gustaaf Van Sande. bediende 28. Roland Dua, architekt. Erembodegem 29. Willy Merckx. postbediende. Hofstade 30. Georgette Verleysen, arbeidersvrouw 31. Jackie D'Herde. handelaar 32. Eddy Veeckman, bediende 33. Fons Schorreel, medewerker, Schoonderhage 34 Jeannine Roelandt, arbeidster 35. Louis Beeckman-Tas. gepensioneerde. Ter joden 36. Emile Goossens, dokter 37. Emilienne De Smedt, bruggepensioneerde 38. Patrick De Smedt. onderwijzer. 39. Jan De BruecfcSr. tfïftr. raadslid 40. Martiq Van Der Speeten, uittr. OCMW-voorzitter 41. Eddie Monsieur, uittr. schepen Vrijdag 3 september orga- nizeerde het Berlaarse jeugdhuis voor de derde maal zijn befaamde kwis. Niet minder dan 30 ploe gen, ieder bestaande uit vijf leden, die allen van Berlare afkomstig waren, schreven voor dit unieke gebeuren in. Onder leiding van Pol De Meyer werd er duchtig gekwist en diende men vragen uit volgende rubrieken te beantwoor den: sport, aktualiteit, lite ratuur. wetenschap, varia, film en televisie, kunst, ge schiedenis, aardrijkskunde en muziek. In totaal hon derd vragen. Elk goed ant woord leverde twee punten op. Iedere ploeg kon be schikken over twee jokers, die natuurlijk zo oordeel kundig mogelijk moesten worden ingezet om er het maximum aan punten uit te halen. Van bij het begin werd het duidelijk dat het een kei harde strijd zou worden om de overwinning. De nieuwe Berlaarse ploeg Compag nie maakte het de jongens van het College en de KLJ Vriendenkring niet gemak kelijk. Ook Hand in Hand I, KWB Overmere I en SK Berlare konden in de eerste helft van de kwis hun voet naast de besten zetten. La ter op de avond, en als gevolg van de geweldige stress, moesten zij de kop lopers vrij spel laten. Berlare. Vorig jaar was het een tweede plaats (jj) De uitslag Na honderd vragen en dus 200 punten kon de jury vol gende uitslag bekend maken: I. Compagnie uit Berlare met 183 p., 2. College 176 p.. 3. KLJ Vriendenkring Berlare 167 p., 4. Hand in Hand I Berlare 165 p.. 5. KWB Overmere 164 p.. 6. SK Berlare 161 p 7. BGJG Overmere 149 p.. 8. Woonburo 143 p., 9. Was salon Burm 141 p., 10. Chi romeisjes Berlare 137 p., II. Jeugdhuis De Joker Uitbergen 135 p., 12. De Overmere 79 p.. KWB Geit Overmere 130 p., 13. Overmere 78 p., 29. SI t a Dl Dl nn Berlare 11 66 P Ieders Belang Berlare 129 p., 14. KLJ Jongens Berla re 126 p.. 15. Barbecue Berlare 124 p.. 16. Pandoer een pnJS 124 p„ 17. BGJG I Berlare nn' 121 p.. 18. Wulder Berlare 120 p.. 19. Volley Berlare 118 p., 20. WTC 'Puitenrij ders Berlare 113 p.. 21. Fotoklub Joko 105 p.. 22. Iedere deelnemer mochi kiezen uit d< mooie prijzenpot welke d<H- P inrichters ophaalden bij de' verschillende handelaars. AC Overmere 104 p.. 23. Kentucky Berlare 100 p., 24. BGJG II Berlare 99 p., 25. Fami-Voc 92 p., 26. Chirojongens Berlare 90 p., 27. Hand in Hand II Berlare 86 p., 28. KAV De winnende ploeg «Conv pagnie» ontving van voor zitter De Backer een mooie "j tinnen schaal. Op de SP-perskonferentie in het Beukenhof, bij de verkiezingsesbattementen wil de SP zowat alle wijken aan bod laten komen maakte lijsttrekker minister Mare Galle zich sterk Aalst op twee jaar van zijn financiële tekorten te kunnen bevrijden zodat er begrotingseven wicht komt. Zulks via een door hem ontworpen stelsel dat door de Vlaamse deelregering werd aanvaard en met het Gemeentekrediet bezegeld. De vinger op Galles verkie zingsaffiche wijst zowel op nummer 1 als op een eventuele dreiging of een vinger in de pap. liever voor wetgevende orga nen), en vanzelfsprekend wa ren verdere normen naast geo grafische spreiding, vertegen woordigers van de jeugd en van wat men wel eens. vaak ten onrechte, het «zwakke ge slacht» heet. Beginnen met een schone lei De SP die kandidaat blijft voor het bestuur van de stad geeft een «wit programma» uit. Men wil beginnen met een propere lei. Wat het voorbije bestuur presteerde bevatte heel wat goeds maar de SP was in het kollege in de minderheid en zou het op tal van punten wel anders gewild hebben. Politiek sekretaris Roger D'Hondt zette bij een «inleveringsmaaltijd» de krachtlijnen van het SP- programma uiteen. Bij het beleid dat moet reke ning houden met de reële be hoeften van alle inwoners en gekonditioneerd wordt door de financiële haalbaarheid pri meert de demokratisering van de beslissingsmacht via infor matie. inspraak en participatie Lijstvorming: spel demokra- tisch gespeeld Arrondisaementeel voorzitter Alois Van den Bossche noemde de wijze waarop de SP-lijst tot stand kwam echt demokra- tisch, een drachtig zonder eni ge hapering. Na zich erover te hebben bezonnen samen met een «raad van wijzen» kreeg elk SP-lid de kans zich kandi daat te stellen. In een 2' fase opteerde de algemene leden vergadering met een 400-tal aanwezigen voor het opstellen van een modellijst. Modellijst die dan met grote meerderheid werd aanvaard. Voor de plaatsen op de lijst werd rekening gehouden met het feit dat de Aalsterse SP een minister heeft, die dan nog bevoegd is voor de voogdij over de gemeenten en het boegbeeld van de partij is. Verder kwamen in aanmerking de schepenen en de OCMW- voorzitter van de bijna voor bije bestuursperiode («legisla tuur», een door politici graag gebruikte term, behouden we van de bevolking. Rode draad die ook te maken heeft met de betrokkenheid tussen de inwo ners onderling. Vier opties staan dan ook cen traal: financiële sanering van de stadsfinanciën via een meerja renplanning qua personeelspolitiek de rechte man op de rechte plaats zetten via interne reorganisatie wars van over-bureaukratise- ring niet besturen boven de hoofden van de inwoners heen qua welzijnspolitiek met minimale middelen opteren voor efficiëntie De SP pleit verder voor stimu leren van het openbaar initia tief en aanvaardt wel de perso neelsstop doch terzet zich te gen uitwijzing. In het «politiek café» in «Net werk». De Ridderstraat, kan u op zaterdag 2 oktober vanaf 20 uur terecht voor verdere infor matie. U kan ook. gratis, het «Wit Programma» aanvragen waarin de diverse facetten konkreet worden behandeld. Sobere kiespropaganda De kiespropaganda moet in deze periode alleszins sober blijvendoch wél efficiënt en ze ker milieuvriendelijk, zegt architekt De Winter. Elk kandidaat kreeg bladen met zijn foto en curriculum vitae met op de keerzijde een foto van iets merkwaardigs moois uit groot-Aalst. j Wie de 40 foto's kan verzame- jjjmj len (het eerste blad is een «tei geleide») krijgt op de retro- 'e P meeting op vrijdag 8 oktober n' op de Houtmarkt een verza 11 vr melfarde met bovendien bege-frteld leidende teksten, van van de minister bij de foto sljeder Een map die u een beeld ïan Aalst' flje t, Mare Galle realistisch De fusie leverde de listen geen enkele zetel op niettegenstaande er zowalfkin 40.000 inwoners méér waren r pn Daaruit dienen lessen te den getrokken. Deze kiezingen staan in het kadefc jj( van de De SK wil sociale reent twee vaardigheid bij het «inle veren». De som te besteden aan deL>r de kieskampagne is beperkt mits de gelden moeten van de militanten zelf en d< ($ien festiviteiten. De SP zal geen enkele parwatj tij aanvallen qua personen. gig j De SP is fier op realisatie) voyü als het OCMW-Ziekenhuis. de D $0C Zwarte Hoekbrug, het RIB B Qp SO, het vestigen van de Water yindi zuiveringsmaatschappij te Aalst, de Sporthal in de Haeltermanstraat en op no4jt d2 heel wat meer. ''Tdizer

De Voorpost | 1982 | | pagina 2