N «De aanval is en blijft nog altijd het beste verdedigingssysteem» Eendracht Aalst miste de vinnigheid van Beringen E. Aalst: weer zware Limburgse konfrontatie u| ii is, Miljoenenploeg K.V. Mechelen laat Sint-Niklaas geen schijn van kans Glazer wel, Glazer nietR° Vail Gils wordt een hele grote, zegt Urbain Haesaert Het nieuwe Sportkring komt voorzeker tegen Stade Leuven in aktie 30 - 10.9.1982 - De Voorpost Eendracht Aalst heeft, zonder in zijn geheel bekeken ontgoocheld te hebben, tijdens het eerste halfuur van de wedstrijd tegen Beringen, de kans gemist om tenminste een punt uit de branding te sleuren. Tijdens die periode waren de Eendrachters te zwak in de duels, leden ze onder het hels tempo dat de Limburgers etaleerden en vergaten dat in het voet bal a.b.c. al iets bestaat dat covering heet. De eerste en vroege be- beter in die opdracht zoekende treffer was slaagde dan Alain en Ge- daarvoor een typisch rard. Al bij al werd Een voorbeeld. Aalst verstikt dracht hedenavond in dat snel ritme en de versnellingen door de be- gelmatig geklopt. Het be zoekend team was beter VOETBAL Nationale zoekers geproduceerd, uitgebalanceerd, speelde Eendracht Aalst slaagde er in de eerste aan een tempo waarop helft nooit in zijn spelpa- nog steeds de stempel troon te ontwikkelen. Er van «eerste nationale» werd veel balverlies gele- kleeft. Het verschil zit den, slordig gespeeld bij hem ergens. Dat hebben het passen van de bal, we duidelijk kunnen mer- zodat de spitsen Groe- ken, alhoewel ik zonder nendijk, Van Roy en Yan- blozen mag verklaren dat ten te St. Truiden. Oefen- meester Heylens is er zich tenvolle van bewust dat de verplaatsing naar de fruit- streek als een van de zwaarste uitwedstrijden van het seizoen geldt. «Ik zag tijdens de voorberei dingswedstrijden tweemaal St. Truiden aan het werk en de poulains van Van Moer maakten op mij een sterke indruk. Ze beschik- m ken met de uitgekookte Beringen 1-2. Geen nood voor de Beringse doelman. Yangara kan niet DraLants over ^n^sterk Nadat E. Aalst tijdens de niet meer tijdig in de Dirk openingswedstrijd Berin- Martensstede verschijnt zal gen mocht bekampen, staat Heylens op St. Truiden het zaterdagavond weer moeten uitpakken met Van een konfrontatie te wach- Roy en Groenendijk in de schoon de Aalsterse voor zijn Hollands paardje andere opdrachtei in petto heeft. Ie g< (abteeds artch Is ra^s rachtefef |u| Ie g< spits van de aanval, of- meer bij de terugspringende bal (per) gara zelden een dreigen de vuist konden maken in het doelgebied van de mijn poulains zich sterk hebben ingezet en vooral tijdens het laatste kwar- Limburgers. Bovendien tier getoond hebben dat werd de linker verdedi- ze mentaal klaar zijn om gingsflank om de ha- de zware kompetitie aan verklap opgerold door te pakken. Misschien een briljant akterende kwam die wedstrijd te- Van Gils, de blikvanger gen de serieuze titelkan- van de wedstrijd. «Ik heb didaat Beringen iets te achtereenvolgens Van vroeg op het seizoen, Kemseke en Desanghere maar qua inzet, op Yan- als bewaker van die ui- gara na, mag ik zeker niet terst beweeglijke Hollan- aan de klaagmuur gaan der uitgespeeld. Het lukte staan. Bepaalde spelers hen niet hem te onder- spelen nog niet op het scheppen. Na de rust gewenst toerental, maar kreeg Steyaert opdracht de progressie is er, al om die gevaarlijke knaap hoewel die bij sommige aan banden te leggen en elementen te traag vor- de ik moet zeggen dat Mare dert» aldus Georges Hey- onder de staantribune] Eendracht Aalst - Beringen 1-2. De mijnjongens waren achteraan goed georganizeerd. (per) lens tijdens zijn traditio neel perskommentaar in nieuwe akkomodatie middenveld, terwijl voor aan de Koreaan Park Jong- wo nooit uit het oog mag verloren worden. Deze laatste aanwinst is een uit stekende voetballer, zeer beweeglijk en scherp schie tend» aldus Georges Hey lens. In feite wordt het weer een vierpuntenwed strijd als men rekening houdt met het feit dat Aalst zichzelf bij de serieuze kan didaten rekent voor een mogelijke promotie naar eerste nationale. In ieder geval wordt het voor de Ajuinen op het veld van de Trudojongens een zware dobber. Tijdens de wed strijd tegen Beringen is het ons opgevallen dat bepaal de akteurs nog niet het ge paste wedstrijdritme in de benen hebben. Derhalve De talrijk meegereisde Wase supporters hadden wellicht speler Van Arwegen. John een betere seizoenpremière in gedachten toen ze naar de Maneblussersstad reden om hun eigen elftal in de clinch te zien gaan met het plaatselijke K.V. die zaterdagavond met stallaties een tweede na- zal er moeten geknokt wor- een zekere plechtigheid tionaler waardig. den vanaf het startsein, wil werd ingehuldigd door (abl) men de revanche van de de stadsmagistraat, in- nederlaag tegen Beringen kunnen waarmaken. On dertussen is Manu Ferrera weer op de trainingen ver schenen na zijn stakingspe riode. Die zal natuurlijk keihard moeten trainen om tot de kern te kunnen door dringen, want konditioneel bij het besluiten even wei- pleit het voor de Sintnikla- **aat- de- BrusseIse Span- schakelde inderdaad twee nig sukses als Truyens en zenaars dat ze nooit op de achterop. Op Glazer Klaaskens uit en centerde Swat Janssens. Kwam dan verdedigende toer gingen q k "°B S gewacht, nauwkeurig naar de lako- die duivelse Van Arwegen om zodoende een mogelii- 'f nioV no» »»nc h. u:u,.,.J molen van de administratie c in Hongarije draait de Diezelfde Mechelen-ploeg had dan wel de nodige in spanningen gedaan om het verloren gegane plaatsje in eerste afdeling zo vlug mo gelijk opnieuw te verove ren en was zodoende opval lend bedrijvig op de trans fermarkt. Alle nieuwe mannen liete zich van bij de eerste serieuze beurt van hun beste zijde zien en kregen zaterdag stuk voor stuk open doekjes. niek knikkende Reisinger. nog eens op de proppen bij ke pandoering te ontlopen. kl i administratie Na de pauze beklemtoonde een doorsteekpas op maat Die kreeg dtn ook vVste bl'kbaartraagNu sch.jnt ook Nederlander Pieter van Den Boer (zo werd de gestalte. da' Budapest een - - B rpl'*Y zoek geraakt was. Het eerste doelpunt was ei genlijk het enige waarbij geen nieuweling een voet Den Boer zijn klasse met 4-0 eindstand bereikt), had, want Kesselaers trok een onhoudbare knal van Ook de andere Mechelse in de tiende minuut zo ver- °P meer dan twintig meter 'nieuwkomers' werden duiveld keurig in een pak die in de rechtse winkel- door vooral vriend, maar spelers, dat Willy Reisinger haak spetterde. ook tegenstander meer- vrij boven zijn bewaker Nu kreeg Peter Van Wan- maals toegejuichd want wat kon uittorenen en keeper heke de bijna ondoenbare Raymond Jaspers in zijn Smet het nakijken gaf. taak om de sputterende verdedigingsgordel pres- Enkele minuten voor rust Sint-Niklase motor weer op teerde en de reeds kalende werd er een kopie van dat ëang te helpen en de Zele- Jos Volders op het midden- doelpunt afgeleverd door naar deed het zowaar niet veld vertoonde was toedoen van ex-Beringen- onverdienstelijk maar had geenszins klein bier. Toch telex Hoe dan ook, als Glazer Trainer Georges Heylens had de Hongaarse aan- jJJ (J winst Robert Glazer vrijdagavond te Aalst verwacht Uors en had hem derhalve aan de persmensen aangekon- [i hc digd als bankzitter voor de avondwedstrijd tegen Jen). Beringen. Wie echter niet verscheen op het appèl was Ier r de Magyaar. Sorryzei Georges Heylens tegen de (®le verslaggevers dat ik u onjuiste berichtgeving door- faar1 speelde, maar tegen de afspraken in verscheen Gla- zer niet ter plekke vrijdag 11. Men moet de zaak echter een beetje menselijk bekijken. Onze nieuwe spits diende in Györ nog enkele familiale zaken te regelen en heeft blijkbaar zijn overkomst naar Aalst wat willen rekken om het feit dat zijn schoonmoeder in een wankele gezondheid verkeert. Hij en zijn familie staan thans aangekondigd voor dinsdag a.s. Hopelijk komt er geen nieuwe kink in de kabel aldus Georges Heylens. Ondertussen is door het Eendrachtbestuur gezorgd voor een komfortabele woning voor de Hongaarse spits te Gijzegem in de Fatimawijk. (abl) De Beringse oefenmeester Urbain Haesaert stapte na de zege op Eendracht Aalst de persjongens met een brede glimlach tegemoet. Tenvolle verdiend niet waar, onze overwinning» aldus de coach van de Limburgse mijnploeg. «Ons zeer hoog tempo heeft Aalst geweldig pijn gedaan. Het weghalen van de volle inzet is nog positiever als je weet dat we nog steeds de diensten moeten missen van drie gekwetste basisspelers met name Lespoix, Rogiers en Van den Dungen. Wat me biezonder heeft getroffen is het warm en dankbaar applaus van het Aalsters publiek voor de formidabele wedstrijd van mijn targetman Van Gils. Die was heden avond werkelijk ongrijp baar. Reeds verleden jaar miste hij zijn doorbraak, toonde zich bijwijlen nukkig, maar is ondanks zijn 22-jarige leeftijd al een grote présence. Ik denk dat mijn pas gepromoveerde kapitein een hele grote wordt» aldus Urbain Haesaert, die Aalst minder sterk vond dan in de door hem gevolgde wedstrijden in de Beker van Vlaanderen. Niettemin blijft Geert Van Roy een klassespits, hoor. Zo een element zou ik graag in mijn team hebben, al dien ik te onder schrijven dat hij vanavond op een perfekte manier werd bewaakt door Van Rethy. (abl) Bevordering Willy Meersman als technisch raadgever van V.W. Hamme huldigt altijd hetzelfde principe: Wanneer je het in de voetbalkringen hebt over Willy Meersman, dan spreek je over volgen is nu de meest nor iemand, wiens naam klinkt als een klok. Wie ooit al eens tegen een bal heeft aangetrapt male zaak. in het W aasland en ver daarbuiten, kent Willy Meersman. Hij die vijfentw intig jaar lang Vroeger gebeurde dat zel- s trainer fungeerde, is thans technisch raadgever van de vierde klasser V.W. Hamme. den of nooit. In dat opzicht Hoeft iemand, die al tientallen jaren in het voetbalwereldje vertoeft, nog te worden voorgesteld? Voor velen zou dat een afgezaagd refreintje zijn. Willy Meersman voetbalde Dje waren er nodig om or- traind in Sint-Niklaas. Na- tot zijn dertig bij het Sint- de op zaken te stellen en dien was hij twee seizoen Niklase Sportkring. Dan met een propere lei te ver- hulptrainer in Hamme. Het werd hij trainer in Vrasene. trekken. Willy Meersman Kruibeke. en Sint-Pauwels. wou geen dissidenten Bij die ploegen was hij tel- zjjn rangen. Die politiek kens slechts een jaar in Zou geleidelijk vruchten af- dienst. Lang genoeg om werpen. telkens een titel te winnen Willy Meersman heeft nu Willy en te vieren. War.t ook vijf opéénvolgende seizoen een hoopt dit seizoen mee Wiljy Meersman gaat geen V.W. Hamme onder zijn aan de top te kunnen draai- hoede gehad als oefen- en. meester. In die periode be haalde hij flinke resultaten festiviteiten uit de weg. Tenminste niet. wanneer die de kroon zetten op een jaar van inzet en wilskracht. Ook in zijn ou de club deed hij de feest- vlaggen wapperen. Toen hij er in slaagde de Klaasjes op te tillen van derde naar tweede klasse Willy Meersman is--"toen naar V.W. Hamme overgestapt, om nadien in Boom het bewind te voeren. Maar het was goed in Hamme. Ten minste toch de mentaliteit. Op hem werd later op nieuw een beroep gedaan. Toen de club een grote puinhoop was geworden en de supportersschare was uitgedund tot een paar honderd getrouwen. Met de hulp van de emi nente voorzitter dokter Hugo Peersman, toog Wil ly Meersman aan het werk. Hij verrichtte zwaar labeur en voerde zuiveringen door. Ordnung muss sein is een plichtsbewuste jon gen. die ambities heeft». «In feite heeft de ganse voetbalgemeenschap in Hamme ambities», zegt Meersman. «leder- Op papier beschikken we over een sterkere ploeg. Een plaats binnen de eerste en dwong de promovering drie in de algemene rang- naar de vierde klasse af Maar ook voor Willv Meersman kwam er na ie der voetbalseizoen jaartje bij. Thans schikking is zowat ons streefdoel. Daarvoor zal er uiteraard moeten geknokt een worden. Op uitzondering de van Frankie Vanhaecke «eminence grise» vijfen- verenigt onze ploeg geen twintig geworden en heeft technisch grote spelers hij een punt gezet achter de Onze kracht ligt hem op activiteiten op het veld. «Thans vervul ik de funktie van technisch raadgever», zegt Willy Meersman «Ik situeer mezelf zowat tussen de spelersgroep en trainer Eddy Maes ener zijds en het bestuur ander zijds. Met Eddy Maes wis sel ik vrijwel na iedere oe fening van gedachten. Ook wanneer er moet geselek- teerd worden. Het veld werk laat ik volledig aan hem over Af en toe geef ik wenken. Onder ons twee heerst de beste verstand houding. Ik heb Eddy Maes zelf twee jaar ge- het mentale vlak. Inzet, overtuiging, wilskracht en werklust zijn voor ons de belangrijkste faktoren om tot resultaten te komen. Daarbij is eensgezindheid en samenwerking van prio ritair belang». Offensief Willy Meersman heeft al tijd het principe behuldigd dat aanvallen nu éénmaal de beste verdediging is. Toch is volgens hem het voetbal sterk geëvolueerd. «Er wordt eerst en vooral taktischer gevoetbald», zegt Willy Meersman. «De tegenstrever vooraf gaan as ik een voorloper. Ook wordt er sneller gevoetbald en tracht men oordeelkun dig de aanval op te zetten, vanuit de achterste geledin gen. Resoluut de aanval spelen is nog altijd het sterkste wapen Daarbij spelen twee factoren een belangrijke rol. Balbezit en balverlies. Wanneer je in balbezit bent. moet je trachten zoveel mogelijk je kollega's in de akties te betrekken. In geval van balverlies moet je onmid dellijk je rechtstreeks tegenstrever dekken. Dat is bewegingsvoetbal. Al de rest telt niet. Defen sief spelen en proberen de nul op het bord te houden, is bij mij volkomen uit den boze. Dat wil niet zeggen dat je geen aandacht mag besteden aan het verdedi gen. Maar een trainer die bestendig zijn ploeg een defensief systeem oplegt, jaagt automatisch het pu bliek van het veld. Wat is er aan voetbal te zien. wan neer het nooit of zelden tot opwindende momenten komt? Een ploeg die bestendig aanvallend speelt, mist mis schien wel veel kansen. Maar alleen al het schep pen van die kansen is een grote verdienste voor een elftal. Tal van ploegen hul digden vijf zes jaar geleden een defensief systeem. Ik stel vast dat men daar meer Dat is tenminste de hoop die men in en om de Watermolendree f koestert, na de volledig gemiste openingswedstrijd tegen KV. Mechelen en waar de geel-blauwen zelden of nooit in het stuk voor kwamen. Of er vervangingen van komen, kon trainer Van den Bergh in het begin van deze week nog niet in het vooruitzicht stellen, maar het ligt toch wel in de lijn van de verwachtingen, wetende dat vooral Verhoosel en ouderdomsdeken Swat Janssens te kampen heb ben met een mindere forme, dat Peter Van Wambeke van bij het begin het vertrouwen zal krijgen. Temeer daar de 19-jarige Zeienaar een goeie helft betwistte op K.V. Mechelen en nu van zijn kwetsuur wel volledig verlost is. Staf wil wel kwijt dat het toch niet moet verbazen dat er een klasseverschil bestond tussen ex-eersteklasser K. V. Mechelen en zijn ploeg, die pas zijn plaats in tweede klassering heroverde. «Komt daar nog bij dat de twee eerste doelpunten nogal knullig werden toegestaan doordat in het centrum van de verdedi ging Reisinger slecht werd bewaakt. Dan ligt een zware nederlaag natuurlijk voor de hand.» Naast Van Wambeke (voor Verhooselwerd ook Bevers ingebracht naar het einde toe in de plaats van Jan Simoen, maar hier moet verder geen bijkomende reden achter worden gezocht. Ton Van Eenennaams wederoptreden is anderzijds verdaagd omdat hij bij een laatste oefening verleden week weer spierpijnen had. Zodoende wordt de kennismaking met de Nederlandse aanwinst aan de Watermolendreef weer om verplaatst en zal de eerstvolgende uitmatch bij Sporting Hasselt zijn debuut zijn in de Sportkring goal. Stade Leuven, de tegenstander voor komende zon dag mag, zoals geen enkele reeksgenoot van tweede afdeling overigens worden onderschat volgens trai ner Vanden Bergh. Stade is immers de ploeg die verleden jaar als nieuwkom"r in tweede het best aardig deed en nu met het aantrekken van de Iranees Khani een gedroomd afwerker op de kop heeft getikt. Getuige de eerste speeldag waarbij deze Moslim Khani op zijn eentje goed was voor niet minder dan drie doelpunten en hierdoor ook een puntje schonk aan zijn nieuwe werkgever. De hoop op beter is alleszins gerechtvaardigd maar kan volgens de Wase leidsman enkel werkelijkheid worden als er volop wordt geoefend en ijverig naar verbetering toe wordt gewerkt. M.N. en meer begint op terug te komen. De achteruitgang van de publieke belangstel ling noopt tot die koerswij ziging. Waarom krijgt V.W. Hamme trouwens zo veel volk op zijn terrein? Juist omdat er offensief wordt gevoetbald en de toeschouwers geregeld spektakel te zien krijgen. Daarbij komt nog dat het punt achter het voetbal zet, wil Willy Meersman in de Wuitensgemeente aktief blijven. Desnoods zelfs als gewoon bestuurslid, ambi tie op het elders nog eens te wagen heeft hij met. Dat hij de aktiviteiten op het veld zelf heeft gestaakt, komt omdat hij geplaagd zit met een kwaal. Willy Meersman lijdt geregeld fanionelftal veel spelers aan aderontsteking in het van eigen gemeente vere- been. Dat is bijzonder pijn- nigt En er zijn er nog op lijk en oorzaak dat hij dit komst Van jongeren als jaar alleen al tot drie keer Peter Baert en Frank Van werkonbekwaam was. Goethem zul je in de toe komst nog wel meer horen. Daarbij is het van belang dat een trainer zich aanpast aan zijn spelers. Omge keerd is dat evenzeer het geval.» Willy Meersman is nu al meer dan tien jaar ver trouwd met Hamme en zijn voetbalgemeenschap De Sint-Niklazenaar zegt zelf dat hij al een halve Ham- menaar is geworden Tot wanneer hij definitief een Daar zit Willy Meersman mee verveeld. Al 39 jaar is hij tewerkgesteld in het zelfde drukkersbedrijf. Ook daar is zijn streefdoel eindigen in schoonheid. Willy Meersman huldigt trouwens in zijn dagelijkse bezigheid hetzelfde princi pe als op een voetbalveld. Eddy De Mey Willy Meersman de stuwende kracht bij Vigo Hamme

De Voorpost | 1982 | | pagina 30