ef, de hartslag, en eanne, de moeder Hvan Robur mm NIET OVERDREVEN CIJFERS [MIT* M Kar'/ AN iAELEN l RU' -dROt -< V86 8516 *0f N Met Kusto haalde Beveren leen erg gewaardeerd voetballer naar België VOETBAL S.V. Bornem - Jong Lede: 3-0 Ji de eerste helft kon men de Trees niet wegnemen dat men Is ras^g steeds geen openingstref- rachte^c lukte. Ondanks verschillen- tó goede pogingen er toen (abfeeds op wezen dat Bomem »en goede kans maakte om iet resultaat te bepalen. Al- ^en de doelpunten bleven uit, ioe dicht Leo Van Herstraeten in de «zwarte parel» Lofombo K ook bijstonden. De eerste jag zijn schot door Van Box- Bel over de lat getipt, de twee- je had ongeluk toen zijn hard in goed geplaatst schot nog aanu )p het gestrekte been van de ac"t (oorstopper strandde (om zo kon- h hoekschop buiten te vlie- egen jen). Een hoekschop die ver was (er niets opbracht, zoals de de iele eerste helft trouwens, oor_ fcaarbij een beter SV haar r7/ï (sldmeerderheid niet in doel- kinten kon omzetten. Bij de aanvang van de tweede helft trok SV. resoluut ten aanval. Na een eerste, niet zo gevaar lijke vrijschop langs rechts, dwong de thuisploeg langs de zelfde veldstrook een hoek schop af. Deze werd haarfijn gegeven en even fijn met het hoofd door Jean Jansens in het doel verlengd (1-0). Na dit knappe doelpunt ging er een zucht van opluchting op en vertoonden de Breevenboys een nog betere veldbezetting. Vooral langs rechts werd de zwakke plek bij Jong Lede op gezocht. Men vond daar steeds Stevelinck, Lofombo of Van Herstraeten aanspeel baar. Bij een gezwinde door braak van Lofombo, hield deze te lang de bal bij en werd ook nog vastgehouden door zijn bewaker (zodat deze kans te loor ging). Het was slechts uitstel. Zeven minuten na het eerste doelpunt werd (op nieuw langs rechts) Leo Van Herstraeten het straatje inge stuurd. Deze liep zo snel de hele Ledeverdediging van de been, dat hij met een geplaatst schot Van Boxtael (L) voor een tweede maal het nakijken gaf (2-0). De wedstrijd was toen 16 minuten oud (in de tweede helft). Bij enkele sporadische aanvallen kon Jong Lede enig tegengevaar brengen voor de doelmond van Bornem. Haar verdediging bleef bij deze veili ge 2-0 voorsprong rustig de baas. Buiten een harde tackling op Fons Glorieux werd de wedstrijd in het alge meen sportief betwist. Langs beide zijden werd een uitge trapte bal (om verzorging toe te laten) door de bevoordeelde ploeg spontaan aan de tegen- Bij De Maere in Moerzeke staat voetbal centraal fle Robur Moerzeke al vele jaren kent, wordt vaak gekonfronteerd met dezelfde eleidsmensen. Waar Robur te gast is, kom je telkens Jef De Maere tegen. Al chtendertig jaar is hij ondervoorzitter van de tweede provincialer. Voordien as hij zelf aktief als voetballer. Het voetbalveld is zijn werkdomein. Daar kun je em meer ontmoeten dan in zijn huiskamer. t Moerzeke weet ook iedereen dat Jef De Maere zich duchtig kan opwinden. Eén noordje slecht zeggen over Robur Moerzeke is voldoende om hem te doen telgeren. partij geschonken. Op deze manier kende scheidsrechter Loyoerts een rustige namid dag. Rustiger dan de verdedi ging van Jong Lede, die inmid dels nog voor ernstige proble men werd gesteld. Daarbij was men dan toch nog verplicht een enkele maal aan de nood rem te trekken, ondermeer op een nieuwe doorbraak van Leo Van Herstraeten, die zon der gelijk te krijgen, appelleer de voor vasthouden. Even la ter was deze (heel bedrijvig), de ruimte ingespurt, maar zijn inzenden kwam achter de rug van een medespeler, in de voeten van een bezoeker. De daarop volgende doorbraak van de gasten deed Jacobs (B) in verdediging een misser maken, die hij onmiddellijk herstelde. Dan gingen Lofom bo en Van Herstraeten samen aan de haal. Beiden twijfelden wie er zou besluiten. Ook deze kans ging teloor. Dan ging Lo fombo weer, als een donkere schaduw voorbij iedereen, zelfs voorbij keeper Van Box tael (maar zijn voorzet kwam te hoog voorbij het lege doel). Nadat Peersman (B) werd ver vangen door Put. kwetste Van Trimpondt zich bij een hoge bal op corner, maar kon voor de laatste minuten, die er nog te spelen bleven, terug in zijn doel post vatten. Dit was het enige gevaarlijke werk dat hij te verwerken kreeg (in tegen stelling met zijn overbuur, die het geluk aan zijn zijde had, wanneer «Loeke» Van Her- - 35 Lofombo, niet eens op volle toeren, maar nu al de schrik van de bezoekende verdediging straeten (B) in al zijn bedrijvig heid en overhaast, een voor zet direkt op de schoen nam en vlak voor open doel naast schoot). Nog had hij er niet genoeg van. Bij de laatste be langrijke spelfase, schoot hij opnieuw uit de startblokken, drong door tot in de gevaarlijke zone, waar men hem slechts van een doelpunt hield, door hem neer te leggen. Men be kroonde Lofombo bij het ne men van deze strafschop, die keihard geplaatst tegen de touwen vloog. (3-0) Bij het daaropvolgende eind signaal, kon de vreugde niet meer op bij SV. De eerste belangrijke punten waren bin nen. Zeker zoveel als aan de winstpunten had men voldoe ning aan de verbetering van de spelconceptie tegenover de voorbije oefen- en bekerwed strijden van S.V. Jong Lede kan alleen de verontschuldi ging inbrengen, dat het met een heel jonge en nieuwe ploeg van start gaat en ver schillende aderlatingen heeft ondergaan door het vertrek van meer ervaren spelers naar hoger geplaatste ploegen. In deze optiek heeft S.V. mis schien een betere kans gekre gen. dan men had durven ver wachten Het bewerkte resul taat geeft echter goede voor uitzichten voor SV Bornem. De ploegen traden op in vol gende samenstelling: S.V. Bornem: Van Trimpondt, Laevaert, Jacobs, Pepermans, Rochtus, Peersman, Glorieux, Stevelinck, Janssens. Van Herstraeten, Lofombo Invaller voor Peersman, was Put. Jong Lede: Van Boxtael, Ba ten. Van Haevere, Roelandt. Van Impe, De Winne, Ooster- linck, De Rijck, Uyttenhove, Dieltjens, Clinstraten. Onder leiding van scheids rechter Loyaerts. F.V.B. )at wil niet zeggen dat alles ozitief is bij Robur. In geen geval, zegt Jef De laere. Wanneer er slecht ge- Deeld wordt, ben ik de eerste lm dat te bekennen en aarzel ook niet om de spelers on- ezouten mijn mening te zeg en. Maar ik hou van de waar- leid. Zowel in losse gesprek en als rondom de bestuursta- »l. Ik wil graag te maken heb- ®n met mensen die vrankweg oor hun mening uitkomen, towel in de sport, als op ande- e terreinen.» U van in 1950 tot voor een jaar hield Jef De Maere, amen met zijn vrouw, die al ven sportief is aangelegd, het oetballokaal open van Robur loerzeke. Mevrouw De Mae- door iedereen Jeanne ge- loemd- kent bijna zo goed it reilen en zeilen van Robur 5 haar echtgenoot. Ook nu, ranneer ze de café-aktivitei- en heeft stopgezet, blijft ze, :elfs nog meer dan vroeger, tetrokken bij het voetbalge- >euren in Moerzeke. «Voetbal is altijd ons leven geweest, zegt Jeanne Col man. Vanaf het ogenblik dat ik met Jef verkering had, stond voetbal centraal. Vroeger hield ik het lokaal open en kon ik niet zoveel het gebeuren op het veld volgen. Ik had de zondagmiddag mijn handen vol. Daarenboven stond ik in voor de koffie tijdens de rust, die aan de bezoekende be stuursleden werd geschonken. Na de match bediende ik de scheidsrechter. Die taak is voor mij ook nu nog altijd weg gelegd. Daar is nu nog het helpen in de kantine bijgeko men. En daarbij nog de boter hammen van de spelers klaar maken, wanneer de wedstrijd gedaan is. De wedstrijd is ge woonlijk al een paar uur achter de rug, vooraleer we huis waarts kunnen trekken. Dan wordt er nog nagekaart over de gebeurtenissen van de dag en wordt er al gedacht aan wat er 's anderendaags moet ge daan worden voor Robur.» Dat is zowat in het kort het dagelijkse leven van «Jef, de hartslag» en Jeanne, de moe der» van Robur Moerzeke. En ze hopen het in die zin nog vele jaren te kunnen uit houden. Voorstelling Vorig weekend was de pers te gast in Moerzeke. Een eerste keer dat dit gebeurde bij de tweede provinciale. Er werd in het kort nog even teruggeblikt op het voorbije seizoen en op de oefenwedstrijden die al achter de rug zijn en die blijk baar hoopvol stemmen. Tegen Oudegem werd 2-2 gespeeld. Play Boys Wemmei werd met 4-0 verslagen. Rapid Lebbeke werd met 4-1 cijfers ingeblikt. Minder goed verging het tegen de beloften van Beveren. Men verloor met 1-2 en ook tegen SK Overmere werd het een nederlaag met liefst 5-0. Maar daarvoor heeft men al een revanche aangekondigd voor donderdag 9 september. Dan is diezelfde ploeg te gast in Moerzeke. Een wedstrijd die om 19 u. begint en zowat als het sluitstuk van de plaatselij ke kermis wordt beschouwd. De supporters genieten bo vendien van een «gratis-en- trée». Tenslotte werd ook vori ge zaterdag geoefend tegen het Uefa-elftal van Sporting Lokeren dat met 3-1 werd geklopt. Het bestuur van Robur Moer zeke werd inmiddels aange vuld met Rudy Van Driessche, een jong en dynamisch ele ment. Verder werd de ploeg versterkt met Guido Laureys en Danny De Beule. twee doelverdedigers, met midden velder Frankie De Prijcker en met speler-trainer Jackie Lefèvre. Diens intrede bij Ro bur Moerzeke blijkt niet zo ge slaagd: tijdens de wedstrijd te gen de beloften van Beveren liep hij een kuitbeenbreuk op. Dit betekent dat Robur Moer zeke tijdens de eerstkomende drie maanden maar nauwelijks een beroep zal kunnen doen op deze speler-trainer. In de wedstrijd die hij tot nu toe met Robur Moerzeke speelde, was hij goed voor twee doelpunten, en was hij als midvoor gere geld betrokken in akties die ook tot doelpunten hebben ge leid. Het uitvallen van Jackie Lefèvre is alvast een streep door de rekening van Robur Moerzeke. Maar toch zijn de verwachtingen hoog gespan nen bij de tweede provincialer. Klubleider Eric Van Ingelgem hierover: «De ploeg is in ieder geval kompakter dan vorig sei zoen. Toen behaalden we een bevredigend eindrezultaat en waren we lange tijd kandidaat. Dit jaar zouden we in principe sterker moeten kunnen uitpak ken. We mikken in ieder geval op een plaats binnen de eerste vijf. Spijtig dat we Jackie Lefèvre geruime tijd zullen moeten missen. Overigens be schikken we over een kern van zestien spelers. Daar mooen we nog de juniors De Vos en Uylenbroeck bijnemen. Zij zul len wellicht geregeld lid zijn van de kern in de komende maanden», zegt klubleider Van Ingelgem. Bij dit alles had men ook lo vende woorden aan het adres van sponsor Hubert Van Hau te. Hij stelt bij iedere verplaat sing een autobus ter beschik king. Uitgerekend op een gans seizoen zijn dat ettelijke tien duizenden franken die de tweede provincialer niet eens moet uitgeven. Minder tevreden is men in Moerzeke over het qemeente- Het bestuur van FC Robur Moerzeke (vh) Mevr. Jeanne De Maere Colman (vh) De ploeg van FC Robur Moerzeke (vh) bestuur. De gezagvoerders blijken de Moerzeekse voet- balklub niet zo goed gezind. Op last van het gemeentebe stuur werd nu wel een oefen- veld aangelegd, maar dat blijkt te klein in afmetingen zodat er officieel geen wedstrijden kun nen worden op betwist. Ook inzake de overige akkomoda- tie is het niet zo best gesteld met het «stadion» van Robur Moerzeke. In Moerzeke zegt men slechts de kruimels te knjgen. daar waar andere sportverenigingen heel wat guller worden bedeeld. Overi gens hebben we tijdens deze samenkomst toch de indruk gekregen dat er een gunstige wind waait door de rangen van de tweede provincialer. Robur Moerzeke is trouwens altijd een voetbalfamilie ge weest die eendrachtig kan streven. Dat heeft geleid tot de bloei van het voetbal in deze toch wel landelijke gemeente. (edm) Wanneer in het tussen seizoen de overgang van de (Pool Marek Kusto naar Be- eren door het bestuur 'erd overwogen groeiden 'ee strekkingen bij de erantwoordelijken van de "'ase klub. Er waren dege- n die vonden dat Beve ren geen nieuwe buiten- .ndse speler nodig had en !r waren er die de overgang jvan Kusto als noodzakelijk (voor geel-blauw beschouw den. Na drie kompetitie- kedstrijden stelde Marek (Kusto zelf de tweede groep jin het gelijk Marek Kusto ontpopte zich na drie wedstrijden im mers reeds tot een geweldi ge aanwinst voor ons Bel gisch voetbal. Hij is echt het type van ouderwetse rechtsbuiten. Voortdurend hard en snel opkomend langs de zijlijn. Doorlo pend gevaar strooiend voor het doel van de tegenstan- een Brugse relatie dat het der. Kusto begon te voet- akkoord met Beveren uit- ballen bij Krakau. In 1974 eindelijk tot stand kwam. behoorde hij tot de prese- Nu blijkt dus dat SK Be- lektie voor München maar veren aan de transfer van werd tenslotte thuis gelaten Kusto geen slechte zaak omdat men oordeelde dat heeft gedaan. Met Kusto hij de nodige ervaring erbij spelen de Waaslan- miste. ders veel gemakkelijker in In 1977 kwam Kusto bij de diepte. De Bevercnsc het Poolse leger en toen spitsen krijgen plots veel was de aansluiting bij de meer kans en het grote pro- Poolse legerploeg Legia bleem van vorig jaar. doel- Warschau verplicht. Voor punten maken, lijkt plots de Mundial in Spanje werd van de baan. Kusto maakt Marek in de kern geplaatst het de verdedigers niet maar Boniek bleef toch makkelijk, met een gewei- steeds de voorkeur krijgen, dige basissnelheid spurt hij Ondertussen had Kusto steeds maar weer de zijlijn met Lato verschillende ke- af. Zijn geweldige techm- ren een overgang naar Bel- sche begaafdheid en zijn gië besproken. Na de Mun- voortreffelijke passes ma- dial stond het besluit van ken hem tot een erg ge- de Pool vast, het zou België waardeerde voetballer, worden alhoewel ook Fran- Zijn Beverense kollega's se ploegen voor de vleugel- stellen het steeds weer: speler stonden te drum-.«Met Kusto erbij is voetbal men. Het was tenslotte via^zoveel leuker». Kantienbaas Frans De Rid- Rudy Van Driessche. meun der (vh) bestuurslid van Robur Moerzeke (vh) VOETBALKALENDER Beveren-Luik 6-0. Mario Kusto heeft het schouderklopje van Pauwels meer dan verdiend (dw) Wedstrijden van zondag 12 september Eerste nationale SC Lokeren-AA Gent (Costantin, 11 september om 20 u.) Antwerp FC-SK Beveren (Delacour) Tweede nationale St.-Truidense-Eendracht Aalst (Hutsebaut) St.-Niklase SK-Stade Leuven (Segers) Derde nationale a VC Jong Lede-Diegem Sport (Salembier) SC Menen-FC Eendracht Zele (Leclercq) Bevordering a VW Hamme-Zwevegem (Van Hooiandt) Eerste provinciaal FC Ronse-Lokerse (Praet) SK Lebbeke-Boelare (Verniers) Dendermonde-Denderhoutem (Mestdagh, 11.9 om 20 uur) Tweede provinciale a Melsele-Adegem (Anné) Sint-Pauwels-Temse (De Ruyck) Kemzeke-KV Ertvelde (Balthazar) Evergem-Robur (Kneuvels) OL Gent-Sint-Gillis-Waas (Lievens) Gandasparta-H. Vrasene (De Clippeleer) Tweede provinciale b E. Meldert-Oudegem (Devisscher) Buggenhout-Winnik (Staes) Wieze-St. Denderleeuw (Vercauteren) Sint-Gillis-Dendermonde-RC Wetteren (De Meyer) Derde provinciale c Terjoden-Moerbeke (Snoeck) Nieuwerkerken-Okegem (Vereeken) Derde provinciale d Heikant-Stekene Sp. (Burm) Schellebelle-Excelsior (Melkebeek, 19u30) Baasrode-Boonwijk (Lambrecht) Berlare-Grembergen (Teugels) Herdersem-W. Moorsel (Eeckeman) Bazel-Haasdonk (Van Zande) SK Aalst-Sombeke (Okladnicoff) Kallo-TK Meldert (Van Damme) Vierde provinciale c Zaffelare-Lokeren (Van Goethem) Azalea-SK Overmere (Van Haver) Laame-Eksaarde (Raveel) Val. Overmere-Lochristi (Vercruyssen) Vierde provinciale g Massemen-Serskamp (De Waele) Oordegem-Smetlede (Galle) Mere-Bavegem (Van <te Winckel) Erpe-Hillegem (Roelandt) Vierde provinciale h Appels-Wichelen (Moons) Doggen-Schoonaarde (Heirman) Welle-Lutterzele (Melis) S. Moorsel-Iddergem (Speleers) Gijzegem R.-Lebbeke (Coppens) Erembodegem-Opdorp (Van der Haegen) Hofstade-Opstal (Drieghe) Vierde provinciale i WB Sint-Niklaas-Gerda (Fierens) Waasmunster-Rupelmonde (Cornelis) Hoogeinde-Moerbeke (Philips) Sinaai-Verrebroek (Boeykens) Klinge-Tielrode (De Bisschop) Str. Stekene-Kruibeke (Van Droogenbroeck)

De Voorpost | 1982 | | pagina 31