Sporting Lokeren en AA Gent zaterdagavond in belangrijk derby Inzet, overtuiging, produktiviteit en klasse De routine van Michielsen... Opdracht volbracht Flash 1' Nationale jffel het oog op Europabeker Individuele fouten bezorgen Eendracht Zele eerste thuisnederlaag 30 - 10.9.1982 - De Vooroo*' Geraardsbergen - S.K. Lebbeke. 0-4 S.K. Lebbeke heeft in Geraardsbergen fors uitgehaald. Het overspeelde de tegenstrever in alle kompartimenten. Daarbij kwam het niet minder dan vier keer tot skoren. Een resultaat waarnaar men vooraf in Lebbeke zelfs niet durfde van dromen. Bovendien is die totaalskore niet eens overdreven. Lebbeke was eenvoudigweg niet te stuiten. Het speelde met inzet en overtuiging en liet zich daarenboven veelzijdig bewonderen. VOETBAL 1' Provinciale De voetbalgemeenschap in Lebbeke was opgetogen over die winst. Dat was ook het geval met klubleider Fons Buytaert: «Niemand had een derge lijke uitslag durven voor spellen. Ik had op een pun- tendeling getipt. Een resul taat waar velen in Lebbeke ai zouden mee tevreden ge weest zijn. De ploeg heeft nu echter de stoutste ver wachtingen overtroffen. Ik kan moeilijk iemand als de betere speler aanwijzen. Daarmee zou ik trouwens de prestaties van de ande ren in de schaduw stellen. Heel de ploeg vormde een kollektief geheel dat ster ker was dan algemeen ver wacht. Bovendien moesten we nog de diensten ontbe ren van Van Bladel. Die is al twee weken gekwetst. Hetgeen in Geraardsber gen werd gepresteerd laat ons het beste verhopen voor het vervolg van de kompetitie. Voor ons is er zeker geen figurantenrol weggelegd. Deze ploeg moet tot veel in staat zijn, tenminste, wanneer we ge spaard blijven van kwet suren.» Uitstekende goals S.K. Lebbeke heeft in Ge raardsbergen hooguit een kwartier de meerdere in de thuisploeg moeten erken nen. Dat was bij de aan vang van de wedstrijd. Na dien is de Konkelgoed- ploeg meer en meer het initiatief gaan nemen en toonde het vooral na de pauze zijn klasse. De doel punten die het daarbij tot stand bracht, waren meest al het gevolg van uitsteken de kombinaties die er aan voorafgingen. Lebbeke bouwde in de eerste helft een voorsprong op. Dat doelpunt was uit een straf- schop tot stand gekomen. Frank Braeckmans werd in de zone van de waarheid gegrepen door de Ge- raardsbergse doelman. Iets wat prompt door de scheidsrechter met een pe- Lokerse SV-Wetteren 1-0 Antoine De Nul van SV was een en al lof voor de bezoekers. «Wetteren is een zeer goede ploeg waartegen we het niet onder de markt gekregen hebben. Zij voerden de volle wedstrijd de forcing en hielden het tempo strak aan. Er zullen nog \erschillende ploegen tegen hen in het zand bijten». de trui gegrepen en even later werd een poging van Van Rompaey ook professioneel in de kiem gesmoord. Wetteren kende de knepen van het vak. Na de rust trad de thuisploeg vrankweg in het offensief. Zij voelde aan dat er iets moest gebeuren. Hugo Michielsen toonde zich meteen een ge vaarlijk heerschap. Na een paar goed opgezette aanvallen waagde hij zelf zijn kans. Zijn schicht vloog te pletter tegen de paal. Uitgesteld was even wel niet verloren. SV bleef doordrukken en bressen slaan in de bezoekende verdediging. De ingevallen Primo Arcillo toonde zich aanstonds gevaar lijk. Wetteren wist niet meer Het eerste kwartier werd een studieronde. Geduldig af tasten en zien waar de zwakke plekjes waren. Langs beide zij den SV moest doelman Mare Van Bogaert vervangen. Deze is nog met vakantie in Canada. Doelman Aendenhof mocht dan nog talenten hebben, de ganse ploeg betaalde bibber- geld. Nochtans, deze jonge oner varen portier kweet zich naar behoren van zijn taak. De ver dediging kreeg meteen ver trouwen en dat was voor SV het sein om ook ten aanval te trekken. Een paar uitbraken van Costa Vervaet deden Wet teren opschrikken. Toen An- dré Maes doorging werd hij bij Lokerse - Wetteren 1-0. Meerschaut en Everaert komen te laat om in te grijpen (dm) waar eerst ingrijpen maar bleef der de waard gerekend. Van toch op de loer liggen voor een buiten de grote backlijn plaat- fatale uitval. ste Hugo een gemeten bal Aan de 80ste minuut zag voorbij de defensie en keeper Hugo Michielsen een lek in de Een verdiende 1-0 kwam op bezoekende verdediging. De het bord. maar het had veel Wetterse doelman vertrouwde zweet gekost. Costa Vervaet zijn opstelling, maar had zon- en Van Rompaey bleven nog een paar maal gevaarlijk, zon- t der resultaat. 1 Scheidsrechter Vermassen t leidde voortreffelijk een j sportieve ontmoeting. Aan de j Scherpeputstraat wil men nog j zulke wedstrijden zien. André Arnold Marien (SK Lebbeke) nalty werd gesanktioneerd. Braeckmans zelf plaatste zich achter de opdracht die hij tot een goed einde bracht. Tot aan de rust bleef deze minieme voor sprong behouden. Op dat tijdstip werd Frank Van Den Broeck in de ploeg gebracht. Al na minder dan twee minuten werd hij au teur van het tweede doel punt, nadat hij eerst een ééntwee kombinatie met Jean Pierre Lippens had gelukt. Metéén was Lebbe ke voorgoed gelanceerd. De thuisploeg kreeg nau welijks nog de kans om een voet in de wedstrijd te plaatsen. Luc Van Hauwer- meiren bezegelde dat over wicht nadien met een derde doelpunt. Later plaatste Jean Pierre Lippens met een vierde voltreffer de kroon op het werk. Van Hauwermeiren skoorde uit een vrijschop, die hij met vreselijke kracht tegen de touwen joeg. Lippens puurde een doelpunt waar aan een knappe kombinatie was voorafgegaan. Trainer Fons Dreesen had na afloop zijn visie op de wedstrijd: «Er werd goed gespeeld, maar het kan nog beter» zegde de Lebbeekse oefen- meester. «Taktisch werden de richtlijnen opgevolgd en dat is uiteraard wel posi tief. De ploeg speelde als een gaaf geheel. Ook de verdediging liet een veel betere indruk, ten opzichte van vorig seizoen, niette genstaande het dezelfde spelers zijn. Daarenboven is doelman Jansegers een paar keer gepast tussenbei de gekomen. Op een ogen blik dat we met 0-1 winst stonden, verhinderde hij als het ware de gelijkma ker. Indien dat een doel punt zou geweest zijn, had de wedstrijd misschien ook een ander verloop gekend. Alhoewel ik tevreden ben over iedereen, wens ik toch Frank Braeckmans eens ex tra te vermelden. Hij speel de een uitstekende partij en was betrokken in de vier doelpunten die tot stand kwamen. In de volgende weken moeten we nog be ter op mekaar leren inspe len. Men moet ook nog mekaars kwaliteiten beter leren kennen. Pas dan is Lebbeke een ploeg die met de besten moet kunnen wedijveren» aldus Fons Dreesen. Zondag krijgt Lebbeke F.C. Boelare op bezoek. De eerste keer dat de eer ste provincialer in deze kompetitie voor eigen pu bliek speelt. De ploeg waarmee men in Geraards bergen afgetekend won. blijft logischerwijze onver anderd. Daarbij is het ver trouwen onder de spelers dusdanig, dat men ook op eigen veld voor spektakel en een overwinning moet kunnen zorgen. E.D.M. F.C. Brakel - K.A.V.D.: 0-1 «De opdracht is volbracht» zegde trainer Etienne Borré, toen hij na afloop van de wedstrijd zijn manschappen in de kleedkamer kwam begroeten. «We waren gekomen voor een punt» filosofeerde de Dendermondse oefenmeester. «Uiteindelijk pakken we er twee». Beter kan dat uiteraard niet. Die winst is niet onverdiend. Wanneer we rekening houden met het aantal kansen. In de eerste helft hebben we tot vier keer toe ge- dreigd. In die periode had de thuisploeg nog geen en kele keer een vuist ge toond. Die was tenslotte één keer gevaarlijk. Dat was onmiddellijk na de her vatting. In de eerste helft liepen onze kombinaties nog niet te best gesmeerd. Ik heb mijn spelers tijdens de pauze op enkele tekort komingen gewezen. Dat wierp na de hervatting zijn vruchten af. Toen werd er minder beangstigend ge speeld. en ook veel minder balverlies geleden. Nadat we tot skoren waren gekomen, is de thuisploeg wat meer in het offensief gegaan. Maar ook toen is onze doelman zelden voor hete vuren komen te staan. Het thuisoffensief verliep zo ordeloos, zodat we alle tijd kregen om hun aanval len tijdig te onderschep pen. Over deze eerste kom petitiewedstrijd ben ik glo baal genomen tevreden. Iedereen heeft min of meer het opgelegd koncept ge volgd. cn het resultaat is beter dan vooraf werd vooropgesteld. Niet alle ploegen zullen in Brakel Dirk Catrysse (KAVD) gaan winnen» besluit trai ner Borré. Ook Patrick Poppe was van oordeel dat het om geen gemakkelijke tegenstrever ging- «Ik had het eerlijk gezegd makkelijker verwacht» zeg de Patrick. «Brakel bleek een moeilij ke tegenstrever te zijn. Een ploeg die erg beweeglijk is, alhoewel hun verdediging wel nogal statisch akteert. Onbegrijpelijk leek mij, dat ze ook wanneer ze op achterstand waren ge plaatst, bestendig met vier achteraan zijn gebleven. Ik had de indruk dat ze toen het lot zijn blijven onder gaan. De keren dat ze in het offensief gingen, ver liep het allemaal te orde loos, om ons echt voor pro blemen te stellen». K.A.V.D. heeft tijdens de eerste helft vier keer ge dreigd. Dat was eerst langs Frank Schepens. Nadien via Eddy Van Den Dries- sche. Vervolgens was er de vrijschop van Patrick Pop pe, die door Jacques Joris net over de dwarsligger werd gekopt en toen kwam er de adembenemende ak- tie van Stefaan De Wolf. De man uit Herdersem pik te de bal op zijn slof. Flitste als een bliksem doorheen de bezoekende linies. Scha kelde niet minder dan vijf tegenstrevers uit, maar be sloot te zwak op een ogen-j blik dat hij het orgelpunt: moest plaatsen. Dat was! klasse. Had die aktie tot; een doelpunt geleid, danj was dat, dagenlang het on derwerp van gesprekken geweest in de Dender mondse voetbalmiddens. Stefaan De Wolf was, sa men met Frank Schepens; één van de betere spelers in het Dendermondse kamp. Ook in de tweede helft: heeft K.A.V.D. een paar keer gedreigd. Het dient wel gezegd, dat de thuis ploeg, onmiddellijk na de hervatting bijna tot skorenj kwam Daarna is paarsblauw op! voorsprong gekomen. Ste faan De Wolf plaatste zich[ achter een vrijschop. Hij zond de bal naar het doel-| gebied van de tegenstre-l vers. Die hadden allemaal Eddy Van Den Driessche op het oog. Op het ogen blik dat de bal in bereik kwam, flitste Eddy plots van de tweede naar de eer-! ste paal. Direkt kreeg hij enkele tegenstrevers op de huid. maar metéén kwam Frank Schepens vrij te staan. Die liep naar de bal toe, nam die op het hoofd en knikte binnen. K.A.V.D. heeft dan die minieme voorsprong, vol- doende voor twee punten, tot de laatste minuut kun nen behouden. S stri Oui figi Dej tevi tige jeuj teel boe had kun spel min De nog figu pro nog woi gin* Dal die K.A.V.D. is niet zonder kleerscheuren door deze eerste kompetitiewedstrijd geraakt. Halfweg de eerste helft, inkasseerde doelman Ronny Verstrepen een trap in het aangezicht. Hij hield er een open wonde, net boven de wenkbrauw aan over. Hevig bloedend diende Danny naar een dokter gebracht. Meer dan waarschijnlijk is hij zaterdag al terug paraat om de Dendermondse doelmond tegen Denderhoutem te verdedigen. «Mij krijgen ze nog niet zo rap kapot» zegde Danny nadien al lachend. Stefaan De Wolf werd in Brakel door de scheids rechter op een boeking getrakteerd. Voor de «Stef» is dat metéén al de tweede keer dit seizoen dat hij op het scheidsrechtersblaadje vliegt. Eerder gebeurde dat tijdens de bekerwedstrijd tegen S.K. Lebbeke. Nog één keer en «wolfken» mag achter de omheining gaan postvatten. Ook Alain Verstraeten werd door de scheidsrech ter geboekl. Aluin mag dal uit seizoen nog twee keer doen, vooraleer hij een speeldag verplichte rust krijgt opgelegd. Eddy Van Den Driessche heeft in Brakel geen feestdag beleefd. De Brakelse speler-trainer had zijn manschappen vooraf gezegd, om de Dendermondse nummer elfeens goed aan te pakken De wedstrijd was nog niet veel minuten weggetikt, toen de daad bij het woord werd gevoegd. Eddy heeft er in ieder geval verschillende dagen een blauwe knie aan overgehou den. Eddy Van Den Driessche zal dit seizoen nog meerdere keren op de huid worden gezeten. Het is trouwens verder geweten dan in Dendermonde, dat hij twee seizoenen geleden auteur werd van twintig doelpunten en toen de zilveren voetbal in de wacht sleepte. Maar de tegenstrevers wezen langs deze weg gewaarschuwd, dat er in het Dendermondse kamp nog anderen zijn, die kunnen toeslaan. Nu K.A.V.D. geregeld uitpakt met zaterdag avondvoetbal, wordt er niet op dezelfde dagen getraind zoals vroeger. De dinsdagtraining is nu vervroegd naar de maandagavond. Verder wordt er ook getraind op woensdag en donderdag in plaats van op donderdag en vrijdag. Bij Brakel liep er een speler die zeker onze lezers niet onbekend zal voorkomen. Het ging hem om Francois Van Rossem. Deze voetballer was vorig seizoen geregeld titularis bij S. K. Lebbeke en stond tot twee keer toe oog in oog met K.A.V.D. Bij Brakel vatte hij post op de bank. Een kwartier voor het einde werd hij in de match gebracht. Maar ook Cois kon het tij voor de thuisploeg niet keren Dat K.A .V D ook supporters telt buiten de Ros Beiaardstad ls al lang geen nieuws meer. Maar verrassend was wel de aankomst van een autobus met supporters uit Moorsel. Met zo een dertig manschap pen had men de reis naar Brake! ondernomen. E.D.M. Om spel Dal voe beg De wedstrijd van zaterdag a.s. Sporting Lokeren - AA Gent is voor beide ploegen van groot belang. Manager De Rijcker en trainer Wasseige zijn erin geslaagd met een jonge ploeg suksessen te oogsten. De derbysfeer tegen AA Gent komt gelegen om de mentale maturiteit en vooral de zenuwen van de jongeren te testen. Zeker met het oog op Polen. Tevens wil Sporting geen voeling verliezen met de elite uit de klassering. Voor de Gentenaars liggen de problemen enigszins evenwijdig maar daar schuilt het gevaar onderaan de kompetitielad der. Verlies op Daknam betekent een plaatske in de buurt van de rode lantaarn en dat zal in geen goede beton vallen bij meneer De Meester. Oké, we weten dat de kom petitie amper begonnen is. Maar in onze huidige tijd kan men zich geen slappe aan loop veroorloven. Het is niet De Schrijver, Somers e.a. netjes meer kruimels, lees Verheyen toch verheugen punten, van tafel te laten dat jong geweld aan hun vallen. En die punten en een zijde te voelen. Het pleit nog- mooie plaats in de klasse- maals voor de sfeer in de ring spreekt Jan Publiek nog ploeg dat de aanpassingspe- steeds aan. En vandaar moet rikelen van jongeren tot een het komen. De toeschouwer minimum kunnen herleid betaalt graag zijn ticket maar worden als de gevestigde en verdedigen die niet alleen hoofd. Tegen Antwerp nog met hand en tand maar ook stond hij op de juiste plaats met prestaties. Het moet om met de voet af te ronden, routiniers als Hoogenboom, Na een raid van Schapen donk. Beide Nederlanders beginnen elkaar te vinden en als men Koudyzer heet, weet de tegenstrever ook dat hij sluw is. Duikt overal op waar je hem niet verwacht. En vergeet a.u.b. Lecloux nietl De Luikenaar begint zich Gand thuis te voelen. Een paar flitsen van hem vol staan. Het verdedigend blok van AA Gent hoeft niet meer voorgesteld. Guy Hanssens kent men in Lokeren, die kan op Daknam steeds wat meer. Van Goethem is ook al geen mannetje om de kachel mee aan te maken. Terwijl Criel zijn Heizerinteresse nog niet in de lade heeft geborgen. Leider na 6 kompetitiewed strijden? Deze kans is hoegenaamd niet denkbeeiaig. Zowel Club Brugge, Beveren, Beer schot als Anderlecht moeten op verplaatsing. Winterslag, Antwerp, Standard en Lierse zijn nu ook weer niet de ploegen om aan huis ge- j schenken uit te delen. Een overwinning van Sporting zou niet alleen een winstge vende zaak in het klasse ment zijn maar ook een mo rele stimulans voor de ver plaatsing naar Stal Mielec. Want daar zitten adders on der hst gras. Geloof msa? met dat de Polen aan solida riteit zullen denkenl André 3" Nationale wil ook wat zien voor zijn geld. De heren Rogiers en De Meester zijn genoeg i het zakenleven vergrijsd om te weten dat ook in voetbal geen plaats is voor senti ment. De klant is koning. Wie speelt bij Sporting Lokeren? Alois De Rijcker heeft dan toch zijn voetbalschoenen Eendracht Zele heeft net waarden hen een handje toesteken. Traditioneel blijft zoals vorig seizoen de kom- de Sportingsamenstelling petitiestart gemist. Toen ver voor zaterdag een vraagte- loor het zijn eerste uitwed- ken. Wat wordt het met strijd op Union Doornik. Nu Mommens en Christofte? De was het stadsgenoot Racing vraagtekens rond Larsen be- die de Zeienaars een eerste ginnen zich ook te vermenig- koude douche heeft be- vuldigen. Preben sukkelt zorgd. Net op het ogenblik met de lies. Trainer Wassei- dat de thuisploeg aan een ge hoopt ze alle drie fit te betere periode toe was en krijgen op zijn minst tegen een prachtig doelpunt scoor- niet moeten aantrekken op woensdag in Polen. Waar- de, kwam de anti-climax. Beerschot. Trouwens, we schijnlijk zien we zaterdag Een mistasten van doelman hebben ons laten wijsmaken een test maar de Lokerse Van Puyvelde en een mooie dat geen enkel trainingspak oefenmeester is heel voor- maar enigszins gelukstreffer voldeed aan de vereiste ma ten. Alle maten op een stok je, het Kiel heeft ons weer trekken komt. eens geleerd dat de Sportingdirigenten niet moeten wanhopen. De jon geren blijven bewijzen wat ze in hun mars hebben en de invallers storen zich niet aan de reputatie van de titu larissen. Zij knokken voor de ploeg en voor een plaats daarin. Zij ruiken hun kans zichtig. Zeker geen risico's van Colin deden voor de nemen nu de ploeg aan haar Eendrachters de deur dicht. Was de zege van de Walen met onverwacht en met on- Koudyzer scoorde reeds vercjjencj, een puntendeling viermaal kon beide teams niet ont- Met lange Aad zal men reke- stemd hebben. Doornik ning moeten houden. Op voetbalde technisch sterk en zijn sloffen heeft hij reeds erg doortastend en kon gre- vier doelpunten bijeen ge- tig gebruik maken van de sprokkeld in vier wedstrij- hiaten in de Zeelse ploeg. De den. En geloof het maar, hij beste momenten in de eer- scoort ze niet alleen met het ste helft beperkten zich tot een fraaie kopbal van Van de Walle waarop Van Puyvelde met een knappe reflex uit pakte. Aan de andere zijde werd een allerbeste Jan Pie- ters door doelman Druart op een duistere wijze van een scorekans gehouden. Na de rust speelde Eendracht uit stekend in de aanhefperio- de. Dit resulteerde in een prachtdoelpunt van het Be verse duo Pieters-Bordui. Laatstgenoemde nam een uitstekend doorsteekpasje van Pieters mee en plaatste beheerst naast de uitlopen de Druart. De euforie in het Zeelse kamp was van korte duur toen Van Puyvelde het leder loste en Van de Walle droog intrapte Eendracht liet zich met betamen en via een sterk spelende Plaetinck was er een attente Druart nodig om zijn kopstoot te neutraliseren. Colin zorgde evenwel voor een plotse ommekeer toen hij ver voor doel een kopduel won en het leder met een boogbal in de rechterbovenhoek onhoud baar raak trof. De jacht op de gelijkmaker gaf de bezoe kende countermogelijkhe den vleugels. Vooral in het laatste kwartier kwamen zij meermaals dreigen toen De Mey de nodige ruimte kreeg. Twee minuten voor tijd vel de een alleen en vrij opge rukte D'Hondt een te zwaar vonnis voor de thuisploeg. Trainer Van Lerberghe noemde deze eerste thuisne derlaag onverdiend maar zat duidelijk verveeld met deze gemiste start. «Wij hadden alle troeven in handen na ons eerste doelpunt toen de ploeg werkelijk op volle toe ren draaide. Wanneer je kort daarop twee doelpunten moet slikken na individuele fouten kan je het met een dergelijke tegenstander voor bekeken houden. De risico's om uiteindelijk terug langszij te komen werden nog afge straft met een derde treffer Nochtans heb ik geen klagen over de kollektieve inzet van mijn spelers. De motivatie was er maar het tikkeltje ge luk was voor de tegenstan der. Om die reden is er be slist geen reden tot paniek. De enige schaduwzijde is het verlies van spits Eugène Blomme wegens een verrek king in de rechterdij. Het be tekent minimum vier weken rust voor de Gentenaar en het verlies van een belangrij ke pion vooraan». Eendracht krijgt het momenteel niet op een presenteerblaadje. Zon dag is het te gast in Menen en een week later staat het gewestelijk derby met VK Ni- nove op het programma. Twee zware opdrachten waaruit Eendracht vorig sei zoen slechts één punt puur de, een verwittigd man is er, ook in voetbal, twee waard. Joost Arens

De Voorpost | 1982 | | pagina 32