I f R|l£ W' tut A?i f Frankie Van Beveren via strafschop In vogelvlucht de andere Wase wedstrijden in tweede provinciale en vooruitzichten voor volgende speeldag William Vereecken op weg om goed seizoen te realiseren De stijgers zorgen voor ware propagandamatcht Geluk ontbrak, maar Danny Matthijs uitstekend Luc Thierens en Leo Wuytack uitgesloten Nederlaag in openingswedstrijd, traditie voor VW Hamme Al een buis in eerste examen VOETBAL 2' Provinciale Appeiterre - St. Gillis 0-1 Eerste puntenwinst voor Eendracht St. Gillis. Het won met de kleinste cijfers na een wedstrijd waarin het niet sterker, maar wel intelligenter voetbalde. Speler-trainer Willy Goossens was tevreden over zijn manschappen. m) k, zon- massen een \an de en nog André ogen-I 'lpunt t was! ie totj danj et on- ekkeni ;nder- Idens. «We hebben de punten geenszins op een presen teerblaadje gekregen. De thuisploeg speelde wel of- fensiever, maar daar tegen over stond onze verdedi ging die zich op geen enke le tekortkoming liet be trappen. Eigenlijk kregen we in die eerste helft nog de beste kans langs Eric De Geyter. Maar die kon nog net wor den afgeweerd door de doelman. Alleen met Luc Van Der Bracht een oud Geraardsbergenspeler en beste akteur bij Appeiterre hadden we geregeld last. We zagen ons wel genood zaakt een paar keer op hem een overtreding te maken. Na de hervatting kreeg men aanvankelijk hetzelfde spelbeeld te zien, alhoewel we geleidelijk wat meer in de wedstrijd kwamen. Om onze aanval meer impulsen te geven had ik Luc Van Nuffel in het veld gebracht, ter vervanging van midden velder Johnny Moens. Dat gaf een beter resultaat. Daarmee bedoel ik geenszins dat Moens een slechte eerste helft speelde. Dat in geen geval. Maar ik voelde mij verplicht een gok te doen. Ik had de indruk dat de thuisploeg haar beste pijlen had ver schoten na de toch wel zwa re inspanningen tijdens de eerste helft. De lokalen gingen bovendien in de tweede helft de buitenspel- val hanteren. Daar zijn we een paar keer ingelopen. iepens Iers in, paar dient thuis-; na dei koren w op Ste- e zich; Hij doel-j nstre-] emaal :ssche ogen-j lereik! plots' e eer- :g hij ap de kwam ij te! Ie bal hoofd die vol-| nten, kun- Oudegem-Petegem 1-1 SK Oudegem heeft tegen Petegem een redelyke wed strijd gespeeld. Hoofdzakelijk in de tweede helft was Oudegem duidelijk de betere ploeg. Meest opvallende figuur daarbij was ontegensprekelijk William Vereecken. Deze negentienjarige blijkt op weg te zijn om een flink seizoen te realiseren. Gerda (dw) Maar toch wist op een be paald moment Luc Van Nuffel deze offsideval te omzeilen. Hij flitste naar het doelgebied van de tegenstrever. Daar werd hij gehaakt, wat een straf schop betekende. Die werd omgezet door Frankie Van Beveren. Net nadat we op winst waren gekomen, kreeg de thuisploeg nog een reuzekans om gelijk te stellen. Maar dat werd ver hinderd door doelman Jean Pierre Buyle. Over dit resultaat was iedereen uiteraard tevre den. Nu zondag krijgen we Racing Wetteren op be zoek. Een ploeg die alge meen als een titelkandidaat wordt vooropgesteld. Ik zal tevreden zijn wanneer we er een punt kunnen tegen winnen» besluit Willy Goossens. Beter dan wie ook kent hij Racing Wetteren. Hij was er lange tijd aktief als spe ler en is bovendien woon achtig in de gemeente. E.D.M. Herleving Sint-Pauwels ak- teerde voorzichtig op het veld van Adegem. Ook de grensploeg leek zich nogal makkelijk in de patsituatie te stellen maar kon dan toch enkele keren gevaarlijk zijn via Andries en Van Dijcke. Keeper Herreman plukte echter alles. Eindstand: 0-0. En ook Klauwaerts Kemzeke vertrok eerder voorzichtig bij Temse, de minder goeie aanloopperiode indachtig. In de eerste helft vooral was de thuisploeg het best in de kombinatie en kwam ook in de 15e minuut aan de leiding wanneer Klauwaertskeeper Erik Lardenoit een op het eerste gezicht makkelijke bal liet ontglippen en dat is steeds fataal met iemand ais Edwin Bynoe in de omge ving. De stand werd echter gauw gelijk getrokken door Moustapha Boughalem wanneer deze een geharre war voor doel met een schuiver besloot. Ook in de tweede periode stapelde de door zenuwen overmeester de jonge Kemzekedoelman de fouten op maar de scheepsbouwers konden daaruit geen voordeel meer halen. Uit deze match onthouden we wel de naam van bezoe ker William Merckx als abso luut uitblinker. Het lijkt dus wel dat de vroegere White Boy het klasseverschil van vierde naar tweede totaal heeft overwonnen. Dat illus treerde hij van de strenge bewaking van Van Haver. De reakties in en om het Kriekepitte waren coor dit niet ingekalkuleerd puntje natuurlijk positief en dat mag wel met de eerste thuis- ontmoeting tegen Ertvelde voor de boeg. Zegsman Alex De Block stelt het aldus: «De slechte oefenperiode liet niet zo een gunstig begin verhopen en daar komt nog bij dat we in de eerstkomen de weken Stephan Schaep zullen kunnen heropvissen en ook Gerrit Stremersch te rug in de basisploeg zullen kunnen droppen. Gerrit was zaterdag immers al daar met twee doelpunten in de reser- venwedstrijd.» Sporting Sint-Gillis zit de tweede achtereenvolgende week met een Gentse tegen stander opgescheept maar moet het nu wel op verplaat sing proberen maken tegen Olympia, hopelijk wordt het daar geen «strop». Herleving Sint-Pauwels mag voor het eerst dit seizoen op eigen veld zijn opwachting maken tegen het menigvul dig getipt elftal voor de titel uit Temse. Hoe skoort men een doelpunt is wel de voor naamste bekommernis op dit moment van Norbert Samson en de zijnen. Svelta Melsele is in tegen stelling met de voorgaande streekgenoten nagelnieuw in deze reeks, maar moet ook tegenover Adegem aan punten geraken, en daartoe zien we ook Herleving Vra- sene in staat die dan wei naar Ganda moeten reizen. Manil De derby uit de tweede provinciale Herleving Vrasene - Svelta Melsele 1-1 William Matthys SK. Oudegem) Trainer Walter Bauwens is tevreden over deze wilskrach tige voetballer «Van al de jeugdspelers laat hij momen teel de beste indruk Dat is hoopgevend. Tegen Petegem hadden we de wedstrijd allicht kunnen winnen. Maar vele spelers vertonen nog tekortko mingen. Dat is begrijpelijk. De ploeg is globaal genomen nog te jong om een degelijk figuur te slaan in de tweede provinciale. Kollekticf laat het nog veel te wensen over. Er wordt nog te weinig bcwe- gingsvoetbal gebracht. Wel is er de inzet en de wilskracht. Dat zijn belangrijke faktoren, die ons moeten in staat stellen om dit seizoen het behoud te verzekeren. Gemakkelijk zal dat met gaan. Dat beseft al licht iedereen in Oudegem. Om punten te winnen zal ik de spelers geregeld een defensie ve opdracht moeten geven. Dat is wel spijtig voor de |onge voetballers. Maar ze moeten begrijpen dat puntenwinst nu eenmaal de belangrijkste fak- tor is. Voor mij is iedereen gelijk in Oudegem. Ik kijk naar geen namen. Ook niet bij het samenstellen van de ploeg. Het is mijn bedoeling om de ploeg zo degelijk mogelijk uit te bouwen. Daarvoor heb ik ook het vertrouwen van het bestuur gekregen. Ik zal uiter aard moeten roeien met de riemen waarover ik beschik. Dit jaar het behoud afdwingen is de eerste opdracht. Tegen volgend jaar is de jeugd van Oudegem alweer een jaartje ouder en dan zullen de moge lijkheden alweer groter wor den,» aldus trainer Bauwens. Intussen is het spijtig dat er een konflikt gerezen is tussen trainer Bauwens en speler Ru dy Van Sinacy. In de gegeven omstandigheden is het best dat dit zo vlug mogelijk wordt bij gelegd. Meningsverschillen zijn er nu eenmaal om bijge legd te worden. Rudy heeft er geen baat bij om van het veld weg te blijven en SK Oudegem kan hem best gebruiken. Het gezond verstand laten zegevie ren is de enige uitweg. E.D.M. Winnik-Wieze 1-0 De eerste wedstrijd in tweede provinciale is een neder laag geworden voor FC Wieze. Maar hoe eigenaardig het ook moge klinken. Wieze speelde een knappe wedstrijd. Dat kon ook van de thuisploeg worden gezegd. Uiteinde lijk ontbrak bij Wieze alleen het geluk. Anders had men allicht een paar keer tot scoren kunnen komen. Bovendien moet ook worden gezegd dat doel man Danny Matthijs een uitstekende wedstrijd heeft gespeeld. Tegen het doel punt vermocht hij weinig. Niemand was eigenlijk ont goocheld bij de tweede provincialer. Ook klubse- kretaris Staf Moens niet. «Ik heb zeker de spelers niets te verwijten, ledereen is tot het uiterste gegaan. Het was bovendien zowat de dag van de doelverdedi- gers. Zowel de lokale por tier als onze doelman Dan ny Matthijs speelden zich voortdurend in de kijker. Al na twee minuten werd Danny tot twee keer toe voor hete vuren geplaatst. Het doelpunt van de thuis ploeg kon hij niet verhinde rt de ge- Een jrting istge- asse- mo- ver- ielec. s on- mssr olida- Vndré afge- effer lagen it van ivatie. ie ge- istan- ;r be- jniek. is het igène srrek- st be i/eken ar en ngrij Iracht et op Zon lenen it het IK Ni- mma. chten g sei- puur- is er, aard. Arens Robur 1 Destelbergen 1 Het is geen al te beste kompetitiestart geworden voor de Moerzeekse twee de provincialer. Een paar I weken geleden verloor het al speler-trainer Lefèvre die een kuitbeenbreuk op liep en aldus voor een paar maanden is uitgeschakeld. Vorige zondag tijdens de wedstrijd tegen Destelber gen werden Luc Thierens en Leo Wuytack van het veld verwezen. Eerstge noemde zou hebben nage trapt. nadat eerst een tegenstrever een overtre ding zou hebben gemaakt. Later in de wedstrijd incas seerde Leo Wuytack een tweede boeking en dat be tekent evenveel als een uit sluiting. Wellicht zal Moer- zeke weldra deze twee spe lers voor één of meerdere speeldagen moeten ont beren. Als derde negatieve fak- tor is er het feit dat men op eigen veld niet verder kwam dan een puntende- ling, daar waar men rots vast op een overwinning had gerekend. «We waren nochtans de betere ploeg» zegde club- leider Freddy De Maere na afloop «We kwamen wel op achterstand als gevolg van een tekortkoming in de verdediging. Dat was nog tijdens de eerste helft. Een periode waarin we toch wel een paar kansen voor de voet kregen. Het dient wel onderstreept dat de bezoe kende doelman zich gere geld in de kijker wist te spelen. Onmiddellijk na de hervatting konden we ge bruik maken van een straf schop. omgezet door Wal ter Coen. om op gelijke hoogte te komen. Bijna een hele tweede helft zijn we moeten aantreden met negen tegen elf. Thierens was immers al voor de rust uitgesloten. De tweede helft was maar drie minu ten oud toen Leo Wuytack eenzelfde lot onderging. Ondanks die numerieke minderheid, hebben we toch nog de beste kansen kunnen scheppen. Dat was o.a. een paar keer het geval langs Carlos De Kevser en Raemdonck. Al met al heeft deze wedstrijd voor ons een punt te weinig op geleverd. Nu zondag moe ten we naar Evergem. Het zal daar zeker niet gemak kelijk gaan. Deze ploeg blijkt zich flink te hebben versterkt. We zullen er streven naar-een puntende- ling. Dat ware trouwens een uitstekend resultaat». Aldus de Moerzeekse klub- leider. E.D.M. Danny Matthys (F.C. Wieze) ren. Dat viel net voor de rust, op een voor de loka len psychologisch gunstig moment. Na de rust heb ben we Roland Delsin in de ploeg gebracht vboor Michel Heyvaert. Die ver vanging was nodig, om on ze aanval wat meer stootkracht te geven. We zijn met drie man vooraan gaan spelen. Toen was tegenslag de belangrijkste faktor dat we niet tot sko- ren zijn gekomen. Telkens was er een been in de weg of werden we gekonfron- teerd met uitzoncerlijke reddingen van de plaatselij ke keeper. Uiteindelijk is het nu wel een nederlaag geworden. Maar tedenen om ontgoocheld te zijn. hebben we niet. Fysisch zijn we flink gewapend en bovendien staat het moreel van de troepen hoog. Ten slotte spelen we ook een reeks hoger ten opzichte van vorig jaar, en ook dat, maakt een belangrijk ver schil» aldus sekretaris Moens. Wieze krijgt nu zondag Standaard Denderleeuw op bezoek. Een tegenstrever die vorig seizoen nog uit kwam in eerste provinciale. Om het moreel op peil te houden, zou Wieze eigen lijk niet mogen verliezen. Toch zal het niet gemakke lijk gaan tegen een ploeg die zo vlug mogelijk haar verloren positie weer wil innemen. E.D.M. Verleden jaar waren deze beide teams nog aktief in de derde provinciale, en voor hun wederzijdse maiden- i match in hun nieuwe reeks werden ze al dadelijk tegen over mekaar uitgespeeld. Het werd geenszins een zoutloos potje voetbal. Neen, met deze twee snelle en onvervaard aanvallende ploegen was er gedurende heel de match door wel iets te beleven. In de eerste helft waren het vooral de bezoekers die zich van hun beste zijde toonden en vooral voor gevaar zorg den door schoten uit de tweede lijn van voornamelijk Van der Weecken en Ro giers. Niettegenstaande de vele prangende fasen voor het thuisdoel was het nog een dubbele blanke stand bij de pauze. Pas hernomen liet de Herle- vingsdefensie zich op een foutje betrappen en dat werd door de kwikzilveren Van Strijdonck ook vlug af gestraft (47e minuut: 0-1). De plaatselijken waren hier door geenszins aangeslagen maar voerden nu zeer zware forcing. Dat werd ook vlug in een gelijksteller omgegoten. Mark Daeleman zette een goeie aanval op en De Clercq kon binnenduwen, dit alles op de 51e minuut. De weg naar de overwinning was daarentegen nog niet zo bijzonder vlug gevonden voor de zwart-witten want in het Melseledoel stond een onoverkomelijke hindernis in de figuur van keeper Hey vaert. Deze gaf een totale demonstratie van zijn kun digheden en dat was ook nodig op schoten van Daele man, Lardenoit an Vander Linden. Bevordering Aalter-VW Hamme 3-0 VW Hamme is een ploeg die in de traditie blijft. Van in 1974 is het geleden dat het de eerste kompetitiewedstrijd won. In de meeste gevallen werd het telkenmale een nederlaag. De jongste wedstrijd tegen Aalter vormde daarop geen uitzondering. Toch klinken de cijfers te zwaar in de oren. Dat is zowat de mening van Willy Meersman: «Tij dens de eerste-helft hebben wij, zowel als de thuis ploeg, kansen gekregen. Een poging van Robbie Smet strandde op een gege ven ogenblik op de deklat. Ik geef toe dat ook onze doelman zich een paar keer heeft moeten reppen. On middellijk na de hervatting kregen we een paar gele genheden om op voor sprong te komen. Rudy Maes bijvoorbeeld miste een reuzekans toen hij al leen voor doel verscheen. Geheel onverwacht is de thuisploeg dan op voor sprong gekomen. Op dat ogenblik waren er nog twintig minuten te spelen. Ik heb toen moeten gok ken. Ik bracht Eddy De Malsche als aanvaller meer in de ploeg. Maar de thuis ploeg is kort nadien aan een tweede doelpunt geko men, dat mijn inziens tot stand kwam uit buitenspel. Een licht toegekende straf schop bracht nadien te zwa re cijfers op het bord. Geheel ontevreden ben ik nu ook weer niet. Som mige spelers vertoonden wel tekortkomingen. Maar globaal genomen werd er niet slecht geakteerd. Bo vendien ontbraken achter aan zowel Omer Van Praet (gekwetst) als Guido Joos (geschorst). Dat zijn ver zachtende omstandigheden die kunnen ingeroepen worden Overigens werd er langs beide zijden met inzet en overtuiging gespeeld. Dat moet allicht de neutra le kijker ten goede zijn ge komen. Hoe dan ook. Voor ons komt het er op aan om zo vlug mogelijk punten te winnen.» Of VW Hamme volgen de zondag een beroep zal kunnen doen op Chris Van Dam. is nu ook een vraag teken geworden. Van Dam raakte tijdens het laatste kwartier van de wedstrijd gekwetst aan de knie. Zon dagavond bleek dat in ieder geval erger te zijn, dan ver wacht. Achter een weder- optreden van Omer Van Praet wordt al een even groot vraagteken geplaatst. E.D.M. Nederename 5 Sp. Buggenhout 0 Het is voor Sparta Bug genhout meer dan een mis lukte ouverture geworden. Het werd bij het nochtans niet zo sterke Nederename \an het veld gespeeld. Tij dens het eerste halfuur konden de Spartanen nog enigszins gelijke tred hou den. Nadien brak de veer. Oorzaak van het zware ver lies is alvast het zwak pres teren van de Buggenhoutse defensie. De meeste doel punten die de thuisploeg tot stand bracht, waren evenveel flaters van de Buggenhoutse verdedigers. Sparta kan nu wel een paar verzachtende omstandighe den inroepen. Patrick Ver- hevden en Achille Ver heven waren geschorst na eerder opgelopen boekin gen Rudy Verheyden en Frankie Roels sukkelden nog steeds met een kwet suur. Hoe dan ook een der gelijke afstraffing is niet van aard om het vertrou wen onder de spelers op te peppen. Nu zondag voor eigen publiek tegen Winnik zal men moeten bewijzen dat het met Sparta niet zo slecht is. als algemeen wordt gezegd. Want wat betreft dat «zeggen». In derdaad. Mensen die kort bij het voetbalgebeuren in Buggenhout betrokken zijn. koesteren geen al te beste vooruitzichten. Ho pelijk voor Sparta krijgen zij ongelijk. E.D.M. s-iU&f. ai m 2' Nationale Zaak Ferrera (E. Aalst) rond Manu Ferrera is weer op de trainingen van Een dracht Aalst verschenen. De Brusselse Spanjaard gaf zijn fiat voor een nieuw kontrakt dat hij maandag 11. ondertekende, nadat hij een laatste verhelderend gesprek had met voorzitter Frans Daeleman. Ferrera aanvaardde de voorwaar den zoals die hem in juni 11. werden voorgesteld. Hij ging toen niet akkoord met het aanbod en probeerde zijn kansen uit te spelen in Spanje en Mexico, die uit eindelijk mislukten. Met de De pré-miniemen van Eendracht Aalst haalden een puntje (per) terugkeer van Manu Ferre ra is Georges Heylens een bruikbare spits rijker, (abl)

De Voorpost | 1982 | | pagina 33