Overdreven skore De oudjes klaren het nog best Andere matchen De vrijbuiters van White Star De Donder en Dierickx scoorden Meest verdienstelijke ploeg bleef puntenloos Medard Van der Meersch spelmaker FC Baasrode schiet met scherp 0.9.1982 - De Voorpost VOETBAL 3e Provinciale Excelsior - Baasrode 1-5 2' Provinciale Dat het in de Heistraat al een tijdje rommelt weet inmid dels wel iedereen, maar als dan bij alles bekende tegen slagen en tegenwind ook nog eens scheidsrechters komen die een wedstrijd in grote mate in groen-zwart nadeel beïnvloeden, dan is het werkelijk om totaal wan hopig te worden. Zo was het zondag toch wel enigszins het geval. Bij een nog niet fatale 1-2 stand floot de jonge arbiter voor onverklaarbare reden een strafschop in het voordeel van de Baasrodenaars, wel ke ook werd verzilverd. Vanaf dat moment speelde de thuisploeg ook verplicht zonder enig voorbehoud de aanval maar dat bracht met zich mee dat er achteraan nogal wat onnodige risiko's werden genomen. Het direk- te gevolg was nog eens twee tegendoelpunten via de archivlugge Baasroodse lin kerextreem. Het behoeft helemaal geen tekening dat deze zware thuisnederlaag een nefast gevolg heeft op het moreel binnen de ploeg. Toch stipt men in de Excelsiorrangen niet zomaar aan dat de ver diensten niet in verhouding staan tot de nog maar beko men resultaten. De match van de week in tweede provinciale Sint-Gillis (Waas) - Ganda Sparta: 3-1 Eendracht Bazel werd zon der veel pardon gevloerd bij en door Wilskracht Moorsel. Van bij het begin nam de thuisploeg het beste spel voor zijn rekening, zodat het na een goed uur spelen al 2- 0 was door doelpunten van Van Hauwe en Van Moezeke. De kasteeljongens konden wel nog terugkomen door toedoen van De Decker, maar raakten ook niks verder. Ook Sportkring Kallo maak te bij zijn debuutwedstrijd van dit seizoen al in de zo vertrouwde verliezende po sitie van jongstleden jaar. In Sombeke werd het een on betwistbare nederlaag met 4 tegen twee. De Kallonaars openden de esbattementen wel met een doelpunt van Carpentier, maar werden op achterstand geplaatst door twee treffers van Pringels, eentje van Gillis en Ringoet. Een milderingstreffer van wege Rotthier kon de pil wel verlichten maar niet weg werken. En tot besluit een goeie ver diende overwinning vanwe ge nieuwkomer in de reeks. Sportief Stekene. In een spannende zeer gelijkop- gaande wedstrijd bleven ze met 3-2 baas over de gasten uit Schellebelle. Eerst lukte Van Stappen een doelpunt voor rust, dit werd enkele minuten na de herne ming weggewerkt door Van Poucke. Mark Vereecken die zich zonder enige twijfel als de grote inspirator van de Stekene ploeg ontpopte, bracht nummer twee op het bord en Lieven De Cock leek de zaak te beslechten door een penalty om te zetten. Schellebelle bleef niettemin punten najagen, met een aansluitingstreffer van Van Poucke tot gevolg. Meer zat er niet in: 3-2 dus. Hoever Stekene nu daad werkelijk staat, zullen we volgende zondag wel erva ren als er een moeilijke uit wedstrijd moet aangegaan worden in Heikant Zele. Excelsior gaat wellicht met een vertimmerde voorhoede naar Schellebelle en hoopt op zaterdagavond (want dit is wat vervroegd) minstens één puntje rijker te worden. Aangaande keeper Bosman is daar overigens beter nieuws want hij mag de trai ningen en wedstrijden her nemen indien hij geen mer kelijke last meer heeft. Kee per Bosman heeft men im mers meer dan ooit nodig bij groen-zwart. Sportkring Kallo gaat op ei gen zoden in de clinch met Meldert, dat eveneens pun- tenloos uit de eerste kon- frontatie kwam. Een geladen derby- en daarom de Manil- derby van komende speel dag wordt de derby tus sen Eendracht Bazel en Red Star Haasdonk. Een ontmoe ting tussen twee elftallen die over het geheel genomen een niet onaardige voorbe reidingsperiode kenden op dit seizoen, en allebei zonder 1 puntje demarreerden zon dag jongstleden. Nadeel voor de Stars worden voor zeker de trouwers van vol gende weekend, met name kernspelers Stevelinck, Erik Maes (vertrekt zondag op reis) en Karei de Beule, of geven deze trouwbeslom- meringen de heren vleugel tjes Manil Excelsior Sint-Niklaas rekent op een goed seizoen (drv) WS Sombeke Kallo De 1-1 stand aan de rust liet hoegenaamd niet de hoge eindskore vermoeden. Stopper Van Daele van Kallo verleen de hieraan zijn gulle medewer king en zoiets moet men de sluipschutters van Sombeke geen tweemaal aanbieden. Kallo opende onmiddellijk de esbattementen en aan de 6de minuut was het reeds 0-1 via Carpentier White Star voelde nattigheid en nam het initiatief. Mare Pringels ste vende alleen op doel af en aan de 18de minuut bracht hij de ploegen op gelijke hoogte. Het laatste kwartier van de eerste helft deden de warmte en de inspanningen zich voelen. Het tempo stokte en de verfrissing was welkom. Na de rust oor deelde Van Daele van Kallo het moment gekomen. Hij ver loor het noorden onder de aan houdende druk van de thuis ploeg. Pringels glipte door het net: 2-1 en Luc Sillis maakte er 3-1 van, ook al met medewer king van de bezoekende por tier die voor zijn stopper niet wilde onderdoen Aan de 65ste minuut trok Ivan Ringoet nog eens op hazepad Hij legde kalm het balletje naast de keeper in het doel: 4-1. Het kon niet meer op bij Sombeke. Pringels en Peleman duikelden naar believen dc ruimte in maar ontbeerden dat tikkeltje geluk om suksesvol af te ronden. Maar aan de 72ste minuut profiteerde Rottiers van twijfel in de lokale verde diging en bracht Kallo nog op 4-2. Het spektakel was er en ook doelpunten. Wat wil een supporter nog meer? André De blauw-witten zijn op bij zondere goeie manier het seizoen begonnen, hoewel men in de beginminuut te gen de Gentenaars nu niet bijster vlot van start ging. Gelukkig was keeper Van Hoecke attent en pakte de eerste massale Sportingaan- val reeds succesvol uit: Ed dy Franckaert omspeelde behendig enkele tegenstan ders uit en schoof in de loop van de hard rennende Luc Bolssens. De Ganda-keeper had zijn hoek niet voldoende verkleind en mocht meteen vissen (1-0 na 15 minuten). Ook nu behielden de bezoe kers het veldoverwicht maar konden ze weinig uitgespro ken gevaar brengen voor de lokale muit. Zo bereikten de thuiself zon der verdere standsverande ring de rust, kontroleerden verder gezwind en kwamen nogal fortuinlijk aan een tweede doelpunt nadat Raoul De Roeck een keurige center vanop links met het hoofd in doel deponeerde. Ganda verloor de moed nog niet maar riep alle hens aan dek en dook met vooral pa radepaardje Billy Barnaart, die na omzweringen bij Sporting Sint-Gillis en Herle ving Sint-Pauwels terug bij Ganda belandde, gestadig op voor de Sportingverdedi- ging. Bij één van zulke gele genheden schoof Billy op portunistisch binnen, zodat de wedstrijd nog een dub beltje op zijn kant werd. De werkelijk verbluffend kontro- j lerende middensektor van de Sportingploeg hield het j wat oudere hoofd wel koel en pakte enkele keren met trainingsnummertjes uit. Een van de grote mijnheren was ongetwijfeld Luk Van den Bossche en deze dolde drie minuutjes verdomd lang met zijn direkte bela- gers, zag de keeper wat ver uit doel en schoot keihard in de rechterbovenhoek bin- j nen. Hiermee viel ook de beslissing over de puntjes I en dat liep dus zoals boven aan reeds aangegeven niet falikant af voor de Daneels- formatie die dus niet zozeer op een uitstekende wedstrijd mag terugkijken dan wel op een optimaal benutten van de gekreëerde kansen. 3' Provinciale De match van de week in derde provinciale D Red Star Haasdonk - Sportkring Aalst 1-2 Grembergen Herdersem Wat de bewoners van de Stepmanslaan op hun minst mogen zeggen betreffende deze match is dat ze niet kregen waar ze recht op had den. Het spelletje van de Aalstenaars was wel zeer opvallend gokken op de snelle uitvallen van hun snelle trio De Kinder - Spae- noghe en Leroy en voor de rest indien er dan een goalt- je valt, overgaan tot een strikte kontrole van de tegenstander en het bijzon der goed werk van hun stoelman. Dat scenario werd wonder wel gevolgd in de zondagna middagontmoeting op het Red Star-terrein. Bij een eer ste uitgespeelde mogelijk heid prikte de sterk opzitten de De Kinder binnen met een grondscherend schot waar keeper Van Moeseke slechts naar kon kijken. Een minuut later, in de 20e dus, raakte de in-extremis toch opgestelde Lieven Verhelst weer onklaar door een her nieuwde spierverrekking zo dat Eddy Maes zijn opwach ting moest maken. Deze vroegere junior uit Sint-Ni- klaas trok meer dan behoor lijk zijn streng. Haasdonk herpakte zich dus zienderogen maar zag een werkelijk meesterlijk schot van Stevelinck op de deklat wegkaatsen. In blessuretijd van de eerste helft kwamen de gasten dan nog bijzonder gelukkig aan een tweede roos: een bal werd tot twee maal toe afgeweerd maar kwam terug in het bezit van Spaenoghe die vanaf links meedogenloos afdrukte. Dit werkelijk bijzonder koud stortbad werd nochtans goed gekompenseerd door een vroege tegentreffer bij het begin van de tweede helft. Een vrijschop werd deskun dig tot bij Luk Catthoir gege ven en deze schoot feilloos onder de kruising buiten be reik van de katachtige Aal- sterse goalie. Nu leek alles mogelijk en dat voelden de rood-gelen ook duidelijk aan. De aanvalsgolven werden echter onvoldoende afge werkt, getuige deze opsom ming. Kleber Maes miste tot tweemaal toe van kortbij, ook Dirk Maes ging op de misserstoer, en vooral Kris Stevelinck rateerde onbe grijpelijkerwijs een bal toen hij op de rand van de kleine bakclijn stond! Aan de overzijde bleken de Sportkringuitvallen ook niet zonder enig risiko. Op zulk een gelegenheid werd er zelfs een strafschop toege kend omdat laatste man Etienne Bulteel het leder met de arm beroerde. Van Roeyen gaf de pentalty kei hard maat trof de paal. Als slotsom van deze partij mag gezegd worden dat de Aalstenaars nogal sterk hun voorsprong verdedigden en allesbehalve de indruk ga ven dat ze als de te kloppen ploeg voor de eerste plaats mogen doorgaan. SK Grembergen heeft met de traditie gebroken. Het wint zelden de ope ningswedstrijd van de kom petitie. Dat is in zijn vijf tienjarig bestaan hooguit maar drie keer voorgeko men. Deze keer liet het Herdersem geen kans. Het kwam net voor het ingaan van de rust tot scoren. Dat doelpunt kwam tot stand na een dieptepas van Chris Buydts die door Danny De Donder werd afgewerkt. Onmiddellijk na de hervat ting liep Jan Van Damme zijn lijn af. Centerde na dien naar Chris Dierickx die de bal kon binnenschui ven. Doelpunten dus die op psychologisch gunstige mo menten zijn tot stand Beko men. Voor SK Grember gen werd het in ieder geval een verdiende zege. Voor zitter Herman Burghgrave hierover: «Tijdens de eerste helft verliep het spel betrekke lijk evenwichtig. Maar toch kregen wij de beste kansen langs Valère Van den Nes- te en Jan Van Damme. We zijn toen op voorsprong ge komen net voor de rust. Dat gaf de spelers meer vertrouwen. Toen we on middellijk na de herneming een tweede keer tot scoren kwamen, zijn we de wed strijd blijven domineren. Vooral Van Hese en Leo Van Cauwenberghe lieten daarbij een goede indruk. Doelman Luc De Lat houwer heeft slechts één keer echt moeten tussen beide komen. Hij deed dat op een knappe manier. Al met al zijn we tevreden met deze eerste zege. Wij ho pen zondag in Berlare in gunstige zin te kunnen be vestigen. Er zal alleszins moeten geknokt worden. Want ook Berlare, dat zijn openingswedstrijd bij Ra cing Boonwijk verloor zal pogen de eerste punten in de wacht te slepen.» Herdersem speelt nu de derby tegen Moorsel. Een match waarvoor de spelers automatisch al wat meer gemotiveerd zijn. De af werking zal in ieder geval beter moeten zijn dan in Grembergen. Maar wie gaat de doelpunten scoren nu Jan De Wolf naar FC Denderleeuw werd ge transfereerd? E.D.M. Trainer De Cock van FC Baasrode (v) Eén der meest verrassende resultaten op de eerste speeldag was de winst van FC Baasrode bij ht toch niet tc onderschatten Excelsior Sint-Niklaas. Baasrode ging er onmiddellijk met de grove borstel in en kwam niet minder dan vyf keer tot skoren. Weinigen hadden een dergelijk resultaat verwacht. Speler-trainer Marcel De Cock hierover: RC Boonwijk Berlare De eerste kompetitie wedstrijd in derde provin ciale is gunstig verlopen voor Racing Boonwijk. Het bewees tegen Berlare dat het ook een reeks hoger zijn streng zal kunnen trek ken. Boonwijk was trou wens doorlopend de betere ploeg. Dat kwam vooral in de tweede helft nog sterker tot uiting. De Racingers wisten zich overigens wei de beste kansen te schep pen. In de eerste helft kwa men Segers, Mare Willems, Johan Daman en Medard Van der Meersch dicht bij een doelpunt. Dat kwam dan toch tot stand net voor het halfuur. Medard Van der Meersch werd er de auteur van. Langs Berlaar- se kant noteerden we ook een paar doelpogingen o.a. langs André Lion. De tweede helft verliep nog sterker in het voordeel van de thuisploeg. Ook toen toonden André Segers. Willy Danijs en Eddy Van Ransbeeck een paar keer een vuist. Op een gegeven ogenblik kwam Van Rans beeck luttele centimeters te kort om een tweede doel punt tot stand te brengen. Langs de kant van Berlare zou Marc Van Buyten nog een poging ondernemen. Bij Boonwijk was men uiteraard tevreden met de ze eerste puntenwinst. De derde provincialer kwam voor het eerst tussen de lijnen in een volledig nieu we uitrusting. Die was ge schonken geworden door de drankencentrale van Etienne Maes. Boonwijk speelt zondag op Baasrode dat met 1-5 won bij Excelsior Sint-Nik laas. Dat wordt voor Leo Pissens en co beslist geen gemakkelijke opdracht Wellicht zal men pogen een punt in de wacht te slepen. Een dergelijk resultaat zou voor de nieuwe derde pro vincialer een fantastische uitslag zijn. Berlare krijgt Grembergen op bezoek. Het ziet er naar uit dat Schreurs en co zo rap mo gelijk de nul van het aktief zullen willen vegen. Maar SK Grembergen is alvast een tegenstrever die over sterke wapens beschikt. Meer dan waarschijnlijk wordt het een spannende partij, waar men vooraf moeilijk een pronostiek kan op maken. E.D.M. «Wij vormen kollektief een sterk geheel. Dat is een be langrijke faktor. Bovendien zijn verschillende spelers be kwaam om toe te slaan. Dat ook is een enorm voordeel. Nu waren voorstopper De Vroe. Walter Meert. Eddy Van Keer en Jean-Paul Aerts de auteurs van doelpunten. Volgende week kunnen dat allemaal an dere namen zijn. Dat is uiter aard onze sterkte. Tijdens de beker van de Denderstreek boekten we reeds voortreffelij ke resultaten Wij kwamen net iets te kort in het nemen van strafschoppen Anders waren we tot de halve finale doorge drongen Maar die Beker van de Denderstreek heeft nu ook niet zoveel belang. Het waren goede oefenwedstrijden in het vooruitzicht van de kompeti tie. Die hebben wij nu goed ingezet. Wanneer ik het ver schil bekijk tegenover vorig seizoen, dan kom ik tot de vaststelling dat het vooral onze defensie is, die sterker is ge worden. Paul Mees, die voor een seizoen bij VW Hamme werd weggehaald, brengt rust in de verdediging. Dat be- j invloedt uiteraard gunstig de andere spelers. Zij komen nu meer tot ontplooiing. Fysisch j blijken we ook bekwaam te zijn. Dat kwam duidelijk tot J uiting op Excelsior Sint-Nik laas Daar waren we in staat om tot de laatste minuut even sterk uit te halen. Het is uiter aard nog te vroeg om viktorie te gaan kraaien. We hebben in de komende weken nog andere katten te geselen. Daaruit kun nen we dan de konklusies trek ken. Best is het met beide voeten op de grond te blijven staan. Zondag worden we aan huis gekonfronteerd met Ra cing Boonwijk. Een nieuwe ling in derde provinciale. Na dien moeten we naar Schelle belle. Een wedstrijd die, ter informatie, op zaterdagavond om 19u30 wordt gespeeld. Eens die wedstrijden achter de rug zullen we ook al heel wat wijzer zijn. Nu is het nog te vroeg om konklusies te trek- ken. Ambities hebben wij. Dat steken we niet onder stoelen of banken» zegt Marcel De Cock. E.D.M. De body-builders van Lokeren werden het «superteam 1982(dm) Excelsior - Baasrode. De doelman van Baasrode kan nog net bij de bal (dw) De Boonwijkploeg verscheen in een nieuwe uitrusting op het terrein (c) Racing Boonwijk - Berlare. Gelukkig ging deze lob over het doel (c)

De Voorpost | 1982 | | pagina 34