Hendrik De Gendt: voet gebroken Mislukte ouverture Dirk Heymans stopt strafschop Wel doelkansen maar beide keepers in vedette Met de grote trom Thuisploeg uitstekend £r"'"?"t :trarkï .p-aü e-y,»i? **-- der strafschoppen Stefaan De Waegeneer met scherp In en om de vierde provinciale I RP Lebbeke Erembodegem 4" Provinciale ïaart, bij lerle- 9 bij tadig dedi- gele- j op- jodat dub- I j. De mtro- van I het koel met I uit. ïeren j Van Jolde lomd bela- j it ver ird in bin- k de ntjes jven- niet I azeer strijd el op van j Slechte start van de kom petitie voor Erembode- gemspeler Hendrik De Gendt. Tijdens de wed strijd op Rp. Lebbeke liet hij een voetbreuk op. Naar we in de Erembodegemse voetbalmiddens vernamen zou het om een tamelijk ernstige breuk gaan. De Gendt werd deze week reeds geopereerd. Het on- geval gebeurde tijdens een balwisseling waarbij de I voetballer zwaar tegen de j grasmat trapte in plaats van tegen de bal. Hij werd overgebracht naar het zie- kenhuis in Dendermonde. De wedstrijd op zichzelf verliep eerder gelijkop- gaand. Voor Rapide was het de eerste keer dat het kon gebruik maken van het nieuwe speelveld, binnen de Lebbeekse atletiekpiste. Deze ingebruikname heeft men met geen overwinning kunnen verzilveren. In kringen van de Lebbeekse vierdeklasser is men van oordeel dat het best een gelijkspel had kunnen wor den. Hiervoor kreeg men trouwens een paar kansen. Bovendien is Rapide enigs zins gehandicapt vermits het vooralsnog geen beroep kan doen op Edwin Van Belle, die momenteel van een laatijdige vakantie ge niet. Hoe dan ook. Lebbe ke moet zondag naar Gijze- gem. De wil om de eerste punten op zak te steken is aanwezig bij de Lebbeke- naars. Erembodegem krijgt Red Star Opdorp op be zoek. Dat zou in principe geen problemen mogen stellen. Trouwens, een ploeg die bij de titelkandi daten wordt gerekend, mag op eigen veld geen punten verliezen. E.D.M. Opdorp Hofstade Andermaal een mislukte start voor de Opdorpse vierde provincialer. Het verloor met minieme cij fers, nadat het in de eerste helft op voorsprong was ge komen na een aktie van Rens, die door Wilfried Tilburg werd afgerond. Aan de rust moest Opdorp De Bets en Wilfried Til burg vervangen wegens kwetsuren. Dat betekende meteen het einde voor Red Star dat na de hervatting in het bezoekende Hofstade zijn meerdere moest er kennen. De Opdorpse doelman Dirk Heymans speelde zich een paar keer in de kijker. Bovendien stopte hij een strafschop. Ondanks de nederlaag is voorzitter Lucien Heymans niet geheel ontevreden: «Het uitvallen van De Bets en Wilfried Tilburg met de rust, betekende een handi cap van formaat. Dat liet zich duidelijk voelen in de tweede helft. Ook Peter Van Der Jeugd diende ver stek te geven. Met een komplete ploeg zullen we dit seizoen tot veel meer in staat zijn dan voorheen. Zondag krijgen we een zware dobber te verwer ken. Dan spelen we bij Erembodegem. Een ploeg die tot de toonaangevers behoort in de reeks. We zullen het er zeker niet makkelijk hebben». E.D.M. Schoonaarde Welle Weinig volk op het voet balveld te Schoonaarde. De helft van de gemeente was naar Engeland gegaan om Johny De Nul te gaan aanmoedigen in het we reldkampioenschap. An derzijds werd het voor Ju- ventus toch een mislukte ouverture. Tegen Welle VOETBAL De Voorpost - 10 9 1982 - 35 SK Erembodegem won zijn eerste vierpuntenwedstrijd bij Lebbeke en staat dus meteen aan de leiding (per) SK Lokeren-Azalea 0-0 Het moet wat meezitten, bouwde in het middenveld me- grensrechter tijdens de wed- Het werd op Puttenen een aan- nige aanval op. Maar zoals in strijd is niet de aangewezen kon men globaal genomen gename wedstrijd. Die werd de politiek werpen alle inspan- manier om van gedachten te maar weinig inbrengen, echter niet bekroond met de ningen niet direkt vruchten af. wisselen. Een eervolle vermel- Deze ploeg was technisch nodige doelpunten. Maar daar Ook Patrick Van Hoecke be- ding voor scheidsrechter Mau- beter en kwam in de twee- zorgden de beide doelmannen wees nog maar eens zijn klas- rice Roelandt. Zijn preventie voor. se. Wim Van de Voorde heeft ve leiding zorgde ervoor dat de Doelwachter Serafien talenten genoeg maar moet wedstrijd aangenaam en Braeckman mag op een knal- zijn zenuwen de baas blijven, sportief verliep, prestatie terugblikken. Met Een kibbelpartijtje met de Andre een paar uitstekende saves de helft zeker niet onver diend tot skoren. In Schoonaarde worden er wel verzachtende omstan digheden ingeroepen. Zo hield hij Azalea v ontbraken Tackaert, Luc Vertongen en Ronny Grib- be ingevolge kwetsuren op het appel. «Dat was een duidelijke verzwakking voor onze i doel punt. Maar dit wil ook niet zeggen dat de SK-aanval afzij dig bleef. De Gentse doelman wilde voor zijn vis-a-vis niet onderdoen en wuifde een paar ballen weg die een beter lot /erdienden. Dit maar ploeg,» zegde klubleider vermelden dat de match even Beuckelaere. «Wanneer we goed op een 2-2 kon afgesloten Lutterzele Moorsel ig was batten iet de coren. rainer t be- ig de ."n nu ysisch im te jk tot t-Nik- staat even uiter- ktorie >en in ndere kun- trek- beide lijven t Ra- Na- helle- FC Lutterzele heeft de nieu we kompetitie ingezet met de grote trom. Het kwam tegen Moorsel niet minder dan zeven keer tot skoren. Vorig seizoen kreeg men van datzelfde Moorsel vrijwel met dezelfde cijfers op zijn broek. Maar de tijd is veranderd bij Lutterze le. De ploeg is flink wat sterker geworden en in de voetbalmid dens steekt men dit niet onder stoelen of banken. Men wil dit jaar een gooi naar de titel doen. Zover is het uiteraard nog niet, maar de resultaten tijdens de beker van de Den- derstreek, en de jongste zege I tegen Moorsel, zijn van aard i om optimistisch te zijn. Noch tans heeft Lutterzele het tij- dens de eerste helft niet zo makkelijk gehad. Het werd ge- konfronteerd met een tegen stander die vanuit de achterste geledingen, telkens met verre voorzetten, poogde de aanval lers aan het werk te stellen. Soms lukte dat en was er ook af en toe een tussenkomst van doelman Van de Sompel no dig Maar naarmate de eerste I helft naar zijn einde liep, ging ook het bezoekend geweld lu- I wen. en kwam de thuisploeg meer in de wedstrijd, om uit- I eindelijk het initiatief in han den te nemen. Dat resulteerde nog voor de rust in een doel- j punt langs Eddy Leus. Na de hervatting stond er j geen maat meer op Lutterzele. Onder impuls van orkestmees- ter Oscar De Bleeckere wer- I den de aanvalsgolven aan de lopende band opgezet. Al vlug kon Eddy Leus de stand ver dubbelen. De bezoekers wer den als het ware overspeeld en voor hen was zeker de kous af. Leus werd nadien met een kopbal auteur van het vierde doelpunt, terwijl Van Puyvel- de uit een aktie met Rudy Moyens de vijfde voltreffer op zijn naam schreef. Raes en nadien Rivera zorgden voor afgetekende cijfers. In de Luttcrzeelse voet balkringen was men opge togen. Klubleider Paul Roels hier over: «Al van bij het begin was het te merken dat wij duidelijk de beteren waren. Dat was vooral het geval op het tech nisch vlak. In dat opzicht kwa men de bezoekers er maar wei nig bij te pas. Maar toch von den we in de eerste helft maar moeilijk het recept om de be zoekers de pas af te snijden. Dat vlotte Nyel. nadat we uit eindelijk op voorsprong waren gekomen. Vanaf dat ogenblik stond er nog slechts één ploeg op het veld. De doorsteekpas- scn van De Bleeckere beteken den zoveel als de doodsteek voor de bezoekers. Op fysisch vlak zijn we honderd procent in orde. Technisch kunnen we met de besten wedijveren. Produkticf blijkt de ploeg al evenzeer een goed figuur te slaan. Dat zijn faktoren die hoopgevend zijn.» aldus klub leider Roels. Zondag moest Lutterzele op verplaatsing naar Welle dat ook de openingswedstrijd won. In kringen van Lutterzele hoopt men in ieder geval op dezelfde weg verder te gaan, alhoewel men met een paar doelpunten minder ook best tevreden zal zijn. E.D.M. Wichelen - Doggen 3-0 S.K. Wichelen heeft tegen Doggen Erembodegem een flinke partij weggegeven. Het liep opvallend gemotiveerd van stapel en toonde n technisch doorlopend een overwicht. Daarbij kreeg het opnieuw een beroep zullen zijn. Neen. een winnaar mocht (je beste kansen en kon het in de tweede helft drie keer kunnen doen op deze titu- larissen, ben ik ervan over tuigd dat het stukken beter zal gaan. Hoe dan ook. Een slechte zondag is nog geen slecht seizoen. Er is hoop op beterschap. Zon dag moeten we naar Dog- Aïaleagoalie bezweerde net j b„,. c. u v> r gen. Daar zal het geenszins gevaar. Vervolgens een strak dre'gden Et,enne Heester- Bart Stnnghs, Patrick Van makkelijk gaan. Toch ho- scho, maar weer de keeper op mans, Jacques Steeman en Poucke, Jacques Steeman Den we een Dunt te winnen de &oeie Plaats- Tenslotte een Johan Schuddtnck tot drie op het middenveld en Dirk - - rush langs de flank maar het keer toe. Van Bogaert. Laatstge- leder stierf in het zijnet. Luc Onmiddellijk na de hervat- noemde was na een kwar- Marchand zette zijn verkie- ting trof bezoeker Calle- tier ingevallen voor Eric zingskandidatuur kracht bij en baut bet doelhout. Dat was Hanetjes. ook het enige wapenfeit dat Ik heb in ieder geval de er bij de bezoekers te note- indruk dat Wichelen een ren viel. flink seizoen zal realiseren. "allVUl Meer en meer is Wichelen Tegen Doggen ontbraken een offensief gaan voeren, er bovendien nog twee titu- Dat resulteerde al vlug in larissen op het appel. Her een doelpunt. Dat kwam man Muylaert was op reis. tot stand na een voorzet En ook Peter De Winter bc,dTlpSngenD™ r:,° kaar gewaagd, en de wedstrijd »P8«»gra "ver de prestal,e. gelijkopgaand. Marc Van «De eerste helft kende een waren we zowel technisch Damme, Guido Van Hoorick gelijkopgaand vertoon, als taktisch de betere en Mare Caron kunnen erover Toch waren we toen al de ploeg. Enkele spelers le- meepraten. Een vrijschop over betere ploeg, vooral dan op verden een opmerkelijke Dat zou een knap resultaat betekenen». E.D.M FC Moerbeke Sinaai 2 Aan de 30ste minuut moest 1 een veidediger op de lijn red ding brengen en vijf minuten van Jacques Steeman waar- moest verstek geven. Maar Moerbeke begon met een later glipte Saman naast de bij Etienne Heestermans wij beschikken nu ook over veldoverwicht dat er beslist keeper maar besloot in het voor de afwerking zorgde, waardige doublures en dat mocht wezen. De verdediging zijnet Met de inbreng van Sinaai zag alle kleuren van Erik Dhert was de Moerbeke- de regenboog. Maar een uit- ploeg nog aanvallender inge- stekende doelman hield het steld. Dullaert werd verdacht hoofd koel en klaarde menig gehinderd in de backarea maar gevaarlijk standje op. zonder resultaat. Aan de 70ste Aan de 10de minuut kopte minuut werd Saman foutief ge- Kort nadien was laatstge- is wel hoopgevend» besluit noemde alleen aan de haal de heer Van Der Putten, gegaan. In de zone van de Zondag reist Wichelen waarheid werd hij gehaakt, naar Appels. Trainer-spe- wat een strafschop oplever- Ier Eric Wouters is in ieder de. Heestermans bracht die geval hoopvol gestemd. Hij Dullaert een voorzet enkele hinderd: deze maal strafschop taak zelf tot een goed ein- tipt op een overwinning en centimeters naast de verste voor Moerbeke. Corrijn nam de. Een derde doelpunt dat steekt hij niet onder paal. Enkele minuten later de verantwoordelijkheid maar was van uitstekende make- stoelen of banken. Eric was centerde Marc Van Gaever de Sinaaidoelman redde prach- lijJacques Steeman was trouwens na afloop van de naar Van Stecnhuyze. Deze tig. Zeven minuten later weer Gp rcchts doorgebroken, match tegen Doggen bie- »am ,n éin t„d over maar de «ratsehop wegens hands. Du- Hjj ccnterde de bal naar zonder opgetogen. Hij Sinaaidoelman bracht weer maal Eddy Dhants achter de i j redding. Moerbeke bleef aan- bal en verdiend 1 1Moerbeke Heestermans. die op zijn kwam ooit nog met deze vallen maar Patrick Van Mele voelde dat er meer in stak. Dit beurt in de kortste tijd Jo- ploeg uit. Dat was ook het had de opening gevonden in de werd bevestigd één minuut han Schuddtnck bediende, geval voor Johny Van Goe- groenwitte afweer en maakte voor affluiten met een prachtig Die besloot met zijn linker them. Hij was tot voor er 0-1 van. Moerbeke bleef doelpunt van Dullaert na per- keihard in doel. Nadien twee seizoenen lid van de beuken cn de Sinaaidefensie soonlijkc poging. zjjn er n0g een paar kansen Erembodegemse ploeg, had handen en voeten tekort André geweest. Globaal genomen E.D.M. Opstal Baardegem ivond ter de wat en of I).\I. Eddy Van Puyvelde (Lutterzele) Eendracht Opstal heeft de nieuwe kompetitie flink ingezet. Het won van Baar degem, alhoewel het daar voor twee strafschoppen nodig had. Die werden om gezet door Stefaan De Waegeneer. Deze voetbal ler was ook auteur van het andere doelpunt. Een eer ste elfmetertrap was het ge volg van een haakfout bin nen de grote rechthoek op Pascal De Ridder. Die hield er trouwens een kwet suur aan over. Hij werd door Etienne Van der Vre- ken vervangen. Nog voor de rust had de thuisploeg de cijfers ver dubbeld, waardoor het rus tiger de tweede helft kon aanvangen. Toen Stefaan De Waegeneer een tweede strafschop tegen het net joeg, deze keer na een overtreding op Etienne Van Der Vreken. was de zaak zo goed als bekeken. Klubsekretaris Van Mol had het over een verdiende zege. «We waren technisch wel de best bedreven ploeg. Toch liet Baarde gem geen onaardige in druk. Ik ben van mening dat deze ploeg geen slecht seizoen zal realiseren. Net voor de rust kregen ze trou wens een kans. Gelukkig voort ons kon Pierre Van Handenhove net voor de doellijn de bal nog keren. Anders had de wedstrijd in de tweede helft misschien een andere wending geno men. De strafschop die we in de tweede helft toegewe zen kregen, was het gevolg van een lichte overtreding. Ik ben akkoord dat vele scheidsrechters een derge lijke overtreding met geen penalty zouden sanktione- ren. Maar toch zou dit het spelgebeuren wat fraaier maken binnen de zone van de waarheid, moesten alle spelleiders korrekt naar de elfmeterstip wijzen. Al met al werd het voor ons wel een verdiende ze ge. Bovendien stonden we enigszins gehandicapt door het ontbreken van Dirk Van Mulders die nog altijd last ondervindt van een liesverrekking». Opstal moet zondag naar Hofstade, waar het in ieder geval de intenties kostert om te winnen. Baardegem daarentegen geniet reeds van een rustdag. In ieder geval ziet het er naar uit dat de kompetitie in deze reeks spannend zal verlopen. E.D.M. De pré-miniemen van SK Aalst met oefenmeester en clubsekretaris Wille Cherrete (per) 4' Provinciale Waasmunster overklast Gerda met 2-6 De Spartanen hebben van bij de eerste gelegenheid van dit seizoen duidelijk laten merken dat ze één van de grote kanshebbers zullen zijn op de leidersplaats in hun reeks. Met een bijzonder sterk nieuw spelerstrio als Yvan Van de Neucker en Luk Van Osselaer (allebei komende van grote broer Sportkring Sint-Niklaas) én (het talent van) Staf Pieters, die werd weggehaald bij gebuur White Star Sombeke. Dat alles onder de kundige leiding van Heizelgediplomeerde Willy De Schrijver, die jarenlange ervaring heeft opgedaan in de jeugdploegen van S.K. Sint-Niklaas, kan het bijna niet fout gaan. Dat moesten de mensen aan de Klokkedreef tot hun stijgende verbazing ook sportief toegeven na de wedstrijd. Niettemin staken de jonge thuiself goed van wal en konden ze rond de 20ste minuut op kop komen door een puik vrijschopdoelpunt van Ronny De Prijcker. Dan was de kous echter vlug af, want pas afgetrapt lukte Luk Van Osselaer op zijn beurt een goede vrije trap waar lokale keeper De Pelsmaecker niet het minste zicht op had. Daardoor raakte de jonge laatste Gerda-man ook voorgoed het noorden kwijt en ging hij in de fout twee minuten later: de daaruit toegesta ne penalty werd ook door Van Osselaer omgezet (2-0). De derde tegentreffer was een juweeltje: een sterk opkomende Van de Neucker omspeelde iedereen, was niet egoï stisch en gaf aan Pieters de gelegenheid binnen te schieten. De ruststand werd nog tot 1-4 opgedreven na een solonummertje van de zondag eveneens outstanding spelende Luk Van Osselaer. Nadat Karei Van Poeck bij het begin van de tweede helft Kris Van Spittael de kans gaf om af te ronden en te milderen tot 2-4, waren de jonge lokalen (niet minder dan 5 jongeren onder de 19 jaar') werkelijk leeggestreden en kwam Yvan Van De Neucker voor zover nodig nog eens zijn klasse demonstreren: op twee werkelijk overweldigende tegenstoten van hem prikte Sparta evenveel maal tegen het net. Vooral de vijfde treffer van Waasmunster mag iets uitvoeriger beschreven: Yvan van De Neucker kontroleerde bij zonder goed een bal uit de lucht met zijn borst en schoot dadelijk buiten bereik van de arme Gerdapor- tier. Bij het laatste (en dat om het halve dozijn vol te maken) ging alweer Van de Neucker ver door en speelde tijdig af naar Peter Van Bossche die niet twijfelde. Door deze werkelijk exhibitie die onder andere aan de rood-witte falanx was ingegeven om hun oude trainer Ward Beirnaert (nu aktief bij FC. Gerda trouwens) te tonen wat ze aan inhoud hadden, was diezelfde zeer entoesiast over de sportieve manier waarop zijn vroe gere jongens, (Beirnaert dus) waar hij terecht heel wat klasse vermoedde dat dan gekoppeld aan de nieuwe inbreng zich in Sint-Niklaas toonden. Voor zijn eigen groen-witte formatie vraagt Ward nog enige aanpassing die op zijn beurt het onoverkomelijke leergeld zal opeisen. Ook Sportkring Kieldrecht vindt ten nadele van Straatje Stekene de weg naar de netten tot vijfmaal toe De op het eerste gezicht bijzonder ruime overwinning van de Polderploeg tegen Straatje Stekene op eigen terrein was lange tijd niet zo voor de hand liggend. In de eerste helft kon de thuisploeg immers maar één keer succesvol doorprikken via Kris De Caluwaert, omdat de tegenstander zich meer dan behoorlijk had georganiseerd en zelfs enkele uitgespeelde kansen kon afdwingen. In de tweede helft waren ze daarente gen wat leeggelopen en kon de ploeg van trainer Armand Ivens aanvankelijk evenmin de kansen verzil- vere via Verplancke. Het startsein voor de na alles nog ruime overwinning werd gegeven 22 minuten voor het eind wanneer Joris De Wit werd ingebracht voor diezelfde Verplancke. Joris had in het late zondaguur waarschijnlijk een bevlieging van tijdelijke aard en kon pas op het terrein al de stand opdrijven naar 2-0. Dat werd hem tot tweemaal toe deskundig nagedaan door Erwin Van Camp, die om zijn tegenstanders heen- draaide dat het een lust was om te zien. De oneigenlij ke forfaitscijfers werden dan nog door Joris De Wit zelf voltrokken wat al bij al wel een zeer zware afstraffing was voor de zich nooit ingravende Steke- Het programma voor komende zondag Van de ploegen die bij hun eerste wedstrijd de volle buit verwierven hebben we dus reeds S.K. Kieldrecht en Sparta Waasmunster uitvoeriger aan bod laten komen. Maar ook vallen in dit gezelschap Moerbeke en Tielrode op. De suikerjongens konden de steeds vinnige streekderby tegen Herleving Sinaai in extre mis met 2-1 in eigen voordeel afsluiten, terwijl nieuw komer V.K. Tielrode thuis aan een arsenalskore tegen Meerdonk genoeg had. Ook drie draws werden zondag opgetekend: Kruibeke had tegen Klein Laar alleszins heel wat meer binnen bereik maar kwam enkel aan een doelpunt van Danny Hamerlinck, in de tweede helft ongedaan gemaakt door Stanny Verhaert, de Laartrainer zelf. In de wed strijden tussen enerzijds Verrebroek en Klinge en anderzijds Rupelmonde en Hoogeinde kwam het in beide gevallen tot een hoge skore van zes doelpunten, broederlijk verdeeld over de beide opponenten. Hier mee moesten ze alle vier afgaande op het vertoon wel vrede kunnen nemen. Dat brengt ons dan in het verliezende kamp waar vooral het ambitieuze Meer donk al voor een eerste keer lik op stuk kreeg De vooruitzichten: De stille genieter van al deze uitslagen is ongetwijfeld de White Boysformatie die dat alles vanop veilige afstand bekeek, maar zelf pas nu zondag voor het eerst de schoenen aanbindt tegen stadsgenoot Gerda; deze laatste ploeg wil de zware thuisnederlaag natuurlijk zo gauw mogelijk wegwis sen en ziet in datzelfde derby een prima kans daartoe. Sparta Waasmunster zal het wellicht in eigen huis niet aan zijn hart laten komen tegen Rupelmonde, en ook Klinge zal zich in eigen vesting wel iets sterker voelen ten nadele van V.K. Tielrode. Jong Vlaanderen moet, zijn vooraanstaande rol ver plicht, minstens aan puntenwinst toekomen bij Straat je Stekene en Herleving Sinaai mag voor het eerst punten verbeiden in zijn thuiskonfrontatie tegen Ver rebroek. Met Hoogeinde tegen Moerbeke weten we eigenlijk niet zo goed raad, omdat van alle kanten wordt beweerd dat de wijkploeg tot een stevig elftal is uitgebouwd, dat moeten ze tegen de suikerploeg dan maar eens bewijzen. Over de derby die steeds tussen Meerdonk en Kieldrecht heel wat stof doet opwaaien zeggen we daarentegen alleen maar dat een drawn het meest voor de hand ligt. Manil

De Voorpost | 1982 | | pagina 35