n- 43 0\ m In elke kategorie kraait de Wase haan viktorie Eindelijk raakt Benny Vermeulen aan zijn tweede seizoensruiker Beppe Saronnimaar ook Belgen spelen de hen toebedeelde rol Kc ttf Willy Teiriinck klopt De Gendt Gustaaf De Meersman nipt spurtwinnaar in titelren Stekene bereidt zich voor op «massa-jogging» Spektakulaire go-karting wedstrijden te Lebbeke 36 - 10.9.1982 - De Voorpost WIELRENNEN Uit het Wase wielervaatje En dat werd eigenlijk hoog tijd, indien de Klingenaar zijn kansen voor een ver lengd profleven wil gaaf houden want in deze tijd waarin de rennerswereld bol staat van berichten over ont binden van sportgroepen en allerhande transfers van ren ners naar andere formaties is de renner die zich kan tonen de man die de beste propaganda maakt voor zichzelf. Benjamin heeft overigens een rotseizoen achter de rug waarin vooral de mindere gezondheid hem heel wat krachten kostte en waardoor hij nooit verder raakte dan één schamele overwinning. Maandag was hij voortdu rend in de weer tijdens de omloop van de Rozenstreek in Wetteren, en bleef hij na dat hij deel uitmaakte van alle beslissende ontsnappin gen nog baas in een bijzon der lange sprint over zijn spitsbroeders Jean-Philip Van den Branden en William Tackaert Ook neofiet Erik Staes hees zich bij zijn eerste prof ken nismaking al enkele keren in de hier besproken ereplaat sen: donderdag werd hij 23e in Geetbets en maandag zes tiende in Arendonk. In dat zelfde Geetbets tikte Franky De Gendt die getroffen wordt door een voormelde opheffing van zijn extra- sportieve groep 29e maar zondag deed Franky het heel wat beter in eigen streek, te Sint-Gillis (Waas). Daar werd de Tielrodenaar op het nip pertje van een ereronde ge houden door oude rat Willy Teiriinck. In diezelfde wed strijd werd Benny Vermeu len als blijk van zijn groeien de forme nog twaalfde en werd thuisrenner Richard Buckacki nog dertigste. Ri chard was donderdag in Kortermark negentiende ge worden. Met de 19de plaats van Frans Van Vlierberghe in Izegem sluiten we het bin nenlands gebeuren tot zover af. Het is immers onmogelijk om niets te zeggen over de strijd voor de wereldtitel in Goodwood, waar Temse- naar Jan Bogaert aan deel nam. Tot een drietal ronden voor het'einde ging het nog redelijk goed met de kop man van nieuwbakken sportbestuurder Ronald De Witte. Dan moest hij er ook onverbiddelijk af zonder dat hij opvallend in de voor macht was verschenen en finishte hij uiteindelijk op de 41e plaats op dikke vijf mi nuten en een half van nieu we regenboogtruidrager Giuseppe Saronni. Ook Phil Anderson streed mee maar deze kon wel langer bijblij ven in de voorste groep. De allerlaatste klim naar de eindstreep toe was er voor de Australiër evenwel teveel aan zodat hij in de laatste honderden meters nog meer dan een halve minuut moest toestaan: hij eindigde ten slotte 27e. Als revanche voor zover dat mogelijk was, want hij kwam al bij al nog niet zo zwak uit het W.K. liet Jan Bogaert zich dinsdag reeds van zijn betere kant zien in de Grote Prijs van Bras- schaat. Zowel in de tijdrit als in de rit in lijn legde de Temsenaar beslag op een puike vijfde plaats. Haentjens en Wielandt stof feren drukke koersweek in hun lichting met twee over winningen Toch leek het tot en met zondag zo dat alle (ama teurs) kanonnen stom waren want beter dan een laagste podiumplaats raakten onze streekmannen niet. Kronolo- gisch gezien was er verleden week woensdag een 15e plaats voor Erik Verheyen in Destelbergen. Donderdag werd in Moerbeke (Waas) de traditionele kermiskoers af gewerkt maar daar raakte Stephan Van Leeuwe niet verder dan een vierde plaats. Rudy Heyns werd er achtste, Johan Koppen ne gende, Rudy Haentjens elf de, Mare Meuleman vijftien de, Franky Wielandt zeven tiende en Francis Coucke achttiende. Op zaterdag legde Erik Wuy- tack dan beslag op die eer der bedoelde derde plaats tijdens een koers in Hamme, waar lokale renner Jean Blommaerts de bloemen thuis hield. Verder eindig den Lucien Van Goethem ze vende, Danny Janssens veertiende, Stefaan Wau- man zestiende, Rudy Heyns negentiende en Freddy Luyckx twintigste. Op die zelfde dag werd Eric Ver heyen vijfde in Eke-Naza- reth, Jan Joos zesde in Nino- ve-Denderwindeke en Wal ter De Veerman achtste in (zowaar) Tongeren. De dag daarna trok Kruibe- kenaar Guido Haentjens als enige streekrenner naar Westmalle en werd daar waarschijnlijk door de lok kende trappistengeur aan de aankomst tot een formida bele laatste ronde aangezet. Hij veroverde aldus zijn vier de seizoenpalm. De gebroe ders Koppen gingen allebei naar Sint-Denijs-Boekel in de Zwalmstreek en streken ereplaatsen op: Johan werd vijfde en Alain veertiende. William Thomas zei het daarentegen met een zesde plaats in Putte, terwijl Mark Meuleman op de vierde prijs uitkwam in Bambrugge. Het overgrote deel liefheb bers bleef echter in eigen kontreien om het in Lokeren- Daknam tegen mekaar op te nemen. Het werd geen sant in eigen land want Marin Geurs nam iedereen beet. Toch wél een resem erep laatsen: Franky Wielandt vierde, Erik Wuytack zesde, Walter De Veerman achtste. Jan Joos tiende, Rudy Heyns elfde, Beno Present dertiende. Dirk Onghena veertiende. Erik Verheyen bleef deze week verdienstelijk aan de slag en werd maandag der de in Anzegem, terwijl Joh- ny De Dobbelaere diezelfde dag als achttiende werd ge boekt in Erpe-Mere. Dinsdag dan gelegenheid om het tweede feestvarken te citeren. In Wichelen kwam Franky Wielandt aan de start, hij reed, zag en over won daar ook niet te onder schatten kerels als Schud- dinck, Westelinck, Schenk en andere Costermansen. Met een de vijfde keer vlag in de zegemast voor de Bevere naar dit jaar. Ook naast hem nog enkele vermeldingen namelijk de tiende plaats van Guido Haentjens in Brasschaat, de vierde van Beniers en de twaalfde van Johan Koppen in Evergem- Doornzele. Bij de juniores behoeft Guy Rooms geen rodageperiode Het lijkt onwaarschijnlijk maar verraadt heel wat klas se want wat de Schelderand- bewoner presteert in de klei ne maand dat hij bij de ju niores aan het werk is, blijft zeker uniek. Dit weekend pik te de Temsenaar tot twee maal toe de bloemen in. Za terdag bleef hij (Guy Rooms dus) baas over onder andere Franky Weemaes (derde) en Yvan Vereecken (vierde). Zondag deed hij dat nog eens op schitterende wijze over tegen toch wel gere nommeerde renners als Der- boven en Geuens. Diezelfde eerste september- zondag luidde voor Kiel- drechtenaar Franky Wee maes waarschijnlijk een wat betere periode in. Franky heeft inderdaad heel wat zorgen om gezondheid en bijgevolg mindere forma achter de rug en kon dat nu illustreren met een overwin ning in Ertvelde. Franky had overigens reeds eerder in de week (naast zijn derde prijs in Hingene) blijk gegeven van goede konditie in een bijzonder goed bevolkte koers woensdag in Evergem met een 7de plaats, hier moest Guy Rooms ongeloof lijk maar waar tevreden zijn met een dertiende plaats. In de zondagse wedstrijd op Melseelse wegen eindigde geen plaatselijke renner in de eerste drie; wel werd Mark Macharis 5de, Jean- Marie Van Gysel zesde, Gino Robyn zevende. Peter Staes negende. Peter Galle tiende en Benny Van Buynder twaalfde. De laatste naam die zeer zeker eens in de schijnwerper mag komen is AKTUEEL Wereldkampioenschappen '82 Met de overwinning van Guiseppe Saronni kreeg het internationale wielerpeloton vorige zondag een van de verwachte favorieten als wereldkampioen. De triomf van Saronni werd door iedereen aanvaard als bekroning voor een renner, die jarenlang hard werkte om de top te bereiken en er ook te blijven. Saronni kon daarvoor rekenen op een hechte Ita liaanse ploeg, voor een pot van zes miljoen kan heel wat, maar toch bleek hij in de finale ook de steun van rivalizerende Amerikaanse profs te kunnen gebrui ken. Maar uiteindelijk was daar dan toch Beppe zelf die de hem toebedeelde rol met overtuiging speelde. Zonder tegenstand spurtte hij naar de wereldtitel, naar de grote erkenning. Een groots wereldkampioenschap is het niet gewor den, daarvoor waren de hoogtepunten te schaars. Slechts in de laatste dertig kilometers werd er echt gekoerst. Toen hadden echter de meeste Belgen de hen toebedeelde rol in het stuk ook al gespeeld. Titelverdediger Freddy Maertens way, na tweemaal in de graskant te zijn verzeild, halfkoers al uit de wedstrijd gestapt en wanneer de finale echt begon, waren alleen René Martens en Michel Pollentier nog echt vooraan. De rest van onze landgenoten had de zijweg naar hei hotel genomen of reed gewoon tegen eigen tempo de resterende kilometers uit. Onze landgenoten streden hoe dan ook geen enkel ogen blik mee voor de titel. De situatie van onze vader landse wielersport is dus inderdaad erg duister en nochtans bleek bij de amateurs nog maar eens dat het talent aan de bazis nog steeds aanwezig is. Er loopt dus duidelijk wat mis. Iedereen kent het zeer van de verplichting om tot 22 jaar amateur te blijven. De Belgische Wielrijdersbond wil het probleem in de kortste keren van de baan helpen. De internationale wielersport heeft twaalf lange, donkere maanden geleefd onder het regime van een anti-wereldkampioen. Wanneer groeit de Belgische wielersport weer uit zijn donkere periode? (hugo aerts) die van Sint-Niklazenaar Ronny D'Hooghe. Hij is doorlopend aktief op verre (vreemde) wegen en dat met niet onverdienstelijk gevolg. Zo werd Ronny za terdag derde in Munsterbil- zen en zondag achtste in Tamines. Een flauwe koersweek wordt goedgemaakt door een succesweekend van Di- dier De Witte Het valt niet zoveel voor, maar de nieuwelingen had den het in deze zeven dagen niet zo breed als gewoonlijk. Toch legde Didier De Witte meer dan behoorlijk zijn stuivertje erbij met twee ze ges. Zaterdag in Moerzeke waar hij ondermeer Gunther Van Steelandt (4e) en Roger Goeman (5e) bij de verlie zers koerste, en zondag in Meldert-Aalst waar hij al weer een vernietigende eindsprint uitperste. Zondag waren ook nog Gun ther Van Steelandt (zevende in Machelen) en Alain Van Raemdonck (tiende in Mun- te-Merelbeke) op prijzen- jacht, met het gekende resul taat. Manil Het w deel v 83. A start i [Voor ier he Jnder van E den c lens-r tenro men de verste den min r Mech luitge: want wel e kunn< geval plaat: geeft Euro iuitste en 1 goed ker g avow krijg, aanw E.V. Oost Natie den I li op h datie ploej Beroepsrenners Melsele. Een zielsgelukkige Jan Bogaert met zijn zegebloemen (dw) Profs te St.-Gillis-Waas Kampioenschap van België, veteranen klasse B De beslissing in het kam pioenschap van België voor veteranen was vlug geval len. Reeds vroeg in de wed strijd kwam een trio aan het kommando. Dit drietal legde er zodanig de pees op dat de overigen hen slechts voorbij de eindmeet terug zagen. Het begon allemaal in de tweede van de twaalf af te leggen ronden. Petermans, Devos en Desmet muisden er op hun kousevoeten van onder. Desmet, duidelijk in mindere doen ditmaal of waren de andere twee be resterk, moest enkele kilo meters verder afhaken. In het peloton zat men zeker niet stil. Gouthier, Jans sens, Coeck en De Meers man sleurden danig aan de kop van het achtervolgend peloton dat het er op zeker moment benard uitzag voor de twee koplopers. Op dit moment had De Meersman gewacht. In een krachtige rush overbrugde hij de kloof. Deze verster king vooraan deed deugd, want gestadig groeide de voorsprong terug aan. Nu was de koördinatie bij de achtervolgers pas echt zoek. Mannen als een Gou thier Spinnoy, Robbijnsen, Coeck sleurden wel om beurten aan de kop van het peloton, doch het overne men duurde steeds een iets je te lang om sukses te kunnen boeken. Vooraan daarentegen was de ver standhouding optimaal en al vlug kon een boni van 1 minuut worden genoteerd. In een ultieme wanhoops poging trachtte de Antwer penaar Poels in zijn eentje de kloof te overbruggen, doch na een slopende solo ren van ruim 10 kilometer werd hij door de grote groep terug tot de orde ge roepen. Meteen wist men de winnaar bij het drietal te zoeken. Bij het ingaan van de laat ste omloop probeerde een sterkrijdende Desmet nog weg te springen, maar werd gepast gecounterd door Pe termans. Meteen kon de spurt worden voorbereid. Fel aangemoedigd door een hele meute supporters zette de plaatselijke favo riet De Meersman van ver de spurt in. Desmet gaf zich verloren, maar Peter mans kwam nog sterk op zetten en dit was dan met een het sein voor Staf De Meersman om naar een nog hogere versnelling over te gaan. Voor zoveel ge weld moest zelfs een gran dioze Petermans het hoofd buigen. De tweede en met een mooiste zege dit sei zoen voor Gustaaf De Meersman die een vol jaar mag pronken met de triko- lore trui. Nog één pittig detail, toen we Gustaaf na zijn geslaag de titelren de opmerking maakten dat hij toch wel in grootse doen moest verke ren om gerenomeerde ren ners als een Devos en een Petermans een hak te zet ten, antwoordde hij «Ja- wadde jong, schrijf het moar gerust in a gazet da'k moar 10 van bloeddruk had veur de koers, as ge wij wa da wiltj zeggen», en als om zijn woorden kracht bij te zetten, bracht hij een flinke pot gerstenat aan zijn lip pen en spoelde in één krachtige teug de geleverde inspanning weg. Willy Teiriinck is een ren ner die dit seizoen al vele ereplaatsen kon in de wacht slepen, maar zelden aan zijn trekken kwam als het om een eerste plaats ging. Vandaar ook dat hij. nu het seizoen met snelle schreden naar het einde gaat, toch nog eens wil win nen. En dat lukte hem ook want in gezelschap van Franky De Gendt maakte hij het waar. Het is ongetwijfeld te St.- Gillis een boeiend kijkstuk geworden. De renners ke ken op geen inspanningen en alras lagen Etienne De Beule met Wies Van Don gen voorop. Het duo deed naarstig verder en hoopte op hulp. maar die daagde evenwel niet op. Ze kon den nooit de minuut voor sprong bereiken zodat ze ria vijf van de twintig af te leggen ronden gegrepen werden. Het tempo lag toen zo hoog, dat men gewoonweg niet moest denken om weg te geraken. Er waren wel vele pogingen maar die le verden niets op. Het ging ongetwijfeld hard tegen hard tot zich een groepje van 20 renners kon af scheiden Hierdoor kwam een kloof, met het gevolg dat de rest al spoedig in de vergeet hoek werd gereden en na enkele ronden op een ach terstand bengelde van ruim vier minuten. Voor die ren ners was het meteen beke ken. Vooraan moest dus blijkbaar de winnaar zitten. Leo Van Thielen, Etienne Van der Helst. Ludo De Keulenaer, Henk Mut- saers. Ad Tak verloren voeling zodat er nog vijf tien kanshebbers over bleven. Dit waren Mario Van Vlimmeren. Hendrik Caet- hoven, Patriek Lerno, Theo Smet, Johan Wellens, Beny Vermeulen. Willy Teiriinck. Ludo Schurgers, Arnold Van Hooft. Franky De Gendt. Jan Jonkers, Willy Govaerts, Etienne De Beule. Jaak Van Hoey- donck en Herman Crabbe. Ondanks enkele uitvallen, zo ondermeer van De Gendt en nog anderen, bleef men in gesloten gele deren de laatste ronde ingaan. Tot men op een stuk kassei kwam. Daar ging het duo Willy Teiriinck met Franky De Gendt zo te keer dat ze een «gat»» sloegen met het gevolg dat de voorsprong direkt 15 sekonden be droeg. Genoeg om buiten schot te blijven en samen naar de meet te gaan. In de spurt won Teiriinck heel vlot voor de moedige De Gendt (emiel de veirman) Beroepsrenners Melsele. Jan Bogaert won de spurt voor de eerste plaats. Het hele peloton volgde op zijn hielen (dw) |rovj zijn vijfde zege Juniores te Melsele. Danny Van den Bril werd er winnaar. Het v seizoen (Iv) Het was geen gewone algeme ne vergadering van de gemeen telijke sportraad, afgelopen weck Slechts enkele punten stonden op het programma, maar de hoofdbrok. de premi ère van de videofilm over het fameuze sportweckcinde. duurde dan ook tamelijk lang Vnlgwagen Na het verslag van de vorige keer hoorden we van de pen ningmeester dal er op t ogen blik 6 000 fr méér in kas is dan vorig jaar deze tijd Vervol gens las voorzitter Gijsel enke Ie mededelingen voor. De raad had een uitnodiging ontvangen voor de prijsuitreiking bij Tcn- msklub Stekene. Een datum was evenwel met vermeld, dus Er werd ook geïnfor meerd hoe het nu «zit» met het sportkomitee van Klein-Si- naai: leven die nog. zijn die uitgesloten? Er zal kontakt worden opgenomen met deze vereniging WTC De Sneltrappers be schikt nu over een kant-cn- klare volgwagcn (mét geluids installatie) en geïnteresseerden kunnen praten over de voor waarden tot gebruik met voor zitter Freddy Van der Cruys- sen. Kerkstraat 138 te Stckc nc. tel. 03'779 86 43 Massa-jogging De massa-jogging gaat door op zondag 3 oktober onder de naam «Dwars door Stekene» en staat open voor iedereen Inschrijving, vertrek en aan komst telkens aan de sporthal. Deelnameprijs 20 fr per per soon en aan elke deelnemer die het eindpunt bereikt wordt een herinnering gegeven In schrijvingen tussen I3u30 en 14u30. want dan gaat de -eer ste lichting» van start Er is geen enkele wedstrijd aan ver bonden. zodat ieder op «zijn tempo» de kilometers kan af malen of. afstrompclcn De joggers kunnen kiezen uit 3 afstanden 4. 8 en 16 km oor de 4 kilometers gaat het via Nieuwstraat. Ijzerhandstraat langs de Bormtc naar het Dorp om langs de Stadionstraat te rug naar de sporthal te joggen. Voor de 8 kilometers is dat na Nieuwstraat en Ijzerhandstraat naar de Kwakkel en via de Vlasrootstraat en de Stekenc- straat terug Nieuwstraat. Voor de 16 kilometers tenslotte is het parkoers iets ingewikkel der Nieuwstraat Spoorweg wegel. spoorwegzate tot Koc- brugvtraat. Abelcndreef. Pol ken. Poliaenstraat Venneerij- zenstraat. Wildernis Hamer straat. Heikant. Verkenstraat. Nachtegaal Kiekenhaag. Hul sterstraat. Drieschouwen. Be ltestraat. Zavelstraat en Nieuwstraat. Als aandenken ontvangen de «gearriveerde» joggers een oorkonde Om boven het bed te hangen' V lekkeloze verkiezing De voorzitter gaf daarna een kort overzicht van het jaar op sportgebied in Stekene Hij was er trots op dat men enkele punten had kunnen doordruk ken en dan dacht hij onder meer aan het puntensysteem, het eerste laureatenbal en het eerste sportweekeinde Hij dankte voor de steun en mede werking en kondigde vervol gens het heengaan aan van drie bestuursleden voorzitter An- dré Gijsel. ondervoorzitter Hedwig Meuleman en public- relations man Theo Jacobs. Bij figuurlijk handgeklap, zon der tegenkandidaten én zonder incidenten werden de drie bo vengenoemde heren bevestigd in hun funktie. De voorzitter beloofde nog zich verder te zullen inzetten en in dezelfde richting te zullen werken Sportinfurmatie Het B N.F.L W scktor Ste kene, nodigde de raad uit voor de prijsuitreiking van het kam pioenschap in lokaal Stuyvcn- berg te Kcmzeke, op zaterdag 18 september met begin om 9u30. F.cn «spuiter» vroeg aan de schepen of er reeds afmetingen gekend waren van het zwem bad van Stekene. De schepen antwoordde dat zij moeilijk kon antwoorden, vermits zij slechts als plaatsvervangster van de schepen van sport aan wezig was Deze laatste was verhinderd. Tenslotte hoorden we dat het «vademecum» op sportgebied (alle sportklubs met kontaktadressen) binnen kort een feit zal ziin Het zal in het gemeentelijk informatie- cum worden overhandigd aan an blad worden verspreid, maar iedereen die zich in Stekene afzonderlijk kunnen worden vestigt bewaard. Ook zal dit vademe- De BeEr Op zondag 12 september wordt er te Lebbeke op de omloop van de Langestraat een reeks go-kartwed- strijden verreden met de medewerking van verschil lende Brusselse clubs, die de meest vooraanstaande renners in hun rangen tellen. Buiten de oefenritten op zaterdag 11 september en zondag 12 september in de voormiddag, wordt er minstens voor 8 uur spektakel geboden. Deze snelle wagentjes met allures van echte formu le I racewagens, kunnen tot 140 kilometer per uur halen. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat de meeste formule I piloten vroeger go-car rijders waren en daar de knepen van het sak leerden De organizatie van deze wedstrijd berust bij en is ten voordele van Rapide Club Lebbeke. de gekende voetbalclub van voorzitter Van Biesen. De inkom- prijs bedraagt 60 fr. Voorverkoop 50 fr

De Voorpost | 1982 | | pagina 36