Kompetitie begint dit weekeinde Avanti Lebbeke bij de dames, E.V. Aalst bij de heren Avanti 2: een noodzaak A. Thissen: «Avanti Femina krijgt rustige aanloop» .isch me, de vohaiiige ba sluitstuk tegen Banja Luka werd topper HANDBAL De Voorpost - 10.9 1982 - 37 Het weekeinde 11/12 september betekent voor het grootste deel van onze streekklubs de start van de kompetitie 1982- 83. Alleen de provinciaal spelende ploegen gaan pas van start op 2/3 oktober. Voor Avanti Lebbeke staat er heel wat op het spel. Inderdaad, met de komst van Dirk Verhofstadt wor den de Lebbekenaars wil- Jens-nillens in een favorie- tenrol gedrongen om sa men met Sasja en het met ide Pool Wolinosky versterkte Neerpelt te strij den voor de titel. Niette min mogen ook Hasselt en Mechelen niet bijvoorbaat juitgeschakeld worden, want deze ploegen zouden ^vel eens als scherprechter [kunnen fungeren. In ieder geval moet Avanti een plaats verwerven die recht geeft op deelname aan een Europese beker. Met de uitstekende voorbereiding en het groot kwalitatief goed spelersmateriaal ze ker geen utopie. Zaterdag avond tegen Olse Merksem krijgen wij reeds een eerste aanwijzing. E.V'. Aalst blijft de enige Oost-Vlaamse klub in 2' Nationale. Nadat zij verle den seizoen nog maar eens op het nippertje de degra datie ontliepen werd de ploeg nu heel wat beter uitgebalanceerd. Trainer Wellekens ziet het nu wel degelijk «zitten» en met de terugkomst van Mare Bayens, Van Herreweghe, De Doncker samen met de andere transfers zoals keeper Mertens moet Een dracht in staat geacht wor den ergens midden in de rangschikking te eindigen en wie weet... In eerste Landelijke vinden wij 3 klubs terug die door onze sportredaktie gevolgd worden. In de eerste plaats Ajax Lebbeke. Nadat Ajax eer der op ongelukkige wijze haar plaats in 2C Nationale verspeelde, zijn wij wel be nieuwd of zij hun vroegere «veerkracht» niet verloren hebben. De aanwerving van trainer J. De Proft lijkt bij Ajax een mentaliteits verandering te hebben te weeggebracht en het zou ons echt niet v erbazen als de ploeg van sekretaris Bosteels een rolletje zou spelen in het titeldebat. Een erg goede voorberei ding met als sluitstuk het voorbije weekeinde een wedstrijd te Kraainem een deelname aan het tornooi in Middelburg (Ned) moet inderdaad borg staan voor een vlot seizoen. De ope ningswedstrijd tegen Sasja 2 wordt nochtans geen ge makkelijke opdracht. Voor H.B.C. Buggenhout wordt het een seizoen dat alle kanten uitkan. De Buggenhoutenaars blijken, ondanks hun grote aktivi- teit tijdens de transferpe riode, er toch niet inge- slaagd te zijn de gewenste versterking aan te werven. De kern is weliswaar uitge breid met enkele waarde volle spelers maar mist dui delijk nog ervaring. Trai ner M. De Proft is niette min van oordeel dat een plaats in de eerste helft van het klassement in het be reik ligt. Wij hopen het met hem, al zal er niet veel mogen tegengaan om dit doel te bereiken. H.C. Rosis Aalst heeft een opvallende aderlating aan spelers moeten ondergaan en als men bij Rosis realis tisch blijft zal men moeten besluiten dat het behoud in eerste landelijke verzeke ren de hoofdbekommernis moet zijn. Vüfcj Handbaltornooi Robuco. De Avanti Dames (v) i een schuchtere start tij- I lens het vorige seizoen, tornt Avanti Lebbeke dit aar in kompetitie met een inafhankelijk team, Avan- I 2, dat voornamelijk is lamengesteld uit eerste- j fiars scholieren. Deze |loeg zal aantreden in 1' Irovinciale. De idee om te itarten met een onafhanke- - lijk team in de laagste reeks is ontstaan uit een leemte die nog steeds bestaat in de Oost-Vlaamse jeugdkom- petitie. Ondanks alle goede bedoelingen en de volledi ge inzet van het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen bestaat er in onze provincie nog geen volwaardige scho lierenreeks. Avanti wil nu de afstand tussen kadetten en senioren overbruggen om zijn oudere jeugdspe lers aan het hogere kompe titieritme te gewennen. Om in de toekomst een gemakkelijkere doorstro ming van jeugdspelers naar de reserven of het eerste team mogelijk te maken, wenst Avanti met deze W'SIIlfNs aan pondbaltornooi Robuco. De stevige ploeg van Aalst (v) ene A. Thissen de Nederlandse trainer -coach van Avanti Femina heeft duidelijk haar stelling betreffende de mogelijkheden van haar ploeg ingenomen: «Voor mij komt het goed uit dat ons kompetitiebegin niet al te zwaar kan genoemd worden. Met de openingswedstrijd thuis tegen Angleur, de verplaatsing naar Eupen en dan reeds een week rust, ziet het er naar uit dat onze voorbereiding voor zwaardere opdrachten ideaal kan verlopen. Met onze eerste ploeg, waarin minder jeugd dan verleden seizoen zal te vinden zijn, ligt een derde plaats binnen de mogelijkheden. Hasselt is wellicht ongenaakbaar i. v.m. de titel, maar samen met Tongeren. Sasja, Evere en Neerpelt moet Avanti toch bij de eerste outsiders geklasseerd worden. Ja, ik zie Avanti minstens op de derde plaats. Onze erg veelbelovende jeugd zal men terug vinden in Avanti 2 dat in 2' Landelijke speelt als onafhankelijke ploeg zodat beide ploegen over een goed uitgebalanceerde kern van 13-14 speelsters beschik ken. Eigenlijk vind ik het jammer vrijgeloot te zijn voor de eerste ronde in de Europese LH. F. beker. Nu krijgen wij in de tweede ronde waarschijnlijk een erg sterke tegenstander maar dit kan ook een voordeel zijn voor de kompetitie. Inderdaad, bij een mogelijk zware nederlaag tegen een zeer sterke tegenstander zal de ploeg moreel minder aangetast worden dan bij een nederlaag tegen een ploeg waarvan men denkt het te kunnen halen. De weerslag op de kompetitie kan ook minder zwaar aangevoeld worden Tot daar A. Thissen die duidelijk erg goed voor haar taak is opgewassen en wellicht de ideale trainster is voor A vanti. EVA In tweede landelijke wordt H.B.C. Dendermonde on tegensprekelijk in een fa- vorietenrol gedrongen. Na de totaal onverwachte deg radatie wil voorzitter A. Verleven zijn ploeg langs de snelste weg opnieuw naar 1' Landelijke leiden. Naar ons gevoel geen blijk van onredelijk optimisme al zal Zandvliet. Menen en wellicht een of andere out sider trachten roet in het Dendermondse eten te gooien. S.K. Grembergen, pas gepromoveerd, kan een goed seizoen lukken. Het verzekeren van het behoud moet zonder te veel moeite verlopen. Indien F. Segers en C° een goede heenronde lukken is een plaats in de eerste helft van het klasse ment niet uitgesloten. H.C. Sparta Aalst, volgens de klubverantwoordelijken aan een opvallende weder opstanding toe, blijft voor ons een vraagteken. De kwaliteit is er beslist, nu aan trainer G. Van Tem- sche om de ploeg gans het seizoen te blijven moti veren. Voor Brabo Denderbelle en Jochewoa Aalst wordt het wellicht opnieuw een strijd tegen de degradatie. Voor de Aalstenaars lijkt het ons erg moeilijk te zullen wor den terwijl Brabo er toch moet in slagen het behoud te verzekeren nu de «aflos sing» mogelijk is ge worden. Bij de vrouwen blijft Avan ti Lebbeke alleen over in lc Nationale. De ploeg van trainster Thissen is tevens onze enige vertegenwoor diger die Europees speelt het komende seizoen. Na Hasselt, dit seizoen wel licht ongenaakbaar, zijn enkele ploegen sterk aan elkaar gewaagd. Avanti kan naar ons gevoel zowel 2' als 5' eindigen maar zoals U elders leest opteert This sen voor een derde plaats. Ook volgend seizoen Euro pees spelen wordt wellicht de hoofdbetrachting. In le Landelijke zullen zo wel Aalst Sportief als E.V. Aalst wellicht tekort schie- ploeg zo snel mogelijk te promoveren naar de lande lijke reeksen. Daartoe werd L. De Nil aangetrok ken die als speler-trainer Avanti 2 zal leiden. Verder werden 2 spelers getransfe reerd van Jochewoa, nl. doelman Rudy Coppens en Christophe Agneessens. De jeugdige scholierenkern zal verder uitgebreid wor den met enkele oudere Avanti-spelers (Johan Kep- pens en Eva Moonen) en wellicht met twee reserve- spelers. Sinds 1 augustus werkte deze kern reeds een goed gevuld trainingspr ramma af, met o.a. de tor nooien van Brabo Dender belle, Ros Beiaard en H.C. Robuco Buggenhout en oe fenwedstrijden tegen Grembergse. Ajax en E.V. Aalst. Alle thuiswedstrijden wor den gespeeld in de gemeen telijke sporthal te Lebbe ke. Albert 1 straat, 110, op zaterdagnamiddag om 16.15 uur Samenstelling van de ploeg: Doelman: Rudy Coppens, 21 jbediende Veld: Johan De Feyter, 16 j. student Bart Van Ransbeeck, 16 j. student Krstiaan V.D. Broeck. j. student Patrick Hertsens, 17 j., student Christophe Agneesens, 17 j.. student Werner Van Lierop, 17 j arbeider Martin Vlassenroot. 18 j.. student Jan Waumans, student Kris Verbeeck. student Filip Van Gucht bediende Michel Moyersoons. 27 j regent Evarist Moonen. 32 j. ver tegenwoordiger Johan Keppens. 33 j. kinesist Lode De Lathouwer. 35 j.. handelaar Luc Van Langenhove. 18 j.. student Trainer: Lucien De Nil. 35 j.. licentiaat L.O EVA 16 20 17 18 ten i.v.m. de titelstrijd In 2' Landelijke vinden wij Lebbeke 2 zich moet plaat- Olympia Aalst steeds ter maar van beide klubs ver- het vrijwillig gedagradeer- sen voor de eindronde, plaatse blijft trappelen, wachten wij toch een bete- de R.B. Dendermonde te- Voor Robuco Buggenhout Het debuterende G.S.K re prestatie dan deze van rug dat samen met het on- zou dit resultaat meer dan Hamme blijft nu voor ons het voorbije seizoen. afhankelijk spelend Avanti bevredigend zijn terwijl nog een vraagteken. EVA Tornooi Robuco Buggenhout Net zoals de week voordien te Dendermonde werd Avanti Lebbeke bij de vrouwen en E.V. Aalst bij de mannen winnaar van het tornooi nu georganiseerd door Robuco Buggenhout. De aktieve Buggenhoutse ZONDAG - MANNEN klub mag erg tevreden zijn Rangschikking na de schif- Avanti 2 als onafhankelijke ploeg in provinciale (eva) over deze tweedaagse. In tingswedstrijden: totaal speelden 28 ploegen REEKS I een goed georganiseerd Lokeren 6 tornooi en uiteraard zorgde Buggenhout 2 het bijzonder mooie weer Br. Denderbelle voor heel wat werk voor de Wemmei talrijke medewerkers aan REEKS II de verschillende «bronnen E.V. Aalst van inkomsten». Hechtel Zaterdag zat er tevens heel Jochewoa Aalst wat spankracht in het tor- Groot-Bijgaarden nooigebeuren. Avanti Leb- REEKS III beke had in de schiftingen Buggenhout 1 het deksel op de neus ge- Menen kregen van Evere (9-4) en uiteindelijk kwamen deze beide klubs in de finale- Voorbereiding Avanti Lebbeke wedstrijd. Avanti. prak- 4 Heusden 1 2 Avanti 3 0 REEKS IV Groot-Bijgaarden 6 Ajax II 4 Cl. Mechelen 2 Heusden II 0 Kwalificatiewedstrijden: E.V. Aalst-Gr. Bijgaar- 6 den 9-4 4 Lokeren-Buggenhout 7-9 3C en 4' plaats Lokeren-G r.-B ij gaarde n 9-7 Finale: Buggenhout-E.V. Aalst 9-15 Zaterdag werd tevens een wedstrijd kadetten ge speeld: Buggenhout - Ajax Lebbe ke 9-3 siskern maar met de jonge Van Der Meersch in het doel, werd opnieuw op ach terstand geplaatst (rust 4-2) maar tijdens het tweede wedstrijdgedeelte speelde de 15-jarige Lebbeekse goalie zulk een formidabele partij dat Evere er niet meer in lukte te scoren. Avanti won de finale met 6- 4 cijfers. Zondag bij de heren werd het een finale tussen E.V. Aalst en Robuco Buggen hout. Samen met het ver rassende Lokeren en Groot-Bijgaarden werden zij reekswinnaar. E.V. Aalst klopte in de kwalifi- katiewedstrijd vrij gemak kelijk Groot-Bijgaarden maar Robuco Buggenhout kreeg veel meer tegenstand dan verwacht van Lokeren. Voor de derde en vierde plaats versloeg Lokeren Groot-Bijgaarden met 9-7. De finalewedstrijd tussen Buggenhout en E.V. Aalst zorgde wel voor goed hand bal maar toch bleek duide lijk dat de Aalsterse 2' Na- tionaler over het sterkste geheel beschikte. De Een- drachters liepen uit tot 1-3. Buggenhout klampte welis waar aan (3-3) en raakte zelfs even voor (8-6) maar een sterk E.V. Aalst liet tijdens het wedstrijdeinde niets meer aan toeval over en won uiteindelijk met 9- 15 cijfers van een verdien stelijke thuisploeg. UITSLAGEN EN RANGSCHIKKINGEN ZATERDAG-VROUWEN Rangschgikking na de schiftingswedstrijden REEKS I Evere 6 Avanti 4 Sasja 2 E.V. Aalst 0 REEKS II Antwerp 6 Groot-Bijgaarden 2 Aalst-Sportief 2 Mechelse 2 REEKS III Haachtse 6 Buggenhout 4 Kortrijk 2 Olvmpia Aalst 0 KWALIFICATIEWED STRIJDEN Evere-Antwerp 6-0 Avanti-Haachtse 6-5 3' en 4' plaats Haachtse-Antwerp 5-2 Finale: Evere-Avanti 4-6 Tijdens het voorbije weekeinde besloot Avanti Lebbeke MAANDAG TE LEBBEKE zyn erg intense voorbereiding op het seizoen 1982-83. Het AVANTI LEBBEKE 18 werd een erg druk programma. Zaterdag werd gespeeld BANJA LUKA (JOE- tegen Sasja en Metz, zondag werd deelgenomen aan het GOSL.) 23 tornooi te Ettenleur (4 wedstrijden) en maandag werd met Als sluitstuk van de Avanti de wedstrijd tegen het Joegoslavische Banja Luka een voorbereiding werd de Joe- goed gevuld programma afgwerkt. goslavische topklub Banja Al deze wedstrijden wer- het arrogante gedrag van [;uka in Lebbeke hekampt. den afgewerkt zonder de een paar bezoekers die le- .^■•,wer e®n e.^ê aan re gekwetste Dirk Verhof- ken te vergeten dat het hier kellJke wedstrijd waarin j j Avanti hpwpps Haar tp 7iin stadt maar het ziet er toch doodgewoon om een oe naar uit dat Dirk klaar zal fenwedstrijd ging. langs zijn voor de kompetitie- een opvallend attente De start zaterdag tegen Olse Batselier liep Avanti uit tot Merksem. 4-2 en via 6-6 en 9-9 werd Na Banja Luka werd het de rust bereikt met een 9- duidelijk dat Avanti 11 score. Na de rust kon «klaar» is. Fysisch lijken de Avanti vooral langs Koen meeste spelers in prima Verhofstadt en H. Maes op konditie en ook mentaal en voorsprong blijven tot 19- taktisch staat de ploeg van 18 enkele minuten voor het trainer De Smedt op punt. einde maar tijdens een erg Zonder zover te willen zenuwachtig wedstrijdein- gaan als Sasja, dat tijdens de won Metz met 19-20 zijn onlangs gehouden tijdens de laatste seconden, persconferentie Avanti als Echt geen wedstrijd waar titelkandidaat nr. 1 voor- op de mogelijkheden van de Lebbekenaars konden beoordeeld worden. stelde, menen wij toch dat de Lebbekenaars dit sei zoen een gooi naar de land stitel kunnen wagen. Avanti: Mertens en Ninco- Naast de mannen-kern wa- vie, Vermoesen 1. De Vlie ren zondag ook Avanti 3 ger 2, De Ridder 4, H. De aan het werk te Buggen- Smedt 1, E. De Smedt, De hout, de miniemen en het Batselier 4, K. Verhofstadt damesteam wonnen het 4, M. De Bruyn, H. Maes tornooi te Hasselt, waar de 3, Coirnelis, Schaers. Avanti kadetten derde ein digden. ZONDAG: TORNOOI ETTELEUR Zonder Eddy De Vlieger, Dirk Verhofstadt, A. Maes e.a. wist Avanti toch de finale te bereiken. Na een ZATERDAG 4/9 TE ST.-GILLIS AVANTI II-SASJA 14-21 Avanti, bijna uitsluitend met de jongere kernspe- f Iers, kon vooral tijdens de eerste helft moeilijk weer- stand bieden aan het meer S''Sel' 13"13,'ff" lMer ervaren Sasja da, langs De Nos 23"13 ze«e f 3 c. pen Mprnplpn wprri in Hp Mul en G. De Smedt tot 11-3 uitliep aan de rust. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte verliep de partij evenwichtig vooral omdat Sasja nu ook meer speelgelegenheid gaf aan de jongeren. Avanti: Mertens en Ninco- vic, M. De Bruyn 1. Eddy De Smedt. Luc Schaers 1. Van Mol 2, Van Onsem 2, Van Gucht, De Ridder 3, Verguit 1. De Pauw 2. P. De Smedt. Parijs 2, H. De Smedt. AVANTI-METZ 19-20 Het Franse Metz toonde zich alles behalve een faire tegenstander. De wedstrijd werd ontsierd, vooral tij dens de tweede helft, door gen Mechelen, werd in de finale met 10-7 verloren van Van Der Voort Quin- tus. H. Maes viel hier ge kwetst uit. Avanti bewees klaar te zijn voor de kompetitiestart. Vooral tijdens de eerste helft, toende Joegoslaven het weliswaar minder hard nekkig aanpakten, speelde Lebbeke opvallend goed. Met snelle breack-outs en erg gekoncentreerd in ver dediging slaagden zij erin de Joegoslaven voor pro blemen te stellen. Via 5-5 na 15' zorgden Koen Ver hofstadt en De Vlieger voor 8-6 en bij de rust leid de een zeer vlot spelend Avanti zelfs met 9-8. Koen Verhofstadt, duidelijk in grote konditie, maakte er zelfs 10-8 van maar dan vlotte het een tiental minu ten niet meer bij de thuis ploeg. Via 12-10 zorgde een nu alles gevend Banja Luka voor 12-16 na 46" maar Avanti kon zich tij dens het wedstrijdeinde hervatten en langs o.a. De Batselier een erg aantrek kelijke wedstrijd afsluiten met 18-23 cijfers. Een uit stekend resultaat tegen een ploeg van wereldformaat zoals Banja Luka met zijn verschillende Joegoslavi sche internationalen. Avanti: Mertens en Ninco- vic, K. Verhofstadt 5, De Vlieger 1. M. De Bruyn 1, De Batselier 2, Vermoesen 1. Eddy De Smedt 1, Luc Schaers 1, F. De Ridder 3, H. De Smedt 2, Cornelis. EVA Handbalkalender Annie Thissen die A vanti onder handen neemt (c) MANNEN 1' NATIONALE Zat. 11.9 te 20.30 u.: Avanti Lebbeke - Olse Merksem 2' NATIONALE Zond. 12.9 te 16 uur: Stenor - E.V. Aalst 1' LANDELIJKE Zat. 11.9 te 20 uur: Ap. Kortrijk - Robuco Buggen hout Zat. 11.9 te 17.30 uur: Sasja 2 - Ajax Lebbeke Zat. 11.9 te 20 uur: Rosis Aalst - Mechelse H.C. 2' LANDELIJKE B Zond. 12.9 te 16.45 u.: Kapek 2 - H.B.C. Dender monde Zond. 12.9 te 15.45 u.: Zandvliet - Sparta Aalst Zond. 12.9 te 14.15 u.: Sasja 3 - Brabo Denderbelle Zond. 12.9 te 17.15 u.: J«ochewoa Aalst - Grem bergse VROUWEN 1' NATIONALE Zat. 11.9 te 17.45 u. Avanti Lebbeke - Angleur 1' LANDELIJKE Zond. 12.9 te 14.45 u. Aalst Sportief - Ar. Hechtel Zat. 11.9 te 20.45 u.:Meeuwen - E.V. Aalst 2' LANDELIJKE B Zond. 12.9 te 13.30 u.: Avanti Lebbeke 2 - Olympia Aalst Zat. 11.9 te 18.15 uur: Ap Kortrijk - R.B. Dender monde Zat. 11.9 te 18 uur: G.S.K. Hamme - Menen EVA

De Voorpost | 1982 | | pagina 37