Herman De Kinder: aatsen is mijn leven feter Dhanis kampioen der juniors 500 cc Kaatstornooi van Lebbeke voor liefhebbersploegen Gewestelijke Bevordering Aalst - Oendermonde s;s Kaatsverbond Hamme Gemotiveerde thuisploeg De Voorpost - 10 9.1982 - 39 Herman lij twa neeste naar d ivergestapt es van Ba raarmee ifp de zanderige en stofferige omloop te Waasmunster was 3-^et voor Peter Dhanis geen zware taak meer om de l' Dtampioenstrui te behalen. Hij had reeds genoeg voor- 2 Dprong. Toch wou hij de titel behalen met terug een Q.^ansoverw inning. Hij kwam als zesde uit de start in de lerste reeks. Na een tweetal ronden nam hij het komman- EG^o over om met een tweehonderd meter voorsprong te jevieren. De tweede serie gaf hetzelfde beeld, zodat Iter zyn 29* overwinning behaalde. ij de 250cc-ers was het •irk Van de Geuchte die nieuwe kampioen werd. ble< lok met een ruime voor- j!°® irong in punten. Hij won ir e wedstrÜd te Waasmuns- fer met een eerste en twee- in df plaats als 250cc-piloot. i eeiÜet Franky Apers ging het lanjiet zo goed. want in beide Dfeeksen werd hij door een n eijal naar een laatste plaats z0Terwezen om bij de finish /larifn ne8encle plaats te beha- stinin in beide reeksen. Guy n (jïranckaert reed een opval- lochinde wedstrijd. Voor de nojindstand kwam hij samen djnet De Mey op de derde 3oe^|aats, maar de tijd sprak D zijn nadeel. Luc Van plvermaet ging als vijftien- 5_i^e de eerste bocht in en jok hij kon weer dichter I0-(?omen om als zevende te jndigen en vijfde 500cc-er EG/fe worden. De tweede serie lam hij. zoals we van hem Ewoon worden, terug een tzstart maar hier zat het )em niet erg mee. want |alf wedstrijd werd hij ge laagd door een lekke ach- :rband en zakte hierdoor ig als negende 500cc-er lp de achttiende plaats en «erd in de eindstand zesde. Marc Van de Voorde had Ibij deze 500cc-ers een acht te plaats in de eerste serie en had in de herneming een tiende plaats om zevende te worden in de totaalstand. Ronny De Coster miste net een podiumplaats. De eer ste reeks finishte hij als zesde, werd na een minde re start in de tweede serie toch nog vijfde en had een vierde plaats in de eind stand. Bij de internationalen gaf de lokale piloot Ronny Van de Moortel een uitstekende prestatie weg. De eerste reeks reed hij na de start op een vijfde plaats en kon nog twee plaatsen winnen om als derde te finishen. Ook in de tweede reeks had hij een goede start, maai na enkele ronden kwam hij in de afsluiting terecht en liep heel wat achterstand op. Toch wist hij nog naar een negende plaats op te rukken wat hem in de eindstand nog een tweede plaats oplever de voor Martin De Winne. Willy Van Baelen was in beide reeksen gewoon te sterk op deze omloop en won beide reeksen met een veertigtal sekonden voor sprong. Edward Van de Klooster reed zich hier wel zeer goed in de kijker. Na een lange afwezigheid wegens schou derkwetsuur kwam hij hier terug aan de start en werd de eerste reeks eerste inter B piloot op de vijfde plaats. Ook in de tweede serie was hij er vooraan bij en werd met een zesde plaats twee de der B's wat voldoende was om hem de overwin ning te bezorgen. Gerry Doms verging het niet zo goed op een omloop welke toch voor hem wat geschikt was. In beide reeksen werd hij door haperingen gehin derd om vierde en zesde der B's te worden maar had hiermee in de eindstand toch nog een derde plaats. Nationaal 500cc J.L. Ros- signol reed de eerste ronde op een zestiende plaats om terug te komen tot een vierde plaats. De tweede reeks werd hij wat door moeilijkheden geremd en moest met een tiende plaats genoegen nemen en werd in de eindstand zesde. Bij de 125cc nationalen had Johny De Witte de eerste reeks een hapering in de eerste ronde waardoor hij als laatste de achtervolging moest inzetten om van de 37 vertrekkers toch nog naar een veertiende plaats te komen bij de eindmeet. De tweede reeks werd hij zesde wat hem een tiende plaats gaf in de eindstand. Filip De Pauw werd de eer ste reeks na enkele hape ringen als elfde afgevlagd maar verdween in de twee de reeks uit de wedstrijd. Herman Lenaerts had bij de nieuwelingen 250cc niet zo'n goede dag en kan het beslist heel wat beter. De eerste reeks had hij niet zo een goede start maar een 36' plaats is toch niet meer voor hem. De tweede reeks ging het dan toch wat beter om als 28' te eindigen en had hij ook die plaats in de eindstand van de 55 ver trekkers. Kurt Bussens reed een op vallende wedstrijd waar hij de eerste reeks als derde was gestart om in de laatste ronde een plaats te verlie zen en vierde te worden. De tweede reeks was hij terug goed gestart om hier op de zesde plaats te eindi gen en voor de eindstand kwamen drie piloten in aanmerking voor de derde plaats maar door een min dere tijd kwam hij op de vijfde plaats met enkele se konden verschil. Kampioen Peter Hoender vangers die in de Dender streek ook heel wat suppor ters heeft, werd overwin naar in deze kategorie met een eerste en tweede plaats. Op 19 september te Deinze zal hij de start ne men in de kategorie juniors. Bij de nieuwelingen 125cc kende Dirk Vlassenroot ook geen geluk, de eerste reeks kwam hij als achtste uit de start maar door moeilijkheden werd hij naar een achttiende plaats verwezen. Ook in de twee de serie werd hij door val partij achteruitgeslagen en moest genoegen nemen met een 55' plaats en werd 35' in de eindstand. Eric Brems kwam aan de start met een reserve machine Peter Hoendervangers, 17 jaar en kampioen bij de nieuwelingen 250 cc met elf overwinningen (dh) waarmee hij de eerste reeks als dertigste uit de start kwam en ondanks een val nog 22' wist te eindigen. De tweede serie ging hij als 45' de eerste ronde in. Hij rukte naar een dertigste plaats op en werd in de eindstand 24'. Peter Lei- rens deed het terug uitste kend. In de trainingen werd hij door een vastgelo pen machine uitgeschakeld en nam de start met een geleende motor. Als veer tigste kwam hij uit de start en wist hier opvallend naar een negentiende plaats te rijden. De tweede reeks had hij enkele haperingen maar eindigde toch op een 25' plaats en werd twintig ste in de eindstand. Alain Roels nam voor het eerst de start maar kwam er in de eerste reeks ten val om op een 58' plaats de achtervolging in te zetten. Hij werd nog 37'. De twee de reeks was hij er vooraan bij, maar een val deed hem heel wat plaatsen verliezen. Kalender Vrijdag 10 september wordt de nachtcross verre den te Merendree met de trainingen vanaf 17 uur en de eerste start om 19 uur. Op zondag 12 september worden de laatste finales gereden te Semmerzake voor nieuwelingen en na tionalen 125cc. D.H. KAATSEN e lerm: Op 4/09/'82 werden de eerste schiftingswedstrijden gespeeld. De eerste wedstrijd had plaats tussen «de Sportman» en de organiserende ploeg van het tornooi Smisken. Sportman nam de leiding met 1-0. Doch Smisken herstelde zich vlug en uiteindelijk kregen we als eindstand 7-3 voor Smisken. De Sportman beet in het begin van hun 2de wedstrijd tegen Moderna vrij goed van zich af, doch Moderna was een stevi ger geheel. Dezelfde cijfers als in de eerste wedstrijd kwamen op het bord. 7-3 verlies cijfers voor de Sportman. Uiteindelijk zouden Smisken en Moderna, onder elkaar moeten uitmaken wie op 13/9 a s., voor de eerste plaats zou spelen. De wedstrijd was het aanzien waard. Op 4-3 tussenstand in het voordeel van Moderna, was het 40-40. Er lag nog één kaats die Smisken theoretisch niet kon verliezen. In plaats van 4-4, werd het 5-3 voor Moderna. Smisken zakte door deze opdotter helemaal weg, en uiteindelijk werd het 7-3. Uitkijken naar de volgende schifting volgende zaterdag, tussen Ons Vermaak, Linde ken en Moleken. De finale en troosting hebben plaats op kermismaandag 13/ 09 '82 vanaf 14.00 uur. fA.T.I tan De Kinder, een geboren Baasrodenaar, die sinds ige tijd op «den Opstal» woont, is een kraan van een aatser. Kaatsen is trouwens zijn lange leven. Zijn itgenote Godelieve Bosman, heeft zich trouwens allang Vrzoend met de hobby van haar man en zelfs dochtertje Inne wil wel eens naar een wedstrijd gaan kijken. chi deel is dat ze meer wed strijden spelen en dat de jeugdspelers beter worden begeleid. Bij ons zijn er weinig goede Vlaamse jeugdspelers. Persoonlijk De Kinder kwam ook uit voor Denderleeuw. Hij zit onderaan in het midden. dient men over volgende eigenschappen te beschik ken: stevige armen, een goed samenspel, een uitste kend zicht op de bal. lenig heid en ook verstand, maar vooral veel oefenen». Pier re De Plecker is voor Her man de speler geweest naar wie hij het meest heeft op gekeken. «Van hem heb ik veel geleerd». Een kaatser is niet de hele tijd bedrijvig. Het seizoen is eerder kort, maar wel slopend. «Na september rust ik ongeveer twee maanden. Maar dat wil niet zeggen dat ik niets doe om dc konditic op peil tc hou den. Ik houd me vooral bezig met minivoetbal. In november wordt dan ge start met loopoefeningen, zelfs tot drie keer in de week. Ook powertraining komt eraan te pas. Per soonlijk ben ik de mening toegedaan dat turnen en handbal de beste indoor- sporten zijn voor een kaat ser». Voor een wedstrijd gaat Herman extra vroeg Zele Durmen - Baasrode V.A. 15-6 Een zenuwachtig Zele werd onmiddellijk op een 0-3 achter stand geplaatst. V.A. was in de 1ste helft sterker in de op slag, maar Zele kreeg steeds meer zelfvertrouwen naarge lang de wedstrijd vorderde. En toen een 3-punten winst toch niet uitgesloten bleek, verbe terden de Zeienaars van spel tot spel, en zakte Baasrode verder weg. Enkel De Kinder speelde bij Baasrode op zijn normaal peil, bij de thuisploeg vielen vooral kleinmidden Van Keer en koordspelers Callaert Lauwaert op. Zeelse kampioenen Wouters, Heirwegh, Lauwaert, Callaert, Van Keer, Elegeert, Res. Heirwegh Scheidsrechter: De Heer Wal schap, zonder problemen. Scoreverloop: 0-3 - 2-3 - 3-5 - 6- 6 (8-6) rust 15-6 (A.T.) Uitslagen van 04/09/'82 Toyota - Broekkant 12-11 KWB - Von Malderen n.m. Madeion - Van Gaeveren 0-12 Lamot - Zolderken 12- 0 Ons Vermaak - Groentenhal- le (A.T.) Wedstrijden voor 11/09/'82 Toyota - Rodania Madeion - Broekkant Van Gaeveren - Ons Vermaak (n.m.) Zolderken - Groentenhallen BASKET Hemaco Dendermonde - Eenhoorn Bazel: 71-61 De thuisploeg demonstreerde reeds bij de openingsmatch In de tweede helft kwam aan de 10* minuut tot 69-53 van de kompetitie haar mogelijkheden. Coach Versmessen Eenhoorn er niet meer aan verkleinde. Dat de bezoekers heeft zijn vijftal gemotiveerd en in verdediging kwam weer te pas en werd de kloof nug een deel van de achter- de vroegere Hemaco-geest naar boven. Een sterke kortop- steeds groter De 50-33 na 4 stand konden ophalen, was zittende man-verdediging in de smalle Collegezaal, wurgde minuten werd 58-37 aan de te wijten aan het feit dat het aanvalsinzicht van de bezoekers. 6' minuut. De eerste 6 minu- coach Versmessen zijn wis ten van de tweede helft selspelers in de laatste mi- nuten opstelde. Klaas Kep- was er vlug bij. begon te kaatsen toen twaalf jaar was en de kinderen alleen nog dromen van een of sport. Hij speelde eerste kompetitiewed- in het Handelsver- van Baasrode. «We toen hij Frieda de Broekkouter van Daarna ben ik naar de junio- Saraga, we trouwens lampioen speelden. Op 16 aar sloot ik aan bij Opstal 'elote». zo begint Herman )e Kinder zijn verhaal. )e Kinder speelde negen aar bij de ploeg van Op- it tal. «Het waren de mooi- gei te jaren en de beste henn- ne' leringen aan die ploeg, de lag dat we Belgische kam pioen werden in Thieulain. 'nze tegenstanders waren Ie mannen van Fosses la Ville. De eindstand luidde 15. Toen we met Opstal campioen werden, hadden een van de sterkste iloegen in lagere I». Geef mannen als Pierre De cht Plecker, Herman De Kin- Ier, Johny Tempels. F rle'Boucher. Norbert De Moortele en Karei De Vlie- [er behoren inderdaad tot ie top. Jerman De Kinder speelde nog eens kampioen. Dat was in 1979. «Ik speelde toen met de ploeg van de post van Halle in het K.K.H. Bij onze ploeg speelde ook Charmant van Tollembeek, Marc Van Hasselt van Buizingen en Pierre De Plecker. Nog een goede herinnering is de overwinning van Opstal te gen de mannen van Adec Baasrode.» Nieuwe reglementen Voor De Kinder hebben de nieuwe regiementen (die betrekking hadden op de handschoenen en de mate rialen waaruit de bal moest vervaardigd zijn) een goe de invloed op de kaatssport gehad. «Er gebeurde im mers veel bedrog met die handschoenen. Het ge beurde nogal dikwijls dat een loden plaatje of kwik in de handschoen werd gesto ken. Met de nieuwe regle menten wat de handschoe nen betreft, komen de goe de spelers als vanzelf naar voor». Dat er een verschil bestaat tussen de Vlaamse en de Waalse ploegen moet men Herman De Kinder niet vertellen. Hij legt zelf uit waar hem dat precies zit: «Het zit in de opslag, het leveren. Het grote voor- Eenhoorn Bazel riep ver zachtende omstandigheden in. Het moest drie basispio nnen missen: Raoul Pieters, Rene Van Broekhoven, Dan ny Verschooren. De eerste 7 minuten van de match konden de Waaslan- ders alleen bogen op de aan- valskracht van Hem Van Renterghem, die met een 4 op 6 uitpakte Bazel bleef daardoor tot 9-8 in de wed strijd. De Hemaco spelmaker Lieven Keppens nam dan staan. Graag zou ik naar een andere club trekken, liefst naar een ploeg die speelt in hogere III of ho gere II. Moest ik in Wallo nië wonen, dan was ik nu pens haalde wel het peil van de basis vijf, maar de andere jonge spelers hebben nog een hele weg af te leggen. Hemaco bewees over eer sterk vijftal te beschikker met Lieven Keppens, Luc er Pat Van Lembergen, De Dec ker en Verstappen. Ze warer in deze vroege seizoentop per ontegensprekelijk de be tere ploeg. Bazel moet zich kunnen revancheren met een komplete kern. Punten: Hemaco: 32 op 71 shot. Ver stappen 4-4, Luc Van Lem bergen 15-10, Pat. Van Lem bergen 8-6, Lieven Keppens Herman De Kinder aan de opslag. vind ik dat iedere club, naar bed. Flij staat s mor- minstens een jeugdploeg 8ens °°k vroeg op, doet zou moeten opstellen in de dan een beetje aan koordje bond. De jeugd is ook in de springen, 's Middags eet hij kaatssport de toekomst». vooral groenten, weinig aardappelen en ook weinig Goede trainers vlees. Sla en de portie frit- De hamvraag is natuurlijk ten zijn volgens hem uit of er in ons landje goede den boze. trainers rondlopen en of Harmen De Kinder aan de evreden verschillende oefenmees- Hel voorbije seizoen was ters ook goede herinnerin- voor Herman De Kinder gen heeft «Iemand die mij goed te noemen. «Maar veel raad gaf. aldus onze toch heb «fe* met mijn gesprekspartner, is Gaston v°lle goesting gespeeld. «De Knapper» zoals wij Om een goed resultaat te hem noemden. Om een behalen moet men met vijf goede kaatser te worden vrienden op het terrein De ploeg van Hemaco Dendermonde die knap debuteerde ®'°- De D®c,ke' 7~10; Kl®^s in de kompetitie (bvw) ^ppens 0-1, Willockx 0-0, c - Nijs 0-0, Lermytte 0-0. kwam Baret met verder dan Ba„|. Toté 0.4 Meire 8_14 een kollektieve 1 op 12 Na Borggraef $-2. Van Henter- een 0 op 5 kwam Jules Meire nupm ino Ruvmhpkp 1-7 zeker een vaste waarde in ™"luut.Y°?r de eerste kloof' eindelijk onder stoom en De Smet 6-Ó Dirkcx 0-0 Van eindigde met een 7 op 9 Damme0-0.' zelf het initiatief en met een 3 op 3 zorgde hij aan de 8' hogere. Maar Vlaanderen heeft weinig ploegen die aan de top uitkomen. En dan trekken de Vlaamse topploegen nog liever Waalse spelers aan dan jongens uit de eigen Vlaamse rangen. Armand Charmant, met wie ik gere geld -omga. kan maar niet geloven dat ik slechts in bevordering speel. Mis schien lukt het mij ooit wel eens. Want geluk heb je nodig. Gelukkig is er mijn vrouw, die mij steeds bij staat en die haar zomerse zondagen voor mij opof fert Al trekt ze soms ook wel eens mee match». 15-8. Hedwig Verstappen kreeg geen vat op Van Ren terghem, maar de thuis ploeg wist zich in alle onder delen de betere, met Luc Van Lembergen als trefzeke re afwerker (11 op 20), die daarnaast in de aanvallende rebound nog zijn woordje kwam meepraten. Een reve latie was De Decker, die met een 8 op 12, bewees een sterke aanvaller te zullen worden en in dit onderdeel veel sterker is dan Verstap pen. Pat Van Lembergen de monstreerde veel aan- valskracht, maar had weinig meeval in de aanval. Aan de 15* minuut had de thuis ploeg reeds een 30-19 voor sprong verworven. De Smet naar een en Borggraef konden bij de zodat de 61-30 achterstand BENO rust de schade voor Bazel De ploeg van Eenhoorn Bazel, die op de openingsdag van beperken tot 40-31. Hemaco Dendermonde verloor (bvw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 39