Koninklijke St.-Niklase Biljartakademie Horemans 01 een voorbeeld in ons land Eerst vrij warm, later wat frisser HALVE MARATON TE SINT- AMANDS Triomfdag voor De Wulf, Vervaele, Gieters en De Vaddt Even voorstellen: B.B.C. Snoepertje - Kerkvliet B.B.C. Olfit Pony's en paarden zondag in benefietwedstrijd R.De Wulf te Sint-Lievens-Houtem GROTE PRIJS RUISBROEK In gezellige private sfeer de jeugd stimuleren... BILJART De biljartsport wordt door velen bestempeld als een cafésport. Dat is in de EREVOORZITTER meeste gevallen nog waar ook. Waarschijnlijk ook de reden waarom in ons land EN SPONSOR zo weinig jeugdig talent op het groene laken aan bod komt. De ouders koppelen RAYMOND VAN OVERLOOP het begrip biljarten automatisch aan cafébezoek met de gekende nefaste VERDIENT EEN invloeden. In de Stationsstraat 2 te St.-Niklaas hebben we nochtans een BILJARTMONUMENT uitzondering op die regel aangetroffen. Boven inrichting De Spiegel werden we uitgenodigd een kijkje te nemen in de Koninklijke Biljartakademie Horemans. In een gezellige private sfeer kwamen wij tot de vaststelling dat deze eminente club als een toonbeeld mag aanzien worden. Wij moeten de klok terug draaien tot 1925. De Hore mans Biljartclub is een der belangrijkste in het Waas land. Geen caféploeg maar een private vereniging die de elite herbergt. De nijve- raar, de fabrikant, kortom de vooraanstaande neringdoe ners willen hun biljartpretje beleven in een rustige sfeer. Iedereen steekt geld toe om toch maar aan afzonderlijke het SN BA tornooi drieband lokalen te geraken. Geen si- per ploeg. Welke club kan klein biljart. Alsof het nog wel eens records van de niet genoeg is volgt voor de groene tafel kunnen gewalst fijnproevers een demonstra- worden, tie tussen Ludo Dielis - Stany Buyle - Kay en de Japanner Kobayashi. Dan zouden we nog het jaarlijks tornooi Van Overloop vergeten in kader 47/2 waar alle Belgische spe lers op uitgenodigd worden evenals het Van Overloop Driebandstornooi. Verder Raymond Van Overloop is in onze biljartmiddens een be grip. Deze biljartmecenas is over gans ons land bekend. Buiten zijn zaak van apoteek- optiek in de Plezantstraat wijdt Raymond zijn vrije tijd volledig aan de biljartsport. Hij is een persoonlijke vriend van Ceulemans. Deze goed moedige bezieler is teveel biljartminded om te merken dat er soms van zijn goodwil geprofiteerd wordt. In de ja ren '50 mag Raymond een plaats aan de top van ons «groene wereldje» opeisen. In het artistiek biljart is hij nog steeds zijn plaats waard. AANDACHT VOOR DE JEUGD Dit seizoen wordt alles in het werk gesteld om de jeugd aan bod te laten komen. De Biljartakademie beseft maar al te goed, wil het zijn stan ding opvoeren, dient de jeugd mee te werken. Daar om ook de oprichting van een Jeugdschool. Elkeen die zich laat inschrijven kan de woensdagnamiddag gratis genieten van een deskundi ge leiding. De veratnwoor- delijken staan borg voor een opvoedende mentaliteit, buiten elke cafésfeer om. Kom U gerust overtuigen. Dan kunt U zich vergewissen van de enorme inspannin gen die volgende be stuursleden zich getroosten om hun sport op een degelij ke manier te propageren. Voorzitter: Bernard sens. Ondervoorzitter: bert Van Steelandt. ris: Leo Poschet. meester: Roland Lucien Van den Sportbestuurder: Buys - Rudy De Marc De Rijcker. den: Albert De Maere Verbeke - Freddy Raf Borremans e Buyle. necurel Jos Hofkens, ex-uitbater van de «Stad Leuven» slaagt erin een lokaal op de kop te tik ken: boven de vroegere ga rage Torino. Ook de bil jartclub van de «Stad Leu ven» huist daar. In 't begin verschillen beide verenigin gen wel van mentaliteit maar na jarenlange samen werking gooien beiden het over dezelfde boeg. De club wordt in nieuwe banen ge leid. Er komen jongere leden bij. In 1979 loopt het huur- kontrakt teneinde. In januari 1980 nemen de liefhebbers van het groene laken hun intrek in «Terminus» op het Stationsplein. Qua akkomo- datie een grote stap vooruit: 4 matchbiljarts, 3 kleine ta fels en 1 pocket. Voorzitter BOOGSCHIETEN zulke referenties voorleg gen? Het kan dan ook niet anders of deze vereniging telt topfiguren in zijn rangen. Roger Van Hoylandt is kam pioen excellentie 57/2. Ro- main Verlackt draagt deze titel in 1* klasse vrij. Jan Smet mag met deze eer pronken in 4* klasseband klein biljart en D'Hondt - De Prijcker en Van Overloop zwaaien de kampioenen- skepter in de interclub «Alexis». Zonder naijver te willen op wekken mogen we gerust b.tienne rieiers en Jan Van Avermaet werden gevierd als verklaren dat Stany Buyle schuttersmaatschappij «De grote pot» (gb) «.DE» blikvanger van de club Prijsuitreiking bij de schutters kampioenen van de vrijdagavondschieting EUROPEES EN BELGISCHE JUNIORESKAMPIOEN 47/2: STANY BUYLE wordt Bernard Gijssens, sa- Deze jeugdige Lokeraar is men met de intussen overle- terecht de trots van de club. den Oscar Van Hove. De club Niet alleen nationaal juniors- neemt zodanig uitbreiding kampioen kader 47/2 maar dat ook lokaal Terminus niet als kroon op het werk: Euro- meer kan voldoen. De zaal is pees kampioen. Een belofte niet meer zo up-to-date en die de toppers Ceulemans de uitbatingskosten groeien en Dielis het vuur reeds aan werkelijk boven ieder petje. de schenen legt. In de natio- Men vindt intussen de huidi- nale titelstrijd vijfkamp is er ge inrichting: een vroeger een schitterende Ceulemans casino dat echter niet ren- nodig om hem letterlijk en deert. De handen worden uit figuurlijk «aan banden» te de mouwen gestoken om in leggen. een minimum van tijd de zaal biljartvaardig te maken. Drie pioniers van het eerste uur maken het allemaal mee: Rafaël Borremans, Ru dy De Boes en Frans Buys. Ook het in 1944 aangesloten lid Alfons Audenaert. SEIZOEN '81 '82 EEN TOPJAAR De Koninklijke Biljartakade mie neemt dit seizoen een fantastisch initiatief: Niet minder dan 4 inrichtingen van het Kampioenschap van België. De juniorstitelkamp 47/2 levert Stany Buyle een titel op. Raymond Ceule mans pikt de titel in vijfkamp en verder krijgen we nog excellentie vrij spel voor In het Europees kampioen schap bandstoten te Emme- loors in Nederland zorgt Sta ny voor de verrassing door Ludo Dielis een veeg uit de keu te verkopen, hetgeen Lu do waarschijnlijk de titel heeft gekost. Hij eindigt in dit select internationaal ge zelschap op de 7* plaats. Met meer routine zit er duidelijk nog meer in. Buyle is ook houder van twee Europese records: dit van de hoogste reeks en van het persoonlijk gemiddelde. Dit heeft hij van de Luxemburger Grethen af gesnoept. Hetgeen bij de van pretentie overlopende Letseburger hard moet aan gekomen zijn. Stany ver wacht veel van Wenen in matchbiljart en drieband fabruari '83. Er zouden daar Door zuidoostelijke wind wordt vandaag vrij warme lucht aangevoerd. Hierin wordt het bij zonnig weer om cn bij de 24 graden. Het hogedrukgebied dat verantwoordelijk is voor dit mooie weer, trekt naar het noordoosten weg. Van de oceaan nadert een zwakke storing. Die wordt morgen zaterdag wel licht rond de middag in onze omgeving verwacht. Hierbij neemt de bevolking toe en kan er plaatselijk een weinig regen vallen. Later op de dag kunnen er al weer enkele opklaringen voorkomen, maar met noordoostelijke winden wordt dan wat frissere lucht aangevoerd. Zondag blijft de temperatuur wellicht iets beneden de 20 graden. Het blijft dan droog en er komen naast wolkenvelden, ook periodes van zon voor. Begin volgende week wordt er onder invloed van een nieuw hogedrukgebied vrij mooi weer verwacht en wordt het opnieuw wat warmer. Al met al een vrij aangenaam septemberweertje. (edm) koning en kampioen van de Gestart wordt om 14.30 uur met een loopwedstrijd voor veteranen en over een af stand van 15 kilometer. Om 16 uur is het dan de beurt aan de seniores, zo wel dames als heren, om meter na meter de 21 kilo meter te verwerken. De veteranen wordt gelo pen door atleten van mini mum 40 jaar. Misschien zit er wel een verrassing in voor de sportieve kijker? De finalisten van het biljarttornooi in 't Klieksken te Lebbekt. BC Trupken Op uit Berlare met Oscar Osselaer, Dierickx, Danny Derouck, Jean-Pierre Opdorp, Eddy Eeckhoudt en Rudy Roggeman moest met 2-4 het ondei delven tegen Brasan dat speelde met H. en R. De Sitter, W. De Rouck, D. Moens, V. Meert en L. Ayels. -, Jeroj jnderi PONYSPORT BASKET Basketballiefhebbersverbond Aalst Tot voor enkele maanden had niemand nog van deze ploeg gehoord, nu heeft zij haar po tentiële klasse in diverse bas- ketbaltornooien reeds duidelijk bewezen Het idee om een eigen basket- balploeg op te richten broeide reeds lang, doch slechts enige tijd geleden werd de lang ge koesterde droom werkelijkheid Het liep trouwens allemaal niet van een leien dakje Hoe groot het entoesiasme, hoe groot de inzet ook is, zonder geld kan men ook in het liefhebbersver- bond niet overleven Financiële steun was dus broodnodig Die kwam er ook van verschillende kanten. Ener zijds via de heer Jon Kerkvliet, anderzijds via de heer Hugo Van der Meersche, uitbater van taverne «'t snoepertje» Ook de steun van diskoteek «Cockpit» en de uitbaters van de zoo' Okapi mag zeker niet verwaarloosd worden. Zi| lo gen immers aan de basis van de oprichting van de ploeg Wat BBC Snoepertje - Kerk vliet zelf betreft, bestaot het merendeel van de spelers uit vroegere jeugdspelers van Okapi Spelers zoals Gory Cooman, Erik Gilbos, Arne Kerkvliet, Guy Troch, Johon Soeys, Cas Van der Taelen, Marc Buys, Willem Van de Velde en Jacky De Pierre hebben bij deze ploeg de jeugdrongen doorlopen Ex-Black Boy Danny Verhulst en ex-Tower René De Roeck bezitten eveneens de nodige basketbagage Voorzitter Frank De Beul, de motor von de ploeg, draagt ook op het terrein zi|n steentje bij. Voor training en coaching staan respektievelijk Ronny Hendrickx en Yves Van Lan- genhove in, terwijl Karl Mech- nig steeds jDaraat is als vervan gend coach. B.B.C Snoepertje - Kerkvliet ziet, de vuurproef, het eerste kompetitiejaar met een groot vertrouwen tegemoet. Met voorzitter Herman Goe- vaerts en als sekretaris Gilbert De Waele werd in I973 B B.C Olfit opgericht. De ploeg droeg toen nog de naam van de eer ste sponsor Bel - Isolover Tot de huidige kern behoren nog steeds de volgende spe lers Mare De Saedeleer (kapi tein), Etienne Van Der Ghylen, Rudy De Ridder en Jef D'Hnese Het eerste jaar werd een suk- ses een tweede plaats werd behaald na een testwedstrijd In het seizoen '74-'75 kwam Gerrit Troch de rangen verster ken en meteen speelde de ploeg kompioen, alsook ver overden ze^je beker von de stad Aalst en werden winnaor van hun eigen tornooi Seizoen '75-'76 voor de twee de moal kompioen en opnieuw bekerwmnoar. Seizoen '76-'77 door omstan digheden wordt de naom van de ploeg veranderd Bel-Isolo ver wordt B BC Magnetrol. Dit alles kon echter mets ver anderen aan de prestaties en men won voor de derde maal de kampioenstitel Sportief huwelijk te Zele. Basketbalspeler Peter Moens van Cabrita Zele liet ring en bord even terzijde om in het huwelijk te treden met Katrien De Brouwer bvw Seizoen '11-7 8 de spelers kre gen het voor mekaar een vier de moal kampioen te spjelen, plus een tweede plaats in de stadsbeker Seizoen '78-'79 dit seizoen be tekende voor de klub een zwar te bladzijde Men behaalde slechts een vierde plaots in de kompetitie Seizoen '79-'80: als gevolg van het slechte seizoen dat men gehad heeft ondervond men dot er «iets» moest gedaan worden Vier spelers werden aangesproken Carlos Denol- lin. Mare De Wilde, Paul Steen hout en Herbert Van Collen- berghe Alhoevwel de ver wachtingen hoog waren, werd er slechts een tweede ploats behaald Het seizoen '80-'81 bracht so men met een nieuwe sponsor (B.B.C Olfit) ook nieuwe resul taten: 5de maal kampioen Winnaar van beker van de stod Aalst, tornooi Cockpit, Olfit De kern van '80-'81 werd be houden, doch slechts een tweede plaats werd behaald in '81 '82 Voor het huidige seizoen kan men rekenen op twee nieuwe spelers Edwin Schorreel (ex- Okapi) en Eric Verbeken Al deze hogervernoemde uit slagen waren vooral het werk von de hiernavermelde coa ches Jan Roovers (2 jaar), Al ton Dillard (2 jaar), Stepney Bacon (2 jaar) en Edwin Schor reel (3 jaor) Rudy De Ridder zal vanaf nu deze taak op zich nemen Het sukses van BBC Olfit is ook gepaard aan het feit dat het bestuur nog steeds dezelf de is als tien jaar geleden Voorzitter. Herman Goevaerts, sekretaris Gilbert De Waele. bestuursleden Jef D'Haese, Jef De Waele en De Bakker, met als erevoorzitters Jozef De Neve en Adolf Sock V.E.M Voor eigen publiek hebben de Ophasseltnaars Van der Meeren, De Turck, De Nutte en Van den Berghe geen vuist kunnen maken. De gro te uitblinkers te Ophasselt werden Adolf De Wulf (Erpe- Mere), Gustaaf Cieters (Ap- pelterre), Louis De Vadder (Haaltert) en Gabriël Vervae le (Herne). Paarden in topvorm zijn Pe- pita en Pepsy (Vervaele). De Brabander is de jongste tijd nog moeilijk te kloppen. Ilsa (Cieters) domineerde nog maar eens de drafreek sen 1,35 en 1,40 m. Met een verbazend §emak draafde Il sa tweemaal probleemloos naar de zege. Waar Louis De Vadder ver schijnt, daar valt altijd wel wat te beleven. Ditmaal sta len Ducksy en Petit-Boy de show te Ophasselt. Yelomite (Fonck, Massemen) deed een geslaagd wederoptre- den bij de jaarlingen. Vluchters in topvorm: Mar va, Rapido, Ronny, Jolie en Milo. Te Ophasselt zag men verder sterke draf van Win- dou, Voske, Boy, Prins, Kris tal en Kimberland. (vdv) Uitslagen te Ophasselt: Eenjarigen: 1e reeks: I.Win dou (Cobbaert, Sint-Ante links), 2. Lieske (Van den Berghe), 3. Sikane (Raman), 4. Anatosch (De Coster), 5. Bliksem (Bisschop). Eenjarigen: 2e reeks: 1. Ye lomite (Fonck, Massemen) 2. Arrow (Van den Heuvel) 3 Alpinist (Vermassen), 4 Tom (De Wulf), 5. Arian (Cie ters). Vlucht 1,10 m: 1. Marva (Wellington, Ninove), 2 Jo lie (De Backer), 3. Pipo (Nec- kebroeck), 4. Otello (Van Herreweghe), 5. Microb (Neckeoroeck). Draf 1,10 m: 1 Natacha (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Quick-Star (Elaut), 3 My Lord (Bisschop), 4. Pinokkio (Van den Berghe), 5. Ana- tosch (De Coster). Vlucht 1,20 m: 1. Rapido (De Taeye, Galmaarden), 2 Anja (Cooreman), 3 Nick (Rin- goet), 4 Wisky (De Taeye), 5. Troika (Neckebroeck). Draf 1,20 m: 1. Fideel (De Wulf, Erpe-Mere), 2. Fideel (Vermassen), 3. Beauty (Van der Snickt), 4. Blacky (De Wulf). Vlucht 1,30 m: 1 Pepita (Vervaele, Herne), 2. Kathy (Steenhout), 3. Lover-Boy (Cooreman), 4. Lisette (De Petter), 5. Maggie (De Backer). Draf 1,30 m: 1 Voske (Van Zeebroeck, Lennik), 2. Petit- Boy (De Vadder), 3. Casdor (De Vriendt), 4. Goni (Van Wassenhove), 5. Travolta (Gouverneur). Vlucht 1,40 m: 1 Ronny (Ringoet, Sint-Katharina- Lombeek), 2. Rabby (Van der Meeren), 3. Lover Boy (Coo reman), 4. Silverbles (Mar- quebreuck). Draf 1,40 m: 1. Ilsa (Cieters, Appelterre), 2. Charlo (Pop- pe), 3. Filou (Durant), 4. Gan- cia-Express (De Troyer), 5. Dinamiet (Van Wassen hove). Tweejarigen: 1 Boy (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Kristal (De Wulf), 3 Arrow (Van den Heuvel), 4. Beauty (Versijp), 5. Marian (Bové). Renpaarden (snelheid): 1. Prins (Raman, Wetteren), 2. Jumbo (De Wulf), 3. Calife (Temmerman), 4. Milano (Corijn), 5 Ipsy (Joos). Draf Bereden 1. Jumbo (De Wulf, Erpe-Mere), 2. Ipsy (Joos), 3 Gallerin (Van der Meeren), 4 Juge de Paix (Wouters). 5 uitgesloten Driejarigen: 1. Kristal (De Wulf, Nieuwerkerken), 2. Kelly (Vermassen), 3 Belin da (Poppe), 4 Boy (De Wulf), 5 Gardinac (Elaut). Vlucht Sulky: 1 Jolie (De Backer. Liedekerke), 2. Fury (Baeten), 3 Microb (Massa- gé), 4. Pipo (Neckebroeck), 5. Fury (Van Herreweghe). Draf 1,15 m: 1. Ducksy (De Vadder, Haaltert), 2. Jolita (Bové), 3 Krak (Bisschop), 4 Flicka (Van Wassenhove), 5. Sangdokan (Verpeten). Vlucht 1,15 m 1 Milo (De Maeseneire, Oombergen), 2 Champagne (Ringoet), 3 Ru bens (De Turck), 4 Dona (Van Leuven), 5. Flip (De Turck) Draf 1,25 m: 1 Petit-Boy (De Vadder, Haaltert), 2. Beauty (Van der Snickt), 3. Fideel (De Wulf), 4. Fideel (Vermas sen), 5. Quintus (Legrand). Vlucht 1,25 m: 1Pepsy (Ver vaele, Herne), 2. Karolien (De Maeseneire), 3. Boem (Wellington) valpartijen. Draf 1,35 m: 1 Ilsa (Cieters, Appelterre), 2. Filou (Du rant), 3. Goni (Van Wassen hove), 4. Casdor (De Vriendt), 5. Voske (Van Zee broeck). Vlucht 1,35 m: 1. Pepita (Vervaele, Herne), 2. Rabby (Van der Meeren), 3. Rita (Cobbaert), 4. Lets-go (Ne ckebroeck), 5. Silverb| (Marquebrueck). Draf 1,45 m: 1. Kimberla| (Borremans, Dilbeek), Prins (Raman), 3. Beni Quick (Gouverneur), 4. Dili miet (Van Wassenhove). Renpaarden (fond): 1. Ju bo (De Wulf, Erpe-Mere), Miiano (Corijn), 3. lp (Joos), 4. Portorico (De P ter), 5. uitgesloten. Zondag 12 september: Si Lievens-Houtem. Zaterdag 18 septemb* Buggenhout (O.P.V.). Zondag 19 septeml Zandbergen. (VI Voorzitter Willy Necke broeck en het bestuur van het Oostvlaams Ponyver- bond hebben een mooi ini tiatief genomen. Zondag 12 september vanaf 14u30 wordt te Sint-Lievens- Houtem op de renbaan Bockstaele een benefietwed strijd georganizeerd voor de familie Rufin De Wulf uit Nieuwerkerken die na de wedstrijd te Herne in een zwaar verkeersongeval werd betrokken. De vijf familieleden werden allen met zware verwondin gen in een kliniek te Ninove opgenomen. Met de benefiet stelt de klub van voorzitter Willy Necke broeck een schoonmenselijk gebaar. In de soms keiharde pony- sport bewijst het O.P.V. hier mee dat het ook nog oog heeft voor de «mens» in de sport De familie De Wulf op elke koersdag trouw aan wezig wordt door ieder een in de O.P.V. kringen aan vaard Toen te Ophasselt aange kondigd werd dat op zondag 12 september de wedstrijd georganizeerd wordt ten voordele van de beproefde familie De Wulf, werd I mooi initiatief door de gan OPV-gemeenschap gedeel In het O.P.V. is vriendschj geen ijdel woord. Op de ra baan Bockstaele zullen zq dag de sierlijke paardjj Miss-Boy, Pluto en Flamirw fel gemist worden. Zoals gewoonlijk zijn er j reeksen verdeeld over d| en vlucht. (VW Op zaterdag 11 september gamseert de wielertoe tenclub «De Snelvoeters> 6* Grote Prijs Gebroed Apers te Ruisbroek Om 13.30 uur vertrekken B-reeks de 35 jarigen 12 ronden of een totaal van kilometer op een rustige loop Rond 15 uur gaat dan A-reeks van start voor wie toeristen van - 35 jaar op Fi zelfde jxircour maar voor ronden of totaal 70 kilometi De gebroeders Aj^ers zorgt l voor een prachtige pri|zenta In reeks A wordt dit 5 000 F in reeks B 4.000 F verdej. over 25 prijzen. 44 - 10.9.1982 - De Voorpost

De Voorpost | 1982 | | pagina 44