I B b Leedse C.V.P. haalt groep Gravez binnen met vlag en wimpel Minister Coens op voorstelling CVP-Lokeren Socialistische partij Lokeren stelde kandidaten voor ff ff//// '"I Kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts -kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kieskoorts - kiesko Duobaan voor Freddy en Paul? Tsjechoslovaakse etsen te Dendermonde Snel met ballonaktie in Sint-Niklaas «Egyptisch» onderonsje Trefzeker verkiezingsdrukwerk Drukkerij DE CUYPER 4 - 10.9.1982 - De Voorpost De oorzaak van de Leedse politieke aardverschuiving moet gezocht worden in het gevecht tussen Gravez, oud-burgemeester, thans schepen en burgemeester Crepdon. Het uitblijven van een kompromis rond het toekomstig burgemeesterschap heeft de bestaande bestuursmeerderheid met een knal voorgoed uit één doen spatten. Gravez, in zijn jacht op de burgemeesterzetel, heeft de nodige steun gevonden bij de CVP-groep, de grootste politieke formatie van Lede. Voorzitter, dhr. Muller, stelde zich bij de CVP verschillende de lijst en zijn 25 kandidaten kandidaat-burgemeesters be- voor aan de aanwezige pers- vinden hebben allen zich ééns- medewerkers. CVP-Lede om- gezind, zonder diskussie, ge vat een kartel van twee groe- schaard achter Gravez, oud pen: de CVP als politieke par- burgemeester, enig kandidaat tij uitgebreid met de groep burgemeester voor de komen- «Gravez», die vorige maal op- de zes jaar. Eerste schepen en kwam onder de naam Lede 77, plaatsvervangend burgervader samen met de PW en de VU. wordt Frans Roeland. Lede is de laatste jaren be- Binnen een tweetal weken stuurd door een koalitie van wordt het gemeenschappelijk minderheidsgroepen die vol- programma voorgesteld, gens de CVP-voorzitter. een vrucht van de verregaande dynamisch bestuur verlam- eenheid tussen de twee groe- men. De CVP vertegenwoor- pen. welke de voorwaarden digt een grote minderheid 'moet scheppen van de start zoniet een nipte meerderheid Van een stabiel beleid Dhm. van de Leedse bevolking; wil Gravez en Roelandt bevestig- ze zich in de toekomst verzeke- den hun vertrouwen in de aan ren van een bestuursmeerder- gegane afspraken, heid dan diende ze de prijs te Op de lijst zijn de eerste 20 betalen van de fouten begaan plaatsen ingenomen in het verleden. Alhoewel er CVP-kandidaten. de vijf zijn voorbehouden aan de groep Gravez. Als lijsttrekker fungeert de on- verslijtbare Frans Roelandt, sedert jaren boegbeeld van de plaatselijke CVP. Daarna vol gen Willy Ruyssinck (Lede), Denis De Pauw (Impe), Henri De Bruyne (Lede), Ernest Galle (Lede), allen uittreden de gemeenteraadsleden ge volgd door Aime De Brouwer (Lede), Kamiel De Smet (Le de), Marie-Louise Roggeman (Lede) en Raymond De Buysscher - raadslid O.C.M.W. (Lede). Achiel Troch en Camiel Clinckspoor vertegenwoordigen Wanzele: Robert Van der Stuyft. ge meenteraadslid en raadslid O.C.M.W.. Stefaan Van de door Velde (Oordegem): Victor De laatste Gendt, gemeenteraadslid en Mariette Venneman. gemeen teraadslid (Smetlede): Albert Van Achter en André De Deurwaerder, beiden gemeen teraadsleden voor Oordegem en tenslotte Leon Dilien en Godelieve De Lathauwer voor Lede. Oud-Burgemeester De Cuyper van Oordegem trekt zich terug wegens domiciliwijziging even als Arthur De Smet (Smetle de) die het voor de toekomst wat kalmer aan wenst te doen. De groep Gravez omvat Ge rard Lievens, Edgard Lalmant. Jozef Merckx (jongste kandi daat op de lijst), Georges Van- decandelaere. raadslid O.C.M.W., en tenslotte Jozef Grayez, schepen van de uittre dende meerderheid. Bij de groep Gravez is het Mevr Van Keymeulen-Siau, destijds 2de gekozene bij de groep Gravez. die we niet meer zullen terug zien. Be paalt deze lijst het komende bestuursbeleid? 10 oktober zal meer klaarheid brengen. uit Oudenbos. licentiaat in de rechten, en bedrijvig aan het Wat sedert vele jaren niet meer gebeurd was, en zelfs niet meer haalbaar bleek, is nu toch in Lokeren weer geschied! Een verkiezingsmeeting die een volle zaal heeft gelokt. En als wjj spreken van een volle zaal, dan is dat zeer sober uitgedrukt. Want in de ruime Rekenhof. Odilon Ongena. bovenzaal van «Het Volk» waren veie zitplaatsen te kort om al de sympatisanten, die een metser uit Eksaarde Ro- gekomen waren om de kandidaten een riem onder het hart te steken en terzelfdertijd £cr De Maesschalck, een land- bouwer uit Eksaarde en gewe zen schepen aldaar. Albert Van Ruyteghem, nog een hoogst nieuwsgierig waren naar wat onderwijsminister Daniël Coens te vertellen had. Partijvoorzitter en volksvertegenwoordiger Miet Smet opende de vergadering met een woord van welkom aan de minister, die niet op zich had laten wachten, maar stipt om 8 landbouwer.&Raf De Vriezc. uur in de zaal aanwezig was! licentiaat in handels- en finan ciële wetenschappen uit Door- elke groep. Daarop kwam mi- last voor de gemeenschap be- slaar. Jaak Impens, direktieaf- Sint-Niklaas Mi W£ me luc nie Pui dat wé gra en dei bel gei {er krt Ge Co De na gei (ze voi bal Freddy W. (links) en Paul D.V. (rechts) in subtiel konklaaf in Sint-Niklaas. Ze kennen elkaar, dat wel, maar zullen ze elkaar straks nog beter leren kennen? Het nuttige aan het aangename koppelen bijvoor beeld en de krisis bestrijden door van het Sint- Niklase burgemeestersambt een duobaan te maken, naar recent schoolmeestersgebruik? Je weet maar nooit. Al valt aan de affiches waarmee vele straathoe ken en pleinen beplakt zijn toch dit op: de huidige (en naar zijn zeggen ook toekomstige) burgemeester van Sint-Niklaas prijkt op een foto met op de achtergrond het échte stadhuis; en zijn vriend Fred dy, van die andere partij, stelt zijn eenvoud en inzet te kijk tegen de achtergrond van een resem histori sche panden (waaronder het vroegere stadhuisaan de zijkant van de Grote Markt wv-fotohmc) Zij sprak over het gemeen tebeleid dat tijdens de zes laat- nister Coens aan het woord, tekent. ste jaren in Lokeren gevoerd Met een wonderbare kennis was, een beleid waarop de van alle dossiers sprak hij i gevaardigde, goed gekend in Op verzoek van Miet Smet de Sportkringmiddens en bij kwam Kris Van den Durpel de de Orde van de Raepe. Hilda CVP zijn grote stempel heeft het onderwijs op nationaal 31 kandidaten voorstellen. Hij De Backer, een van de CVP- gedrukt. Dat Lokeren zo vlak, en over de niet uit te begon in omgekeerde volgor- jongeren uit Daknam, Annie groen is geworden, is alleen te sluiten rol van het gemeen- de: lijstduwer is Paul Van Eet- Van Kerckhove van Heiende, danken aan de inspanningen telijk onderwijs. Hij legde velde, gewezen schepen van ACV-vertegenwoordigster van de CVP. Natuurlijk zal vooral de nadruk op het basis- Heiende en landbouwkandi- men voor de komende zes ja- onderwijs, dat zulke belangrij ke rol speelt. Het is dus hier akties in het Vrloren Bos. Marc Van Hoecke uit Eksaar de, ambtenaar bij het ministe rie van financiën, los De Beu- Ie, voorzitter van de Boeren- standsraad. Jeanne Van Dam- me-Emalsteen, vertegenwoor digster van de landbouwers- vrouwen. Hugo Arens, dr in ren staan met een krisisbeleid. Maar waar blijven de altema- ook dat het minst bezuinigd tieven?. De CVP is een be- wordt leidspartij. die de problemen op een realistische manier aan de kiezer durft voorstellen. Zij komt niet op de proppen met beweert dat utopische voorstellingen en be- rijksonderwijs loften. De CVP is ook een eenheidspartij. Zij is niet de partij van één sociale groep. Zij komt met voorstellen die aanvaardbaar kunnen zijn daat. Robert Maréchal, advo- kaat OCMW Want het basisonder- die de voetsporen volgt van wijs is de grondslag van alle zijn illustere voorzaten. Luc verder onderwijs. Hij verwierp Marchand uit Doorslaar, be de kritiek van de oppositie die diende bij de vakbond. Michel de minister het Plaetinck, diensthoofd BAC Duym, een mekanicien uit Doorslaar en tevens sekretaris Hout en bouw aldaar. Hugo kelderen. Wij moeten snoeien om te groeien. Het is dan ook zin dat er meer besnoeid is Van der Jeugt van Heiende geworden in het VSO. Het is financiëel- en verzekeringsma- in toch zo dat het VSO een zware keiaar. Rudi Van der Gucht Guido Van Avermaet, advo- voorzitter van kaat, zeer bedrijvig in de Notaris Thuysbaert, sportraad en in middenstands middens. Lydia Mariën - Van Landeghem, huisvrouw en ook bediende, komt uit de ACW- kring. Lucien Van Damme. een fabrieksarbeider uit Doorslaar. die de plaats in neemt van Alois Michiels. Bert Verlinden, licentiaat en ijverig voorzitter van de CVP-jonge- ren Majella Van Caneghem, door iedereen gekend om haar vertegenwoordiger. Bij zijn die verspreiding zal begonnen vele beslommeringen als bur- worden op maandag 20 sep- gemeester slaagt hij er ook nog tember En ze zal beëindigd in een leraarsbetrekking te be- zijn op dinsdag 5 oktober. Aan kleden. Hij is licentiaat. Zijn de drie muziekmaatschappijen kandidatuur werd begroet op ^Eksaarde, Heiende, en de een minutenlange ovatie Koninklijke katholieke stede lijke harmonie) werd gevraagd Zoals bij de vorige gemeente- om elk een paar wijken te wijsbegeerte en letteren, hoog- raadsverkiezingen beslisten de bezoeken. Voor deze gelegen- leraar en schepen van Lokeren kandidaten om ook nu de pro- heid werd door de chef van de en vroegere burgemeester van grammabrochure van de CVP Stedelijke Harmonie. Lode De Daknam Georgette De Soete, op de verschillende wijken Feyter, een overwinningsmars een zeer bedrijvig lid van huis aan huis te bestellen. Met van de CVP gekomponeerd. OCMW, die nu de plaats in- neemt van haar oom Albert Van Hecke. Theo De Meyer, een man van de financiën en verzekeringsmakelaar, de felle sekretaris van de Lokerse Mid denstand. Michel De Roover. landbouwingenieur en leraar, Luc Dierinck. geneesheer en gewezen burgemeester van Eksaarde. Herman Magher- man, onderwijzer en ACV- die heel zeker bij het publiel zal inslaan, en die de CVP naa de overwinning zal voeren Een ander gunstig teken aai de wand voor de CVP-Loke ren was de zeer grote opkoms voor de barbecue- en dans avond, die gegeven werd op zaterdag 4 september in dt ruime zalen van het parochiaa centrum van Lokeren Heir- brug. Ook hier waren plaatsec te kort. J.V.L Ook de SP-IvOkeren pakte uit met de voorstelling van haar Driessche van Lokeren; Etien- kandidaten en de bekendmaking van het programma voor ne Vanhille van Lokeren; Jo- de komende gemeenteraadsverkiezingen. han Claus van Nieuwpoort van De vooralier Willy Van Kerckhove gaf vooreerst een Lokeren; Monique Rombaut korte uitleg over het samenstellen van de SP-lijst Groot- van Lokeren; Guido Thicn- Lokeren. Sedert weken stond die lijst al vast, dit wel voor 3/4. Maar dan kwamen de problemen van de deelgemeen ten: Eksaarde, Oudenbos, Heiende. Daaraan is nu aan gesleuteld. En iedereen in al die wijken en deelgemeenten komt nu met de onderhavige lijst aan zijn trekken. Over het specifiek PS-pro- ren; Willy Van Kerckhove van gramma sprak dan kopman LokerenRoger Bussens D'Haen van Lokeren; Marcel domsdeken) van Lokeren; Ga- Luypaert van Eksaarde; René briël Ketels van Lokeren; Ed- Ros van Lokeren; Jeannme dy Bocklandt van Lokeren, en Bellens van Lokeren; Christi- ten slotte Gustaaf Paelink uit Gedurende drie dagen heb- acht kunstenaars voor en de wereld uit in litc ben in de Rijksbasisschool situeerde hij hen in het ge- ache prenten die het voors in de Kon. Albertstraat te heel van de Tsjechoslovaak- hebben over de wreedheid! Dendermonde Sint-Gillis 8 se kunstwereld De acht ex- Anderle haalt zijn schild» befaamde Tsjechoslovaak se posanten hebben een ge- rijen weg uit de vroeger? grafici het beste van hun meenschappelijk kenmerk: tijden. Hij beheerst de techBO oeuvre tentoon gesteld. Een zij vormen allen een reaktie niek volkomen. Dan is ej»" prachtige tentoonstelling op de kunstvorm die jaren- janicek die geen mildheii die werd georgamzeerd lang in de kommunistische Qf tederheid kent en Kare door de Culturele Centrale wereld werd voorgeschre- Demel die de meest populai )e van Dendermonde. ven, namelijk een duidelijk re kunstenaar van de ach l De vernissage van de ten- voorgeschreven realisme is omdat hij een kuns toonstelling werd door heel van de alledaagsheid dat brengt die door de meest en ne Verstraeten van Lokeren; Lokcren, die zich toch nog pondt van Lokeren; Jozef Mat- Omer Volchiet van Lokeren; eens heeft laten overhalen om me wat belangstellenden bijge- zeer vaak noch realistisch, 1 van woond, wat met zo verwon- noch alledaags is. derlijk was, want het ging En toch verschillen hem hier inderdaad thys van Lokeren; Monique De Nul van Lokeren; Julicn Alphons Roels van Eksaarde; lijstduwer te zijn op de SP- Alfons Hoogewijs (de ouder- 'ijst. (jvi) Snel, dat is de Sint-Niklase de Lokerse Feesten). Mare Degryze. Dit PS-pro- Lokeren; Jacqueline Baetens Eenhei(j van Links, voerde en- Tegelijk verwees Snel naar het ke partijen verbod op te leggen Hanrin eeiT ideale drie zijn de exponenten van trramma Hat 3R hlaHen telt van LokerenOmer De Clercq h. vnnr lom nnii.mtu inf„rmui„. qqn Hp werK en aaarin een rneaie ane zijn ae exponenten van ballontweedaagse de Sint-Niklase begroting, bevolking te verstrekken. Wél hun vaak opge^pte ge- Men vroeg zich in een pamflet Kort nadat de zevende gasbal- gingen er zaterdagnamiddag voeien hebben gevonden af of de vijf miljoen die het Ion zaterdag de lucht in was honderden amnestieballons m stadsbestuur besteedt aan «de gegaan steeg achter de huizen op, en die VMO-aktie zet bij kunstvorm hobby van een aantal superrij- in de Nieuwstraat een achtste Snel kwaad bloed. Snel zegt middelen ke ballonvaardcrs» niet beter ballon op: hiermee wou Snel dat amnestie vaak een noodza- zou worden besteed aan infor- lucht geven aan zijn veront- kelijke en menselijke maatre- matie over vrede en ontwape- waardiging over de maatregel gel is, maar die mag nooit ning of aan goedkoper wijk- of van het stads bestuur om uitge- impliceren dat kollaboratie en stads feesten (in de trant van rekend op de dag van de be- fascisme goedgekeurd worden (wv) werd gekommentarieerd door van Lokeren; André Van Zele lijsttrekker Mare De Grijze, van Lokeren; Paul Francis van Dit dokument is een echt be- Eksaarde; Patrick Van Ryssel- leidsdokument geworden, berghe van Oudenbos; Anna waarin de SP haar visie weer- Verbeken van Lokeren; Johan geeft op de ontwikkeling van De Grande van Lokeren: Phi- Lokeren gedurende de volgen- lippe Veldeman van Eksaarde de zes jaar. Doorheen het SP- Doorslaar: Arlette Van Laet- programma voor Lokeren hem van Lokeren; Robert Van loopt een duidelijke rode draad. De vaste wil: Lokeren te laten meetellen. Ook de gemeenteraad is aan herwaar dering toe. De SP dringt hier al jarenlang op aan. De SP vraagt daarom een stedelijke voor lichtingsdienst en daarbij ook een onpartijdige ombuds- dienst. Hierbij kan de wijk agent een belangrijke rol spelen. De SP hecht ook veel belang aan de ruimtelijke ordening, want de manier waarop de ruimte wordt gebruikt en op gedeeld, bepaalt hoe de men sen leven. De PS vraagt ook de prioriteit voor openbaar vervoer. Inzake het sociaal welzijn wil de SP verdere uitbouw van die dienst. Inzake gemeenteonder wijs wil de SP dat dit een echt pluralistisch karakter krijgt De STBL wil men in Lokeren behouden en verder uitbou wen tot een centrum voor per manente vorming. Dat is zo heel in het kort het verkie zingsprogramma van de SP- Lokeren Veel punten zijn gemeen aan de andere partijpolitieke orga- nizatics Ten slotte beogen ze allemaal hetzelfde het welzijn van onze «goede Stede Lo keren- En nu volgt de definitieve lijst van de SP Lokeren. waarmee hoopte"opnSeen ïhut^rende Onderonsje tussen staatssekretaris André Kempinaire. minister Willy De Clercq en burgemeester De Vidts i overwinning Niklaas. Paul De Vidts -En als ik over een jaar of twintig géén burgemeester meer ben wijk ik uit naar Abu-Sir in 1Mark De Gryze van Loke- Egypte». Grappig vond Willy De Clercq dat. (wv-foto hmc) mensen wordt ge ens liefd. Zijn etsen zijn een od,an aan de schoonheid. cha kunstenaars allen van el- inleider De Batselier maak ).L vooral kaar. Jan Krecji en Oldrich van de gelegenheid ooi jjdc wondermooie expositie. In- Kulhanek noemde hij de gebruik om Luc Sander ier, leider, volksvertegenwoor- sterk maatschappij-kriti- van harte te danken omda diger De Batselier, zou dit sche artiesten en Sucha- hij de Tsjechoslovaaks in zijn toespraak trouwens nek, Brunovsky en Gazovic kunst in Vlaanderen mee duidelijk beklemtonen. Hij kenmerken zich door een bekendheid heeft gegeven'001 had het in eerste instantie dromerige veelkleurigheid, omdat het dank zij hem i 'esi over de grote Tsjechische waarbij Brunovsky eerder geweest dat wij de kant ,i„ ^i.,;„ kunstenaars die vooral be- getemperde tinten aan- hebben gekregen kennis t *n k" "nf-Woln kend zijn om hun grafisch wendt. Maar deze laatste maken met deze wondei 1' baarlijke enig mooie wer tali ken Tenslotte maakte hi eid een vergelijking met onz e Vlaamse grafici, onde rerj meer met Frans Maseree die ook naar de werkelijk heid zocht, maar ook streef de naar geluk. 'nz' aar sprrokjesallures. Boven dien munten zij allen uit in Het is zo dat men via deze een of andere specialiteit: met weinig Brunovsky is de illustrator enorm resul- bij uitstek. Gazovic vindt taat kan bekomen inspiratie in de heroïsche Vervolgens stelde hij de sagen en Suchanek beeldt Advertenties Folders Postkaarten Affiches Zelfklevers Pamfletten Posters Brieven Bedelingen huis aan huis Precies naar de wens van elke kandidaat! Vraag vrijblijvend inlichtingen! Oude Vest 34, DENDERMONDE Tel. 21.40.60 - 44.50.65 Sint-

De Voorpost | 1982 | | pagina 4