i Nieuwe gebouwen der Wase Werkplaats officieel geopend Centrum voor Werkende Jongeren Dendermonde stelt zich voor E5-MODE WIJ HOUDEN VAN DE HERFST EN DE VALLENDE BLADEREN I Minister Geens in Temse Handelsbeurs te Buggenhout opnieuw een sukses Wie heeft het mooiste siertuinhoekje van Dendermonde? GENT (St.-Denijs-Westrem) Twaalfapostelenstraat, 12 Tel. 091/22.54.29 Vlaamse mode uit Vlaamse konfektie-ateliers jt- Burelen |t Personeel P [«- Bezoekers P |t Loskade FABRIEKSBOETIEK De Voorpost - 10.9.1982 - 9 In aanwezigheid van meer dan driehonderd geno- komplex leven hebben in- digden verklaarde de voorzitter van de Vlaamse geblazen. «De scheppers exekutieve, minister Geens, vorige vrijdagnamiddag van deze werkplaats ver te Temse het nieuwe komplex van de v.z.w. Wase d'enen. a"e en 'n deze ■m, Werkplaats officieel voor geopend. Na de openings- k1ris'st';jd zowaar nog meer» 1 plechtigheid, die werd afgesloten met de onthulling ^eens van een gedenkplaat, volgde een geleid bezoek aan Werkp|aats in Temse moet j de zes ruime werkplaatsen die een totale bedrijfsop- volgens hem door ieder- pervlakte van 4055 m2 innemen. De nieuwbouw een, in welke funktie ook, i werd ingeplant aan de Kapelanielaan, op een perceel ondersteund worden, grond van anderhalve hektare. De h. Moonens, direkteur I Nadat werkplaatsdirekteur genomen en vandaag is on- ^an. I161 _Rjj_ksfonds voor i D. De Trazegnies de geno- ze Vlaamse eerste minister digden had verwelkomd, bij ons om het komplex schetste voorzitter V. De officieel open te stellen» zo Bosschere de historiek van besloot oud R.V.A.-direk- de v.z.w. die 13 jaar den werd opgericht, beschermde werkplaats stelde zij zich van bij de aanvang tot doel, mensen uit de regio Waasland, die ele- teur Valentin Als schere. Sociale Reklassering der Mindervaliden, had het in zijn gelegenheidstoespraak over het loonbeleid in de beschermde werkplaatsen, het probleem der subsidi ëring en het probleem der weinig produktieven. Uit deze toespraak onthielden Dank aan al de scheppers van de werkplaats Volgens minister Geens we dat het volledig fout zou omwille van hun handikap staat het buiten kijf dat, ziJn. te geloven dat de lo- gcen gelegenheid tot arbeid waar het scheppen van ar- onder de gewone voor- beidsplaatsen in het gewo- waarden kunnen krijgen, ne ekonomische bestel al toch werk te verschaffen, een hele karwei is op dit De start werd gegeven op moment, dat voor minder- 20 september'65. In enkele validen om zo te zeggen niet meer gebruikte school- quasi onmogelijk is. In de lokalen ter beschikking beschermde werkplaats ziet nen in de beschermde zelfontworpen machines werkplaatsen zo enorm vakwerk afgeleverd bij het laag zouden zijn. Een re- demonteren, polijsten en cente enquête had volgens terug monteren van plastie- de h. Moonens uitgewezen ken onderdelen. Elektro- dat twee werknemers op montage is een gespeciali- drie ook nog een vervan- zeerd atelier waar draden gingsinkomen genieten. En via een elektronisch ge- dit laatste is in veel geval- stuurde machine op lengte len even hoog als het loon gesneden en gestript wor- zelf. En bij het berekenen den. van het inkomen moeten x- deze beide bedragen toch Na verhnnen en solde- opgeteld worden... ïe" vcrschlllende kontaktklemmen met grote Wat de Wase Werkplaats I precisie aangebracht. In de te bieden heeft afdeling verpakking wor- De werkplaats aan de Ka- den a"er'e' goederen ma- pelanielaan staat met haar ^uee' verpakt in zakken of zes ruime ateliers en haar ('ozen en wordt ook gespe- 168 werknemers ter be- pializeerd verpakt onder schikking van de industrie Knmpf°lie- en dit voor de meest ver- Ook in de ate- scheidene aktiviteiten. Zo hers kartonbewerking en kunnen in de afdeling kon- konditionering kan de fektie, dank zij een uitge- werkplaats inspelen op de breid en aangepast machi- meest diverse vragen of nepark en geschoold of op- aanbiedingen. Tenslotte geleid personeel, van zeer doet de v.z.w. met haar eenvoudige tot hoogst ge- schoenherstelling aan specializeerde opdrachten dienstverlening voor de uitgevoerd worden. In een partikulier. andere afdeling wordt met P.V. Buggenhout. Burgemeester De Landtsheer mocht de vele genodigden verwelkomen op de nneninesolechtigheid (v) Onder impuls van Jozef Goedgezelschap en Frans Van Cauter heeft de Buggenhoutse middenstand opnieuw een prachtige handelsbeurs georganiseerd die nog tot donder dag 9 september plaats had in de feesttent aan de Groenlaan. gesteld door het stadsbe stuur van Sint-Niklaas vormden een twintigtal mindervaliden de eerste werknemers van de vereni ging- Het initiatief kende bestendige groei Misschien ken je het Centrum voor Werkende en Werklo- Aarzel dus niet. spreek af ze Jongeren, Dendermonde nog wel van de Infobeurs voor met vrienden en/of vrien- Schoolverlaters. dinnen en kom gratis eens Indien niet, hier dan een korte voorstelling. kijken. Het centrum voor Werkende en Werkloze Jongeren, Ook jonge mensen die C.W.J., is er om jongeren te begeleiden tijdens hun werk reeds aan het stempelen een één of werkloosheid. men de arbeidsplaats im mers niet als een louter ekonomisch onderdeel van de arbeidsmarkt maar als een element van het wor dingsproces van elkeen. Veeleer dan te denken in termen als «wat kan hij niét» dient de vraag gesteld We richten daarom regel- ber van 19 uur tot 22 uur in jaar later kon ook in Loke- «wat kan deze mindervali- matig kursussen en infor- Jeugdhuis De Knots, ren een vestiging in het le- de wèl». Volgens de voor- matieaktiviteiten in. Jaar- Geemstraat 75 te Hamme ven geroepen worden, zitter van de Vlaamse lijks organiseert men een Donderdag 16 septem- Eind '71 waren te Sint-Ni- exekutieve moeten de be- Infobeurs voor Schoolver- ber van 19 uur tot 22 uur in klaas reeds meer dan hon- schermde werkplaatsen laters, waaraan ook jij dit het Gildenhuis Molenstraat derd werknemers aan de niet alleen intra muros wer- jaar hebt deelgenomen. 1 te Laame. slag. Het komplex aan de ken maar wacht hen even- In het C.W.J. is er iemand Om zoveel mogelijk L. De Meesterstraat werd zeer een belangrijke taak aanwezig waarbij je als schoolverlaters, zowel zij daarbuiten. Hun externe werkende of werkloze jon- die werkloos zijn, als zij die relaties naar andere werk- gere steeds terecht kan met reeds werken gaan, te be- plaatsen, revalidatiecentra, je vragen. reiken, worden deze bij- M.P.I.'s enz. zijn daarbij Tijdens de Infobeurs kreeg eenkomsten op verschillen- zeer belangrijk. Naar de men verschillende keren de de tijdstippen en plaatsen gewone tewerkstelling toe opmerking dat er niet vol- ingericht, moet hun relatie met de doende tijd was om alles op Zo'n samenkomst biedt de Rijksdienst voor Arbeids- een klare en duidelijke ma- mogelijkheid om de wer- voorziening erg nauw zijn. nier over te brengen. king van het C.W.J. nog- Uit eigen ervaring, wij zijn maals aan jou voor te stel- werk kon bieden aan een Want deze dienst heeft de ook schoolverlater ge- len. om met jou en andere 50-tal mindervaliden. In'78 wettelijke opdracht om weest, weten wij dat van de werkloze en werkende jon- Inschryvingsstrook werd de nieuwbouw te Lo- voor deze groep van werk- school afkomen en werken geren kennis te maken om Naam: keren in gebruik genomen, nemers bijzondere stappen gaan of, spijtig genoeg, op jou vragen in te gaan. Adres: Daar droeg het stadsbe- aan te wenden bij de werk- werkloos worden, een hele om de eerste ervaringen stuur ertoe bij dat voor 75 gevers en hun organizaties. hoop vraagtekens met zich van het werken-gaan en het oedane Studies: arbeidsplaatsen kon ge- Volgens de h. Geens blijft meebrengt. werkloos-zijn aan elkaar zorgd worden. Eind '79 het uiteindelijk de doelstel- Graag wil men je vanuit het uit te wisselen en om van schrijf mij in voor de werd in het industriepark te ling dat de mindervalide C.W.J. hierbij helpen. Vol- hieruit te zoeken naar wat informatie - avond - namid- Temse een perceel grond naast de kollega-werkne- gende informatieve bijeen- er vanuit het C.W.J. kan dag (1) op van 15.000 m2 aangekocht mer aan dezelfde arbeids- komsten vinden plaats: gerealiseerd worden voor te en minder dan een jaar la- post zijn plaats inneemt. Dinsdag 14 september en met werkende en werk- schrappen wat niet past. ter waren de bouwwerken En wanneer aan deze post van 14 uur tot 17 uur in het loze jongeren, al aan gang. Op een be- iets mocht ontbreken voor Werkmanshuis, Wegvoe- drijfsoppervlakte van om de mindervalide dan kan ringstraat 2 te Wetteren en bij de 4.000 m2 zou ge- het Rijksfonds voor Sociale Woensdag 15 septem- zorgd worden voor de te- Reklassering van Minder- ber van 14 uur tot 17 uur in werkstelling van maar liefst validen daar nog steeds iets Jeugdhuis BOBO, Vierhui- 200 mindervaliden. «Eind aan doen! Tenslotte wou de zen te Buggenhout maart van dit jaar werd minister even stilstaan bij Woensdag 15 septem- onze werkplaats in gebruik al degenen die dit nieuwe aangekocht en zo kon de v.z.w. de mogelijkheid tot tewerkstelling scheppen voor 150 mensen. In '77 kreeg te Beveren een derde vestigingsplaats vaste vorm. Het gemeentebe stuur daar voorzag in een nieuwbouw waardoor de vereniging weer aangepast zijn. zijn welkom. Indien het stempeluur sa menvalt met een namid dagbijeenkomst kunnen zij rijstelling van stempel- kontrole krijgen. Het CWJ schrijft dan een briefje en het stempelgeld wordt ge woon doorbetaald. Voor deze informatiedagen kan men inschrijven bij het C.W.J., Gentsesteenweg 58, 9330 Dendermonde. of wel door een telefoontje (052/21.78.48). Indien je nu nog niet of moeilijk kan beslissen, maak je dan maar geen zorgen want ook zonder in schrijving ben je steeds welkom. Elk jaar dingen een groot aantal handelaars naar de gunsten van het N.C.M.V.-Buggenhout om een plaatsje toegewezen te krijgen in de feesttent, want de handelsbeurs, die gelijktijdig met de kermis doorgaat, is een attraktie- punt voor alle bezoekers aan de foor. Sinds veertien jaar kan men zich te Bug genhout geen september- kermis meer voorstellen zonder de handelsbeurs, wie de kermis bezoekt brengt meteen ook een be zoek aan de tent, het is een gewoonte geworden. Ook dit jaar wordt weer een verscheidenheid van produkten en diensten voorgesteld, vooral door Buggenhoutse middenstan ders. Op zaterdag 4 sep tember had de openings plechtigheid plaats. De Kon. Fanfare St.-Isidorus vergezelde de genodigden naar de tent. Daar werd het welkomstwoord uitgespro ken door Jozef Goedgezel schap. Hij wees op de per manente inspanning die de lokale middenstanders op brengen om van Buggen hout een koopcentrum te maken. Gelegenheidsspre ker was burgemeester De Landtsheer. Deze had het over zijn expansieve ge meente waarin het bevol kingsaantal nog steeds stijgt en waarin er tenden- zen te merken zijn die hoopvol stemmen voor de toekomst. Beter dan wie ook merkt een burgemees ter op dat er zich een krisis manifesteert, maar hij kan ook zien hoe men bouwt aan de toekomst. De mid denstand noemde hij een voorbeeld van werklust. Tijdens de receptie die volgde op de openings rondgang mocht men ook nog pater Windey verwel komen. (I.v.d.) Buggenhout. De voorzitter van de middenstand van Buggenhout, Jozef Goedgezelschap leidde de gasten op de handelsbeurs rond (v) Zaterdag 11 september om 14 uur heeft in het dienstcentrum «Zonnebloem» in de Breestraat te Sint-Gillis Dendermonde in aanwezigheid van sche pen Hubert Maes, tevens voorzitter van de Bouw maatschappij Volkswelzijn, de bekendmaking plaats van de uitslag van de wedstrijd «wie heeft het mooiste siertuinhoekje van de wijk Klein Parijs» te Sint-Gillis-Dendermonde Op het programma van deze huldiging: een verwel koming door de voorzitter, enkele nuttige tips in verband met het onderhouden van uw kamerplan ten door de heer Michiels, inspekteur van «het werk van den Akker» en uitreiking van de prijzen. Buggenhout. Heel wat belangstelling, ook vanwege de jeugd voor de verschillende stands (v) De nieuwe Wase Werkplaats in Temse. Mindervaliden kunnen ook zinvol presteren (dw) E5-Mode zit boordevol blousons om optimaal van de komende herfstdagen te genieten... en ze zijn echt niet duur! Gevoerd met borg of met ruitflanel met kapje in kraag 1.995 De Wase Werkplaats aan de Kapelanielaan in Temse biedt werkgelegenheid voor 168 mensen (dw) Gevoerd met borg of met ruitflanel tot maat 60 2.395 OPENINGSUREN: Weekdagen: 13.30 u.-19 u. vrijdag: 13.30 u.- 20 u. zaterdag 9.30 u.-12.30 u. 13.30 u. - 18 u. 's Zondags gesloten Voor de kenners in peau-de-pêche doorgestikt gewatteerd 2 095

De Voorpost | 1982 | | pagina 9