i Mahah Deir den bril i t?«»i Seril Wachtdiensten 53 A De Cockstraat 8 te 15 uur De Voorpost - 17.9.1982 - 17 1 i Dr. De Cock, Geraardsbergenstraat, Aalst, tel. 70.55.30. Wie da deir mennen bril a ne kier meigeleizen eit zal wel al verstoon emmen da den deizen me 't hoeig oplupt mè de mentalletoit van teigewoerdeg. Sertoe de tooi en de woerdeschat die ze na gebrotken sto mé gien kloeiten oon. 't Es lierek gezeid, mor 't es lierek oeik. On de woerden da ze gebroiken hoerde derekt wat vried gedacht da ze van eer oigen emmen en hoe da z'op 'n ander neirkoiken. Zeer zen slim intelligent moeje na zeggen zeer weiten alles 't best. As z 'ere mond oependoeng zaje best da ge d'naanen stoif toehaaft! Zeer zen defteg, 'n ander es soert of 't schiltj nie veil... Vroeger zol ek zekken maanen of vraan ne kier vierkanteg mè gedacht gezeid emmen moor na zwoig ek en k loot ze zjieveren, 'k verspeil der mè spieksel nemier oon want er snoin toch gien messen nemier op. Moor... ik loister. Ik loister nor eer Alge mien Boigeschaufd Neiderlands. vroeger Schoein Vloms genoemd, mor nog attoid 'n koensjtmotege tooi, woor da 't spontone veir te zoeken es. Ze zollen beiter Olsjters spreiken in de plosj van azoei 'n nomauktool; klink et nie tein bosj et! Moor of da ze na Olsjters spreiken of Geschaufd Vloms, t blei ft vantoid justekes geloik, op ne zeikere moment gebroike ze alle mooi dezelde woerden. Dan zen azu van die moedewoerden, op ne slag en ne kieër zen ze dor en iederien beizeg ze. len van die woerden gebroike ze na al 'n toiken as z'oever de gastarboiders spreiken: iest zoin ze vrem- delingen, tein ietske kerter vremde, tein sprauke ze van die broine en na.Na zegge ze makak as z'oever de mensjen spreiken die ze nor hier lote kommen emmen vèr de voil korveikes te doeng waar da ze zeer te schoein vèr woren, te... beschaufd. Da was in de gaa joren, as 't weirk nor anne kop gesmeite wierd, as 't er geproduseird most werren, want er wierd oeik veil gekonsommeird! Vandaug zen de schoein liekes oitgezongen, van de zuge zeide gol den sixties» es den blank allank al af. De konsument es leigezoegen, alles es opgekonsomeird en na wille ze die gastarboiders zu rap meigelek boiten. Wie dat er al hoeig en droeig in 't boiteland zitj zen de groeite... mè eer sengen. die ze door investeiren terwoil da z'hier de subsiedes opstroiken en tein faljiet goon mé ons cengen in eren dikke portefulje! De gewoeine mensj lote ze stinken mé de problemen die zeer geschaupen emmen. «Da ze 't onderien oitvechten...» zegge ze, terwoil da ze nog e flesken champieter in eer kas gieten en eer boitelandse winsjten bereikenen. En 't volk, da zé weirk kwoit gerokt en alle daugen stoot oon te schoiven on den dop, zoekt nor e zwert schaup. Da schaup es rap gevonnen, mor oigelek es 't 'n broin schaup. 't es diene vremde mensj die na zu rap as tellen nor zen oige land moet! Zelfs as 't n hier al joren werkt en 'n hoishaven eit en hem hier al 'n bet jen thois voeltj... giene pardong. nor hois! Mensjelief. hoe noeme ze da? Beschauvink? 'k Geif toe. t'er es 'n enorm probleem, mor goi en ik zitten d'er mei en 't zen de polletiekers die toegeloten emmen da de groeite bozen de goeikoeipe ar- boidskrachten hier lieten binnekommen, die na ver 'n oplossink moete zergen. Die manen en vraan die na beloeven da z'alles kennen oplossen, da z'et nogal ewa beiter zeilen doeng as dedie die d'er na oonzén, die kroigen vanaf den ellefsten oktoeber d'okkozje van te bewoizen dat eer beloften echt gemandj zén! En of da ze na links zén of rechs, da speltj giene rol, moor ik vin da berremiester en scheipenen van 'n stad of 'n derp as teste plicht emmen van d'er vè te zergen dat de inwoeiners van eer gemintj makande ren respekteiren en da ze geloik welken andere mensj bezing en noeit. noeit valeven as ne makak... Seril 1jdag 17 september nlvoetbalclub Resocub speelt om 20 uur in de sporthal Jnderdal te Erembodegem tegen Zele •tlval van Vlaanderen in de kerk van Baardegem. Om 20.30 r optreden van Talis Scholars met geestelijke koormuziek uit 16* en 17* eeuw Iterdag 18 september onlnklljke Balbooggllde De Ware Vrienden organizeert om uur in café Den Bol, Geraardsbergsestraat 84, te Aalst een Ijsschieting. indbalclub Eendracht Vrij Aalst speelt in Sporthal Ten •zen Om 18 uur spelen de dames tegen Opglabbeek en om .30 uur komen de mannen uit tegen Jemeppe imlllekes Aalst spelen om 15 uur in het sportcentrum ndberg een voetbalwedstrijd tegen Looi Sport, sdstrijden van KSC Eendracht Aalst Om 10 uur juniores Eb jen Denderleeuw (zandberg), om 9 uur juniores D tegen ifstade (Osbroek a), om 10.30 uur juniores c tegen Gijzegem sbroek a) en om 10 uur juniores b tegen Lebbeke (Osbroek b) Kring Aalst komt om 12 uur bijeen aan de steenbakkerij iA te Aalst voor een trip van negentig kilometer nkeniersvereniglng De Boskantvlnk houdt in zijn lokaal op Pontweg te Herdersem vanaf 20 uur een receptie ter ilegenheid van zijn tienjarig bestaan. Uitreiking van trofeeen een optreden van de Apostelen van Mijlbeek Weedaagse VTB uitstap naar Parijs Vertrek om 5.30 uur aan Houtmarkt te Aalst. Terug op zondagavond om 23 uur krdenklng Gust De Boeck te Baardegem. Om 18 uur icharistievienng in de Sint-Margaretakerk. daarna volkskon- rt op het dorpsplein herdenkingstoespraak in de parochiezaal eetfestijn in de parochiezaal. meel In Netwerk, De Ridderstraat 28. Ook op zondag 19 en Bandag 20 september telkens om 20 uur. Opvoering van ërvers», een tragikomedie van Heinrich Henkei. Organizatie ïjater 80vzw. WB Terjoden trekt voor een weekend naar Herbeumont. Aalst. In de Mikisclub was er een prondelmarkt. (ad) Organizatie VTB Aalst. Woensdag 22 september Kursus zelfverdediging Op 6 oktober start deze kursus die telkens op woensdag zal plaatshebben van 20 uur tot 22 uur in het vrouwenhuis. De Ridderstraat 34 te Aalst Inlichtingen 053. 77.62.59. Aalst. In 't Klubken werd een bieravond georganizeerd. Niet minder dan 14 soorten biei konden er geproefd worden, (ad) Donderdag 23 september VTB organizeert een zwemkursus. De eerste in een reeks van Meldert 11 beurten. Mogelijkheid tot het nemen van zwemlessen, zowel voor beginners als voor gevorderden Festival van Vlaanderen in de Sint-Martinuskerk Het Amster dams Barokorkest koncerteert er om 20.30 uur. Instrumentale kerkmuziek van Haydn. Tijdens de wandeling is boerenkost verkrijgbaar, boterhammen met plattekaas of varkenskop al dan niet met botermelk. Bezoek aan de varkenskwekerij van Antoine Lambrecht en de hoeven van Jozef Lambrecht en Hubert Van Lierde. B.G.J.G. Danskursus: op dinsdag te 19.30 uur voor gevorderen in 't Klokhuis en op donderdag voor beginners in 't Parochiaal Centrum Kursusgeld 400 fr. Instrukteurs zijn Mare en Marleen en verantwoordelijke is Alfons De Wolf-Goffin. Vrijdag 24 september Kwistornooi in De Ridderstraat Kwis onder leiding van «Hoe grijzer hoe wijzer». Diamontage in de Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35. Om 20 uur met als tema «het leven van John Lennon». Organizatie 't Klubken. Vrijdag 17 september Dia-Klub: projektie van dia's te Affligem over de «Gorges du Tarn» te 20 uur Plechtige Kommunie te 20 uur samenkomst van de ouders in 't Parochiecentrum, koffie en koekjes Zaterdag 18 september PW-Ledenfeest te 17 uur in het lokaal A. Plas, Hoogstraat 43 Menu. soep, Koninginnenhapjes, runds- en varkensgebraad, groentenkrans en natuuraardappelen, gebak en koffie. Prijs. 220 fr. «Opnieuw Thuis weg»: Belotterswedstrijd in 't Parochiecen trum vanaf 20 uur. Parochiecentrum: ontvangen u dit weekend Maria en Gustaa: Fiers. Vijver: niettegenstaande de voor kort vastgestelde vissterfte ir de visvijver «De Mooie Molen» is het viswater nu terug normaal Hengelaars kunnen er dus weer terecht. Jins: Jins Genesis viert zijn 6* levensjaar, 15 jonge mensen komend uit de scoutsgroepen Meldert en Baardegem werken er een jaar rond inzet en engagement. Bewust afstand nemend van scouting en wat breder rondkijken om juist zo de zin van scouting te vatten Vrijdag 24 september Gespreksavond: K.V L.V. te 20 uur in t Parochiecentrum over homeopathie (stimuleren v.d. natuurlijke krachten van 't orga nisme). akapunctuur (spelden) en chiropraktie (kraken) Zaterdag 25 september Groots dansfeest vanaf 21 uur met «De Gensters» t.g.v. Nievelkermis. Eetgelegenheid van 19 tot 23 uur in de hovingen van «den ast», Nieveldriesweg. Tombola met diepvriezer als Begrafenisondernemer Aalst: Verbeiren, Naarstigheidsstraat, tel. 77.87.93-21.73.18. Antigifcentrum: tel. 02/345.45.45. Erembodegem: Dr. Kindermans, Hogeweg, Erembodegem, tel. 78.88.22. Gijzegem - Hofstede: Dr. Gravez, Steenweg op Aalst, Hofstade - tel. 21.75.28. Erondegem - Erpe-Mere - Nleuwkerken: Dr. Van Laetem, Gentse Steenweg Erpe - tel. 37.18.77. Hamme - Moerzeke - Grembergen: Zaterdag: Dr. Heuvinck, Burg. Lemmenstraat, Moerzeke, tel. 47.78.26. Zondag: Dr. Quintelier, Kaaistraat, Hamme. Apot. Claeys, Zoggestraat, Hamme - tel. 47.03.25. Hofstade - Gijzegem: Dr. Gravez, Steenweg op Aalst, Hofstade, tel. 21.75.28. Overmere - Kalken - Laarne: Dr. De Smet, Molenstraat, Kalken, tel. 67.64.30. K leid recht - Doel - Verrebroek: Dr. Christiaens, P. Vergauwenstraat, Verrebroek, tel. 773.41.56. Lokeren - Daknam: Dr. De Canne, Bergendriesstraat, Lokeren - tel. 48.25.86 Apot. Van der Stichelen, Spoele Lokeren. Lebbeke: Dr. Goossens, Dendermondsesteenweg - tel. 21.26.38. Apot. Moens, O.L. Vrouwstr., tel. 21.15.51. Metsele - Kallo: Dr. De Maeyer, Kalishoekstraat, Melsele, tel. 75.20.57. Nleuwkerken-Waas Dr. Baert, Vrasenestraat, Nieuwkerken, tel. 771.31.00. Apot. Waelput, Nieuwkerkenstraat, Nieuwkerken, tel. 776.63.62. Wleze - Meldert - Moorse!: Dr. Matthijs, Nieuwstraat Wieze, tel. 70.07.05. Watteren - Massemen - Westrem - Schellebelle - Wichelen - Serskamp - Uitbergen: Dr. Van Imschoot, Stationsstraat. Watteren, tel. 69.52.17. Zele: Dr. De Keyzer, Driesstraat, tel. 44.74.27. Apot. Bosteels, De Deckerstraat, tel. 44.40.45. Tandarts met wachtdienst: Van Hoecke, Nieuwkerkenstraat. Nieuwkerken. tel. 777.29.22. Aalst. De familie Vonck was nog eens bijeen. Een groots feest voor een grootse familie, (per) Dieetavond in de feestzaal van het Onze Lieve Vrouw Zieken huis te Aalst. Georganizeerd door Harva, de hartvereniging van Aalst. Aanvang om 19.30 uur. Baardegem Zaterdag 18 september Bergfeesten: Amusementsavond met internationale show. dans en barbecue in de tent in de Torenstraat vanaf 20 uur. Gust De Boeck-herdenklng: De «Vlaamse Klub Baardegem» en de «Fanfare Tot Heil des Volks» herdenken de sympathieke ex- schepen met te 18 uur een eucharistieviering in de St.- Margaretakerk, te 19 uur een volkskoncert op het Dorpsplein en te 20.15 uur een herdenkingstoespraak in de Parochiezaal waarna mosselfestijn met Zeeuwse mosselen (170 fr.). Zondag 19 september Spel zonder grenzen vanaf 14 uur in de Torenstraat met deelname van 't Kliekske, de Gemeentevrienden, de Pie- Amers, de Molenvnenden, de Winchester, Waesemeer en O.L.V. Ziekenhuis vanaf 14 uur. Mooie prijzen. Inkom gratis. Erembodegem Zaterdag 18 september Vormselkatechese: te 9.30 uur in het Parochiehuis: start eerste jaar vormselkatechese Zondag 19 september Postzegelkring «Dendria»: te 10 uur in de Crypte: vergadering Postzegelknng in het Parochiehuis. Maandag 20 september N.W.K.: te 14 uur in de Crypte: NWK raadpleging J.K.A.V.: te 20 uur in de Crypte: J.K.A.V kookdemonstratie «Gerechten uit de vlugge keuken» Dinsdag 21 september K.A.V.: Volksdansles van 19 tot 20 uur in de Sporthal Den- derdal Bazel - Krulbeke - Rupelmonde: Dr. Cole, Bazelstraat, Kruibekestraat, tel. 774.14.96. Apot. Van Regenmortel. Rupelmondsestr., Bazel, tel. 774.23.04. Beervetde - Lochristl - Zaffelare - Zeveneken: Dr. De Gesquière, Verhaecken, Magretstraat Beervelde - tel. 55.57.51 Apot. Roggen, Dorp Zeveneken, tel. 55.52.29. Beveren - Haasdonk: Dr. Dupont, Bosdamlaan, Beveren - tel. 775.82.81. Apot. Busschaert, Zandstraat, Beveren, tel. 775.75.76. Belsele - Etversele - Waasmunster: Dr. Vlaminck, Stationsstraat, Waasmunster, tel. 47.13.96. Apot. Termote, Vierschaar, Waasmunster, tel. 47.73.61. Buggen hout - Baasrode - Malderen - Opdorp: Dr. Roelandts, Missiestraat, Buggenhout, tel. 33.28.02. Dendermonde - Oudegem - St.-Gillis - Denderbelle: Dr. Van Wambeke, Oudebrug Oudegem, tel. 21.14.66. Apot. Van den Bossche, Potiaulaan, Dendermonde - tel. 21.38.35. Apot. Derveaux, Grote Markt, Dendermonde. tel 21.12.58. Eksaarde - Moerbeke - SI naai: Dr. Everaert. Rechtsstraat, Eksaarde - tel. 46.86.66. Zondag 19 september Handboogmaatschappij Aalst-Park: verbondschieting in het j sportcentrum Zandberg Voetbal Eendracht Aalst. Om 10 uur spelen de juniores a j tegen Borsbeek (Osbroek b) Wielertoeristenclub Chambrol, Wijngaardstraat 21 te Aalst j vertrekt om 8 uur voor een sterrenrit naar Axel en Hulst. Wielertoeristenclub Den Blok, Spinnerstraat 22 vertrekt om 8 uur voor een 60 kilometer fietstocht naar Geraardsbergen. 1 Postzegelkring Dendria Erembodegem, clubvergadering in de parochiezaal, Termurenlaan 4 te Erembodegem vanaf 10 uur I Stekene: Dr. Boeykens, Bormte, tel. 779.71.74. Schoonaarde - Berlare: Dr. Heindryckx, Em. Hertecantlaan, Berlare, tel. 42.33.16. St.-Gillis - Kemzeke - De Kllnge - Vrasene - Meerdonk - St.-Pauwels Dr. De Cleene. Kerkstraat, Vrasene, tel. 775.71.53. Apot Waelput, Nieuwkerkenstraat, Nieuwkerken, tel. 776.63.62. Apot. Van Uytfanghe, Dorp - Stekene. St.-NIklaas: Zaterdag: Dr. Liekens, Kalkstraat, tel. 777.12.29. Zondag Dr Hebbinckhuys, St.-Jansplein, tel. 776.44,40. Gezondheidscentrum, tel. 777.55.55 ook voor Belsele - Sinaai - Nieuwkerken. Apot. Van Haever, Hazewindstraat, tel. 776.22.61. Apot. De Schrijver, J. Heistraat, tel. 776.49.77 (alleen zaterdag). Temse - Steendorp - Tielrode: Apot. Van Bogaert, Antwerpse steenweg, Tielrode, tel. 771.13.79. Woensdag 22 september Vormselkatechese: te 14 uur in het Parochiehuis: start eerste jaar vormselkatechese. A.A. groep «Om Mekaar»: te 20 uur in het Parochiehuis vergadering A.A. Groep «Om Mekaar». Erondegem. Alle kinderen van Erondegem kwamen een roos neerleggen aan de prachtige nieuwe kapel, (per) Vogelmarkt. Elke zondagmorgen van 8 uur tot 13 uur op de Houtmarkt te Aalst. Marcellnoclub, Kapucijnenlaan 95, te Aalst. Filmvoorstelling King Kong, een reuze aap die mensen en dieren bevecht. Jeugdhuis Terllnden: tweede Ajuinen autozoektocht voor het hele gezin. Vertrek en inschrijving tussen 12.30 uur en 14.30 uur in de Raffelgemstraat te Aalst. Maandag 20 september Postzegelkring Philatelia Alosta: clubvergadering vanaf 19 uur in het lokaal Filateliezaal, Kattestraat 33. Alle diensten in werking. Dinsdag 21 september Danskursus in lokaal «De Korenbloem» van 13.30 uur tot 20.45 uur voor beginners en van 20.45 uur tot 22 uur voor gevorderden. Lesgeld voor een reeks van 14 lessen 1.000 fr. Vrijdag 24 september K.W.B. ontspanning: te 20 uur in de Crypte: K.W.B. belotting n.a.v. 35 jaar K.W.B. afdeling Septemberverkoopaktie op de Hogeweg: nog tot 30 septem ber! 1 lot per aankoop van 50 fr. Prijzen: aankoopcheques voor een totaal bedrag van 110.000 fr Trekking: 4 oktober 1982. Plessch Kerremis 1982 Vanaf 24 september tot 28 september zeer gevarieerd kermi- sprogramma! Vrijdag 24 september: grote reklamestoet inge richt door Dekenij Dorp in samenwerking met het Garagisten- verbond AHGRA te 17.30 uur. Herdersem Zaterdag 18 september St.-Antoniusvrienden: Belotavond te 20 uur in café St.- Antonius, Grote Baan. Verkiezingsbal te 21 uur in het Parochiaal Centrum georgani seerd door de CVP met «The Musical Friends». Vinkeniers: in het lokaal, Pontweg, te 20 uur receptie t.g.v. het 10-jarig bestaan van de Boskantvink. Uitreiken van trofeeën en optreden van de «Apostelen» van Mijlbeek. Zondag 19 september A. De Cockwandellng georganiseerd t.g.v. de «Week van de Landbouw» door Landelijke Gilde, K.V.L.V. en K.L.J. Vertrek aan de Hoeve Bruuland,

De Voorpost | 1982 | | pagina 17