Buggennout ^8 - 17.9.1982 - De Voorpost Korenbloemp neisjes, zaal I ïool Moerzek( Robb» t Frart loofdprijs. Organisatie: Vlaamse Kring Meldert-Moorsel FEEST BIJ DE SCOUTS Zondag 26 september Mossetfeest in «den ast» Stemmingsmuziek en Wijnkroeg. Kalkoen te bekomen. Van 12 tot 20 uur Mosselfeest. Moorsel Zondag 19 september Koncert op de kiosk op het Dorp te 10.45 uur door de Kon. Harmonie St.-Ceölia o.l.v. J. Muylaert. Verbroederingsfeest te 17 uur op het Dorp met maatschap pijen uit de omliggende gemeenten. Zaterdag 25 september Groot Jeugd T.D. vanaf 20 uur in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat met ludwigs Discobar. Inkom gratis Konsumpties aan 10 fr. Op zondag 19 september a.s. vieren de Dendermondse Gids en Scouts van WKS-WKM Baden Powell hun jaarlij «overgang» op het nieuw terrein aan de Dammen, ledereen erin geïnteresseerd is, wordt uitgenodigd om eens een kijkj< komen nemen. Men kan er terecht van 14 u. tot 17.30 u. Hamme Vrijdag 17 september 18 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor -14 jarigen. De Wuiten. 19 uur: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor Sporthal De Wuiten. Beriare Zaterdag 18 september Barters kermis Zaterdag 25 september 1962 13.30 uur: Groot kaatstomooi met 3 pioegen bij G. Van der Snicfct Kerkhofdreef 6 - 3.000 fr. prijzen 14.30 uur: Grote soldaten- en Woefkensschietmg op 2 staande wippen tenein Schuttersweg - Koninklijke en Ridderlijke Hand booggilde Smt-Sebastiaan 15.00 uur: Volleybalmatch Heren Beker van Oost-Vlaanderen Berlare - Wachtebeke terrein H. Maagdcollege Nieuwstraat 16.00 uur: Grote Kermisprijs voor nieuwelingen B.W.B. ingericht door Berlare Sportief met medewerking van het Gemeentebe stuur. Afstand 55 km. -10 ronden - 8.000 fr. prijzen. Inschrijving en vertrek: Gemeentehuis. 18.00 uur: Concert in de sporthal door de plaatselijke muziek- en zangmaatschappijen. 19.00 uur: Grote belotterswedstrijd 1.000 fr. gratis in café «Tijl» E. Hertecantlaan 79. 19.00 uur: Grote kaarting 1.000 fr. gratis beker - Teerlingen voor de vrouwen in café «Blondjen» Bosstraat 1 Zondag 26 september 1982 Grote duivenprijsvlucht uit Quiévrain bij Ivo De Grauwe V. Tieghemstraat - 150.000 fr. gewaarborgd. 10.15 uur: Muzikaal koncert gegeven door de Koninklijke Fanfare «St-Cecilia» 11.30 uur: Groet en bloemenhulde aan het monument door de Nationale Strijdersbond 11.45 uur: Muzikaal koncert gegeven door de Koninklijke Fanfare «De Vriendenbond» 14.00 uur: 3* Groot biljarttornooi 1.000 fr. gratis 3 bekers in café «Kerksken» Overheet 3. 15.00 uur: Voetbalwedstrijd Terrein Bosstraat Kampioenschap 3* Provinciale (Reserven te 10 uur). 16.00 uur: Muzikale wandeling door de muziekmaatschappij «Nieuw Leven» Aaigem 19.00 uur: Muzikaal koncert op de kiosk door de muziekmaat schappij «Nieuw Leven» Aaigem - eredivisie Maandag 27 september 1982 09.00 uur: Grote kaarting 500 fr. prijzen bij Haentjens Angela Hoekskensweg 5. 10.00 uur: Plechtige Kerkdienst voor de overleden parochianen, gesneuvelde soldaten, opgeëisten en politieke gevangenen 10.30 uur: Muzikale wandeling door de Koninklijke Fanfare «De Vriendenbond» 14.00 uur: Grote krulbolling 1.500 fr. prijzen in café «Kapelle ken» Brugstraat. 15 uur: Grote kermisprijs voor internationale liefhebbers B.W.B. ingericht door Berlare Sportief in samenwerking met het Ge meentebestuur. Afstand 119 km. - 14 ronden - 14.500 fr. prijzen Inschrijven en vertrek: gemeentehuis. 19.00 uur: Grote kaarting 1.000 fr. prijzen beker Café «Voetballokaal» Bosstraat 31 20.00 uur: Grote kickerwedstrijd 500 fr. gratis beker in café «Tijl» E. Hertecantlaan 79 (alleen voor inwoners van Berlare) Georges Vagenhende is reeds 50 jaar wipschutter. Hij werd op het gemeentehuis van Uitbergen ontvangen en mocht er het gulden boek tekenen (jj) Zaterdag 2 oktober 1982 19.00 uur grote belotterswedstrijd 1.000 fr. prijzen beker in café «Kerksken» Overheet 3 Zondag 3 oktober 1982 14.00 uur: grote biljartwedstrijd 1.000 fr. gratis 3 bekers in café «Zolderken» Frankrijkstraat Gedurende de kermis staat er een feesttent op het kasteelplein. In café «Kerksken»: mosselen met friet of brood en andere snacks tijdens de kermisweek. Kunsttentoonstelling op initiatief van de Cultuurkring Nieuw straat 8 dit op: vrijdag 24 - zaterdag 25 - zondag 26 en dinsdag 28 september 1982. Disco-bar in zaal Volkshuis vanaf 20 uur dit op: zaterdag 25 - zondag 26 en dinsdag 28/09/82. Tijdens de kermisdagen feestelijke bevlagging op het dorp Het politieuur op het sluiten van de herbergen is niet van - gedurende kermis. 24109 106 Aktiviteiten bij BGJG De Berlaarse Bond van Grote en Jonge Gezinnen meldde ons volgende aktiviteiten: Op kermiswoensdag 14.30 uur in de zaal van het Parochiehuis een «Stipshow» met Willy en Jodokus met o.m. buikspreken en allerlei fratsen. Deze gezellige vrije namiddag is toegankelijk voor alle kinderen. Vanaf 5 oktober start men terug met een reeks «Gezinssportu- ren» en dit gedurende 10 weken telkens op dinsdagavond van 19 tot 20 uur in de Berlaarse sporthal. Er is initiatie voorzien, gezinsvolleybal en bewegingsoefeningen naar keuze. Inschrij ven is vereist en kan gebeuren bij de plaatselijke bestuursleden van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Mllac Overmere viert 20-jarlg bestaan Het Milacbestuur der afdeling Overmere viert op zondag 19 september zijn 20-jarige bestaan. Het feestprogramma is als- volgt: te 10 uur: plechtige eucharistieviering in de parochiekerk opgedragen door legeraalmoezenier Willems te 11 uur: feestzitting mrt receptie en tentoonstelling in de zaal van de Schoolstraat. Honoré Baeten, kaartkonlng bij Nachtegaalvrienden Overmeers beenhouwer Honoré Baeten kaartte zich zaterdag 11 september terug koning (hij was het ook in 1980) Na 12 maandelijkse kaartingen (Overmeers bieden). Bij de voorlaatste kaartwedstrijd had Honoré zich samen met Rosé Momerency met gelijke punten aan de leiding gekaart. Laatstgenoemde kwam echter niet aan bod en moest tenslotte met een vierde plaats in het klassement vrede nemen. Aviel Van Accoleyen rukte op van de achtste naar de tweede plaats en is goed voor de titel van Prins. Met hem kreeg ook Cyriel Bauwens deze Overmere). Einde voorzien rond 22.30 uur. Dit alles zal plaats hebben in open lucht op de Kapeiakker (valentinoterrein) in Overmere Het initiatief komt van enkele Overmeerse jongeren die met een jeogdklub van start willen gaan. Dit is een voorsmaakje. V.A.B. Jiu-Jitsu: stagedag te Hoboken 10 uur: H.A.V. Aquarius: opendeurdagen ter gelegenheid v de kermis. Tot 21 september van 10 tot 22 uur. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat W® d 13.30 uur Wielerclub Nering door sport: Wielerwedstrijd vt Fjjar beroeosrenners. Stationsstraat. larlini Zondag 19 stptembr 10 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Wuiten V.A.B. Jiu Jitsu: training, na afspraak. De Bond Edë'c FHatetiecfub: ruilbeurs: ruilen van postzegels, sigarenban^ beroepsrenners. Stationsstraat. 20 uur: Vrouwenhuis: onthaal. Hospitaaistraat 63. munten enz. Zaal Tivok. 15 uur: K.F.C. V.W. Hamme-MerchtemVoetbalpleinfenri Wielerclub Nering door sport: wielerwedstrijd voor nieuwefogg ger. Zogge. Cjs 20 uur: Dansclub Sjiwa: oefenavond. Zaal Familia Maandag 20 september 13.45 uur: Vrouwenhuis: Wandeltocht. Vertrek Neerstraat 9 19.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranJ Sporthal De Wuiten. Dinsdag 21 september K.A.V. H. Familie: studiereis met gids naar Bokrijk 13.45 uur: Vrouwenhuis: joggen en V.P. Plein 18.30 uur: V.A.B. Jiu-Jitsu: training Den Bond 19 uur: K.W.B. H. Familie: training volleybal. Turnzaal Brij straat Buggenhout. Annie, werd uitgeroepen tot de vriendelijkste kelnerin op de Haringfeesten. De persjongens beslisten daar zo over. Dus is het ook zo. (c) Dendermonde PLO en de Libanese nachtmerrie De agressie tusen de PLO en Israël is steeds grimmiger geworden. Het hoeft eigenlijk allemaal weinig of geen kommen- taar. De vraag is echter: hoe laat men zoiets gebeuren, wat doet de Uno, de Veiligheidsraad, het Europees parlement, de Westerse regeringen. Een film en informatieavond ronde de PLO en de Libanese nachtmerrie heeft plaats op vrijdag 17 september om 20 uur in zaal 't Peird, Kasteelstraat te Dender monde Met medewerking van een PLO-afgevaardigde en Bernadette Khader. Inkom gratis Organizatie Culturele Cen trale. Boekenbeurs te Baasrode Traditioneel organizeert de Culturele Centrale Baasrode ter Dendermonde. Het OCMW kan sedert kort beschikken over een nieuwe ziekenwagen. vh Dendermonde. De negende autozoektocht van Teledienst mocht zich verheugen i wat inschrijvers, (ks) Hamme. Tijdens de Sint-Renildefeesten trok er een stoetP*00 door de straten van de parochie, (vh) HOB pe VI, 19 se 19.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor +14 jarigèxpo Sporthal De Wuiten. {uilen tie to Woensdag 22 september jan 1 13 uur: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. b»ki 14 uur: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. J* 18 uur: Toneelgroep «Mensen achter de dijk»: WagensjyP Zi «Flodder en Plektoet. Zoggestraat Zogge. IJ®1™ 18.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor -14 jarige*®26 Sporthal De Wuiten. Karateclub Chikara: training Turnzaal Broestraat 19 uur: Ritmische dans- en tumgroep Het Korenbloen ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen Zaal Vrijheid. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings en ontspannin vond voor iedereen 20 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor dames. Sportha Wuiten. Ritmische dans- en turngroep Het ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Vnjheid C.M.B.V. Moerzeke: Turnen Meisjesschool Donderdag 21 september 19 uur: V.A.B. Jiu-Jitsu training. Den Bond. P.V.V Vrouwenbond Het Korenbloempje kreatief ha Zaal de Vrijheid. 19.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor +14 Sporthal De Wuiten. 20 uur: Vrouwenhuis speltechnieken. Bijdrage 60 fr. 20.45 uur: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus Olympos monde. Dinsdag 28 september 1982 Grote Jaarmarkt - prijskamp voor paarden en hoornvee 50.000 fr. prijzen 'Voensdag 29 september 1982 14.00 uur. Kinderfeestnamiddag door Bond Grote en Jonge Gezinnen in zaal Parochiehuis. 16.00 uur: grote bolling 1.000 fr. prijzen 4 verrassingen in café «Katrollevrienden» Brugstraat 12 19.00 uur: grote kaarting 1.000 fr prijzen beker bij Delcroix Henri café «De Westvlaming» Overheet 34 19.00 uur: grote belotwedstrijd met 500 fr. gratis bij Gustaaf V.D. Snickt In de Kerkhofdreef Donderdag 30 september 1982 4.00 uur: 32* Klassieke kermispnjs voor beroepsrenners B.W.B. ingericht door Berlare Sportief in samenwerking met het gemeentebestuur Mstand 150 km. 14 ronden - 65 000 fr. pnjzen Palm aan de overwinnaar - elke ronde premiespurten Inschrijving en vertrek: jemeentehuis. /1.00 uur: Vuurwerk in de Nieuwstraat gelegenheid van de kermis een boekenbeurs. Deze heeft plaats in de nieuwe lokalen van het ABVV, Dorpsplein 26, te Baasrode en dit op zaterdag 18 september van 18 uur tot 21 uur en op zondag 19 september van 15 uur tot 21 uur. Indeks en indeksering De Culturele Centrale van Appels organizeert op vrijdag 17 september een informatieavond rond «indeks en indeksering» Deze avond heeft plaats in het Volkshuis, Zandstraat te Appels en begint om 20 uur. Spreker is Ferdy De Wolf. Moerzeke PRONOSTIEKERSCLUB «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Deze week winnaars, ieder met 6 punten: Herman De Beule, Claessens, Maria Robberecht, Wim Van Broeck, Frans recht en Antoon Peelman. In het klassement heeft Robberecht de leiding met 12 punten. DUIVENSPORT Maatschappij «De Eendracht» lokaal J. Vermorgen - uit vrain: eretitel. Eerste dame in het klassement (op de achtste plaats) is Hilda Burm. Zij wordt zoals vorig de koningin. Verder hebben we Emiel Rasschaert, die vorig jaar koning was op de vijfde plaats. De maandelijkse tombola gaf als uitslag: 1 Dauwe Cyriel, 2. Eeman Madeleine, 3. Van Rossem Omer Het jaarlijks feestmaal en kampioenenhulde heeft plaats op zaterdag 25 september in het klublokaal te 20 uur Bij de Berlaarse Vogelvrienden De Berlaarse Vogelvrienden houden op zondag 19 september van 8 tot 13 uur in lokaal café De Posthoorn (vroeger café Fred De Bruyne) hun jaarlijkse voorkeuring van het klubkampioen- schap. Er is ook gelegenheid tot vogelverkoop en ruil Kunsttentoonstelling van keramiek, schilder-, teken-, en beeldhouwwerk Op zaterdag 25. zondag 26 en dinsdag 28 september loopt er in de zaal van architekt Wim Van Beveren (vroeger zaal Concor dia) een interessante kunsttentoonstelling voor amateur-kunste naars. Dit in samenwerking van de plaatselijke kuituurkring en het gemeentebestuur Schilderijen Chris Tackaert, Arthur Adam, Bracke-De Schutter, Francine De Beul, Geert Van Kerckhove. Roger Tasenoy. Roland Cabbaut, Van Steendam. Emiel De Bruyne. allen uit Berlare Verder Cecile Van De Vlede (Zele). Paul De Bie (Hillegem), Guido D'Haene (Overmere) en Hubert Maes uit Berlare Beeldhouwwerk is er van P Janssens (Berl.) en Georges D'Hooge (Zele). Aquarellen Lievin De Roo en Cornells. Keramiek. Odette Baeyens en monumentaal werk ter plaatse van Lieve Peters. De toegang is kosteloos Preventief kankeronderzoek Het kankeronderzoek zal dit jaar doorgaan op dinsdagen 5-12 en 19 oktober, telkens van 18 tot 20 uur in het sekretanaat van dr Caudron, Zwarte Zustersstraat 1 te Dendermonde Wie wenst gebruik te maken van dit onderzoek gelieve naam en datum op te geven vóór 1 oktober, bij Vercruyssen Gabriella, P Christiaensstraat, 40 Tel. 42.28.97 Dit onderzoek is volledig kosteloos Ziekenboekje meenemen In uw belang, dames, laat u jaarlijks onderzoeken. Voorkomen is beter dan genezen Smouters - Rock Rally Dag In Overmere Op 18 september organiseren enkele Overmeerse jongeren een Smouters - Rock Rally dag Dendermonde. Te Appels aan het Vredekapelletje vonden Aanvang om 14 30 uur met een voetrally en animatie (vrij Hilde Verwaren en Anja De Vis deze reuze paddestoel van podium) P^ 7 kilogram (v) Om 20 uur starten optredens van de volgende drie groepen Moerzeke. Marline De Witte was de beste bij vissersclub «Het Boerevisserken». Willy Peelman werd kampioen bij d 'Groggy' (Temse), 'Dwang' (L' keren), 'Eks-M' (ex-meergalm uit mfttnen. (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 18