Recital Van der Gijp eindigt in mineur l Paul Theunis en de voetbalgoden Eendracht Zele doet reputatie eer aan te Menen V HO\m I Hugo Aerts Alex Querter: «De Polen kunnen bondgenoot zijn voor Club Brugge» Uit de Lokerse wandelgangen ZJrbain Braems: «Er blijft nog werh op de plank...» f ^g. 4* VW Hamme met Rudy Maes tegen Hoger Op Merchtem Maandag wordt het frisser 30 - 17.9.1982 - De Voorpost VOETBAL 1° Nationale Logische nederlaag: Antwerp-Beveren 2-1 Vorige zondag ondervond SK Beveren nog maar eens dat Heinz Schönberger voor de Waaslandse formatie de bepalende figuur blijft. De Duitser die in de voorbije wedstrijden steeds weer op hoog niveau draaide en de ploeg naar de grootste suksessen voerde, werd op de Bosuil volledig uit de wedstrijd gehouden. De manier waarop Beveren begon te krasselen bewees nog maar eens dat de rol van een «spelmaker» ook in het hedendaagse voetbal nog zeer belangrijk blijft. Beveren verscheen op de Bosuil zonder linker- half en die gedurfde op stelling zou geel-blauw falikant uitvallen. Zeker toen bleek dat Ipermans meer en meer Schönber ger uit de wedstrijd kon houden en Beveren dus echt zonder motor viel. De jonge Stalmans ver zette wel veel werk maar ook hij kon de Beverense ploeg niet op het norma le peil krijgen. Het was integendeel het Antwerp se middenveld dat plot seling erg aardig ging ak- teren. Ipermans dus. Schönberger werd door lopend op een dwaal spoor gehouden, maar ook Goris die, vermits Theunis erg aanvallend stond te voetballen, veel meer ruimte kreeg om het spel te maken. Tegen Beveren kreeg de jonge Goris zowat de taak van de gekwetste Fazekas op de nog weke schouders gelegd. De manier waar op Goris zijn taak vol bracht bewees dat hij heel wat in zijn mars heeft. Bij Beveren lukte zondag ondertussen erg weinig. Stalmans deed dus ontzettend zijn best maar zonder Schönber- gers mist ook de jonge Limburger duidelijk nog dat ietsje wat een voet baller groot kan maken. Albert werd uit de ploeg gehaald, niet omdat Er- win onvoldoende inzet zou aan de dag gelegd hebben, omdat hij tegen de grote Antwerpverde- diging nooit aan de bal kwam. Ook Ronny Mar tens bleek slechts een schim van de rasvoetbal ler die we de laatste wed strijden zagen akteren. Blijven dan Kusto en Theunis. Kusto toonde weer staaltjes van zijn groot kunnen. Svilar had trouwens nogal wat last met de schoten van de Pool. Het doelpunt dat Kusto skoorde, het eerste voor Marek in de Belgi sche kompetitie, mocht er toch ook zijn. De beste Waaslander op de Bosuil was echter Theunis. Paul was sterk in de rol van afwerker. Hij kopte in de eerste speelhelft op de lat, een doelpunt van Be veren had toen de wed strijd wellicht een andere richting uitgestuurd en Svilar moest een paar maal de bal in laatste in stantie voor de voeten van de Limburger weg halen. Zondag bleek toch ook weer eens dat de voetbalgoden het met Theunis niet erg kunnen vinden en het lot de Lim burger voorlopig niet gunstig gestemd is. Al moeten we daar eerlijk heidshalve aan toevoe gen dat Beveren met een overwinning, zelfs met een gelijkspel, meer zou hebben gekregen dan waar het na negentig mi nuten voetbal recht op had. 3e Nationale De Zeienaars zyn er na een wedstrijd met wisselende kansen in geslaagd een eerste puntenwinst te boeken. Dat dit gebeurde in de topwedstrijd by de grensploeg Menen is er voor de Eendrachters graag bijgenomen. Zele ging bij de Westvlamingen in de lijn van het vorige seizoen door met uitstekend teamwerk en een moeilijk te omspelen verdediging. Nochtans was Menen in het verleden steeds een moeilijk te omzeilen klip, maar met de nederlaag in de openingswedstrijd voor ogen kon Eendracht zich geen tweede nederlaag permitteren. De morele klap zou te hard aangekomen zijn in deze aanvangsfaze van de kompetitie. Zover is het echter niet gekomen en wanneer de bezoekende spitsen bij de pinken waren geweest zat er zelfs een zege in. De Zeienaars kregen rond het kwartier goede perspektie- ven wanneer Theo Bordui op een vrijschop geweldig uithaalde en meteen zijn tweede doelpunt voor Een dracht aantekende. Vijf tien minuten later was alles te herdoen, toen Menen een goedkope strafschop kreeg. Nieuwkomer Bo- gaerts liet zich met Freddy Jacobs op de huid gewillig neergaan aan de cornerlijn in de strafschopzone. Tot verbazing van de gasten gaf referee Leclercq penalty. Gaudens liet de kans niet liggen en schoot de bal voorbij een uitstekend ge- krediteerde Danny Van Puyvelde. Na de koffie ging de thuisploeg voluit in het offensief maar het kon zijn aanvalslust niet met doel punten stillen. De Zeelse defensie, met sluitstuk Van Puyvelde, bleef het gebeu ren baas. Drie minuten voor tijd ging Eendracht bijna met de volle buit lo pen. Abbeel ingekomen voor de gekwetste Dirk De Ferrerre leverde een knap pe voorzet af aan Benny Pintens. De Zeelse aan winst pakte met een kop stoot uit maar joeg de bal over het verlaten doel. Een puntendeling waarmee trai ner Hervé Van Lerberghe best tevreden was. Voor de Gentenaar betekent een treffen met Menen begrij pelijk een brok sentiment. Na een jaar hulptrainer en drie jaar trainer is hij voor de plaatselijke supporters geen onbekende meer. «Wij hebben hier duidelijk bewezen dat er geen reden tot paniek was na het ver lies van Racing Doornik. Hoewel het een wedstrijd betrof met wisselende kan sen hebben we verdiend een punt behaald. Het was met deze ingesteldheid dat wij naar hier waren afge zakt. Met een tikkeltje ge luk bij de afwerking zat,er zelfs een zege in Krijgen wij die onverdiende straf schop niet in de eerste helft dan twijfel ik sterk aan een mogelijke terugkeer van onze opjjonent. Positief in dit treffen is de prestatie van John Christiaens die Debevere tot een figuran tenrol beperkte. Ook doel man Van Puyvelde was pri ma en speelde sterk gemo tiveerd nadat hij deze week voor de eerste maal vader werd. Uitkijken nu naar onze verdere prestaties en maar duimen dat de ploeg zich optrekt aan deze nieu we start». Joost Arens Als je de weg weet vind je Alex Querter op een vnje dag wel in Lokeren. Hem gelukwensend voor zijn puike prestaties bij Club Brugge, wuift hij die weg «Club is van ver teruggekomen Vooral thuis spelen we sterk. Met de goede resultaten is ook de goede sfeer bij Club teruggekeerd. De stress van vorig seizoen begint nu plaats te maken voor zelfvertrouwen. Sporting zal dat zondag a.s. wel ondervinden. En de Europabekerwed strijd in Polen zal Lokeren ook geen deugd doen. Ver moeiende reis. zware inspanningen, het zal zondag voelbaar zijn bij Sporting. Tegen Mieiec wens ik hen sukses maar bij ons zullen ze het niet op een schoteltje krijgen. Reken maar.» Anoré Dirk De Wachter: fantastische wedstrijd Vriend en vijand zijn het roerend eens dat De Wachter reuze speelt. Hij is de revelatie aan het worden. Vooral zijn rushes tot op de doellijn maken ophef. Fysiek te koop en dat gekoppeld aan een efficiënte nuchterheid maken van Dirk een kraan van een achterspeler. Patrick Van Veirdeghem: invaller met lef Amper in het veld voor Larsen schudt Patrick een nummertje uit de mouw om U tegen te zeggen. Steekt Braem en Mucher in zijn zak, tovert nog een verdediger naar Gentbrugge maar Daenen was ge past uitgekomen. Patrick stoort zich niet aan gelijk welke reputatie van een tegenstander. Met zulke lef komt hij alleszins verder. Raymond Mommens: «Geen hinder meer en klaar voor de Europabeker» «Geen hinder meer ondervonden van mijn kwet suur. Vooral onze eerste helft was heel goed. We kunnen ons geen mooiere repetitie voor Polen dro menRaymond Waseige schijnt nu ook aan Ray mond te denken voor linkerflankverdediger. Zijn kapaciteiten kunnen trouwens op alle plaatsen aange wend worden. Wanneer eens in het doel, Raymond? Rik Van Cauter: geen opdracht Koudijzer te bewaken We ontmoeten een gelukkige Rik. Eindelijk een volle wedstrijd. Hi] mag zonder blikken of blozen terugkijken op een prachtige partij. Afwisselend met René Verheyen heeft hij belet dat Koudijzer zijn gewoon koördinatiespel kon ontwikkelen. Rudi Van Goethem (AA Gent): aan de klaagmuur «Nooit eens met dezelfde formatie kunnen spelen. Hoe zou je willen dat we dan kombineren en elkaar vinden? Het ontbreekt ons nog aan de gekende automatismen. Persoonlijk vind ik dat we nog be hoorlijke resultaten halen, alle omstandigheden in acht genomen. Anoré «We staan nu met beide voeten weer op de grond. Het werd hier duidelijk dat erk nog heel wat werk op de plank staat Urbain Braems was nogal ontgoocheld na pi de verdiende overwinning van Antwerp tegen zijn Beveren. Maar Braems wou tochM de nederlaag, de eerste voor Beveren in deze kompetitie, niet zomaar aanvaarden. Ir «De twee tegendoelpunten kwamen er door fouten in onze verdediging, In onbegrijpelijke dekkingsfouten. En in de eerste helft had Theunis met wat meer K geluk toch ook voor een openingsdoelpunt kunnen zorgen. De wedstrijd zou dan F een andere vorm hebben gekregen. Schönberger kreeg nooit vat op het midden veld. Ipermans heeft me hier echt aangenaam verrast. De ganse AntwerpploegV trouwens, die jongens hebben bewezen dat het ook zonder vedetten kan-. f Toen men Braems dan ook nog vroeg waarom Albert niet vroeger van het veld P werd gehaald kwam het antwoord met een ietsje vertraging: Het is altijd moeilijk L spelers van het veld te halen wanneer het met de ganse ploeg met gaat. Albert heeft Lj nooit een vuist kunnen maken tegen de grote Antwerpverdedigers. Erwin is duidelijk nog ver verwijderd van de grote vorm maar, waar moet hij die E terugvinden? Inderdaad, met Creve ging het beter. De ploeg kreeg weer meer lijn f en Beveren werd zelfs enkele malen gevaarlijk. Kusto kon toen trouwens dat fraaie f tegendoelpunt maken. De wedstrijd van vandaag was een misstap, we zullen er wellicht nog maken. Maar elke ploeg heeft zo van die mindere dagen. Als de tegenstander dan juist goed speelt dan is er niets aan te doen.» Lokeren - Gent 2-1Verheyen waagt zijn kans, maar een doelpunt werd het niet (mdj SC Lokeren-AA Gent 2-1 Zo beheerst en gedecideerd hij twee knaldoelpunten maakte, zo onbesuisd <1 L, ondoordacht reageerde René kort vóór affluiten. Hij moet nu niet beweren (faen scheidsrechter niet begrepen te hebben. Het was een duidelijke provokatie dat verdiende Costantin niet. Hij gaf één der beste arbitragepartijen weg die v reeds zagen. In de kleedkamers beweer- de René Van der Gijp dat hij u naar de kleurling en pl Costantin met begrepen had. zijn wreef tegen de bal. Als je dan iedere maal je ach- Daenen hoort iets fluiten terste moet tonen'Trainer Wa- zijn nikkel valt maar als seige kon de houding van Re- leder reeds ligt te smeulen! stut né met goedkeuren. Hij ver- zijn doel. 2-0 en Daknam goelijkte het nochtans nog een leeft een explosie. Een st< beetje door het een jeugdzon- achtige ovatie, een dansc de te noemen. Maar het heeft chaos, een knettergekke sfi gevolgen voor de klub en de zoals in de allerbeste Euri spelers. De toeschouwers zijn bekerdagen daar ook met mee gediend. Nochtans had Van der Gijp de 13.000 kijkers en dan zeker de Lokerse supporters op de top pen van hun tenen doen staan Aan de 34ste minuut begint nu toch in de'match en aanfl" Raymond Mommens een rush 60ste minuut is er een schi( op links. Wandelt door het Gentse middenveld en lan ceert Larsen zoals die het graag heeft. Preben denkt aan zijn lies en in plaats van zelf te gaan zet hij voor aan Van der Gijp. Wat volgt is een schicht naar het hok van Daenen 1 -0 Daknam davert nog op zijn grondvesten als Bouvy denkt Lokeren - Gent 2-1. Van der Gijp scoorde tweemaal, maar kreeg nadien rood onder de dat Van der G'jP zijn ploeg- neus (md) maat is. René knikt even dank Uithollen na de rust De tweede helft verwal het een beetje. AA Gent kei rende Bob Hoogenboom na| om Koudijzer te stoppen. Eén minuut later Schapendonk uit zijn startbl ken maar Costantin keurt doelpunt af Sporting aan Polen te denken en \i vangt Larsen door Van deghem. De sensatie vanl einde kwam reeds aan t Bevordering VW Hamme zal toch een beroep kunnen doen op Rudy Maes. Hij werd tegen Zwevegem geraakt aan de enkel. Dat bleek erg pijn lijk te zijn. Aanvankelijk zag het er naar uit dat hij tegen Merchtem niet zou kunnen aantreden. Het blijkt nu allemaal wel gun stig te evolueren, zodat mag verwacht worden dat hij paraat zal zijn, voor wat in Hamme de grote schok wordt genoemd. Willy Meersman hierover: «Ik zag Merchtem aan het werk. Een prima elftal wiens plaats eigenlijk in de derde klasse hoort. Kollek- tief is het een biezonder slagvaardige ploeg. Ze ver enigt bovendien enkele spelers die individueel tot veel bekwaam zijn. Ik ci teer ondermeer een Kie kens in de aanval. Een Raf Bellon als gangmaker en de gebroeders Leemans. We zullen ze met onze sterkste wapens moeten te lijf gaan. Die zijn inzet en overtui- week erg gemotiveerd en ging. Daarbij zullen we bovendien is het kermis in moeten trachten om zoveel de gemeente, mogelijk in balbezit te blij- E.D.M. ven. Óp uitzondering van Chris Van Dam, die voor lopig nog in het gips blijft, kan ik een beroep doen op de volledige kern. Ook op Omer Van Praet, die trou wens tegen Zwevegem in de loop van de tweede helft werd ingebracht. De opstelling van de ploeg zal ik maar pas aan het eind van de week ken baar maken. Voorlopig stel ik veertien namen voorop. Het zijn Ene Amelinckx, Ronny De Beule, Guido Joos, Dirk Verbustel, Om- er Van Praet, Bruno Ma rin, Luc Schuddinck, Dirk Van Buyten, Paul Vermeir, Robbie Smet, Eddy De Malsche, Frankie Vanhaec- ke, Rudy Maes en Johan De Wilde In ieder geval zie ik de Het warme weer houdt nog een paar dagen aan. Vandaag vrijdag en zaterdag blijft een oosteurope- se hogedrukgebied ons weer bepalen Naast uitgebreide mist in de nacht en ochtend, wordt het overdag zonnig, met middagtemperatu- ren tussen 25 en 30 graden Met wat geluk kan het zondag ook nog vrij warm blijven. Maar een on- weerstoring die boven Spanje tot ontwikkeling is gekomen, kan later de bewolking doen toenemen, waarbij onweer mogelijk is. Hopelijk komt deze storing niet te vroeg, zodat we zondag nog een groot deel van de dag van het prachtig nazomer- weer kunnen genieten Begin van de volgende week zouden we dan wel in frisser weer terecht komen, waarbij een bui mogelijk is. Al met al zijn de hoge middagtemperaturen die we momenteel ken nen, niet abnormaal. Op 24 september 1949 werd in ons land zelfs 32 graden genoteerd. (edm) Sporting Lokeren: genboom, De Wachter, Schrijver, Somers. Momm Van Cauter, Verheyen. johnsen, Tolmie, Van der G Larsen (Van Veirdeghem). I AA Gent: Daenen, Ha( sens, Quipor, Bouvy, Goethem, Koudijzer. MucÉi Tokodi (Braem), Cora (Busk), Schapendt Lecloux Schitterende leiding vanl" heer Costantin. wedstrijd nogal hoopvol te- de Mundid j gemoet. Iedereen leek deze De ploeg van VK den Hert zette Maurice De Schrijver in de bloemen voor zijn prestatie Jong Lede - Diegem 2-0 Lede wa tegenstander op een hoopje (per) vooraan goed georganiseerd en speelde geregeld

De Voorpost | 1982 | | pagina 30