icheidsrechter Seghers, de anti-vedette inqueclub Reynaert Lokeren eeg nieuwe terreinen Sporthring sprokkels Eendracht Aalst: iet drie spitsen... Georges Heylens: «Tweede nationale niet te onderschatten» Aalsterse strafschoppen... Glazer is daar rïtin?-—- VOETBAL .2" Nationale tkring Sint-Niklaas - Stade Leuven 1-1 ije dan toch op een zonnige septemberzondag- r jdag de voetbalpaden opgaat en je daar tweeën- irtig akteurs aantreft die er niet zo bijster veel van ilcht brengen én er tot overmaat van alle mogelij- ramp nog een man in het zwart bijloopt die jnszins de match aankan en uitblinkt in foute róssingen dan mag je zonder enige twijfel gewa- van een verknalde middag. gevoel van ontevreden- zullen de nauwelijks iduizend betalende toe- s zeker hebben overge- len na visie van de wed- in tweede nationale nieuwkomer Sport- g en Stade (uit) Leuven, thuisploeg kwam in een laid andere gedaante I in voorgaande weken |r de dag: Gino Nijs was s we met de ellebogen 5 konden aanvoelen uit ploeg geweerd en zijn jitemanspositie werd in tomen door Georges )ens. Daardoor moest er nieuwe voorstopper aangesteld en die }nde trainer Vanden i ook gevonden in de van Patrick Ver tel. Verrassender was [op de linkerachterplaats ïhermling' John Van iny eindelijk werd ver- erd en dat daar de lang retste en sindsdien on- rande presterende Jef |nckx terugkeerde. In het lenveld werd tenslotte [plaats van de terugge- üven Verhoosel ingeno- ji door Peter Van Wam- je. Deze ware ploegomke- j bracht natuurlijk met amee dat nogal wat auto- "Jsmen en dergelijke niet llot verliepen en dat de ichillende pionnen op kaar moesten worden af- Jemd. deze laatste zin ligt met- *~1 de lobjektief gezien ijke verklaring voor bijzonder zwak eerste luur van de blauw-gelen zich enkel konden laten terken met grove fouten i de Leuvense voorspe lers, vooral Iranees Kham ging enkele keren over de voet van Pat Verhoosel. Toch kwam Moslem (da's zijn voornaam) in de aan vang reeds tot schieten maar miste van een niet de deklat. Dezelfde topskorer uit de reeks, kon rond het halfuur zijn hoofd wel onder een gewiekste vrijschop van Geebelen wringen maar zag het leder naast vallen. Nadat Leekens ook Arabat het Wa- se gras van nabij had laten zien, kwam bezoeker Ver- cruysse op de proppen. Hij begon de reeks met een schuiver die goed werd ge weerd door een vallende keeper Smet. Dan zette hij Khani goed op weg in een doorbraak maar de afwer king was hierbij onbestaan de en op de 43e minuut, nadat Sportkring ook eens dreigde met een vrijschop van Leekens welke door Truyens nog werd herno men maar gemist, swingde diezelfde Vercruysse het pe nalty-gebied in. Hij scherm de de bal bijzonder kundig af en temporiseerde tot Mark niet meer aan de verleiding kon weerstaan hem een heupzwaai toe te dienen. Scheidsrechter Seghers wees met recht en reden naar de stip hoewel de Wase supportersmeute huilde uit protest. Vercruysse voltrok het verdikt in zijn (eigen en) ploegvoordeel en iedereen mocht nog eens op adem komen met het rustpintje. Deze drank was pas achter de kiezen of de tweede helft leverde reeds een boeking op voor Georges Leekens na zijn zoveelste «professione le» ingreep ten nadele van Arabat. Kwam dan de be ruchte 52e minuut: Danny Van den Hende die wel veel wou, maar weinig ver mocht zondag kwam in de fatale zone, had waarschijn lijk zijn opponent Vercruysse goed gadegeslagen, en liet zich met een enorme zwaai vallen. Reaktie van Segers: een penalty die weinig an ders dan op een kompensa- tie kon gestoeld zijn. Jan Si- moen mocht meteen zijn eerste van een hopelijk lan ge reeks seizoendoelpunten inschrijven. Even later werd er een echte fout begaan op diezelfde Van den Hende maar Segers was zeker niet als vroeger Sinterklaas naar diens naamstad afgereisd, en dat tot lokale woede. Van Wambeke kwam in het vijfde kwartier meermaals aan bod en verplichtte zijn direkte be lager Geebelen tot een boe- kingsfout. Diezelfde speler maakte Verhoosel even later belachelijk wanneer hij de Zeeuw als lucht voorbijsnel- de maar met zijn knal enkel de vuisten van keeper Smet warmde. Patrick kreeg even later ook een verdiende boe king van de wat tot rust ge komen Segers. In het laatste dik kwartier kwam de bezoe kende doelman Desamory meerdere keren aan zijn trekken. Op een afstuitende bal van Leroy greep hij met de vingertoppen nog goed in, vervolgens was hij daar bij een dwarrelend schot van Van Wambeke en op een vrije kans van Danny Van den Hende bracht hij met de voet in extremis redding. Het heilige vuur was er nu wel definitief uit bij de ploeg van voorzitter De Corte, en dat werd dan ook nog meer geremd op het moment dat Rudy Caers tot in 1981 nog in geel-blauwe kledij ak- tief-zijn ouwe ploeggenoot Lacroix grovelijk omver haaide. De boeking was ze ker op zijn plaats. Ook was een echt ontgoochelende Truyens (maar ondermeer Swat Janssens akteerde eveneens op een gelijkaar dig zwak peil) in de 81e mi nuut vervangen door Luk Bevers, paste Stade nog twee remmende vervangin gen toe en kwam Simoen bij de allerlaatste gelegenheid net niet bij het gerateerde schot of de onverwachte voorzet van Erik Lacroix. Meteen ervoeren bestuur en supporters een zwaar gemi ste kans op een daverende seizoenpremière wat mis schien wel enige verklaring vindt in de schitterende weersomstandigheden en een knullige (maar daarom niet resuitaatbepalende) lei ding... Lokerse Petanqueclub >ert was niet weinig fier q ze hoor nieuwe binnen- en oan een talrijk i publiek kon voor- Het zijn werkelijk pa- die in de streek hun e niet vinden, ft biezondere van deze ter- s allicht dat zij voor een uk met eigen middelen 1 gerealiseerd. De leden e Petanqueclub Reynaert dagen gezwoegd om alles tijdig klaar te kragen. Het resultaat is in verhouding. Men mag terecht fier gaan op de realisatie. Maar de opening van deze nieuwe terreinen wil ook zeggen dat men de oude vertrouwde omgeving van het gemeentepleintje van Daknam zal moeten missen, ook de bin nenterreinen van de klub uit Zelzate zal men in de toekomst missen Want het was inder daad in Zelzate dat men op najaarsavonden terecht kon. ben sportief geboar van deze klub dat ten zeerste op prijs werd gesteld door de Loke raars. De klub zweert het bij peters. Kunstschilder Rooul Pharasyn geniet de eer als eerste peter voor een periode von drie jaar deze benijdenswaardige funk- tie te mogen waornemen. Zijn aanwezigheid zal voorzeker een stimulans zijn voor de 'eden. Na de verhespartij legen KV. Mechelen van voor veertien dagen, kon men in geel-blauwe kring echt niet zo somber doen over de (volgens ons bedroevende) prestatie tegen Stade Leuven. Trainer Van den Bergh had dan wel niet de glimlach van de triomfantelijke derde klassedagen van vorig seizoen maar zat zeker ook niet in zak en as. Zijn anlyse: Onze spelers hebben zeker, rekening gehouden met de komplete ploegomkering laten zien dat we aan verbetering toe zijn. Hun doorzetten en tot het einde toe doorgaan mag zeker als positief worden beschouwd. - Deze verklaring ten spijt kan je zo met de tenen aanvoelen dat niemand echt gelooft in de voorstoppersop- stelling van Patrick Verhoosel en zelfs betrokkene in de verste verte niet. "Ik ben zeker en vast niet zo happy met de rol van voorstopper die me zondag werd opgedrongen. Mijn bestemming is en blijft ongetwijfeld hei middenveld waar ik vooral op nog al wat vrijheid reken. Nu werd mijn spel uitsluitend gericht op het van nabij schaduwen en bijhorend uitschakelen van die duivelse Khani. Toch han gen er ook enige goeie zaken vast aan onze eerste drawn van het voetbaljaar: het vertrouwen in eigen kunnen is zeker groter geworaen en ook het presteren ging in opwaartse lijn vergeleken met de 4-0 pandoering van zeven dagen terug». En natuurlijk kunnen we niet voorbij aan de puik heroptredende Jef Beirinckx die het al bij al nooit zwart heeft ingezien wat zijn kansen voor de basiself aanging. Hij is er zich wel van bewust dat hij nog niet in zo een overdonderende konditie steekt maar is alleszins bijzonder tevreden dat de geleden kwetsuur voorbij en vergeten is. En tenslotte feestvarken (van nagelnieuwe 23-jarige leeftijd) Danny Van den Hende die er zeker voor uitkomt dat hij iets is teruggevallen in vergelijking met de aanloop periode, toen hi] in totaal goed was voor zes doelpunten in evenveel wedstrijden. Met mijn pogingen van vanmiddag was ik zeker niet zo gelukkig maar ook doelman Desamory was telkens attentOver de schijnstrafschop van Sportkring was Danny zeer eerlijk: Er was geen sprake van enige fout op mijn persoontje, maar wanneer bij de volgende aanval er een werkelijke 'aanslag' op mij werd gepleegd volgde er geen arbitrale sanktie Begrijpe wie kan!» Aansluitend hierbij moet er ons toch nog één zaak van het hart: tot dusverre hebben we nog maar twee liga- kompetitiematchen gezien en steeds werd de wedstrijd voor een groot deel bepaald door de 23e man lussen de krijtlij nen, wiens lamentabele gezag niet mag worden aangevoch ten. Hun namen. Schoeters bij Lokeren - Standard én natuurlijk Seghers in (deze ontmoeting). S.K. Sint-Niklaas - Stade Leuven. M.N. Hamme. Van Buvten schiet op doel, maar het leder zal naast gaan (vh) Sint-Niklaas - Leuven. Dankzij deze goed gegeven strafschop werd hei Hamme. Smet gaat de bezoekende verdedigers voorbij, maar de doelman zal redding brengen (vh) Burgemeeste haert (mc) „„„..J m i..li, i u Jong Lede - Diegem 2-0. Een schouderstoor van Branrs en De bank van Sint-Niklaas is blijkbaar niet zo opgetogen (dw) r Liebaut opende officieel het lokaal \an de petanqueilub meteen is de Leedse aanval afgebroken (per) 1 Aalst zal zondag a.s. tegen Sp. Charleroi met drie \en opereren. Wie dat wordt kon, bij het uittikken deze voorbeschouwing, Georges Heylens ons A|ig niet bevestigen. Indien Hans Groenendijk ge- tchtsklaar wordt bevonden, is er de ex Feyenoorder 'ieso nog. Glóëzer die in de loop van de afgelopen •k tweemaal per dag trainde op uitzondering woensdag (een dagje vrijaf om zijn oud-maats te tssin te gaan begroeten) zal hoogstwaarschtjn- ook bij de geselekteerden voor de kern behoren ijfel bestaat omtrent Luk Limpens. De Aalsterse ier schijnt niet helemaal tevreden te zijn over zijn tntaliteit. ik is een speler die zich nog in geen enkele wed- ijd 100 procent heeft weten uitdrukken. Hij is nooit taf de eerste tot de laatste minuut in de wedstrijd, akteert te non-chalant, alhoewel iedereen werd dttigd dat wie zich niet totaal inzet en derhalve lt, riskeert uit de kern gebannen te wordenaldus tor ges Heylens. Wat nu William Stallaert betreft, inken de geruchten omtrent zijn totale come-back j Himistisch. Donderdag 11. onderging hij een laatste ff in de V.U.B. Valt die postief uit en wordt zijn j nuwstelsel weerbaar genoeg bevonden, dan zal via n aangepast oefenschema de konditie van de Brus- laar zo snel mogelijk bijgewerkt worden. Onder- tsen kunnen we u nu reeds verklappen dat het indagnamiddag in het P. Cornelisstadion beslist open wedstrijd» wordt. Voorzitter Jean-Paul >aute heeft Sporting Charleroi op een nuttige ma- er uitgebouwd. Voor alle gelederen liet men ver- geld sterking aanrukken en de Karolingers beschikken thans over een team dat heel wat beter uitgebalan ceerd is dan vorig seizoen. Bovendien kunnen ze totaalinzetten voor de overwinning. Aan Een dracht te bewijzen dat ze wel wegwijs weten met die Waalse furie. (abl) Georges Heylens had na de wedstrijd tegen St.-Truiden een interessante diagnose in verband met de huidige waarde van de ploegen in tweede nationale. «Ik ben er stellig van overtuigd» aldus de Aalsterse coach «dat het peil dit seizoen heel wat hoger zal liggen dan de vorige jaren De klubs hebben zich versterkt met klasse-spelers en de wedstrijden zullen m.i. meer kompetitie! afgehas peld worden. Het wordt dus iedere wedstrijd hard knokken om de punten en een speler die zich onvoldoende inzet riskeert uit het debat te verdwijnen. In dat opzicht heeft bievoorbeeld een Yangara al begrepen op welke leest het voetbal in ons land is geschoeid Op St.-Truiden toonde de Zaïrees zich al heel wat vechtlustiger dan tegen Beringen». Op een vraag of Glazer onmiddellijk in de strijd zal kunnen geworpen worden verklaarde Heylens o m het volgende «In de loop van volgende week zal ik kunnen vaststellen hoever het staat met de fysische konditie van onze Hongaarse spits Is dat oké. dan kan ik misschien Hans Groenendijk een week laten rusten vermits de Hollander blijkbaar nog steeds last ondervindt van zijn dijkwetsuur Ik wil absoluut dat Hans fit en wel in het veld treedt en wil ieder risico met hem vermijden, zoals dat spijtig genoeg verleden seizoen met Salvador gebeurde Spelers die met perfekt speelklaar zijn passen met in het modern voetbal.» (abl) De openingstreffer van Eendracht Aalst op St.-Truiden viel dank zij een strafschop nadat Geert Van Roy onderuit was gelopen Verleden seizoen was Salvador nog de aangewezen man om vanop de penaltystip te scoren, maar sinds de afreis van de Braziliaan naar zijn geboorte land, werd Geert Van Roy omwille van zijn trapvastheid als nemer van de elfmetertrappen aangeduid Op St.- Truiden was het echter Hedwig Sergeant die deze taak op zich diende te nemen omwille van het feit dat Van Roy langs de lijn diende verzorgd te worden na de aanslag op hem De lange Hedwig kweet zich uitstekend van zijn taak. Hij plaatste de bal kalm en gemeten voorbij de Limburgse doelman en meteen is trainer Heylens een tweede man rijker waarop hij staat kan gaan wanneer moet gescoord worden vanop de witte stip (abl) Robert Glazer is na heel wat administratieve rompslomp dan toch gearriveerd te Aalst Samen met zijn familie landde de Magyaar zaterdagnamiddag om 14.30 u te Zaventem vanwaar hij onmiddellijk naar Gijzegem werd gebracht waar hij in de Fatimawijk een woning betrekt s Avonds zat hij te St.-Truiden naast voorzitter Daeleman in de tribune aandachtig de esbattementen te volgen van zijn nieuwe ploeg. Niet alleen kon hij zich tenzeerste verheugen in de eerste overwinning van Eendracht, maar bovendien werd die wedstrijd een interessante studie voor hem op welk peil voetbal in ons land en dan in het biezonder in tweede nationale wordt gedemonstreerd (abl) Sint-Niklaas - Stade Leuven 1-1. Knappe redding van Jan Smet (dw) De Voorpost - 17.9.1982 - 31

De Voorpost | 1982 | | pagina 31