0 MÉi Biljartklub «De Zeu» pionier van het groene laken in Lokeren CVirlïor Jn». WittA jATJprt.vnni" Tweede Memorial Voorzitter Marc Van Houdt te Erondegem Roger De Vlaeminck en nieuwe prof De Brauwer kunnen veldritsport redden Th Nidak-Nieuwkerken in de Beker van Oost-Vlaanderen Oostvlaamse volleybalbeker van start.... 36 - 17.9.1982 - De Voorpost WIELRENNEN Nieuwelingen te Hamme Moerzeke. Michels won de spurt voor de vierde plaats bij de WAOD-renners (vh) Moerzeke. Winnaar Versluys tussen zijn Kastelse suppor ters (vh) Hij heeft er duidelijk weer zin in, de Waaslandse nieuwe ling Didier De Witte. Vorige week nog winnaar te Moerzeke en te Meldert-Aalst, wist de jonge renner uit Sint-Niklaas vorig weekeinde opnieuw zegebloemen mee te brengen uit Waasmunster (zaterdag en Hamme (zondag) Met 29 overwinningen wordt Didier De Witte nu werkelijk een van de toonaangevers uit de nieuwelingenkategorie. Nadat hij te Waasmunster Het was Didier De Witte de ook niet onverdienstelij- die onmiddellijk voor de ke Gunther Van Steelandt eerste schifting zorgde en no8 maar eens naar een gedurende de eerste wed- ereplaats had verwezen wa- strijdhelft alleen voor de ren de twee Waaslanders groep bleef uitrijden. Rond zondag ook te Hamme de halfkoers kreeg de sterk rij- renners die de koers dende en veel belovende maakten. nieuweling uit Sint-Niklaas Met 67 nieuwelingen kre- dan het gezelschap van Van gen de Hamse organisato- Steelandt, Franky Simons ren een onverwacht groot en Kurt Smet. Dit viertal aantal renners aan de start. koerste op een paar kilo_ meter een duidelijke voor sprong bijeen en alhoewel Gunther Van Steelandt en kele keren probeerde wee te komen, was het De Wit te die de vier bijeen hield. Met vier dus naar de meet. Daar liet De Witte zijn me devluchters geen schijn van kans. Gunther Van Stee landt. het ongeluk De Wit te blijft hem achtervolgen, werd nog maar eens twee de. Voor Didier De Witte werd Hamme een 29ste ze ge. In het waasland is men nu reeds benieuwd hoe De Witte het in de hogere ka- tegorieën zal klaren. Het kan voor zijn supporters niet snel genoeg gaan. Op dinsdag 7 september organiseerde Bowling Club Zilver- spar te Erondegem zijn tweede herdenkingstornooi Voorzit ter Marc Van Houdt. Om ook de minder goede spelers een kans te bieden werd dit afvallingstornooi gespeeld met handicap. Hierdoor kwam de schitterend spelende Nodine Van Boxstael op de tweede plaats uit de shifts, na de in topvorm verkerende Benoit Thiran. In de kwartfinales versloeg Thi- tegen Thiran. Beide spelers be- afleggen om in de rangen van Bowling Club Zilverspar te kun nen spelen in Eerste Nationale Afdeling met de ploeg Zilver- spar 1 Ja, Eerste Nationale, want Zil verspar 1 werd Kompioen in Tweede Nationale. Dit kam pioenschap was dan ook een voldoende reden voor de heer Burgemeester De Lat en Sche pen van Sport Johon De Wolf om de ploeg alsook de natio- nole kampioen in reeks D Luc Van Renterghem, uit te nodi gen tot een receptie op het gemeentehuis te trpe-Mere. De ploeg en de nationale kam pioen mochten dan ook op 11 september een prachtige trofee in ontvangst nemen uit de han den van Burgemeester De Lat, Schepen De Wolf en Schepen Malfroy. ran met 198 kegels Norbert De Mol (182), Lucien Bekaert (198) versloeg Nadine Van Boxstael (193), De Clippel Ro land (169) versloeg Jozef Van Droogenbroeck (157) en Da- gonnen ietwat zenuwachtig, wat de vele splits verklaart, waardoor de spanning nog meer ten top steeg. Bekaert haalde 166 pins, niet voldoen de om het te halen tegenover niël Ydiers (211) haalde het de uitstekende Thiran die 185 van Oscar Van Steertegem pins scoorde. (175). Benoit mocht dan ook, onder In de halve finales kwam Thi- luid applaus, de prachtige tro- ran uit tegen Ydiers. De span- fee «2* Memorial Voorzitter ning was te snijden en Thiran Marc Van Houdt» in ontvangst haalde het met een 213 tegen nemen uit de handen van me de 195 van Ydiers. In de ande- vrouw Van Houdt - De re halve finale won Bekaert Cooman. met een 206 tegenover de 177 Benoit bewees hierdoor dat het van De Clippel. bestuur een veelbelovende Bekaert, die persé de trofee in transfert had afgesloten, on- de wacht wou slepen omdat hij danks dat hij te Brussel woon- ook de eerste Memorial had achtig is en tweemaal in de gewonnen, kwam dus in finale week de vele kilometers moet De bowlingclub Zilverspar werd door het gemeentebestuur van Erpe-Mere gehuldigd. Men werd immers nationaal kampioen (per) BILJART «De Oude Schuur» op het Zand in Lokeren moet zowat de bakermat zijn van de biljartsport In de Durmestad. «De Zeu» is daar nog een daadwerkelijk bewijs van. Omer Dermui en Etienne De Rijcke, twee blljartbegrlppen, staan ons graag te woord over de vroegere en huidige werking van deze vereniging. van «zijn» ploeg een topfor- matie. Hij organiseerde tor nooien, lokte de beste vereni gingen in zijn lokaal en zorgde er steeds voor dat de spelers «in beweging» bleven. Wan neer we deze volksfiguur aan het woord laten is De Voorpdst pioenstitels voor zich. Deze titels werden in de loop der jaren zowat verdeeld tus sen De Rijcke, Alex Hertog, Gustaaf Buyle, Etienne Bru- neel en Marcel Van Nieulande. De abonne op de rode lan taarn was en is Omer Dermui. Een speler van het eerste uur. Omer maakte zich jarenlang verdienstelijk in het bestuur en werd nu prompt tot ere-voorzit- ter verkozen. Zoals in elk be langrijk sportgebeuren is er ook een prijs voor de verdien stelijkste. Deze komt toe aan Roger Van Doorslaer. Daar kunnen we nu niet in 't lang en breed over beginnen. «De Fij ne» en de insiders weten wel waarom Roger deze titel krijgt. Minder renderend was Roger in een tornooi in Hulst. Toen hij op 't punt stond de partij te winnen raakte hij met zijn pla stron een biljartbal. Het onvermijdelijke «touché» volgde en Lokeren was eraan voor de moeite. Echte clublief de liet ook Albert Clapdorp blijken in Oostakker. Wegens een stommiteit verloor hij de wedstrijd en brak zijn keu mid dendoor. Dat zijn de «echte». Prettige sfeer Etienne De Rijcke looft de sfeer en de kameraadschap Zonder deze is het voortbe staan van een club onmoge lijk. Gabriélla en Theo zorgen voor de akkomodatie en trach ten het de spelers zoveel mo gelijk naar hun zin te maken. Voor de goede werking staat volgend bestuur borg. Ere voorzitter Omer Dermui Voor zitter Etienne De Rijcke. Schatbewaarder Valeer Weyns. Afgevaardigde; Luc De Lee. Berlare. Marnix Lemaire won de elfde omloop van het Donkmeer (jj) Aktueel Zelfs het voortdurende zomerweertje heeft niet kunnen beletten dat vorige zondag in Moerbeke-Waas het veldritseizoen officieel van start kon. Onopgemerkt, veldrijden blijft immers een typische koude- en moddersport, en voor de echte start moeten we wachten tot 19 september wanneer in Wetteren de A-renners voor het eerst het veld in mogen. Hernieuwde belangstelling? Vorig seizoen werd meer dan eens over de achteruitgang van het veldrijden gesproken. Niet wal het aantal wedstrijden betrof. Neen. Wel wat betreft de publieke belangstelling. Er kwam opnieuw minder volk kijken naar de cyclocros sen. Dat was te begrijpen. Elk weekeinde waren er in ons landje verschillende crossen en de weinige goede veldrijders die we hebben reden dan liefst dicht bij de eigen supporters zodat maar weinig wedstrijden spannende konfrontaties konden waarborgen. ledereen hoopt dat die situatie dit jaar zal veranderen. Het is mogelijk. Het aantal organisaties werd opnieuw verminderd en met Roger De Vlaeminck opnieuw als echte veldrijder moet de sport opnieuw aan belangstelling winnen. De organisato ren van de veldrit te Wingene hopen trouwens al de toppers tegen elkaar uit te spelen, men wil dus ook Roger al in het veld krijgen. Ook Paul De Brauwer by profs De voorbije jaren was Paul De Brauwer steeds de man van het seizoenbegin. Maar toen kon hij die eerste wedstrijden ook steeds buiten de konkurrentie van de profs blijven die meestal pas in oktober echt gaan crossen. Daar komt voor de Wetterenaar nu verandering in. Paul heeft immers een kontrakt getekend bij Hertekamp en wordt prof. Die stap heeft wel enkele jaren geduurd maar nu meent men in de omgeving van De Brauwer dat Paul zo beter aan zijn trekken kan komen in buitenlandse wedstrijden. Het wordt dan waarschijnlijk wel zwaar knokken voor een plaatsje in de Belgische ploeg voor het W.K. te Birmingham. Roger De Vlaeminck is er opnieuw bij, Liboton is regerende wereldkampioen, Ghyllebert, en ook Bert Vermeire schijnen al ver gevorderd met de oefeningen. Nieuwe spanning lijkt in het veldritwereldje dus toch weer mogelijk. Die situatie kan de veldritsport alleen maar goed doen. Nog net niet te laat. Hugo Aerts ai Oka, scort Vroi Pai De Moei in de van kond stanc -■ André Peter Van Impe uil Mere (wal dacht je anders?) kan rekenen op een flinke supporters (per) J VOLLEYBAL Voor kampioen Etienne De Rijcke zit de zoveelste titel erop. U begrijpt onmiddellijk van waar de benaming: De Zeu komt. Vroeger was het de ge woonte aan de uitbater 2 fr. voor het spel: de jeu te vragen Om de Vlamingen tevreden te stellen werd de naam een beetje aangepast. De stichter van de club was Marcel Mil- liau, inmiddels overleden. De Zeu kwam aan zijn eerste- hoogtepunt in de jaren 67-69. Zowat al wat naam had op biljartgebied in Lokeren werd lid. Ze wonnen het ene tomooi na het andere en werden aan zien als de beste liefhebbers van de streek. Daar kan men zelfs in Hulst over meepraten Indertijd was uitbaatster Maria De Rijcke de ziel van de vere niging. Door haar diplomatie en gastvrijheid smeedde zij een hechte vriendenkring aan elkaar Zij was ais het ware de moeder van de leden. Wie we onmogelijk over het hoofd kun nen zien is het oudste lid van de groep. Albert Clapdorp; stuwende figuur Wat Albert voor De Zeu ge daan heeft kan niet op een paar bladzijden. Met zijn ge kend dynamisme maakte hij te klein De bloeiperiode van den «Tsjieper» dateert van 1967 tot 1980. Geen enkele minister kan het zolang vol houden. Indertijd de klub van de Etlenne's Op zeker ogenblik had men ook af te rekenen met «aan- spreekmoeilijkheden». Niet minder dan zes Etienne s wa ren lid; De Rijcke- De Borger-, Clapdorp-, Bruneel-, Van Lent en Dietens. Wat soms voor verrassingen zorgde Etienne De Rijcke nam wel het leeuwenaandeel van de kam- Minivoetbal Zele. Black Label Zele startte goed in tweede nationaal en won met 3-1 van Kruishoutem <bvw) De beker van Oost-Vlaan deren werd dit jaar in een nieuw kleedje gestoken. Er werd gespeeld in tomooi- vorm. Nidak moest zich verplaat sen naar Aalst en het al daar opnemen tegen 3 an dere derde provincialers; Kim-Aalter. Kangoeroes Aalst en Eksaarde. In de eerste wedstrijd Nidak- Aalst werd er gestart met een gewijzigde basisploeg. Na een spannend setver loop waarbij Nidak con stant de bovenhand hield, werd deze set gewonnen met 12-15. In de 2' kregen de 3 reservespeelsters hun kans in de basisopstelling. Het werd gauw duidelijk dat de speelsters nog niet op elkaar waren inge speeld. Bij een 8-1 stand werden er 2 speelsters ver vangen en Nidak kon nog terugkomen tot 15-8. De 3' set werd aangevangen met de basisploeg. Doch de sfeer was een beetje uit de ploeg en deze set eindigde met 15-12. Einduitslag 2-1 voor Aalst. Over de tweede wedstrijd Aalter-Nidak kunnen wij kort zijn. Tegen een ploeg die duidelijk sterker was konden de Nieuwkerkse dames niet veel uitrichten. In deze wedstrijd kregen alle speelsters hun kans en konden zich hier dus een beetje inspelen op elkaar. In de derde wedstrijd zou dit dan ook resultaat ople veren. Tegen de derde tegenstan der Eksaarde, dat nog nooit een overwinning be haalde tegen Nidak, werd een goede wedstrijd ge speeld. De basisploeg ver loor de eerste set met 15- 12. In de tweede set, met een ongewijzigde opstel ling. ging de overwinning naar Nidak; 10-15. In de 3' set bewezen Brigit te Van Ursel en Isabelle Verhofstede dat zij mits meer durf en zelfvertrou wen volwaardige speelsters van de basisploeg kunnen worden. Deze 3' en laatste set werd verloren door een nochtans vlot combinerend Nidak. Eindstand: 2-1 voor Ek saarde. We kunnen gerust stellen dat de Nieuwkerkse dames onder leiding van hun nieu we trainer-coach Johan Van Meerssche een goed tornooi gespeeld hebben. We mogen niet vergeten dat het de eerste maal was dat Nidak dit seizoen een wedstrijd speelde. Uitslag van deze eerste ronde voor De Beker van Oost-Vlaanderen 1. Aalter 8 punten, Eksaar de 6 punten. Nidak 2 en Aalst eveneens 2 punten. Nidak als derde geklas seerd in dit tornooi haalt de tweede ronde voor de be ker niet. daar slechts de twee eersten verder mogen bekeren. Guido G. Punte Wascx Hofme Damn St. Ja In een originele formule, de eerste ronden worden|| via tornooien afgehaspeld, begonnen de laagst eJJ0 provincialers aan de ultieme voorbereiding van een nieuw volleybalseizoen de Beker van Oost-Vlaan-"^ 1 deren. Dienen er dit weekend nog enkele tornooierLa de afgehaspeld te worden dan zijn de meeste plocgen^,^ voor de volgende ronde toch al gekend. Bij dqaak w dames zijn het Sint-Martens Latem, Evergem, AalWeuwe ter, Eksaarde, Eeklo, Lovendegem, Assenede enhuisjo Bazel plus nog de vier beste verliezers en twee vanjocdje! de vier ploegen die dit weekend dienen te spelenPuivel. De mensen of ploegen die nu naar de tweede ron^t^eef gaan krijgen daar natuurlijk al sterkere tegenstanjgten ders voor de voeten geworpen. kgSt u, Bij de heren plaatsten zich Baasrode. Beerveldeh©t po Denderhoutem, Ninove, Deinze, Schellebelle, Sint4peler« Pauwels, Aaigem. Idegem, Moerbeke-Waas. Kanp Aalst, Elversele, Nazareth. Stekene. Sinaaip Michclbeke. Kukl Aalst. Oudenaarde. Dendei*a,st® leeuw, Denderwindeke en Eine. Bij de hereir^ 1 dienen nog vier reeksen gespeeld te worden voora leer ook de acht beste verliezers zich met bekwam^^ tred naar de tweede ronde kunnen spoeden. ^an Johan Van Duvs£yere 6-2, Di toys h

De Voorpost | 1982 | | pagina 36