h BBC Okapi: de sympatieke verliezer Thuistempo te hoog Basketbal in een notedop llVeggeefpunten Tevreden voorzitter UfinMi jaguar Ambities gewettigd Basketbal in een notedop Zonder moeilijkheden Slechte start fle Pauw doet het Willaert weer aan de meet Verrassing van formaat Jules Meire in topvorm BASKET De Voorpost - 17.9.1982 37 I Okapi Aalst-Mechelen 60-62 Niettegenstaande de vrij lage einduitslag (60-62) getuigde de match Okapi-Mechelen, gespeeld op zaterdag 11 september, van een knap stukje basket. Onze Aalsterse groenen Marc Elias, Danny Schorreel traden aan met Herman Van en Mare Minnebo. De Me- Den Broeck, Danny Davis, chelse spelers waren Ro- TotJACUaR r»«*r» Okapi-Mechelen 60-62. De Aalsterse Amerikaan kan scoren na een professioneel nummertje (per) giers, Houwaert, Van Den Bosch, Mebis en Mayhew. Met meer dan 100% inzet begonnen de Aalstenaren de eerste speelhelft. Dadelijk werd hun manier van spelen bekroond met doelpunten gescoord door Mare Minne bo. Vervolgens kwam de Amerikaanse kleurling Dan ny Davis aanrukken en het puntenaantal opdrijven tot 6-0. Toen het publiek in de gaten kreeg dat Okapi aan de leiding stond, begon het wild entoesiast te supporte ren. Het leek er op of de tijd van toen weer daar was. Maar de Mechelaars die eerst een afwachtende hou ding aannamen, bleven niet bij de pakken zitten en wil den meer. Rogiers en Hou waert waren duidelijk in hun schik. Zo werd de stand bij de rust 25-26 in het voordeel van de Maneblussers. In de tweede speelhelft was het tij definitief gekeerd. Een sterk verdedigend Me- chelen hield Okapi klein. Het vele balverlies en het gebrek aan een harmonieus samen spel bij de thuisploeg (het leek meer op een one man show) zorgden er voor dat de bezoekers op voorsprong bleven. Ook de vervanging van Danny Schorreel door Pat Van den Bossche en het sterke Aalsterse eindoffen- sief bleken vergeefs te zijn. Eindstand: 60-62. Okapi: Van den Broek 8, Davis 17, Elias 12, Schorreel 12, Minnebo 11, Van Den Bossche 0. Mechelen: Rogiers 18, Van Den Bosch 6, Mebis 8, Houwaert 14, Mayhew 16, Peeters 0, Van Buggenhout Vrouwenbasketbal Panters Baasrode-Erembodegem 34-23 De Pantermeisjes van Geert begin van de match hadden Moens debuteerden zeer goed opgelopen toen Erembode- in de kompetitie. Onder impuls gem langs Hilde D'Hondt en van spelmaakster De Boeck Mia Doorns de 2-4 na 5 minu- konden ze vhj vlug de achter- ten tot de 10de minuut 5-7 stand ophalen, die ze bij het konden behouden Van dan af 037781693 Panters Baasrode - Erembodegem. De Panters pivot K De Saeger werd topscoorster met 13 punten (bvw) kwam de Panterploeg beter aan haar trekken. Om te rus ten met 15-11. In de tweede helft opteerde de thuisploeg voor een beter tempo, waardoor ze regelma tig kon interceptorenIn de tweede helft werd De Saeger goed aangespeeld onder de korf en haar aanvalsbewegin- gen rendeerden in mooie kor ven. Bij Erembodegem. waar de aanvalsters gepast in de Panterzone sneden, kon Mar- tine Van Hoefs de schade be perken tot 21-15 aan de 10de minuut. Maar vijf minuten zon der punten betekende voor de bezoekers dat ze 25-15 ach terstonden en meteen bleef de overwinning in de Baasroodse sporthal. Punten: Panters Baasrode: Kinder mans 0-0, De Boeck 10-2, Uyt- tersprot 0-0, Vermeersch Q-4, Heyndrickx 0-0, Heirwegh 1 -4, De Saeger 4-9. Dokter Hillewaere, voorzitter van Okapi, liet duidelijk verstaan dat hij tevreden was met het resultaat en de prestaties van de ploeg. «Ik ben ervan overtuigd dat Okapi goed gespeeld heeft. Een over winning zat er spijtig genoeg niet in, maar toch denk ik dat het publiek met mij akkoord zal gaan als ik zeg dat de Ajuinen voor ambiance gezorgd hebben. Het entoesiasme van de supporters was hiervan een sprekend bewijs. Ook mogen we niet vergeten dat Mechelen een harde tegenstander was, en dat onze spelers de schade, het verlies beperkt hebben. We beginnen zeker nog niet te panikeren. wij hebben nog een gans seizoen om te bewijzen wat we kunnen aldus de voorzitter. Pat Van den Bossche van zijn kant vond het spijtig te verliezen. «Nochtans ben ik ervan overtuigd dat we goed gespeeld hebben. De andere ploeg heeft gewonnen daar moeten we ons noodgedwongen bij neerleggen. Volgens Mare Minnebo heeft de Amerikaan Dan ny Davis zich meer dan 200 procent ingezet voor zijn ploeg. Als excellent verdediger past hij met sukses een man per verdediging toe. Bij hem komt het er niet op aan spektakel of show te brengen maar telt alleen echt ploegenspel. Over de wedstrijd zelf wou Mare Minnebo het volgende kwijt: Onze nederlaag is voor het grootste deel te wijten aan ons veelvuldig balverlies, iets wat je je in eerstz nationale niet mag en kan permitteren. Ook hebben we bepaalde goede kansen onbenut gelaten. Maar het is zeker nog geen ramp. Wij hebben ons verlies geminimaliseerd. En daarbij komt nog het seizoen begint pas en er kan nog van alles gebeuren». Akkoord met de beslissing van de scheidsrechter toen nummer 4 van Mechelen Danny Schorreel in het publiek duwde? «Nee, eigenlijk niet, maar ja, wat doe je er aan, op het moment zelf ben je wel wat agressief maar achteraf bekeken was het misschien toch het beste dat Rogiers in het spel bleef. De scheidsrechters zijn al met twee om te beslissen, ze zullen het wel beter weten, je kan toch moeilijk nog een derde advies vragen. N.R. The Tower Aalst-Lokeren 80-61 Bij hun eerste wedstrijd op eigen veld hebben de Aalstenaars bewezen dat ze dit jaar meer in hun mars hebben dan een meelopersrol. De inbreng van topspeler Danny Dherdt is hier niet vreemd aan. Zondagavond bij hun tweede wedstrijd in deze kompetitie hadden de jon gens van voorzitter Roger Leemans niet de minste problemen met de noch tans gereputeerde tegen strever uit Lokeren. Reeds van bij de aanvang steven den de Aalstenaars onder impuls van rebounder J.P. Heyvaert af op een ruime voorsprong (20-6 na 13'). Even leek het erop of Lo keren ging terug in de wed strijd komen toen coach Van Miegroet de tot dan toe kwistig assists uitdelen de Patrick De Smedt even liet rusten. De rust werd bereikt met een krappe 29- 26 stand. Tijdens de tweede helft zagen we pas het echte To wer. Alles vlotte prima. De Smedt bleef met sublieme passes de Lokerse defensie verschalken, en De Troyer weg van de vleugel en Dherdt scoorden als leek het een oefengalop. Toen aan de zeventiende minuut (72-58) De Smedt met vijf fouten, wij en de ganse zaal telden er maar vier, onder een staand ap plaus het veld verliet, be wees diens vervanger Van Der Borght dat ook hij in deze puike ploeg niet mis staat. Tower zegevierde tenslotte met ruime 80-61 cijfers. Bij Lokeren kon den enkel De Meerleer - ex-Tower - en Gerlo de kenners bekoren. Voor de jongens van het Heilig Hart te Aalst is het seizoen dus schitterend ge start. Als straks ook nog Goossens (studies) Van Langenhoven (verlof) en Brijs (enkelblessure) de kern komen vervoegen schijnt niets dan zon over de Okapizaal. The Tower: De Smedt 8, De Schaepdrijver 11, Hey vaert 7. Dherdt 29, De Troyer 25 en Vander Borght. Lokeren: Vion 4, Gerlo 19, De Meerleer 12, Moens 12, Vande Vijver 2, Ver- meirssche 4, Van Durmen 8. The Tower - Lokerse. Tijdens hel matchbegin konden de Pat„,ck Van de Meebsche Aalstenaars de Lokerse verdediging vlot omspelen (per) St. Katelijne Waver - Cabrita Zele 79-57 De eindcijfers zijn wel wat overdreven, maar anderzijds is het wel zo dat Cabrita nooit in de run voor de matchpunten was. Na 5 minuten stond het reeds 12-4 achter en de re monte van Zeelse zijde was eerder moeizaam en droeg maar tot 19-15 aan de 11* minuut. De afwerking van de Cabrita spelers liet heel wat te wensen over. Een doelgemid- delde van 24 op 62 mag met een onvoldoende gekwoteerd worden en ook het aantal doel pogingen ligt aan de lage kant. Aan de rust was het 36-28 en in de tweede helft liep het verschil opnieuw tot 46-32 op. Nog één keer kon Zele het verschil verkleinen tot 52-45, maar daarmee was het ge daan. De oorzaak van de ne derlaag ligt vooral in het mis sen van een tiental inlopers. Punten: St.-Katelijne Waver: De Backer 12-10, Troniseck 3- 2, Becquet 12-4, Deprins 7-6, Van Hoof 2-13, Casteels 0-4, kers 0-0, Van Damme 0-3, Comet 0-4. Van Hoeweghen 4-6, Du Jar- Cabrita: De Brouwer 7-0, din 4-8, De Locht 6-6, Permen- Blancquaert 0-0, Goetmaec- tier 0-0, Hendnckx 7-6. De vrouwenploeg van Erembodegem die in tweede pro vinciaal verloor van Panters Baasrode (bvw) Y^asocub Waasmunster - St. Jan 94-98 een spannende eerste helft kon niemand van de twee joegen voor afscheiding zorgen. St. Jan met Van Rillaer liep van 10-11 naar 20-23 maar Wasocub geloofde in eigen kunnen sch#° 9'n9 5 minuten voor rust orde op zaken stellen. Kinders-Van den Bossche zorgden voor 32-32 maar vele spelerswisselingen lieten de thuisploeg even ter plaatse trappelen. St. Jan voelde __Jriogelijkheden en zette 46-55 op het skorebord. Dat dit uiteinde lijk in de eindafrekening zwaar doorwoog hoeft geen betoog De Antwerpenaars bleven ook tijdens de tweede periode op voorsprong en moesten slechts na 10 minuten 72-71 toestaan. De thuisploeg bleef aan de leiding 83-82 maar de foutenlast van St. Jan werd in de raket nooit uitgebuit. Kinders-Windey bleven pp de 6ank en de bezoekers toonden zich tijdens de laatste minuten de beste schutters. In een thuismatch die nooit mocht Verloren worden gaven de plaatselijken voor het slot de punten wg Punten: Wasocub: Kinders 10-8, Van den Bossche 8-14, Acke 4-10, Hofman 2-2, Vercruysse 4-3, Gerlo 2-0, Windey 10-5, Van Damme 4-8. St. Jan: Van Rillaer 34 p.. Stevens 24 pGeukens 10p., Gillis ÏOp. BBC Beveren - Nielse 85-65 Nielse. zonder Selleslagh, kon slechts tot 20-16 (10* min.) bijblijven. Beveren met Van Bambeke als leider speelde inder daad zonder komplexen en kon na 26-22 een 8-0 plaatsen die naar 39-29 rustcijfers leidden. Een vlek op het thuisgebeuren was de nieuwe kwetsuur van Schmitt die veel te ontstuimig tewerk ging. Een manverdedigend Nielse probeerde de bakens te verzetten maar Deyaert kon met een 3 op 3 de kloof gelijk houden. Na 5 minuten kreeg hij echter een 4* fout en moest Zonnekijn naar de pivotplaats. Deze all-round speler kweet zich dan nog meer dan behoorlijk van zijn taak terwijl De Peuter, onzichtbaar vanop afstand, dan toch met vrijworpen de thuis ploeg naar 75-57 (15* min.) bracht. Nielse was geklopt en Beveren kon op één been de match in zijn voordeel beslissen. Punten: Beveren De Peuter 2-17, Van Bambeke 11-2, Zonnekijn 8-7, Schmitt 3-0, Deyaert 6-6, Van Loo 4-6, Dujardin 3-2. Van Dosselaer 2-4, De Breucker 0-2. Nielse: Serroyen 2-2, Smets A 2-2, Smets M. 3-8, Depauw 11- 10, Wijn 0-2, Sleebus 9-3, Van den Bril 0-9, Dekens 0-0. Hermes - Bavianen Vilvoorde 73-80 Een hypernerveuze thuisploeg nam niet alleen een slechte start in de kompetitie maar al na 13 minuten in de openingsmatch stond al 14-33 op het bord Faes kon vanop afstand de Hermes- verdediging innemen en het ging de thuisploeg die eerste helft niet voor de wind. Na 32-46 rustcijfers kon Naudts de schade beperken 43-50 maar Pigean bleef raak mikken. Na 63-68 moest Wijckmans met 5 fouten naar de bank terwijl de produktieve Lagrillière (4 fouten) voorzichtig moest spelen zodat van een terugkeer van Hermes geen sprake meer was. De Brusselse ploeg won dan ook verdiend en de enige verontschul diging die de thuisjongens kunnen inroepen is het ongekoncen- treerd zijn van Geert Van Nuffel die na zijn auto-ongeval nog zekerheid mist. Een revanche is beslist nodig voor Naudts en Punten: Hermes: Naudts 4-8, Van Nuffel 2-4, Van den Berghe 10-2, Deprez 4-10, Lagrillière 8-15, Wijckmans 2-0, Van Goethem 2- 0. Bavianen: Faes 16-8, Delporte 5-6, Van Broeckhoven 9-0, Bern 4-9, Pigeon 12-11. een ianBed Boys - Were Di 57-63 >ie$a de nederlaag tegen Hoger Op moesten de Waaslanders hun Blazoen opsmukken bij Red Boys en dat dit geen gemakkelijke dïfaak werd kan blijken uit de einduitslag. Red Boys ontving zijn \aljtieuwe uitrusting van een sponsor en dit stimuleerde de erlhuisjongens in een goede start. Via 12-12 (5* min.) bleven de varPordjes in evenwicht tot 14-16 maar dan kwam De Pauw als een lenPUivel uit een doosje en lukte 5 opeenvolgende korven. Were di 'tidufP u'' en hoe De Rouck zich ook weerde, hij stond tantZeer a"een 'n de reboundgevechten De 29-35 rustcijfers «eten Red Boys nog alle hoop. Toch schoten de bezoekers het best uit de startblokken Na 8 minuten kon al een 39-49 stand op 'debet bord worden gezet en wanneer coach Moorlhamer al zijn linttoelers kans gaf om op het terrein wat te bewijzen kon Red anAoys hieruit nooit enig voordeel halen. De man-verdediging van aaipöre di liet geen terugkeer toe en het was slechts tijdens de derf3'8*® m'nuut dat Red Boys moedig terugvocht om de einduit- •rCra9 binnen de perken te houden, orai. am Punten Red Boys: De Rouck 12-9. De Vuyst 9-4. Van den Berghe 4-6. Van Weeyenbergh 4-0. Billiet 0-6, Stevens 0-2, Pieters 1 -0 ^ySWere di Aerts L. 5-4, Verbraeken 2-0. De Pauw 18-4. De Block 6-2, De Brant 2-8, Marin 2-2, Van Hassel 0-6. Aerts W 0-2 St. Niklase - Bavo Moerzeke 80-63 Na een gemiste start tegen The Tower moesten de Klaaskens zich revancheren en dit ten koste van Moerzeke Willaert was van de partij en onder zijn impuls bleef de thuisploeg in de match Van Houtte zorgde wel voor 18-16 en 28-26 (15* min maar even voor rust was er dan toch enige aftekening 40-32. Dit verschil bleef tot 58-49 maar een stroef Bavo kon nooit topschutter Van Looy als koninginnestuk naar voor schuiven Het was daarentegen Van Cleemput die alleen voor de afwer king instond. Na missers van de Klaaskens kwam Bavo tot 68- 63 terug maar toen kwam verbaal geweld de wedstrijd versto- p„;m SI ren. Bavo was het kind van de rekening en langs De Poortere II UI Ml VGlSCnl kwamen er nog afgetekende cijfers op het bord. Punten: SNBC. Vanderlinden 6-0, Van Uytfange 0-8, Sauviller 10-4, De Poortere 9-12, Govaert 4-0, Willaert 12-10, D'Hondt 0-6. Moerzeke: Van Houtte 10-2, Van Cleemput 4-19, Van Looy 9-4, Van Riet 6-6 en Van Broeck 3-0. der uitstak Was daar nog de produktieve bui van Toté (heel lang geleden) en Ebes werd de tweede helft in de vernieling gespeeld Flinke prestatie dus van Bazel dat ook op verplaat sing van zich moet kunnen afbijten. Punten: Bazel: Toté 22p.. Meire 39p.. Borggraef 9p., Van Renterghem 10 p Ruymbeke 3p., De Smet 4 p Dirickx 4p„ Van Broeckho ven 3p. Ebes Dewaghenetre 31 p.. Dhondt 6p., Rombaut 5p., Vermeu len 15p.. Rogge 6p.. Aerts 2p., De Clerck 6p. Melsele - Bertino 45-50 De thuisploeg die enkele weken geleden tijdens haar eigen tornooi nooit moeilijkheden ondervond met Bertino misrekende zich deerlijk met de Wase ploeg. Bertino zonder Pauwels wiegde de Melseelse ploeg in slaap en kon langs D'Hooghe na 5 minuten voorsprong nemen 6-12. Dit stimuleerde de Bertino boys die in zichzelf begonnen te geloven Melsele zocht de goede kadans en kon met slow basket en 30 sekonden naar 18- 23 voorsprong stevenen De thuisploeg kon nooit op snelheid spelen en dit werd hen uiteindelijk fataal. Na 9 minuten moest D'Hooghe met 5 fouten naar de bank maar Van Steelant leidde zijn ploeg naar 29-29. Toen schoot Vonck met 2 driepunters uit de startblokken. Het werd 29-35 en Melsele kon met meer aanpikken Dichter dan 37-39 konden zij niet naderen en Bertino boekte een meer dan verdiende zege Punten Melsele: Willems 6p.. Polfliet 12p., Laureys 15p., Stout 12p, Bertino: D'Hooghe 6p„ Vonck 18p„ Thiron 6p Van Steelant 2p., De Beleyr I4p., Van Gerrewey 2p Hermes - Vilvoorde. Rillaerts van Hermes scoort hier weer (dw) BBC Bazel - Ebes 95-71 Nog steeds zonder Pieters is Bazel erin geslaagd zijn blazoen herop te smukken Bleef de eerste helft Ebes in het spoor van de thuisploeg dan was dit te danken aan spelverdeler Vermeu len (Gentson) en ook aan de veteraan De Wageneire die er een shotfestival van maakte Toch kon Bazel de eerste 20 minuten afsluiten met voordeel omdat Meire boven vriend en tegenstan- Eksaarde - Maldegem 74-31 Met een tweede komfortabele zege blijkt wel degelijk wie naar de top doorstoot in derde provinciaal. Maldegem bleek geen tegenstander te zijn voor Eksaarde dat via 15-7 (5* min.) kon doorstoten tot 33-18 rustcijfers. Tallir leidde de homogene thuisploeg verder in goede banen en wanneer ook Van Peteg- hem aan zijn recital begon was het voor Maldegem bekeken. Niemand van de bezoekers kon een vuist maken en Eksaarde bleek er uiteindelijk een spel van kat en muis van te kunnen maken. Punten: Eksaarde: Vervaet F. 2-2, Vervaet C. 6-0, Van Petheghem 5-20, Tollenaere 0-4, Fruytier 6-2. Tallir 8-13, Geldof 2-0 en Willems 4-0. Maldegem Van Dooren 0-2. Soetaert 0-3, Willems 3-3, De Coninck 11 -3 en De Brant 4-2. WEGA

De Voorpost | 1982 | | pagina 37