Ivo De Pauw beslist Sterke thuisploeg Basketbalkalender Alain Roels onmiddellijk in de belangstelling 38 - 17.9.1982 - De Voorpost MOTORCROSS BASKET 1* afdeling mannen 20u15 (18.9): Hellas Gent-Okapi Aalst 3* afdeling A 210u30 (19.8): Osiris Denderleeuw-Pit- zemburg 20u30 (18.9): Oxaco-Hermes Sint-Niklaas 4* afdeling A 15u30: Nielse-Wasocub Waasmunster 18 u. Cabrita Zele-Olsea BC 20u45 (18 5) Eeklo-Beveren 20u30 (18 9) Panters Baasrode St. Kat. Waver 3* afdeling vrouwen 20 u (18.9) Pfaff Beveren-Sipiba Gent 1* provinciaal vrouwen 15 u: Osiris-Aurora Zele 2* provinciaal 10u30: Cabnta Zele-Panters Baasrode 15u15: Erembodegem-Eine I0u30 Lokeren-Juventus 1* provinciaal mannen 20u30 (18.9). Silaba Zelzate-Bavo Geywa Moerzeke 19u15: Lokeren-Dendermonde 20 u (18.9) Vovka-St.-Niklase 20u30 (18.9) Were Di-Scheldejeugd 11 u. Hoger Op-The Tower 2* provinciaal A 15u45: Bertino-Eenhoorn 20 u: Lede-Witte Sterren 15u45: Sp Temse-Melsele 20u30 (18 9) Hemaco Dendermonde- Grembergen 11 u: Ebes-Erpe Mere 20 u: Velzeke-Erembodegem 3* provinvlaal B 20 u (18.9) Modu-Cibo Zele 14u30 Rubac-Lochristi 20 u (18 9) Sleidmge-Grembergen III 19u30 (18.9) Eksaarde-Hansbeke III 11 u. Bolas Dendermonde-Buggenhout Jong Edegem - Panters Baasrode 66-78 In zijn tweede wedstrijd bij de nieuwelingen 125cc BI.B wist Alain Roels zich direkt vooraan te nestelen. Vorige week te Waasmunster werd hij in beide reeksen gehinderd, maar te Semmerzake wist hij een mooie achtste plaats te behalen. Verder werd Peter Dhanis winnaar by de juniores 500cc, Franky Apcrs derde bij de 250cc en Gerry Doms tweede bij de inters B. In de eerste reeks der 125cc kwam Alain Roels als twaalfde uit de start, maar had in deze eerste ronde een tegenslag en werd op een 22ste plaats genoteerd om negentiende te worden bij de eindmeet. De tweede serie startte hij tussen de beste piloten en hier kon hij opmerkelijk een zesde plaats innemen, waardoor hij achtste werd in de eindstand. Dat be looft zeker voor de volgen de wedstrijden. Peter Leirens kwam in de eerste reeks slechts als 33ste uit de startblokken en kwam niet verder dan een 25ste plaats. De tweede se rie had hij ook geen goede start maar kon nu toch naar een twintigste plaats terug komen en werd achttiende in de eindstand. Dirk Vlas- senroot had een goede start in de eerste reeks, maar een lekke band na een tien minuten wedstrijd deed hem afzakken naar een 37ste plaats. Ook in de tweede reeks ging het niet volledig mee. want op een twaalfde plaats rijdend werd hij in de laatste ronde nog door een val naar een zeventiende plaats verwe zen. In de eindstand werd hij 26ste. Eric Brems had een ha pering in de start van de eerste reeks en moest terug vertrekken op een vijftigste plaats om toch nog terug te komen tot een 26ste posi tie. In de tweede reeks ging hij als dertiende de eerste bocht in om als achtste te finishen en in de eindstand zeventiende te worden. Dimitri De Maerschalk had in beide reeksen een hapering na de start en moest telkens van een 62ste plaats terugkomen om 59ste te worden in de eerste serie en 53ste in de tweede reeks. In de eindstand werd hij 55ste. Damespilote Chantal De Nil eindigde in deze reeks op een 53ste plaats en een 57ste. De eindzege ging hier naar Stroo voor Goffin en Feynaut. Bij de 250cc eindigde Kurt Bussens op een elfde plaats in de eerste reeks nadat hij slechts op een twintigste plaats uit de start was gekomen. De tweede serie was hij direkt mee vooraan om ook op de vier de plaats te finishen en vijf de werd in de eindstand. Herman Lenaerts wist zich na een goede start uit stekend te verdedigen en eindigde op een achttiende plaats. Ook in de tweede reeks ging het goed nadat hij slechts als 35ste was ge start eindigde hij op een 25ste plaats en werd twin tigste in de eindstand. Bij de juniores behaalde Peter Dhanis zijn dertigste over winning in de laatste wed strijd bij de juniores 500cc. De eerste reeks ging anders niet zoals gewoonlijk, want als achtste kwam hij uit de start, kwam naar een vier de plaats na enkele ronden maar moest hier genoegen nemen met deze vierde plaats. De tweede reeks maakte hij er terug een one man-show van en werd met deze reeks eindwinnaar. Luc Van Avermaet nam de eerste reeks een derde plaats in na de start en wist deze te behouden tot de finish. In de herneming kwam hij echter niet verder dan een zesde plaats en werd hiermee vierde in de eindstand. Ronny De Cos- ter reed een zesde plaats en werd hiermee vierde in de eindstand. Ronny De Cos- ter reed een zesde plaats in de eerste serie maar werd in de andere reeks door pech uitgeschakeld. Mare Van de Voorde had in bei de reeksen op het einde nog een val en verloor tel kens meerdere plaatsen. Met een veertiende en vijf tiende plaats werd hij ook vijftiende in de eindstand. Bij de 250cc-juniores moest Franky Apers na een val in de eerste ronde van een 26ste plaats terugkomen om als zesde 250 cc'er te eindigen op de dertiende plaats. In de herneming werd hij eerste van zijn reeks op een vijfde plaats waarmee hij nog derde werd in de eindstand. Guy Franckaert werd vierde 250cc'er in de eerste reeks maar door een hapering in de herneming moest hij met een zeventiende plaats genoegen nemen als zeven de 250cc'er en werd zesde in de eindstand. Gino Perreman werd winnaar bij de 250cc na een twee tweede plaatsen in de reeksen. Nationalen 125 cc Philip De Pauw en Johnny De Witte werden in beide reeksen door tegenslagen gehinderd en konden hier door geen aanspraak ma ken op een ereplaats. In deze finale van het kam- j pioenschap was het Leo Combee die de sterkste werd in beide reeksen en hierdoor de kampioen- schapstitel met een miniem verschil van punten wist te behalen voor Stouvena- ckers. Ook bij de 500 cc werd het voor J.L. Rossig- nol geen geluksdag want de eerste reeks reed hij op een zesde plaats toen hij door moeilijkheden naar een ze ventiende werd verwezen en in de tweede serie ver loor hij in de laatste ronde nog vele plaatsen door een val en finishte als elfde 500cc'er. De eindstand gaf hem een veertiende plaats. Het zijspanduo Rom- baut-Dhondt eindigden in de eerste reeks op een elfde plaats en had ook deze plaats in de herneming. In beide reeksen kwamen ze als vijftiende uit de start en werden tiende in de eind stand. Bij de inters reed Ronny Van de Moortel op een achtste plaats om na een twintig minuten wed strijd door moeilijkheden te worden uitgeschakeld. De tweede reeks wist hij toch op een achtste plaats te eindigen. Gerry Doms had de eerste reeks een elfde plaats en finishte hier mee als derde inter B en werd zesde in de tweede serie, hier als tweede B wat ook zijn plaats was voor de eindstand. Dit weekend wordt de wedstrijd gereden te Dein- j ze-Z,everen waar niet al leen de Oostvlaamse kam-! pioenschappen gereden, worden maar ook de besten uit alle reeksen in een ho gere kategorie zullen uitko-! men. De definitieve namen waren pas bekend na het drukken van deze editie maar aangenomen wordt j dat zeker de eerste vijf uit het BLB-kampioenschap zullen promoveren. B.M.B.-er Stanneke Feyaerts had geen geluks dag op de wedstrijd te Veerle waar de eerste reeks zijn versnellingspedaaltje afgereden werd en in de start der tweede serie werd hij in een valpartij betrok ken en moest bij de finish genoegen nemen met een twaalfde plaats. Nu zondag doet hij de verre verplaat sing naar Tsjechoslowakije om op 26 september terug i in eigen land de wedstrijd i te rijden te Arendonk. Scheldejeugd Temse - Vovka Oudenaarde 73-69 Reeds tijdens de tweede kompetitiematch stonden de twee toppers tegenover elkaar. Scheldejeugd met een bekerreputatie (Namen en Awans) vond in Vovka de gedroomde tegenstander om de kompetitie te openen. Na een initiale 10-2 bleek alras dat de bezoekers nog niet op volle toeren draaiden. Verspeeten wierp er alles scheepsbouwers niet. Zij gin- naast en de opstelling van gen op hun elan door en na- TJoncke resulteerde in een men een 28-17 voorsprong 16-13 stand. Op dat moment (14* min.). Vovka bleef krasse- beging Kris De Pauw (voor- len en wanneer Snoeck zijn zichtig na kniekwetsuur) zijn 3* vierde fout beging bij een 30- fout maar dit deerde de 19 stand ging de alarmklok bij BC Scheldejeugd Temse gaat door op zijn grote konditie en won ook deze week zijn wedstrijd (dw) de Oudenaardse ploeg. Coach Wojtal (ja, een Poolse vrouwe lijke coach) zag alle kleuren van de regenboog maar ver der dan 34-23 rustcijfers kon Temse nooit lopen. De tweede helft bleek Vovka beter inge speeld. Snoeck sleurde zijn ploeg naar 40-32 maar coach Wojtal ging toen een scheids rechterlijke beslissing in twijfel trekken en kreeg een techni sche fout. Snoeck kreeg als gevolg hiervan bij 50-43 een 5" fout en toen zat het spel op de wagen. Verspeeten moest met een zware fout een Temse aanvaller stoppen en Ivo De Pauw lichtte Van de Kerck- hove een voetje. Het spel werd ruw en Vovka kon naar 54-48 komen. De thuisploeg verloor nog even de koncentratie en voor het eerst kwam Vovka bij 56-57 (14* min.) op voor sprong. De thuisploeg kon dan even uitrusten bij een time-out en ging toen pressen. Ivo De Pauw werd de man van r match al dient invaller Van Wouwe ook als matchwinnaar bestempeld met twee ultieme doelpunten die Temse naar 62-59 brachten. De bezoekers vonden nooit een tegenzet en door balverlies van Vovka won Temse verdiend. Het werd echter geen goede match voor de aanvallers want Temse stond qua preciesheid gelijk met Vovka. 38% met 32 op 84 voor Temse tegen 38% met 28 op 74 voor Vovka. Het reboundsterke T emse met Verspecht als uitblinker won dus wel degelijk in de lucht de match van de tweede speeldag. Punten: Temse: Van Lombergen 8-6, Gosselin 4-4, De Burghgraeve 10-4, Kris De Pauw 6-0, De Pauw Ivo 2-16, Verspecht 4-5, Van Wouwe 0-4. Vovka: Vervalle 4-6. TJoncke 9-4, Verspeeten 0-12, Margodt 2-6, Snoeck 2-9, Van de Kerckhove 6-2, Castelam 0-1, Opstaele 0-4 WEGA Grembergen-Lede 82-47 Een wedstrijd die we hadden gekwoteerd als een evenwichtige bedoening is uitgelopen In een karika tuur van een match. De bezoekers boden zich met amper vijf spelers aan. De kern werd zeer verzwakt door afwezigheden te wijten aan kwetsuren en mis schien ook wel door andere oorzaken. Zonder Hans Van Driessche, Paul De Schutter, Bart Goeman, Jan Bel Ion en De Borger had Lede geen schijn van kans om Grembergen te bedreigen. ...W' JKmN Meeusen Grembergenwas de beste af werker in de tweede helft van de match Grembergen-Lede. Hij scoorde 20 punten en lukt hier een van die korven bvw De thuisploeg is na hun goe de match bij de kompetitie opening nog sterker gemoti veerd om er een goed seizoen van te maken. Na vijf minuten was de spanning al uit de match verdwenen met een 10- 2 tussenskore, die vijf minuten later reeds 18-4 bedroeg. Met 34-18 aan de 15de minuut en een 40-20 ruststand, kon men aan bezoekende kant alleen spreken van een eervol ver weer met Geert Van Driessche en Van Leuven als enige aan vallers die enig gewicht in de schaal konden leggen. De thuiscoach Comelis kreeg de gelegenheid om gans zijn spelerseffektief eens uit te testen met het oog op een konfrontatie met sterke tegenstanders. In de eerste hetft kwamen de korven hoofd zakelijk van Straetman en De Clercq In de laatste spelperio- de werd het 52-22 na 5 minu ten en bij de thuisploeg was Meeussen de openbaring als afwerker. Zodra het verschil 30 punten bedroeg was de koncentratie zoek en was er niet meer zo veel te beleven. Grembergen bewees dat het dit seizoen tot de betere ploegen zal behoren en Lede moet zo vlug mogelijk een deel van zijn effektieven rekupere- ren om niet onderaan m de klassenng te geraken. Punten: Grembergen Goossens 6- 0. Mijs 6-2, Sertijn 0-0, Straet man 13-3, De Cock 0-4, Mee- ussens 2-20, De Clercq 8-4, Segers 0-7, Colpin 4-0 Lede: Schepens 0-0, Van Leuven 5-15, De Borger 0-0, Cobbaut 2-2, Geert Van Dries sche 13-10, De Schepper 0-0. Beno Panters heeft zijn «entree» in het nationaal basketbal niet gemist. Na de openingsdag hebben ze ervaren dat ze over een kern beschikken die vlotweg het behoud in vierde moet kunnen bewerken. In de eerste helft stond het wel na 12 minuten op achterstand met 24-16. Een kollektieve bevlieging resulteerde in een 0-8 en via 24-24 konden Moens, Vermeersch, Dierick aan de rust de match in evenwicht houden. 36-35. In de tweede helft viel de match in haar beslissende plooi tussen de 3* en 6* minuut. Bij 44-41 schakelde Panters over naar zoneverdediging en lukte een 0-10 en de 44-51 voorsprong werd tot het einde behouden. Temeer omdat Guido Verstappen zich aanvallend kon manifesteren. Jong Edegem: Lambrichts 10-2, Braron 10-14, Buellens 10-2, Dujardin 4-10, Verbrerckt 2-2. Panters: Stevens 2-2, Geert Moens 10-8, Guido Verstap pen 2-16, Vermeersch 11-8, Dierick 10-6, Mare Verstap pen 0-1, Wellekens 0-2. Dendermonde - Deinze: 72-69 Met 2 overwinningen uit evenveel wedstrijden staat Den dermonde mee op kop in de klassering. Het kreeg het evenwel niet makkelijk om Deinze van de zege af te houden. In de eerste helft was de afwerking ondermaats en de bezoekers liepen uit tot 6-17 aan de 7* minuut en na 11 minuten keek de thuisploeg reeds op een 10-29 achterstand. Tussen de 11* en 15* minuut kon Van Leemput milderen tot 22-29, maar bij de rust zeker geen geruststellende situatie met 26-37. Na 5 minuten in de tweede helft was er weinig beterschap waar te nemen met 36-53. In verdediging werd overgeschakeld naar een individuele defensie en Goossens-Van de Spiegel vonden vanop de vleugel de goede richting, zodat Dendermonde, aan de 16" minuut 66-65, voor het eerst op voorsprong kwam en een kleine winstmarge behield tot het einde. Dendermonde: Segers 2-0, Verhas 4-4, Van Leemput 10-10, Goossens 6-10, Coeckelbergh 0-6, Van de Spiegel 2-16, Vermeulen 2-0. Deinze: De Bruyne 8-10, Christiaens 4-8, Van Rie 7-8, De Gelder 14-6, De Muyter 4-0. Clbo Zele - Bolas Dendermonde: 120-56 Een karikatuur van een wedstnjd. De ploeg van de bezoekende Abdijschool uit Dendermonde kwam naar Sporthal De Zeven met een onvolledig effektief zodat Cibo naar hartelust mocht skoren, hetgeen ze vooral in de tweede helft deed. Aan de rust 46-20 en de tweede helft kan samengevat worden met «eenrichtingsbasket», waar bij Kamiel Dupont en De Decker de enige bezoekers waren die enigszins konden wedijveren. Clbo: Goeman 6, Werner Van Miegroet 18, Van Mieghem 14, De Loose 45, Van Damme 8, Vanderburgt 14, Colman 4, Beirens 2, Van de Velde 10. Bolas: De Decker 18, Dupont K. 31, De Petter 6. Cibo Zele (bvw) Bolas Dendermonde (bvw) Aurora Zele - Tissac Gentbrugge: 54-68 Tot de 5" minuut bleven de Zeelse meisjes in het spoor van de bezoeksters, 6-6. Van dan af dikteerden de Gentse meisjes de wet en liepen tot 10-20 uit. Bij 21-30 aan het kwartier, spanden De Lmtdecker-De Graeve zich in en konden bij de rust (33-32) een kleine voorsprong verwerven. In de tweede helft hield Aurora gelijke tred tot de 10" minuut (47-48) en begon dat stilaan te verzwakken 51-56 aan de 15" minuut werd een 10-puntenkkx>f op 5 minuten van het einde. Aurora was te zwak in de rebound en moest de punten aan Tissac laten Aurora: De Luyck 6-8, De Lmtdecker 8-3, De Veirman 0- 0, De Graeve 14-6, Roels 0-0, Pletinck 4-4, Van de Slijcken 0-0, Van Eetvelde 1-0 Tissac: Bailliu 10-14, De Clercq L. 2-2, Defever 2-4, Impens 8-8, De Clercq L. 6-0, Agon 4-8. Juventus Zottegem - Cabrita Zele: 47-19 De Zeelse meisjes ervaarden dat kompetitieritme nog wat anders is dan training. Hun kennismaking met de kompeti tie viel dan ook met mee. In de eerste helft faalden ze bij de afwerking, zodat de thuisploeg aan de rust 20-6 voorstond. Coach De Vriese had het in verdediging taktisch aangepakt met een driehoek-en-twee kombmatie om Hutze en Van Gansbeke uit te schakelen. In de tweede helft kwam Cabrita terug tot 25-15, maar moest de laatste 10 minuten definitief afhaken. Punten: De Block 7, Ost 5, Verschelden 2, Van Hecke 2, De Bock 1Van der Kelen 2 Melie - Hemaco Dendermonde 59-80 Nadat de Collegeploeg aan de 5° minuut uitliep tot 2-8, kon Melle het evenwicht herstellen halfweg de eerste helft: 16-16. Bij de rust had Hemaco een 31-36 voor sprong opgebouwd. Tot de 5* minuut bleef Melle het verschil beperken, maar dan kwam Hemaco pas voor goed los en demonstreerde nog maar eens dat het over een bijzonder sterk geheel beschikt dat dit seizoen moeilijk van de titel zal kunnen gehouden worden In minder dan geen tijd kreeg Melle. als een moeilijk te bekampen homeploeg gekwoteerd. een twintiger aange smeerd Melle: Baert 8, Ph. Cornelis 6. Francis Cornells 5, René Van der Sypt 10, Yvan Van der Sypt 17, Brown 4. Van de Eeckhout 7. Van den Berghe 2 Hemaco: Verstappen 17. Luc Van Lembergen 16. Pat Van Lembergen 25, Keppens 11De Decker 7, Willockx 2, Coppens 2 BENO noi ofc (9- sta dai Rudy Peelman go, Moerzeke. Jean-Pierre Wauters werd clubkampioen bij de Wintervissers. won de laatste reeks (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 38