Ondanks vlotte zege... Grembergse wint van Jochewoa Aalst Wachten op de dekreet-spelers Ajax Lebbeke klopt Sas ja 2 Minder vlot dan verwacht mn d Handbalhalender HANDBAL De Voorpost - 17.9.1982 - 39 2° Landelijke Jochewoa Aalst-Grembergse: 15-21 Het derby tussen Jochewoa Aalst en Grembergse is tot een degelijk kijkstuk uitge groeid. De Grembergenaars begonnen nochtans vrij ze nuwachtig aan hun eerste wedstrijd in 2* Landelijke en een toch wel onverwacht knap spelend Jochewoo bleef lange tijd in de wed strijd vooral via treffers van R. Petré en W. Eckeman. Nadat H. Van Haute de score had geopend was het de thuisploeg die geduren de de 10 eerste minuten aan het kommando kwam (4-3) maar na 20' leidde G.S.K. langs Segers en Krogstrup met 5-8. Aan de rust wees het scorebord 7- 12 aan. Na de rust kon Aalst nog even aanklam pen (9-13) maar in een ruk stevende G.S.K., dat nu in verdediging, gesteund door een opvallende keeping van W. De Jonghe, echt knap speelde naar een 9-19 voorsprong 8' voor het ein de. Het «nieuwe» Joche woa liet echter de armen niet zakken en naar het wedstrijdeinde toe milderde het de score tot 15-21 Grembergse: W. De Jonghe, I J. Van Hout 1, Segers 8, I Dooms, H. Van Haute 3, T. Dauwe 2, Krogstrup 7, T. Van Haute, C. Peelman, P. Impens, F. Mertens. Jochewoa Aalst: De Gusse- men en Van Meert, W. Ec- keman 5, J. Diependaele 3, 1 Van De Vijver, Moens 1, P. Diependaele, Huybrechts, Quintelier, Petré 6, De Ke- telbutter, Quinten. Zandvliet-Sparta Aalst: 20- 11 j Sparta Aalst heeft tegen titelkandidaat Zandvliet het j kompetitiedebuut totaal I gemist. De nederlaag op I zichzelf komt niet totaal onverwacht maar het vrij j hoge scoreverschil stemt j toch tot nadenken. Tot overmaat van ramp werd een kwartier voor het einde G. Mens definitief uitgeslo ten wat voor de ploeg van trainer Van Temsche nog nare gevolgen kan hebben. Tijdens de eerste helft 2" Nationale Stenor-E.V. Aalst: 16-12 speelde Sparta nochtans goed mee want via 4-2 na 10' werd het 6-6 10' voor de rust. Toen echter bleek al dat Zandvliet niet voor barig tussen de titelkandi daten wordt gerekend want bij de rust wees het score bord toch reeds 12-8 aan. Na de rust kwam Sparta eigenlijk nog weinig in het verhaal voor (15-10 na 40') en toen kort daarop Mens werd uitgesloten betekende dit het definitieve einde van het Spartaverweer. Scoorden: K. Bomon 1, Mens 2, F. Bomon 4, S. Bomon 3, Rottiers 1 Kapek ll-HBC Denderm.: 17- 23 Dendermonde heeft tegen Kapek 2 misschien niet de uitgesproken zege behaald Handbal J. Aalst - Grembergen. Slechts gedurendt die van hen verwacht werd minuten konden de Aalstenaars gelijke tred houden tegen E.V. Aalst heeft het zonder M. Baeyens, Van Herre- weghe en Mertens niet kun nen klaren tegen Stenor. Dit trio dat via het decreet ontslag nam bij Rosis Aalst werd vrijdag weliswaar het fiat verleend door de be voegde kommissie maar kon uiteraard zondag nog niet opgesteld worden. De ze situatie leidt eigenlijk tot een vertekening van het kompetitieverloop want trainer Wellekens beweerde pertinent dat het niet zo sterke Stenor anders geen schijn van kans maakte. Daarbij kwam dan nog dat Eendracht niet kon beschik ken over keeper-soldaat van Pottelberghe en on danks E. Van Malderen het ver van slecht deed in het Aalsterse doel, betekende ook dit een serieuze handi cap voor de Eendrachters. Tijdens de eerste helft ble ken beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd. Na dat Aalst de score had geopend bleef het be stendig een doelpuntje voor maar bij de rust had Stenor er toch 7-7 kunnen van ma ken. Ondertussen had Ste nor bewerkt dat E.V. Aalst alleen in D. Bayens een af- werker uit de tweede lijn bezat en hem vanaf het einde van de eerste helft bedacht met een persoonlij ke bewaker. Na een vrij gelijkopgaand begin in de tweede helft miste Een dracht enkele open doel punten en hiervan maakte de thuisploeg gebruik om een drietal doelpunten voorsprong te nemen die nooit meer konden opge haald worden door Aalst. Het gebrek aan schietkracht uit de tweede lijn heeft een nochtans vrij vlot spelend Eendracht de zege gekost en bij Aalst hoopt men nu maar dat tegen het sterke Jemeppe zaterdag kan beroep ge daan worden op de volledi ge kern. E.V. Aalst: E. Van Malde ren, Steemans, G. Van Mal deren, R. Bayens, D Bayens, Van Der Borght, De Doncker, De Cock, Si- mal, Vinck. EVA 1* Landelijke Sasja 2-Ajax Lebbeke: 12-14 maar echt in de problemen zijn zij nooit geweest. De ploeg van trainer Trienpont startte vrij zenuwachtig aan de wedstrijd. Wellicht bewust van het feit dat er niet mocht verloren worden slaagden zij er maar moei lijk in hun normaal spel te ontplooien. Na een kwartier spelen zag het er nochtans naar uit dat Dendermonde langs de snelle Gyssels naar een vlotte overwinning stevende (4-7) maar via 9-9 werd de rust bereikt met het kleinste verschil (9-10). Ook na de rust bleef Kapel hardnekkig aanklampen zodat het scorebord 14-14 aanwees na 42'. Langs Van De Velde, De Bock en Gyssels sloeg H.B.C. dan toch de definitieve kloof en 6' later was de wedstrijd gespeeld (14-19). Nu de spits afgebeten is kan Den dermonde de volgende wedstrijden rustiger aan pakken en zich totaal inle ven in zijn favorietenrol. H.B.C. Dendermonde: Quis- quater, Van De Velde 4, De Bock 3, L. Van Cauwen- berghe 3, Gijssels 8, Ver- leyen 2, P. De Swaef 1, St. De Swaef, T rienpont 2, Van Damme, De Smedt. het enorm sterk spelend Grembergen. Eric De Gumene kan hier uit strafworp scoren voor Aalst (per) Handbal J. Aalst - Grembergen. Met de ogen dicht weet Trainer J. De Proft zal wel erg tevreden zijn geweest met dit succes in de eerste kompetitiewedstrijd. De voorbereidingsperiode zat weliswaar goed ineen maar de uitslagen bleven duide lijk achter. Zonder het uit te spreken ontstond er dus enige twijfel in de Ajax ran gen in verband met de moeilijke verplaatsing naar Sasja 2. Na deze wedstrijd zijn echter alle wolken weg getrokken want secretaris Bosteels vertelde ons dat hij tijdens het voorbije onge lukkige seizoen Ajax geen enkele keer zo knap zag spelen als zaterdag tegen Sasja 2. Tijdens het wed- strijdbegin viel het noch tans niet zo best mee voor de Ajaxieden die enkele open doelkansen onbenut lieten en tot de 10' minuut moesten wachten om via een toevalstreffer de score te openen. Ajax speelde wel goed tijdens die periode maar kwam aanvallend nooit echt los. Daarbij draaide dame Fortune re gelmatig haar hoofd weg toen verschillende doelpo gingen strandden op het doelhout of met enig geluk nog konden afgeweerd worden door de Sasja doel man. De score bleef dan ook erg laag en via 3-3 en 5-5 werd de rust bereikt met een 7-6 score. Tot 12' in de tweede helft bleef Ajax op achterstand maar toch was het toen reeds duidelijk dat de Lebbeke- naars collectief erg goed begonnen te spelen. Met nog iets meer dan een kwartier te spelen werd het 10-10 en nu kwam Ajax pas voorgoed los. Langs o.a. een voortreffelijke M. Hendrickx werd toen de kloof geslagen en 7' voor het einde leidde Ajax met 10-12. De Lebbeekse ver dediging met F. Dierick in het doel speelde nu wel erg gedecideerd en ondanks Sasja tijdens het wedstrijd einde opnieuw in de wed strijd kwam door enkele twijfelachtige beslissingen van de scheidsrechters, liet Ajax de zege niet meer ont glippen. Ajax Lebbeke: Dierick en Keppens, M. Huyck 3, Van Geel I, Hendrickx 3, Van Medegael 3, Quidé, P. Ver- meiren, Hofman, Hol- brecht, D. Huyck 2, J. De Proft 2. Ap. Kortrijk-Robuco Buggen- hout: 19-19 De wedstrijd Ap. Kortrijk- Robuco Buggenhout kende een vrij rumoerig verloop. Aangezien de aangeduide scheidsrechters in laatste instantie dienden vervan gen te worden werd de wedstrijd geleid door een C- scheidsrechter. Deze man, die alleen de wedstrijd moest leiden, had het niet onder de markt met het steeds rumoerige Kortrijk en naast de vele 2' straftijd zal er wellicht nog een rap port opgemaakt worden naar aanleiding van de inci denten die zich na het eind signaal voordeden. Bug genhout trof het dus niet tijdens zijn eerste kompeti tiewedstrijd want zij moes ten ook al de arena in zon der het duo Brouillard-Van Nuffel. Robuco speelde nochtans een opvallend goede eerste helft en langs een knappe De Maer- schalck werd onmiddellijk het wedstrijdverloop in han den genomen. Kortrijk kon nog aanklampen tot de 10* minuut (3-4) maar dan ging Robuco de wedstrijd be heersen en via 3-7 na 13' en 4-9 na 22' werd de rust bereikt met een 6-12 score. Tijdens de 2* helft wijzigde het spelbeeld echter totooi. De bezoekende verdediging bleek fysisch niet meer in staat de steeds toenemen de druk van de Kortrijkzo- nen op te vangen en toen De Vuyst gekwetst uitviel bij Buggenhout kon de thuisploeg via 10-14 nade ren tot 14-15 14' voor het einde. Nu werd de wedstrijd pas echt rumoerig en na 51' was het sterk spelende Kortrijk zowaar op voor sprong gekomen (17-16) Mare De Proft en J. Van Damme konden Buggen hout toch nog 17-18 voor brengen maar in een woelig wedstrijdeinde kon M.- De Proft tijdens de laatste mi nuut vanop de 7-m lijn een gelijkspel uit de in lichtelaai staande arena redden. Robuco Buggenhout: J. Ver- maesen en J. Vermeiren, J De Maerschalck 2, J. Van Damme 4, De Vuyst 5, Van Rompaye 1, P Van Keer 1, Verheyden 1, M. De Proft 5, P. Vermeir, C. Bas, Doelman. EVA EVA Julien Diependaele ook het doel staan (per) Vrouwenhandbal 1' Nationale Avanti Lebbeke-Angleur: 19-9 Ondanks de afgetekende overwinning bleek men bij Avanti niet onverdeeld te vreden over het treffen met Angleur. H. Bleyaert had weliswaar de score geopend maar na 13' wees het scorebord amper 3-2 aan. Het tweede gedeelte van de eerste helft, met een knap spelende Hauwelaert in doel, leek de thuisploeg nochtans op weg naar een afgetekende overwinning (9-3) en met een 9-4 rust stand zag het er naar uit dat Lebbeke nog weinig weerstand zou ondervin den. Het tegendeel was echter waar. Tijdens het begin van de tweede helft vlotte het helemaal niet meer bij de thuisploeg zo dat de bezoekers zowaar tot 9-7 naderden na 45'. Angleur, wellicht iets te overmoedig door de onver wachte kans, kon echter de zenuwen niet meer de baas wat resulteerde in een reeks uitsluitingen die Avanti de kans gaven zich totaal te hervatten. Langs H. Bleyaert nog maor eens goed voor 1 I treffers sloeg Avanti dan definitief toe en via 13-9 10' voor het einde werd het toch nog een ruime 19-9 overwin- ning. Avanti: Van Langenhove en Hauwelaert, Biesemans, H. Bleyaert 11Callens, Cools 1, Lissens 4, Van Damme 1, Van Den Borre 1, Van Den Broeck 1, De Geest. 1' Landelijke .Aalst Sportief-Hechtel 22- ;Dat Aalst Sportief er met yde transfer van M. Wijnant heel wat steviger voorkomt dan verleden seizoen kwom jduidelijk tot uiting bij het •■bezoek van Hechtel Wij ken) nant scoorde zomaar 10 D r tid. fc-^h, treffers en meteen maakten de Limburgers geen schijn van kans. Nadat Sportief langs M. Van Delsen, Ver- leysen en M. Wijnant tot 3- 0 was uitgelopen na 10', werden er weliswaar enkele fouten gemaakt in verdedi ging waardoor Hechtel tot de rust kon aanklampen Ruststand 10-8. Na de rust drukte de thuisploeg echter definitief door en via 14-8 na 36' en 15-10 een kwar tier voor het einde, zorgde Wijnant nog voor een afge tekende 22-13 zege. Aalst Sportief: N Bomon, Br. Verhofstadt 3, M. Ver- leysen 2, M. Van Delsen 2, Wijnant 10, Polyn 1, Al- voet, Hutsebaut, Mortier, Mar. Verleysen 4. Meeuwen-EV Aalst: 7-11 Na een eerder matige eer ste helft kon E.V. Aalst vooral dank zij de trefkracht van het duo C. Simal, Lievens tijdens het 2* wedstrijdgedeelte de ver wachte overwinning beha len. Het was de thuisploeg die het eerst aan bod kwam en met 3-1 leidde na een kwartier. Langs Lievens en Simal werd de 3-3 rust stand bereikt. Tijdens het 2° wedstrijdgedeelte vlotte het heel wat beter met de ploeg van trainer Et. Van Eyghem en nadat C. Simal Een dracht voor het eerst voor had gebracht (4-5) zorgde Lievens met 5 treffers tij dens het wedstrijd einde nog voor een 7-11 overwin ning. E.V. Aalst: I. Van Den Bor re, M. Mathys, M. Lievens 6, C. Simal 5, Cl. Simal, Bascour, N Moens, Vinck, M. De Schriiver, H. De Troyer. 2' Landelijke GSK Hamme-Menen: 6-6 Het debuterende G.S.K. Hamme is erin geslaagd in zijn 1' kompetitiewedstrijd een puntje in de wacht te slepen. De zeer jonge Ham- se spelertjes raakten on middellijk 2-0 voor en via 4- 1 werd de rust bereikt met een 4-4 score. Ook na de rust bleef Hamme opval lend goed verdedigen en het jonge keepersduo Van De Sande-Van Moerzeke deed uitstekend werk. De Munck en Tassent brach ten Hamme zelfs 6-4 voor maar even voor het einde konden de bezoeksters toch nog gelijk stellen. G.S.K. Hamme: Van De Sonde en Van Moerzeke, De Munck I, Kochuyt, De Smedt, M. Tassent 1, A. Van Moerzeke, P. Van He- melryck 1, T. Mannaert, G. Van De Sonde, S. Van Gae- ver 3, Schelfhout. Ap. Kortrijk-RB Denderm.: 5- 16 De vertimmerde ploeg van R B. Dendermonde heeft te Kortrijk bewezen dat zij in 2* Landelijke kan uitgroeien tot een serieuze titelkandi daat. De wedstrijd was am per 11ver toen Dender monde reeds leidde met 0- 4. Vooral J. Heirman 9 treffers bleek onhoud baar voor de Kortrijkse ver dediging en aangezien I. De Decker zich ontpopte als een zeer degelijke spelver deler kon zij samen met de werkkrachtige B. Van Der Jeught een degelijk ge raamte vormen voor een ploeg die tracht wederop te bouwen wat in het nabije verleden teloor ging. Een zeer positief punt was de prestatie van G. Tas die als debutante tweemool scoor de. Aan de rust leidde Ros Beiaard reeds met 4-9. R.B. Dendermonde: M. Broothaerts, J. Heirman 9, I De Decker 2, M. Moonen, G. Tas 2, B. Van Der Jeught 2, H. Hofman 1, M. Hermans. EVA HANDBAL - V Nationale Avanti Lebbeke-Olse Merksem: 18-15 Ondanks Avanti Lebbeke een vlotte zege behaalde tegen Olse Merksem, dat de Lebbekenaars nooit echt kon bedreigen, heeft de ploeg van Eddy De Smedt toch niet echt kunnen overtuigen. Er bleven inderdaad nog te veel zwakke momenten in de prestatiecurve en vooral een eerder ontgoochelend wedstri|deinde deed bij de talrijk opgekomen Lebbeekse supporters vragen rijzen. Weliswoar speelde het bezoekende keepersduo Staessen-Barremans een opvallende wedstrijd maar vanaf het ogenblik dat er gewijzigd werd aan de basisopstelling bij Avanti werd dit aangevoeld. Zolang Lebbeke dit niet kan vermijden moet men blijven twijfelen aan de eventuele titelkansen van Dirk Verhofstadt en C°. Eddy De Vlieger scoorde voor Avanti Lebbeke de twee eerste doelpunten van het seizoen 1982-83. Wat dit de aanloop tot een geslaagde kampagnc? Dirk kwam eerder -moeilijk in de wedstrijd. Wellicht toch enigszins zenuwachtig voor zijn debuut in Lebbeke kwam Dirk slechts na 12' tot scoren nadat hij voor dien reeds een penalty had gemist. Niettemin was hij het die tijdens het eerste kwartier van de tweede helft Avanti op rozen zette met enkele mooie treffers en met zijn totaal van ne gen doelpunten toch wel de verwachtingen inloste. Het begon nochtans erg goed voor de Lebbekenaars. Ed dy De Vlieger, opvallend goede eerste helft, maakte van de geboden vrijheid Olse begon met een 3-2-1 verdediging gebruik om er 2-0 van te maken na 4' en langs de snelle H. Maes en het eerste doelpunt van Dirk Verhofstadt leidde Avanti met 4-0 na 12'. De knap spelende Lebbeekse verdediging moest zich en kel op 7-m worp gewonnen geven tijdens het eerste kwartier (5-1) en ondanks Dirk Verhofstadt enkele malen niet aangespeeld werd als hij duidelijk een open doelkans kon kreeren leidde een tijdens deze pe riode oppermachtig Avanti met 9-2 8' voor de rust. Een impulsieve beweging van Koen Verhofstadt die zijn licht gekwetste broer Dirk wou bijstaan kostte Avanti 2' straftijd en hiervan kon Olse gebruik maken om bij de rust de schade tot 10-5 te beperken. In het begin van de tweede helft kon Olse weliswaar even druk ken moar met treffers langs D. Verhofstadt, De Vlieger en een mogelijk te weinig werpende Koen Verhof stadt zorgde de thuisploeg toch voor 15-9 na 42'. Leb beke leek dan naar een af getekende overwinning te stevenen want H. Maes en tweemaal Dirk Verhofstadt zorgden voor 18-10 14' voor het einde. Het laatste kwartier viel Avanti echter totaal stil. Een gewijzigde opstelling zonder Corneiis, Vermaesen en K. Verhof stadt stuitte op een schitte rende keeping van Barre- mans en Avanti slaagde er niet meer in te scoren. Dirk Verhofstadt miste 2' voor het einde zelfs zijn tweede 7-m worp en samen door het feit dat Lebbeke zowat 5 kansen niet kon afronden werd het uiteindelijk «slechts» een 18-15 over winning waardoor Avanti toch enigszins met zijn honger bleef zitten. Avanti: Mertens en Ninco- vic, D. Verhofstadt 9, De Batselier, K Verhofstadt 1, Corneiis I, De Vlieger 4, H Maes 3, De Ridder, Eddy De Smedt, L Schaers, H Vermoesen. Reserven: Avanti-Olse Merksem: 19- 13 Na een overdonderende eerste helft 9-2 na 18' en 11 -4 aan de rust moest Avanti stoom aflaten tij dens het tweede wedstrijd gedeelte. Uit het vrijwel uit junioren samengestelde Avanti 2 werden F De Rid der en J. Van Onsem gese lecteerd om deel te nemen aan de trainingen van het nationaal juniorenteam. Avanti: Vermeiren en Nin- covic, De Bruyn, Van Gucht, H. De Smedt, P. De Smedt, Eddy De Smedt, J. De Pauw, E. Parijs, D. Ver guit, J. Van Onsem, L. Van Mol. Eddy Van Geel Mannen 1* nationale Zondag 19/9 te 19.15 u.: T.S.V. Eupen-Avanti Lebbeke 2' nationale Zat. 18/9 te 20.45 u.: E.V, Aalst-Jemeppe 1* landelijke Zat. 18/9 te 19.45 u.: Robuco Buggenhout-Houtha- len. Zat. 18/9 te 20.15 u.: Ajax Lebbeke-Mel Genk Zond. 19/9 te 17.45 u.: Rosis Aalst-Ar. Hechtel 2* Landelijke Zat. 18/9 te 20.15 u.: Dendermonde-Stenor 2 Zond. 19/9 te 15 uur: Sparta Aalst-Kapek 2 Zond 19/9 te 15.15 u Brabo Denderbelle-lzegem Zond. 19/9 te 18.15 u.: H.B.C. Gent-Jochewoa Aalst Zat 18/9 te 18 15 u.: Grembergse-Sasja 3 Vrouwen 1* nationale Zond. 19/9 te 16.30 u.: T.S.V. Eupen-Avanti Lebbeke 1* landelijke Zond 19 9 te 19.45 u. Stelmar-Aalst Sportief Zat. 18/9 te 18 15 u.: E.V. Aalst-Opglabbeek 2* landelijke Zat. 18 9 te 16.30 u.: R.B. Dendermonde-Avanti Lebbeke 2 Zat 18/9 te 17 uur: Robuco Buggenhout-G.S.K. Hamme EVA

De Voorpost | 1982 | | pagina 39