K. Anker leider in van Stekene BBC Torenhof - Roelant Reizen Toyota bleef moeilijk overeind Nog vijf ploegen met maximum Rubbens onweerstaanbaar in topduel met De Meester BBC De Klok Elan Lokeren hoopvol het nieuwe seizoen tegemoet Regentboys winnen derby nlra|w verband met tyalivo's uitslagen... M.V.T. Eendracht Donk: Eendracht Maakt Macht n qvan ikeitijn I O, wqre ploegen verloren r 3 hetj één puntje. Hopelijk 3 vcxjn de tegenstanders hij nfe nu in hun lot en gaar uiteir iveld doe ten zien s i ras •us 0, D jn in tot i liefhebbersvoetbaltor- de gemeente Steke- drie wedstrijden ge en... ingewijden heb- heel wat geleerd onderlinge verhoudin- de verschillende betreft. Na amper 3 prijkt het «onktopba- Anker reeds alleen kop van het klasse de geelblauwen wonnen wedstrijden én alle verloren min- be- niet nu in hun lot en gaan ze nog «vechten» voor de plaats. Het zou de nu tanende belangstelling in het gedrang bren- opvallend feit is dat FC Sporthal nog enkel puntje vergaarde, werd deze ploeg veel tromgeroffel ais een sterk echter nog vele om zich te rehabili- Sint-Andries en FC Hei- erd gehal- nog geen enkel puntje. Heikant skoorde z'n eerste doelpunt, zondag 12 september tegen Gouden Leeuw. Dé tegenvaller in dit prille be ginstadium is natuurlijk FC Van Hooste dat op een be- schammende tiende plaats prijkt met slechts 2 op 6. terwijl het verleden jaar toch 3* ein digde. Dé revelatie daarentegen is FC Vagebonden; dat gelijk speelde tegen Safari maar won, zowel tegen Van Hooste als tegen Canada (dat daar door de !eidersplaat% moest afstaan) en nu samen met «grote broer» Bosdorp met 5 op 6 op de 2* plaats prijkt. Eén puntje verder dus 4 op 6 volgen Were Di (verlies tegen Bosdorp), KWB Helle straat (verlies op Atlantic), Ca nada (verlies van Vagebon den) en KWB Stekene (verlies Van Anker). Met de helft van de punten staan Safari op de 8* en Atlan tic op de 9* plaats. Het is nog maar een begin, doch me dunkt dat de richting reeds een beetje is aange geven! van Stekene. SK Bosdorp De Voorpost - 17.9.1982 - 43 ameriL de s| Igensfc BOOGSCHIETEN n kJftne de Bouverie schoot zich te Beveren tot keizer (lv) Aalsters Liefhebbersverbond MINIVOETBAL BASKET Toyota-Le Patrimoine heeft het lastig gehad om thuis overeind te blijven tegen een sterk aandringend Broekkant. Tot op de meet bleef de spanning erin. Een andere verrassing kwam er van KWB Chris- tiaens dat het toch sterkere Van Malderen met forse cijfers voor schut zette. Toyota Le Patrimoine - Broekkant 12-11 Aanvankelijk was er geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg die al snel 2-0 mocht boeken. Broekkant met De Clercq, Cales, De Braecke- laire, Verheyden en Willaert pikte wel een spel mee, maar aandringen deed het niet. Het werd 4-1. Toen echter begon de thuisploeg te zwalpen en de jongens van de Broekkant maakten er prompt 4-6 van! Het werd zelfs 4-7, maar dan kwam Toyota terug tot 7-8. Het werd nog 9-11 en via verschil lende keren 4-40 won de thuis ploeg de resterende spelen. Van Gaeveren - KWB Chrlstiaena 12-4 Toen de jongens van de Kille aanvankelijk uitliepen tot 0-4. vond niemand daarin graten. De bezoekers hadden toen nog zeker geen potten gebro ken. Ze konden wel milderen maar verder dan 6-1 kwamen ze niet. Na de rust bleek het vonnis rap bezegeld: Van Gaeveren liep uit tot 10-2 en zo konden de KWB'ers geen gevaar meer vormen. Toyota Le Patrimoine - Van Malderen 12-7 Tijdens de eerste helft verliep de lutte zeer spannend omdat Van Malderen bleef aanklam pen. Willaerts, Moortgat, Steels en de beide Audenaerts stonden aan de rust amper twee spelen in het krijt. In de tweede helft vlotte het niet meer zo best en Toyota kon een afgetekende zege vast leggen. KWB Chrlstiaena - Van Malderen 12-5 De bezoekers werden in de vernieling gespeeld door een uitgekookt plaatselijk team met Goossens, Raendonck, Everaert en de twee Wal- schaps. Reeds in de eerste helft hanteerden deze knapen de grove borstel en aan de rust was het 6-2. Ook in de tweede helft was het al KWB wat de klok sloeg en Van Mal deren liep erbij voor spek en bonen... Klassement 1. Toyota/Le Patrimoine 2. Rodania 3. Van Gaeveren 4. Van Malderen 5. Gewa/Hamse Groenten- halle 6. Broekkant 7. Ons Vermaak 8. Lamotboys 9. KWB/Christiaens 10. Madeion 11. Zolderken Zeelse Minivoetbalkompetitie Kernkompetitie: De uitslagen: De Balans - ON. Van Damme 2-13, Coppieters - Heirman 4- 1, De Bisschop - MVZ. Dep- rouw 2-10, Arsenal - 't Sloeber- ke 8-1, De Leenheer - Nelis - SV. Telelec 12-0, Neyt - Rom- bout 3-2, SK. Chantant - Ness 1 -2, Van Cauteren - Klodde 6- 2. Klassement: 1De Leenheer-Nelis 2/4, 2. MVZ. Deprouw 2/4, 3. Arsenal 2/4, 4. Van Cauteren 2/4, 5. Coppieters 2/4, 6. ON. Van Damme 1/2, 7. Rombout 2/2, 8. SK. Chantant 2/2, 9. Ness 1/ 2, 10. Neyt 2/2, 11Heirman 1 0, 12. Vebent 1/0, 13. De Ba lans 2/0, 14. De Bisschop 2/0, 15. Klodde 2/0, 16. SV. Telelec 2/0, 17. 't Sloeberke 2/0. Wed strijdkalender voor 18 septem ber: 13 u. Arsenal - Rombout en Neyt - SV. Telelec, 14 u. MVZ. Deprouw - ON Van Damme en De Bisschop - Ve- hent, 15 u. De Balans - Ness, 16 u. Van Cauteren - 't Sloe berke en Klodde - SK. Chan tant. Maandag 20 september: 21 u. Coppieters - De Leenheer - Nelis, 20 u. Heirmon - Telelec en Van Cauteren - Arsenal. Woensdag 22 september: 19 u.30 MVZ. Deprouw - Ness, 20u.30 SK. Chantant - Vehent en Coppieters - De Balans. Veteranenreeks: De Bruyne - Ebes II, 2. SV. Telelec - Van Damme 5-3, VSO-Verneirt 4-6. Klassement: 1. De Bruyne 1/2, 2. Verneirt 1/2, 3. SV. Telelec 1/2, 4. Van Damme 1/0, 5. VSO 1/0, 6. Ebes 1/0, 7. Ge- meentepersoneel 0/0. Kalen der: Maandag 20 september: 19 u. Ebes-Gemeenteperso- neel. Dinsdag 21 september: 19u.30: SV Telelec - ON. De Bruyne, 20u.30 VSO-Van Damme. Verneirt bye. (ajz) Bij het zien van hogergenoemde benaming zullen de talrijke ingewijden van het Aalsters Liefhebbersver bond zich ongetwijfeld de vraag stellen of het hier een nieuwe ploeg betreft. Dit is niet zo. De vertrouw de klank van Opel GM ruimt de plaats voor Torenhof- Roelant. Opel GM die gedurende drie jaar als spon sor optrad ziet af van verdere medewerking. Daarom moest wel uitgekeken worden naar een nieuwe sponsor. Die werd gevonden in de persoon van de sympatieke uitbater van het restaurant TORENHOF. Ook het reis- en zakenkantoor René ROELANT deed een flinke duit in het zakje. BBC OPEL GM - zo mogen zij nge kompetitie werd op de nog eenmaal genoemd wor- vierde plaats afgesloten. Zo den - werd vrij eenvoudig ge- dat terecht mag worden ge sticht tijdens de lente 1979. zegd dat BBC Torenhof zich in Enkele oud-studenten van het het Aalsters Verbond in drie Aalsters Kon. Ateneum von- jaar tijd tot een erkende waar den tijdens de lente- en zo- de heeft opgewerkt, meravonden elkaar regelmatig De oranje-blauwen (de nieuwe terug op de sportpleinen van kleur) vormen ook veruit de het Stadspark. Samen met an- jongste ploeg uit het Verbond, dere vrienden werden daar De gemiddelde leeftijd van de omzeggens iedere avond par- voor dit jaar negen beschikba- tijtjes basketbal gespeeld. Zo re spelers bedraagt nog geen kwamen zij op het idee een volle 23 jaar. ploeg te stichten en toe te Wat zijn nu de vooruitzichten treden tot het Aalsters Liefheb- voor het nakende kampioen- bersverbond. Wat onder de schap? bezielende leiding van Jan In tegenstelling met sommige Van Gyseghem en Johan andere ploegen werden géén Tembuyser dan ook gebeurde. Maar spelen in kompetitiever- band. zelfs al is het nog in een liefhebbersverbond, kost aar dig wat geid. Daarom was de financiële hulp van de Etn j Van der Haegen een stevige j steun. In zijn driejarig bestaan mag BBC Torenhof op meer dan bevredigende resultaten terug blikken. Tijdens het eerste sei zoen (1979-80) eindigden de geel-zwarten in de kompetitie op de zesde plaats. Ook werd het tornooi van BBC Terlinden in de wacht gesleept. Het tweede jaar werd op een eervolle derde plaats geëin digd en werd in het tornooi van O n/-> 7- f/ BBC Terlinden opnieuw de ÖÖC Iorenhof of het vroegere Opel (per) eerste plaats veroverd. De vo- wijzigingen doorgevoerd Nie mand ging. niemand kwam. Alleen coach Jaak Lefèvre gaf er de voorkeur aan in de toe komst als scheidsrechter op te treden. Er wordt nu gehoopt dat soldaten- en werkperikelen niet te zwaar zullen doorwe gen. Er werd wel naar verster king gezocht, maar de gepaste spelers werden niet gevonden. Even goed doen of nog beter dan vorig jaar wordt dan ook een zware opdracht. Een paar hevige konkunenten voor de ereplaatsen zijn gevoelig ver sterkt en mikken eveneens naar een mooie klassering. Bij BBC Torenhof kwam de ver hoopte versterking er dus niet. Er wordt dan ook gevreesd dat de toch wel erg beperkte spe lerskern door de hogerge noemde perikelen op sommi ge kompetitiedagen nog ver der zal uitgedund worden. Maar als het seizoen kan wor den doorkomen zonder kwets uren zal de ploeg onmiddellijk nè de top beslist opnieuw haar woordje meespreken (vem) i S'jft' dan toe, ongeslagen team van Monsieur Rudy (kap.). Johan haalc i van Stekene. KWB Hellestraat Olympia. 4. 79-80: 12 op 12 5. 80-81: 11 op 12 6.81-82. 9 op 11 (met 6 beh. overw.) Spelerskern voor het sei zoen 82-83: Uven, Cami André, Tuur Praet. De Vuyst Frank, Bruno Janssens, Goossens Dirk, Van Nieuwenborgh Mare, De Decker Firmin, Van den Bulcke Mare, De Prins Patrick. (vem) De Meester A - Rubbens 7-15: Het duel aan de top heeft waarschijnlijk uitsluitsel ge bracht in de strijd om de titel. Rubbens versloeg De Meester afgetekend op eigen veld na een wedstrijd betwist in ideale omstandigheden. Geen hinder ende wind, belangstelling en tien sportieve akteurs waren ingrediënten om de plaatselijke kaatssport de nodige impulsen mee te geven. Rubbens startte op een overdonderende wijze via het trio Pierre De Block, Ronny Wouters en Freddy Van de Velde. Wat niet rechtstreeks overging was voedsel voor de beide koorspelers zodat de stand zelfs naar 2-10 evolueer- Het klossement: de. Met Eddy De Saedelaere als animator beet De Meester sterk terug en even zag het er naar uit dat aan een 7-11 nog alles mogelijk scheen. Dit was evenwel zonder de trefkracht van Wouters gerekend. Op een verbluffende wijze stelde hij or de op zaken en besloot deze prachtwedstrijd met een ver diende zege voor de bezoekers die met nog twee wedstrijden tegen het Gemeentepersoneel en 't Hoeksken met gretige ogen naar de kampioenstitel lonken. Gemeentepersoneel - 't Hoeks ken 15-10: Na een goede start voor de 1. Rubbens 14 13 1 206 68 37 2. De Meester A 13 11 2 185 85 33 3. Neyt 14 9 5 179 123 28 4, Van Geeteruyen-Poppe 13 9 4 162 135 23 5. Durmen 14 6 8 150 143 21 6. Gemeentepersoneel 14 6 8 121 177 14 7 't Hoeksken 15 4 11 129 196 14 8. Pimpernel 14 3 11 96 190 10 9. De Meester B 15 2 13 98 208 9 Wedstrijdkalender voor zaterdag 18 september: De Meester A - Pimpernel (Lucien Christiaens) Gemeentepersoneel - Rubbens (Eddy De Beule) Durmen - De Meester B (Theo Wouters) en Neyt - Van Geeteruyen-Poppe (Henri De Paepe) thuisploeg kwamen de bezoe kers met een knappe Iris De Loose aan de leiding bij een 2- 4 stand, 't Hoeksken bleef het kommando voeren tot 4-7. Cle ment Schuddinck flink ge steund door Ivo De Neef kwam in de wedstrijd en onder zijn impulsen ging de thuisploeg leiden met 8-7 aan de rust. Het Gemeentepersoneel zag een nieuwe zege in het bereik en via 13-8 en 14-10 kon De Neef afronden ondanks een goed kerende De Varez bij de gasten. Van Geeteruyen-Poppe - De Meester B 15-6: Een duidelijk gestimuleerd Van Geeteruyen ondervond heel wat tegenstand van De Meester B vooral voor de rust. Aan een 8-5 stand was immers nog alles mogelijk met een goed akterende Herwege. Het werd uiteindelijk nog een drie puntenzege dank zij de sterke prestatie van Heirman. Een dubbele overwinning voor de thuisploeg na de forfait-uit spraak over de wedstrijd met Durmen waardoor de mannen uit «De Volle pot» uitzicht krij gen op een vierde plaats in het eindklassement. Van Geeteruyen-Poppe - Dur men 15-0 en Pimpernel - De Meester B 0-15. Ploeg die gesticht werd in juni 1976 door André Cami, Bruno Janssens en Dirk Goossens. Inmiddels zijn ze reeds aan hun 7de seizoen in de liefheb berskompetitie der stad Aalst bezig. De Klok, de eerste 4 seizoe nen onder de naam «Pompier- ken» spelend, is een ploeg die elk seizoen in de onderste re gionen terug te vinden is, doch op kameraadschappelijk ge bied zijn ze de besten waard, wat dan ook belangrijk is in een liefhebberskompetitie. Klassementen behaald in 6 seizoenen: 1. 76-77: 11 op 12 2. 77-78: 10 op 12 3. 78-79: 8 op 12 In dit seizoen noteren we een prachtoverwinning op het. tot ""C De Blok, sterker dan vorig jaar (per) Voorzitter André Baeke en secretaris Etienne Kersse zijn hoopvol gestemd voor de aan vang van de nieuwe competi tie. Hedenavond start hun ploeg Mini Elan Lokeren (ver leden seizoen nog Mini öl) tegen Dikkelvenne. Het wordt een belangrijk seizoen. De N.O.M.B. houdt volgende competitie een kersverse vier de afdeling boven de doop- Minivoetbalbond Dendermonde li scc ei Isl Walivo zijn de nieuwe kampioenschappen nu al een eetal weken oud. Bijna alle ploegen hebben dan ook eds evenveel matchen achter de rug. Zoals gewoonlijk irden die kompetities ook nu weer in een zeer attraktief tedje gestoken. Eigenlijk een beetje traditioneel bij alivo waar een vlotte organisatie steeds als één der izonderste punten wordt beschouwd. Dat gebeurt trou- ins ook met de medewerking van de aangesloten ploc- n. Belangrijk wordt dat alleszins op het vlak der e t* ortiviteit. Ook publicitair wordt op die ploegen gere cht i nd en daarbij laten sommigen het wel enigszins afweten de e wekelijkse matchresultaten worden daarbij niet tijdig De lorgebeld en het gevolg wordt dan een onvolledigheid bij alivo's uitslagen en rangschikkingen. Door de bijko- ide inspanningen van De Voorpost werden deze te- r do Itkomingcn echter al een tweetal weken ondervangen ,0 ïchtans kan aan Walivo's informatieve onvolledigheid de makkelijk verholpen worden. Indien de ploegen of hun rantwoordelijke afgevaardigden nu een beetje verant- nordelijkheid opnemen en de matchresultaten tijdig jster k>rspclen. Zoals trouwens in Walivo's sportreglementen war erd gepland: de zaterdagsplocgen vóór 18u 00. de zon- igmorgenplocgen vóór 13u 00 en de damcsploegen (zon- rx ignamiddag). eveneens vóór 18u 00. Uitslagen steeds illcn naar Guido Bauwens, Mispelstraat 2 te Sint-Niklaas GUIIF1 03/777.00.42). Beslist doen Roger Van I.aere De tweede speelweek in de Dendermondse minivoetbal kompetitie heeft wel een paar verrassende resultaten opge leverd. Zo is er de vlot behaal de zege van Picadilly tegen de ploeg van Lucky Sport. Opval lend ook de 1-10 ovenwinning van Mini-Sparta tegen Stany Wafels. Dit althans wat de A- reeks betreft. In reeks B kwam de Rijks wacht slechts één keer tot sko- ren tegen Den HeizeiLaatst genoemde bleek nog onmon diger te zijn in zoverre dat de eindstand tot 0-1 beperkt bleef. Dat is wel zelden in een minivoetbalwedstrijd. Verras sende winst valt er ook te noteren van de Volksvrienden tegen de Shotters uit Mespela- re. Tenslotte was er nog de derby tussen de caféploegen van het stationskwartier. De Regentboys bleven meester over Okapi. Die zege werd trouwens vnj vlot behaald. UITSLAGEN Mini-Plaza Zakenkantoor Van Biesen 5-7 Picadilly - Lucky Sport 7-3 Stany Wafels - Mini Sparta 1- 10 Waterdienst - All Sport 0-5 Minishotters - Famisport 9-6 Jovanda - Sportvrienden 4-0 De Markt - Filosoof 1 3-4 Mespelare - Volksvrienden 4-7 Intercom - Kawede 10-3 Young Boys - Pappenheimers 0-10 Okapi - Regent Boys 1 -5 Wit Hof - Tuitvrienden 3-2 Den Heizei - Rijkswacht 0-1 Caxtus Boys - Politie 2-3 Busboys - Nettetrillers 4-8 Tripoli - Bobbys 7-0 Jong Picadilly - Sportpaleis 6- 0 Rimo Stars - Mini Sparta 2 1-1 Bonte Os - FC Stoom 7-3 Platte Ploeg - Filosoof 2 4-4 Mikeno - FC Baert 3-5 Minivoetbal Zele. Van de Moortel Zele won in eerste (edm) nationaal van Leupegem (bvw) vont. Spijtig gevolg voor de vier laatst geklasseerden bij de afrekening want die verzei len in de onderste regionen Dit seizoen wordt het voor Lo keren een groot vraagteken. Niet dat we twijfelen aan het talent van Mini Elan maar in hun reeks zitten niet minde' dan acht nieuwkomers. En wa1 die gaan voorschotelen wee geen kat, laat staan André er Etienne. Mini Elan krijgt af te rekener met: Toledo Boys Dendermon de, Terjoden, Lantaarn Zele Dikkelvenne, Heldergem, Krui beke, P. Dendermonde, Den derhoutem, Ru Teralfene er Windeke. Toch zien wij volgende speler een fraai resultaat bijeen bok sen en wie weef Murphy F Hofman J., Veldeman E Plaetinck W., Van Acker J Gessner K.. De Bock A., Kers se E., Sterck E., De Plus R. Andrt Na het oprichten van de Ber- laarse Minivoetbalbond von den Mare Moerman en André De Meyer het noodzakelijk dat er ook een Donkse ploeg zou deelnemen aan deze mini voetbalkompetitie. Zo gezegd zo gedaan en er werd een stichtingsvergadering vastge legd op 27 mei waarop ieder een werd uitgenodigd, zowel kandidaat-spelers als be stuursleden Tot grote verwondering van de oprichters lieten 19 spelende leden en 6 bestuursleden zich aansluiten. Nu was er een nieuw probleem, 19 spelers en er mogen maar 8 personen deelnemen aan de wedstrijd. Dit probleem werd een tweetal maanden later opgelost toen de kern Berlare nood had aan een 14°* ploeg voor de kompe titie. De 19 spelers werden dan gesplitst in een A- en een B-ploeg. Eendracht Donk A. de «jonge» ploeg, zoals ze zichzelf noe men en de B-ploeg met een ietwat oudere spelerskem, waaronder ook E. H. Pastoor Fons Berlengee die tijdens de wedstrijd door de medespelers «The Fonz» genoemd wordt. Tijdens de tweede speelweek van de kompetitie staat reeds de derby op het programma waarin de A- en B-ploeg het tegen elkaar zullen opnemen Bij het zoeken naar een naam voor de ploeg kwamen er ver schillende voorstellen van de spelers. Er was ook iemand die de naam «The Donkeys naar voor bracht maar bij na der inzien in het Engels woor denboek werd deze naam di- rekt geelimineerd. (donkey ezel). Toen werd er besloten de naam Eendracht Donk te nemen. Een sponsor krijgen was op de Donk geen probleem. Dirk La- teir (palingnuis De Pluim) en Ignace Brijs (restaurant Rivie-. ra) schonken twee volledige uitrustingen voor beide ploe gen en Danny De Block schenkt elke speler een trai- ningsvest. Er werden ook al een zevental matchballen ge schonken. Om de kosten te dekken wordt er op drie ver schillende plaatsen gespeeld met het Lotto-reservegetal. Het bestuur van deze Donkse voetbalploeg ziet er als volgt uit: André De Meyer (voorzit ter), Mare Moerman (secreta ris), Johan Daenekindt (pen ningmeester). Gustaaf De Pauw. Louis Klassen en André De Schrijver Samenstelling der pioegen. Eendracht Donk A: Moerman Mare. De Meyer Peter, Clincke Ivan, Clincke Rudy. De Sade- laere Johan, Van De Velde Freddy. De Pauw Ivan, De Winter Johan en De Sutter Filip. Eendracht Donk B: Reed Ed dy. De Pauw Gustaaf, De Meyer Kamiel, De Meyer An- aktieve sportvereniging er dré, Berlengee Fons, Copers heeft er nu een, we wenser Eddy, Surma Wim, Van Geert hen veel sukses en voetbal Danny, Daenekindt Johan en plezier in het komend seizoer Bonnaerens Dirk dat van start gaat op maandag De Donk had nood aan een 20 september. It*» Minivoetbal Zele. De Leenheer won in eerste nationale met overtuigende cijfers van Zottegem. De doelpunten kwamen van Berkers (5) en Christiaens (3) (bvw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 43